کتابخانه شهید باهنر مشهد

در ششمین روز هفته کتاب سامانه بلوتوثی ارسال کتاب در دو کتابخانه ثارالله و شهید باهنر مشهد رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد ، سمیه خوشنود کارشناس انفورماتیک کتابخانه های عمومی عنوان داشت در ششمین روز هفته کتاب و به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی سامانه بلوتوثی ارسال کتاب در دو کتابخانه ثارالله و شهید باهنر مشهد رونمایی شد.
خوشنود در ادامه افزود این سامانه یک ابزار کامل برای پیاده سازی کتابخانه همراه را دارد و با قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری تعبیه شده در آن امکان اتصال همزمان 28 نفر در تلفن در شعاع 100 تا 300 متری دستگاه را فراهم می سازد .نصب نرم افزار کتابخانه همراه برروی گوشی های تلفن همراه ، ارسال اتوماتیک کتاب ، انتخاب کتاب از طریق نرم افزار نصب شده برروی گوشی و دریافت آن از طریق سامانه ، درج پیام و نظرات ، شرکت در مسابقات و نظرسنجی ها و ارائه اطلاعات لازم کتابخانه های عمومی از جمله قابلیت هایی است که این سامانه در اختیار اعضا قرار می دهد.
خوشنود در ادامه افزود در حال حاضر بیش از سه هزار عنوان کتاب بروری این سامانه قرار گرفته و اعضای کتابخانه ها می توانند با مراجعه به کتابخانه های ثارالله و شهید باهنر از امکانات این سامانه بهره مند شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد ، زهرا باقرزاده با اعلام این خبر عنوان داشت در این جلسه که در کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد برگزار شد اعضای جلسه در خصوص را ارهای تشویق بخش خصوصی به فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی و بهره گیری از مفاهیم مطالعه و کتابخوانی در تبلیغات تجاری به بحث و تبادل نظر پرداختند و پیشنهاداتی در این خصوص جهت ارائه به انجمن کتابخانه های عمومی تدوین شد.
ضمن قبولی طاعات و عبادات شما مراجعین محترم به اطلاع شما عزیزان می رسانیم کتابخانه شهید باهنر کوچصفهان در نظر دارد همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان آموزش قرآن کریم (روخوانی- روانخوانی- تجوید) در تمام سنین توسط مدرس خانم برگزار نماید. کلاس ها در روزهای یکشنبه- - پنج شنبه از ساعت 10 الی 12 صبح در کتابخانه عمومی شهید باهنر کوچصفهان برگزار خواهد شد. علاقمندان جهت ب اطلاعات بیشتر به کتابخانه شهید باهنر کوچصفهان مراجعه نموده و یا با شماره 34552927 تماس حاصل فرمایند.
به گزارش رابط خبری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات ، کلاس آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در دو گروه ویژه برادران و خواهران از مورخ 15 مهر سال جاری در کتابخانه عمومی شهید باهنر آغاز شد . بنابر همین گزارش کلاس ویژه برادران در روزهای دوشنبه از ساعت 16 و کلاس ویژه خواهران در روزهای پنجشنبه از ساعت 10/30 آغاز می گردد . شرکت در این کلاسها برای اعضای کتابخانه بصورت رایگان می باشد .
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ترابری ۲/۳ میلیون مسافر دریایی در بنادر مرکز هرمزگان با رشد ۴ درصدی و جابجایی بالغ بر ۱/۳ میلیون تن کالا در بندر شهید باهنر طی نه ماه امسال خبر داد.
مسول روابط عمومی و تبلیغات انجمن ی دانشجویان شهید باهنر کرمان گفت: «شیار 143» اول اردیبهشت ماه با حضور مریلا زارعی، بازیگر نقش اول زن این در شهید باهنر کرمان اکران می شود. حسن عابدینی در گفت وگو با خبرنامه دانشجویان ، بیان داشت: شیار 143 اول اردیبهشت ماه در شهید باهنر کرمان اکران می شود. وی تصریح کرد: افتتاحیه اکران ی شیار 143، اول اردیبهشت به همراه تجلیل از نرگس آبیار کارگردان، محمد حسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی تهیه کنندگان و بازیگر نقش اول زن مریلا زارعی با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی شهید باهنر برگزار می شود
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستلان مهریز به برنامه های اجرایی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز در هفته ت اشاره کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز، سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، ضمن تبریک هفته ت و روز کارمند و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر بیان داشت: کتابخانه های عمومی شهرستان با هدف خدمت به مردم و با الگو قرار دادن ی ت در راستای تحقق ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و انس بیشتر مردم به کتاب و کتابخانه ، در هفته ت سالجاری برنامه های متنوعی را در سطح شهرستان اجرا می نماید. رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز برنامه های بزرگداشت هفته ت کتابخانه های عمومی شهرستان را معرفی و جمع خوانی کتابهای" شهید باهنر" و"شهید رجایی" و بیان مختصری از زندگینامه این دو شهید ، اجرای برنامه قصه گویی ، ب ایی نمایشگاه کتاب های منتخب به مناسبت هفته ت، برگزاری نشست کتابخوان با محوریت معرفی کتاب های شهید رجایی و باهنر، راه اندازی بخش کودک کتابخانه عمومی هادی(ع) ، تجلیل از کارمند نمونه ، غباررویی گ ار ، اختتامیه کلاس های تابستانی و اهدای جوایز ، ارسال مجموعه ای از تجهیزات به کتابخانه های عمومی شهرستان، عضو رایگان در کتابخانه های عمومی و نصب تابلو راهنمای کتابخانه های شهری و روستایی عنوان کرد.
همایش ملی «کتابخانه و سواد اطلاعات سلامت» از سوی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه کرمان برگزار می شود. با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، علوم پزشکی کرمان، شهید باهنر کرمان و آزاد ی واحد زرند، همایش ملی «کتابخانه و سواد اطلاعات سلامت» را برگزار می کند. محورهای این همایش عبارت است از:
پیکر یکی از ی گمنام دوران دفاع مقدس در شهید باهنر شیراز تشیع شد.
نیمروز توسط بسیج دانشجویی شهید باهنر کرمان ویژه دانشجویان اکران می شود.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس گفت: تاکنون تعداد 332 دانشجو از دانشکده شهید باهنر شیراز به علت مسمومیت مورد مداوا قرار گرفتند.
به نقل از وبلاگ شخصی آقای فرهاد داودوندی شصت و نهمین جلسه انجمن ادبی کتابخانه های عمومی بروجرد


شصت و نهمین جلسه انجمن ادبی

کتابخانه های عمومی بروجرد

در محل جدید برگزار شد

چهاردهمین جلسه انجمن ادبی کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد در سال 93 و شصت و نهممین جلسه از بدو تأسیس تا بحال در محل کتابخانه عمومی شهید باهنر با حضور اعضاء محترم و به س رستی علی حسین عزیزی برگزار گردید .


لازم به توضیح است که تا اطلاع ثانوی جلسات انجمن ادبی کتابخانه ها روزهای چهارشنبه ساعت 17 در محل کتابخانه عمومی شهید باهنر واقع در میدان توحید ابتدای خیابان حافظ جنوبی کوچه شهید همتی ساختمان دبستان آزادگان ( کتابخانه شهید باهنر ) تشکیل خواهد شد
بندر باهنرمدیر اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر ازافزایش ۸۹درصدی تعداد خودروهای ترانزیتی در این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون خبرداد.
هفته پژوهش، فرهنگیان پردیس شهید باهنر کرمان : افتتاحیه هفته پژوهش: پنج شنبه 20/9/1393 ساعت: 12-8 ارائه کارگاهها ی آموزشی و پژوهشی نام کارگاه زمان مکان مدرس کارگاه یکشنبه: 23/9/1393 ساعت 11-9:30 پردیس شهید باهنر سرگرد تهامی کارگاه ایده ی در پژوهش یکشنبه: 23/9/1393 ساعت 16:30-15 پردیس شهید باهنر مینویی کارگاه مشاوره قبل از ازدواج دوشنبه: 24/9/1393 ساعت 11-9:30 پردیس شهید باهنر تجربه کار کارگاه گل و گیاهان زینتی دوشنبه: 24/9/1393 ساعت 16:30-15 پردیس شهید باهنر حصیبی تخصصی علوم تربیتی( ویژه دانشجویان علوم تربیتی) :25/9/1393 ساعت 16-14 پردیس شهید باهنر فضلی
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی اسان رضوی: کتابخانه عمومی فرزانه جامع به عنوان کتابخانه نمونه اسفندماه در مراسمی با حضور مدیرکل مورد تقدیر قرار گرفت. مهری عاقبتی، رئیس اداره امور کتابخانه های اداره کل کتابخانه های اسان رضوی با اعلام این خبر گفت: کتابخانه فرزانه جامع مشهد در بازدیدهای اسفندماه بر اساس بازدیدهای صورت گرفته از این کتابخانه به عنوان کتابخانه برتر ماه انتخاب گردید و از مسئول کتابخانه و کتابداران آن تقدیر شد. وی ادامه داد: بر اساس شاخص هایی که به صورت سراسری در کل کشور مورد استفاده قرار می گیرند و در اختیار همه مسئولین کتابخانه ها نیز هست، این ارزی ها صورت گرفته است.


اهداء هزار جلد کتاب به کتابخانه قائمیه مشهد از سوی کانون فرهنگی مسجد قائمیه:

به نقل از روابط عمومی کتابخانه عمومی قائمیه مشهد، تعداد یک هزار جلد کتاب در موضوع دین از سوی مسئول کانون فرهنگی مسجد قائمیه به کتابخانه عمومی قائمیه مشهد اهداء شد.
عزت آشنا مسئول کتابخانه قائمیه از این اقدام ارزشی کانون فرهنگی مسجد قائمیه در ماه مبارک رمضان قدردانی نمود. ایشان از تعامل کانون و کتابخانه احساس رضایت د و تمایل کتابخانه را نسبت به حفظ روند رو به رشد این تعاملات اعلام د. منبع: روابط عمومی کتابخانه قائمیه
شهید باهنر کرمان در آستانه دور دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری کافه ای را افتتاح کرد که در آن به جای قهوه ، مسائل سرو می شود.
جشنواره رشد 
ضمن عذر خواهی در دیر اطلاع رسانی این اطلاعیه ، جشنواره رشد در پردیس شهید باهنر  و با حضور دانشجو معلمان دو پردیس شهید باهنر و سجاد(ع)در حال برگزاری است و از شنبه 24 بهمن شروع و تا چهار شنبه 28 بهمن پایان می پذیرد.
از جمله های دیدنی این جشنواره می توان به مستند سیاهان جنوب اشاره کرد که با زیبایی خاصی به معرفی فرهنگ و اداب رسوم ادامه مطلب...
عاقبتی رئیس اداره امور کتابخانه های اسان رضوی از افزایش 5 باب کتابخانه مشارکتی به کتابخانه های عمومی استان خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی اسان رضوی، عاقبتی در حاشیه بازدید از کتابخانه جامعه المصطفی با اعلام این خبر اظهار داشت: 5 باب کتابخانه مشارکتی به کتابخانه های عمومی استان اضافه شد که سه باب از این کتابخانه های متعلق به شهرستان کاشمر،یک باب متعلق به شهرستان بردسکن و یک باب در مشهد فعالیت می نمایند. رئیس اداره امور کتابخانه های استان اسان رضوی ادامه داد: مجوز فعالیت کتابخانه های مذکور یک ساله می باشد و ادامه همکاری با این کتابخانه منوط به رعایت قوانین نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد.
عاقبتی در پایان گفت: 2 باب از این 5 کتابخانه، روستایی می باشند و اهتمام اهالی این روستاها در ایجاد کتابخانه مشارکتی قابل تحسین است.
عاقبتی رئیس اداره امور کتابخانه های اسان رضوی از افزایش 5 باب کتابخانه مشارکتی به کتابخانه های عمومی استان خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی اسان رضوی، عاقبتی در حاشیه بازدید از کتابخانه جامعه المصطفی با اعلام این خبر اظهار داشت: 5 باب کتابخانه مشارکتی به کتابخانه های عمومی استان اضافه شد که سه باب از این کتابخانه های متعلق به شهرستان کاشمر،یک باب متعلق به شهرستان بردسکن و یک باب در مشهد فعالیت می نمایند. رئیس اداره امور کتابخانه های استان اسان رضوی ادامه داد: مجوز فعالیت کتابخانه های مذکور یک ساله می باشد و ادامه همکاری با این کتابخانه منوط به رعایت قوانین نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد.
عاقبتی در پایان گفت: 2 باب از این 5 کتابخانه، روستایی می باشند و اهتمام اهالی این روستاها در ایجاد کتابخانه مشارکتی قابل تحسین است.کتابخانه شهید با هنر  به مناسبت برزگداشت  ادبیات و شاعر والامقام فردسی خالق شا ار هنری شاهنامه با هدف افزایش ذوق وطبع شاعرانه در میان اعضای کتابخانه اقدام به برگزاری شاهنامه خوانی کرده است  این نشست  که  با هدف بهبود  روان خوانی دانش آموزان است  این روال را ادامه دهد وبا استقبال اعضا این روال ادامه نیز شده
قریب دو سال پیش با محمدرضا باهنر گفت و گویی داشتیم درباره اینکه چرا اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری همواره ناکام می شوند؛ باهنر نیز که آن روزها ردای نایب رئیس مجلس شورای ی را بر دوش داشت، گفت که «تخصص اصولگرایان، انتخابات مجلس است».
دیروز مصادف باسومین روز کتاب وکتابخوانی چندین مدرسه از نمایشگاه کتاب درکتابخانه دیدن وبا همت رابطین فرهنگی فعال کتابخانه بلغ بر۴۰۰نفر ازدانش آموزان تاکنون عضو کتابخانه شده اند وبا اهم فعالیتهای وبرنامه ها ی کتابخانه آشنا شدند دراینجا لازم میدانیم تشکر ویژه داشته باشیم ازجناب آقای سرکوری ریاست محترم اداره آموزش وپروش بخش بمپور که همیشه مارا در جهت بالابردن فرهنگ کتاب وکتابخوانی یاری نموده اندهمچنین تشکر میکنیم ازجناب آقای یاسر بامری ازمدسه راهنمایی نمونه تی شهید باهنر که به همت وتلاش ایشان تمامی دانش آموزان این مدرسه به عضویت کتابخانه درآمده اند امید است همیشه یاری دهنده مادر این راه باشند.
علی محسنی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات اعلام کرد: برنامه های هفته کتاب کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات از روز شنبه مورخ 1395/08/15 آغاز و تا روز پنجشنبه مورخ 1395/08/27 ادامه خواهد داشت. این برنامه ها شامل: 1- حضور کتابداران در مراسم تجدید میثاق با آرمان های بنیان گذار کبیر انقلاب در تاریخ 1395/08/22 2- عضویت رایگان از ارباب رجوع کتابخانه ها در مورخ 1395/08/24 3- برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی شامل مسابقه نقاشی ویژه گروه سنی کودک و نوجوان، مسابقه کتابخوانی ویژه بزرگسالان، مسابقه ایده های برتر ویژه اعضای ن نا و مسابقه ویژه کارکنان کتابخانه ها 4- اجرای طرح اهداء کتاب در کتابخانه به منظور جمع آوری کتب مازاد نهادها و اشخاص 5- ملاقات کتابداران با مسئولین شهرستان و خانواده معظم 6- هماهنگی با ادارات آموزش و پرورش جهت بازدید دانش آموزان مدارس از کتابخانه ها 7- برگزاری دو جلسه نقد کتاب در کتابخانه شهید باهنر 8- برگزاری جلسه مادران قصه گو در کتابخانه شه لواسانات بزرگ 9- برگزاری جلسات قصه گویی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه های شهید باهنر، شهید حسینی فشم، شهید محلاتی و ی ه 10- برگزاری نشست های کتابخوان در کلیه کتابخانه ها 11- اجرای زنگ کتابخوانی و جمع خوانی کتاب در مدارس توسط کتابداران شهرستان 12- برگزاری نمایشگاه های موضوعی کتاب "نورسیده ها" در کلیه کتابخانه های شهرستان 13- سایر برنامه ها وی همچنین افزود: به منظور اجرای هر چه شایسته تر برنامه های هفته کتاب تاکنون یک جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، یک جلسه شورای اداری استان، یک جلسه مسئولین کتابخانه ها و یک جلسه کارگروه ویژه مراسم هفته کتاب و یک جلسه کمیته فرهنگی اداره شهرستان برگزار شده است. وی با اشاره به موضوع جلسه کارگروه ویژه مراسم هفته کتاب گفت: مراسم هفته کتاب نیز به منظور تجلیل و تقدیر از اعضای نمونه کتابخانه ها، رتبه های برتر کنکور سراسری، نویسندگان بومی و ... با حضور مسئولین شهرستان، اعضای کتابخانه ها، دانش آموزان و اهالی فرهنگ شهرستان برگزار خواهد شد که تاریخ آن متعاقباً اعلام خواهد شد. محسنی در ادامه افزود: در صورت آمادگی، بازگشائی مجدد کتابخانه عمومی ی لواسانات (اتمام تعمیرات کامل کتابخانه) و افتتاح کتابخانه ی نیکنامده نیز در دستور کار اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در هفته کتاب قرار خواهد داشت.
مژده مژده کتابخانه شهید باهنر شهرستان اردل به مناسبت ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری مسابقه خاطره نویسی با ماه موضوع ماه مبارک رمضان نموده به بهترین آثار جوایزی از سوی کتابخانه اهدا می گردد. علاقمندان به شرکت در مسابقه می توانند آثار خود را تا پایان این ماه مبارک به کتابخانه تحویل دهند.
باهنر از آنجایی که می دانند جایگاهی برای پست ریاست جمهوری ندارد، سعی می کند در دهه هفتم زندگی خودش نقش یکی از لیدرهای جریان اصولگرایی را بازی کند و به عنوان بازیگردان این جناح باقی بماند. چون باهنر که…
همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش گفت: اردوگاه شهید باهنر تهران فروخته نشده و به هیچ وجه قابل فروش نیست و تنها در چارچوب قانون به وزارت امور اقتصادی و دارایی معرفی شده است.
جماران نوشت: باهنر این روزها دیگر در مجلس نیست، اما همچنان پرشور و حرارت فعالیت می کند، او را یکی از سیاستمداران کهنه کار و حرفه ای جریان اصولگرا می شناسند. باهنر از هاشمی و نقش او در انقلاب می گوید. سخنانش در ستایش هاشمی است، همو که در سال های اخیر مورد انتقاد شدید اصولگرایان قرار داشت.
تعدادی از دانش آموزان مدرسه ابت به همراه مربیان و معلمان خود در مورخه 94/10/26 از کتابخانه عمومی شهید باهنر بازدید د. در این بازدید دانش آموزان با محیط کتابخانه و قسمتهای مختلف و فعالیتهای هر بخش آن آشنا شدند. و همچنین توضیحاتی در خصوص شیوه استفاده از کتابخانه ( رده بندی دیویی ، شرایط عضویت و جستجوی کتاب از طریق سامانه اینترنتی samanpl.ir و بخش امانت) داده شد. شایان ذکر است که در این کارگاه آموزشی دانش آموزان با انواع کتب مرجع آشنا شدند و نحوه کار با کتب مرجع به آنها آموزش داده شد.
سجاد کتابخانه شهید علی هاشمیهاجر عبیداوی کتابخانه شهید علی هاشمیجهانگیر عزیز زاده کتابخانه شهید علی هاشمیمصطفی یوسفی کتابخانه شهید علی هاشمیمهدی ممبینی کتابخانه شهید علی هاشمیستایش ماپار کتابخانه شهید رجایی معصومه ایی کتابخانه شهید رجایی مریم یان کتابخانه شهید رجایی فاطمه یوسفی کتابخانه شهید رجایی سحر یوسفی کتابخانه شهید رجایی ماهرخ عیدی گراوند کتابخانه شهید رجایی مقدس کتابخانه محمد رسول الله زهرا سلامت کتابخانه شهید ف یا پویان علاف زاده کتابخانه شهید ف یا الهام چاییده کتابخانه شهید ف یا مسعود رشیدی کتابخانه محمد رسول الله الهام سعیدی کتابخانه کوثر سیده فاطمه بروایه کتابخانه کوثر محمد قطبی زاده کتابخانه شهید شفیعی فروغ فتحی کتابخانه شهید شفیعی