3 اشتباه رایج در عکاسی پرتره

اینستاگرام به تازگی قابلیت focus را به اپلیکیشن خود اضافه کرده و به این ترتیب می توانید بدون خارج شدن از آن به صورت پرتره عکاسی کنید.
همانطور که می دانید، از زمان ورود دوربین های دوگانه به تلفن های هوشمند، سبک عکاسی پرتره بسیار رونق گرفت. همزمان با این موج و علاقه کاربران به عکاسی در این ح ، اینستاگرام نیز تصمیم گرفت تا قابلیت focus را به اپلیکیشن خود اضافه کند و به این ترتیب کاربران می توانند با انتخاب این گزینه، تصاویر پرتره زیبایی را شکار کنند.
عکاسی پرتره به ح ی گفته می شود که سوژه به صورت کامل در مرکز توجه قرار گرفته و فضای پشت آن به صورت کامل محو می شود. به این ترتیب نتیجه کار در قالب یک تصویر زیبا و هیجان انگیز خودنمایی می کند. ادامه مطلب: قابلیت focus برای عکاسی پرتره به اپلیکیشن اینستاگرام راه پیدا کرد قابلیت focus برای عکاسی پرتره به اپلیکیشن اینستاگرام راه پیدا کرد
برنامه «چشم شب روشن»، امشب دوشنبه (27 دی ماه) عکاسی پرتره را با حضور یک عکاس تحلیل می کند.
نوشته شده در ۲۵ تیر ۱۳۹۴ مجموعه چک لیست های قبل از شروع به عکاسی لنزک را با نگاهی به بهترین تنظیمات برای عکاسی پرتره در فضای باز (خارج از استودیو) ادامه می دهیم. با اینکه شرایط محیطی مختلفی بر عکاسی پرتره فضای باز تاثیرگذار است، شما همچنان می توانید پیشاپیش دوربین خود را برای عکاسی آماده کنید.
در این گزارش نگاهی داریم به تصاویر منتخب بخش پرتره مسابقه عکاسی ۲۰۱۷ مجله ننشنال جئوگرافیک .
با خواندن این نکات یاد بگیرید چگونه ع های پرتره حرفه ای بگیرید. در این مطلب لنزک به شما آموزش می دهیم برای عکاسی از سر و شانه ها چگونه دوربین را تنظیم کنید، ع بگیرید و ع را رو ید. عکاسی از صورت نسبت به سایر شاخه های پرتره می تواند به نظر کمی ملاحظه کارانه و حتی شاید گاهی بی روح به نظر بیاید. اما ع گرفتن از صورت به شکلی صحیح یک هنر است، و در هر ع پرتره ای یکی از مهمترین قسمت های ع چهره مدل است.


ntv اولین سمینار تخصصی عکاسی فشن و مد توسط فریبرز میرکبیری آذر ماه 1392 مشهد www.negativestudio.net اصول و قواعد عکاسی پرتره و مد 3 میرکبیری,عکا
لینک های : کیفیت 180p | کیفیت 360p |
پرتره مائو تسه تونگ اثر وارهول با قیمتی پایین تر از پیش بینی ها در هنگ کنگ فروخته شد.


علیرضا راد فتوگرافی تیم alireza raad p og hy team امروز هادی از بچه های علیرضا راد فتوگرافی تیم به شما در یک پارک ک ن (۱۰ تکنیک باحال در عکاسی
لینک های : کیفیت 180p | کیفیت 270p | کیفیت 360p | کیفیت |
فراخوان یازدهمین جایزهٔ ع پرترهٔ taylor wessing توسط گالری «نشنال پرتره» انگلستان منتشر شده است. این مسابقه بین المللی عکاسی به طور تخصصی به ژانر و ع های پرتره می پردازد. شرایط ارسال ع برای این فراخوان را در این لینک ببینید.
در این ویدیو با چند تکنیک ساده و در طول چند مرحله، چگونگی ساختن یک پرتره هنری ساخته شده از حروف و کلمات را از یک ع اولیه و افکت های فتوشاپی یاد می گیریم.
همشهری آنلاین: پرتره ای که « وارهول» هنرمند مطرح یی از چهره «مائو» کشیده بود، به قیمت ۱۲ میلیون دلار در هنگ کنگ به فروش رسید.
نقاشی پرتره پیشین چین در مزایده ای در هنگ کنگ به قیمت 12.6 میلیون دلار به فروش رسید.
 قطعا پرتره یک شاخه بزرگ در عکاسی است. حرفه ای شدن در این شاخه اصلا کار ساده ای نیست و به تکنیک، خلاقیت و ایجاد رابطه خوب با مدل احتیاج دارد. از کجا شروع کنید؟ با در این مطلب 10 نکته مهم و آموزنده برای شما آماده کرده ایم که می توانید با استفاده از این نکات عکاسی بارداری در آتلیه بارداری خود را در این شاخه شروع کنید.
1
از نور طبیعی استفاده کنید


وقتی بحث رنگ، تضاد نوری و غلظت رنگی به میان بیاید استفاده از نور طبیعی خیلی مناسب تر است. مخصوصا در زمان عکاسی با دوربین موبایل. از نوری که از پنجره یا لای در می آید استفاده کنید، از نور ملایمی که در بعد از ظهر وجود دارد استفاده کنید و با استفاده از رفلکتور نور را کنترل کنید و با آن بازی کنید.
2
پس زمینه ای با جزئیات کم پیدا کنید
[عکاسی پرتره]

حواستان به پس زمینه باشد. پس زمینه شما نباید زیاد جلب توجه کند و یا ترکیب بندی ع شما را بر هم بزند. سعی کنید قبل از شروع عکاسی تصوری از پس زمینه در ذهن خود داشته باشید تا بتوانید هنگام عکاسی بهتر عمل کنید و پس زمینه بهتری داشته باشید.
3
با فضای اطراف مدل بازی کنید
[عکاسی پرتره]

کمی در اطراف مدل خود فضا بگذارید. این کار باعث می شود پرتره شما ظاهر جذاب تری داشته باشد و به چشمان بیننده فضایی برای استراحت می دهد.
4
مدل خود را راحت بگذارید و اجازه دهید حرکت داشته باشد
[عکاسی پرتره]

موقعیتی راحت و طبیعی با مدل داشته باشید. اگر مدل شما احساس راحتی ندارد به او چیزی دهید تا با آن سرگرم باشد. همیشه با او صحبت کنید، راحت باشید و بگذارید کمی زمان بگذرد تا شرایط بهتر شود.
5
از قانون یک سوم اضافه کنید
[عکاسی پرتره]

به کمک دو خط فرضی عمودی و افقی کادر را از هر طرف به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. سعی کنید سوژه را بر روی یکی از این خطوط قرار دهید. شما می توانید برای گردش چشم بیننده در کادر سوژه ای دیگر را در سمت مقابل سوژه روی یکی از این خطوط یا نقاط برخورد آن ها قرار دهید.
6
بر روی چشم فو کنید
[عکاسی پرتره]

بینندگان ع های شما به صورت غریزی به دنبال چشمان مدل می گردند. سعی کنید در ع چشم مدل واضح و در فو کامل باشد. جزئیات دیگر صورت می توانند کم تر به چشم بیایند و یا حتی تحت تاثیر عمق میدان کم، محو باشند.
7
اما سوژه را مجبور نکنید به دوربین نگاه کند
[عکاسی پرتره]

اگر سوژه شما عادت دارد به سمتی غیر از لنز دوربین شما نگاه کند، با این شیوه کار کنید. نه تنها مشکلی پیش نمی آید بلکه به این صورت می توانید پرتره های بسیار زیبایی بگیرید.
8
در کادربندی خلاقیت به ج دهید
[عکاسی پرتره]

بدیهی است که قسمت قابل توجه یک پرتره صورت یک شخص است. سعی کنید به طرز قرار گرفتن سوژه دقت کنید. همچنین می توانید از آینه هم در ع استفاده کنید. در ترکیب بندی این ع ها خلاقیت داشته باشید تا بتوانید پرتره هایی به یاد ماندنی بگیرید.
9
با نور و سایه بازی کنید
[عکاسی پرتره]

با روشن قسمت های خاصی از سوژه به ع هیجان بیشتری بدهید. بدین منظور ابتدا با سبک کیاروسکورو بیشتر آشنا شوید. کیاروسکورو اسم سبکی از هنر است که در طول دوران رنسانس بسیار محبوب شد. همانطور که منشأ اسم نشان می دهد، این یک روش نقاشی است که گویای حس ت دن یک نور بسیار جهت دار (هدایت شده) بر روی سوژه است.
10
با عکاسی از زوایای مختلف به نگاه بیننده جهت بدهید
[عکاسی پرتره]

زاویه عکاسی را تغییر دهید، از بالای سوژه رو به پایین، یا برع ، از پایین سوژه و به سمت بالا ع بگیرید. خواهید دید که مفهومی که ع می رساند کاملا تغییر می کند. زوایای مختلف را امتحان کنید و نتیجه ع ها را با هم مقایسه کنید. برای اینکه با جنبه روانشناسی این زوایا بیشتر آشنا شوید، «این مطلب» را مطالعه نمایید.
منبع:
لنزک
سلف پرتره ها فراتر از تکنیک و سبک در هر بزرگ دیده می شوند، از رنسانس ایتالیا تا پست مدرن و دوران معاصر. در این مطلب مجموعه ای از مشهورترین سلف پرتره ها که توسط مشهورترین هنرمندان جهان کشیده شده اند را مشاهده می کنید.
- گرفتن ع های پرتره درخشان در هوای آزاد.
یکی از مشخصات بسیار جالب دوربین های دیجیتال که ناشناخته مانده مد fill flash یا فلاش روشن است. با زدن فلاش هر جا که شما تشخیص دهید بجای اینکه هر جا که دوربین تشخیص دهد یک قدم مهم به سمت گرفتن ع های عالی در هوای آزاد برداشته اید.
در ح فلاش روشن، دوربین ابتدا برای صحنه پشت تصویر نورسنجی می کند و سپس به اندازه ای فلاش می زند که پرتره مورد عکاسی شما را روشن نماید. نتیجه یک ع در حد حرفه ای است که همه چیز در آن دارای ترکیبی مناسب به نظر می آید. عکاسان عروسی از این استفاده زیادی می برند.
5 اشتباه رایج زیبایی که احتمالا نمی دانید 5 اشتباه رایج زیبایی که احتمالا نمی دانید 5 اشتباه رایج زیبایی در حالی که شاید شما برخی از بهترین رازهای زیبایی را از مادرتان یاد گرفته باشید، اما سایر نکات زیبایی متداول می توانند مانند باورهای غلط قدیمی رد شوند. دانستن اینکه کدام توصیه های زیبایی را می توانید کنار بگذارید، یک ضرورت برای […] the post 5 اشتباه رایج زیبایی که احتمالا نمی دانید appeared first on .
مهرداد دفتری در برنامه «چشم شب روشن» گفت: پرتره معروف آلبرت انیشتین بیانگر آلام او است. زمان گرفتن آن ع مصادف با سالی است که بمب اتم را می ساخت و انیشتین با این موضوع مخالف بود.
هفت مستند از هنرمندان انقلاب به مناسبت هفته هنر انقلاب، در ویژه برنامه «پرتره» شبکه مستند پخش می شود.
سرانجام عکاسی پرتره focus اینستاگرام بیرون آمده و اتفاقی که مدتی بود کاربران این اپلیکیشن محبوب را معطل نگه داشته بود، انجام پذیرفت.

ح عکاسی پرتره focus چیست؟
این ح عکاسی به این معناست که هنگام عکاسی در اینستاگرام می توانید تنها اشخاص حاضر در کادر دوربین را مورد زوم قرار داده و دیگر قسمت های محیط با ح افکت بوکه به شکل محو و تار تبدیل می شوند.
با این شیوه عکاسی شما می توانید تصاویر جذاب تر و هنرمندانه تری تولید نمایید.


دیجیاتو در این باره توضیح داده است: "ح پرتره مثل تمام حالات عکاسی دیگر اینستاگرام (از جمله زوم، اسلومو، بومرنگ و ...) به شکل یک گزینه مجزا به صفحه ساخت استوری ها اضافه شده که با چند سوایپ می توانید به آن دسترسی داشته باشید."
قابل ذکر است که هنوز تمام کاربران اینستاگرام نمی توانند از این قابلیت جدید اینستاگرام استفاده کنند. در حال حاضر کاربران و دارندگان گوشی آیفون se و s6 امکان این را دارند که از ح عکاسی پرتره focus اینستاگرام بهره مند شوند. و نیز تعدادی از گوشی های اندرویدی پرچم دار نیز می توانند از امکان جدید اینستاگرام استفاده نمایند.

استیکر منشن های اینستاگرام
به جز این کاربران گوشی های آی او اس می توانند از استیکرهای منشن در اینستاگرام خود استفاده نمایند. البته برای استفاده از این قابلیت جدید باید نسخه ی 39 اینستاگرام را نصب کرده باشید.


آنا توکارسکا هنرمند و عکاس لهستانی، پرتره هایی از میوه ها و سبزیجات می سازد که واقعی به نظر می رسند.
اثر آ او «20 هزار دانه» یک پرتره عظیم از هنرمند مشهور «آی ویوی» است و همان طور که از نامش پیداست از 20 هزار تخمه آفتابگردان ساخته شده است.
همزمان با برگزاری دومین دو روزه عکاسان گیلانی در رشت، نمایشگاه ع «پرتره از نگاه عکاسخانه های رشت» در نگارخانه مارلیک این شهر دایر شد.
پرتره مائو تسه تونگ بنیان گذار جمهوری خلق چین اثر وارهول هنرمند نامدار یی در هنگ کنگ حراج می شود.
هشتاد درصد از تصویربرداری مستند پرتره پری صابری در سال گذشته انجام شده است.
چگونه برای ع پرتره یک ژست عالی بگیریم دانستن چگونگی قرار دادن مدل ها کلید ایجاد پرتره های خوب است. در این مقاله نکاتی درباره قرار دادن و ژست مدلتان برای ایجاد ع های خیره کننده صحبت خواهیم کرد. از دست و پا، تا سر و چشم ها، همه را پوشش خواهیم داد! ۱
آموزش نو ردازی پرتره آیفون 10 و آیفون 8 پلاس در ویدیوهای جدید اپلنو ردازی پرتره آیفون 10 (iphone 10) و آیفون 8 پلاس (iphone 8 plus) یکی از جذاب ترین قابلیت های این گوشی ها بوده که حالا اپل چگونگی کار با آنها را توضیح می دهد.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
آموزش نو ردازی پرتره آیفون 10 و آیفون 8 پلاس در ویدیوهای جدید اپلنو ردازی پرتره آیفون 10 (iphone 10) و آیفون 8 پلاس (iphone 8 plus) یکی از جذاب ترین قابلیت های این گوشی ها بوده که حالا اپل چگونگی کار با آنها را توضیح می دهد.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
همشهری آنلاین: ۱۰ پرتره چاپ سیلک اسکرین « وارهول» هنرمند یی از چهره «مریلین مونرو» بازیگر هالیوودی در موزه بریتانیا به نمایش درمی آید.
عصر ایران- امروز پانزدهم مهر ماه 1395 هشتاد و هشتمین زادروز سهرا ب سپهری شاعر و نقاش معاصر است که هر چه از کوچ او گذشته بیشتر در دل مردم نشسته است.

به این بهانه نقاشی پرتره ای از او را که علی سرهنگی سردبیر مجله اینترنتی فرهنگ نو با تکنیک راپید و گواش خلق کرده منتشر می کنیم.

نقاشی یی با الهام از این شعر مشهور و ضرب المثل شده سهراب:

کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ...

نقاشی پرتره سهراب سپهری/ هشتاد و هشمین زادروز شاعر- نقاش
نمایشگاه ع پرتره از نگاه عکاسخانه ها در نگارخانه مارلیک رشت گشایش یافت.