گلادیاتوری با خ ر بیک

دنیا میدان نبرد گلادیاتورهایی است که در مبارزه و رقابتی گاه ، ناجوانمردانه، از هیچ ترفند رذیلانه و شرم آوری برای زنده ماندن و به اصطلاح ، زندگی بهتر مضایقه نمیکنند ادامه مطلب
گلادیاتورها، برده های خونخوار روم باستان بودند که زندگی های عجیب و متفاوتی داشتند.
برای بشر امروزی غیرممکن است که احساس گلادیاتورهای مبارز «ک یوم» بزرگ روم باستان را درک کنند. تماشاگران تشنه خون و خشونت از یک سو تو را وادار می کنند برای گذران اوقات فراغتشان آدم بکشی و برده داری بی رحم از سوی دیگر تهدیدت کرده اگر نتوانی رضایت امپراتور و همراهانش را جلب کنی تو را زنده زنده در آتش می سوزاند!
برخلاف تصویر زیبا و حماسی ای که از گلادیاتورهای عصر باستان نشان داده می شود، این برده های بیچاره زندگی مشقت باری داشتند و همیشه بازنده بودند؛ چه در میدان جنگ برنده می شدند و با شمشیری خونین به سلول خود بازمی گشتند و چه ش ت می خوردند و خونشان با خاک ک یوم در هم می آمیخت! به همین دلیل است که بیشتر گلادیاتورهای جن ر پس از مدتی نمایش با استفاده از کوچک ترین فرصتی فرار می د تا زندگی را مثل یک انسان تجربه کنند، نه یک حیوان خونخوار!
هر چند همچنان زندگی این برده های جنگجو سوژه خوبی است برای سینما یا صفحه تلویزیون؛ سینمایی «گلادیاتور» ساخته ریدلی اسکات با بازی راسل کرو و سریال یی «اسپارتا » که هم اکنون طرفداران زیادی در جهان دارد، معروف ترین نمونه های این گونه محصولات هستند!
در آن روزها رومی ها آمفی تئاترها و مبارزات گلادیاتورها را نشانه تمدن خود می دانستند. پرورش گلادیاتورها هم سرمایه گذاری های مطمئنی به شمار می آمدند که داشتن قوی ترین آنها افتخار هر اشراف زاده ای بود. جالب است که در آن دوران هیچ در مورد اخلاق انسانی و حرف نمی زد و مخالفتی با این مبارزات وحشیانه نداشت.
برده داران رومی هم با افتخار از شغل خود سخن می گفتند. اولین مراسم رسمی مبارزه گلادیاتورها در مراسم یادبود امپراتوری به نام جونیوس بروتوس پرا در سال 264 قبل از میلاد برگزار شد. البته بعدها کاربرد این گونه مبارزات عوض شد. با رونق گرفتن مبارزات گلادیاتوری و استقبال زیاد مردم، امپراتوران رومی از این مراسم برای تهییج احساسات عمومی قبل از شروع جنگ استفاده می د.
یعنی با برگزاری چند مبارزه هیجان انگیز بین گلادیاتورهای معروف، حس خشونت را بین سربازان و مردم عادی رواج می دادند تا جامعه بتواند هزینه های مالی، اجتماعی و یک جنگ خونین جدید را بپذیرد. گاهی هم برخی امپراتوران رومی برای س وش گذاشتن بر مشکلات یا اقتصادی خود، چنین مراسمی را برگزار می د تا توجه عموم از موضوعات مورد بحث روز دور شود و همه به تماشای گلادیاتورهای بخت برگشته ای بروند که برای زنده ماندن مجبورند همنوعان خود را بی رحمانه به قتل برسانند!
البته مالکان گلادیاتورهایی که در صحنه مبارزه کشته می شدند مبلغی به عنوان خونبها دریافت می د! جالب است که بدانید حتی در برخی مراسم گلادیاتوری، ن نیز در میدان مبارزه حاضر می شدند و برای رسیدن به جوایز بزرگ شمشیر می زدند.

البته در مورد گلادیاتورهای زن اطلاعات و اسناد اندک و پراکنده ای وجود دارد ولی به هر حال بیشتر مورخان معتقدند در دوران بعد از اسپارتا ، گلادیاتورهای زن هم در صحنه ک یوم حاضر می شدند و اما فهرست معروف ترین گلادیاتورها:
دلم برای همه تان تنگ شده.دلم برای همه چیز تنگ شده.دلم برای وبلاگم.دوستان وبلاگی ام و تمام وبلاگ هایی که قبلا می خواندم تنگ شده.باز هم دلم برای همه چیز تنگ شده.من وقت ندارم.من باید بخوانم.بیشتر و بیشتر بخوانم.این یک رقابت است.یک جنگ گلادیاتوری است.هر ببازد مرده است.آن رو به رو بودجه بندی آزمون ها را زده ام. آزمون است.من هیچ تستی نزده ام.به درک.ظهر به مامان گفتم کاش هنر خوانده بودم.کاش میتوانستم رنگ هایم را بردارم و ببرم توی زیرزمین و هرروز نقاشی بکشم.بعد مثل آن دختره نمایشگاه بگذارم توی کافه نارنجی و همه بیایند بهم تبریک بگویند و هات چیپس دونفره برای خودم سفارش دهم.مامان حرف هایم را گوش می کند.فقط اوست که می داند من چقدر رنگ ها را دوست دارم.مامان برای من بسته های 12تایی مداد لاکپشتی می ید.برایم لاک بنفش می ید.عصر های تابستان مرا می بُرد کلاس نقاشی.من برای مربی نقاشی ام شعر های بی تربیتی را که از پسرهای محله شنیده بودم می خواندم.مربی و دوست هایش ریسه می رفتند.یک پسری بود که بوم داشت و رنگ و قلم مو.ما همه دفتر نقاشی چهل برگ داشتیم با مدادرنگی های 12 تاییِ لاک پشتی.الان یادم آمد که دلم برای روزهای بدون کنکور و درخت های انگور کلاس نقاشی و مسابقه های ماست خوری اش هم تنگ شده. +من ادبیات را دوست دارم.کیس های روانشناسی را دوست دارم.حتی تاریخ و معاهده های ننگ آور را هم دوست دارم.اما از تست ها بدم می آید.تست های سرعتی،مفهومی،تحلیلی...زندگی همینطور دارد برای من غم انگیزتر می شود.حتی دوستانم را هم از یاد برده ام.از من می پرسند ریاضی را چند درصد زدی؟تراز تخصصی هایت چند شد؟رتبه ات در منطقه؟تحلیل آزمون کرده ای؟
آزادلو : الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ وانسان زاده شدن تجسدوظیفه بود! دست روزگار چرخیده و چرخانده است تا کوته فکران سر از تخم نفاق برآورده و ادعای گلادیاتوری کنند. آنان که تا دیروز در لوای افکار مرموزشان به کنجی خزیده و در خلوت عافیت گزینی شان غرق در عاقبت شی دنیای آفتاب پرست ها بوده اند؛ ساز ناکوک خود را بر پیکره ی ناهمگون ظلم و تفرقه و نیستی کوک کرده و آهنگ جنگ و تفرقه شان گوش فلک را کر کرده است.در زمانه ای که مومن المومنین در دفاع از مظلوم لب بر هم گذاشته ولال می ماند؛ جای چه گلایه ای باقی مانده!؟؟؟؟امان از تازه به دوران رسیده هایی که با افکاری پوسیده و درهم سوارند و پیاده را هدف قرار می دهند! قهقهه مستانه شان را هیچ شباهتی نیست به همت و باکری و بروجردی ها و همانا عند ربهم یرزقونند!تاریکخانه های گمراهی شان افزون گردیده است و کمر بر حذف آرمان هایمان بسته اند!براستی ما در کدام چاله ی عمیق جهان و در کدام نقطه ی کور به گره های ناگسستنی ای از سر دشنام مس گشته ایم که حتی خود نیز سر از باز آن در نمی آوریم!؟ما در کدام کژراهه پیچیدیم که آن چنان پیچانده اند ما را و بر خود می پیچیم که کار بدانجا رسیده که خواستگاه شه های خوبمان را باید در پلیدی ها باز جوییمدر زمانه ای که انسان نسیان پیشه؛ دوران سیاه هشت ساله ی به سان هشتاد سال این سرزمین را دید و باز خود را به غفلت زد؛ دردا و دریغا که حاصلی از درخت جهل بارور نشاید.
http://www.shabakema.com/video/269697 موسیقی بسیار زیبای گلادیاتور با بازی بی نهایت زیبای راسل کرو و موسیقی بسیار بسیار زیباترش با آهنگسازی هانس زیمر آهنگساز معروف با سابقه جهان در زمینه موسیقی متن چیز گمنام و نشناخته ای بین مردم نیست! این که بارها و بارها در مراسم ها و جشنواره ای مورد تحسین قرار گرفته دارای 2 موسیقی بسیار بسیار زیباست. این موسیقی جایزه بهترین موسیقی را نیز ب کرده!. قطعه هایی پرحجم و در این فایل تصویری شما عزیزان رو با نوازندگی ویولونسل (تینا گو) و گوش نوازی نوع نوازندگی ویولونسل تمامی قطعه های موسیقی این حماسی ریدلی اسکات را هانس زیمر ساخته است. ساند ترک 17 قطعه ای گلادیاتورهم فقط یک ترانه گوش نواز پایانی دارد که روی صحنه قدم زدن ما یموس (راسل کرو) در گندم زار قرار گرفته است؛ ترانه «حالا ما م» با صدای لیزا جرارد (لیسا جرارد). زیمر برای موسیقی این ، قطعه هایی پرحجم و حماسی و در عین حال با بار عاطفی بالا ساخته تا بتواند تمامی حالات روحی شخصیت گلادیاتوری زخم خورده را به تماشاگر انتقال بدهد. ساند ، ترک برنده جایزه گلدن گلوب شد و نامزد جایزه اسکار هم بود. و در این فایل تصویری شما عزیزان رو با نوازندگی ویولونسل (تینا گو) و گوش نوازی نوع نوازندگی ویولونسل در این ویدئوی جذاب و دیدینی با گوش دادن به این موسیقی که با آلات موسیقی ویولونسل نواخته می شود شما به روح نوازی و دلنشینی با این موسیقی دلنشین و زیبا به آرامش و زیبایی این موسیقی پی خواهید برد . ). زیمر برای موسیقی این گلادیاتور، قطعه هایی پرحجم و حماسی و در عین حال با بار عاطفی بالا ساخته تا بتواند تمامی حالات روحی شخصیت گلادیاتوری زخم خورده را به تماشاگر انتقال بدهد. ساند ترک برنده جایزه گلدن گلوب شد و نامزد جایزه اسکار هم بود. .. ..
thor: ragnarok 2017 thor: ragnarok 2017 با و کیفیت عالی نام فارسی : ثور: رگناروک زبان : فارسی + زبان اصلی صوت دوبله بصورت جداگانه سال تولید : ۲۰۱۷ محصول کشور : ژانر : اکشن، ماجراجویی، کمدی امتیاز imdb از ۱۰ : ۸٫۱ کیفیت : web-dl 1080p – کارگردان : taika waititi ستارگان : chris hemsworth , tom hiddleston , cate blanchett خلاصه : ثور راگناروک ، ی اکشن و فانتزی به کارگردانی تایکا وایتیتی هست. اتفاقات پس از حوادث انتقام جویان عصر اولتران جریان دارد. ثور مجبور است تا در یک نبرد گلادیاتوری با هالک ، مردمش را از ظلم شخصیت شرور این قسمت هلا نجات دهد. اما … ادامه مطلب
age of gladiators ii بازی جدیدی در سبک شبیه سازی، ورزشی و استراتژیک است که در سال ۲۰۱۷ توسط creative storm entertainment برای کامپیوتر منتشر شده است. این بازی استراتژیک تک نفره در سال ۳۰۰۰ روی می دهد و در جهانی بسیار خشن و غیرقابل پیش بینی با نبردهای گلادیاتوری در سراسر ک شان. شما باید در ابتدا گلادیاتورهایی را از روش های مختلف مثل یت، معامله، قرارداد و غیره استخدام کرده و سپس سعی کنید آن ها را تحت کنترل خود درآورده و برای جنگ در مبارزات سخت در جهان های مختلف تجهیز کنید. همچنین در ادامه باید به استخدام نیروهای پشتیبان، فناوری ها تحقیقاتی، ایجاد پایگاه های مختلف، شرکت در یت های جانبی و مدیریت شهرت و ثروت امپراطوری خودتان بپردازید و با رشد و پیشرفت جنگجویانتان شروع به استفاده از توانایی ها و قابلیت های آن ها به روش های مناسب کنید. ع بازی age-of-gladiators-ii-www.freegames.ir بازی age of gladiators ii نسخه hi2u برای pc از ویژگی های بازی می توان به وجود هشت گونه مختلف با ویژگی های خاص، سیستم مبارزه ای سه بعدی جدیدی، امکان مدیریت دقیق گلادیاتورها و سایر نیروها، امکان ید و بدست آوردن تجهیزات مختلف به روش های گوناگون، امکان جستجو و پیدا تجهیزات مختلف، متفاوت بودن مراحل بازی با هر بار تکرار آن، نامحدود بودن داستان بازی و غیره اشاره کرد. ادامه مطلب
نویسنده : فیلیپ ماتیشاک مترجم : حسین بحری زبان : فارسی حجم فایل: 10.14 مگابایت تعداد صفحات: ۲۷۲ صفحه درباره کتاب می خواهید گلادیاتور شوید؟
بیاموزید در مقام قوی ترین و قهارترین جنگجو در امپراتوری روم چگونه هزاران نفر را وادار به ستایش خود سازید. در یکی از جذاب ترین مکان های رُم و در حضور خود امپراتور، شهرت و ثروت ب کنید. برای چنان شغلی آدم نمی کشید؟
این راهنمای مفید هر آنچه لازم است قبل از قدم نهادن در میدان نبرد در مقابل جمعیتی پرهیاهو بدانید به شما می گوید. یاد بگیرید که...
چرا باید گلادیاتور شوید.
چگونه پا به جذاب ترین ــ و در عین حال مرگبارترین ــ حرفۀ روی زمین بگذارید.
چه ی و با چه ابزاری سعی می کند شما را بکشد.
کدام میدانگاه امپراتوری مناسب شماست.
چه وقت و هر چند وقت یک بار خواهید جنگید.
چه اتفاقی قبل از، در طی و بعد از نبرد گلادیاتوری تن به تن روی می دهد.
نویسندۀ کتاب های لژیونر و روم باستان روزی پنج دینار با ترکیب آ ین پژوهش ها و بازسازی های امروزی به شما کمک می کند تا از زندگی دَدمنشانه و مرگ بی رحمانۀ نمادین ترین شخصیت روم باستان ــ گلادیاتور ــ تجربه ای دست اول ب کنید. گلادیاتور(کتاب راهنمای مبارز رومی)
بسم الله الرحمن الرحیم
همیشه در عین حالی که منتقد اکبر رفسنجانی بودم اما حاضربه له شدن او نیستم . نه فقط رفسنجانی که هیچ ی را موافق نیستم باید از صحنه سیاست محوکرد . به هر حال هر ی با هر سطح از تفاوت دیدگاه باید بتواند در جامعه آزادانه اظهار نظر کند تا جامعه با همه تفاوتهایش یک جامعه پویا و پر تحرک و رو به رشد باشد . گذر زمان هم ثابت کرده که حکومت گران ما با تمام اعوان و انصارشان هر چه تلاش کنند تا تفکری را حذف کنند جامعه واکنش مخالف نشان داده و آن فکر بیشتر نمایان می شود ! همگان بخاطر دارند که تلاش حکومتگران برای حذف شه بزرگانی مانند فقیه عالیقدر آیت الله منتظری ، بازرگان ، شریعتی و خیلی از نامها ی دیگرهمچنان زنده و پویا در یادها باقی مانده تا جایی که خیلی بیشتر وجودشان نسبت به قبل احساس می شود . ورود اکبر رفسنجانی در عرصه انتخابات خبرگان سنگ محک خوبی است برای حاکمانی که بدانند پیروزی وی در انتخابات با تمام مضایق و محدودیتهایی که بر او تحمیل نمودند نه بزرگی است از سوی جامعه به شیوه های گلادیاتوری حاکمان برای حذف رقیب ! سیاستهای غلط و دیکتاتور ما بانه حاکمانی که هیچ تفکری را جز تفکر رسمی خداوندان قدرت بر نمی تابند وبرای محو آن از هیچ کوشش دریغ نمی کنند که می طلبد مسئولان پس از این تجربه تلخ تاکتیک های دیگری را غیر از محدود سازی و سانسورفکر و شه به کار بندند ! و البته ذکر این نکته ضروری است که برخوردهای حاکمان با اکبر رفسنجانی گوشه ای از بازتاب سیاستهای وی با مقابله با شه های دیگران در زمان اقتدار وی بوده است که از قدیم گفته اند چوب خدا صدا ندارد و هر بخورد دوا ندارد !* show less
, خارجی ثور 3 راگناروک 2017 با
, رایگان خارجی ثور 3 راگناروک thor 3 ragnarok 2017 با زیر نویس فارسی
, خارجی ثور 3 راگناروک thor 3 ragnarok 2017 با کیفیت عالی
, خارجی ثور 3 راگناروک thor 3 ragnarok 2017 با
, خارجی ثور 3 راگناروک  2017
,زیر نویس فارسی ثور 3 راگناروک  2017 , رایگان thor 3 ragnarok 2017 با کیفیت عالی, خارجی thor 3 ragnarok 2017 با ,  thor 3 ragnarok ثور 3 راگناروک 2017 هماهنگ با تمام نسخه های منتشر شده! دوبله اختصاصی new 2017 movie thor 3 ragnarok + zirnevis farsi  thor 3 ragnarok 2017
منتشر کننده : پرشین موزیکمشخصات : thor 3 ragnarok 2017 کشور سازنده : ژانر: علمی تخیلی , هیجانی , فانتزی کارگردان: taika waititi بازیگران: chris hemsworth, tom hiddleston, mark ruffalo, benedict cumberbatch زبان: انگلیسی / فارسی تاریخ انتشار: 2017 خلاصه داستان: اتفاقات پس از حوادث انتقام جویان: عصر اولتران (avengers: age of ultron) جریان دارد. ثور مجبور است تا در یک نبرد گلادیاتوری با هالک مردمش را از ظلم شخصیت شرور این قسمت “هلا” نجات دهد…

  به ادامه مطلب مراجعه کنید …

گلادیاتورها دسته ای از بردگان و جنگجویان حرفه ای بودند که با یکدیگر و گاهی با حیوانات درنده می جنگیدند تا موجبات تفریح تماشاگران را فراهم آورند. این پیکارها که گاه به مرگ ایشان می انجامید در میدانگاه های ویژه ای در بسیاری از ای امپراتوری روم اجرا می شد. آنان نه فقط حقوق فردی و اجتماعی خویش، بلکه حتی زندگی خود را با ظاهر شدن در صحنه این نبردها در معرض خطر قرار می دادند. اغلب گلادیاتورها، به عنوان برده، خوار و خفیف شمرده می شدند؛ تحت شرایطی دشوار تأدیب می گردیدند و از نظر اجتماعی به حاشیه رانده شده بودند. آنان همواره تحت تبعیضات نژادی قرار می گرفتند و عموماً به مرگ محکوم بودند. با این وجود، نه فقط در زمان انجام نبرد، بلکه در حال مرگ نیز مورد تحسین تماشاچیان قرار داشتند... ... روضه خوان بر فراز منبر ناله می زند: شاهزاده ای که هنگام زیارت قبر مادر، به دستور مولی، شمعها برایش خاموش می شد؛ ی جلو می افتاد تا نامحرمی او را نبیند و غیرت برادران را حمایل می کرد تا از کوچکترین بی حرمتی در امان باشد؛ عصر عاشورا، یکه و تنها میان حرامیان بود... شاهزاده ای که هنگام وج از مدینه، برادران و برادر زادگان، نگهبان حریمش بودند و برای سوار شدن بر مرکب، زانو می گرفتند؛ عصر عاشورا، یکه و تنها میان حرامیان بود... ... تلویزیون ی نشان می دهد که قهرمانش خانمی است اسلحه به دست، بزن بهادر و البته در دقایقی از ، اسیر دست دشمنان. خانمی که در بیشتر صحنه ها خوار و خفیف می شود؛ از بیشتر حقوق اجتماعی و فردی محروم است و بسیاری خواهان مرگ او هستند. قهرمانی که نه حریمی دارد و نه برادران با غیرتی. خانمی که البته موجبات تفریح تماشاچیان را فراهم می کند و مورد تحسین آنان است... و دختران ما، قهرمانانشان گلادیاتور رومی است، نه شاهزاده ی. آنان ترجیح می دهند برای درس خواندن و شاغل بودن و در یک کلام، حضور اجتماعی داشتن؛ از نگاه ناپاک شاگرد اتوبوس و متلک پرانی همکلاسی سبک مغز گرفته تا توهین های ارباب رجوع و مافوق را بر خود هموار کنند تا مادری نباشند که در خانه مانده است. آنان ترجیح می دهند گلادیاتوری باشند در میان حرامیان؛ تا شاهزاده ای در میان خویشان. و البته ایراد در این است که ما گلادیاتورها را تحسین می کنیم و شاهزادگان را افراد ضعیف می شمریم
thor: ragnarok 2017 pg-13 زبان :انگلیسی کیفیت :مشخص نشده ! مدت زمان :2ساعت 10دقیقه محصول : کارگردان :taika waititi نویسنده :eric pearson , craig kyle , marvel entertainment , marvel studios , walt disney pictures امتیاز imdb :8.1 رده سنی :pg-13 ستارگان :chris hemsworth , tom hiddleston , cate blanchett fa en ثور قدرتمند خود را در یک مسابقه مرگبار گلادیاتوری علیه هالک، متحد سابقش می یابد اما این بار بدون چکش خود یعنی میولنیر. او باید از تمام قدرتش برای زنده ماندن استفاده کند؛ قبل از اینکه هلا سرزمین آسگارد را نابود کند …

رایگان و سریال با انکودر : mkvcage کیفیت :web-dl حجم :1.1gb رزولوشن : زیرنویس
thor: ragnarok 2017pg-13زبان :انگلیسی کیفیت :مشخص نشده !مدت زمان :2ساعت 10دقیقه محصول : کارگردان :taika waititi نویسنده :eric pearson , craig kyle , marvel entertainment , marvel studios , walt disney picturesامتیاز imdb :8.1 رده سنی :pg-13ستارگان :chris hemsworth , tom hiddleston , cate blanchettfaenثور قدرتمند خود را در یک مسابقه مرگبار گلادیاتوری علیه هالک، متحد سابقش می یابد اما این بار بدون چکش خود یعنی میولنیر. او باید از تمام قدرتش برای زنده ماندن استفاده کند؛ قبل از اینکه هلا سرزمین آسگارد را نابود کند …

رایگان و سریال با  انکودر : mkvcageکیفیت :web-dlحجم :1.1gbرزولوشن : زیرنویس
کولوسئوم، محلی برای سرگرمی عمومی

شاید یکی از رایج ترین برنامه هایی که در این تماشاخانه برگزار می شده، نبرد گلادیاتورها باشد. گلادیاتورها، جنگنده های مسلحی بودند که باید تا سر حد مرگ در زمین برای سرگرمی حضار مبارزه می د.

مبارزه ی حیوانات نیز یکی دیگر از مسابقات متداول در این تماشاخانه بود که به آن وناسیون (venatio) می گفتند. این مبارزات معمولاً با طراحی های صحنه ی پیشرفته ای برگزار می شدند تا محیط طبیعی زندگی حیوانات را القا کنند. حیوانات گوناگون از مکان های مختلفی چون آفریقا و خاور میانه به این مکان منتقل می شدند تا در نمایش های گوناگون از آن ها استفاده شود. تعداد زیادی شیر، ببر، س، کرگدن، اسب آبی، فیل، زرافه و کروکودیل در این یوم، در جریان این مبارزات کشته شدند.

از عجایب هفت گانه جدید! کولوسئوم بزرگ ترین تماشاخانه امپراتوری روم (+ع )

می گویند هنگامی که امپراتور تراژان (trajan)، جشن پیروزی خود در داکیه (dacia) در سال ۱۰۷ میلادی را در این تماشاخانه برگزار کرد، از ۱۱ هزار حیوان و ۱۰ هزار گلادیاتور استفاده کرده بود.

گلادیاتورها معمولا محکومان و مجرمان و اسیران جنگی بودند. به آن ها آموزش های خاصی در زمینه ی هنرهای رزمی در مدارس گلادیاتوری داده می شد. مدارسی که رومیان ثروتمند آن ها را اداره می د. البته بیشتر این گلادیاتورها جان خود را در جریان مبارزات از دست می دادند و فقط تعداد کمی از آن ها که واقعا توانمند بودند و می توانستند از نبردها جان سالم به در ببرند زنده می ماندند و بعنوان قهرمان شناخته می شدند.

رومیان به این سرگرمی های خشونت آمیز علاقه ی خاصی داشتند. شن های کف تماشاخانه ی کولوسئوم پس از مسابقات تماما به خون آغشته می شد. اضافه بر مبارزات تا سرحد مرگ گلادیاتورها و صحنه های شکار حیوانات درنده، از این تماشاخانه برای برگزاری مراسم افراد مختلف نیز استفاده می شده است. این افراد محکوم به مرگ به شیوه های مختلفی کشته می شدند؛ یا با شمشیر یا با پرتاب تیر یا قرار گرفتن سر راه شیرهای گرسنه.

از عجایب هفت گانه جدید! کولوسئوم بزرگ ترین تماشاخانه امپراتوری روم (+ع )

طبق گزارش های قدیمی، کف این تماشاخانه طوری طراحی شده بود که امکان ذخیره ی آب برای اجرای جنگ های navalia proelia یا جنگ های دریایی شبیه سازی شده را داشته است. البته امکان تهیه ی آب از قنات های پیرامون برای اجرای چنین نمایش هایی وجود داشته، ولی باستان شناسان امروزی هنوز به این نتیجه نرسیده اند که چگونه کف این تماشاخانه ضدآب طراحی شده تا آب را در خود نگه دارد و وارد بخش های زیرزمینی نشود. عده ای معتقد هستند که این جنگ های دریایی در محل دیگری برگزار می شده است. برخی دیگر نیز اعتقاد دارند که این جنگ ها در سال های ابت و قبل از ساخت زیرزمین های بنا انجام می گرفته است.

داستان دیگری می گوید که تعداد زیادی از اولین ایمان آورندگان به دین یت در این تماشاخانه به قتل رسیده اند. ولی مطالعات تاریخی نشان می دهد که این قتل عام در تماشاخانه ی circus flaminius در کنار رود تیبر انجام شده است.
فِنومِنی به اسم کاوه رضایی بر خلاف ایران، در مراسم اعطای جوایز سال در دنیای فوتبال، چیزی به نام جایزه پدیده سال نداریم به گزارش "ورزش سه"، "فوتبال بزرگترین درام روی کره زمینه، یعنی جنگ داره، عشق داره، اوج داره، فرود داره، نبرد نیروها ست و به نظر من ترجمه همان جنگ های گلادیاتوری است ...". در ادامه توصیف زیبایی که شب یلدا، محمد بحرانی از فوتبال کرد، می توان پای انواع ادبیات این درام را هم وسط کشید. ادبیاتی بعضا با گرایشات پررنگ حماسی و اسطوره ای که روی پیشخوان رو مه فروشی ها در همه جهان با تیترهای درشت خودنمایی می کند.
اما واقعیت این است که وجه مبالغه در ژورنالیسم ورزشی ما در این مقوله کمی بیش از استانداردهای فنی است. برخی از آنها مثل استفاده اغراق آمیز از صفت "اسطوره"، هنوز کارشان به اعطای جوایز رسمی سال نرسیده است. ولی بعضی دیگر مثل "پدیده" دچار بدفهمی های رسمی شده اند. خلاصه بازی استقال نفت آبادان گلها قرص شق کننده دهنده سفت کننده دایمی مرد روش طبیعی و قدیمی و سنتی بزرگ با داروهای گیاهی چگونگی بزرگ مرد حجیم بزرگ داروهای گیاهی | داروی بزرگ کننده دائمی و تاخیر انداز بزرگ مردان کلفت مردان راههای طبیعی کلفت شدن انواع راههایی علمی برای رشد دائمی چه چیزهایی باعث افزایش سایز میشود افزایش همیشگی سایز و اندازه الات افزایش قطر | دارو گیاهی برای قطر - راههای جلوگیری از زود ی در بهترین تاخیر دهنده و کلفت کننده مردان|افزایش میل داروی گیاهی برای بزرگ شدن — سفت کننده در بزرگ و کلفت کننده وافزایش دهنده حجم به صورت دائمی
فِنومِنی به اسم کاوه رضایی بر خلاف ایران، در مراسم اعطای جوایز سال در دنیای فوتبال، چیزی به نام جایزه پدیده سال نداریم به گزارش "ورزش سه"، "فوتبال بزرگترین درام روی کره زمینه، یعنی جنگ داره، عشق داره، اوج داره، فرود داره، نبرد نیروها ست و به نظر من ترجمه همان جنگ های گلادیاتوری است ...". در ادامه توصیف زیبایی که شب یلدا، محمد بحرانی از فوتبال کرد، می توان پای انواع ادبیات این درام را هم وسط کشید. ادبیاتی بعضا با گرایشات پررنگ حماسی و اسطوره ای که روی پیشخوان رو مه فروشی ها در همه جهان با تیترهای درشت خودنمایی می کند.
اما واقعیت این است که وجه مبالغه در ژورنالیسم ورزشی ما در این مقوله کمی بیش از استانداردهای فنی است. برخی از آنها مثل استفاده اغراق آمیز از صفت "اسطوره"، هنوز کارشان به اعطای جوایز رسمی سال نرسیده است. ولی بعضی دیگر مثل "پدیده" دچار بدفهمی های رسمی شده اند. خلاصه بازی استقال نفت آبادان گلها قرص شق کننده دهنده سفت کننده دایمی مرد روش طبیعی و قدیمی و سنتی بزرگ با داروهای گیاهی چگونگی بزرگ مرد حجیم بزرگ داروهای گیاهی | داروی بزرگ کننده دائمی و تاخیر انداز بزرگ مردان کلفت مردان راههای طبیعی کلفت شدن انواع راههایی علمی برای رشد دائمی چه چیزهایی باعث افزایش سایز میشود افزایش همیشگی سایز و اندازه الات افزایش قطر | دارو گیاهی برای قطر - راههای جلوگیری از زود ی در بهترین تاخیر دهنده و کلفت کننده مردان|افزایش میل داروی گیاهی برای بزرگ شدن — سفت کننده در بزرگ و کلفت کننده وافزایش دهنده حجم به صورت دائمی

age of gladiators iiح  توضیحات :  عصر گلادیاتورها 2 یک عنوان استراتژیک تک نفره است که ۳۰۰۰ سال بعد از میلاد اتفاق می افتد، زمانی که رقابت های خشونت آمیزِ گلادیاتوری دوباره بوجود آمده اند ، شما باید مبارزین خودتان را مدیریت کنید ، خصوصیات و توانایی های هر یک را آنگونه که دوست دارید تکامل دهید ،داستان مربوط به خودتان را بوجود بیاورید ، امپراطوری خود را بنیان گذاری کنید ، مبارزات خشونت آمیز گلادیاتور ها آوازه اش سرتاسر ک شان پیچیده است .جاسوس و دیدبان های جدید استخدام کنید تا سیاره ها را برای اکتشاف های احتمالی جست و جو کنند ،زمانی که گلادیاتور های خودتان را از طریق گزینش ، ، انجام یت ها ، تبادل و … بدست آوردید متوجه می شوید که باید روحیه و شخصیت آن ها را مدیریت کنید در حالی که آن ها را برای مبارزاتی بسیار سخت در محیط های متنوع در سیارات مختلف اماده و مجهز می کنید . تیم پشتیبانی استخدام کنید ، پایگاه های خود را بهبود دهید ، جایزه ها را جمع آوری کنید ، مرکز فراندهی مخصوص خودتان را بسازید تا بتوانید در یت ها اصلی و فرعی شرکت کنید و ثروت و شهرت امپراطوری خود را در حالی که پیش رفت می کند مدیریت کنید. age of gladiators ii در سبک استراتژیک می باشد که توسط استودیو creative storm entertainment طراحی شده است و کمپانی creative storm entertainment آن را برای کامپیوتر منتشر کرده است، این بازی دارای گیم پلی و داستان فوق العاده جذ می باشد.
age of gladiators ii3 age of gladiators ii2 

age of gladiators ii1 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
مجموعه: مکانهای تفریحی جهان

بسیاری از مردم بر این عقیده اند که رفتن به موزه و کاوش در بناهای باستانی، کاری است که در آن نمی توان ک ن را به همراه داشت و اصولاً «موزه گردی» با «شیطنت ک ن» یک جا جمع نمی شود. آنها بر این باورند که موزه ها مکان دلچسبی برای ک ن نیستند زیرا ایستادن کنار یک اثر تاریخی و مطالعه دقیق تاریخچه آن، چیزی است که با دنیای پر جنب و جوش ک نه هیچ سنخیتی ندارد. با این تفاصیل شاید بتوان یک شهر را از این قضیه استثنا دانست:     رم پایتخت ایتالیا.رم یک شهر تاریخی زیباست که در آن انواع قصرها، کلیساها، معابد، مقبره ها، آثار تاریخی باشکوه و گردشگاه های فراوانی یافت می شود. این شهر زیبا و سرسبز می تواند مکانی عالی و خاطره انگیز برای ک ن باشد چرا که در آن می توان علاوه بر آثار باستانی، بسیاری از وسایل مدرن سرگرمی و بازی را یک جا و کنار هم داشت. به عنوان مثال در فصل تابستان گردشگران می توانند از پارک آبی رم نهایت استفاده را ببرند و یا با قطار به بندر باستانی اوستیا (ostia) بروند، جایی که تقریباً نیم ساعت با مرکز شهر فاصله دارد.  جاذبه های توریستی رم,جاهای دیدنی رم,مکانهای تفریحی رم   جاذبه های توریستی رم,جاهای دیدنی رم,مکانهای تفریحی رم   پارک ویلا بورگزه (villa borghese) پارک طبیعی بزرگی شهر رم که در یکی از مناطق سرسبز این شهر واقع شده، هم گردشگاه اهالی شهر است و هم محل تردد و تفریح گردشگران خارجی. شهر تیوولی (tivoli) نیز که در ناحیه لاتزیو واقع شده و آبشار معروفی دارد، یک مکان عالی برای پیک نیک محسوب می شود. تورهای بزرگی در رم برگزار می شود که در آنها، گردشگران و علاقه مندان را به بازدید بخش هایی نمادین رم باستان می برند؛ جاهایی همچون ورزشگاه بزرگ و مشهور کولوسئوم (colosseum) که در سال های 75 الی 80 میلادی توسط وسپاسیانوس امپراطور روم ساخته شد و مدرسه گلادیاتوری در رم. در رم همچنین می توانید از چند مکان فرهنگی و تاریخی جالب که به دلیل ویژگی های خاص خود برای ک ن نیز قابل استفاده است، بهره مند شوید. برای مثال می توانید از سه گورستان زیرزمینی که محل نگهداری مردگان خشک شده است بازدید کنید. بازدیدکنندگان در این سرداب های هول انگیز می توانند مردگان چند قرن پیش را با لباس های آنها تماشا کنند و حتی با آداب و رسوم کفن و دفن مردگان در آن تاریخ تا حدودی آشنا شوند. دخمه ترسناک سیسیل یا موزه مرگ، جایی است که اسکلت بیش از 4000 راهب مرده نگهداری می شود.
  جاذبه های توریستی رم,جاهای دیدنی رم,مکانهای تفریحی رم   جاذبه های توریستی رم,جاهای دیدنی رم,مکانهای تفریحی رم از دیگر جاهای تماشایی رم می توان به این موارد اشاره کرد: موزه واتیکان که یکی از غنی ترین موزه های جهان به شمار می رود، کلیسای سیستین و میدان باستان روم (roman forum) که جایگاهی متمرکز برای ساختمان های اداری حکومت رومی ها بوده است. در پایان فراموش نکنید که حتماً خود و ک ن تان را به صرف گلاتریا (gelateria) بستنی سنتی ایتالیا مهمان کنید. این بخش را ک ن بسیار دوست خواهند داشت، و احتمالاً خود شما! ضمناً فراموش نکنید که علاوه بر رم، در برخی دیگر از ای مختلف جهان می توان موزه هایی یافت که هم برای بزرگسالان و هم برای ک ن و نوجوانان جذاب، سرگرم کننده و آموزنده است؛ مانند موزه تاریخ طبیعی لندن، موزه علوم لندن و موزه ملی هوافضای اسمیتسونین در واشنگتن.   جاذبه های توریستی رم,جاهای دیدنی رم,مکانهای تفریحی رم   منبع:lastsecond.ir


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

گذار از عصر گلادیاتورها(پیشمرگ) در راه اشرافیت حزبی. پیشمرگ امروز، نقش گلادیاتوری دارد که ارزش جنگیدن و کشتن وی از حد لذات و افتخار و منافع اقتصادی اشرافیت حزبی گذار نخواهد کرد. در کتاب، سه شیوه تشکیل ت: اشرافی رومی، فتح سرزمینی ژرمنی و انتزاعی قرارداد اجتماعی را بیان که گفتم ایران و عرب از ابتدا فتح ژرمنی بود، سپس به اشرافیت رومی تبدیل شد اما ایدەال کوردی که واقعیت گذشته بوده، قرارداد اجتماعی است و اجتماع نیز جز جمع فرد نیست، نه اشرافیت. اما آیا احزاب امروز که مدعی ت هستند بویی از کوردیت بردەاند یا کوردایتی تنها ابزار تحقق اشرفیت عشیره ـ حزبی و پیشمرگ را گلادیاتور کردەاند؟ اشرافیت حزبی دوران پساتاسیس چون خانواده بارزانی و دوران پیشاتاسیس, اشرافیت سایر احزاب، از پیشمرگ و کور چون گلادیاتور برای ی لذت اشرافیت و مالی شما بخوانید دست آوردهای ، استفاده می کنند. اکنون به باشور بنگرید، کوردیت و وضوی ت کوردی نیز مشاهده نمی شود اما صدها امپراتوری مالی و تشکیل شده است و چون گلادیاتورهای قدیم روم با مرگ پیشین پیشمرگ به نام قهرمان و افتخار کوردایتی، در جهت لذات و قدرت مالی خویش استفاده می برند.قهرمانیت پیشمرگ جز ثبت قهرمانی و لذات مالی برای اشرافیت حزبی نبوده است. گلادیاتورهای روم از طبقات پایین جامعه با زندگی نکبت باری بودند اگرچه شجاعت آنان الگو و مرگشان چون پیشمرگ بر سر زبانها بود اما این روح شجاعت و شهرت که با اختیار خویش به میدان جنگ برای ب افتخار می رفتند، چیزی جز روح برساخته اشرافیت رومی برای تحریک درونی بدن آنها برای جنگیدن واقعی و در نهایت متلاشی شدن آن بدن برای سرگرمی و افتخار اشراف نبود. مرگ تراژیک گلادیاتورها که خود نیز به دلیل شان اجتماعی پایینی که داشتند برای افتخار به آغوش آن می رفتند چون مجرای دیگری برای ب افتخار نداشتند، چیزی جز تئاتری کمدیک برای رفاه اشرافیت آن زمان نبود. امپراتوری روم مربوط به قرنها پیش بود که صاحبان دانش و دین، زاده همان اشرافیت بودند اما در قرن بیست و یک که جالب است اشرافیت حزبی سطح آگاهیش در حد عامه نیز نیست، استفاده از بدن پیشمرگ با روح دروغین دست آورد کوردایتی، امنیت و استقلال، در جهت اشرافیت خانوادگی چون بارزانی و اشرافیت حزبی چون یکیتی و اشرفیت روژهه لات که مقدمه اشرفیت مالی آینده نیز هست، بیهوده تر از آنی است که جز لذت تماشاگران یوم که اکنون شده است تلویزیون و همان قدرت اشرافیت، توجیهی داشته باشد. این توجیه بیهوده به انباشتگی فرهنگ نافرهنگ صدسال گذشته بر می گردد که از سویی، ی درک به چالش کشیدن آن را به دلیل تهی بودگی از ایده کورد فراتر از حزب، نداشته است از سوی دیگر، ی جرات و یا صداقت چالش آن را نداشت، به دلیل اینکه تولید کنندگان ناعلم امروزی مداحان حزبی چون دستگاه اسکولاستیک ی هستند. همچنین نباید لذت غریزی تماشاگران، از مرگ پیشمرگ را نایده گرفت. راقم این سطور انی را می شناسم که محل کار در باشور و آزادانه به ایران بر می گردند با چه و ولعی به تماشای و تلویزیون برای اخبار جنگ و مرگ پیشمرگ می نشستند و اگر من به چالش می کشیدم می گفتند باید هزینه داد و...اما خود حتی حاضر نزدیک شدن به مقر هیچ حزبی را نداشتند که باوجود کار و زندگی در باشور، لذت برگشتن به ایران را از دست ندهند و اگر میپرسیدم خودتان بفرمایید هزینه کنند، کار و خانواده و...را بهانه و یا می گویند با اس ام اس تاحالا چند نفر را وادار به کوردی نوشتن کردیم!! ایا وقعا این ی لذت غریزه خشونت نیست که خود حاضر به دست کشیدن از یک لذت برگشت، برای کورد نیستند بعد از کیسه خلیفه پیشمرگ می بخشند و لذت آنی انان از زندگی پیشمرگ مهمتر است؟ این مثال عام است. روان پریشهایی، مست, ران و ن است های غرب، در با خون پیشمرگ خود یی می کنند. خود من این اشتباه را و به اشتباهم معترف هستم. در فضای مفاهیم کوردی و غریزه نفرت از دیگری می زیستم و می سوختم. مفاهیم درست بود و هست اما غافل بودم که احزاب حامل آن مفاهیم کوردی و نیستند و دیگریهای نفرت برانگیز احساسی،چون ایران قبلا برای مفاهیم توخالی دفاع مقدس و ..گلادیاتورهایی با روپوش کورد غیور و ایرانی اصیل برساخته و کشتەاند اما اکنون جسم کورد را برای لذت خود متلاشی نمی کنند اکنون جسم کورد و کورد اجتماعی مشکلی ندارد و احزاب تولیدگر و نابودکننده گلادیاتور پیشمرگ، درکی از کورد ندارند.کشتن آنها جز برای منافع و لذات اشرفیت حزبی و خانوادگی چه توجیهی دارد؟ صدها اشرافیت درحوزه پارتی و یکیتی که با خون پیشمرگ نهال ان را آبیاری د، وجود دارد.بیایید نتیجه خون خود را در باشور ببیند. کوردایتی، جز بدن تک تک کوردها نیست به نام توخالی کورد، کوردها را نکشید.#هێرش_قادری @hqaderi


thor: ragnarok 2017 با دومین تریلر رسمی اضافه شد اطلاعات کامل : imdb ژانر : اکشن | ماجراجویی | فانتزی امتیاز : – منتشر کننده : ترک موویز کیفیت : ۴۸۰p | زمان اکران : ۳ november 2017 فرمت : mp4 حجم : ۷ | ۲۲ مگابایت محصول : زبان : انگلیسی کارگردان : taika waititi بازیگران : chris hemsworth, tom hiddleston, mark ruffalo, benedict cumberbatch, idris elba خلاصه داستان : اتفاقات پس از حوادث انتقام جویان: عصر اولتران (avengers: age of ultron) جریان دارد. ثور مجبور است تا در یک نبرد گلادیاتوری با هالک مردمش را از ظلم شخصیت شرور این قسمت “هلا” نجات دهد… storyline thor ragnarok 2017 thor is imprisoned on the other side of the universe and finds himself in a race against time to get back to asgard to stop ragnarok, the destruction of his homeworld and the end of asgardian civilization, at the hands of an all-powerful new threat, the ruthless hela. __________________________________________________________ دومین تریلر رسمی با کیفیت ۴۸۰p
با اولین تریلر رسمی با کیفیت ۷۲۰p
با با کیفیت ۴۸۰p
با __________________________________________________________
چرا فرزندانمان را به جان هم میاندازیم ؟

به پیشنهادِ دخترم، یک گرفتیم. را گذاشتیم پخش شود و از همه‌ی مهمان‌ها و دوستانی که خانه‌ی ما بودند، خواهش کردیم که بنشینیم و را با هم نگاه کنیم. معروفی به نام «گلادیاتور‌ها» بود. به جایی رسید که دوربین نشان می‌داد که پشت صحنه، پیش از اینکه گلادیاتورها به میدان وارد شوند و در برابر قیصر با هم بجنگند، با هم صحبت می‌ د؛ نمی‌دانستند که از این میدان زنده برمی‌گردند یا نه.
 
گلادیاتور‌ها جنگجویانی بودند که تربیت می‌شدند که در میادین و مراسم مختلف با هم بجنگند و هر ی که زنده می‌ماند و طرف مقابل را می‌کشت، با نفر بعدی می‌جنگید. آن‌ها در پشت میدان با هم دوست بودند. ولی روی صحنه باید با هم نبرد می‌ د و یکی‌ از آن‌ها کشته می‌شد. وقتی این صحنه رسید، چندتا از خانم‌ها گفتند ما طاقت دیدن این وحشی‌بازی‌ها را نداریم؛ این قیصر‌ها و آن رومی‌ها چقدر وحشی بودند! ِ جالبی بود.
 
وقتی تمام شد، از مهمانان پرسیدم: به نظرِ شما این ، بدی بود؟
گفتند:ما از این وحشی‌بازی‌ها بدمان می‌آید که دو آدم به جان هم بیفتند تا دیگران را سرگرم کنند.
پرسیدم: کار بدی است؟
گفتند: خیلی وحشیانه است.
اکثر جمع معتقد بودند که این عمل بسیار وحشیانه است که چند تا آدم یا حیوان را به جان هم بیندازیم، برای تفریح و سرگرمیِ خودمان. حالا بگذریم که دلایل آن چه بود.
گفتم: شما فکر می‌کنید که بساط گلادیاتوری جمع شده؟
گفتند: بله آن‌ها در زمان رومی‌ها بودند و دیگر نیستند.
یک مجله باز . به آنها نشان دادم: «کنکوری‌ها قبول شوید، برنده شوید، نفر اول شوید، نفر دوم شوید، کارنامه‌ها، شاگرد اول، اگر درس نخوانی پدرت دوستت ندارد، ببین پسر ‌ات نصفِ توست و همه نمراتش 20 است….» چه اتفاقی رخ می‌دهد؟
 
پدر عزیز و مادر محترم! ما‌‌ همان قیصر‌ها هستیم.
قیصرهای قرن بیست و یکم. بچه‌هایمان هم گلادیاتور هستند. بچه‌هایی که باید یاد بگیرند با هم دوست باشند، با هم همکاری کنند، همدیگر را حمایت کند، رشد کنند، به آن‌ها یاد می‌دهیم فلانی را بکُش و برو جلو. به هر قیمتی که شده. برود جلو که چه کار کند؟
همه‌ی دنیا هم که مال او باشد، باید آن را با ی تقسیم کند! با چند نفر بگوید و بخندد، با ی درد دل کند، از چند نفر راهنمایی بخواهد. ولی دیر شده و همه را کشته است.
 
ما والدین، قیصرانِ قرن بیست و یکم هستیم. چون بچه‌مان قبول نشده، احساس می‌کنیم که کشته شده. احساس می‌کنیم که دیگر راهی ندارد. خیلی از بچه‌هایی که در کشور، پشتِ کنکور مانده‌اند، در سرزمینِ غرب، سرآمدند!
 
 
ما قیصران قرن بیست و یکم هستیم. قیصران بی‌رحمی که عزیز‌ترین موجودات زندگی‌مان، فرزندانمان، را به جان هم می‌اندازیم. بر سر نمره، بر سر برتری. «تو باید جلو بزنی!» قصد بدی هم نداریم. فکر می‌کنیم که اگر نمره بگیرند و و شوند، آ و عاقبتشان به خیر خواهد شد.
 
با دقت بیشتری توجه کنیم…
چقدر انسان خوشبخت در کنارمان هست؟ چند نفر از اشخاصی که اطراف ما هستند، جرأت دارند بگویند «من خوشبختم!». چند نفر لااقل تند و غر نمی‌زنند. مدارک تحصیلی‌شان را نگاه کنیم. من مخالف علم و درس نیستم. خودم هم پیش‌زمینه‌های علمی نسبتا معتبری دارم. به علم احترام می‌گذارم. سعی می‌کنم آدمی علمی و منطقی باشم و مستدل حرف بزنم. اما اینها با کشتنِ دوستان و عزیزان منافات دارد.
 
علم، و احترام به علم، آن است که گروهی حرکت کنیم. یکی استعداد ریاضی دارد و دیگری استعداد هنری. یکی می‌تواند شعر بگوید. یکی قلم روانی دارد. هر ی در جای خودش. دلیل ندارد برای اینکه من موفق شوم، دیگری کشته شود. دلیل ندارد برای اینکه من دو قدم به جلو بروم، دیگری چهار قدم به عقب برود. همه می‌توانند به جلو بروند. همه می‌توانند بیست بگیرند. اصلا چه نیازی هست که نمره بیست بگیریم؟ مهم این است که بفهمیم!
 
اجازه بدهید از صحبت برادرم مسعود معظمی در که صاحب یک مکتب روان‌شناسی هستند در تربیت بچه‌های استثنایی و عقب‌مانده، کمک بگیرم. در صحبتی که می‌ د، برای اینکه جمعی را متقاعد کنند که روی این کار سرمایه‌گذاری کنند، استدلال د که:
«ممکن است که از جمع خواهش کنم که بفرمایید خطرناک‌ترین میکروب‌های جهان کجاست؟ میکروب‌هایی که با هیچ آنتی‌بیوتیکی از بین نمی‌رود؟» آنهایی که متخصص هستند می‌دانند: در بیمارستان‌ها.
خطرناک‌ترین میکروب‌های جهان که هیچ درمانی برایش نیست، دربیمارستان‌ها هستند. جایی که برای ب سلامتی و بهبودی می‌رویم. درست آنجایی که برای بهبودی می‌روی، خطرناک‌ترین میکروب‌های جهان هم هست!
به‌‌ همان استعاره، فرزندانمان را به جایی می‌فرستیم که خطرناک‌ترین میکروب‌های ضدخوشبختی در آن وجود دارد:
سیستم‌های آموزشیِ ما. سیستم‌های آموزشی که اگر بخواهند تغییر کنند، من و شمای پدر و مادر اجازه نمی‌دهیم. می‌گوییم بچه‌هایمان از درسشان عقب می‌افتند. می‌گوییم آ نقاشی و موسیقی و انداختن توپ در حلقه، شد کار؟ دَرسَت را بخوان تا برایت نان و آبی شود!
 
 
ما قیصرانی بسیار بی‌رحم هستیم. قیصر، اُسرا را به جان هم می‌انداخت، نه فرزندانش را!
ما فرزندان خودمان را به میدان می‌فرستیم تا روح همدیگر را بکشند.
به آ‌ن‌ها می‌دهیم تنها باشند، که اعتماد نکنند، که بی‌رحم باشند نسبت به خودشان و دیگران.
آن‌وقت چطور می‌توانیم انتظار سعادت و خوشبختی داشته باشیم؟

خوشبختی، محصولِ زندگی در جمع است.
محصولِ اعتماد است و محصولِ عشق و محصول مسئولیت‌پذیری.
چطور می‌توانم به بچه‌ام بگویم تو کار خودت را و به دیگران کار نداشته باش. کار خودش چیست؟
کارش «زندگی » است. ما کاری جز زندگی نداریم!
 
ارسطو می‌گوید:
تنها چیزی که بشر حق دارد تمام وقتش را صرفِ بِ آن کند، خوشبختی است.
هیچ چیزی مهم‌تر از این برای بشر در دنیا نیست! و ما داریم ریشه‌ی این را نابود می‌کنیم.
 
باید به بچه‌هایمان یاد دهیم اعتماد کنند، از هم بیاموزند، سخاوتمندانه آنچه را که می‌دانند به دیگری انتقال دهند، که «خوشبخت» زندگی کنند، که یک تبسم حاکی از احترام و اعتماد به خود بر لبانشان باشد. اینهاست درسِ زندگی…
یاد دهیم که:
اگر ی افتاد، دستش را بگیر. نگو اگر بلند شود از من جلو می‌زند. مثل کشتی‌گیران قدیم. چرا اینقدر احترام داشتند؟ چون کشتی می‌گرفتند با حریف سالم. اگر می‌دانست دستش زخمی است، به این دست فشار نمی‌آورد.
 
یاد بگیریم که:
به بعضی از سنت‌ها و ارزش‌های قدیمی و فراموش‌شده، که غبار زمان و غبار زرنگی بر آن نشسته، رنگ و بو دهیم.
بیاییم با هم شعار «بهتری» را به جای «برتری» انتخاب کنیم. هر ی سعی کند که بهتر از «خودش» باشد. اگر من «برتری‌جو» باشم، هر ی که موفق شود، خاری است به چشمِ من. اما اگر «بهتری‌جویی» باشم، هر روز خوشحال خواهم بود که دیروز چیزی را نمی‌دانستم و امروز یاد گرفتم. دیروز اینقدر کمک و امروز بیشتر.
 
بیاییم:
فرهنگ تک‌روی را کنار بگذاریم. زندگیِ اجتماعی را ارج نهیم.
به عقاید هم احترام بگذاریم و به هم چیز بیاموزیم، تا خوشبخت شویم.
 
خوشبختی محصول بلوغِ روانی است.
اولین علامتِ بلوغ روانی، مسئولیت‌پذیری است.
به فرزندانمان بیاموزیم که مسئولیت بپذیرند. اول مسئولیت خودشان و بعد مسئولیت دیگران.
 
حسِ دیگران را درک کنیم. اگر ناراحت است، او را بیشتر ناراحت نکنیم و اگر خوشحال است، خوشی‌اش را بیشتر کنیم.
و یاد بگیریم که:
اخلاقِ بد قیصری را کناربگذاریم. گلادیاتور نپرورانیم. «انسان» بپرورانیم. که هم خودشان خوشبخت شوند و هم کمک کنند که جامع? خوشبخت‌تر و سعادتمندتری داشته باشیم.
 
من هم از آن شب به بعد سعی گلادیاتور پرورش ندهم. سعی که فرزندانم خوشبخت باشند و سعادتمند.
 
منبع مطلب 
چرا فرزندانمان را به جان هم میاندازیم ؟

به پیشنهادِ دخترم، یک گرفتیم. را گذاشتیم پخش شود و از همه‌ی مهمان‌ها و دوستانی که خانه‌ی ما بودند، خواهش کردیم که بنشینیم و را با هم نگاه کنیم. معروفی به نام «گلادیاتور‌ها» بود. به جایی رسید که دوربین نشان می‌داد که پشت صحنه، پیش از اینکه گلادیاتورها به میدان وارد شوند و در برابر قیصر با هم بجنگند، با هم صحبت می‌ د؛ نمی‌دانستند که از این میدان زنده برمی‌گردند یا نه.
 
گلادیاتور‌ها جنگجویانی بودند که تربیت می‌شدند که در میادین و مراسم مختلف با هم بجنگند و هر ی که زنده می‌ماند و طرف مقابل را می‌کشت، با نفر بعدی می‌جنگید. آن‌ها در پشت میدان با هم دوست بودند. ولی روی صحنه باید با هم نبرد می‌ د و یکی‌ از آن‌ها کشته می‌شد. وقتی این صحنه رسید، چندتا از خانم‌ها گفتند ما طاقت دیدن این وحشی‌بازی‌ها را نداریم؛ این قیصر‌ها و آن رومی‌ها چقدر وحشی بودند! ِ جالبی بود.
 
وقتی تمام شد، از مهمانان پرسیدم: به نظرِ شما این ، بدی بود؟
گفتند:ما از این وحشی‌بازی‌ها بدمان می‌آید که دو آدم به جان هم بیفتند تا دیگران را سرگرم کنند.
پرسیدم: کار بدی است؟
گفتند: خیلی وحشیانه است.
اکثر جمع معتقد بودند که این عمل بسیار وحشیانه است که چند تا آدم یا حیوان را به جان هم بیندازیم، برای تفریح و سرگرمیِ خودمان. حالا بگذریم که دلایل آن چه بود.
گفتم: شما فکر می‌کنید که بساط گلادیاتوری جمع شده؟
گفتند: بله آن‌ها در زمان رومی‌ها بودند و دیگر نیستند.
یک مجله باز . به آنها نشان دادم: «کنکوری‌ها قبول شوید، برنده شوید، نفر اول شوید، نفر دوم شوید، کارنامه‌ها، شاگرد اول، اگر درس نخوانی پدرت دوستت ندارد، ببین پسر ‌ات نصفِ توست و همه نمراتش 20 است….» چه اتفاقی رخ می‌دهد؟
 
پدر عزیز و مادر محترم! ما‌‌ همان قیصر‌ها هستیم.
قیصرهای قرن بیست و یکم. بچه‌هایمان هم گلادیاتور هستند. بچه‌هایی که باید یاد بگیرند با هم دوست باشند، با هم همکاری کنند، همدیگر را حمایت کند، رشد کنند، به آن‌ها یاد می‌دهیم فلانی را بکُش و برو جلو. به هر قیمتی که شده. برود جلو که چه کار کند؟
همه‌ی دنیا هم که مال او باشد، باید آن را با ی تقسیم کند! با چند نفر بگوید و بخندد، با ی درد دل کند، از چند نفر راهنمایی بخواهد. ولی دیر شده و همه را کشته است.
 
ما والدین، قیصرانِ قرن بیست و یکم هستیم. چون بچه‌مان قبول نشده، احساس می‌کنیم که کشته شده. احساس می‌کنیم که دیگر راهی ندارد. خیلی از بچه‌هایی که در کشور، پشتِ کنکور مانده‌اند، در سرزمینِ غرب، سرآمدند!
 
 
ما قیصران قرن بیست و یکم هستیم. قیصران بی‌رحمی که عزیز‌ترین موجودات زندگی‌مان، فرزندانمان، را به جان هم می‌اندازیم. بر سر نمره، بر سر برتری. «تو باید جلو بزنی!» قصد بدی هم نداریم. فکر می‌کنیم که اگر نمره بگیرند و و شوند، آ و عاقبتشان به خیر خواهد شد.
 
با دقت بیشتری توجه کنیم…
چقدر انسان خوشبخت در کنارمان هست؟ چند نفر از اشخاصی که اطراف ما هستند، جرأت دارند بگویند «من خوشبختم!». چند نفر لااقل تند و غر نمی‌زنند. مدارک تحصیلی‌شان را نگاه کنیم. من مخالف علم و درس نیستم. خودم هم پیش‌زمینه‌های علمی نسبتا معتبری دارم. به علم احترام می‌گذارم. سعی می‌کنم آدمی علمی و منطقی باشم و مستدل حرف بزنم. اما اینها با کشتنِ دوستان و عزیزان منافات دارد.
 
علم، و احترام به علم، آن است که گروهی حرکت کنیم. یکی استعداد ریاضی دارد و دیگری استعداد هنری. یکی می‌تواند شعر بگوید. یکی قلم روانی دارد. هر ی در جای خودش. دلیل ندارد برای اینکه من موفق شوم، دیگری کشته شود. دلیل ندارد برای اینکه من دو قدم به جلو بروم، دیگری چهار قدم به عقب برود. همه می‌توانند به جلو بروند. همه می‌توانند بیست بگیرند. اصلا چه نیازی هست که نمره بیست بگیریم؟ مهم این است که بفهمیم!
 
اجازه بدهید از صحبت برادرم مسعود معظمی در که صاحب یک مکتب روان‌شناسی هستند در تربیت بچه‌های استثنایی و عقب‌مانده، کمک بگیرم. در صحبتی که می‌ د، برای اینکه جمعی را متقاعد کنند که روی این کار سرمایه‌گذاری کنند، استدلال د که:
«ممکن است که از جمع خواهش کنم که بفرمایید خطرناک‌ترین میکروب‌های جهان کجاست؟ میکروب‌هایی که با هیچ آنتی‌بیوتیکی از بین نمی‌رود؟» آنهایی که متخصص هستند می‌دانند: در بیمارستان‌ها.
خطرناک‌ترین میکروب‌های جهان که هیچ درمانی برایش نیست، دربیمارستان‌ها هستند. جایی که برای ب سلامتی و بهبودی می‌رویم. درست آنجایی که برای بهبودی می‌روی، خطرناک‌ترین میکروب‌های جهان هم هست!
به‌‌ همان استعاره، فرزندانمان را به جایی می‌فرستیم که خطرناک‌ترین میکروب‌های ضدخوشبختی در آن وجود دارد:
سیستم‌های آموزشیِ ما. سیستم‌های آموزشی که اگر بخواهند تغییر کنند، من و شمای پدر و مادر اجازه نمی‌دهیم. می‌گوییم بچه‌هایمان از درسشان عقب می‌افتند. می‌گوییم آ نقاشی و موسیقی و انداختن توپ در حلقه، شد کار؟ دَرسَت را بخوان تا برایت نان و آبی شود!
 
 
ما قیصرانی بسیار بی‌رحم هستیم. قیصر، اُسرا را به جان هم می‌انداخت، نه فرزندانش را!
ما فرزندان خودمان را به میدان می‌فرستیم تا روح همدیگر را بکشند.
به آ‌ن‌ها می‌دهیم تنها باشند، که اعتماد نکنند، که بی‌رحم باشند نسبت به خودشان و دیگران.
آن‌وقت چطور می‌توانیم انتظار سعادت و خوشبختی داشته باشیم؟

خوشبختی، محصولِ زندگی در جمع است.
محصولِ اعتماد است و محصولِ عشق و محصول مسئولیت‌پذیری.
چطور می‌توانم به بچه‌ام بگویم تو کار خودت را و به دیگران کار نداشته باش. کار خودش چیست؟
کارش «زندگی » است. ما کاری جز زندگی نداریم!
 
ارسطو می‌گوید:
تنها چیزی که بشر حق دارد تمام وقتش را صرفِ بِ آن کند، خوشبختی است.
هیچ چیزی مهم‌تر از این برای بشر در دنیا نیست! و ما داریم ریشه‌ی این را نابود می‌کنیم.
 
باید به بچه‌هایمان یاد دهیم اعتماد کنند، از هم بیاموزند، سخاوتمندانه آنچه را که می‌دانند به دیگری انتقال دهند، که «خوشبخت» زندگی کنند، که یک تبسم حاکی از احترام و اعتماد به خود بر لبانشان باشد. اینهاست درسِ زندگی…
یاد دهیم که:
اگر ی افتاد، دستش را بگیر. نگو اگر بلند شود از من جلو می‌زند. مثل کشتی‌گیران قدیم. چرا اینقدر احترام داشتند؟ چون کشتی می‌گرفتند با حریف سالم. اگر می‌دانست دستش زخمی است، به این دست فشار نمی‌آورد.
 
یاد بگیریم که:
به بعضی از سنت‌ها و ارزش‌های قدیمی و فراموش‌شده، که غبار زمان و غبار زرنگی بر آن نشسته، رنگ و بو دهیم.
بیاییم با هم شعار «بهتری» را به جای «برتری» انتخاب کنیم. هر ی سعی کند که بهتر از «خودش» باشد. اگر من «برتری‌جو» باشم، هر ی که موفق شود، خاری است به چشمِ من. اما اگر «بهتری‌جویی» باشم، هر روز خوشحال خواهم بود که دیروز چیزی را نمی‌دانستم و امروز یاد گرفتم. دیروز اینقدر کمک و امروز بیشتر.
 
بیاییم:
فرهنگ تک‌روی را کنار بگذاریم. زندگیِ اجتماعی را ارج نهیم.
به عقاید هم احترام بگذاریم و به هم چیز بیاموزیم، تا خوشبخت شویم.
 
خوشبختی محصول بلوغِ روانی است.
اولین علامتِ بلوغ روانی، مسئولیت‌پذیری است.
به فرزندانمان بیاموزیم که مسئولیت بپذیرند. اول مسئولیت خودشان و بعد مسئولیت دیگران.
 
حسِ دیگران را درک کنیم. اگر ناراحت است، او را بیشتر ناراحت نکنیم و اگر خوشحال است، خوشی‌اش را بیشتر کنیم.
و یاد بگیریم که:
اخلاقِ بد قیصری را کناربگذاریم. گلادیاتور نپرورانیم. «انسان» بپرورانیم. که هم خودشان خوشبخت شوند و هم کمک کنند که جامع? خوشبخت‌تر و سعادتمندتری داشته باشیم.
 
من هم از آن شب به بعد سعی گلادیاتور پرورش ندهم. سعی که فرزندانم خوشبخت باشند و سعادتمند.
 
منبع مطلب 
اختصاصی از ژیکو تحقیق در مورد خشونت در ورزش 49 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 49 تاریخچه خشونت در ورزش :بسیاری از فعالیتهای امروز ریشه های تاریخی دارند تربیت بدنی و ورزش با دلایل و نیات مختلفی در زندگی مردم کشورها و در فرهنگ های مختلف حضور پیدا کرده است. مردم جوامع ابت درباره تربیت بدنی مانند جهان معاصر فکر نمی د در جوامع بدوی و یا در فرهنگ باستانی مشرق زمین با وجود ضرورت فعالیتهای جسمانی متنوع برای ت نشستن در یک گوشه ا ام و اجباری وجود نداشت و اساساً فعالیت بخش لاینفک زندگی روزمره بوده و فعالیتهای جسمانی شامل : شکار , تلاش برای غذا , ب ا پناهگاه و محافظت از خود مخاطره آمیز بود . ماهیگیری , , جنگجویی و بازی که در نتیجه این گرایشها بروز کرده اند علل گرایش اجباری و اختیاری انسانهای نخستین و تمام افراد به فعالیتهای حرکتی را توجیه می کنند . در تمدنهای باستانی نظیر چین و هند خشونت در ورزش را محدود به رفع تهاجم دشمنان می بینیم و این با طرز فکر و نوع آموزش و تربیت مردمان این دو کشور مرتبط است .در چین بر اساس عقاد کنفوسیوس تأکید بر تعالی ذهن و تأثیر تالوئیسم , بودائیسم بر زندگی , ارام و اجتناب از تن پروری و لذات جهان مادی وجود دارد .در کشورهای واقع در حوزه خاور نزدیک روح نظامی گری و جنگجویی محرک تربیت بدنی و ورزش بود . بخش عمده ای از تربیت جوان مصری طریق استفاده از سلاحهای مختلف نظیر نیزه , تبر , گرز و کمان بود . در ایران نیز توسعه امپراطوری از طریق تهاجمات نظامی بعنوان هدف اصلی مدنظر بود . هر جا که اه و انگیزه های نظامی وجود داشت تربیت بدنی و ورزش با اه توسعه طلبانه و خشونت همراه بود . در قسمت اسارت نشین یونان روحیه نظامی بسیار شدیدی حاکم بودو فرزندان سرباز متولد می شدند و در غیر اینصورت باید نابود می گشتند اما در آتن روحیات دموکراتیکتر جلوه گرتر بود و در روم موفقیت در میدان نبرد تأثیرات زیادی بر زندگی و آرمانهای رومی داشت رومی ها انگیزه رقابت سالم نداشتند و حرفه ای بودن را بر غیر حرفه ای بودن ترجیح می دادند آنها بدنبال هیجان , خون و حشت و حادثه بودند و مسابقات ارابه رانی و گلادیاتوری را با خشونت تمام برگزار می د .جامعه و ورزش :تعاریفی از خشونت و پرخاشگری1- رفتاری که به قصد آسیب رساندن به اموال و اشیاء دیگری یا خود انسان سر می زند (خشونت)2- عبارتست از استفاده غیر قانونی از نیرو که ممکن است دامنه ای از برخورد ناخواسته بسیار اندک تا قتل و آدم کشی را شامل شود . ( خشونت )3- آلورمن : پاسخ عمدی از سوی شخصی به منظور ایجاد درد یا صدمه به شخصی دیگر ( خشونت )4- هر رفتاری که به قصد صدمه زدن به شیء یا فرد دیگری با استفاده از بدن یا کلام انجام می گیرد را پرخاشگری می گویند .5- پرخاشگری اصطلاحی است بسیار کلی برای انواع گوناگونی از اعمال همراه با حماسه و خصومت و خشونت6- پرخاشگری عمل مشهودی است که به قصد آسیب جسمانی و یا روانی به خود یا دیگران انجام می شود.تفاوتهای میان جسارت و خشونت در ورزش :بر خلاف عقیده رایج دارا بودن شه های منفی یا ابراز میل به آسیب رساندن به ی خشونت نیست . خشونت 4 ویژگی مهم دارد که نخستین آنها این است که خشونت رفتار است دومین ویژگی خشونت فزون بر جنبه رفتاری آن این است که عمدی است . خشونت گر باید میل به آسیب رساندن به قربانی مورد نظر را داشته باشد . سومین جنبه این است که صدمه یا آسیب باید واقعاً رخ دهد . اما لازم نیست که نتایج نامطبوع خشونت جسمانی باشد اعمالی که دیگر را آشفته یا از چیزی محروم کند نیز خشونت است .و چهارم اینکه خشونت باید در بردارنده کنش متقابل با موجود زنده باشد . آزار رساندن به شخص یا حیوانی خشونت است اما لگد زدن به صندلی خشونت نیست اما این تعارف متقاوت از جسارند .بطور مثال بلوکه در فوتبال و یا قطع یک بازی دو نفره در بیسبال رفتاری جسارت آمیز هستند در حالیکه بدون سوء نیت و بخش جدانشدنی از مسابقه می باشند.اما این اعمال زمانی خشونت آمیز می شوند که نیت بازیکن این است که به رقیب آسیب برساند یا به شیوه ای خصمانه تر از آنچه که برای رسیدن به اه عملکرد لازم عمل کند .ورزشکاران جسور اجازه نمی دهند که رقیبان از آنها سوء استفاده کنند و به آسانی تحت تسلط قرار بگیرند و به هر سو هل داده شوند با این وجود به مهارت و سلامت شخصی رقیبان خود حترام می گذارند .قوی و با اطمینان هستند و پیوسته خود را چالش می کنند تا به عملکرد مطلوب دست پیدا کنند. از سوی دیگر ورزشکاران غیر جسور به خود اجازه می دهند که دیگران آنها را در زمین به این طرف و آن طرف هل دهند یا رقیبانشان به آسانی بر آنها غلبه کنند . از آنجا که جسور نبودن در ورزش با کاهش عملکرد موثر ارتباط دارد آموزش جسارت توسط مداخله های شناختی یا رفتاری توصیه می شود . جسارت مهارتی است که باید آموخت و عمل کرد . ان ورزشی باید خود را مقید سازند که ک ن را در استفاده از مهارتهای ذهنی برای کنترل و تقویت عزت نفس یاری رسانند و در عین حال برای ایجاد روحیه ورزشکاری تلاش می کنند تا یک ورزشکار در همه سنین پس از ابراز خشونت از جا در رفتن ناجوانمردی احساس گناه نماید . یا بطور کلی ان ورزشی مسئول جدا جسارت ( خشونت وسیله ای ) از خشونت و خصومت ( هدف ) در ورزش می باشند .انواع پرخاشگری در حیوانات1- predatory در حضور یک شیء آسیب رساننده ایجاد می شود.2- anti predatory دفاع از قلمرو در برابر مزاحم بر انگیزاننده آن است .3- domainance با تلاش برای رسیدن به مطلوب ظاهر می شود.4- maternal خشونت مادرانه ( حمایت از فرزند )5- weaning به منظور استقلال فرزند از طرف والدین اعمال می شود.6- val بین دو جنس بروز می کند .7- related ایجاد کننده رفتار
با
تحقیق در مورد خشونت در ورزش 49 ص

ساخت و تولید لحظه‌ای آمار!(یادداشت روز)


م
.
ت امید و نا امیدی ؟
آ ین مناظره از سری مناظرات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهور‌ی را باید با نگاهی موشکافانه و به عنوان نقطه عطفی در رفتارهای چهره‌ها مورد ارزی قرار داد.
آنچه در رفتار سه نامزد تی، به ویژه آقایان جهانگیری و دیده می‌شد، بیش از هر چیز عصبانیت، نگرانی و تشویش بود. سایه این وضعیت تا آ ین دقایق مناظره بر جو کلی مناظره سنگینی کرد و تاثیر خود را  بر جای گذاشت. اینکه چرا این وضعیت در روحیه آنها بوجود آمده بود و باعث چه رفتاری شد را در چند بند با هم مرور کنیم:
1- پیش از هر چیز باید از راز عصبانیت و نگرانی ک داهای پوششی و اصلی ت با خبر شویم. در هفته‌های اخیر، هرجا تمردان با بدنه واقعی مردم و افراد گرفتار در مشکلات هزار توی معیشتی مواجه شدند، شاهد خشم و انزجار از فراموشی همه وعده‌ها و رها مردم در زیر بار سنگین معضلات بوده‌ایم. اتفاق بی‌سابقه در اعتراض کارگران محروم در روز کارگر به رئیس‌جمهور- که منجر به نا تمام ماندن مراسم و ترک جلسه از سوی رئیس‌جمهور شد-  ویا اعتراض کارگران سختی کشیده معدن زمستان یورت آزاد شهر، نشان‌دهنده وضعیت حقیقی  اقشار مستضعف کشور و نگاه آنها به مدیران ارشد ت یازدهم است. اینها اتفاقات مهمی است. اکنون حدود بیست میلیون نفر در ای کوچک، روستاها و حاشیه ا زندگی می‌کنند و زندگی و معیشت آنها در اثر سیاست‌های ویرانگر ت یازدهم، روز به روز سخت‌تر شده است. نتایج چند نظر سنجی معتبر نشان‌دهنده رویگردانی این قشر عظیم از ت یازدهم است. به جز این عده، جمع زیادی از مردم - همچون مالباختگان موسساتی چون کاسپین که مجوز رسمی از بانک مرکزی داشت- یا معلمانی که شاهد به یغما رفتن دست‌رنج‌شان در صندوق ذخیره فرهنگیان بودند و ... همه و همه از این ت قطع امید کرده و در نظرسنجی‌ها، گزینه‌ای به جز ت کنونی را انتخاب کرده‌اند. 
نتایج این نظر سنجی‌ها به گوش تمردان هم می‌رسد و موجب نگرانی آنها می‌شود. آنها در اصل از هیچ‌یک از رقبا عصبانی نیستند، آنها از کارگران و درماندگانی عصبانی‌اند که به نظام ناصحیح مدیریت ت یازدهم اعتراض دارند، اما این عصبانیت را در مناظره‌ها با فریاد زدن، برافروخته صحبت‌ و خلاف واقع گفتن‌های مکرر،بر سر نامزدهای رقیب خالی می‌کنند!
2- این عصبانیت و نگرانی از احتمال قریب‌الوقوع ش ت در انتخابات‌، چنان سنگین و شدید بود که در تمام طول مناظره، سایه خود را بر فضا انداخت و باعث ایجاد جوی بسیار مسموم و تلخ شد. و جهانگیری در روزی که باید پاسخ چهار سال بی‌عملی و کوتاهی خود را می‌دادند، به «فرار به جلو» دست زدند و با حمله به رقبای خود، کوشیدند از زیر بار پاسخگویی به «فاجعه اقتصادی » شانه خالی کنند. آنها می‌دانستند که اگر لحظه‌ای و تنها برای یک پرسش، در مسیر برنامه مناظره قرار بگیرند، بیش از اکنون، دستشان رو خواهد شد و مردم خواهند دید که کارنامه‌اشان نه‌تنها خالی است، که مملو از ناکارمدی و ناراستی است. بنابر این در طول برنامه به هیچ پرسشی در چارچوب خودش پاسخ ندادند و در عوض، هر لحظه را برای تهمتی تلخ‌تر و ناروا‌تر مغتنم شمردند! این وضع سیاه و تلخ، در اصل وج از دایره اخلاق و انصاف‌، وج از دایره تعالیم شرعی و پای گذاشتن در عرصه پروپاگاندای رسانه‌ای غرب بود. احتمال قوی داشت که دیگر نامزدها در واکنش به چنین وضعی، وارد پاسخ‌دهی به تهمت‌ها‌، رو موارد متعدد و تمام نشدنی مفاسد تمردان  و ... بشوند. مدلی که به پینگ‌پنگ تمام نشدنی واژه‌های دلسرد‌کننده منتهی می‌شد و آبروی نظام را به مخاطره می‌انداخت. اما خوشبختانه چنین نشد و ترفند اتاق فکرهای مسموم برای عصبانی و ایجاد بازی«بگم-بگم»به جایی نرسید. پیش از این عزیز انقلاب در جریان مناظره‌های سال 88 از این رفتار به شدت نهی کرده بودند و نامزدها را به رعایت مصالح نظام و حفظ وجهه کشور در پیش چشم جهانیان توصیه کرده بودند. اما برای برخی، دستی به قدرت، مهمترین هدف است و ل ، هدف وسیله را توجیه می‌کند!
3- روش و رویکرد فرار به جلو و فریادها و برافروختگی‌های تمردان، در حد خود مشمئز‌کننده بود اما در مقاطع متعددی، با رفتارهایی همراه شد که از یک مسلمان معمولی هم بعید بود چه رسد به یک کارگزار نظام ی. یکی از آن رفتار‌ها، استفاده از شیوه «بیانِ لحظه‌ای و بدون سند» بود. در این شیوه، گوینده که مطمئن است میلیون‌ها نفر در حال تماشای سخنان او هستند و اغلب، بدون مطالبه سند، حرف‌ها را می‌پذیرند، از این اعتماد عمومی سوء استفاده می‌کند و با بیان آمار و ارقام ساختگی و نادرست و حتی با جعل لحظه‌ای آمار، سعی می‌کند در ذهن مخاطب تاثیر بگذارد! به عنوان نمونه، به خلاف واقع بیان شد که کشور در ت یازدهم، در تولید گندم خودکفا شده است! این در حالی است که براساس آمار رسمی گمرک، در سال گذشته بیش از یک میلیون تن گندم وارد کشور شد! یا به خلاف واقع بیان شد که همین امروز (روز و روز تعطیل) قرار‌داد رسمی سرمایه‌گذاری ده میلیارد دلاری بانکی خارجی در کشور منعقد شد!(همانند ادعای عجیب باز شدن هزار ال سی در روز تعطیل که پیش از این از سوی آقای مطرح شده بود)  یا به نادرستی بیان شد میزان سرمایه‌گذاری خارجی ده میلیارد دلار شده است‌! در حالی که آمار بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، حکایت از کاهش شدید سرمایه‌گذاری خارجی و کاهش آن به کمترین سطح ممکن (کمتر از 500 میلیون دلار) در سال‌های اخیر حکایت می‌کند!. یا به خلاف واقع اعلام شد صادرات غیرنفتی به فلان مبلغ رسیده در حالی که زیرشاخه‌های نفتی را از محصول نفتی جدا کرده‌اند تا آمار صادرات غیرنفتی را روی کاغذ افزایش بدهند! می‌بینید که این روش- که از مهمترین روش‌های عملیات روانی در مناظره‌هاست- و  بیان مطلبی خلاف واقع در لحظه‌ای که مخاطب دسترسی به سندی ندارد، در مناظره روز گذشته، به وفور مورد استفاده نامزدهای تی قرار گرفت. البته به جز جعل و ساخت آمار و ارقام در همان لحظه، تهمت‌های دیگری به اشخاص و درباره گذشته و زندگی آنها هم زده شد که از تبیین و تشریح آنها چشم می‌پوشیم.
4- اما برخلاف تصور تمردان و اتاق فکرهای امنیتی آنها، نباید کمترین تردیدی داشت که آنچه در آ ین مناظره رخ داد، نه یک پیروزی پر افتخار برای ت، که ش ت ت مستقر بود. دیروز همه مردم ایران ،به عنوان داورانی هوشمند‌، به خوبی شاهد فرار ت از پاسخگویی به ‌کارنامه  اقتصادی خود بودند. مردم در همان لحظه‌ای که و جهانگیری با فریاد سعی می‌ د رشد اقتصادی و شکوفایی و عبور از رکود و کاهش تورم و ...را به زور به آنها تحمیل کنند، به اطراف خود نگاهی می‌ د. در هر خانه، جوانان برومند بیکار، کذب آن سخنان را اثبات می‌کرد. بیکاری دختران و پسران باهوش و تحصیل‌کرده و دریافت حقوق‌های نجومی و واردات  توسط دختر فلان و برادر فلان مقام ارشد و ...، واقعیت شکوفایی اقتصاد را بیش از پیش نشان می‌داد. پدران بیکار شده و کارخانه‌های تعطیل شده، ماهیت عبور از رکود را به مردم آشکار و نشان می‌داد و خلاصه،وضع معیشت و حال و روز مردم،بیش از هر چیز ثابت می‌کرد که تمردان، هر قدر در کار و تلاش و برنامه‌ریزی برای زندگی مردم ناتوان و مردود و بی‌کارنامه اند، در خلاف‌گویی و قلب واقعیات و وارونه نمایی،ید طولایی دارند!
5- از عزیز (صلی‌الله علیه و آله) نقل است که دروغ، برکت را از همه چیز می‌برد. دقتی مختصر در آنچه تی‌ها در مناظره دیروز می‌گفتند، نشان می‌دهد که بخش عظیمی از داده‌ها و آمار‌ها، به شکل فاجعه‌بار و شرم‌آوری خلاف واقع بود و هدف تنها و تنها، تاثیر‌گذاری لحظه‌ای بر ذهن مردم و پیروز شدن در میدان گلادیاتوری بود نه میدان رقابت سالم و اخلاقی. این قطعا با آنچه ما آموخته‌ایم منافات دارد و برکتی در پی نخواهد داشت. مردمی که روزهای سخت ت یازدهم را با همه وجود لمس کرده‌اند، با چند جمله و چند فریاد، خاطرات تلخ پیشین را فراموش نمی‌کنند و با چند تهمت، از انی که امید دارند اوضاع را بهبود بخشند، ناامید نمی‌شوند. به نظر می‌رسد برخلاف تصور آقایان، این هیاهو‌ها، عزم نیروهای خدوم و و پاکدست انقلاب را برای احقاق حقوق مردم راسخ‌تر می‌کند و این باور را تقویت می‌کند که غفلت از مبارزه تمام عیار با فساد و تبعیض و ناکارآمدی، روزهای سختی را برای کشور رقم خواهد زد. جوانان غیور و مردان کارآزموده میدان‌های سخت انقلاب می‌دانند که  مبارزه با فساد و تبعیض و یی، مبارزه‌ای تمام ناشدنی و دائمی است و با همین باور، بی‌توجه به سیل تهمت‌ها و ت یب‌ها و دروغ‌ها، کمر همت می‌بندند برای ایجاد تغییری اساسی در ساختار اجرایی کشور.

حسین شمسیان
                «فصلی خواهم نبِشت، در ابتدای این حال{وداع } آن مرد »که براستی چون «حسنک» نبود! و چرخ دنیایش بر مسیری دیگر می‌چرخید.
 در آرامشی محض به سمت میدان آزادگان در حرکتم. صدای «فرهاد» این روزها همنفس خوبی است:«بوی عیدی، بوی توپ، بوی کاغذ رنگی...» راستش را بخواهید، روزگاری است در اسفندهای پی در پی  به این صدا خو کرده ام.
شاید «تالار انتظار»کرمانشاه در این روز انتظار ی چون من را نمی‌کشد. «اصلاً برای چه بروم؟ «آب به غربال پیمودن است» تو که بازار آشفته‌ی فرهنگ را می شناسی، به چه امیدی شال و کلاه کرده ای؟ تا بوده در این شهر اسم‌ها تغییر کرده‌اند و دیگر هیچ!» ی در درونم مدام این جملات را تکرار می‌کند اما پاها و دستهایم مصمم‌اند که مرا به تالار موعود بکشانند.
از پله‌های ورودی حیاط تالار بالا می‌روم. توقعم این است که با جمعیت زیادی روبرو شوم. چند «اهل هنر» در ورودی تالار در حال گفتگویی گرم هستند. حرکات دستِ ی از آنان با کیف قهوه‌ای بر دوش، نشان از این دارد که همه‌ی جمع درباره‌ی موضوع بحث! همفکر نیستند. «احمدی محجوب» اولین ی است که فرصت احوال پرسی با او را دارم. او همچنان آتش حمایتش از مدیر سابق، تیز است و می گوید:«عده ای منصفانه درباره رحیمی قضاوت نمی کنند» مطمئنم که منظورش من نیستم!.
در حالی که وارد سالن می شوم، ناخودآگاه می‌کنم:«فکر قاشق زدن یه دختر چادر سیاه،شوق یک خیز بلند از روی بته­ های نور،برق کفش جفت شده تو گنجه­ ها،با اینا زمستونو سر می­کنم،با اینا خستگیمو در می­کنم...» و یکی از کارمندان ارشاد به ناگهان رشته‌ی ‌ام را به هم می ریزد و با لحنی غیر جدی «تسلیت» می‌گوید. نکند این ماه‌ها «آب زیر پوستش رفته» و هوایی شده باشد! نه؟ به ردیف اول نگاهی می اندازم. یکی دو تن «زوزنی» وار نیم‌خیز در مقابل دیگران می ایستند و می نشینند.
 این سالها مثل زاغی که در باب «ال ة المطوقة و الجرذ والغراب والسلحفاة والظبی» از کلیله و دمنه بالاتر از همه نظاره‌گر اتفاقات است، در این سالن، صندلی اختصاصی! دارم. «نشسته و چپ و راست می‌نگرم». سمت راست، بالاترین صندلی جای دلنشینی است. از آنجا می‌توانی همه‌ی حرکات و سکنات مخلوقات بی‌زبان خدا را در تالار ببینی.گاه تحسین کنی و گاه لبخندی بزنی و گاه ...
مدیر سابق با حیرتی آمیخته به یأس شاید در این فکر است که:« در ایامی که تلاطم امواج فتنه کار جهان بر هم شورانیده و امن و امان چون تیر از دست اهل زمان بیرون رفته، از شکایت بخت افتان و خیزان فصلی چند» پشت تریبون بگوید. او به‌راستی مصداق «زیدری ندزی» بود. چرا که «توجه به «منِ» شخصی و از خود گفتن و البته کمی پیچیده‌تر...» در وجودش نهادینه شده بود.وَ لَا تَبْدِیلَ لِخَلْقِ اللَّه.
انگار امروز از جنس آن روزهایی نیست که ان رازی، راضی به آمدن باشند و پروانه‌وار بر گرد شمع خویش به برآیند و به قول شیخ فریدالدین:«... مست مست/پای کوبان بر سر آتش بنشینند»
 صندلی های بسیاری چشم به راه تماشاچیان این بزم است. ی مثل همیشه‌ی این روزها پشت تریبون می رود و می گوید:« اگر بخواهم  اسم افراد ارگان ها و نهادهای حاضر در جلسه را ببرم، باید اسم همه‌ی حُضار را بیاورم» که معلوم می کند جز تنی چند از کارمندان و یکی دو گم کرده راه مثل من، ی دیگر در این نشست حضور ندارد.
مجری با ص محزون «سحر» آرزو می‌کند و «خلوت و مژگان تر ...» و بعد مدیر سابق پشت تریبون می رود. او قرار است آ ین غزلش را بخواند. یعنی غزل خداحافظی اش را...
با بغض شروع می‌کند. معلوم است که براستی نگران است. می‌گوید:«کمبود وحشتناک بودجه مانع فعالیت‌های فرهنگی در استان کرمانشاه نشد.» گاهی هیجانی می‌شود. به گونه‌ای که اگر همان مجموعه‌ها و تماشاچیان قبلی در سالن حضور می داشتند، مثل این روز ت نمی‌شدند. صدایش را بالا و بالاتر می برد و به اوج می‌رسد و حرکاتِ دست و میمیک صورت را هم به کمک می‌آورد:«اگر بودجه‌ی کافی می‌داشتم، کرمانشاه را متحول می‌ » این اوج کلام، تشویق ممتد و ویژه می‌خواست. اما با کمال حیرت هیچ دستی بر روی هم نمی‌خورد. «سیم دادگان»به این مجلس نیامده‌اند. لیوانی را پر از آب می کند و احتمالا به گوارا بودنش شک دارد. عبدالله مرادی را که در صدد گرفتن ع ی ویژه از اوست، ناکام می گذارد.  به یاد حکایت سلطان سنجر می افتم که پس از ش ت از غزان اعتراف کرد:«کارهای بزرگ به مردم خُرد فرمودم و کارهای خُرد به مردم بزرگ و...»به یاد روزهایی می‌افتم که « باران رحمت بی‌حسابش برخی را رسیده و خوان نعمت بی‌دریغش برخی جا کشیده...» اما انگار «امروز» بیشتر شبیه به «آب دهان مرده بود و..» 
 باز می‌افزاید: از جمله برنامه‌های شاخص طی این مدت می‌توان به اجرای «اردیبهشت تئاتر ایران» - که در هیچ دوره ای از تهران خارج نشده بود و ما توانستیم در سال ۹۳  در طاق بستان کرمانشاه با حضور هنرمندانی همچون سالار عقیلی آن را اجرا کنیم- اشاره کرد.» و ی هم نمی‌توانست بپرسد که آن همه هزینه چه دستآوردی برای زمستان تئاتر کرمانشاه داشت؟ بغض او که در آستانه‌ی ش تن است، کم کم مسیرش را عوض می‌کند. آرام می‌کنم: «بوی تند ماهی دودی، وسط سفره ی نو، بوی یاس جا ترمه ی مادر بزرگ، با اینا زمستونو سر می‌کنم» و سر می د اهل هنر، اهل فرهنگ . جز نظر کردگان... براستی که «فرهاد» دل بیستونی ام را برده است.
مدیر کل سابق ارشاد ی که  اهل «ساخت و ساز» بود، در ادامه می‌گوید: «با اجرای برنامه های مناسبتی مخالف بودم اما با تمام کوشش به برنامه‌های اصلی پرداختم». با اتی از سنایی شروع کرده بود و با غزلی از حافظ به پایان سخن می رسد. در حالی که حکایتش در اداره ای فرهنگی با لایه های پنهان بسیار، کم کم آشکار می شود. اینجا نقطه پایان «سور»های ساختگی فرهنگی است اما نقطه ی آغاز چه چیزی باشد، نمی دانم! صبور باید بود تا روزگار دیگری بر اهل فرهنگ بگذرد. اما چگونه؟ این را هم زمان، روشن خواهد کرد.
فرشید یوسفی پیر سفید پوش محافل ادبی کرمانشاه که این روزها زحمات زیادی می‌کشد و حتی در افتتاح آتلیه‌ی عکاسی هم قیچی تدبیر بر دست دارد، پشت تریبون می رود. ضمن تأکید بر این که نمی‌خواسته بیاید ولی به اصرار چند باره آمده!، به پاس زحمات رحیمی، از او تقدیر می کند و راه خود را می گیرد و می رود.
مدیرخانه‌ مطبوعات، با انگیزه‌ای مضاعف پشت تریبون رفته است. «فریدون»،آتشش تیز است. می‌گوید: چیزی برای از دست دادن ندارد. در صورتی که همگان می دانند این یک تعارف است. چرا که او به تازگی علاوه بر مدیریت نشریه‌ی بیستون و مدیر خانه‌ی مطبوعات، در حوزه‌ی موسیقی برای خودش ستونی محکم است و  همیشه نشان داده که بازیگر خوبی است.(سریالش را در ایام عید حتماً ببینید) او نیز باید مثل یوسفی ادای دَین می‌کرد.  به هر حال او همچنان که در دوره‌ی قبل دفاع جانانه و تمام قدی از «محمد آفت » داشت، این بار هم به جای نمایندگی از اهل رسانه به دفاعی جانانه از رحیمی زنگنه می‌پردازد. این را «شاه حسینی» با ظرافت خاصی در جمع اعلام می کند. معتمدیان به مدیریت ارشد استان می تازد که چرا این همه از شما درخواست ملاقات داشته ایم و موافقت نکرده اید؟ و ایضاً چرا در محافل فرهنگی حضور ندارید؟ و...
مسیر جلسه‌ی تودیع و معارفه کمی تغییر می‌کند. معاون ، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه به دفاع از مدیریت ارشد بر می‌آید و ضمن بهره‌گیری از کنایات «خاص» در پاسخ به رییس خانه‌ی مطبوعات که این روزها بازیگر خوبی است و صدای خوبی دارد، به مباحث دیگری نیز اشاره می کند: «وزارت فرهنگ و ارشاد ی باید به سمت نهادسازی و تقویت انجمن های فرهنگی و هنری برود. مجموعه‌ی استانداری کرمانشاه چیزی از فرهنگ و هنر و ارشاد استان دریغ نکرده است.» دست تدبیر بر یقه می کشد و همچنین می گوید:« : اگر سیاست یقه فرهنگ را بچسبد، همه ضرر می کنند. باید با عینک فرهنگ به سایر مسائل مانند اقتصاد نگاه کنیم.» دسته‌ی عینکش را دستی می‌کشد و لیوانی راکه رحیمی دقایقی پیش در پشت همان تریبون پُر کرده بود، سر می کشد و مثل گلادیاتوری پیروز به سوی دیگر «سن» می رود.
 از یکی دو تن خواسته شده بود که بیایند و از مدیر سابق تشکر کنند . بر این اساس قبل از  شاه حسینی یکی از پیش وتان تئاتر به پشت تریبون فراخوانده می شود که از رحیمی زنگنه تقدیر نماید. یکی دوبار اسمش تکرار می شود اما انگار در تالار حضور ندارد. نفر بعدی که دعوت می شود، جواری از چهره‌های ممتاز هنر خوشنویسی است. او هم انگار نمی خواسته در سالن حاضر باشد.
حجت ال جعفری برای اولین بار به عنوان مدیر فرهنگی جدید، روی سن فراخوانده می شود. حکم ریاست رد و بدل می شود. کارنامه‌اش در کردستان برای ناظران اهل فرهنگ کرمانشاه، قابل رصد و پیگیری است. اهل فرهنگ امیدوارند که چند نفر «دوره‌اش» نکنند و در حلقه‌ی محدود چند «تمامیت‌خواه اپورتونیست» اسیر نشود. تنی چند از دوستداران رحیمی زنگنه هدایا و یادگاری هایی تقدیمش می کنند. نگاه متفاوت «جعفری» هم نشان از این دارد که برای مراسم تودیعش ممکن است هدایایی بهتر بگیرد.
جعفری تریبون را به دست می گیرد. اگر چه کلامش مثل مدیر قبلی نافذ نیست، اما مسلط بودنش را به رخ می کشد. برای اینکه ثابت کند کرمانشاهی است و غیر بومی نیست، به نکته‌ی ظریفی اشاره می کند:«نوجوان که بوده در اولین روزهای جنگ به گیلان غرب رفته و ...» شاه بیت کلامش همین جمله است:« خود را سرباز فرهنگی کرمانشاه می دانم امیدوارم آن طور که لایق مردم شهید پرور کرمانشاه است بتوانم در این عرصه خدمت کنم.»
پایان سخنان «شیخ»، آغاز بوسه هاست. بوسه هایی که بر چهره های آمده و رفته نقش می بندد. در این میان هواخواهان مدیر تودیع شده، بیشترند. عده ای قلیل که «روز»شان«به» شده پروانه وار برگردش می‌چرخند.  «امرالله عظیمی» می خواهد که من هم از این سفره‌ی دوستی بی نصیب نمانم. من هم از این بوستان بوسه ها بهره ای می برم و به رحیمی زنگنه «خسته نباشید» می گویم  اما بال پروانه بودن را نداشته ام و ندارم. کم کم جمعیت از او جدا می شوند و تنها می افتد و البته نه چون حسنک که «حسنک تنها ماند، چنانکه تنها آمده بود»
پله‌های حیاط تالار انتظار را یک به یک پایین می آیم. نسیم بهاری در حال وزیدن است. ماشین که روشن می‌شود، صدای ضبط صوت دوباره طنین افکن می شود:« عشق یک ستاره ساختن با ک / ترس ناتموم گذاشتن جریمه‌های عید مدرسه/ بوی گل محمدی که خشک شده لای کتاب/ با اینا زمستونو سر می‌کنم/ با اینا خستگیمو در می‌کنم»  
کارگردان : taika waititi نویسنده : eric pearson, craig kyle بازیگران : chris hemsworth, tom hiddleston, cate blanchett خلاصه داستان : پس از رخدادهای «انتقام جویان: عصر اولتران»، ثور بدون چکش خود میولنیر در دنیای دیگر زندانی شده است و در آنجا باید به منظور بازگشت به موقع به آسگارد و جلوگیری از رویداد محتمل الوقوع راگناروک (نبرد پایانی و فرجام کار جهان در اساطیر اسک ناوی)، توسط شخصیت بدذات هلا در یک مبارزه به سبک گلادیاتورها در مقابل دوست قدیمی اش هالک قرار گیرد.
thor: ragnarokthor: ragnarok
www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.png
منتقد: جیمز براردینلی - امتیاز 6.25 از 10 (2.5 از 4) به نظر می رسد که «مارول» تلاش برای گسترده دنیای سینمایی خود را کاهش داده است. اگرچه که «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) سومین از دنیای خدایان نورس است و لحن نرم تری نیز دارد و فریبندگی آن نیز از بین رفته اما همچنان شبیه به نسخه های قبلی است. «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok)، تمامی کلیشه های دیگر درباره همگروه شدن دو ابرقهرمان را بار دیگر تکرار می کند. شگفتی های بسیار محدود اند و پایان داستان به حدی قابل پیش بینی است که حتی اگر همین الان هم آن را بر ملا م متعجب نخواهید شد( نگران نباشید، این کار را نخواهم کرد). این به ما نشان می دهد که اگر هایی که بر اساس کامیک بوک ها ساخته می شوند، از فرصت های خود بهره کافی نبرند و سعی در به چالش کشیدن کلیشه ها نداشته باشند چقدر به سوی تباهی حرکت خواهند کرد. تصادفی نیست که بهترین های ابرقهرمانی دهه گذشته («شوالیه تاریکی/the dark knight»، »ددپول/deadpool» و «لوگان/logan») همگی جاه طلب بوده و دید خاصی داشتند. تمام دیگر ها درگیر سرگرمی اکشن محور بدون نتیجه خاصی شده اند. چیزی که در ابتدای دنیای سینمایی «مارول» بسیار جذاب بود حالا رنگ باخته است و جذ ت خود را از دست داده است. تا جایی این مسئله غیر قابل جلوگیری است چرا که ماهیت فرنچایزها و های سینمایی دنباله دار همین گونه است. اگرچه «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) سعی می کند با اضافه کمی لحن شوخی و طنز این جریان را کمی تغییر دهد اما همچنان بهترین کارکردش، یادآوری این نکته است که قبل از اینکه هیولاهای کلاسیک جهانی از بین بروند، آن ها در وهله اول با اَبوت و کاستلو دیدار د. thor: ragnarokاز آن جایی که در حال حاضر وضعیت سینمای جهان به گونه ای است که ساختن هایی بر اساس تنها یک ابر قهرمان امر بسیار محالی است، خدای رعد داستان ما یعنی «ثور» نیز باید با چند تن از رفقایش همراه بشود تا در این مسیر تنها نباشد. این دفعه، این فرمول سازی «ثور» حالا موکوتاه را با هیولای سبز گنده یعنی «هالک»(مارک رافالو با جلوه های ویژه) همراه کرده است. دو شخصیت و ابرقهرمان دیگر از دنیای سینمایی مارول نیز در این حضور خواهند داشت اگرچه حضور آن ها بسیار کوتاه است. «بندیکت کامبربچ» با حضورش به ما یادآوری می کند که « استرنج» همچنان در این دنیا حضور دارد و «بیوه سیاه» با بازی «اسکارات جوهانسون» نیز حضور بسیار کمرنگی دارد، به حدی که آرزو می کنید کاش کمی بیشتر در حضور داشت. البته باز هم حضور وی بهتر از نقش «ناتالی پورتمن» به عنوان معشوقه «ثور» یعنی «جین» است. در کل اسمی از او برده نمی شود. این مسئله نتیجه طبیعی خارج شدن یک بازیگر از دنیای سینمایی مارول است. قبل از اینکه حتی تمام هم شود، «ثور» شروع به چشمک زدن به معشوقه دیگری در می کند!( حداقل این یکی از اهالی آزگارد است و به همین دلیل احتمال نخواندن dna شان منتفی است). thor: ragnarokشروع این گونه است که «ثور» می فهمد «لوکی»(با بازی «تام هیدلستون») نمرده است. البته که او نمرده است. درباره دنیای سینمایی «مارول» حرف میزنیم جایی که مرگ تنها یک ناراحتی موقت و گذرا است.(البته نه اینکه دنیای سینمایی «دی سی» متفاوت باشد). بعد از اینکه او، «اودین»( با بازی «آنتونی هاپکینز») را به یک بازنشستگی اجباری در نیویورک فرستاده است، «لوکی» هویت «اودین» را جعل کرده و از مزایای ی و قدرت سو استفاده می کند و لذت می برد. برادران که حالا دوباره متحد شده اند به زمین می روند و با کمی کمک از سوی « استرنج» موقعیت پدر را کشف می کنند. خدای خسته داستان که تقریبا شبیه به نقش «پروفسور اگزاویر» با بازی «پاتریک استوارت» در آ ین شماره «لوگان» است به برادران اطلاع می دهد که آن ها یک خواهر نیز دارند که حالا در آستانه رها شدن از زندان است. سپس بدون هیچ گونه مکث و تفکر درباره اینکه این خواهر چه ی می تواند جز «کیت بلانشت» باشد، «هِلا» برگشته تا پتک «ثور» را د کند، برادران را از یکدیگر جدا کند و به دنیای های جدا بفرستد و صد البته «راگناروک» یا جنگ آ ا مان را به «آزگارد» بیاورد. thor: ragnarok«ثور» که حالا در یک دنیای غریبه سردرگم است، اسیر یک شمشیر زن سابق والکری ها می شود که او را به فردی به نام گرندمستر یا ارباب بزرگ که علاقه زیادی به ذوب افراد با وسایل مختلف دارد می فروشد. او یک سری مسابقات گلادیاتوری را برگزار می کند و تصمیم گرفته است تا از «ثور» به عنوان یکی از شرکت کنندگان این مسابقه استفاده کند چرا که به نظر او «ثور» بسیار برای این کار مناسب است. بدبختانه «ثور» حس قدیمی فاتح و قهرمان بودن را ندارد؛ در عوض او تنها به یک چیز علاقمند است:« هالکِ د کن!». «ثور» نقشه راه خود را می کشد؛ از له شدن توسط یکی از یاران قدیمی خود در گروه انتقام جویان جلوگیری کند، راهی برای وج از این سیاره پیدا د و والکری ها را قانع د تا به همراه او به «آزگارد» بروند تا شاید از وقوع «راگناروک» جلوگیری کرده باشند. و تا یادم نرفته هم بگویم که «لوکی» همچنان مشغول ابکاری و عوض جناح های طرفداری خود است. thor: ragnarokبه عنوان نوعی قانون، های سینمایی مارول همیشه لحن ملایم تری به نسبت رقبای خود در دنیای سینمایی «دی سی» داشته اند. حتی تاریک ترین دنیای سینمایی «مارول» هم نزدیک به کاری که «زک اسنایدر» اخیراً در دنیای سینمایی «دی سی» انجام داده است نمی شود، حالا که با «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) آقای تایکا وایتیتی تصمیم گرفته است تا جنبه کمدی و طنز را هرچه بیشتر پر رنگ د و را به ساخته ای شبیه به «ددپول/deadpool» نزدیک تر. هیچ کدام از های قبلی این سری تا به این اندازه شوخ طبع نبوده اند. از تغییر لحن استقبال می شود علی الخصوص که برخی از کمدی ها و شوخی های موجود در به طرز جالبی خنده دار نیز هستند. شخصیت های مشخصی مثل گرند مستر یا ارباب بزرگ صرفاً به دلیل ایجاد خنده و حس شوخ طبعی وارد داستان شده اند. حتی خدای رعد که معمولاً شخصیت جدی ای هم دارد نیز وارد این بازی می شود(«کریس همسورث» قبلاً استعداد خود در زمینه کمدی را ثابت کرده است). thor: ragnarokمتاسفانه هیچ ابرقهرمانی ای نمی تواند با تکیه بر کمدی به تنهایی موفق شود و وقتی وارد فاز اکشن می شویم- که مایه و بنیه هر ابرقهرمانی ای هستند، «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) شما را ناامید می کند. از منظر تکنیکی اگر نگاه شاید بتوان کمی رضایت داشت( علی الخصوص در یکی دو مورد از صحنه ها مثل صحنه ابت یا نبرد گلادیاتوروار هالک و «ثور» در اواسط ) اما باقی و صحنه های اکشن آن بسیار قابل پیش بینی بوده و صرفا جولان گاه جلوه های ویژه محسوب می شوند. اکشن های را می شود شماره ای خواند و در موارد بسیار معدودی هم سرگرم کننده هستند. شرکت کنندگان در مبارزات به جای اینکه شخصیت های شناخته و پرداخته شده در داستان باشند بیشتر سیاهی لشگر هستند، چیزی شبیه به سری «تبدیل شوندگان/transformers». طرفداران های ابرقهرمانی شایسته چیزی بسیار بهتر از این هستند. نبردها باید احساسات، خطر و پیامد داشته باشند. نبردها و مشکلاتی که در «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) خلق می شوند فاقد هر سه مورد این کیفیت ها هستند. thor: ragnarokشاید لذت بخش ترین جنبه ، حضور دو رفیق و شخصیت قدیمی این فرنچایز یعنی «ثور» و «بروس بین/هالک» باشد. «تسا تامپسون» را نیز در این معجون هم بزنید تا شاهد یک گروه 3 نفره دوست داشتنی باشیم(جایی در آن ها خود را «انتقام جویان» می خوانند). اتمسفر و فضای این گروه بسیار خوب است. «لوکی» از گروه کنار رفته است- او که شخصیت منفی اصلی در «انتقام جویان» بود حالا تبدیل به یک شخصیت فرعی شده است که قدرت هایی محدود داشته و عملکرد بزرگ راه انداختن ماشینی است که همه چیز را حل می کند. «کیت بلانشت» بسیار خوب نقش خود را بازی می کند به همین دلیل محدود شدن او کمی تعجب برانگیز است. «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) به هیچ وجه از عدم حضور بازیگران سطح بالا رنج نمی برد؛ علاوه بر حضور «کیت بلانشت» و «مارک رافالو» شاهد حضور بازیگران بزرگی همچون «بندیکت کامبربچ»، «آنتونی هاپکینز» و همچنین «ادریس البا» نیز هستیم. انی که منتظر پیدا سر نخ هایی از قسمت بعدی انتقام جویان هستند تا اواسط تیتراژ پایانی به خواسته خود نخواهند رسید که به نظر آغاز کننده چرخه جنگ بی پایان خواهد بود. «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) را می توان به ی شبیه دانست که فضا را برای ساخت های بعدی فراهم می کند، نه ی که خود قدمی رو به جلو در داستان محسوب بشود. این شما را برای نقطه اوج داستان که مدت ها پی ریزی شده است آماده می کند. به عنوان یک مستقل می توان آن را شبیه به هر یک از دیگر های ابرقهرمانی مارول در چند وقت اخیر دانست؛ سرگرم کننده، بیش از حد طولانی و اکثرا فراموش شدنی. طرفداران کامیک بوک ها( علی الخصوص انی که «مارول» را می پرستند و از «دی سی» متنفرند) احتمالاً از چیزی که «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) عرضه می کند راضی خواهند بود. دیگران ممکن است آن را صرفا یک قابل تحمل بدانند و کمی نیز زیر لب غر و لند ند. اختصاصی نقدفارسی مترجم: امید بصیری
"منبع: سایت نقد فارسی"
کارگردان : taika waititi نویسنده : eric pearson, craig kyle بازیگران : chris hemsworth, tom hiddleston, cate blanchett خلاصه داستان : پس از رخدادهای «انتقام جویان: عصر اولتران»، ثور بدون چکش خود میولنیر در دنیای دیگر زندانی شده است و در آنجا باید به منظور بازگشت به موقع به آسگارد و جلوگیری از رویداد محتمل الوقوع راگناروک (نبرد پایانی و فرجام کار جهان در اساطیر اسک ناوی)، توسط شخصیت بدذات هلا در یک مبارزه به سبک گلادیاتورها در مقابل دوست قدیمی اش هالک قرار گیرد.
thor: ragnarokthor: ragnarok
www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.png
منتقد: جیمز براردینلی - امتیاز 6.25 از 10 (2.5 از 4) به نظر می رسد که «مارول» تلاش برای گسترده دنیای سینمایی خود را کاهش داده است. اگرچه که «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) سومین از دنیای خدایان نورس است و لحن نرم تری نیز دارد و فریبندگی آن نیز از بین رفته اما همچنان شبیه به نسخه های قبلی است. «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok)، تمامی کلیشه های دیگر درباره همگروه شدن دو ابرقهرمان را بار دیگر تکرار می کند. شگفتی های بسیار محدود اند و پایان داستان به حدی قابل پیش بینی است که حتی اگر همین الان هم آن را بر ملا م متعجب نخواهید شد( نگران نباشید، این کار را نخواهم کرد). این به ما نشان می دهد که اگر هایی که بر اساس کامیک بوک ها ساخته می شوند، از فرصت های خود بهره کافی نبرند و سعی در به چالش کشیدن کلیشه ها نداشته باشند چقدر به سوی تباهی حرکت خواهند کرد. تصادفی نیست که بهترین های ابرقهرمانی دهه گذشته («شوالیه تاریکی/the dark knight»، »ددپول/deadpool» و «لوگان/logan») همگی جاه طلب بوده و دید خاصی داشتند. تمام دیگر ها درگیر سرگرمی اکشن محور بدون نتیجه خاصی شده اند. چیزی که در ابتدای دنیای سینمایی «مارول» بسیار جذاب بود حالا رنگ باخته است و جذ ت خود را از دست داده است. تا جایی این مسئله غیر قابل جلوگیری است چرا که ماهیت فرنچایزها و های سینمایی دنباله دار همین گونه است. اگرچه «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) سعی می کند با اضافه کمی لحن شوخی و طنز این جریان را کمی تغییر دهد اما همچنان بهترین کارکردش، یادآوری این نکته است که قبل از اینکه هیولاهای کلاسیک جهانی از بین بروند، آن ها در وهله اول با اَبوت و کاستلو دیدار د. thor: ragnarokاز آن جایی که در حال حاضر وضعیت سینمای جهان به گونه ای است که ساختن هایی بر اساس تنها یک ابر قهرمان امر بسیار محالی است، خدای رعد داستان ما یعنی «ثور» نیز باید با چند تن از رفقایش همراه بشود تا در این مسیر تنها نباشد. این دفعه، این فرمول سازی «ثور» حالا موکوتاه را با هیولای سبز گنده یعنی «هالک»(مارک رافالو با جلوه های ویژه) همراه کرده است. دو شخصیت و ابرقهرمان دیگر از دنیای سینمایی مارول نیز در این حضور خواهند داشت اگرچه حضور آن ها بسیار کوتاه است. «بندیکت کامبربچ» با حضورش به ما یادآوری می کند که « استرنج» همچنان در این دنیا حضور دارد و «بیوه سیاه» با بازی «اسکارات جوهانسون» نیز حضور بسیار کمرنگی دارد، به حدی که آرزو می کنید کاش کمی بیشتر در حضور داشت. البته باز هم حضور وی بهتر از نقش «ناتالی پورتمن» به عنوان معشوقه «ثور» یعنی «جین» است. در کل اسمی از او برده نمی شود. این مسئله نتیجه طبیعی خارج شدن یک بازیگر از دنیای سینمایی مارول است. قبل از اینکه حتی تمام هم شود، «ثور» شروع به چشمک زدن به معشوقه دیگری در می کند!( حداقل این یکی از اهالی آزگارد است و به همین دلیل احتمال نخواندن dna شان منتفی است). thor: ragnarokشروع این گونه است که «ثور» می فهمد «لوکی»(با بازی «تام هیدلستون») نمرده است. البته که او نمرده است. درباره دنیای سینمایی «مارول» حرف میزنیم جایی که مرگ تنها یک ناراحتی موقت و گذرا است.(البته نه اینکه دنیای سینمایی «دی سی» متفاوت باشد). بعد از اینکه او، «اودین»( با بازی «آنتونی هاپکینز») را به یک بازنشستگی اجباری در نیویورک فرستاده است، «لوکی» هویت «اودین» را جعل کرده و از مزایای ی و قدرت سو استفاده می کند و لذت می برد. برادران که حالا دوباره متحد شده اند به زمین می روند و با کمی کمک از سوی « استرنج» موقعیت پدر را کشف می کنند. خدای خسته داستان که تقریبا شبیه به نقش «پروفسور اگزاویر» با بازی «پاتریک استوارت» در آ ین شماره «لوگان» است به برادران اطلاع می دهد که آن ها یک خواهر نیز دارند که حالا در آستانه رها شدن از زندان است. سپس بدون هیچ گونه مکث و تفکر درباره اینکه این خواهر چه ی می تواند جز «کیت بلانشت» باشد، «هِلا» برگشته تا پتک «ثور» را د کند، برادران را از یکدیگر جدا کند و به دنیای های جدا بفرستد و صد البته «راگناروک» یا جنگ آ ا مان را به «آزگارد» بیاورد. thor: ragnarok«ثور» که حالا در یک دنیای غریبه سردرگم است، اسیر یک شمشیر زن سابق والکری ها می شود که او را به فردی به نام گرندمستر یا ارباب بزرگ که علاقه زیادی به ذوب افراد با وسایل مختلف دارد می فروشد. او یک سری مسابقات گلادیاتوری را برگزار می کند و تصمیم گرفته است تا از «ثور» به عنوان یکی از شرکت کنندگان این مسابقه استفاده کند چرا که به نظر او «ثور» بسیار برای این کار مناسب است. بدبختانه «ثور» حس قدیمی فاتح و قهرمان بودن را ندارد؛ در عوض او تنها به یک چیز علاقمند است:« هالکِ د کن!». «ثور» نقشه راه خود را می کشد؛ از له شدن توسط یکی از یاران قدیمی خود در گروه انتقام جویان جلوگیری کند، راهی برای وج از این سیاره پیدا د و والکری ها را قانع د تا به همراه او به «آزگارد» بروند تا شاید از وقوع «راگناروک» جلوگیری کرده باشند. و تا یادم نرفته هم بگویم که «لوکی» همچنان مشغول ابکاری و عوض جناح های طرفداری خود است. thor: ragnarokبه عنوان نوعی قانون، های سینمایی مارول همیشه لحن ملایم تری به نسبت رقبای خود در دنیای سینمایی «دی سی» داشته اند. حتی تاریک ترین دنیای سینمایی «مارول» هم نزدیک به کاری که «زک اسنایدر» اخیراً در دنیای سینمایی «دی سی» انجام داده است نمی شود، حالا که با «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) آقای تایکا وایتیتی تصمیم گرفته است تا جنبه کمدی و طنز را هرچه بیشتر پر رنگ د و را به ساخته ای شبیه به «ددپول/deadpool» نزدیک تر. هیچ کدام از های قبلی این سری تا به این اندازه شوخ طبع نبوده اند. از تغییر لحن استقبال می شود علی الخصوص که برخی از کمدی ها و شوخی های موجود در به طرز جالبی خنده دار نیز هستند. شخصیت های مشخصی مثل گرند مستر یا ارباب بزرگ صرفاً به دلیل ایجاد خنده و حس شوخ طبعی وارد داستان شده اند. حتی خدای رعد که معمولاً شخصیت جدی ای هم دارد نیز وارد این بازی می شود(«کریس همسورث» قبلاً استعداد خود در زمینه کمدی را ثابت کرده است). thor: ragnarokمتاسفانه هیچ ابرقهرمانی ای نمی تواند با تکیه بر کمدی به تنهایی موفق شود و وقتی وارد فاز اکشن می شویم- که مایه و بنیه هر ابرقهرمانی ای هستند، «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) شما را ناامید می کند. از منظر تکنیکی اگر نگاه شاید بتوان کمی رضایت داشت( علی الخصوص در یکی دو مورد از صحنه ها مثل صحنه ابت یا نبرد گلادیاتوروار هالک و «ثور» در اواسط ) اما باقی و صحنه های اکشن آن بسیار قابل پیش بینی بوده و صرفا جولان گاه جلوه های ویژه محسوب می شوند. اکشن های را می شود شماره ای خواند و در موارد بسیار معدودی هم سرگرم کننده هستند. شرکت کنندگان در مبارزات به جای اینکه شخصیت های شناخته و پرداخته شده در داستان باشند بیشتر سیاهی لشگر هستند، چیزی شبیه به سری «تبدیل شوندگان/transformers». طرفداران های ابرقهرمانی شایسته چیزی بسیار بهتر از این هستند. نبردها باید احساسات، خطر و پیامد داشته باشند. نبردها و مشکلاتی که در «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) خلق می شوند فاقد هر سه مورد این کیفیت ها هستند. thor: ragnarokشاید لذت بخش ترین جنبه ، حضور دو رفیق و شخصیت قدیمی این فرنچایز یعنی «ثور» و «بروس بین/هالک» باشد. «تسا تامپسون» را نیز در این معجون هم بزنید تا شاهد یک گروه 3 نفره دوست داشتنی باشیم(جایی در آن ها خود را «انتقام جویان» می خوانند). اتمسفر و فضای این گروه بسیار خوب است. «لوکی» از گروه کنار رفته است- او که شخصیت منفی اصلی در «انتقام جویان» بود حالا تبدیل به یک شخصیت فرعی شده است که قدرت هایی محدود داشته و عملکرد بزرگ راه انداختن ماشینی است که همه چیز را حل می کند. «کیت بلانشت» بسیار خوب نقش خود را بازی می کند به همین دلیل محدود شدن او کمی تعجب برانگیز است. «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) به هیچ وجه از عدم حضور بازیگران سطح بالا رنج نمی برد؛ علاوه بر حضور «کیت بلانشت» و «مارک رافالو» شاهد حضور بازیگران بزرگی همچون «بندیکت کامبربچ»، «آنتونی هاپکینز» و همچنین «ادریس البا» نیز هستیم. انی که منتظر پیدا سر نخ هایی از قسمت بعدی انتقام جویان هستند تا اواسط تیتراژ پایانی به خواسته خود نخواهند رسید که به نظر آغاز کننده چرخه جنگ بی پایان خواهد بود. «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) را می توان به ی شبیه دانست که فضا را برای ساخت های بعدی فراهم می کند، نه ی که خود قدمی رو به جلو در داستان محسوب بشود. این شما را برای نقطه اوج داستان که مدت ها پی ریزی شده است آماده می کند. به عنوان یک مستقل می توان آن را شبیه به هر یک از دیگر های ابرقهرمانی مارول در چند وقت اخیر دانست؛ سرگرم کننده، بیش از حد طولانی و اکثرا فراموش شدنی. طرفداران کامیک بوک ها( علی الخصوص انی که «مارول» را می پرستند و از «دی سی» متنفرند) احتمالاً از چیزی که «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) عرضه می کند راضی خواهند بود. دیگران ممکن است آن را صرفا یک قابل تحمل بدانند و کمی نیز زیر لب غر و لند ند. اختصاصی نقدفارسی مترجم: امید بصیری
"منبع: سایت نقد فارسی"
کارگردان : taika waititi نویسنده : eric pearson, craig kyle بازیگران : chris hemsworth, tom hiddleston, cate blanchett خلاصه داستان : پس از رخدادهای «انتقام جویان: عصر اولتران»، ثور بدون چکش خود میولنیر در دنیای دیگر زندانی شده است و در آنجا باید به منظور بازگشت به موقع به آسگارد و جلوگیری از رویداد محتمل الوقوع راگناروک (نبرد پایانی و فرجام کار جهان در اساطیر اسک ناوی)، توسط شخصیت بدذات هلا در یک مبارزه به سبک گلادیاتورها در مقابل دوست قدیمی اش هالک قرار گیرد.
thor: ragnarokthor: ragnarok
www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.png
منتقد: جیمز براردینلی - امتیاز 6.25 از 10 (2.5 از 4) به نظر می رسد که «مارول» تلاش برای گسترده دنیای سینمایی خود را کاهش داده است. اگرچه که «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) سومین از دنیای خدایان نورس است و لحن نرم تری نیز دارد و فریبندگی آن نیز از بین رفته اما همچنان شبیه به نسخه های قبلی است. «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok)، تمامی کلیشه های دیگر درباره همگروه شدن دو ابرقهرمان را بار دیگر تکرار می کند. شگفتی های بسیار محدود اند و پایان داستان به حدی قابل پیش بینی است که حتی اگر همین الان هم آن را بر ملا م متعجب نخواهید شد( نگران نباشید، این کار را نخواهم کرد). این به ما نشان می دهد که اگر هایی که بر اساس کامیک بوک ها ساخته می شوند، از فرصت های خود بهره کافی نبرند و سعی در به چالش کشیدن کلیشه ها نداشته باشند چقدر به سوی تباهی حرکت خواهند کرد. تصادفی نیست که بهترین های ابرقهرمانی دهه گذشته («شوالیه تاریکی/the dark knight»، »ددپول/deadpool» و «لوگان/logan») همگی جاه طلب بوده و دید خاصی داشتند. تمام دیگر ها درگیر سرگرمی اکشن محور بدون نتیجه خاصی شده اند. چیزی که در ابتدای دنیای سینمایی «مارول» بسیار جذاب بود حالا رنگ باخته است و جذ ت خود را از دست داده است. تا جایی این مسئله غیر قابل جلوگیری است چرا که ماهیت فرنچایزها و های سینمایی دنباله دار همین گونه است. اگرچه «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) سعی می کند با اضافه کمی لحن شوخی و طنز این جریان را کمی تغییر دهد اما همچنان بهترین کارکردش، یادآوری این نکته است که قبل از اینکه هیولاهای کلاسیک جهانی از بین بروند، آن ها در وهله اول با اَبوت و کاستلو دیدار د. thor: ragnarokاز آن جایی که در حال حاضر وضعیت سینمای جهان به گونه ای است که ساختن هایی بر اساس تنها یک ابر قهرمان امر بسیار محالی است، خدای رعد داستان ما یعنی «ثور» نیز باید با چند تن از رفقایش همراه بشود تا در این مسیر تنها نباشد. این دفعه، این فرمول سازی «ثور» حالا موکوتاه را با هیولای سبز گنده یعنی «هالک»(مارک رافالو با جلوه های ویژه) همراه کرده است. دو شخصیت و ابرقهرمان دیگر از دنیای سینمایی مارول نیز در این حضور خواهند داشت اگرچه حضور آن ها بسیار کوتاه است. «بندیکت کامبربچ» با حضورش به ما یادآوری می کند که « استرنج» همچنان در این دنیا حضور دارد و «بیوه سیاه» با بازی «اسکارات جوهانسون» نیز حضور بسیار کمرنگی دارد، به حدی که آرزو می کنید کاش کمی بیشتر در حضور داشت. البته باز هم حضور وی بهتر از نقش «ناتالی پورتمن» به عنوان معشوقه «ثور» یعنی «جین» است. در کل اسمی از او برده نمی شود. این مسئله نتیجه طبیعی خارج شدن یک بازیگر از دنیای سینمایی مارول است. قبل از اینکه حتی تمام هم شود، «ثور» شروع به چشمک زدن به معشوقه دیگری در می کند!( حداقل این یکی از اهالی آزگارد است و به همین دلیل احتمال نخواندن dna شان منتفی است). thor: ragnarokشروع این گونه است که «ثور» می فهمد «لوکی»(با بازی «تام هیدلستون») نمرده است. البته که او نمرده است. درباره دنیای سینمایی «مارول» حرف میزنیم جایی که مرگ تنها یک ناراحتی موقت و گذرا است.(البته نه اینکه دنیای سینمایی «دی سی» متفاوت باشد). بعد از اینکه او، «اودین»( با بازی «آنتونی هاپکینز») را به یک بازنشستگی اجباری در نیویورک فرستاده است، «لوکی» هویت «اودین» را جعل کرده و از مزایای ی و قدرت سو استفاده می کند و لذت می برد. برادران که حالا دوباره متحد شده اند به زمین می روند و با کمی کمک از سوی « استرنج» موقعیت پدر را کشف می کنند. خدای خسته داستان که تقریبا شبیه به نقش «پروفسور اگزاویر» با بازی «پاتریک استوارت» در آ ین شماره «لوگان» است به برادران اطلاع می دهد که آن ها یک خواهر نیز دارند که حالا در آستانه رها شدن از زندان است. سپس بدون هیچ گونه مکث و تفکر درباره اینکه این خواهر چه ی می تواند جز «کیت بلانشت» باشد، «هِلا» برگشته تا پتک «ثور» را د کند، برادران را از یکدیگر جدا کند و به دنیای های جدا بفرستد و صد البته «راگناروک» یا جنگ آ ا مان را به «آزگارد» بیاورد. thor: ragnarok«ثور» که حالا در یک دنیای غریبه سردرگم است، اسیر یک شمشیر زن سابق والکری ها می شود که او را به فردی به نام گرندمستر یا ارباب بزرگ که علاقه زیادی به ذوب افراد با وسایل مختلف دارد می فروشد. او یک سری مسابقات گلادیاتوری را برگزار می کند و تصمیم گرفته است تا از «ثور» به عنوان یکی از شرکت کنندگان این مسابقه استفاده کند چرا که به نظر او «ثور» بسیار برای این کار مناسب است. بدبختانه «ثور» حس قدیمی فاتح و قهرمان بودن را ندارد؛ در عوض او تنها به یک چیز علاقمند است:« هالکِ د کن!». «ثور» نقشه راه خود را می کشد؛ از له شدن توسط یکی از یاران قدیمی خود در گروه انتقام جویان جلوگیری کند، راهی برای وج از این سیاره پیدا د و والکری ها را قانع د تا به همراه او به «آزگارد» بروند تا شاید از وقوع «راگناروک» جلوگیری کرده باشند. و تا یادم نرفته هم بگویم که «لوکی» همچنان مشغول ابکاری و عوض جناح های طرفداری خود است. thor: ragnarokبه عنوان نوعی قانون، های سینمایی مارول همیشه لحن ملایم تری به نسبت رقبای خود در دنیای سینمایی «دی سی» داشته اند. حتی تاریک ترین دنیای سینمایی «مارول» هم نزدیک به کاری که «زک اسنایدر» اخیراً در دنیای سینمایی «دی سی» انجام داده است نمی شود، حالا که با «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) آقای تایکا وایتیتی تصمیم گرفته است تا جنبه کمدی و طنز را هرچه بیشتر پر رنگ د و را به ساخته ای شبیه به «ددپول/deadpool» نزدیک تر. هیچ کدام از های قبلی این سری تا به این اندازه شوخ طبع نبوده اند. از تغییر لحن استقبال می شود علی الخصوص که برخی از کمدی ها و شوخی های موجود در به طرز جالبی خنده دار نیز هستند. شخصیت های مشخصی مثل گرند مستر یا ارباب بزرگ صرفاً به دلیل ایجاد خنده و حس شوخ طبعی وارد داستان شده اند. حتی خدای رعد که معمولاً شخصیت جدی ای هم دارد نیز وارد این بازی می شود(«کریس همسورث» قبلاً استعداد خود در زمینه کمدی را ثابت کرده است). thor: ragnarokمتاسفانه هیچ ابرقهرمانی ای نمی تواند با تکیه بر کمدی به تنهایی موفق شود و وقتی وارد فاز اکشن می شویم- که مایه و بنیه هر ابرقهرمانی ای هستند، «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) شما را ناامید می کند. از منظر تکنیکی اگر نگاه شاید بتوان کمی رضایت داشت( علی الخصوص در یکی دو مورد از صحنه ها مثل صحنه ابت یا نبرد گلادیاتوروار هالک و «ثور» در اواسط ) اما باقی و صحنه های اکشن آن بسیار قابل پیش بینی بوده و صرفا جولان گاه جلوه های ویژه محسوب می شوند. اکشن های را می شود شماره ای خواند و در موارد بسیار معدودی هم سرگرم کننده هستند. شرکت کنندگان در مبارزات به جای اینکه شخصیت های شناخته و پرداخته شده در داستان باشند بیشتر سیاهی لشگر هستند، چیزی شبیه به سری «تبدیل شوندگان/transformers». طرفداران های ابرقهرمانی شایسته چیزی بسیار بهتر از این هستند. نبردها باید احساسات، خطر و پیامد داشته باشند. نبردها و مشکلاتی که در «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) خلق می شوند فاقد هر سه مورد این کیفیت ها هستند. thor: ragnarokشاید لذت بخش ترین جنبه ، حضور دو رفیق و شخصیت قدیمی این فرنچایز یعنی «ثور» و «بروس بین/هالک» باشد. «تسا تامپسون» را نیز در این معجون هم بزنید تا شاهد یک گروه 3 نفره دوست داشتنی باشیم(جایی در آن ها خود را «انتقام جویان» می خوانند). اتمسفر و فضای این گروه بسیار خوب است. «لوکی» از گروه کنار رفته است- او که شخصیت منفی اصلی در «انتقام جویان» بود حالا تبدیل به یک شخصیت فرعی شده است که قدرت هایی محدود داشته و عملکرد بزرگ راه انداختن ماشینی است که همه چیز را حل می کند. «کیت بلانشت» بسیار خوب نقش خود را بازی می کند به همین دلیل محدود شدن او کمی تعجب برانگیز است. «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) به هیچ وجه از عدم حضور بازیگران سطح بالا رنج نمی برد؛ علاوه بر حضور «کیت بلانشت» و «مارک رافالو» شاهد حضور بازیگران بزرگی همچون «بندیکت کامبربچ»، «آنتونی هاپکینز» و همچنین «ادریس البا» نیز هستیم. انی که منتظر پیدا سر نخ هایی از قسمت بعدی انتقام جویان هستند تا اواسط تیتراژ پایانی به خواسته خود نخواهند رسید که به نظر آغاز کننده چرخه جنگ بی پایان خواهد بود. «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) را می توان به ی شبیه دانست که فضا را برای ساخت های بعدی فراهم می کند، نه ی که خود قدمی رو به جلو در داستان محسوب بشود. این شما را برای نقطه اوج داستان که مدت ها پی ریزی شده است آماده می کند. به عنوان یک مستقل می توان آن را شبیه به هر یک از دیگر های ابرقهرمانی مارول در چند وقت اخیر دانست؛ سرگرم کننده، بیش از حد طولانی و اکثرا فراموش شدنی. طرفداران کامیک بوک ها( علی الخصوص انی که «مارول» را می پرستند و از «دی سی» متنفرند) احتمالاً از چیزی که «ثور راگناروگ»(thor: ragnarok) عرضه می کند راضی خواهند بود. دیگران ممکن است آن را صرفا یک قابل تحمل بدانند و کمی نیز زیر لب غر و لند ند. اختصاصی نقدفارسی مترجم: امید بصیری
"منبع: سایت نقد فارسی"
۲۵ ی که در سال ۲۰۱۷ نباید از دست بدهیددر طی چند هفته ی گذشته، بهترین های سال ۲۰۱۶ از جمله بازی ها و ها را برای تان جمع آوری کردیم. ۲۰۱۶ در حوزه ی سینمایی، سالی عظیم و شگفت آور به شمار می رفت؛ اما با هایی که برای۲۰۱۷ در نظر گرفته شده، اصلا قابل مقایسه نیست. در ادامه با دیجی کالامگ همراه باشید تا موردانتظارترین های ۲۰۱۷ را معرفی کنیم. resident evil: the final chapter resident-evil-the-final-chapter کارگردان: paul w. s. anderson بازیگران: milla jovovich، ali larter، iain glen تاریخ اکران: ۲۷ ژانویه (۸ بهمن ۹۵) ۵ سال بعد از «resident evil: retribution»، میلا یوویچ دوباره بازخواهد گشت تا به این فرانچایز و نقشش «آلیس» که حدود یک دهه آن را به نمایش گذاشته، خاتمه دهد. با وجود فاصله ی زیاد بین دو قسمت آ ، «فصل نهایی» دقیقا ادامه ی «قصاص» خواهد بود. هر چیزی که تا به حال از فصل نهایی دیده ایم، نشان داده اند که سیاحت آلیس، با اتمام نقش اش در این داستان ها، به پایان خود می رسد و به این معناست که هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. اگر قسمت های قبلی این مجموعه را ندیده اید، دیدن فصل نهایی زیاد جالب نخواهد بود اما اگر عبارات «شرکت آمبرلا»، «را سیتی» و «ویروس t» برای تان آشناست، تقویم خود را برای دیدن این خالی کنید. john wick: chapter 2 john-wick-chapter-2 کارگردان: chad stahelski بازیگران: keanu reeves، ruby rose، ian mcshane تاریخ اکران: ۱۰ فوریه (۲۲ بهمن ۹۵) در این قسمت یکی از دوستان قدیمی جان در حال برنامه ریزی برای سرنگونی یک گروه از قاتلان و ابکاران است و در نتیجه به پشتیبانی و نیروی کمکی نیاز دارد. شرایط در این متفاوت است اما نتایج نهایی تقریبا همانی است که در قسمت قبلی دیده ایم. خشونت و هیجان بالا در کنار تعداد زیادی شلیک و گلوله؛ و البته حضور «کیانو ریوز» در میان ماجرا برای به تصویر کشیدن نقشی که برای آن متولد شده. the lego batman movie lego-batman-movie کارگردان: chris mckay بازیگران: will arnett، zach galifianakis، michael cera تاریخ اکران: ۱۰ فوریه این انیمیشن، یک اسپین آف برای «the lego movie» بوده که بیشتر بر روی شخصیت بتمن متمرکز است. «ویل آرنت» به عنوان خفاش شهر گاتهام، به همراه هم بازی خود در سریال «arrested development» یعنی «مایکل سرا» بازخواهد گشت، تا از کنترل گاتهام توسط جوکر جلوگیری کند. قبل از ساخت لگو؛ ایده ی ساخت ی در این سبک احمقانه به نظر می رسید، اما با فروشی حدود ۵۰۰ میلیون دلار، لگو توانست موفقیت بالایی به دست بیاورد. حال کریس «مک کی» دوباره بازگشته تا با نامه ای از «ست گراهام اسمیت»، انیمیشنی خنده دار و سرگرم کننده را برای مخاطبان به تصویر بکشد. logan logan کارگردان: james mangold بازیگران: hugh jackman، patrick stewart، boyd holbrook تاریخ اکران: ۳ مارس (۱۳ اسفند ۹۵) «هیو جکمن» نقش «ولورین» را در بسیاری از های «x-men» بازی کرده است. در این که او با نقش چندین ساله اش خداحافظی می کند، شاهد یک ولورین پیرتر و خشن تر خواهیم بود. از آنجا که داستان بر اساس کمیک «old man logan» ساخته شده، قرار است شاهد آینده ی غم انگیزی برای جهش یافتگان باشیم و همچنین درجه سنی این ، «r» تعیین شده و در نتیجه دارای خشونت بالایی است. با اینکه رسما اعلام شده «لوگن» آ ین حضور جکمن به عنوان ولورین است، اما «رایان رینولدز» (بازیگر نقش ددپول) اعلام کرده که احتمال دارد ی مشترک از ددپول و ولورین ساخته شود. پس شاید باز هم شانس این را داشته باشیم که ولورین را با بازی هیو جکمن محبوب ببینیم. g: skull island  g-2 کارگردان: jordan vogt-roberts بازیگران: tom hiddleston، brie larson، samuel l. jackson تاریخ اکران: ۱۰ مارس (۲۰ اسفند ۹۵) مشخص نیست که چه برنامه ویژه ای برای « گ: جزیره جمجمه» چیده شده، اما این پیش قدمی برای ساخت دنیای سینمایی مشترک، و روبرو شدن گ و گودزیلا است. داستان درباره ی مردی (تام هیدلستون) است که به جزیره ای افسانه ای سفر می کند. برادر این فرد در این جزیره رها شده و در تلاش است تا سرمی به نام «titan» را بیابند. آن ها بر این باورند که این سرم، درمانی برای تمام بیماری ها و مریضی هاست. همچنین شنیده شده که قرار است بزرگترین گ در تاریخ های کینگ گ را شاهد باشم؛ که دلیل آن هم مقابله گ و گودزیلا و نبرد نفس گیر و سراسر هیجان بین این دو غول است. beauty and the beast beauty_and_the_beast_2017 کارگردان: bill condon بازیگران: emma watson، dan stevens، luke evans تاریخ اکران: ۱۷ مارس (۲۷ اسفند ۹۵) کمپانی و دیزنی با ساخت ی بر اساس انیمیشن «دیو و دلبر» که چشم انداز جدیدی را از آن به تصویر می کشد، میخواهد روندی برای ساخت پروژه های لایو-اکشن از انیمیشنهای قدیمی و کلاسیک خود آغاز کند. همانند روایتی که در انیمیشن شاهدش بودیم، هم داستانی افسانه ای از شاهزاده ای (دن استیونز) را تعریف می کند که با ظاهری عجیب و غریب طلسم شده و در ادامه عشق را در دختری فقیر (اما واتسون) می یابد. درست مثل تمام داستان هایی که در آن دوران شنیده شده، این هم دارای سبکی نسبتا تاریک است؛ اما انیمیشن دارای فضایی دوستانه و خانوادگی در کنار موسیقی و شوخ طبعی بود و انتظار می رود که هم همینطور باشد. ghost in the shell ghost-in-the-shell کارگردان: rupert sanders بازیگران: scarlett johansson، takeshi kitano، pilou asbæk تاریخ اکران: ۳۱ مارس (۱۱ فروردین ۹۶) گرچه برخی اختلاف نظرها درباره ی انتخاب بازیگران وجود دارد، اما این توانسته توجه خیلی ها را جلب کند. اگر انیمه ی ساخته شده از مان «شبح درون پوسته» را دیده باشید، قطعا کنجکاو هستید که نسخه لایو-اکشن آن چگونه از آب درآمده است. تریلر ها ترکیب خوبی از جلوه هایی زیبا در کنار مبارزات «اسکارلت جوهانسون» به نمایش می گذارد و قول اکشن چشم نوازی را می دهد. به نظر می رسد داستان که درباره ی یک پلیس زن در مقابل یک رِ خطرناک است؛ جالب باشد. المان هایی که به نوعی در های «the matrix»، «lucy» و «the fifth element» هم شاهدش بودیم. پس قطعا هیجان انگیزی را پیش رو داریم. the fate of the furious the-fate-of-the-furious-dwayne-johnson کارگردان: f. gary gray بازیگران: vin diesel، dwayne johnson، jason statham تاریخ اکران: ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین ۹۶) بعد از مرگ «پل واکر» سرنوشت این مجموعه ها نامشخص به نظر می رسید؛ اما با فروش نزدیک به ۴ میلیارد دلاری این فرانچایز، کمپانی «universal» از ساخت قسمت های جدید دست نمی کشد و می خواهد تا سال ۲۰۲۱ هم گروه آشنای «سریع و خشن» را دور هم جمع کند. راستش را بخواهید اصلا مهم نیست که قسمت هشتم از این مجموعه درباره ی چیست؛ چون اگر طرفدار هفت قسمت قبلی باشید، تنها چیزی که برای تان اهمیت دارد این است که همچنان ادامه ای برای این داستان ها ببینید. مهم ترین نکته ای که باید درباره ی این بدانید، این است که دومینیک تورتو مثل همیشه در مقابل ت و به عنوان یک خلاف کار قرار گرفته؛ اما اینبار او به نزدیکان خود هم خیانت می کند و همه این ها زیر سر زنی مرموز با بازی «شارلیز ترون» است. guardians of the galaxy vol. 2 guardians=2 کارگردان: james gunn بازیگران: chris pratt، zoe saldana، vin diesel تاریخ اکران: ۵ مه (۱۵ اردیبهشت ۹۶) قسمت اول ، سو رایزی خوشحال کننده بود و طرفداران را راضی کرد؛ اما قسمت دوم سو رایز های بزرگتری را برای مخاطبان به همراه دارد. علاوه بر وجود موسیقی های شنیدنی و زیبا، و همچنین بازیگران بزرگی از جمله «کرت راسل» و «سیلوستر استالونه»؛ قرار است شخصیت بامزه ی «بیبی گروت» را هم ببینیم. با دیدن تیزر و تریلر این ، می بینیم که «جیمز گان» برنامه های ویژه ای برای طرفداران در نظر گرفته و این مثل قسمت اول، همه را هیجان زده خواهد کرد. نگهبانان ک شان پتانسیل بالایی دارد تا به یکی از بهترین های ۲۰۱۷ تبدیل شود. پس روز شماری برای این را از همین الان شروع کنید. alien: covenant alien-coveanant-2 کارگردان: ridley scott بازیگران: michael f bender، katherine waterston، danny mcbride تاریخ اکران: ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت ۹۶) کمپانی «fox»، زمانی که پروژه های ۲۰۱۷ خود را رونمایی می کرد، ع های قسمت جدید «بیگانه» را به نمایش گذاشت و سپس تریلر آن را هم منتشر کرد. با توجه به «prometheus»، برای مان روشن می شود زمانی که یک گروه از مهاجرین اشتباه می کنند و بر روی سیاره ای نادرست فرود می آیند چه اتفاقی رخ خواهد داد. در قسمت جدید این مجموعه ها؛ انتظار تعداد زیادی بیگانه و خطرات زندگی در فضا را داشته باشید و اگر احساس می کنید داستان پرومتئوس آنطور که باید وارد مجموعه ی بیگانه نشده، قطعا نظرتان با دیدن «بیگانه: هم پیمان» عوض خواهد شد. pirates of the caribbean: dead men tell no tales pirates کارگردانان: joachim rønning، espen sandberg بازیگران: johnny depp، javier bardem، orlando bloom تاریخ اکران: ۲۶ مه (۵ داد ۹۶) پیش تولید قسمت پنجم « ان دریایی کارائیب» قبل از اکران قسمت قبلی آغاز شده بود؛ اما مشکلاتی در نامه و بودجه، آن را به تعویق انداخت. با این حال هر قسمت جدید از این ها، نتیجه ای امید بخش برای استودیو به دنبال خواهد داشت؛ پس همچنان داستان های زیادی از ناخدا جک اسپارو روایت خواهد شد. در این داستان، دوباره ناخدا جک اسپارو (جانی دپ) را می بینیم که در مقابل یک کینه جوی قدیمی به نام «سالازار» (خاویر باردم) قرار می گیرد و از همین جهت به این نام «انتقامِ سالازار» هم داده اند. wonder woman wonderwoman کارگردان: patty jenkins بازیگران: gal gadot، chris pine، danny huston تاریخ اکران: ۲ ژوئن (۲۰ داد ۹۶) شخصیت «واندروُمن» با بازی «گل گدوت» در «batman v superman» معرفی شد و قرار است در اختصاصی اش شاهد سرگذشت و حضور او در جنگ جهانی باشیم. هچنین شایعه شده که این ، شروعی برای مجموعه سه گانه های واندرومن است که داستان این شخصیت را از سال ۱۹۲۰ تا زمان حال به تصویر می کشد. با توجه به نقدهای منفی و امتیازات پایینی که به های دنیای سینمایی «دی سی» داده شده، مدیران کمپان برادران وارنر بیشتر امیدشان به این و البته «justice league» که در همین سال اکران خواهد شد، است. دنیای افسانه ای و اسطوره ایِ واندرومن از پتانسیل بالایی برخوردار است و شانس این را دارد که به ی موفق تبدیل شود. world war z 2 world-war-z کارگردان: نامشخص بازیگران: brad pitt تاریخ اکران: ۹ ژوئن (۱۹ داد ۹۶) قسمت اول «جنگ جهانی زد» ایز کننده عمل کرد و حال قرار است دوباره شاهد بازگشت «برد پیت» برای مبارزه با بیماری زامبی ها باشیم. هنوز اطلاعات زیادی از این در دسترس نیست و حتی مشخص نیست کارگردانی آن را چه ی برعهده دارد. شایعاتی درباره ی حضور «دیوید فینچر» در سمت کارگردانی به گوش می خورد اما همچنین شنیده شده که احتمالا «خوان آنتونیو بایونا» پروژه را با نامه ای نوشته ی «استیون نایت» به سرانجام خواهد رساند. «جنگ جهانی زد»، داستان خوبی را روایت کرد و دید تازه ای از های زامبی محور به تصویر کشید. با توجه به محبوبیت زامبی ها و همچنین هنرنمایی برد پیت، قطعا منتظر دیدن این هستیم. cars 3 cars-3-movie-image کارگردان: brian fee بازیگران: owen wilson، larry the cable guy، bonnie hunt تاریخ اکران: ۱۶ ژوئن (۲۶ داد ۹۶) «لایتینگ مک کویین» دوباره بازگشته تا با ماشین های پرسرعت جدیدی مسابقه دهد و در کنار این شخصیت شاهد چهره های آشنایی از جمله «ماتر» و «سالی» هستیم. این انیمیشن در ادامه ی دو قسمت قبلی است و یکی از مورد انتظاترین های ۲۰۱۷ به شمار می رود. با توجه به فروش خوب این مجموعه و همچنین اسپین آف ها، قسمت سوم هم شانس بالایی برای موفقیت دارد. اگر می خواهید درباره ی داستان این قسمت بدانید؛ باید بگوییم که «ماشین ها ۳» بیشتر بر روی بازگشت مک کویین به مسابقات اتومبیل رانی و رودررو شدن او با رقیب اصلی اش، یعنی شرکت کننده ای تازه کار با نام «jackson storm» است. transformers: the last knight transformers-last-knight-optimius-prime کارگردان: michael bay بازیگران: mark wahlberg، peter cullen، anthony hopkins تاریخ اکران: ۲۳ ژوئن (۲ تیر ۹۶) «مایکل بی» صحبت هایی درباره ی کناره گیری اش از فرانچایز «تبدیل شوندگان» کرده بود و در ابتدا می خواست فقط نقش تهیه کننده این قسمت را برعهده داشته باشد؛ اما مدیران کمپانی پارامونت دوباره او را بر صندلی کارگردانی به همراه بودجه ای کلان نشاندند. «تبدیل شوندگان: آ ین شوالیه» ادامه ی پرقدرتی بر های قبلی این مجموعه است؛ اما علاوه بر این، یک شروع تازه برای ساخت های مشترک جدیدی در سبک دنیای سینمایی مارول است که با اسپین آف شخصیت «bumblebee» در ۲۰۱۸، کار خود را به صورت جدی آغاز خواهد کرد. despicable me 3 despicable-me-3 کارگردانان: pierre coffin، kyle balda بازیگران: steve carell، trey parker، kristen wiig تاریخ اکران: ۳۰ ژوئن (۹ تیر ۹۶) جزئیات کاملی درباره ی قسمت سوم «من شرور» در اختیار نیست اما خیال مان از بازگشت «استیو کارل» به عنوان شخصیت اصلی و نابکار راحت است. «سینکو پل» و «کن داریو» که در دو قسمت قبلی هم شاهد همکاری شان بودیم، بر روی نامه «من شرور ۳» کار کرده اند تا دوباره طنز خلاقانه ای را به نمایش بگذارند. شخصیت «گرو» اینبار در مقابل فردی به نام «ب ازار برت» با صداپیشگی «تری پارکر» قرار می گیرد و در کنارش شخصیت هایی از جمله «لوسی وایلد» و «مینیون ها» را هم خواهیم دید. spider-man: homecoming spider-man-homecoming کارگردان: jon watts بازیگران: tom holland، michael keaton، robert downey jr تاریخ اکران: ۷ جولای (۱۶ تیر ۹۵) یکی از بهترین لحظه های «captain america: civil war» معرفی اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول بود. حال که سونی و مارول استودیو حق امتیاز اسپایدرمن را شریک شده اند، قرار است که اسپایدی را در کنار دیگر شخصیت های مارول ببینیم. «تام هالند» که هنرنمایی زیبایی از خود به جا گذاشته، قرار است برای بار دیگر در نقش اسپایدرمن و در اختصاصی اش بازگردد. شرور اصلی ، «والچر» با بازی «مایکل کیتون» است و با توجه به چیزی که در تریلر ها دیدیم، می تواند به یکی از بهترین شرور های سینمای مارول تبدیل شود. با انتشار دو تریلر از این ، مطئمنا همه منتظر دیدن دوباره ی اسپایدرمن در کنار آیرن من؛ و مهم تر از همه، صحنه ی حماسی «نجات کشتی» هستیم! dunkirk dunkirk کارگردان: christopher nolan بازیگران: tom hardy، kenneth branagh، cillian murphy تاریخ اکران: ۲۱ جولای (۳۰ تیر ۹۶) با دیدن نام «کریستوفر نولان» در کنار بازیگرانی از جمله «تام هاردی» و «کیلین مورفی»، اصلا اهمیتی ندارد که درباره ی چیست و قطعا انتظار ی بی نظیر را می کشیم. اولین تریلر نشان داد این که دوران جنگ جهانی دوم را روایت می کند، قرار است به اثری حماسی تبدیل شود. بعد از حدود یک دهه به تصویر کشیدن های علمی-تخیلی و فانتزی؛ نولان تصمیم گرفته تا ی درام را به نمایش بگذارد. با توجه به سابقه ای که او در سازی دارد؛ قطعا «دونکرک» هم از لحاظ فروش و هم جلب نظر منتقدان و طرفداران موفق خواهد بود. valerian and the city of a thousand planets valerian کارگردان: luc besson بازیگران: cara delevingne، dane dehaan، clive owen تاریخ اکران: ۲۱ جولای (۳۰ تیر ۹۶) «والرین و شهر هزار سیاره» هم دیگری است که اطلاعات زیادی از آن نداشتیم؛ اما تریلر آن را دیدیم و کاملا مجذوب اش شدیم. «لوک بسون» ساز با استعدادی است و دیدنی و جذ را به تصویر کشیده. این از یک کمیک علمی-تخیلی فرانسوی اقتباس شده و قرار است روایتی دیگر را از ستارگان و ک شان ها ببینیم. the dark tower the-dark-tower-movie-idris-elba کارگردان: nikolaj arcel بازیگران: matthew mcconaughey، idris elba تاریخ اکران: ۲۸ جولای (۶ مرداد ۹۶) «برج تاریک» اقتباسی از یکی از محبوب ترین رمان های «استیون کینگ» است که در قالب ۸ رمان و در سال های ۱۹۸۲ تا ۲۰۱۲ منتشر شده. داستان درباره پسری ۱۱ ساله به نام «جیک چمرز» است که سرنخی از وجود بُعد دیگری به نام «mid-world» کشف می کند. او وارد این بعد می شود و به شوالیه ی مزرنشین تنهایی به نام «رولاند دشاین» برمی خورد. دشاین می خواهد خود را به برج تاریک برساند تا بتواند از نابودی مید-ورلد جلوگیری کند؛ اما در این ماجرا با مشکلات زیادی مواجه می شود و جادوگر خبیثی به نام «و ر پدیک» سر راه او قرار می گیرد. blade runner 2049 blade-runner-2049 کارگردان: denis villeneuve بازیگران: harrison ford، ryan gosling، jared leto تاریخ اکران: ۶ اکتبر (۱۴ مهر ۹۶) اوایل که درباره ی جدید «بلید رانر» خبرهایی شنیده شد؛ به نظر می رسید که قرار است شاهد یک بازسازی جدید باشیم. بازسازی های زیادی از های موفق ساخته شده که معمولا ناامیدکننده بوده اند. اما بعد از انتشار اولین تریلر، خیال مان راحت شد که قرار است ادامه ی «blade runner 1982» را ببینیم. ۳۰ سال بعد از حوادث قسمت اول؛ یک بلید رانر جدید به نام «k» (رایان گاسلینگ) رازی قدیمی را کشف می کند که می تواند جامعه را به هرج و مرج بکشد. یافتن این راز، باعث می شود «کِی» دنبال یک بلید رانر سابق به نام «ریک دکارد» (هریسون فورد) که ۳۰ سال است گمشده، بگردد. saw: legacy saw-legacy کارگردانان: michael spierig، peter spierig بازیگران: tobin bell، jon cor تاریخ اکران: ۲۷ اکتبر (۵ آبان ۹۶) مجموعه های «اره» شاید خیلی برای منتقدان دلچسب نباشد؛ اما مخاطبان زیادی از این های ترسناک و خشونت بار لذت می برند. بعد از گذشت ۷ سال از «saw 3d»؛ قرار است دوباره شخصیت «جان کرامر» و جنایت هایش را ببینیم. گفته شده این می خواهد با معرفی شخصیت ها و خط داستانی جدید؛ روح تازه ای در فرانچایز اره بدمد و این مجموعه را تا سال های آینده ادامه دهد. thor: ragnarok thor کارگردان: taika waititi بازیگران: chris hemsworth، tom hiddleston، cate blanchett تاریخ اکران: ۳ نوامبر (۱۲ آبان ۹۶) در ۲۰۱۶، تقریبا تمام ابرقهرمانان مارول غیر از «ثور» و «هالک» را در یک دیدیم. این دو شخصیت که زیاد هم بایکدیگر میانه خوبی ندارند، قرار است هم تیمی شوند تا از نابودی آزگارد جلوگیری کنند. حضور «بروس بنر» یا همان هالک با زره گلادیاتوری و خط داستانی کمیک «planet hulk» یکی از ایز های است؛ اما حضور یک دیگر در این ، داستان را هیجان انگیزتر خواهد کرد. « استرنج» که در اختصاصی اش معرفی شد، قرار است به ثور در (خطر اسپویل) پیدا پدرش «اودین» که در کره زمین گم شده کمک کند. این از کمیک «راگناروک» الهام گرفته که در آن مرگ خدایانی از جمله اودین، ثور و لوکی رخ داده است، پس در «ثور: راگناروک» باید انتظار اتفاقات ناگواری را برای قهرمان مان داشته باشیم. justice league justiceleague کارگردان: zack snyder بازیگران: ben affleck، henry cavill، gal gadot تاریخ اکران: ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان ۹۶) با ساخت «man of steel»، دنیای سینمایی یک پارچه ی دی سی آغاز شد و در «batman v superman» و «suicide squad» شاهد گسترش آن بودیم. حال در ۲۰۱۷ بالا ه وقت آن رسیده تا ابرقهرمانان دی سی همانند رقیب شان یعنی انتقامجویانِ مارول، در یک تیم جمع شوند و لیگ عد را به تصویر بکشند. با انتشار اولین تریلر، دیدیم که با فضا و سبک جالبی روبرو هستیم. ترکیب دنیای تاریک بتمن و طنز ناشی از وجود شخصیت هایی مثل فلش، تضاد بی نظیری را به تصویر کشیده که نوید خوب و راضی کننده ای را می دهد. درگیری بتمن و من، و هم تیمی شدن آدم بدهای دی سی نتوانستند خیلی نظر منتقدان را جلب کنند؛ اما شاید هم تیمی شدن قهرمانان بالا ه بتواند این طلسم را بشکند و موفقیت آمیز عمل کند. star wars: episode viii star-wars-the-force-awakens-daisy-ridley-bb-8 کارگردان: rian johnson بازیگران: mark hamill، adam driver، daisy ridley تاریخ اکران: ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر ۹۶) بدون شک همه دوست دارند که هر سال یک قسمت جدید از «جنگ ستارگان» ببینند. «جنگ ستارگان: قسمت هشتم» که هنوز تبلیغات زیادی درباره آن نشده و حتی نام مشخصی هم ندارد؛ تقریبا موردانتظارترین سال ۲۰۱۷ است. این ، نهمین قسمت از مجموعه های جنگ ستارگان است؛ اما دومین قسمت از سه گانه دنباله جنگ ستارگان و ادامه ی «star wars: the force awakens» محسوب می شود. «کری فیشر» که به تازگی از دنیا رفته؛ در این به ایفای نقش پرداخته و قطعا تمام طرفداران جنگ ستارگان منتظر هستند تا هنرنمایی او در نقش «پرنسس لیا» را برای بار آ ببینند.
پاو وینت مطالعات نهم درس 19 (کارکردهای خانواده)

پاو وینت مطالعات نهم درس 19 (کارکردهای خانواده) پاو وینتی زیبا و جذاب در 30 اسلایذ قابل نمایش و ویرایش ...ادامه و
نظریه تکامل شغلی دونالد

نظریه تکامل شغلی دونالد لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 51 غیر انتفاعی خاتم نظریه تکامل شغلی دونالد : دانشجو: فهرست مطالب: موضوع صفحه مقدمه 2 خویشتن پنداری 5 فرایند انتخاب شغل 10 فعالیت های تکاملی 14 بلوغ شغلی 16 مفاهیم گسترده در نظریه 19 رنگین کمان شغلی ، زندگی 27 راهبردهایی برای استفاده از lcr در مشاوره 29 تحقیقات انجام شده... اقدام پژوهی برطرف گوشه گیری دانش آموز

اقدام پژوهی برطرف گوشه گیری دانش آموز اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل گوشه گیری فاطمه را برطرف نمایم . اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد . فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 25 مقدمه ... ناهیجاری های جسمانی و راه های تشخیص و درمان آن (رشته راهنمائی و مشاوره)

ناهیجاری های جسمانی و راه های تشخیص و درمان آن (رشته راهنمائی و مشاوره) لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 77 مقدمه منشاً بسیاری از ناهنجاریهای جسمانی ما عدم رعایت بهداشتی حرکتی است که شامل اعمال وعاداتی از قبیل :طرز نادرست نشستن، خو دن، راه رفتن، ایستادن، مطالعه و انتخاب کفش نامناسب و… می باشد. در نتیجه می توان با فراگیری و رعایت بهداشت حرکتی و تجدید نظر در... میکوریزا (سمینار درس فیزیولوژی همزیستی)

میکوریزا (سمینار درس فیزیولوژی همزیستی) لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 42 به نام خدا عنوان: سمینار درس فیزیولوژی همزیستی موضوع: میکوریز مربوطه : ارائه دهنده : داد 84 مقدمه میکوریزا به عنوان یکی از مهمترین و گسترده ترین انواع همزیستی گسترش و تکامل گیاهان عالی را تحت تاثیر خود قرار می دهد قارچهای میکوریزی از نظر اکولوژیک مهمند زیرا آنها در داخل و روی ریشه... اقدام پژوهی برطرف پرخاشگری

اقدام پژوهی برطرف پرخاشگری اقدام پژوهی چگونه می توانم پرخاشگری را در محمد برطرف سازم؟ اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد . فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 32 فهرست مطالب توصیف وضعیت موجود(تشخیص مسئله... میکروویو و اثرات آن بر ارگانیسم بدن

میکروویو و اثرات آن بر ارگانیسم بدن لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 17 بسمه تعالی میکرو ویو (micro waves) و اثرات آن بر ارگانیسم بدن امواج الکترومغناطیسی: امواج الکترومغناطیسی اساساً نوسانهای متوالی الکترومغناطیسی هستند که از تغییرات میدان الکتریکی یا میدان مغناطیسی بوجود می آیند. این امواج برای انتشار به محیط مادی نیاز ندارند و در خلاء نیز منتشر می‎شوند. این امواج بر اساس طول موج... تحقیق درباره مقاومت داروئی و بیماری های نوپدید

تحقیق درباره مقاومت داروئی و بیماری های نوپدید فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 18 صفحه مقاومت داروئی و بیماری های نوپدید بهروز نقیلی علوم پزشکی تبریز مقدمه تاریخ طب عفونی مملو از برخورد متقابل انسان و میکروارگانیسم ها است. زمانی با تاخت و تاز میکروارگانیسم ها میلیون ها انسان از پای درآمده و گاهی با کشف آنتی بیوتیک ها و وا ن ها... میدان مغناطیسی زمین

میدان مغناطیسی زمین لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 27 مقدمه پس از پایان جنگ جهانی دوم، تها برای جبران خسارت جنگ روی به منابع طبیعی آوردند با شروع جنگ سرد مکتشفان بدنبال منابع مطمئن در کشورهای نزدیک بودند که کانادا بهترین کشور بود هم از نظر وسعت و هم از نظر منابع معدنی. ف ات پایه مانند مس، سرب، روی و نیکل، از طرفی شرایط بد... مـولـوی وسـایـه هـُمـا ، درغـزلـیـاتـش

مـولـوی وسـایـه هـُمـا ، درغـزلـیـاتـش لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 244 « مـولـوی وسـایـه هـُمـا ، درغـزلـیـاتـش » « جُستاریکم » مرا سـایه هُـما ، چـندان نـوازد که گوئی ، سایه او و، من، هـُمـایم مولوی چرا ، ُهما ، سایه ِمولوی میشود ؟ چرا،سیمرغ،سایه هرانسانیست؟ ایستادن سیمرغ برتارک سررُسـتم یا انـداختن سـایه برسررسـتم برای پیروزشدن براهورامزدا برای درک مفهوم « سایه » درغزلیات مولوی باید داستان... موسیقی و

موسیقی و لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 18 موسیقی و از جدیدترین آهنگهای سوینگ که در سالن های امروزی نواخته می‎شود تا نواهای بدوی و ساده ضربات طبل که اجداد و پیشینیان ما در نقطه ای از فلات دور افتاده و فراموش شده آسیای مرکزی به پای آنها جست و خیز می د موسیقی پیوسته با ضرب پاهایی که در حال بوده اند همراه... اقدام پژوهی برطرف اختلال در خواندن

اقدام پژوهی برطرف اختلال در خواندن اقدام پژوهی چگونه اختلال در خواندن رضا را برطرف کنیم اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد . فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 20 فهرست مطالب چکیده : اقدام پژوهی... نیکویی در اشعار دیگر شاعران

نیکویی در اشعار دیگر شاعران لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 15 مقدمهنیکویی در اشعار دیگر شاعران نیکویی در شعر سعدیحکایاتی از بوستان با موضوع نیکوکاری مقدمه :تو نیکی می کن و در دجله اندازمثل معروفی ، برگرفته از اشعار سعدی است که در پایان مثنویاتش آمده است : تو نیکویی کن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز که پیش از ما... موانع ساختاری توسعه در عربستان سعودی

موانع ساختاری توسعه در عربستان سعودی لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 43 آزاد ی واحد علوم و تحقیقات موضوع تحقیق: موانع ساختاری توسعة در عربستان سعودی نام : نگارش: طرح مسئله (مقدمه): جامعة توسعه یافته، جامعه ای است که در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، تکنولوژی و دچار تحول و دگرگونی شده است. در حوزة جامعة نوساز و توسعه یافته... موانع توسعه فرهنگی در ایران

موانع توسعه فرهنگی در ایران لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 59 آزاد ی واحد علوم و تحقیقات دانشکدة حقوق و علوم موضوع: موانع توسعه فرهنگی در ایران نام : نگارش: داد 1384 بسمه تعالی پیشگفتار : یکی از مباحث مهمی که در نیمه دوم قرن بیستم و به دنبال ظهور کشورهای تازه استقلال یافته جهان سوم در عرصه روابط بین... منظومه ده نامه یا روضه المحبین

منظومه ده نامه یا روضه المحبین لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 15 / از ابن عماد اسانی گرچه تحفه العشاق در مواردی از منظومه سلفش منطق العشاق تبعیت مینماید، لیکن موارد متفاوت با آن نیز در منظومه کم نیست. شاعر در اینجا عناوینی چون حکایت، تمامی سخن یا خلاصه سخن را حذف و گویی آنان را زاید میدانسته، یا محتمل است این عناوین و ات... ی کشاورزی (بررسی ارقام مختلف پنبه)

ی کشاورزی (بررسی ارقام مختلف پنبه) لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 88 آزاد ی – واحد شهرری رشتة ی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) گزارش کارآموزی بررسی ارقام مختلف پنبه محل کارآموزی مزرعة آموزشی و تحقیقاتی آزاد ی واحد شهرری راهنما آقای سید مصطفی حسینی مزینانی دانشجو: علی عمونبی تابستان 1384 آزاد ی – واحد شهرری رشتة ی کشاورزی (زراعت... اقدام پژوهی بررسی مشکلات رفتاری و اخلاقی دانش آموزان

اقدام پژوهی بررسی مشکلات رفتاری و اخلاقی دانش آموزان اقدام پژوهی بررسی مشکلات رفتاری و اخلاقـــی دانش آموزان و را ارهای برطـــرف نمودن آنها در قالب یک پژوهش عملــی اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد . فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 30 ... اقدام پژوهی بررسی علل گستاخی برخی دانش آموزان در برابر معلم

اقدام پژوهی بررسی علل گستاخی برخی دانش آموزان در برابر معلم اقدام پژوهی بررسی علل گستاخی برخی دانش آموزان در برابر معلم اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد . فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 14 فهرست مطالب ... منطقه جنوب آسیا (رشته علوم )

منطقه جنوب آسیا (رشته علوم ) لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 55 آزاد ی واحد تهران مرکزی علوم موضوع تحقیق: منطقه جنوب آسیا : 85-84 فهرست مطالب عنوان صفحه مقدمه فصل اول: معرفی منطقه جنوب آسیا مسائل و منازعات منطقهآی فصل دوم: پا تان ویژگیهای پا تان الف: جغرافیای طبیعی و انسانی پا تان ب: جغرافیای پا تان ج: جغرافیای اقتصادی پا تان حکومت و سیاست در... تحقیق درباره ی حضرت حوا

تحقیق درباره ی حضرت حوا فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 2 صفحه مقبره مادر بشریت، حضرت حوا در توضیح تاریخ ت یب این مقبره، گفته می شود سعودی ها بعد از گرفتن قدرت در سرزمین حجاز به بهانه مبارزه با شرک به ت یب آنها پرداخته اند.در طریقه وه ت احترام به قبور شرک محسوب می شود. با وجود آن که وه ان آثار ی را در عربستان ت یب کردهاند، ع هایی از مقبره حضرت حوا،... اقدام پژوهی بررسی علل ضعف تعدادی از دانش آموزان پایه پنجم ابت در درس ریاضی

اقدام پژوهی بررسی علل ضعف تعدادی از دانش آموزان پایه پنجم ابت در درس ریاضی اقدام پژوهی بررسی علل ضعف تعدادی از دانش آموزان پایه پنجم ابت در درس ریاضی اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد . فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 13 ... مقدمه و نتیجه شناخت مشتری – شرکت (گسترش نقش ارتباطات در بازار)

مقدمه و نتیجه شناخت مشتری – شرکت (گسترش نقش ارتباطات در بازار) لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 47 مقدمه و نتیجه شناخت مشتری- شرکت گسترش نقش ارتباطات در بازار مایل آمیرن- بستن سی بی بها تاکاریا- بستن توماس گردان کلو را دو در چشمههای کلو را دو این مقاله یک امتحان تجربی از هویت سازمان یافته در متن ارتباطات مشتری- شرکت ارائه میدهد... مقاله بررسی رابطه افسردگی انحرافات اجتماعی در بین دانشجویان رشته مشاوره

مقاله بررسی رابطه افسردگی انحرافات اجتماعی در بین دانشجویان رشته مشاوره این محصول در قالب ورد و قابل ویرایش در 92 صفحه می باشد. مقدمه: نیازهای اختصاصی انسان که شرحش توسط اجتماع به وجود نیامده اند ، بلکه در صحن تحول و تکامل تاریخ زندگی بشر پدیدار گشته اند. اما چگونگی بروز و ظهور آن ها و چگونگی برآوردن آن ها کاملٲ ناشی از اجتماع است. هر اجتماعی مطابق مؤسسات و عوامل ویژه خود شکل خاصی به آن ها می... مقایسه نظام های آموزشی ایران و فنلاند

مقایسه نظام های آموزشی ایران و فنلاند لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 17 ت الکترونیک و مت وژی پیاده سازی آن چکیده پس از ظهور شبکه های جهانی اینترنت و در پی متداول شدن تجارت الکترونیکی (e.commerce) سازمانها و شرکتها از این فناوری سود جستند، چنان که در سالهای اخیر شاهد پدیده نوین دیگری به نام ت الکترونیک (e.governement) هستیم. بی تردید ت الکترونیکی شه ای است... اقدام پژوهی افزایش علاقه به جماعت

اقدام پژوهی افزایش علاقه به جماعت اقدام پژوهی چگونه می توانم علاقه ی دانش آموزان مدرسه ی را جهت شرکت در جماعت مدرسه افزایش دهم؟ اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد . فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 28 ... مقایسه نحوه برخورد با پدیده در کشورهای مختلف (اروپایی – ی)

مقایسه نحوه برخورد با پدیده در کشورهای مختلف (اروپایی – ی) لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 198 فصل اول: کلیات مقدمه بیان مسئله اهمیت موضوع اه تحقیق روش تحقیق از لحاظ بعد زمانی از لحاظ بعد مکانی مقدمه انسان دارای دو بعد ملکوت و ناسوت است که مراتب این دو بعد شامل عقل، روح و غرائز و تمایلات می شود. شگفتی انسان دربرخورداری از... مقایسه مبانی فکری و سنت شعری رودکی و نیما یوشیج3

مقایسه مبانی فکری و سنت شعری رودکی و نیما یوشیج3 لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 77 آزاد ی واحد ورامین- پیشوا دانشکده ادبیات عنوان طرح پژوهشی: مقایسة مبانی فکری و سنت شعری رودکی (پدر شعر فارسی) و نیما یوشیج (پدر شعر نو فارسی) (3) تاریخ تهیه: بهمنماه 1384 فهرست عنوان صفحه گستردگی انواع قالبهای شعری در شعر رودکی 2 گستردگی انواع قالبهای شعری در اشعار... مقایسه مبانی فکری و سنت شعری رودکی و نیما یوشیج2

مقایسه مبانی فکری و سنت شعری رودکی و نیما یوشیج2 لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 93 به نام پاک کردگار آزاد ی واحد ورامین- پیشوا دانشکده ادبیات عنوان طرح پژوهشی: مقایسة مبانی فکری و سنت شعری رودکی (پدر شعر فارسی) و نیما یوشیج (پدر شعر نو فارسی) (2) تاریخ تهیه: آذرماه 1384 فهرست عنوان صفحه نکات دستوری و صنایع ادبی در اشعار رودکی 2 ساختار... مقایسه مبانی فکری و سنت شعری رودکی و نیما یوشیج1

مقایسه مبانی فکری و سنت شعری رودکی و نیما یوشیج1 لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 88 آزاد ی واحد ورامین- پیشوا دانشکده ادبیات عنوان طرح پژوهشی: مقایسة مبانی فکری و سنت شعری رودکی (پدر شعر فارسی) و نیما یوشیج (پدر شعر نو فارسی) (1) 1384 فهرست عنوان صفحه مقدمه و پیشگفتار 3 نخستین شناسندگان رودکی 6 نخستین شناسندگان نیما یوشیج 9 عقاید و افکار رودکی:... مقاله مقایسه اضطراب در بین ک ن دارای شب ادراری و ک ن عادی حدود سنی 4-5 ساله

مقاله مقایسه اضطراب در بین ک ن دارای شب ادراری و ک ن عادی حدود سنی 4-5 ساله این محصول در قالب ورد و قابل ویرایش در 90 صفحه می باشد. فهرست عنوان صفحه چکیده 1 فصل اول : کلیات تحقیق 2 مقدمه 3 بیان مساله &nb ... مقایسه دستورالعمل بانکها و صندوق قرض الحسنه

مقایسه دستورالعمل بانکها و صندوق قرض الحسنه لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 29 «مقدمه» فصل اول: قرض الحسنه اعطایی که در مؤسسات و بانکهای دیگر پرداخت می‎شود: در قرآن کریم، در آیات متعددی راجع به قرض الحسنه اشاره شده است که مشهورترین آن آیه شریفه 11 از سوره مبارکه حدید می‎باشد که می فرماید: من ذالذی یقرض الله قرضاً حسناً فیضا عنه لَهُ و لَهُ اُجْرُ... مقاله فرانک اون کهری (معماری پیمانه ها)

مقاله فرانک اون کهری (معماری پیمانه ها) لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 47 «طرفدار هنری هستم که انسانی است، یعنی کیهانی، اگرچه ضرورتاً دشوار یا هرآنچه که چارهپذیر باشد.» «گهری» فرانک اون گهری «معماری پسماندها» مقدمه مقدمه فرانک اون گهری شروع فعالیتهای حرفهای گری، با تشدید دگرگونیهای و اجتماعی مصادف شد. امواجی که، پس از 1968 فروپاشی و ش ت ساختارهای پیشین را میطلبید. نگرش تازه... اقدام پژوهی افزایش سطح یادگیری دانش آموزان با طرح سوالات جذاب و کاربردی

اقدام پژوهی افزایش سطح یادگیری دانش آموزان با طرح سوالات جذاب و کاربردی اقدام پژوهی چگونه توانستم با طرح سوالات جذاب و کاربردی در افزایش سطح یادگیری دانش آموزانم موثر باشم اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد . فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 30 ... مقاله دربار ن خیابانی

مقاله دربار ن خیابانی لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 74 آزاد ی واحد تهران مرکزی رشته: حسابداری موضوع: کـودکـان خیـابـانی : سرکار خانم مریم روحی عزیزی دانشجو: سیده شهلا مقیمی دینانی پاییز 1387 فهرست مطالب عنوان صفحه فصل اول مقدمه 2 فرضیه 4 فصل دوم بچه های خیابانی کیستند 6 عوامل موثر بروز پدیده بچه های خیابانی 10 پدیده ک ن خیابانی و عوامل موثر در... تحقیق درباره ی مالیکت زمانی

تحقیق درباره ی مالیکت زمانی فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 24 صفحه اصطلاح مالکیت زمانی به نوعی خاص از انتقال مالکیت اطلاق میشود که طبق آن مالکان حق استفاده از ملک را به صورت زمانبندی شده پیدا میکنند . مقدمه 1 ـفرایند تعامل میان سیستمهای حقوقی، اگر به گونهای صحیح، اصولی و حسابشده صورت گیرد میتواند به رشد و بالندگی حقوق کشور کمک شایانی بنماید. در عصر کنونی که... مقاله دربارهسالمونلوز در طیور (رشته علوم آزمایشگاهی)

مقاله دربارهسالمونلوز در طیور (رشته علوم آزمایشگاهی) لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 166 آزاد ی واحد علوم و تحقیقات دانشکده دامپزشکی رشته کارشناسی علوم آزمایشگاهی نام پروژه: سالمونلوز در طیور سال تحصیلی 84-83 فهرست مطالب عنوان صفحه مقدمه فصل اول کلیات تاریخچه سالمونلا شکل سالمونلا خصوصیات محیط کشت خواص بیوشیمیایی ساختمان پادگنی سالمونلاها اهمیت پرگنههای s,r در آزمایشهای سرمی تغییرات پادگنی فرمول آنتی ژنتیک طبقه... نظرسنجی تلفنی از مردم درباره محله ها 15 صفحه به صورت فایل ورد

نظرسنجی تلفنی از مردم درباره محله ها 15 صفحه به صورت فایل ورد چکیده : طرح نظرسنجی حاضر، پژوهشی در ارتباط با محله گرایی و هم محله ای نظرات مردم درباره آن است. یافته هایی از این طرح به دست آمده است که در این بخش،به مهمترین نکته های آن پرداخته شده است . ... اقدام پژوهی اعتماد به نفس و خودباوری در کلاس ادبیات

اقدام پژوهی اعتماد به نفس و خودباوری در کلاس ادبیات اقدام پژوهی چگونه اعتماد به نفس و خودباوری را در کلاس ادبیات در دانش آموزم نهادینه ؟ اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد . فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 28 ... مقاله درباره گسل های ایران

مقاله درباره گسل های ایران لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 6 گسل های ایران گسل ها نوعی ساختار خطی، همراه با جابه جایی هستند که برتحولات زمین ساختی و همچنین تکوین حوضه های ساختاری – رسوبی ایران اثر در خور توجه داشته اند. از این میان، اثر گسل های طولی عمده، همزمان با های کوهزایی کاتان ی (پرکامبرین پسین) به مراتب بیشتر است. روند این گسل... مقاله درباره ورچ آلیاژهای آلومینوم

مقاله درباره ورچ آلیاژهای آلومینوم لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 44 فورج آلیاژهای آلومینیوم (بخش اول) مقدمه : با توجه به اینکه تا به حال مقالهای در مورد فورج ف ات غیر آهنی به چاپ نرسیده است سعی گردیده تا با ترجمه متن فوق کمکی به صنعت کشور در زمینه فورج آلومینیم بشود. این سلسله مقالات شامل قستمهای مختلفی از جمله فورج پذیری آلومینیم، تجهیزات فورج آلومینیوم،... مقاله بررسی رابطه افسردگی و وزن در بین جوانان دختر حدود سنی 25

مقاله بررسی رابطه افسردگی و وزن در بین جوانان دختر حدود سنی 25 این محصول در قالب ورد و قابل ویرایش در 95 صفحه می باشد. مقدمه: افرادی که دستخوش یک یا چند حملة افسردگی عمیق بدون وجود حمله های مانی می شوند تحت عنوان افسردگی شدید نام برده شده اند این اختلال عمومأ با مسائل عمدة بهداشتی همراه است میزان شیوع این اختلال در ایالات متحده در حدود 1 تا 2 درصد در مردان و 3 تا 6/4 درصد... مقاله درباره نانو تکنولوژی

مقاله درباره نانو تکنولوژی لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 41 هنرستان دخترانه فدک موضوع: نانوتکنولوژی گردآورنده: الهه حسن آبادی کلاس: سوم حسابداری زمستان 1387 مقدمه: حدود 100 سال پیش که برای اولین بار مسئله استفاده از انرژی عظیم هسته ای مطرح شد؛ بشر همواره نمی توانست درک تجربی و صحیحی نسبت به این موضوع داشته باشد، ولی دیری نپایید که دانش و تکنولوژی این انرژی در... اقدام پژوهی اصلاح رفتار نادرست و پرخاشگرایانه

اقدام پژوهی اصلاح رفتار نادرست و پرخاشگرایانه اقدام پژوهی چگونه توانستم رفتارهای نادرست و پرخاشگرایانه مجید را در کلاس اصلاح کنم اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد . فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 29 فهرست مطالب... مقاله درباره مکتب بودابست

مقاله درباره مکتب بودابست لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 41 تحولات مار یسیم اروپایی در آغاز سدة بیستم در حالی که جامعه شناسان سدة نوزدهم نظریه هایشان را درمخالفت با مار می پروراندند ،شماری از مار یست ها نیز کوشش همزمانی را درجهت روشن و بسط نظریة مار به عمل آوردند. بعد از مرگ ما ، نظریة مار یستی نخست تحت سلطة انی قرار گرفت که در این... مقاله درباره مشروعیت از دیدگاه

مقاله درباره مشروعیت از دیدگاه لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 72 آزاد ی واحد دماوند موضوع تحقیق: مشروعیت از دیدگاه درس: شه ی : دانشجو: پاییز 1387 فهرست مطالب عنوان صفحه ماهیت جهانبینی توحیدی در دیدگاه متفکران ی و 3 دستگاه ی در دیدگاه متفکران غرب و 5 گفتمان ی در ، خلافت، سلطنت، ت... پاو وینت درباره بو و آسیب ها

پاو وینت درباره بو و آسیب ها فرمت فایل :power point( قابل ویرایش) تعداد اسلاید: 22 اسلاید به دو دلیل از این ورزش انتقاد کرده اند آسیب رسانی و خطرات احتمالی که به فرد ورزشکار تحمیل می شده است. تقویت روحیه پرخاشگری در سطح اجتماع و شباهت این ورزش با برنامه گلادیاتوری دوران باستان قدیم. مغز انسان با وزن حدود 1400 گرم و حجم بالغ بر 1250 سانتی متر... مقاله درباره مشروعیت حکومت ی از دیدگاه آیت الله (ره)

مقاله درباره مشروعیت حکومت ی از دیدگاه آیت الله (ره) لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 85 پیشگفتار: انسان همواره به می شد- شه- و خود را مهیای شکوفا شدن میکند. نور مظهر این روشن شدن بود که در ذهن هستی بخش عبور می کند و نتیجة آن پدیداری بود در هستی یا وجود که از وجد و گشایش در «قوه» حاصل می آمد. آنچه... مقاله درباره مشارکت در جهان سوم

مقاله درباره مشارکت در جهان سوم لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 32 مشارکت در جهان سوم به طور معمول شارحان دموکراسی فرض را بر این میگذارند که مشارکت جمعنی در سیاست و میزان منزلت انسانی یک رابطه مستقیم و علی وجود دارد. به عبارت دیگر، طراحی خط کشیهای عمومی برای بالا بردن میزان منزلت انسانی در جامعه،عمدتا از طریق شرکت در انتخابات و برخورد... تحقیق درباره ی ماکزیمیلین دو روبسپیر انقلاب کبیر فرانسه

تحقیق درباره ی ماکزیمیلین دو روبسپیر انقلاب کبیر فرانسه فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 10 صفحه مقدمه «ربسپیر، به سبب قیافه عجیب و لهجه دهاتی و پشتکار خارق العاده ای که داشت، تا مدتی مورد استهزاء و تحقیر نمایندگان قرار داشت. این متفکر انقل دارای مرام واضح و مشخصی بود و به خودش اجازه نمی داد که ذره ای از آن منحرف شود و بدین جهت، نطق های او عمیق و دقیق...

...