کوششی برای تندرستی

ترجمه مقاله گردشگری اجتماعی و سلامت و تندرستی در زندگی آینده
ترجمه مقاله گردشگری اجتماعی و سلامت و تندرستی در زندگی آینده
وقت بیماری یا روی اوردن اندوه و بلا
بار خدایا، تو را سپاس بر نعمت تندرستی بدن که همواره و پیوسته از ان برخوردار بودم، و سپاس تو را بر ان بیماری که در جسمم پدید اورده‏ای، ای خدای من نمیدانم که کدام یک از این دو حال برای شکر به درگاهت سزاوارتر است، و کدام یک از این دو وقت حمد تو را شایسته تر؟ ایا زمان سلامت که روزیهای پاکیزه‏ات را بر من گوارا ساخته‏ای، و به سبب ان برای به دست اوردن رضایت و نعمتهایت به من نشاط بخشیده‏ای، و به سبب ان تندرستی به من نیرو داده تا به طاعتت توفیق یابم، یا به هنگام بیماری که مرا به ان پاک میسازی، و نعمتهائی که به من تحفه داده‏ای، تا گناهانی را که از ان گرانبار شده‏ام تخفیف دهی، و مرا از سیئاتی که در ان فرو رفته‏ام پاک نمایی، و اگاهیم دهی که پلیدی گناه را به توبه از دل بشویم، و با یاداوری نعمت قدیم، گناه بزرگم را از پرونده‏ام محو نمایم، و در خلال این بیماری از جمله تحفه‏ها که به من عنایت میکنی این است که فرشتگان به حساب من اعمال پاکیزه‏ای نوشته‏اند که فکر ان به خاطری نگذشته، و بر زبانی نرفته، و هیچ یک از اعضاء در انجامش رنجی نبرده، بلکه این همه از باب تفضل و احسان تو بر من نوشته شده. بار خدایا بر محمد و الش درود فرست، و انچه را برایم پسندیده‏ای در نظرم محبوب ساز، و تحمل انچه را برمن وارد نموده‏ای اسان ساز، و مرا از الودگی اعمال گذشته پاک کن، و شر اعمال گذشته‏ام را از من بزدای، و از لذت عافیت کامیابم فرما، و گوارایی تندرستی را به من بچشان، و لطفی کن که از بستر این مرض به سوی عفو و بخشایش تو راه خلاص یابم، و از این زمینگیری به گذشت تو انتقال یافته، و از این اندوه و گرفتاری به راحت تو خلاص یابم، و از این دشواری به فرج و گشایش تو سلامت یابم، که همانا تو بی استحقاق ما احسان روا میداری، و نعمت بی دریغ نثار میکنی، و بخشنده‏ای کریمی که عطایت را پایانی نیست، و دارای جلال و اکرامی منبع : صحیفه سجادیه - دعای ۱۵
معاون هماهنگ کننده با تجلیل از مقاومت ت، ملت و گفت: ایران و در کنار مردم خواهد ماند و برای مقابله با تروریست ها از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
معاون دانشجویی اصفهان گفت: های برتر کشور برنامه دارند در زمینه طرح پایش سلامت و تندرستی دانشجویان اهتمام ویژه ای داشته باشند.
مدیرمنطقه 3 شهرداری کرج از بهره برداری پارک تندرستی بانوان در بخشی از پارک تندرستی فردیس خبر داد و گفت: با توجه به پیشرفت فیزیکی قابل توجه، این پارک در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.
روز گذشته مرجع عالیقدر حضرت آیت الله صافی، طی تماس تلفنی با حجة ال والمسلمین آقای محمدی گلپایگانی، سلامتی معظم له را جویا شدند.
ایشان فرمودند: از ساعات اولیه که خبر عمل جراحی ایشان را شنیدم برای سلامتی و تندرستی کامل ایشان دعا که خداوند وجود ایشان را از جمیع آفات و بلیات محافظت فرماید و با عافیت و سلامتی کامل از بیمارستان مراجعت نمایند.
معظم له در ادامه افزودند: همه باید برای سلامتی ایشان دعا کنند تا بهبودی کامل حاصل شود و برکات وجودی ایشان برای خدمت به و پاسداری از احکام شریعت غرّاء، مستدام باشد.
شهردار منطقه 10 از اجرای برنامه های مختلف ورزشی ویژه اقشار مختلف شهروندان در ایستگاه های تندرستی و بوستان های سطح منطقه به منظور توسعه ورزش همگانی و رفع مشکل فقر حرکتی خبر داد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان و مشاور علوم، تحقیقات و فناوری از تجهیز یکصد خوابگاه دانشجویی در کشور به اتاق تندرستی ( مجهز به امکانات و ابزار ورزشی) خبر داد.
ومین همایش ملی علوم کاربردی ورزش و تندرستی – شهید مدنی آذربایجان 6-20-3-95 دومین همایش ملّی علوم کاربردی ورزش و تندرستی را با هدف ارائه آ ین یافته های علمی در حوزه ورزش و تندرستی در تاریخ هشتم مهر ماه سال ۱۳۹۵ برگزار نماید. بدین وسیله از شمندان، پژوهشگران و علاقمندان دعوت بعمل می آید با ارسال مقالات خود در این همایش مشارکت نمایند. جهت ب اطلاعات تکمیلی به وبسایت همایش مراجعه نمایید. وبسایت همایش
طیّ تماس تلفنی، حضرت آیت الله صافی جویای سلامتی حضرت آیت الله شدند روز گذشته مرجع عالیقدر حضرت آیت الله صافی، طی تماس تلفنی با حجة ال والمسلمین آقای محمدی گلپایگانی، سلامتی معظم له را جویا شدند.
ایشان فرمودند: از ساعات اولیه که خبر عمل جراحی ایشان را شنیدم برای سلامتی و تندرستی کامل ایشان دعا که خداوند وجود ایشان را از جمیع آفات و بلیات محافظت فرماید و با عافیت و سلامتی کامل از بیمارستان مراجعت نمایند.
معظم له در ادامه افزودند: همه باید برای سلامتی ایشان دعا کنند تا بهبودی کامل حاصل شود و برکات وجودی ایشان برای خدمت به و پاسداری از احکام شریعت غرّاء، مستدام باشد.
مناظره زیبای صادق با طبیب هندی ربیع حاجب می گوید: روزی طبیبی هندی در مجلس منصور کتاب طب می خواند در حالی که صادق علیه السّلام در آنجا حضور داشت چون از قرائت مسائل طب فراغت یافت به ششم علیه السّلام گفت: دوست داری از دانش خود به تو بیاموزم؟ حضرت فرمود: نه زیرا آنچه من می دانم از دانش تو بهتر است
طبیب پرسید: تو از طب چه می دانی؟
فرمود: من حرارت را با سردی و سردی را با گرمی، رطوبت را با خشکی و خشکی را با رطوبت درمان می کنم و مسأله تندرستی را به خدا وا می گذارم و برای تندرستی دستور را به کار می برم که فرمود: «شکم خانه درد است و پرهیز، درمان هر دردی است و تن را به آنچه خوی گرفته باید عادت داد.»

طبیب گفت: طب جز این چیزی نیست.
گفت: می پنداری که من این دستورها را از کتاب های بهداشتی یاد گرفته ام؟
طبیب گفت: آری
فرمود: من این ها را از خدا فرا گرفته ام تو بگو، من از جهت بهداشت داناترم یا تو؟
طبیب گفت:البته من
علیه السّلام فرمود: اگر این چنین است من از تو سؤالاتی می پرسم تو پاسخ بده
طبیب گفت: بپرس. صادق(ع) سئوالات زیر را از طبیب هندی پرسیدند:......
رئیس فرا یون امید گفت: دشمنان برای فاصله انداختن جوانان با نظام ی از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند.
مرکز تندرستی و حرکات اصلاحی در مجتمع ورزشی ی دانش آموز شهرکرد افتتاح شد.
هیدروتراپی یا (آب درمانی) هیدروتراپی(آب درمانی) چیست؟
خلاصه : نکاتی درباره آب درمانی
آب درمانی(هیدروتراپی) یعنی درمان امراض به وسیله آب. از زمانی که به یاد می آید، هم قبایل بدوی و هم ملل متمدن آب را برای درمان به کار می گرفتند. حتی حیوانات وحشی و اهلی دریافته اند، زمانی که بیمار می شوند، باید آب بیاشامند.

مصرف صحیح آب نه تنها تندرستی ما را حفظ می کند، بلکه...
در متون حدیث به چند صورت از نبی ّاکرم(صلّی الله علیه وآله وسلّم) روایت شده است : مسلمانان را برای برخورداری از تندرستی و بهره مندی از نعمتها و ب روزی حلال، به سفر فرا خوانده است، «سافروا تَصِحُّوا وَ تَرزُقُوا» یا «سافِرُوا تَصِحُّوا و تَغنِمُوا» دربار ؟ اهمیت همسفر در سپردن راه، اکرم(ص) فرموده است: «الرِّفیق ثم الطریق». همین حدیث در کتاب مقامات حمیدی به این صورت نقل شده است که «الدلیل ثم السبیلُ و الرفیق ثم الطریق» در ات منسوب به علی(ع) ترک شهر و دیار به قصد جست و جوی بزرگی، مورد تحریض و تأکید واقع و برای مسافرت، پنج فایده شمرده شده است: بر طرف شدن غم و اندوه و به دست آوردن اسباب معیشت و تحصیل دانش و ادب و ه نی با شخصی بزرگوار ایشان در این ات، خواری و اندوه و پیمودن بیابانها و تحمّل سختیها را برای مرد آزاد، بر زیستن در میان سخن چینان و حسدورزان ترجیح داده است.
گفتارهفته: شه و د(14)؛ زمان شیدن ناپلئون بناپارت معتقد است برای شیدن و فکر وقت بگذارید اما هنگامیکه زمان برای عمل و انجام فرا رسید به شیدن پایان دهید و اقدام نمایید. هم او در جای دیگری می گوید برای مرمت و مداوای جسم به یک ذهن آرام نیاز دارید. بودا معتقد است که به گذشته فکر نکنید و نسبت به آینده در در سر رویا مپرورانید و تنها ذهن خودرا به زمان حال متمرکز کنید. بودا در مطلب دیگری می گوید: برای به دست آوردن تندرستی، اوردن شادی به خانواده و صلح به مردم، باید ذهن را کنترل کرد و دیسیپلین داشته باشید، چنانچه با کنترل ذهن به روشنگری دست می ی د و تمام د و خصایل نیکو و پرهیزگاری به شما روی می اورد. کنفسیوس فیلسوف چینی می گوید: د و دانش و شهامت و شفقت خصوصیات یک انسان در سطح جهان هستند. کنفسیوس در جای دیگری می گوید هنگام خشم و عصبانیت به عواقب آن بین ید. دانشمند چینی دیگری به نام لائوتسه می گوید: شناختن دیگران، بصیرت و عقل و د لازم دارد و شناخت خود یا خودشناسی نیاز به روشنفکری دارد. ارسطو معلم اسکندر می گوید: دلیل وجود یک ذهن تحصیلکرده ان است که از شه ای بهره مند شود بدون آنکه اسیر آن شود. کوروش دینوری 24/12/93
نمایشگاه گروهی نقاشی هنرآموزان خانم فریبا بابازاده توسط مدیریت فرهنگی هنری منطقه پنج تهران درخانه فرهنگ آیه واقع درشهرک اکباتان درحال برگزاریست.دراین نمایشگاه کوچولوی نقاش،آقاشایان،فرزندآقای مرتضی زمانی ازهمولایتهای مقیم تهران نیزباخلق چنداثرحضوری پررنگ دارند.طی تماسی که باپدرشایان داشتم ،ایشان فرمودندکه شایان عزیزفقط تابستان امسال بنابرعلاقه ای که به نقاشی داشتنددراین کلاسها حضوریافته ودراین مدت کم توانسته پیشرفت خوبی داشته باشه ودراین نمایشگاه حضو یدا کند.
 
پ ن – شورای نویسندگان بنارانه ضمن آرزوی تندرستی برای ایشان،موفقیت وطی مدارج عالی تردرعلم وهنرو زندگی برای ایشان آرزومنداست.
نمایشگاه نقاشی شایان زمانی

ختمی از اسرار برای تندرستی،ثروت و طول عمرمرحوم فشارکی در عنوان الکلام ازسید اسماعیل بحرینی نقل کرده است که از اسرا مخزونه ما است که هرکه در شب نیمه شعبان مقداری نخود بردارد و به هریم یکبار سوره توحید و سه بار صلوات بفرستدو آن را پخته هر نفری 7دانه بخورد درآنسال از جمیع امراض و اوجاع و وبا و طاعون و مرگ ناگهانی محفوض بماند . همچنین  فرموده در این شب سه بار سوره یس را بخواند یکی به نیت طول عمر یکی برای تندرستی و یکی برای ثروت منبع : منتخب مفاتیح ادعیه جلالیه

سلامت+غنی و ثروت + تندرستی،ثروت و طول عمر
آب درمانی(هیدروتراپی) هیدروتراپی(آب درمانی) چیست؟
خلاصه : نکاتی درباره آب درمانی
آب درمانی(هیدروتراپی) یعنی درمان امراض به وسیله آب. از زمانی که به یاد می آید، هم قبایل بدوی و هم ملل متمدن آب را برای درمان به کار می گرفتند. حتی حیوانات وحشی و اهلی دریافته اند، زمانی که بیمار می شوند، باید آب بیاشامند.

مصرف صحیح آب نه تنها تندرستی ما را حفظ می کند، بلکه...
کتاب روش شناسی پژوهش های کاربردی در علوم پزشکی از رفرنس های مهم در آزمون کارشناسی ارشد و ی اپیدمیولوژی می باشد. دوستان می توانند آن را و مطالعه نمایند. فهرست مطالب: فصل1- جایگاه پژوهش در حل مسایل جامعه (متن کامل)
فصل2- بررسی منابع (متن کامل)
فصل3- خطاهای پژوهش و نحوه برخورد با آنها (متن کامل)
فصل4- مسأله ی در برنامه های جاری تندرستی (متن کامل)
فصل5- ارزی نیازهای تندرستی (متن کامل)
فصل6- روش های مطالعه توصیفی (متن کامل)
فصل7- مطالعه مورد شاهدی (متن کامل)
فصل8- مطالعه هم گروهی (متن کامل)
فصل9- مطالعه های مداخله ای و کارآزمایی ها (متن کامل)
فصل10- ارزی آزمون های تشخیصی (متن کامل)
فصل11- اندازه های تندرستی و بیماری (متن کامل)
فصل12- تجزیه و تحلیل داده ها (متن کامل) فصل 13- نمونه گیری و اندازه نمونه (متن کامل) فصل 14- روش های گرداوری داده ها(متن کامل) فصل 15- مدیریت پژوهش(متن کامل) فصل 16- اخلاق در پژوهش های علوم زیستی (متن کامل) فصل 17- ارائه نتایج پژوهش(متن کامل) فصل 18- ارزی مقاله های پزشکی(متن کامل) فصل 19- معرفی نرم افزارهای مورد استفاده در پژوهش های علوم پزشکی(متن کامل) فصل 20- روش پژوهش مباحث ویژه دندانپزشکی(متن کامل) فصل 21- معرفی سازمان های پژوهشی بین المللی در حوزه تندرستی(متن کامل) فصل 22- مراجع تامین اعتبار پژوهش های علوم پزشکی در ایران(متن کامل)

چه انتظار عجیبی !!! تو در میان منتظران هم عزیز من چه غریبی عجیب تر آنکه چه آسان نبودنت شده عادت چه بی خیال نشستیم نه کوششی نه وفایی فقط نشسته و گفتیم خدا کند که بیایی
به همت کانون دانشجویی هلال احمر استان قم، با همکاری موسسه بینش، دانش، نگرش اتوبوس تندرستی و سلامت برای ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی رایگان در های استان قم مستقر شد.
ادامه مطلب
ورزش عبارت است از فعالیتی نهادینه که مست م کاربرد نیروی جسمانی شدید با استفاده از مهارت های جسمانی پیچیده بوسیله شرکت کنندگانی که توسط عوامل درونی و بیرونی تحریک می شوند. این تعریف با فعالیت های ورزشی سازمان یافته ارتباط پیدا می کند. از نظر سازمان بهداشت جهانی؛ تندرستی صرفاً نداشتن بیماری و ضعف نیست، ادامه مطلب

همایش شیر محور سلامت و تندرستی با حضور کمال زاده عضو هیات علمی تهران ,متخصص تغذیه و متابولیسم انرژی و پروتئین , مشاور تغذیه برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد wfp , یکشنبه ۱ اسفندماه ساعت ۸:۳۰ سالن قدسیه دماوند
در جمع مردم م آباد: رئیس جمهور با اشاره به مسائل اخیر عراق و تهاجم گروه تروریستی به شرهای این کشور گفت: به همه ابرقدرت ها و مزدورانشان و آدم کشان و تروریست ها اعلام می کنیم که ملت بزرگ ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. به ادامه مطلب بروید./
در جمع مردم م آباد: رئیس جمهور با اشاره به مسائل اخیر عراق و تهاجم گروه تروریستی به شرهای این کشور گفت: به همه ابرقدرت ها و مزدورانشان و آدم کشان و تروریست ها اعلام می کنیم که ملت بزرگ ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. به ادامه مطلب بروید./
فایل ورد قابل ویرایش 
فهرست

مقدمه:   
تاریخچه از بهداشت»   
«تعاریف بهداشت»   
« ابعاد مختلف مفهوم سلامتی»   
تعریف بهداشت روانی:   
بهداشت فردی:   
«نکات مهم درباره بهداشت فردی»   
اه بهداشت»   
«بهداشت ورزش»   
نکات مهم  که در هنگام ورزش باید به آنها توجه شود:   
«آموزش بهداشت»   
تعریف آموزش بهداشت:   
سازمان بهداشت جهانی در تعریف آموزش بهداشت می گوید:   
«انواع اه آموزشی»   
«اه آموزش بهداشت»   
« هفت بعد آموزش بهداشت»   
«رعایت بهداشت و ایمنی در برنامه های ورزشی»   
«نکات مهم در مورد مقررات حفظ و بهداشت ایمنی»   
«تمرینات بدنی و ورزشی در سنین مختلف»   
« ورزشهای رقابتی و دوران رشد»   
«خطوط راهنما برای ورزشهای رقابتی در سنین قبل از بلوغ»   
«عوامل مرتبط با صدمات ورزشی»   
«بهداشت مدارس»   
« اه بهداشت مدارس»   
«برنانه های بهداشت مدارس.»   
«بهداشت محیط مدارس»   
«بهداشت ورزشی در مدارس»   
« بهداشت سالن های ورزشی»   
«بهداشت زمینهای ورزشی»   
« ویژگیهای دانش آموزانی که از سلامتی مطلوبی بر خوردارند»   
طبقه بندی دانش آموزان از لحاظ میزان تندرستی   
بهداشت اماکن ورزشی:   
وضعیت فضای زمین ورزش در مدارس:   
«بهداشت سالنهای ورزشی در مدارس»   
اه تربیت بدنی در جامعه ی:   
اه تربیت بدنی و ورزش   
«بهداشت در »   
«نمونه ای از دستورات بهداشتی عبارتند از:»   


مقدمه:
یکی از مسائلی که در گذشته در افکار آنان بوده و همواره تلاش نموده است که روشهایی برای دسترسی به آن را پیدا نماید مسئله رسیدن به بهداشت و تندرستی و دوری از بیماریها و انواع ناراحتیها و دردهای مختلف بوده است. و با انجام بررسیها و تفحص های مختلف در مورد علل ایجاد بیماریها راههایی برای پیشگیری از بروز پیدا شد و روز بروز بر آگاهی آنان در این زمینه افزوده شده است.
صنعتی شدن جوامع و ماشینی شدن زندگی باعث شد که انواع بیماریهای روحی و روانی و ناراحتیهای جسمانی را برای انسان به ارمغان آورد لذا این عوامل باعث شد که آنان بیشتر بدنبال حفظ سلامتی و تندرستی باشد که بتواند با یک سبک و و شیوه اصولی به راحتی در کنار زندگی ماشینی و تکنولوژی روز دوام بیاوردو حتی بر طول عمر خود بیافزاید وبرای دستی به اه ذکر شده بهترین وسیله ای که می تواند تحرک و نشاط و شاد لازم را برای انسان فراهم کند و فرد را از بیماریهای جسمانی و حتی روحی و روانی نیز مصون دارد،  پرداختن به فعالیتهای بدنی و انواع فعالیتهای ورزشی می باشد که امروزه دنیا به نقش و اهمیت فعالیتهای بدنی در پیشگیری از بروز انواع بیماریها و اختلالات پی برده است و از این عامل برای سلامتی و تندرستی انسانها بهره گرفته و با افزایش آگاهی مردم در مورد نقش فعالیتهای بدنی در حفظ تندرستی و سلامتی انسانها بهره گرفته و با افزایش آگاهی مردم در مورد نقش فعالیتهای بدنی در حفظ تندرستی و سلامتی انسان باعث شده که مردم بیشتر به فعالیتهای مختلف ورزشی روی آورند و از اینطریق با انجام انواع فعالیتهای تفریحی ورزشی افراد کمتر با انواع بیماریهای خاص مواجه شوند ولذا در مجموع با اجرای این روش در سطح یک کشور هزینه های درمانی نیز کاهش خواهد یافت و انواع غیبت ها و عدم حضور در محیط کاری نیز کاهش می یابد بنابراین مشخص است که ورزش می تواند نقش مثبتی بر ساختار اقتصادی جامعه نیز داشته باشد.
از طرف دیگر مشاهده می شود که اگر بنحو اصولی و صحیحی از فعالیتهای ورزشی استفاده نشود باعث ایجاد بیماریها یا ناراحتی هایی خواهد شد که فرد یک عمر باید با یکی از آن بیماری یا عارضه مدارا کند.
پرداختن به فعالیتهای ورزش از یک سری اصول و قوانینی پیروی میکند که عدم توجه به این اصول باعث ایجاد عارضه یا ناراحتی برای افراد یا ورزشکاران خواهد شد مثلاً عدم توجه به اصل تطابق یا سازگاری در انجام تمرینات ورزشی باعث ایجاد ناراحتی برای ورزشکار در موقع انجام تمرینات خواهد شد و باید فعالیتها بگونه ای انتخاب شوند که احتمال بروز صدمات در آن وجود نداشته باشد زیرا انجام تمرینات شدید و افراطی خود باعث از بین رفتن سلامتی جسمانی و کاهش سیستم ایمنی بدن و باعث ایجادتأثیرات نا مطلوبی بر بعد روحی و روانی ورزشکار خواهد شد و لذا مربیان باید از اصول اجرای تمرینات ورزشی بطور دقیق و کامل آگاهی داشته باشند و با بکارگیری این اصول بهتر می توانند ورزشکاران را راهنمایی نمایند و بگونه ای برنامه های تمرینی ورزشکاران را طراحی نمایند که ورزشکاران بتوانند به راحتی مرحله به مرحله پیشرفت نمایند و با استفاده از اصل اضافه بار بتدریج بر فشار تمرینات بیافزایند و با استفاده از اصل برنامه ریزی دراز مدت و با زمان و با دقت  نظر بیشتر بتوانند به گونه ای تمرینات را انجام دهند که هیچگونه آسیب یا خطری برای ورزشکار نداشته باشد.


لینک :
پایان نامه در مورد بهداشت ورزشی


ر پایان نامه در مورد بهداشت ورزشی
هجران گرفته دور وبرم را برای چه؟
خون می کنی دو چشم ترم را برای چه؟
وقتی قرار نیست کبوتر کنی مرا
بخشیده اند بال و پرم را برای چه؟ گر نیستی غریب،مگو پس انا الغریب
صد می کنی جگرم را برای چه ؟
دارد سرت برای چه آماده می شود؟
پس آفریده اند سرم را برای چه؟
زحمت کشیده ام که چنین قد کشیده اند
بر باد می دهی ثمرم را برای چه؟
من ماس می کنم و تفره می روی
شاید عوض کنی نظرم را برای چه؟
از مثل تو کریم توقع نداشتم
اصلا گذاشتند کرم را برای چه؟
باشد نمی روند،ولی جان من! بگو
آورده ام دوتا پسرم را برای چه؟

شاعر:علی اکبر لطیفیان
با اپلیکیشن runtastic pro به حفظ تندرستی خود بیافزایید .