ک شان تاریختحقیق تاریخ ایران و تاریخ پزشکی ایران
تحقیق-تاریخ-ایران-و-تاریخ-پزشکی-ایران تحقیق در مورد تاریخ ایران و تاریخ پزشکی ایران، در قالب word و در 195 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: شاعر نامدار ایران فردوسی هم وقتی می­ خواهد از رستم قهرمان شاهنامه سخن بگوید، رستم را آمیخته ­ای از نژاد ایرانی و مادرش را عرب و فایل

الف: اهمیت:
تاریخ و تاریخ نگاری به عنوان یکی از ابعاد و مظاهر فرهنگ و تمدن حائز اهمیت بسیار است، زیرا شناخت و دریافت وجوه مختلف هر فرهنگ و تمدنی بدون دسترسی به تاریخ انواع هنرها و دانش هایی که در تمدن ظهور کرده یا تکامل یافته ممکن نخواهد بود....
سرگروههای محترم مناطق ضمن دریافت فایل نمرات نهایی درس "تاریخ ایران و جهان (2)"سال سوم از کارشناسی گروه آموزشی به بررسی نمرات در سه سال اخیر پرداخته ونظرات خود را به صورت بررسی تطبیقی حداکثر تا تاریخ 19ابان ماه به گروههای استان ارسال نمایید. ضمناًنظرات پیشنهادی خود را جهت روش های ارزی دقیق تر وعلمی تر نمرات نهایی ارائه نمایند . /با سپاس گروه تاریخ استان
سوالات تاریخ تحلیلی صدر
١- واژه تاریخ را از نظر لغوی و اصطلاحی تعریف کنید.
تعریف لغوی: تعیین و شناساندن وقت
تعریف اصطلاحی: تاریخ مجموعه از اطلاعات درباره تأثیر و تأثر انسان است و به طور طبیعی اموری چون هدایت،
گمراهی، سازندگی، ویرانگری، رفتارهای عادلانه و ستمگرانه اش را شامل می شود.
-2 تاریخ نقلی را تعریف کنید.
تاریخ نقلی، علم به وقایع و حوادث سپری شده و آگاهی از اوضاع و احوال گذشتگان است. زندگینامه ها،
فتحنامه ها و سیره ها، از این نمونه است. علم تاریخ در این معنا، به یک سلسله امور جزیی و فردی می پردازد و
هاست. زیرا به گذشته تعلق دارد. « بودن » در واقع علم به
-3 منظور از اعتبار تاریخ چیست؟
دقت در رویکرد تاریخی قرآن و نهج البلاغه به خوبی بیانگر اهمیت، اعتبار، فاید همندی و عملیت تاریخ است.
حتی اگر علمیت را به معنای تجربه پذیری و آزمودنی بدانیم نیز تاریخ از علمیت برخوردار است. البته ممکن
است معیارهاو موازین تجربه در تاریخ و روش این تجربه دقیقا همان روش و معیارهایی نباشد که برای علوم
حسی و تجربی شمرده و طی می شود.
از نظر قرآن کریم، هم برداشت روایی از یک پدیده طبیعی یا غیرطبیعی، یا نقل رفتار و کنش و واکنش یک
شخصیت خوب یا بد، زن یا مرد، یا گزارش فتح یا ش ت، کامی ناکامی یک قوم یا یک جامعه و یا فرهنگ و
تمدن (تاریخ نقلی) مهم است و هم تحلیل ساختارها بررسی علل وقوع حوادث و شناختن و شناساندن زمینه
ها و علل بروز حوادث و پدیده ها و پیامدهای آن (تاریخ تحلیلی).

رشته تاریخ  جزو رشته های امتحانی گروه علوم انسانی است . با توجه به دفترچه ثبت نام آزمون ی 97 ، تمامی داوطلبانی که از رشته های تاریخ و تمامی گرایش های آن ، تاریخ فرهنگ و تمدن ی ، تاریخ تشیع ، ایران شناسی ، تاریخ ملل و تمدن ی ، تاریخ تمدن ی ، تاریخ معاصر جهان ، تاریخ اهل بیت (ع) در مقطع کارشناسی ارشد فارغ حصیل شدند ، می توانند در این کدرشته امتحانی شرکت کنند . رشته تاریخ  در سال 96 در دوره های روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور و غیر انتفاعی و  آزاد پذیرش دانشجو داشته است . در ادامه این مقاله به بررسی سوالات و منابع آزمون ی تاریخ  می پردازیم .
ادامه مطلب...


تحقیق تاریخ ایران
تحقیق-تاریخ-ایران تحقیق در مورد تاریخ ایران، در قالب word و در 39 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: اشکانیان و ساسانیان: شاید بسیاری باور ننمایند که از سال سی‌ام هجری که سال مرگ یزدگرد آ ین پادشاه ساسانی است تا سال 1344 ه.ق (1304 ه.خ) که تاریخ فایل

تاریخ شناسی، درس14، مورخان و تاریخ جهانتقسیمات تاریخ جهان
نخستین گام مورخان برای بررسی تاریخ جهان، دوره بندی این دوران طولانی از زندگی انسان است، زیرا مطالعه و بررسی این دورهٔ طولانی، بدون چنین کاری مشکل و حتی غیرممکن است. به همین جهت مورّخان و دیگر دانشمندانی که دربارهٔ تاریخ جهان مطالعه می کنند، برای سهولت مطالعهٔ خویش، تاریخ جهان را به دوره ها و عصرهایی تقسیم کرده اند.
(لطفا بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)
شما دوست عزیز در سال فرهنگ و ... می توانید جهت جایگزین نمودن مطالب محلی در جاهای سفید طرح بالا همچون امور فرهنگی شهر و تاریخ ی شهرتان و ... با آرم اداره مربوطه جهت نصب در محلهای تحت پوشش، در برگه آ3 و رنگی نصب نماِید. تمامی مطالب تقویم تاریخ از سایت رسمی راسخون برداشت شده است.
شما دوست عزیز در سال فرهنگ و ... می توانید جهت جایگزین نمودن مطالب محلی در جاهای سفید طرح بالا همچون امور فرهنگی شهر و تاریخ ی شهرتان و ... با آرم اداره مربوطه جهت نصب در محلهای تحت پوشش، در برگه آ3 و رنگی نصب نماِید. تمامی مطالب تقویم تاریخ از سایت رسمی راسخون برداشت شده است.
تاریخ برگزاری جشنواره ژیار تغییر کرد
تاریخ برگزاری نهمین جشنواره فرهنگ بومی ژیار با هدف ارتقاء سطح کیفی آن تغییر کرد. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، به نقل از دبیرخانه نهمین جشنواره فرهنگ بومی ژیار به منظور ارتقاء سطح کیفی برگزاری جشنواره، تاریخ برگزاری آن به 19 الی 21 اردبیهشت ماه موکول شد.
این جشنواره در دو بخش ع و با حضور سازان و عکاسان استان های کردستان، آذربایجان غربی، لرستان، کرمانشاه و ایلام در شهر بانه برگزار خواهد شد.
گفتنی است پیش از این تاریخ برگزاری جشنواره 29 الی 31 فروردین ماه اعلام شده بود.
فدراسیون جودو افغانستان قرار است مسابقات انتخاباتی تیم ملی بانوان را در تاریخ 93/6/20 و مسابقات انتخاباتی تیم ملی جوانان کشور را در تاریخ 93/7/1 برگزار نماید. بناءً به اطلاع تمام علاقمندان رشته ورزشی جودو رسانیده می شود که در تاریخ معینه در مقر کمیته ملی المپیک حضور یابند.
ابن الدنیا (م 281) محدث ومورخ برجسته ای است که کت مستقل در باره تاریخ شهادت علی علیه السلام نوشت و این کهن ترین کت است که در این موضوع به دست ما رسیده است. وقتی از کتاب مستقل سخن می گوییم، یعنی کت که از آغاز تا انتهای آن در باره یک موضوع و در اینجا در باره شهادت علی (ع) تألیف شده باشد. طبعا در تواریخ عمومی مانند تاریخ طبری یا یعقوبی نیز اخباری در این باره آمده است. عنوان «مقتل» به معنای اخبار مربوط به شهادت یا تاریخ شهادت است. عنوان «مقتل الحسین» یعنی تاریخ شهادت حسین و به تعبیری تاریخ عاشورا. نگارش این قبیل تک نگاری در باره تاریخ کشته شدن چهره های برجسته، در تاریخنگاری ی مرسوم بوده است. برای مثال کتاب در باره مقتل عمر یا عثمان هم در منابع یافت می شود.
باشگاه استقلال به دلیل برگزاری دیدار ایران - کره جنوبی در تاریخ 27 آبان ماه و با این توجیه که چند بازیکن این تیم در اردوی تیم ملی حضور خواهند داشت، در نامه ای رسمی خواهان تغییر تاریخ دیدارش با پرسپولیس شده بود که این درخواست با مخالفت شفاهی علی کفاشیان همراه شد.

به گزارش تسنیم، رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان اعلام کرد که مخالف تغییر تاریخ دربی پایتخت است و این بازی در همان تاریخ از پیش تعیین شده برگزار خواهد شد.

دیدار استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته پانزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور قرار است در تاریخ 30 آبان ماه 93 برگزار شود.
باشگاه استقلال به دلیل برگزاری دیدار ایران - کره جنوبی در تاریخ 27 آبان ماه و با این توجیه که چند بازیکن این تیم در اردوی تیم ملی حضور خواهند داشت، در نامه ای رسمی خواهان تغییر تاریخ دیدارش با پرسپولیس شده بود که این درخواست با مخالفت شفاهی علی کفاشیان همراه شد.

به گزارش تسنیم، رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان اعلام کرد که مخالف تغییر تاریخ دربی پایتخت است و این بازی در همان تاریخ از پیش تعیین شده برگزار خواهد شد.

دیدار استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته پانزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور قرار است در تاریخ 30 آبان ماه 93 برگزار شود.
ایران ؛ قدمتی کهن برخی بر این باورند که آشنایی نسبی با تاریخ تمدن سرزمینی ، از جمله نیازهای بشری است ، چرا که شناخت سیر تاریخ تمدن، موقعیت ژئوپولتیکی و آنچه در اعصار مختلف سرزمین ها به وقوع پیوسته موجب پرورش و تقویت حس نوستالوژی و متبلور شدن انگیزه های ناسیونالیستی و ملی گرایی در میان نان آن سرزمین می گردد. من نیز پذیرای این باورم و معتقدم، شناخت تاریخ تمدن، خاصه برای مردمانی که دارای سرزمین هایی با پیشینه کهن و تمدنی غنی و تأثیرگذار در عرصه تمدن جهانی هستند لازم و ضروری است. ایران عزیز ما از جمله متمدن ترین سرزمین های نقش آفرین در عرصه تمدن و فرهنگ جهان است که تحقیق و بررسی این تاریخ کهن ، با ارزش و با صلابت را ، حتی بسیاری از محققان غیرایرانی بر خود لازم دانسته اند ، چرا که ارتباط با تاریخ تمدن جهان، ل گذر از پل تاریخ تمدن ایران زمین را می طلبد. حال و با این تفاسیر آیا عدم توجه و شناخت نسبی و اجمالی از این تاریخ غنی و تأثیرگذار به دور از انصاف نیست؟ شاید علت عدم توجه یا کم توجهی به مطالعه و شناخت تاریخ تمدن ایران زمین را بتوان در متون حجیم و تفسیرهای طولانی نویسندگان و مؤلفان یافت که بعضاً مطالعه آن از حوصله مخاطبان خارج است. بر همین اساس با خود شیدم که مجموعه ای را فراهم آورم که با کمترین و مختصرترین حجم، بیشترین اطلاعات نسبی، در حد شناختی کل و اجمالی را در اختیار علاقمندان به خصوص آن دسته که فرصتی برای مطالعات تاریخی ندارند قرار دهد. این مجموعه مروری گذرا بر تاریخ ایران زمین ، پیش از تاریخ تا پایان حکومت پهلوی و به عبارتی پایان سلسله های پادشاهی در ایران و آغاز نظام جهموری دارد. گفتنی است، عدم ذکر منابع، به دلیل عدم ارائه تفسیر و نقد و نظر است و همان طور که ملاحظه خواهید فرمود، صرفاً جهت آشنایی اجمالی مخاطبان به ارائه تاریخ وقایع بسنده شده است که نقطه اشتراک اغلب مکتوبات تاریخی می باشد . لازم به ذکر است به دلیل حجم بالای مطلب ، که به لحاظ فنی مورد پذیرش وبلاگ نیست ، در دو بخش ارایه میشود. قسمت اول از "پیش از تاریخ" تا "پایان حکومت قاجار" و قسمت دوم از "حکومت رضاخان" تا "پیروزی انقلاب ی" خواهد بود. چو ایران نباشد تن من مباد
کتاب «تاریخ شفاهی آموزش عالی ایران به روایت مصطفی معین» که به کوشش پدرام الوندی و زیرنظر هادی خانیکی، احمد داوری و فریدون رحیم زاده از سوی نشر فرهنگ صبا چاپ شده با حضور جمعی از فرهیختگان در شگاه فرهنگی رونمایی شد. توفیقی: به آینده نظام آموزش عالی در ایران خوشبین هستممحمد معین: جامعه ایران با افت اخلاقی روبروستغلامرضا ظریفیان: تاریخ شفاهی یکی از راه های دموکراتیک تاریخ است خانیکی: شکاف میان و جامعه عمیق است شرح کامل این گزار ش را اینجا ببینید .
پاو وینت درس 2 روش پژوهش در تاریخ بررسی تاریخ2یازدهم
پاو وینت درس 2 روش پژوهش در تاریخ بررسی و سنجش تاریخ2یازدهم
درس 2
روش پژوهش در تاریخ؛ بررسی و سنجش اعتبار شواهد و مدارک
مهم ترین هدف از طراحی و تنظیم این درس آشنایی شما دانش آموزان با شیوه های سنجش اعتبار شواهد و مدارک تاریخی است. مهم ترین رس مورخان، تلاش برای فهم دقیق رویدادهای گذشته است. انتظار می رود پس از پایان این درس شما بتوانید با اصول مقدماتی روش های اعتبارسنجی منابع و اخبار تاریخی آشنا شوید و فعالیت های مربوط به آن را انجام دهید.
فعّالیت 1
فکر کنیم و پاسخ دهیم
در درس اول آموختید که یک کارآگاه برای روشن شدن ابعاد یک جرم نیازمند شواهد و مدارکی است. به نظر شما آیا کارآگاه بعد ازیافتن هر نوع مدرک و سندی آنها را به یکباره تأیید می کند یا آنها را دقیقاً مورد آزمایش و بررسی قرار می دهد؟ مثلاً برخی از مدارک را به آزمایشگاه می فرستد، یا اثر انگشت را مورد بررسی قرار می دهد و ده ها اقدام دیگر… .
  درس روش پژوهش در تاریخ بررسی و سنجش تاریخ2, پاو وینت درس 2 تاریخ 2 علوم انسانی, پاو وینت درس روش پژوهش در تاریخ بررسی و سنجش تاریخ پایه یازدهم, پاو وینت های درس 2 تاریخ 2 علوم انسانی, درس 2 روش پژوهش در تاریخ؛ بررسی و سنجش اعتبار شواهد و مدارک, درس دوم روش پژوهش در تاریخ بررسی و سنجش تاریخ2, درس روش پژوهش در تاریخ بررسی و سنجش تاریخ2, روش پژوهش در تاریخ بررسی و سنجش, روش پژوهش در تاریخ؛ بررسی و سنجش اعتبار شواهد و مدارک, پاو وینت درس 2 تاریخ2 پایه یازدهم علوم انسانی, پاو وینت درس 2 تاریخ2 یازدهم رشته علوم انسانی, پاو وینت درس 2 روش پژوهش در تاریخ بررسی تاریخ2یازدهم, پاو وینت درس 2 کتاب تاریخ2, پاو وینت درس تاریخ 2 پایه دوم رشته علوم انسانی, پاو وینت درس دوم تاریخ 2 رشته علوم انسانی, پاو وینت درس دوم تاریخ 2 پایه دوم انسانی, پاو وینت درس دوم تاریخ 2 یازدهم علوم انسانی درس روش پژوهش درتاریخ, پاو وینت درس دوم تاریخ پایه یازدهم, پاو وینت درس دوم روش پژوهش در تاریخ بررسی و سنجش, پاو وینت درس روش پژوهش در تاریخ بررسی و سنجش تاریخ پایه دوم, پاو وینت روش پژوهش در تاریخ بررسی و سنجش
لینک فایل


جمع بندی تاریخ ادبیات (تجربی + ریاضی)
جمع-بندی-تاریخ-ادبیات-(تجربی--ریاضی)
فایل جمع بندی تاریخ ادبیات ویژه کنکوری ها، در قالب فایل pdf و در حجم 4 صفحه. این فایل شامل تاریخ ادبیات میباشد که به صورت کامل از مطالب کتاب درسی ارائه شده و دانش آموازان رشته ی ریاضی و تجربی میتوانند برای شرکت در آزمون و جمع بندی و داشتن یک فایل کامل ...

 فایل
 

وظایف دفاتر خدمات زیارتی در مورد زائران عتبات عالیات1- پیش ثبت نام اینترنتی متقاضیان سفر به عتبات عالیات.2- اعلام تاریخ قطعی اعزام، گروه قیمتی هوایی و زمینی، مسکن و مرز وجی کاروان به زائرین پس از تعیین سهمیه از طرف حج و زیارت.توضیح: چنانچه تاریخ اعزام شناور باشد باید تاریخ قطعی سفر حداقل یک هفته قبل از اعزام به اطلاع زائران مربوطه برسد.3رشته تاریخ ایران دوره  جزو رشته های امتحانی گروه علوم انسانی است . با توجه به دفترچه ثبت نام آزمون ی 97 ، تمامی داوطلبانی که از رشته تاریخ و تمامی گرایش های آن ، تاریخ فرهنگ و تمدن ی ، تاریخ تشیع ، ایران شناسی ، تاریخ ملل و تمدن ی ، تاریخ علم ، فلسفه علم در مقطع کارشناسی ارشد فارغ حصیل شدند ، می توانند در این کدرشته امتحانی شرکت کنند . رشته تاریخ ایران دوره  در سال 96 در دوره های روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور و غیر انتفاعی و  آزاد پذیرش دانشجو داشته است . در ادامه این مقاله به بررسی سوالات و منابع آزمون ی تاریخ ایران دوره  می پردازیم .
ادامه مطلب...
نمونه سوالات تاریخ ایران و جهان

خلاصه-15-صفحه-ای-دست-نویس-از-تاریخ-تحلیلی-صدر-
خلاصه 15 صفحه ای دست نویس از تاریخ تحلیلی صدر
فرمت فایل ی: .pdf
فرمت فایل اصلی:  
تعداد صفحات: 15
حجم فایل: 6791
قیمت: 1000 تومان
بخشی از متن:
خلاصه 15 صفحه ای دست نویس از تاریخ تحلیلی صدر برای شب امتحان نوشته شده از دانشجوی کبیر
 فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

تاریخ تحلیلی صدر
دست نویس از تاریخ تحلیلی صدر "/>
با توجه به این که اعلام برنامه عملیاتی دبیرخانه طبق اطلاعیة قبلی به روزهای آتی موکول شده، لذا لازم است که سرگروه های محترم نواحی ومناطق استان در خصوص برنامه «بررسی و تحلیل سؤالات امتحان نهایی داد 93» که از جمله برنامه های قطعی سال جاری خواهد بود، با لحاظ موارد ذیل، نسبت به اجرای این برنامه اقدام نمایند: بدین منظور هر یک از سرگروه های نواحی تابعه ی استان می بایست سؤالات امتحان نهایی تاریخ ایران و جهان (2) سال سوم در داد 93 را با توجه به ملاک های فنی، سطوح حیطه بندی شناختی، روایی، پایایی و ... مورد بررسی و ارزی قرار داده و نتیجه را به صورت جمع بندی شده (مختصر) و منظم، حداکثر تا تاریخ 93/9/1 در فرمت word (صرفاً) به گروه های آموزشی تاریخ استان ارسال نماید.

رشته تاریخ ایران قبل از  جزو رشته های امتحانی گروه علوم انسانی است . با توجه به دفترچه ثبت نام آزمون ی 97 ، تمامی داوطلبانی که از تاریخ و تمامی گرایش های آن ، تاریخ فرهنگ و تمدن ی ، تاریخ تشیع ، ایران شناسی ، تاریخ ملل و تمدن ی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ حصیل شدند ، می توانند در این کدرشته امتحانی شرکت کنند . رشته تاریخ ایران قبل از  در سال 96 در دوره هایروزانه و نوبت دوم و  آزاد پذیرش دانشجو داشته است . در ادامه این مقاله به بررسی سوالات و منابع آزمون ی تاریخ ایران قبل از  می پردازیم .


ادامه مطلب...
دوستانی که درس سمینار دارن توجه کنند: شنبه مورخ 9/29 دو جلسه جبرانی داریم. دوستان طبق تاریخ زیر کارهای خودشون رو در کلاس ارائه میکنند: 1-دوستانی که در تاریخ 9/25 باید ارائه دهند: آقایان: رضا درخشان- مهرداد یونسی خانم ها: مهری پرستار- طیبه اشکانی راد 2- دوستانی که باید در تاریخ 9/29 ارائه دهند: آقایان: بلال خاکی- محمدرضا صافی خانم ها: محیا محمد-فاطمه شهریاری- پگاه حسین پور- مرضیه صنایعی 3- دوستانی که باید در تاریخ 10/1 ارائه دهند: آقایان: مجید ی- محسن گل عنبری خانم عاطفه رنجبر موفق و پیروز باشید.
به نام خدا ی تاریخ (91) 1- گزینه 1) 2- گزینه1) 3- گزینه3) 4- گزینه 1) 5- گزینه 3) 6- گزینه 2) 7- گزینه3) 8- گزینه 2) 9- گزینه 4) 10- گزینه 1) 11- گزینه4) 12- گزینه 2) 13- گزینه 3) 14- گزینه4) 15- گزینه 1) 16- گزینه 3) 17- گزینه 2) 18- گزینه 4) 19- گزینه 2) 20- گزینه 4) 21- گزینه 1) 22- گزینه 1) 23- گزینه 4) 24- گزینه 1) 25- گزینه 4) 26- گزینه 4) 27- گزینه 3) 28- گزینه 4) 29- گزینه 3) 30- گزینه 4) 31- گزینه 2) 32- گزینه 3) 33- گزینه 2) 34- گزینه 2) 35- گزینه 1) 36- گزینه 3) 38- گزینه 1) 39- گزینه 3) 40- گزینه 1) 41- گزینه 1) 42- گزینه 1) 43- گزینه 2) 44- گزینه 3) 45- گزینه 4) 46- گزینه 1) 47- گزینه 2) 48- گزینه 1) 49- گزینه 2) 50- گزینه 3) 51- گزینه 2) 52- گزینه 2) 53- گزینه 4) 54- گزینه 4) 55- گزینه 1) 56- گزینه 4) 57- گزینه 3) 58- گزینه 1) 59- گزینه 2) 60- گزینه 1) ی تاریخ 92 1- گزینه 4) 2- گزینه 1) 3- گزینه 1) 4- گزینه 2) 5- گزینه 1) 6- گزینه 2) 7- گزینه 1) 8- گزینه 4) 9- گزینه 1) 10- گزینه 4) 11- گزینه 3) 12- گزینه 2) 13- گزینه 3) 14- گزینه 4 15- گزینه 3) 16- گزینه 3) 17- گزینه 2) 18- گزینه 1) 19- گزینه 3) 20- گزینه 1) 21- گزینه 3) 22- گزینه 3) 23- گزینه 3) 24- گزینه 1) 25- گزینه 2) 26- گزینه 3) 27- گزینه 3) 28- گزینه 4) 29- گزینه 4) 30- گزینه 4) 31- گزینه 3) 32- گزینه 2) 33- گزینه 3) 34- گزینه 1) 35- گزینه 1) 36- گزینه 4) 37- گزینه 3) 38- گزینه 3) 39- گزینه 1) 41- گزینه 4) 42- گزینه 1) 43- گزینه 4) 44- گزینه 1) 45- گزینه 3) 46- گزینه 2) 47- گزینه 3) 48- گزینه 4) 49- گزینه 1) 50- گزینه 4) 51- گزینه 1) 52- گزینه 3) 53- گزینه 4) 54- گزینه 1) 55- گزینه 4) 57- گزینه 4) 58- گزینه 2) 59- گزینه 4) 60- گزینه3) لازم به ذکر است که کلید آزمون ی 93 در سایت سازمان سنجش قابل دسترسی می باشد.
بارها برایمان پیش آمده که گزارشی که از بانک های اطلاعاتی می گیریم تاریخ میلادی را برمی گرداند. تابعی در ا ل میتوان ساخت که تاریخ میلادی را به تاریخ شمسی و بالع تبدیل کند. با سپاس فراوان از سعید صیدی: با نصب این ماکرو سه تابع به توابع ا ل اضافه شده و تاریخ را شمسی به میلادی و یا از میلادی به شمسی تبدیل می کند و همچنین اعداد را به حروف فارسی تبدیل می کند برای نصب add-ins به excel option بروید و بخش مربوطه manage-excel add-ins دکمه go را بزنید و فایل مربوطه را معرفی کنید. توابع در لیست شما مشاهده خواهد شد. تابع s2m تاریخ شمسی را به میلادی تبدیل می کند و m2s تاریخ میلادی را به شمسی. منبع: http://www.samsam1. /post-12.aspx

پاو وینت درس 6 امویان بر مسند قدرت تاریخ 2 یازدهم
پاو وینت درس ششم امویان بر مسند قدرت تاریخ 2 یازدهم
پاو وینت درس امویان بر مسند قدرت تاریخ 2 یازدهم
پاو وینت درس 6 امویان بر مسند قدرت تاریخ 2
درس 6
امویان بر مسند قدرت
پس از آنکه در سال 41 ق، حسن در پی صلحی حکومت را به معاویه پسر ابوسفیان از خاندانِ امویِ قریش واگذارکرد، خلافت امویان شکل گرفت. امویان تا سال 132 ق بر سرتاسر قلمرو جهان حکومت د و سپس شاخه ای از آنان تا چندین قرن بعد در اسپانیای ی (اَندَلُس) زمام امور را در اختیار داشت. در این درس، شما تحولات مهم و ویژگی های دوران خلافت بنی امیه و حکومت آنان را بر اَندَلُس بررسی و تجزیه و تحلیل خواهید کرد.
 امویان بر مسند قدرت, درس امویان بر مسند قدرت تاریخ2, پاو وینت درس 6 تاریخ 2 علوم انسانی, پاو وینت درس 6 تاریخ2 یازدهم انسانی, پاو وینت درس امویان بر مسند قدرت تاریخ پایه یازدهم, پاو وینت های درس 6 تاریخ 2 علوم انسانی, درس 6 امویان بر مسند قدرت, درس امویان بر مسند قدرت تاریخ2, درس شش امویان بر مسند قدرت تاریخ2, پاو وینت امویان بر مسند قدرت, پاو وینت درس 6 امویان بر مسند قدرت تاریخ 2 یازدهم, پاو وینت درس 6 تاریخ2 پایه یازدهم علوم انسانی, پاو وینت درس 6 تاریخ2 یازدهم رشته علوم انسانی, پاو وینت درس 6 کتاب تاریخ2, پاو وینت درس امویان بر مسند قدرت تاریخ 2 یازدهم, پاو وینت درس شش امویان بر مسند قدرت تاریخ 2 دوم دبیرستان, پاو وینت درس شش تاریخ 2 رشته علوم انسانی, پاو وینت درس شش تاریخ 2 پایه دوم انسانی, پاو وینت درس شش تاریخ 2 یازدهم علوم انسانی درس امویان بر مسند قدرت, پاو وینت درس شش تاریخ پایه یازدهم, پاو وینت درس ششم امویان بر مسند قدرت تاریخ 2 یازدهم
 
لینک فایل
پاو وینت درس 15 قرون وسطا تاریخ 2 یازدهم
پاو وینت درس قرون وسطا تاریخ 2 یازدهم
پاو وینت درس پانزده قرون وسطا تاریخ 2 یازدهم
پاو وینت قرون وسطا تاریخ 2 پایه یازدهم
پاو وینت درس 15 قرون وسطا تاریخ پایه یازدهم
پاو وینت درس قرون وسطا تاریخ 2 پایه یازدهم رشته علوم انسانی
                                    درس 15
                                  قرون وسطا
در قرون وسطا، رویدادها و تحولات متعددی در عرصه های ، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به وقوع پیوست که برسرنوشت اروپا و دیگر مناطق جهان تأثیر گذاشت. در این درس، شما علل و نتایج مهم ترین این رویدادها و تحولات را بررسی و تجزیه و تحلیل خواهید کرد.
فعّالیت 1
تحولات و اجتماعی
درس قرون وسطا تاریخ2, پاو وینت درس 15 تاریخ 2 علوم انسانی, پاو وینت درس 15 تاریخ2 یازدهم انسانی, پاو وینت درس 15 قرون وسطا تاریخ یازدهم, پاو وینت درس قرون وسطا تاریخ پایه یازدهم, درس 15 قرون وسطا, درس قرون وسطا تاریخ2, درس پانزدهم قرون وسطا تاریخ2, قرون وسطا, پاو وینت درس 15 تاریخ2 پایه یازدهم علوم انسانی, پاو وینت درس 15 تاریخ2 یازدهم رشته علوم انسانی, پاو وینت درس 15 قرون وسطا تاریخ 2 یازدهم, پاو وینت درس 15 قرون وسطا تاریخ پایه یازدهم, پاو وینت درس 15 قرون وسطا تاریخ2یازدهم, پاو وینت درس 15 کتاب تاریخ2, پاو وینت درس قرون وسطا تاریخ, پاو وینت درس قرون وسطا تاریخ 2 پایه یازدهم رشته علوم انسانی, پاو وینت درس قرون وسطا تاریخ 2 یازدهم, پاو وینت درس پانزده قرون وسطا تاریخ 2 یازدهم, پاو وینت درس پانزدهم تاریخ 2 رشته علوم انسانی, پاو وینت درس پانزدهم تاریخ 2 پایه دوم انسانی, پاو وینت درس پانزدهم تاریخ 2 یازدهم علوم انسانی درس قرون وسطا, پاو وینت درس پانزدهم تاریخ پایه یازدهم, پاو وینت درس پانزدهم قرون وسطا تاریخ2یازدهم, پاو وینت قرون وسطا, پاو وینت قرون وسطا تاریخ 2 پایه یازدهم, پاو وینت قرون وسطا تاریخ 2 یازدهم
 
لینک فایل
پاو وینت خلاصه ای از تاریخ باغ سازی