کتابخانه عمومی مشهد

عاقبتی رئیس اداره امور کتابخانه های اسان رضوی از افزایش 5 باب کتابخانه مشارکتی به کتابخانه های عمومی استان خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی اسان رضوی، عاقبتی در حاشیه بازدید از کتابخانه جامعه المصطفی با اعلام این خبر اظهار داشت: 5 باب کتابخانه مشارکتی به کتابخانه های عمومی استان اضافه شد که سه باب از این کتابخانه های متعلق به شهرستان کاشمر،یک باب متعلق به شهرستان بردسکن و یک باب در مشهد فعالیت می نمایند. رئیس اداره امور کتابخانه های استان اسان رضوی ادامه داد: مجوز فعالیت کتابخانه های مذکور یک ساله می باشد و ادامه همکاری با این کتابخانه منوط به رعایت قوانین نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد.
عاقبتی در پایان گفت: 2 باب از این 5 کتابخانه، روستایی می باشند و اهتمام اهالی این روستاها در ایجاد کتابخانه مشارکتی قابل تحسین است.


اهداء هزار جلد کتاب به کتابخانه قائمیه مشهد از سوی کانون فرهنگی مسجد قائمیه:

به نقل از روابط عمومی کتابخانه عمومی قائمیه مشهد، تعداد یک هزار جلد کتاب در موضوع دین از سوی مسئول کانون فرهنگی مسجد قائمیه به کتابخانه عمومی قائمیه مشهد اهداء شد.
عزت آشنا مسئول کتابخانه قائمیه از این اقدام ارزشی کانون فرهنگی مسجد قائمیه در ماه مبارک رمضان قدردانی نمود. ایشان از تعامل کانون و کتابخانه احساس رضایت د و تمایل کتابخانه را نسبت به حفظ روند رو به رشد این تعاملات اعلام د. منبع: روابط عمومی کتابخانه قائمیه
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی اسان رضوی: کتابخانه عمومی فرزانه جامع به عنوان کتابخانه نمونه اسفندماه در مراسمی با حضور مدیرکل مورد تقدیر قرار گرفت. مهری عاقبتی، رئیس اداره امور کتابخانه های اداره کل کتابخانه های اسان رضوی با اعلام این خبر گفت: کتابخانه فرزانه جامع مشهد در بازدیدهای اسفندماه بر اساس بازدیدهای صورت گرفته از این کتابخانه به عنوان کتابخانه برتر ماه انتخاب گردید و از مسئول کتابخانه و کتابداران آن تقدیر شد. وی ادامه داد: بر اساس شاخص هایی که به صورت سراسری در کل کشور مورد استفاده قرار می گیرند و در اختیار همه مسئولین کتابخانه ها نیز هست، این ارزی ها صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد زهرا باقرزاده با اعلام این خبر عنوان داشت همزمان با روز شعر و ادب پارسی و روز بزرگداشت شهریار ، آیین بزرگداشت این شاعر ملی در کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد برگزار می شود . وی افزود برگزاری نمایشگاه کتاب و معرفی آثار شهریار و برگزاری مراسم شعرخوانی از آثار این شاعر شهیر ایرانی از جمله برنامه های کتابخانه های عمومی در این روز است
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد ، زهرا باقرزاده با اعلام این خبر عنوان داشت در این جلسه که در کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد برگزار شد اعضای جلسه در خصوص را ارهای تشویق بخش خصوصی به فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی و بهره گیری از مفاهیم مطالعه و کتابخوانی در تبلیغات تجاری به بحث و تبادل نظر پرداختند و پیشنهاداتی در این خصوص جهت ارائه به انجمن کتابخانه های عمومی تدوین شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد ، نادری پور دبیر ستاد و حجاب کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد عنوان داشت اولین کارگاه آموزشی و حجاب با حضور کتابداران خانم شاغل د رکتابخانه های عمومی شهرستان مشهد در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی فردوسی برگزار شد. وی افزود در این دوره مباحثی در خصوص اهمیت و ضرورت و حجاب بانوان و تاثیر اجتماعی و خانوادگی آن ارائه گردید .
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد ، نادری پور دبیر ستاد و حجاب کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد عنوان داشت اولین کارگاه آموزشی و حجاب با حضور کتابداران خانم شاغل د رکتابخانه های عمومی شهرستان مشهد در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی فردوسی برگزار شد. وی افزود در این دوره مباحثی در خصوص اهمیت و ضرورت و حجاب بانوان و تاثیر اجتماعی و خانوادگی آن ارائه گردید .
با طرح عضویت استانی، اعضای کتابخانه های عمومی استان تهران می توانند از تمامی کتابخانه های عمومی استان استفاده کنند.
در این طرح، اعضای کتابخانه ها، عضو همه کتابخانه های عمومی استان محسوب می شوند. این طرح در حال حاضر تنها شامل امانت کتاب است و تعداد امانت از کتابخانه مبدأ و مقصد در مجموع 5 نسخه کتاب خواهد بود اما اعضا امکان استفاده از سالن‏های مطالعه کتابخانه عمومی دیگر را ندارند.
لازم است عضو کتابخانه منابعی را که از هر کتابخانه‏ای به امانت گرفته طی دو هفته ، به همان کتابخانه تحویل دهد همچنین هیچ گونه هزینه اضافی برای ارائه این خدمت از اعضای کتابخانه های عمومی دریافت نخواهد شد.
خانم پاک باطن مسوول کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد عنوان داشت با همکاری فرهنگسرای خانواده کارگاه های آموزشی مهارت های خانواده در کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد برگزار می شود . وی در ادامه افزود این دوره های آموزشی در دو گروه مجردین در آستانه ازدواج و متاهلین ویزه اعضای کتابخانه های عمومی برگزار شده و در پایان دوره به شرکت کنندگان مدرک آموزشی از طرف فرهنگسرای خانواده اهدا می شوند . پاک باطن در ادامه خاطر نشان کرد کلاس های مجردین روزهای زوج هفته ساعت 10 تا 12 صبح و کلاس های متاهلین نیز در همین روزها و ساعت 17 تا 19 بعدازظهر در محل بخش دفاع مقدس کتابخانه برگزار می شود. آدرس کتابخانه باهنر مشهد: پارک ملت داخل مجتمع رضا(ع)
هشتمین دوره آموزشی مشاوره کتابدار با شرکت 3 استان کشور برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، هشتمین دوره کارگاه های آموزشی مشاوره کتابدار توسط معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد و اداره کل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور 150 کتابدار از استان های اسان‎رضوی، اسان جنوبی و سیستان و بلوچستان دهم الی چهاردهم آبان ماه 1394 به میزبانی شهر مشهد برگزار می شود. "نشر کودک و نوجوان"، "آشنایی با رمان"، "ادبیات عامه پسند ایران" سرفصل های هشتمین دوره مشاوره کتابدار خواهد بود. گفتنی است دوره های آموزشی مشاوره کتابدار نهاد کتابخانه های عمومی کشور پیش از این در ای اردبیل، دزفول، ساری، تنکابن، شیراز و بندرعباس، با حضور بیش از 900 کتابدار برگزار شد. اسامی نفرات شرکت کننده در هشتمین دوره آموزشی مشاوره کتابدار در مشهد را اینجا مشاهده کنید.
طی مراسمی با حضور مدیرکل محترم استان جناب آقای اکبری مراسم معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد در کتابخانه عمومی فرزانه جامع صورت پذیرفت . این مراسم که همزمان با دهه کرامت و حضور همکاران کتابدار و ستادی مشهد و اداره کل برگزار شد با برگزاری مولودی خوانی ، تئاتر مذهبی و جلسه پرسش و پاسخ همکاران از مسئولین همراه بود .در پایان ضمن قدردانی از زحمات شش ساله سرکارخانم باقرزاده در سمت ریاست اداره مشهد ، آقای فریبرز به سمت جدید مدیریت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد منصوب گردیدند .
سومین گردهم آیی مسوولان کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد در سال 1393 با هدف ارائه را ار برای ارتقای کیفیت خدمات کتابخانه های عمومی برگزار شد . به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد الله شمقدری ، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با گرامیداشت ایام هفته ت و دهه کرامت به بیان فرازهایی از زندگی با برکت شهید رجائی پرداخت و افزود شهید رجائی علی رغم فرصت کم حضور در ت به عنوان الگویی شایسته برای همه تمردان مطرح است و امروز هرجا نسیمی از خدمتگذاری می وزد معطر به نام شهید رجائی است. شمقدری همچنین با تقدیر از فعالیت های انجام شده در کتابخانه های عمومی ارتباط موثر با رسانه را فرصتی مغتنم برای نمود بهتر فعالیت های کتابخانه ها در سطح جامعه دانست و خاطرنشان کرد ما باید از فرصت های موجود و تعامل با رسانه ها برای معرفی خدمات کتابخانه و ارتقای فرهنگ مطالعه مفید در جامعه استفاده کنیم. در این گردهمایی یکروزه که با هدف ارائه را ار در جهت توسعه مطالعه و کتابخوانی، بسترسازی لازم برای برنامه ریزی منسجم و ارتقای سطح خدمات کتابخانه ها براساس نهضت مطالعه مفید و سند چشم انداز نهاد و انتظارات جامعه مخاطبان از کتابخانه ها برگزار شد، گزارشی تحلیلی از آمار فعالیت های کتابخانه ها در سال گذشته ارائه شد و از مسئولین کتابخانه های عمومی به مناسبت روز کارمند تجلیل به عمل آمد.
به مناسبت فرارسید سالروز قیام خونین 10 دی 1357 مشهد ، عضویت در کتابخانه های عمومی استان اسان رضوی در این روز رایگاه می باشد.
علاقه مندان می توانند با در دست داشتن یک قطعه ع ، کارت ملی و مبلغ پنج هزار ریال هزینه صدور کارت در مورخ 10 دیماه به کتابخانه مراجعه نمایند.
الله شمقدری در نشست صمیمی با کتابداران مشهدی اعلام کرد: کتابداران اعضای اتاق فکر و موتور محرک هر کتابخانه هستند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی اسان رضوی، الله شمقدری در نشست صمیمی با کتابداران شهرستان مشهد اعلام کرد: در این گفتگوهای صمیمانه، بیان نقدها، طرح مسئله های کتابخانه ها و کتابداران باید در این جلسات از سوی کتابداران مطرح شود تا با رسیدگی مناسب و مطلوب علاوه بر ایجاد همدلی مضاعف، ارتقای سطح خدمت رسانی را به ارمغان داشته باشد. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن اشاره به اهمیت ارتقاء سطح دانش علمی و حمایت معنوی از ادامه تحصیل کتابداران، ایشان را اعضای اتاق فکر هر کتابخانه خواند و از آنها خواست تا با بهره گیری از فرصت و ظرفیت مناسب سامانه نظام پیشنهادات که در پورتال اطلاع رسانی اداره کل قرار گرفته است برای رشد و تعالی کتابخانه های عمومی استان، نظرات و پیشنهادات خود و همچنین اعضای کتابخانه محل خدمت خود را ارسال نمایند تا بدین طریق علاوه بر ارتقاء سطح کیفی کتابخانه های عمومی استان، کتابخانه در متن جامعه قرار بگیرد. شمقدری در خاتمه، ضمن ابراز امیدواری از اقدامات شاخص برخی از کتابداران کتابخانه های شهرستان مشهد اعلام کرد: کتابداران موتور محرک مجموعه کتابخانه های عمومی استان هستند که با استفاده از فرصت ها می توانند برای ارتقاء شاخص های کتابخانه ای خدمت رسانی عاشقانه و ایثارگرانه ای را از خود به نمایش بگذارند. شایان ذکر است مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اهدای لوح از چند تن از همکاران کتابدار شهرستان مشهد، تقدیر به عمل آورد. شایان ذکر است، در این جلسه 10 نفر از کتابداران به بیان مسائل ونکته نظرات خود پرداختند. گفتنی است، این دومین نشست صمیمی کتابدارن شهرستان مشهد با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بود که در سالن جلسات کتابخانه فردوسی مشهد برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی,حاج آقا یعقوبی ولی فقیه و محترم شهرستان ممسنی روز شنبه مورخ 228// 95به مناسبت بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی از کتابخانه عمومی شهید ممسنی بازدید نمودند. و این هفته را به کتابداران تبریک گفتند.ایشان ضمن بازدید از کتابخانه , در مورد آمار فهرست کتابخانه,موضوعات فهرست و وضعیت کتابخانه با رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان سر کار خانم نوذری صحبت های بیان نمودند.در پایان با درخواست خودشان جهت عضویت کتابخانه ثبت نام نمودندو تعداد 5جلد کتاب را هم به امانت بردند
در ششمین روز هفته کتاب سامانه بلوتوثی ارسال کتاب در دو کتابخانه ثارالله و شهید باهنر مشهد رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد ، سمیه خوشنود کارشناس انفورماتیک کتابخانه های عمومی عنوان داشت در ششمین روز هفته کتاب و به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی سامانه بلوتوثی ارسال کتاب در دو کتابخانه ثارالله و شهید باهنر مشهد رونمایی شد.
خوشنود در ادامه افزود این سامانه یک ابزار کامل برای پیاده سازی کتابخانه همراه را دارد و با قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری تعبیه شده در آن امکان اتصال همزمان 28 نفر در تلفن در شعاع 100 تا 300 متری دستگاه را فراهم می سازد .نصب نرم افزار کتابخانه همراه برروی گوشی های تلفن همراه ، ارسال اتوماتیک کتاب ، انتخاب کتاب از طریق نرم افزار نصب شده برروی گوشی و دریافت آن از طریق سامانه ، درج پیام و نظرات ، شرکت در مسابقات و نظرسنجی ها و ارائه اطلاعات لازم کتابخانه های عمومی از جمله قابلیت هایی است که این سامانه در اختیار اعضا قرار می دهد.
خوشنود در ادامه افزود در حال حاضر بیش از سه هزار عنوان کتاب بروری این سامانه قرار گرفته و اعضای کتابخانه ها می توانند با مراجعه به کتابخانه های ثارالله و شهید باهنر از امکانات این سامانه بهره مند شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های شهرستان با ز، در اقدامی نیکو و پسندیده مسئولین کتابخانه های عمومی ثامن الحجج (ع) و علامه امینی با ز مبلغ 1400000 ریال را به ید کتب جدید کمک درسی و مورد نیاز کتابخانه های عمومی اختصاص دادند. لازم به ذکر است این اقدام فرهنگی و خیرخواهانه در پی درخواست مکرر مراجعان برای کتابهای پایه های جدید ششم، هفتم و هشتم، از نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد، جهت کتابخانه های عمومی با ز یداری گردید. پیش از این هم در اوایل ماه، تعداد حدود 60 عنوان کتاب کمک درسی از طریق انبار کتاب مشهد توسط مسئول کتابخانه ثامن الحجج (ع) برای این کتابخانه تهیه گردید. رضائی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی با ز افزود: با توجه به اینکه کتابخانه های عمومی بودجه خاصی برای ید کتاب ندارند و تمام کتابهای مورد نیاز اعضایشان را نمی توانند تهیه نمایند،خیرین محترم همواره می توانند در جهت غنی نمودن منابع کتابخانه های عمومی به ویژه کتب کمک درسی در این اقدام خداپسندانه و نیکو شرکت نمایند. اجرکم عندالله
قابل توجه اعضاء محترم کتابخانه های عمومی مشهد مقدس، به اطلاع می رساند پورتال خبری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد به آدرس mashadlib.ir راه اندازی شده است. علاقمندان به پیگیری و اطلاع از اخبار کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد می توانند به این آدرس مراجعه نمایند.
اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان طارم در سال 95 راس ساعت 10 صبح روز دوشنبه مورخه 20/02/1395 با حضور مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان در محل کتابخانه عمومی شهید بهشتی آب بر برگزار شد. در این جلسه پس از تلاوت کلام الله مجید و رسمیت جلسه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه به همکاران خواستار اقدام جدی مسئولین کتابخانه ها در رابطه با بالا بردن شاخص های کتابخانه ای در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان شد.
در جلسه هیأت امنای کتابخانه های عمومی کشور مطرح شد؛ افتتاح دو پروژه بزرگ کتابخانه مرکزی بجنورد و مشهد همزمان با چهل سالگی انقلاب ی ادامه مطلب
همان طور که اعضای کتابخانه می دانند نهاد کتابخانه های عمومی کشور از آغاز سال 1393 ارسال نشریات را به کتابخانه های عمومی قطع کرده است. بر طبق آ ین اظهارات دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تاریخ چهاردهم تیرماه93، پنجاه نشریه در حوزه های مختلف اجتماعی، خانوادگی، فرهنگی، ورزشی و... انتخاب شده است که پس از قطعی شدن نحوۀ توزیع، به کتابخانه ها ارسال می شود. در دوره جدید بنا بر آن است که نشریات تخصصی به کتابخانه های تخصصی تر یا مراکز استانها و نشریات عمومی تر که مورد استفاده و علاقه مخاطبان بیشتری است به تعداد بیشتری از کتابخانه ها ارسال شود. منبع: پورتال نهاد کتابخانه های عمومی کشور
کتابداران کتابخانه های عمومی همگام با دیگر اقشار مردم غیور و متدین شهرستان مشهد در مراسم گلباران تمثال (ره) حضور یافتند .به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد باقرزاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی با اعلام این خبر افزود جمعی از کتابداران و مسوولان کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد با حضور در مراسم گرامیداشت 12 بهمن ماه و گلباران تمثال (ره) نسبت به مقام شامخ بنیانگذار ایران ادای احترام د .
باقرزاده در ادامه خاطرنشان کرد دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین ادبیات واقعی انقلاب ی برای همه اقشار به خصوص جوانان و نوجوانان است و همه باید در این مسیر تلاش کنند. وی با اشاره به برنامه های ویزه کتابخانه های عمومی در دهه مبارک فجر افزود هدف ما انتقال فرهنگ مکتوب انقلاب و مقاومت به نسل های آینده و حفظ این میراث ارزشمند برای آیندگان است و کتابداران کتابخانه های عمومی با معرفی آثار ارزشمند در حوزه انقلاب نقش ویژه ای در این زمینه ایفا می کنند
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اصفهان با حضور در کتابخانه الغدیر تیران از بخش های مختلف این مجموعه بازدید بعمل آورد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، احمد احمدی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تیران و کرون به بیان گزارشی از فعالیت های این کتابخانه پرداخت و صادقی نیز در این بازدید از تلاش های کتابداران شهرستان تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طی حکمی از سوی علیرضا مختا ور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ایرج صادقی به عنوان س رست کتابخانه های عمومی و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی استان زنجان منصوب شد. صادقی پیش از این سابقه فعالیت به عنوان کتابدار و مسئول کتابخانه عمومی محمدرضا ، کارشناس برنامه ریزی و بودجه اداره کل، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان و ریاست اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان را در کارنامه کاری خود داشته است.
کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز به مناسبت نیمه شعیان و همزمان با هفته مهدویت برنامه های فرهنگی متعددی را در کتابخانه های عمومی اجرا نمودند. به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز، تزئین کتابخانه با احادیث مرتبط با موضوع مهدویت و میلاد زمان (عج)، اجرای مسابقه از کتاب قیام و انقلاب مهدی و اهدای جوایز به 5 نفر از برندگان در کتابخانه عمومی شهید مطهری، برگزاری مسابقه نقاشی و قصه گویی در کتابخانه مسجد حسین(ع)، عضویت رایگان و ارسال پیامک تبریک به اعضای کتابخانه از برنامه های مختلف فرهنگی در کتابخانه های عمومی مهریز بود. همچنین در تمامی کتابخانه های عمومی شهرستان، نمایشگاه های کتاب با موضوع مهدویت برگزار شد.
طی بازدیدی که کارشناسان محترم اداره کل کتابخانه های عمومی هرمزگان از کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد داشتند از نزدیک فعالیتهای انجام گرفته را بررسی د و از روند فعالیت کتابخانه های عمومی رضایت خود را ابراز داشتند در این بازدید کارشناس محترم آیتی اداره کل کتابخانه ها کلیه سیستم های موجود در کتابخانه عمومی مهدیه گوهران را به شبکه متصل د و در ادامه از زحمات رئیس اداره شهرستان و کتابداران محترم تقدیر و تشکر به عمل آمد
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، به منظور تسهیل در استفاده از خدمات کتابخانه های عمومی، امکان عضویت به صورت رایگان در کتابخانه‌های تحت پوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در روزشنبه  11 شهریور ماه مهیا شده است
نخستین گردهمایی مسئولان کتابخانه های شهرستان تهران با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، مدیر کل منابع و مدیرکل امور کتابخانه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاون، روسا و کارشناسان ستاد اداره کل و تمامی مسئولان کتابخانه های عمومی شهرستان تهران در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، علی نیکبخش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه معاون اداری و مالی و رییس اداره امور همکاریها از شش باب کتابخانه عمومی شهرستان سلطانیه دیدن د.
در یک روز کاری، کتابخانه های: بصیرت روستای نیماور، حافظ روستای لدره، ولایت روستای خیرآباد،  15 داد روستای قره بلاغ، قائم روستای ویر و ولیعصر(عج) شهرستان سلطانیه میزبان مدیرکل کتابخانه های عمومی و همراهان وی بودند. 
ایشان در این دیدار صمیمی، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و فعالیتهای مسئولین و کتابداران کتابخانه های مزبور، از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل همکاران شهرستان سلطانیه قرار گرفتند. 

هفته کتاب و کتابخوانی، روزهای پر سر و صدا و شلوغی برای کتابخانه های عمومی است و در کنار بازدیدها و آمد و شدهای مردم و مدارس و دانش آموزان، روسای ادارات نیز به موازات آنها در کتابخانه های تحت نظر خود حضور می یابند تا از نزدیک با مراجعان کتابخانه روبرو شده و از روال کار کتابخانه ها بازدید به عمل می آورند.