گذری بر زندگی استان یزد

استان گلستان، گیلان، مازندران۰۹۱۱
استان تهران، البرز، زنجان، سمنان، قزوین، قم۰۹۱۲
استان اصفهان، کرمان، یزد، چهار محال بختیاری۰۹۱۳
استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل۰۹۱۴
استان استان شمالی، رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان۰۹۱۵
استان خوزستان، لرستان۰۹۱۶
استان فارس، ک لویه و بویر احمد، هرمزگان، بوشهر۰۹۱۷
استان همدان، ایلام، مرکزی، کردستان، کرمانشاه۰۹۱۸
استان گلستان، گیلان، مازندران۰۹۱۱
استان تهران، البرز، زنجان، سمنان، قزوین، قم۰۹۱۲
استان اصفهان، کرمان، یزد، چهار محال بختیاری۰۹۱۳
استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل۰۹۱۴
استان استان شمالی، رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان۰۹۱۵
استان خوزستان، لرستان۰۹۱۶
استان فارس، ک لویه و بویر احمد، هرمزگان، بوشهر۰۹۱۷
استان همدان، ایلام، مرکزی، کردستان، کرمانشاه۰۹۱۸
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف استان از توزیع سلسله مباحث نمایشگاهی (زندگی به سبک مادر) ایام فاطمیه در 55 بقعه متبرکه استان خبر داد.
پلیس راهور ناجا با بیان اینکه هم اکنون در محورهای مواصلاتی ۲ استان برف و ۵ استان شاهد بارش باران هستیم اعلام کرد که محورهای غرب استان تهران ترافیک سنگین و نیمه سنگین است.
عصر خودرو- پلیس راهور ناجا با بیان اینکه هم اکنون در محورهای مواصلاتی 2 استان برف و 5 استان شاهد بارش باران هستیم اعلام کرد که محورهای غرب استان تهران ترافیک سنگین و نیمه سنگین است.

تطبیق درس های کتاب استان شناسی با کتاب جغرافی ایران ،پایه دهم جهت آموزش
وبرگزاری آزمون دی ماه به شرح زیر است .ا م است همه همکاران عزیز درطراحی
درسی خوددر نیم سال اول با این برنامه هماهنگ باشند .
دروس تطبیق داده استان شناسی با کتاب جغرافی ایران جهت آزمون دی ما ه
فصل درس عنوان درس
اول اول موقعیت جغرافیای استان
اول دوم ناهمواری های استان وچگونگی شکل گیری آنها
اول سوم آب وهوای استان
سوم هفتم بیابان های استان
سوم دوازدهم مشک زیست محیطی استان
با توجه به درخواست های مکرر شما دوستان عزیز٬ در این پست تصمیم گرفتیم که گام به گام استان شناسی(همه استان ها) را به صورت تفکیک شده و جدا جدا قرار دهیم تا دانش آموزان هر استان به راحتی گام به گام استان خود را دریافت کنند. لطفا برای به ادامه مطالب مراجعه نمایید: ادامه مطلب
با توجه به درخواست های مکرر شما دوستان عزیز٬ در این پست تصمیم گرفتیم که گام به گام استان شناسی(همه استان ها) را به صورت تفکیک شده و جدا جدا قرار دهیم تا دانش آموزان هر استان به راحتی گام به گام استان خود را دریافت کنند. لطفا برای به ادامه مطالب مراجعه نمایید: ادامه مطلب
رئیس پلیس راه استان با بیان اینکه رانندگان در زمان تردد در محورهای استان احتیاط کنند، گفت: تمامی راه های استان باز است.
#filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق در مورد گذری به استان کرمان لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل :  .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه : 83 صفحه  قسمتی از متن .doc :    فصل اول: گذری به استان کرمان بخش اول (1ـ1) کلیات 1ـ1ـ1ـ موقعیت استان کرمان: کشور ما ایران در ناحیه‌ای کویری و کم‌ باران قرار گرفته است که تابش آفتاب در آن فراوان است و بارش باران کم، اما در این سرزمین کم باران چشم‌اندازهای کم‌نظیر و شگفتیهای خاص مناطق گرمسیر به شکل زیبایی پرورده شده است. کرمان یکی از همین مناطق کویری، اما پربرکت کشور ماست. «استان کرمان بعد از اسان دومین استان پهناور کشور است و حدود 11 درصد از خاک ایران را دربر گرفته است. مساحت آن حدود 1750.69 کیلومتر مربع است. موقعیت نسبی این استان به گونه‌ای است که از شمال با استان‌های اسان و یزد، از جنوب با استان هرمزگان، از شرق با سیستان و بلوچستان و از غرب با استان فارس هم‌مرز بوده است.» (تصویر شماره 1ـ1) نشانگر موقعیت جغرافیایی استان کرمان در نقشه ایران است. شهرستان کرمان از جنوب به شهرستان جیرفت، از جنوب ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
پلیس راهور ناجا با بیان اینکه هم اکنون در محورهای مواصلاتی ۲ استان برف و ۵ استان شاهد بارش باران هستیم اعلام کرد که محورهای غرب استان تهران ترافیک سنگین و نیمه سنگین است.
بحران کم آبی دامنگیر استان مازندران هم شد. این درحالی است که این استان یکی از پرآب ترین استان های کشور است.
حال و روز استان های کشور چندان خوب نیست. هجوم ریزگردها به خوزستان، صدای 50 مجلس را درآورده که تمردان باید برای رفع مشکل مردم ن این استان کاری ند. سیل در سیستان و بلوچستان و قریب به 10 استان دیگر، مشکلاتی را به بار آورده است.
استان یزد یکی از نقاط کم باران کشورمان می باشد. متوسط باران سالانه استان حدود 37 میلیمتر می باشد. استان یزد به علت کمبود آب مجبور به واردات آب از استان اصفهان شده است. به علت تنش های استان اصفهان واردات آب از استان اصفهان که بایستی 95 میلیون متر مکعب باشد به کمتر از 55 میلیون متر مکعب رسیده است. آیا راهی برای ادامه حیات استان یزد وجود دارد ؟
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم گفت: جوانان استان بیشتر به دنبال کار کارشناسی هستند و برای همین مساله کارفرمایایان استان قم مجبور می شوند که کارگر از استان های دیگر به قم بیاورند.
یکی از عجایب گردشگری در ایران شهرستان مرو دشت واقع در استان فارس است در این گزارش بیشتر با این شهر آشنا خواهید شد.
در دی ماه سالجاری بیش از 38 میلیون تردد وسایل نقلیه در سطح جاده های استان مازندران به ثبت رسیده که از این لحاظ استان مازندران در رتبه سوم پرترددترین استان های کشور قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز سمنان ، این تله به کارگردانی روح الله ف و به همراه ۱۹ دیگر به چهارمین جشنواره بین المللی یاس معرفی شد.
این آثار از میان ۱۰۸ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره شایستگی حضور در بخش مسابقه را ب د.
چهارمین جشنواره بین المللی یاس به دبیری سید مصطفی ابطحی ۲۲ الی ۲۶ آذر ماه در استان مازندران برگزار می شود.
"سفر " داستان زندگی جوان پژوهشگری به نام علی است که سال ها روی ماده شیمیایی ( شیره باریجه) که از گیاهان دارویی استان سمنان است کار کرده و به فرمول جدیدی دست یافته است اما ی حاضر به سرمایه گذاری روی تحقیقات وی نمی شود. از طرفی همسرش رویا نیز در زندگی با او دچار مشکل شده و علی برای نجات زندگی اش راهی سفری می شود که ...

لیست ۲۲ اثر جهانی ایران شامل ۲۱ پرونده تاریخی و ۱ پرونده طبیعی به این شرح است:

۱. چغازنبیل، استان خوزستان۲. تخت جمشید، استان فارس۳. میدان نقش جهان، استان اصفهان۴. محوطه تاریخی تخت سلیمان، استان آذربایجان غربی۵. ارگ بم و منظر فرهنگی آن، استان کرمان۶. مجموعه آثار باستانی پاسارگاد، استان فارس۷. گنبد سلطانیه، استان زنجان۸. سنگ نوشته بیستون، استان کرمانشاه۹. مجموعه کلیساهای آذربایجان، ۵ کلیسا در استان های آذربایجان شرقى و آذربایجان غربی۱۰. سازه های آبی شوشتر، استان خوزستان۱۱. مجموعه تاریخی بازار تبریز، استان آذربایجان شرقی۱۲. آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی، استان اردبیل۱۳. باغ ایرانی، ۹ باغ در استان های فارس، مازندران، اصفهان، کرمان، یزد، اسان جنوبی۱۴. مسجد جامع اصفهان، استان اصفهان۱۵. برج گنبد قابوس، استان گلستان۱۶. کاخ گلستان، استان تهران۱۷. شهر سوخته، استان سیستان و بلوچستان۱۸. روستای ص ه ای و دستکند میمند، استان کرمان۱۹. شهر باستانی شوش، استان خوزستان۲۰. قنات ایرانی، ۱۱ قنات در استان های اسان رضوی، اسان جنوبی، یزد، کرمان، مرکزی، اصفهان۲۱. کویر لوت (اثر طبیعی)، استان های اسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان۲۲. باقت تاریخی یزد، استان یزد
‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎
12 شعبه بانک مهر اقتصاد استان البرز طی مراسمی با حضور مدیران کل استان های البرز و تهران و نمایندگانی از دفتر مرکزی به استان تهران منتقل شدند . به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان تهران، پیمان موحد - مدیر کل شعب استان البرز - در مراسم معارفه روسای این شعب، ضمن تقدیر و تشکر از همکاران خود، ابراز داشت: خدا را شاکریم در جایی مشغول خدمت هستیم که خدمت به اقشار ارزشی و انقل را دغدغه خود می داند
گذری بر تاریخچه راه و راهسازی در ایران کاروانسراها یادگاری از تاریخ چند هزار ساله راهسازی ایران هزاران سال است که انــسان ها در این سرزمین زندگی می کنند. انسان ها در روزگاران دور نمی توانستند بی دغدغه در راهی قدم گذارند که سخت، ناامن و ناهموار بود.
مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از اجرای عملیات گازرسانی به 85روستای استان خبر داد.
فیروز خ در جلسه بررسی گازرسانی به روستاهای گرمی گفت:در حال حاضر تمام ای استان تحت پوشش شبکه گاز بوده و 483 روستای استان از نعمت گاز بهره مند می باشند.
رئیس پلیس راه استان بوشهر با تشریح آ ین وضعیت راه های استان از مسدود بودن چند محور در استان حبر داد.
این پاو وینت در 26 اسلاید طراحی شده استدر این پاو وینت موسیقی محلی لرستان،رسانه های استان لرستان،گویش محلی استان لرستان،موقیعیت جغرافیایی و اقتصادی،تاریخچه استان لرستان،مراکز آموزش عالی،مردم شناسی و مراکز دینی و گردشگری و سایر مطالب بسیار مفید درمورد استان شناسی استان لرستان
جهت فایل کلیک کنید
گذری بر تاریخچه و فعالیت موسسه فرهنگی، هنری آهنگ بلوچ
گفتگو با صادق سهر دبیر موسسه
ک ن و نوجوانان بی ادعایی در کنار هم و صمیمیتی که با هم داشتند با اثر فا نمایشی " حمل جیءند کلمتی" در سال 1378 حضور در جشنواره کودک و نوجوان به میزبانی شهرستان بم _ استان کرمان با ب رتبه نخست جشنواره انسجام و وحدت بیشتری در میان این ک ن و نوجوانان شکل گرفت . تلاش و علاقه شان به فرهنگ و هنر و ترویج فرهنگ و هنر استان بود که موسسه آهنگ بلوچ در قالب ngo جوانان در سال 1379 از سوی سازمان ملی جوانان اعتبارنامه ای را دریافت و فعالیت خود را در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری آغاز نمودند.
موسسه فرهنگی ، هنری آهنگ بلوچ که یک سازمان مردم نهاد است متعلق به همه ی مردم و حامیان آن مردم میباشند امروز به بار نشسته و توانسته بیش از یکصد نفر هم فکر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم ( اعضای فعال، نیمه فعال، اعضای افتخاری در سطح استان و هواداران) در کنار هم جمع نماید و در راستای فرهنگ و هنر منطقه گام برداشته است.
آهنگ بلوچ ثابت نمود با توجه به مسائل و مشکلات موجود در استان می شود کار جمعی را احیا کرد و تفکر جمعی را فرهنگ سازی کرد.
به منظور شناسایی بهتر و معرفی ngoهای موفق استان تصمیم به مصاحبه و گفتگویی با صادق سهر دبیر موسسه فرهنگی، هنری آهنگ بلوچ داشته باشیم.
فردا هفته پایانی نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال استان با انجام 4 بازی پیگیری می شود تیم فوتبال آق قلا که قهرمانی نیم فصل خود را با برد هفته گذشته خود مسجل کرده فردا در بازی حساس میزبان تیم عقاب یکی از تیم های مدعی این فصل است در زیز گذری داریم به بازی های این هفته
س رست مرکز مدیریت راه های استان گفت: هم اکنون تمامی محورهای شریانی استان باز است و رفت و آمد در آنها جریان دارد.
فرمانده نیروی دریایی گفت: برای رشد ظرفیت های بهداشتی و درمانی استان هرمزگان و از جمله کارکنان خود در استان هرمزگان نسبت به ایجاد دو بیمارستان تخصصی در این استان اقدام خواهد کرد.
رییس مرکز سیمای استان ها با اشاره به انیمیشنی که در ۱۱ استان به تولید می رسد، گفت: انیمیشن «مسابقه رالی ایران زمین» را قرار است در ۱۱ استان به تولید برسد.
مدیرکل هواشناسی استان لرستان با اشاره به اینکه عصر امروز شاهد بارش های رگباری در استان هستیم، گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هوای استان لرستان بارانی است.