کتاب آفتاب در مصاف درس های عاشورا گزیده بیانات معظم انقلاب درباره عاشورا و نهضت حسینی

بجنورد- موقت بجنورد گفت: انقلاب ی در نهضت عاشورا ریشه دارد و پرچم عاشورا به دست ان انقلاب است. ادامه: ریشه انقلاب در نهضت عاشورا است/۱۵۸۰ بیمار سرطانی در اسان شمالی
بیانات حضرت درباره محرم و عزاداری خلاصه : اگر عاشورا نبود ...اگر در جامعه ما‚ عشق به حسین(ع) و یاد او و ذکر مصایب و حوادث عاشورا معمول و رایج نبود‚ معلوم نبود که نهضت با این فاصله زمانی و با این کیفیتی که پیروز شد‚ به پیروزی می رسید. عاشورا ؛ روح انقلاب ی ایران: در مورد مساله محرم و عاشورا‚ باید بگویم که روح نهضت ما و جهتگیری کلی و پشتوانه پیروزی آن‚ همین توجه به حضرت عبدالله(علیه الصلاه والسلام) و مسایل مربوط به عاشورا بود. 11/5/68 الهام از نهضت عاشورا: در دو فصل‚ (ره) مساله نهضت را به مساله عاشورا گره زدند:
مسئول نمایندگی ولی فقیه در عاشورا گفت: منطق و شیوه پاسداران انقلاب ی برگرفته از مکتب عاشورا و نهضت حسینی (ع) است.
پاو وینت انقلاب ی تداوم نهضت عاشوراپاو وینت انقلاب ی تداوم نهضت عاشورادسته: علوم پایه
بازدید: 45 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 3103 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 19پاو وینت درس 3 آمادگی دفاعی نهم انقلاب ی تداوم نهضت عاشورا  قیمت فایل فقط 4,900 تومان  ید پاو وینت انقلاب ی تداوم نهضت عاشورا (درس 3 آمادگی دفاعی کلاس نهم)پاو وینت درس 3 آمادگی دفاعی نهم انقلاب ی تداوم نهضت عاشوراقابل ویرایشرنگ بندی و استفاده از افکت های متعدد به همراه تصاویر مرتبط با این درس .این پاو وینت شامل 19 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد .مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی .ارائه درس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر در کلاس. قیمت فایل فقط 4,900 تومان  ید برچسب ها : پاو وینت انقلاب ی تداوم نهضت عاشورا , انقلاب ی تداوم نهضت عاشورا , پاو وینت انقلاب ی تداوم نهضت عاشورا , پاو وینت انقلاب ی تداوم نهضت عاشورا , آمادگی دفاعی , پاو وینت آمادگی دفاعی , پاو وینت آمادگی دفاعی , پاو وینت درس 3 آمادگی دفاعی نهم انقلاب ی تداوم نهضت عاشورا , پاو وینت درس 3 آمادگی دفاعی نهم
دوازده کتاب درباره عاشورا و حسین (ع)

اسامی کتب

۱- عاشورا
۲- زینب(س) عاشورا
۳- واقعه عاشورا و پاسخ به شبهات
۴- فراز هایی درباره عاشورا
۵- کرامات العباسیه
۶- تربت حسین(ع)
۷- تحریفات عاشورا
۸- حماسه حسینی
۹- فلسفه عزاداری حسین
۱۰- برکات زیارت حسین(ع)
۱۱- عنصر در نهضت حسینی(ع)
۱۲- بانوی کربلا

.. برای کتب به صورت pdf در یک فایل زیپ
کلیک کنید
تأملی در نهضت عاشورا، کت است به زبان فارسی نوشته رسول جعفریان. نویسنده، در ابتدا منابع تاریخی مربوط به قیام عاشورا را معرفی کرده و سپس با نگاهی تاریخی، زمینه‌های قیام و گزارش قیام از آغاز تا شهادت (ع)، و پیامدهای اجتماعی آن را بازنموده است. در بخش‌های بعدی کتاب، ضمن پرداختن به موضوع اربعین، به تحلیل اه قیام پرداخته و آثار قیام حسینی را بررسی می‌کند. رسول جعفریان علاوه بر رویکرد توصیفی نسبت به قیام حسین(ع)، در بخش‌های پایانی این کتاب رویکرد تحلیلی دارد و به چرایی قیام (ع) پرداخته است. در پایان کتاب، نویسنده به بحث تحریفات عاشورا و علل آن پرداخته و کتاب «روضة ال ء» ملاحسین کاشفی را مورد نقد و بررسی قرار داده است. چاپ اول این اثر در سال ۱۳۸۶ش توسط نشر مورخ در قم صورت گرفت.
انقلاب ی، «احیای یاد کربلا و شهادت»، «گسترش فرهنگ عاشورایی» و «آغاز جاذبة زیارت حسینی» را آموزههای ارزشمند اربعین حسینی میدانند که تجلی عشق به تربت و مرقد سیدال در آن جلوه گر است و پس از قرنها، دوست داران اهلبیت را با پای پیاده رهسپار زیارت اربعین می کند.
انقلاب ی، «احیای یاد کربلا و شهادت»، «گسترش فرهنگ عاشورایی» و «آغاز جاذبة زیارت حسینی» را آموزههای ارزشمند اربعین حسینی میدانند که تجلی عشق به تربت و مرقد سیدال در آن جلوه گر است و پس از قرنها، دوست داران اهلبیت را با پای پیاده رهسپار زیارت اربعین می کند.
گروه فرهنگی: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان ابهر گفت: کتاب ع شامل آثار برگزیده دومین سوگواره سراسری ع «از عاشورا تا اربعین» در ابهر رونمایی می شود. ادامه: کتاب ع «از عاشورا تا اربعین» رونمایی می شود
یکی از پیوند ها و اشتراکات نهضت حسینی و انقلاب مهدوی، ی و همگونگی مظاهر و جلوه های حماسی ـ عرفانی آن دو است؛ یعنی، این دو قیام، مظهر اتم و اکمل خدا محوری، حقّ خواهی، قیام به حق، عزّت مندی، اقتدار و ظفرمندی است. پیروزی از آن هر دو است؛ چه اینکه نهضت خونین عاشورا، پیروزی واقعی را از آن خود کرد و پس از مدتی طومار امویان را در هم پیچید و جان ها و دل های آزادگان را حرارت و روشنی بخشید. قیام مهدوی نیز در تمام ابعاد و محور های انقلاب، پیروز و غالب خواهد بود و با ش ت و نابودی تمامی دشمنان حقّ و اعداء الله، زیبایی ها، فضیلت ها، نیکی ها، خوشی ها و… را تحقّق خواهد بخشید.
«استقامت حسینی، استقامت »؛ نگاهی به بیانات انقلاب درباره (ره) انتشارات صهبا در آستانه سالگرد رحلت راحل(ره)، اثری با عنوان «استقامت حسینی استقامت » را منتشر کرد. به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انتشارات صهبا در ادامه درس گفتارهای خود، اثر «استقامت حسینی استقامت » را در آستانه رحلت (ره) منتشر کرد. این اثر تلفیق دو سخنرانی از معظم انقلاب در هفتمین سالگرد رحلت راحل(ره) در دادماه سال 75 است که شانزدهمین درس گفتار این انتشارات به شمار می آید. در توضیح این اثر آمده است: «چهارده داد سال 1375، با شانزدهم محرم الحرام مقارن شده است. ی محور اصلی سخنرانی خود را بر ارتباط و نهضت و نهضت عاشورا قرار می دهند. البته ایشان در جاهای دیگر نیز اشاراتی به این ارتباط داشته اند؛ اما در این سال، تقارن محرم و داد، فرصتی به دست می دهد تا این مطلب به طور نسبتاً کاملی بیان شود. در دوم داد همین سال، اعضای ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال ، طبق سنوات گذشته، به محضر ی شرفیاب می شوند و گزارش کوتاهی از برنامه های مراسم، خدمت ایشان ارائه می کنند. معظم له در این دیدار نیز، سخنان مهمی درباره همان بحث سخنرانی چهارده داد بیان می کنند. به خاطر اهمیت این مبحث، گفتار شانزدهم از مجموعه گفتارهای صهبا با عنوان «استقامت حسینی، استقامت » به این دو سخنرانی اختصاص یافته است... .» بیانات ی در این کتاب برای سهولت کار مخاطب، در چهار بخش تقسیم و عرضه شده است. انتشارات صهبا همچنین اثر دیگری با عنوان «عبد صالح خدا» منتشر کرده است که برش هایی از زندگی و سیره مبارزاتی در بیانات معظم انقلاب است.
عنوان: تاملی در نهضت عاشورا نویسنده: رسول جعفریان , ناشر: انصاریان , تاریخ نشر: ۱۳۸۱ تعداد صفحات: ۳۸۴ شابک: 964-438-372-9 چکیده: "کتاب حاضر پژوهشی است درباره چگونگی شکل گیری، تبعات، تحریفات و شعایر نهضت عاشورا که نویسنده در آغاز متون کهن تاریخی مربوط به این نهضت را معرفی می کند .در اثنای کتاب "زمینه های قیام کربلا"، "اربعین حسین"، "حکمت شهادت حسین"، "آغاز نهضت حسین
همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، بسته مطالعاتی عاشورا توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با پیشنهاد محمدرضا سنگری، شاعر، منتقد و پژوهشگر ادبیات دینی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی سیر مطالعاتی عاشورا توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با پیشنهاد محمدرضا سنگری، شاعر، منتقد و پژوهشگر ادبیات دینی منتشر شد و در دسترس عاشقان اهل بیت(ع) و علاقه مندان به مطالعه کتاب های دینی قرار گرفت. بسته مطالعاتی عاشورا تعداد مناسبی از منابع مطالعاتی ارزشمند با موضوع عاشورا و نهضت عظیم حسین(علیه السلام) را یک جا به مخاطبان علاقه مند ارائه می دهد؛ مخاطب را در انتخاب منابع و آثار قابل اعتماد کمک می کند و در نهایت تحریفات، برساخته ها و انحرافات را نشان می دهد تا چهره حقیقی عاشورا نشان داده شود. این بسته در سه سطح کودک، نوجوان، جوانان و بزرگسالان تدوین شده است. در سطح نخست که به ک ن اختصاص یافته؛ کتاب ها به شکل داستان توصیف عاشورا و شعر ک ن بود به معرفی یاران و صحابه اباعبدالله الحسین(ع) می پردازد. در سطح نوجوان علاوه بر معرفی و تبیین منش شخصیت ها و صحابه حسینی، کتاب ها با موضوعات شخصیت های عاشورایی، مقتل، ادبیات، تحلیل عاشورا و پرسش ها و پاسخ ها دسته بندی شده اند. در سومین سطح که به گروه سنی جوانان و بزرگسالان اختصاص یافته کتاب ها با موضوعات مقتل و تاریخ، حوزه فلسفه، حوزه شناخت صحابه و همراهان نهضت حسینی، آموزه ها و عبرت های عاشورا، تحریفات، بدعت ها، فرهنگ، هنر، ادبیات عاشورا و پیامدهای عاشورا معرفی شده اند.
کتاب «درس های اعظم(ص)» شامل گزیده ای از بیانات معظّم انقلاب درباره ی شخصیّت و بعثت نبیّ مکرّم (ص) است.
محسن رضایی به مناسبت عروج دانشیار، با انتشار تصویری از رزمایش بزرگ عاشورا برای نخستین بار، به ذکر خاطراتی از حضور فرماندهی معظم کل قوا در این رزمایش بزرگ که در سال 74 برگزار شده بود پرداخت.
غلامعلی حدادعادل مشاور عالی معظم انقلاب به مناسبت سالگرد 22 بهمن ماه در مسجد جامع قل گفت: ملت ما همان گونه که در دهه عاشورا بر مظلومیت خاندان اندوهگین است دهه فجر را هم شادی خاندان می داند و این دو از یکدیگر جدا نیستند.
محسن رضایی تاکید کرد: همه می دانید که حسین اردستانی، نه فقط در طول دفاع مقدس، پا به پای فرماندهان عالیِ جنگ، در عرصه های خطر حضور داشت بلکه پس از دفاع مقدس نیز، در امر خطیر ثبت دقیق این واقعه بزرگ، از هیچ تلاش و مجاهدتی دریغ نورزید. به تاریخ عاشورا که می نگریم در می ی م که بدون تردید اگر حضرت زینب (س)، واقعه عاشورا را به تاریخ منتقل نمی کرد، چه بسا عاشورا و نهضت حسینی، در تاریخ دفن و به وادی فراموشی س می شد.
کتاب «درس های اعظم(ص)» شامل گزیده ای از بیانات معظّم انقلاب درباره ی شخصیّت و بعثت نبیّ مکرّم (ص) است.
کربلا نمایشگاه ت، معنویت، اخلاق عالی و زیباییهای انسانیت است که این زیبائیها کمتر مورد توجه و پردازش قرار گرفته است. کشف و شناخت صحیح زیباییهای نهضت حسین (علیه السلام) و برنامه، معیار، را ار، آثار و جلوه های زیب نی این نهضت مسئله ی مهمی است که بایستی بیش از پیش به آن پرداخته شود. ادامه: فرهنگ زیب نی عاشورا از منظر قرآن و روایات
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در عاشورا گفت: منطق و پاسداران همانند منطق مکتب عاشورا و حسین بر مبنای ایثار فداکاری ومقاومت استوار است که خلاصه ی آن در شعارهیهات من الذله نمایان است.
%d8%a7%d9%84%da%af%d9%88%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c+%d8%a7%d8%b2+%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af+%d8%b9%d8%a7%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7+%d8%b9%d8%a7اراک - ایرنا - مردم اراک، کمیجان وخنداب در مجلس شورای ی گفت: شیعه با الگوگیری از نهضت عاشورا توانست هویت ، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی خود را طی قرن های گذشته تا به حال حفظ کند. ادامه: الگوگیری از فرهنگ عاشورا عامل حفظ نهضت شیعه است
گروه فرهنگی: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان ابهر گفت: کتاب ع شامل آثار برگزیده دومین سوگواره سراسری ع «از عاشورا تا اربعین» در ابهر رونمایی می شود. ادامه: کتاب ع «از عاشورا تا اربعین» رونمایی می شود
تابلوی " عصر عاشورا " را بهترین کاری می داند که تا به حال انجام داده است .او درباره ی خلق این اثر فرموده است: " سه سال پیش از انقلاب ، روز عاشورا ، مادرم گفت : برو روضه گوش کن تا چند کلام حرف حساب بشنوی . گفتم: من حالا کاری دارم بعد خواهم رفت . رفتم اتاق ، اما خودم ناراحت شدم .حال عجیبی به من دست داد ، قلم را برداشتم و تابلوی" عصر عاشورا" را شروع .قلم را که برداشتم همین تابلویی شد که الان هست، بدون هیچ تغییری ، الان که بعد از ۳۰ سال به این تابلو نگاه می کنم ، میبینم اگر می خواستم این کار را امروز بکشم ، باز هم همین تابلو به وجود می آید ، بدون هیچ تغییری ، یک چیزی دارد این تابلو که خود من هم گریه ام می گیرد....." فرشچیان این تابلو را در سال ۱۳۶۹ به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد .فرشچیان آثار دیگری نیز درباره عاشورا و موضوعات تاریخی دیگر دارد ، اما تابلوی " عصر عاشورا" به دلیل تاثیر گذاری خاص خود ماندگار شده است.عصر عاشورا ، اثر محمود فرشچیان( ۱۳۵۵)
روایتی از ماجرای گفتگوی حسین (ع) و حضرت زینب (س) در شب عاشورا را با بیان معظم انقلاب مشاهده می کنید.
◼️ شهید صدر و زیارت عاشورا
شهید صدر بر قرائت روزانه زیارت عاشورا مواظبت داشت. فرزندش ـ سید جعفر ـ از دوران نوجوانی خود به خوبی به یاد دارد که پدر همیشه به قرائت زیارت جامعه کبیره و زیارت عاشورا و دعای سمات و دعای ابوحمزه ثمالی پایبند بود. وی همچنین در ایام ماه محرم فرزندانش را به خواندن روزانه زیارت عاشورا وامی داشت و آنها از روز اول محرم تا روز اربعین گاهی با پدر و گاه با مادرشان زیارت عاشورا را می خواندند. درباره زیارت عاشورا می گفت: «خوب است انسان هر روز صبح این زیارت را بخواند. این زیارت برکت دارد و رزق را زیاد می کند». نظرش درباره چگونگی تکرار صد لعن و سلام در زیارت عاشورا این بود که می توان آن را به شکل کوتاه تر انجام داد و به جای صد لعن، تنها عبارت «اللهم العنهم جمیعا» و به جای صد سلام فقط عبارت «السلام على الحسین وعلى علی بن الحسن وعلى أولاد الحسین وعلى أصحاب الحسین» را تکرار کرد.
ر.ک: السیرة والمسیرة فی حقائق ووثائق، ج٢، ص٢٨١.
کانال پژوهشگاه تخصصی شهید صدر: @shahidsadr
بنابر اعلام روابط عمومی کتابخانه عمومی ادیب الممالک جاورسیان به مناسبت فرارسیدن محرم و عاشورای حسینی نشست کتابخوان با موضوع نهضت حسینی و عاشورا با حضور اعضای فعال این واحد کتابخانه ای برگزار شد.
معتبرترین کتاب ها درباره واقعه کربلا 1. کتاب "لُهوف" نوشته سید ابن طاووس (که به فارسی نیز ترجمه شده است) نزد علمای شیعه مورد اعتماد و اعتبار است و از همه تاریخ های دیگر معتبرتر است. 2.تاریخ قیام و مقتل جامع سید ال (ع): زیرنظر پیشوایی 3. تأملی در نهضت عاشورا: رسول جعفریان 4. قیام حسین(ع): سیدجعفر شهیدی 5. فرهنگ عاشورا: جواد محدثى 6. قیام جاودانه: محمدرضا حکیمى 7. حسین بن على(ع) را بهتر بشناسیم: محمد یزدى 8. فرهنگ عاشورا: جواد محدثی
زنجان-معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد ی استان زنجان با انتقاد از اینکه کمتر به مفهوم زیباشناختی عاشورا پرداخته شده، گفت: هنر بهترین راه برای انتقال فسلفه عاشورا است. ادامه: هنر بهترین راه انتقال فلسفه عاشورا است

نزد من، مرگ از ننگِ ذلّت و پستی بهتر و عزیزتر و محبوب تر است. اباعبدالله (ع) در روز عاشورا شعارهای زیادی داده است که در آنها روح نهضت خودش را مشخص کرده که من برای چه می جنگم، چرا تسلیم نمی شوم، چرا آمده ام که تا آ ین قطره خون خودم را بریزم؟ و متاسفانه این شعارها در میان ما شیعیان فراموش شده و ما شعارهای دیگری بجای آنها گذاشته ایم که این شعارها نمی تواند روح نهضت اباعبدالله را منع کند. 217563 orig شعارهای حسین (ع) در روز عاشورا باید دید شعارهای حسین بن علی در روز عاشورا چیست؟ همین شعارها بود که را زنده کرد، تشیع را زنده کرد و پایه دستگاه خلافت اموی را چنان متز ل کرد که چنانچه نهضت اباعبدالله نبود شاید هزار سال حکومت می کرد.
یکی از نقشه های شوم دشمنان، که سالهای زیادی است که کلید خورده، حذف معصوم توسط اصحاب صالح است. دشمنان برای اینکه به حاشیه برود از توجه و محبت شیعیان به اصحاب صالح سوء استفاده کرده و توجه همگان را به غیر جلب میکنند و اینگونه را حذف میکنند. لذا میبینیم در دهه اول محرم و قبل از عاشورا، حضرت ابوالفضل و سایر اصحاب، محور می شوند و سید ال به حاشیه میرود و بعد از عاشورا حضرت زینب و رقیه، محور می شوند و سجاد به حاشیه میرود و اینها همه از جهل ما نسبت به ت ناشی میشود. هزاران هزار حضرت ابوالفضل و حضرت زینب با تمام مقامی که دارند یک ذره از مقام و کارهایی را که میکند نمیتوانند انجام دهند زیرا ، وجه الله و مؤید از جانب خدا و دارای روح قدسی است که کارهایی میکند که از احدی بر نمی آید. بلکه حضرت زینب اگر برای ما اینقدر اهمیت دارد این است که قبل از عاشورا، تحت ولایت سیدال بود و بعد از عاشورا تحت ولایت سجاد رفت ولی دیگران مثل محمد بن حنفیه که ولایت سجاد را قبول نکرد بلکه با مخالفت کرد هیچ ارزشی برای ما ندارند. پس آنچه مهم است محور قرار دادن است که قبل از عاشورا، سیدال ست و بعد از عاشورا، سجاد است و افراد فهیم بعد از عاشورا به بررسی اقدامات سجاد میپردازند تا خط سیر نهضت سیدال را دنبال کنند. بی توجهی به این خط انتقال نهضت و بی توجهی به محوریت خود معصوم در استمرار نهضت، ما را از رسیدن به قیام قائم آل محمد دور خواهد کرد و اینچنین، اه صهیونیزم بین الملل در به فراموشی سپردن قیام قائم به ثمر خواهد نشست.