کوششی برای تندرستی

ترجمه مقاله گردشگری اجتماعی و سلامت و تندرستی در زندگی آینده
ترجمه مقاله گردشگری اجتماعی و سلامت و تندرستی در زندگی آینده
ی که خوب فکر می کند لازم نیست زیاد فکر کند. آلمانییک آموزگار خام می تواند  شاگردان خویش را برای همه زندگی سرگردان کند . ارد بزرگتنبلی، آدمی را خیالپرست بار می آورد. پوسه نهزمان برای هیچ نه متوقف می شود نه بر می گردد ونه اضافه می شود . شیللرراه های آینده ابتدا در شه دمندان رسم می گردد سپس مردم با کوششی بسیار آن راه ها را خواهند ساخت. ارد بزرگاگر می خواهی خوب باشی باید اول معتقد باشی که بد هستی . اپیکتوس
معاون هماهنگ کننده با تجلیل از مقاومت ت، ملت و گفت: ایران و در کنار مردم خواهد ماند و برای مقابله با تروریست ها از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
معاون دانشجویی اصفهان گفت: های برتر کشور برنامه دارند در زمینه طرح پایش سلامت و تندرستی دانشجویان اهتمام ویژه ای داشته باشند.
وقت بیماری یا روی اوردن اندوه و بلا
بار خدایا، تو را سپاس بر نعمت تندرستی بدن که همواره و پیوسته از ان برخوردار بودم، و سپاس تو را بر ان بیماری که در جسمم پدید اورده‏ای، ای خدای من نمیدانم که کدام یک از این دو حال برای شکر به درگاهت سزاوارتر است، و کدام یک از این دو وقت حمد تو را شایسته تر؟ ایا زمان سلامت که روزیهای پاکیزه‏ات را بر من گوارا ساخته‏ای، و به سبب ان برای به دست اوردن رضایت و نعمتهایت به من نشاط بخشیده‏ای، و به سبب ان تندرستی به من نیرو داده تا به طاعتت توفیق یابم، یا به هنگام بیماری که مرا به ان پاک میسازی، و نعمتهائی که به من تحفه داده‏ای، تا گناهانی را که از ان گرانبار شده‏ام تخفیف دهی، و مرا از سیئاتی که در ان فرو رفته‏ام پاک نمایی، و اگاهیم دهی که پلیدی گناه را به توبه از دل بشویم، و با یاداوری نعمت قدیم، گناه بزرگم را از پرونده‏ام محو نمایم، و در خلال این بیماری از جمله تحفه‏ها که به من عنایت میکنی این است که فرشتگان به حساب من اعمال پاکیزه‏ای نوشته‏اند که فکر ان به خاطری نگذشته، و بر زبانی نرفته، و هیچ یک از اعضاء در انجامش رنجی نبرده، بلکه این همه از باب تفضل و احسان تو بر من نوشته شده. بار خدایا بر محمد و الش درود فرست، و انچه را برایم پسندیده‏ای در نظرم محبوب ساز، و تحمل انچه را برمن وارد نموده‏ای اسان ساز، و مرا از الودگی اعمال گذشته پاک کن، و شر اعمال گذشته‏ام را از من بزدای، و از لذت عافیت کامیابم فرما، و گوارایی تندرستی را به من بچشان، و لطفی کن که از بستر این مرض به سوی عفو و بخشایش تو راه خلاص یابم، و از این زمینگیری به گذشت تو انتقال یافته، و از این اندوه و گرفتاری به راحت تو خلاص یابم، و از این دشواری به فرج و گشایش تو سلامت یابم، که همانا تو بی استحقاق ما احسان روا میداری، و نعمت بی دریغ نثار میکنی، و بخشنده‏ای کریمی که عطایت را پایانی نیست، و دارای جلال و اکرامی منبع : صحیفه سجادیه - دعای ۱۵
مدیرمنطقه 3 شهرداری کرج از بهره برداری پارک تندرستی بانوان در بخشی از پارک تندرستی فردیس خبر داد و گفت: با توجه به پیشرفت فیزیکی قابل توجه، این پارک در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.
شهردار منطقه 10 از اجرای برنامه های مختلف ورزشی ویژه اقشار مختلف شهروندان در ایستگاه های تندرستی و بوستان های سطح منطقه به منظور توسعه ورزش همگانی و رفع مشکل فقر حرکتی خبر داد.
به امید آن که با لطف و عنایت و رحمت خداوندی، سال نو، سالی پر از پیروزی و موفقیت و سالی همراه با سلامتی، تندرستی، برکت، رونق و آرامش باشد.
روز گذشته مرجع عالیقدر حضرت آیت الله صافی، طی تماس تلفنی با حجة ال والمسلمین آقای محمدی گلپایگانی، سلامتی معظم له را جویا شدند.
ایشان فرمودند: از ساعات اولیه که خبر عمل جراحی ایشان را شنیدم برای سلامتی و تندرستی کامل ایشان دعا که خداوند وجود ایشان را از جمیع آفات و بلیات محافظت فرماید و با عافیت و سلامتی کامل از بیمارستان مراجعت نمایند.
معظم له در ادامه افزودند: همه باید برای سلامتی ایشان دعا کنند تا بهبودی کامل حاصل شود و برکات وجودی ایشان برای خدمت به و پاسداری از احکام شریعت غرّاء، مستدام باشد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان و مشاور علوم، تحقیقات و فناوری از تجهیز یکصد خوابگاه دانشجویی در کشور به اتاق تندرستی ( مجهز به امکانات و ابزار ورزشی) خبر داد.
ومین همایش ملی علوم کاربردی ورزش و تندرستی – شهید مدنی آذربایجان 6-20-3-95 دومین همایش ملّی علوم کاربردی ورزش و تندرستی را با هدف ارائه آ ین یافته های علمی در حوزه ورزش و تندرستی در تاریخ هشتم مهر ماه سال ۱۳۹۵ برگزار نماید. بدین وسیله از شمندان، پژوهشگران و علاقمندان دعوت بعمل می آید با ارسال مقالات خود در این همایش مشارکت نمایند. جهت ب اطلاعات تکمیلی به وبسایت همایش مراجعه نمایید. وبسایت همایش
خبری
خبری
** بنام ایزد یکتا  **
فرارسیدن سال نو و فرخنده نوروز باستانی را تبریک عرض نموده و سالی سرشار از تندرستی ؛شادی و موفقیت برای همه همولایتی های عزیز وخونگرم آرزومندم.
امیدوارم که دراین سال جدیددر پناه پروردگار؛سال دوستی؛فراوانی و بی نیازی ؛ کوشش وآرامش توأم با تندرستی و دلخوشی برای شماعزیزان دیار نخل و رودباشد.
پیروزو سرافراز باشید.
** علیرضا بی باک **
دهیار روستای بنارآبشیرین ( دیارنخل و رود )
 نوروز 1397
خبری
مرکز تندرستی و حرکات اصلاحی در مجتمع ورزشی ی دانش آموز شهرکرد افتتاح شد.
رئیس فرا یون امید گفت: دشمنان برای فاصله انداختن جوانان با نظام ی از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند.
مناظره زیبای صادق با طبیب هندی ربیع حاجب می گوید: روزی طبیبی هندی در مجلس منصور کتاب طب می خواند در حالی که صادق علیه السّلام در آنجا حضور داشت چون از قرائت مسائل طب فراغت یافت به ششم علیه السّلام گفت: دوست داری از دانش خود به تو بیاموزم؟ حضرت فرمود: نه زیرا آنچه من می دانم از دانش تو بهتر است
طبیب پرسید: تو از طب چه می دانی؟
فرمود: من حرارت را با سردی و سردی را با گرمی، رطوبت را با خشکی و خشکی را با رطوبت درمان می کنم و مسأله تندرستی را به خدا وا می گذارم و برای تندرستی دستور را به کار می برم که فرمود: «شکم خانه درد است و پرهیز، درمان هر دردی است و تن را به آنچه خوی گرفته باید عادت داد.»

طبیب گفت: طب جز این چیزی نیست.
گفت: می پنداری که من این دستورها را از کتاب های بهداشتی یاد گرفته ام؟
طبیب گفت: آری
فرمود: من این ها را از خدا فرا گرفته ام تو بگو، من از جهت بهداشت داناترم یا تو؟
طبیب گفت:البته من
علیه السّلام فرمود: اگر این چنین است من از تو سؤالاتی می پرسم تو پاسخ بده
طبیب گفت: بپرس. صادق(ع) سئوالات زیر را از طبیب هندی پرسیدند:......

ختمی از اسرار برای تندرستی،ثروت و طول عمرمرحوم فشارکی در عنوان الکلام ازسید اسماعیل بحرینی نقل کرده است که از اسرا مخزونه ما است که هرکه در شب نیمه شعبان مقداری نخود بردارد و به هریم یکبار سوره توحید و سه بار صلوات بفرستدو آن را پخته هر نفری 7دانه بخورد درآنسال از جمیع امراض و اوجاع و وبا و طاعون و مرگ ناگهانی محفوض بماند . همچنین  فرموده در این شب سه بار سوره یس را بخواند یکی به نیت طول عمر یکی برای تندرستی و یکی برای ثروت منبع : منتخب مفاتیح ادعیه جلالیه

سلامت+غنی و ثروت + تندرستی،ثروت و طول عمر
طیّ تماس تلفنی، حضرت آیت الله صافی جویای سلامتی حضرت آیت الله شدند روز گذشته مرجع عالیقدر حضرت آیت الله صافی، طی تماس تلفنی با حجة ال والمسلمین آقای محمدی گلپایگانی، سلامتی معظم له را جویا شدند.
ایشان فرمودند: از ساعات اولیه که خبر عمل جراحی ایشان را شنیدم برای سلامتی و تندرستی کامل ایشان دعا که خداوند وجود ایشان را از جمیع آفات و بلیات محافظت فرماید و با عافیت و سلامتی کامل از بیمارستان مراجعت نمایند.
معظم له در ادامه افزودند: همه باید برای سلامتی ایشان دعا کنند تا بهبودی کامل حاصل شود و برکات وجودی ایشان برای خدمت به و پاسداری از احکام شریعت غرّاء، مستدام باشد.
هیدروتراپی یا (آب درمانی) هیدروتراپی(آب درمانی) چیست؟
خلاصه : نکاتی درباره آب درمانی
آب درمانی(هیدروتراپی) یعنی درمان امراض به وسیله آب. از زمانی که به یاد می آید، هم قبایل بدوی و هم ملل متمدن آب را برای درمان به کار می گرفتند. حتی حیوانات وحشی و اهلی دریافته اند، زمانی که بیمار می شوند، باید آب بیاشامند.

مصرف صحیح آب نه تنها تندرستی ما را حفظ می کند، بلکه...
کتاب روش شناسی پژوهش های کاربردی در علوم پزشکی از رفرنس های مهم در آزمون کارشناسی ارشد و ی اپیدمیولوژی می باشد. دوستان می توانند آن را و مطالعه نمایند. فهرست مطالب: فصل1- جایگاه پژوهش در حل مسایل جامعه (متن کامل)
فصل2- بررسی منابع (متن کامل)
فصل3- خطاهای پژوهش و نحوه برخورد با آنها (متن کامل)
فصل4- مسأله ی در برنامه های جاری تندرستی (متن کامل)
فصل5- ارزی نیازهای تندرستی (متن کامل)
فصل6- روش های مطالعه توصیفی (متن کامل)
فصل7- مطالعه مورد شاهدی (متن کامل)
فصل8- مطالعه هم گروهی (متن کامل)
فصل9- مطالعه های مداخله ای و کارآزمایی ها (متن کامل)
فصل10- ارزی آزمون های تشخیصی (متن کامل)
فصل11- اندازه های تندرستی و بیماری (متن کامل)
فصل12- تجزیه و تحلیل داده ها (متن کامل) فصل 13- نمونه گیری و اندازه نمونه (متن کامل) فصل 14- روش های گرداوری داده ها(متن کامل) فصل 15- مدیریت پژوهش(متن کامل) فصل 16- اخلاق در پژوهش های علوم زیستی (متن کامل) فصل 17- ارائه نتایج پژوهش(متن کامل) فصل 18- ارزی مقاله های پزشکی(متن کامل) فصل 19- معرفی نرم افزارهای مورد استفاده در پژوهش های علوم پزشکی(متن کامل) فصل 20- روش پژوهش مباحث ویژه دندانپزشکی(متن کامل) فصل 21- معرفی سازمان های پژوهشی بین المللی در حوزه تندرستی(متن کامل) فصل 22- مراجع تامین اعتبار پژوهش های علوم پزشکی در ایران(متن کامل)
در متون حدیث به چند صورت از نبی ّاکرم(صلّی الله علیه وآله وسلّم) روایت شده است : مسلمانان را برای برخورداری از تندرستی و بهره مندی از نعمتها و ب روزی حلال، به سفر فرا خوانده است، «سافروا تَصِحُّوا وَ تَرزُقُوا» یا «سافِرُوا تَصِحُّوا و تَغنِمُوا» دربار ؟ اهمیت همسفر در سپردن راه، اکرم(ص) فرموده است: «الرِّفیق ثم الطریق». همین حدیث در کتاب مقامات حمیدی به این صورت نقل شده است که «الدلیل ثم السبیلُ و الرفیق ثم الطریق» در ات منسوب به علی(ع) ترک شهر و دیار به قصد جست و جوی بزرگی، مورد تحریض و تأکید واقع و برای مسافرت، پنج فایده شمرده شده است: بر طرف شدن غم و اندوه و به دست آوردن اسباب معیشت و تحصیل دانش و ادب و ه نی با شخصی بزرگوار ایشان در این ات، خواری و اندوه و پیمودن بیابانها و تحمّل سختیها را برای مرد آزاد، بر زیستن در میان سخن چینان و حسدورزان ترجیح داده است.
آب درمانی(هیدروتراپی) هیدروتراپی(آب درمانی) چیست؟
خلاصه : نکاتی درباره آب درمانی
آب درمانی(هیدروتراپی) یعنی درمان امراض به وسیله آب. از زمانی که به یاد می آید، هم قبایل بدوی و هم ملل متمدن آب را برای درمان به کار می گرفتند. حتی حیوانات وحشی و اهلی دریافته اند، زمانی که بیمار می شوند، باید آب بیاشامند.

مصرف صحیح آب نه تنها تندرستی ما را حفظ می کند، بلکه...
گفتارهفته: شه و د(14)؛ زمان شیدن ناپلئون بناپارت معتقد است برای شیدن و فکر وقت بگذارید اما هنگامیکه زمان برای عمل و انجام فرا رسید به شیدن پایان دهید و اقدام نمایید. هم او در جای دیگری می گوید برای مرمت و مداوای جسم به یک ذهن آرام نیاز دارید. بودا معتقد است که به گذشته فکر نکنید و نسبت به آینده در در سر رویا مپرورانید و تنها ذهن خودرا به زمان حال متمرکز کنید. بودا در مطلب دیگری می گوید: برای به دست آوردن تندرستی، اوردن شادی به خانواده و صلح به مردم، باید ذهن را کنترل کرد و دیسیپلین داشته باشید، چنانچه با کنترل ذهن به روشنگری دست می ی د و تمام د و خصایل نیکو و پرهیزگاری به شما روی می اورد. کنفسیوس فیلسوف چینی می گوید: د و دانش و شهامت و شفقت خصوصیات یک انسان در سطح جهان هستند. کنفسیوس در جای دیگری می گوید هنگام خشم و عصبانیت به عواقب آن بین ید. دانشمند چینی دیگری به نام لائوتسه می گوید: شناختن دیگران، بصیرت و عقل و د لازم دارد و شناخت خود یا خودشناسی نیاز به روشنفکری دارد. ارسطو معلم اسکندر می گوید: دلیل وجود یک ذهن تحصیلکرده ان است که از شه ای بهره مند شود بدون آنکه اسیر آن شود. کوروش دینوری 24/12/93
بسم الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و احترام و خیر مقدم   خدمت مسولین  محترم جناب آقای......... و مدعوین محترم اعضای  محترم ........و همکاران خوبم دبیران عزیز و شما دانش آموزان هنرستان ..... که دعوت ما راقبول د و قدم بر دیدگان ما گذاشتند.
 یارب قو علی خدمتک جوارحی پروردگارا ! اعضاء و جوارح مرا در راه خدمت به خودت قوی و نیرومند گردان.
آنچه که امروزه جامعه انسانی را هر روز مورد تهدید قرار می دهد بی تحرکی و سستی حاصل از تکنولوژی های پیشرفته است و به گفته البرت انیشتین رشد افسار گیسخته تکنولوژی گیوتینی برا قطع نسل بشریت است خداوند بدن انسان را به نحوی آفریده که بواسطه آن راه برود فعالیت کند و کار کند و شاید با قاطعیت بتوان گفت در دنیای امروز بسیاری از بیماریهای ساختاری و اسکلتی به واسطه بیتحرکی و  عدم ورزش در انسانها پدیدار گشته است ساخت خانه های کوچک آپارتمانی که هیچگونه فضایی را برای بازی بچه ها در نظر نگرفته ایم و اشتغال به کار زن و مرد و بی توجهی به بازی و شادی بچه ها آنان را نیز ماشین وار بار آورده است. اگر نیم نگاهی به فلسفه ساعت ورزش داشته باشیم خواهیم دید که هدف نمایندگان در مجلس ملی برای تدوین و گنجاندن یک ساعت در روز به امر ورزش ، سلامتی تندرستی و ایجاد شاد و نشاط بوده است و ضرب المثل عقل سالم در بدن سالم نمود  فلسفه زنگ ورزش است. شاید در هیچ جایی جز مدرسه نتوان گروه های 20 یا 30 نفره را برای بازی و مسابقه دور هم جمع کرد و این فرصت مغتنمی برای دانش آموزان است که در غا قوانین  زندگی را یاد بگیرند و از ش ت برای پیروزی پله ای بسازند و یاد بگیرند که ش ت پایان راه نیست و از پیروزی سرمست نشوند  یاد بگیرند در عین قدرت رئوف باشند و در عین دارایی سخاوتمند، بازی، قانون اجتماعی را تداعی می کند و بازی آموزش و یادگیری در قالب عمل است بازی نمایانگر ذات همکاری گروهی و اتحاد برای دستی به اه بزرگ است چرا که یک دست صدا ندارد. و بازی و رقابت خواسته ذات بدن انسان است .
خوشحالم که به عنوان مدیر …….و به حول و قوه الهی افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای را با همکاری دبیران مربیان ومعاونین و شما دانش آموزان برگزار می کنیم و مسابقات ورزشی را با هدف ایجاد شور و نشاط در مدرسه و دستب به تندرستی و سلامتی در کنار آموزش مهارتهای  آموزشی و پرورشی در بطن رقابت های پیش رو برگزار نماییم.وجا دارد از تمامی همکاران و دانش آموزان که تلاش های فراوانی  برای  برگزاری افتتاحیه المپیاد ورزشی در هفته های گذشته انجام دادند تشکر وقدردانی نمایم.
به دعا آمده ام هم به دعا دست بر آر
که وفا با تو قرین باد و خدا یاور ما
نمایشگاه گروهی نقاشی هنرآموزان خانم فریبا بابازاده توسط مدیریت فرهنگی هنری منطقه پنج تهران درخانه فرهنگ آیه واقع درشهرک اکباتان درحال برگزاریست.دراین نمایشگاه کوچولوی نقاش،آقاشایان،فرزندآقای مرتضی زمانی ازهمولایتهای مقیم تهران نیزباخلق چنداثرحضوری پررنگ دارند.طی تماسی که باپدرشایان داشتم ،ایشان فرمودندکه شایان عزیزفقط تابستان امسال بنابرعلاقه ای که به نقاشی داشتنددراین کلاسها حضوریافته ودراین مدت کم توانسته پیشرفت خوبی داشته باشه ودراین نمایشگاه حضو یدا کند.
 
پ ن – شورای نویسندگان بنارانه ضمن آرزوی تندرستی برای ایشان،موفقیت وطی مدارج عالی تردرعلم وهنرو زندگی برای ایشان آرزومنداست.
نمایشگاه نقاشی شایان زمانی
به همت کانون دانشجویی هلال احمر استان قم، با همکاری موسسه بینش، دانش، نگرش اتوبوس تندرستی و سلامت برای ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی رایگان در های استان قم مستقر شد.
ادامه مطلب
ورزش عبارت است از فعالیتی نهادینه که مست م کاربرد نیروی جسمانی شدید با استفاده از مهارت های جسمانی پیچیده بوسیله شرکت کنندگانی که توسط عوامل درونی و بیرونی تحریک می شوند. این تعریف با فعالیت های ورزشی سازمان یافته ارتباط پیدا می کند. از نظر سازمان بهداشت جهانی؛ تندرستی صرفاً نداشتن بیماری و ضعف نیست، ادامه مطلب

همایش شیر محور سلامت و تندرستی با حضور کمال زاده عضو هیات علمی تهران ,متخصص تغذیه و متابولیسم انرژی و پروتئین , مشاور تغذیه برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد wfp , یکشنبه ۱ اسفندماه ساعت ۸:۳۰ سالن قدسیه دماوند

چه انتظار عجیبی !!! تو در میان منتظران هم عزیز من چه غریبی عجیب تر آنکه چه آسان نبودنت شده عادت چه بی خیال نشستیم نه کوششی نه وفایی فقط نشسته و گفتیم خدا کند که بیایی
در جمع مردم م آباد: رئیس جمهور با اشاره به مسائل اخیر عراق و تهاجم گروه تروریستی به شرهای این کشور گفت: به همه ابرقدرت ها و مزدورانشان و آدم کشان و تروریست ها اعلام می کنیم که ملت بزرگ ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. به ادامه مطلب بروید./