پلی به گذشته در روستای اتو

روستای پنج شنبه بازاربلوچ دات کام ع روستای پنج شنبه بازار واقع شده درسیستان وبلوچستان شهرستان چابهار منطقه دشتیاری باهوکلات روستای پنج شنبه بازارروستای پنج شنبه بازار
توضیحات نقشه: بررسی ز له های 100 سال گذشته (1914-2014) در شعاع 50 کیلومتری روستای مخور نشان می دهند که بزرگترین ز له در 1977/05/26 به بزرگی 5.7 ریشتر و در فاصله بیش از 40 کیلومتری روستای مخور اتفاق افتاده است. ز له های با بزرگی بیش از 5 ریشتر که می توانند خسارات زیادی با توجه به سازه های با مقاومت کمتر در منطقه به بار بیاورند در طی صد سال گذشته 4 بار اتفاق افتاده اند که خوشبختانه در فواصل بیش از 40 کیلومتری روستای مخور به وقوع پیوسته اند. بنابراین روستای مخور را می توان منطقه ای با لرزه خیزی کم در نظر گرفت. ارسالی از ابراهیم زاده
برگزاری مراسم شبی با قرآن در روستای کاردگر محله فریدونکنار مراسم شبی با قرآن در مسجد سجاد (ع) روستای کاردگر محله فریدونکنار با حضور قرآن دوستان و مومنین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات ی فریدونکنار ، علی براری مسئول کانون قرآن این اداره گفت : شب گذشته و در آستانه میلاد حسن مجتبی (ع) مراسم محفل انس با قرآن به همت هیئت حضرت ابوالفضل (ع) در مسجد سجاد (ع) روستای کاردگر محله با حضور مومنین و علاقمندان به قرآن و کلام وحی برگزار شد. براری در ادامه افزود : در این مراسم سید مهدی عباس پور و حسین همایونی از حافظان قرآن کریم ، صادق سیاری از قاریان برتر استان و محمد صادق براری و گروه تواشیح الرحمن به اجرای برنامه های خود پرداختند.
جشنواره بازیهای بومی محلی روستای موسیرز با حضور پرشور اهالی روستای موسیرز همانند همایش های گذشته درچهار رشته گال بازی ؛قبو،پلخمو وطناب کشی وبه همت اداره ورزش و جوانان و انجمن میراث فرهنگی و دهیاری وشورای ی روستای موسیرز برگزار گردید.
جاده ای پر پیچ و خم
می رود تا پشت کوه
می رود آنجا که هست
روستایی با شکوه
***
در کنار جاده اند
سروهایی قد بلند
جاده را با رنگشان
سبز و زیبا کرده اند
***
روستای پای کوه
روستای کوچکی است
مثل آنجا، هیچ جا
با صفا و صاده نیست
***
روستای کوچکم
از دو رنگی ها جداست
مثل مادر، قلب او
مهربان و بی ریاست ...
یکی از منابع آگاه محلی می گوید: از شب گذشته خانه های روستای پتک در آتش می سوزد و بیش از دو نفر در این درگیری ها جان خود را از دست داده اند.
با یاد ونام خدا
سلام دوستان

چهار نفر از شهر برازجان که به روستای بصری آمده بودند که در کنار رودخانه
روستا زیر پل رفته و بعد از ورود در آب رودخانه که سه نفر وارد آب شده بودند
هر سه نفر غرق شده و با سروصدای نفر چهارم یکی از اهالی روستای کره بند
دونفر را نجات دادند ولی متاسفانه یک نفر جان خود را ازدست داد.
عملیات لوله گذاری و انتقال گاز روستای دورباش از محله عباسیه آغاز شد . گازرسانی روستای دورباش با عنایت به خداوند متعال و پیگیریهای مسئولان محترم ، لوله گذاری گاز از محله عباسیه روستا آغاز شد ، ضمن تقدیر و تشکر از کلیه عزیزانی که در راستای آبادانی روستای دورباش تلاش کرده و تا به امروز برای به نتیجه رسیدن پروژه گاز رسانی به روستا زحمات فراروان کشیده اند از جمله دهیارمحترم و شورای محترم روستا امید آن را داریم که به زودی شاهد جشن افتتاح این پروژه و خوشحالی پدران و مادران زحمتکش در روستای دورباش باشیم. انشاءالله
برگزاری مراسم شبی با قرآن در روستای کوچک بیشه محله و مسجد سجاد (ع) فریدونکنار مراسم شبی با قرآن در مسجد حسین (ع) روستای کوچک بیشه محله ومسجد سجاد (ع) فریدونکنار با حضور قرآن دوستان و مومنین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات ی فریدونکنار ، علی براری مسئول کانون قرآن این اداره گفت : شب گذشته مراسم محفل انس با قرآن در مسجد سجاد (ع) فریدونکنار و همچنین در مسجد حسین (ع) روستای کوچک بیشه محله برگزار و با استقبال بسیار خوب مردم و مومنین و علاقمندان به قرآن و کلام الهی برگزار شد. براری در ادامه افزود : در این مراسم مرتضی خدامی حافظ کل قرآن کریم و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه ، علیرضا فخاری و داداش نژاد از قاریان برجسته استانی و گروه تواشیح الرحمن به اجرای برنامه های خود پرداختند. وی همچنین عنوان داشت : مراسم شبی با قرآن با هزینه و همت مردم هر منطقه برگزار می شود.


مطالعات روستای سراوان رشت
مطالعات-روستای-سراوان-رشت
پاو وینت ارائه دانشجویی با موضوع مطالعات روستای سراوان رشت، در حجم 18 اسلاید، همراه با جداول مربوطه. در این پاو وینت توضیحاتی در خصوص روستای سراوان رشت آورده شده است. این پاو وینت روستای سراوان را در مورد بررسی قرار میدهد. بررسی تاریخی روستا ...

 فایل
 

آقاخان صمدی بهرامی - روستای شیزر
 
آقاخان صمدی بهرامی - روستای شیزر
روستای ماخونیک یکی از هفت روستای شگفت انگیز جهان است که به سرزمین لی لی پوتهای ایران شهرت دارد در این روستا کشیدن سیگار، دیدن تلویزیون و نوشیدن چای بنا به سنت و رسوم محلی ممنوع است. به گزارش خبرنگار مهر، حتما تعجب خواهید کرد وقتی بدانید ایران هم جایی دارد شبیه لی لی پوت، سرزمین افسانه ای داستان گالیور، روستای ماخونیک که در اطراف شهرستان سربیشه واقع شده است، به دلیل قد و قامت کوتاه نان آن به لی لی پوت مشهور است گرچه این روستای کوچک، تنها به خاطر قد و قامت مردمانش مشهور نشده است، بلکه دلایل دیگری نیز دارد.
فعالیتهای تبلیغی روستای استجرود با ز مورد ارزی قرار گرفت رئیس اداره تبلیغات ی تایباد فعالیتهای تبلیغی و فرهنگی روستای استجرود را مورد ارزی قرار داد. با حضور رئیس اداره تبلیغات ی تایباد و کارشناسان این اداره ، فعالیتهای فرهنگی و تبلیغی طرح هجرت روستای اسجرود مورد ارزی قرار گرفت. حجت ال سجادی نژاد رئیس اداره تبلیغات ی تایباد در بازدید از خانه عالم ، مسجد و فعالیتهای فرهنگی و تبلیغی این روستا بر جذب جوانان و نوجوانان در امورات فرهنگی و مذهبی تأکید کرد . در ابتدای این دیدار حجت ال عبدالله صالحیان طرح هجرت روستای استجرود گزارشی از برنامه های تبلیغی در این روستا به ویژه ماه مبارک رمضان را بیان کرد.
نهمین جشنواره بازیهای بومی محلی روستای سنو با حضور پرشور اهالی روستای سنو همانند سالهای گذشته در سوم فروردین ماه درچهار رشته گال بازی ؛قبو،پلخمو وطناب کشی وبه همت انجمن میراث فرهنگی و دهیاری وشورای ی روستای سنو برگزار گردید
بخشدار بخش ذلقی شهرستان الیگودرز لرستان گفت: بارش برف شب گذشته در این بخش راه ارتباطی 50 روستای منطقه را با مرکز شهرستان قطع کرد.
تصاویری از بارش برف روز گذشته در روستای اوشندل شهرستان هشترود را مشاهده می نمایید.
ایرنا نوشت:اهالی روستای هفت چشمه در حاشیه شهر ایلام از اسفند گذشته با مشکل هجوم موش (نام محلی گرزه) مواجه شده اند.
ایرنا نوشت: اهالی روستای هفت چشمه در حاشیه شهر ایلام از اسفند گذشته با مشکل هجوم موش (نام محلی گرزه) مواجه شده اند.
مدیر مرکز مدیریت بحران استان زنجان گفت: بارش باران که از شب گذشته در 6 روستای استان زنجان آغاز شده است موجب وقوع سیل و آب گرفتگی شده است .
روستای (دیوانه) و روستای تپه کنیز از توابع شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان هستند. اهالی این روستاها در سالهای گذشته با کشاورزی، ماهیگیری و دامداری امرار معاش می د اما به علت خشک شدن دریاچه هامون و خش الی گسترده استان دیگر قادر به فعالیت نیستند.
مدیر مرکز مدیریت بحران استان زنجان گفت: بارش شدید باران که از شب گذشته آغاز شده، موجب وقوع سیل و آب گرفتگی در 6 روستای استان شده است.
با سلام و قبوالی طاعات و عبادات شما در این ماه پر خیر و برکت، ماه مبارک رمضان، به استحضار می رساند که جلسه ی ماهانه ی صندوق جواد (ع) روستای پایین ده در تیرماه 1394 در روز 5 تیرماه 1394 از ساعت 20:00 به صرف افطار در منزل آقای حاج یعقوب عالی در روستای آلوکنده شهرستان نکاء برگزار می گردد. حضور شما اعضاء محترم صندوق جواد (ع) روستای پایین ده در این جلسه ا امی می باشد.
هیئت مدیره صندوق جواد (ع) روستای پایین ده
گذشته خودت رو باید قبول داشته باشی اما نباید در مورد گذشته حرف بزنی، از گذشته استفاده کنی، تو گذشته غرق بشی باید افتخار کنی و هر لحظه که ازت پرسیدن با لبخند جواب بدی(یعنی ناخوداگاه لبخند بیاد نه ) و اونو اص خودت بدونی اما همیشه تا وقتی ی نخواسته توی حال زندگی کنی از زمان حال حرف بزنی نه گذشته از زمان حال استفاده کنی نه اینکه بگی گذشته اینجوری و اونجوری و در عین حال از گذشته هم فرار نکنی و گذشته ات رو تمام و کمال قبول راه داشته باشی و پاش وایسی
روستای جبل واقع در ۳۵ کیلومتری ارومیه – مهاباد می باشد همچنین روستای باراندوز واقع در ۲۰ کیلومتری ارومیه – اشنویه می باشد. بر اثر سیل روزهای گذشته خسارات زیادی به روستای جبل وارد شده و راه ارتباطی روستا با شهر قطع شده و رفت و آمد صرفا با تراکتور امکان پذیر است و تعداد زیادی از اهالی روستا به خانه آشناایان خود در ارومیه پناه برده اند.
برای دیدن مطالب بیشترروی گزینه های زیرکلیک کنید: زاده محمد مالک اشتر نخعی مُلک اراک
بقعه شاه قلندر روستای انجدان
شهر بازی اراک
انجیرک اراک
کوه لجور اراک
مسجد قبله اراک
پارک کلاله اراک
باغ وحش اراک
گلخانه محلات استان مرکزی
زاده شاه زینب خاتون (ع)
آشمسیان
واشقان استان مرکزی
روستای نقوسان
شتریه
روستای زنگارک
روستای دِلارام استان مرکزی
روستای دِلارام استان مرکزی
روستای دِلارام استان مرکزی
دستجان استان مرکزی
جورَقین
روستای جفتان
روستای تلخاب استان مرکزی
زادگان عبدالله ورقیه خاتون تبرته
روستای تبرته استان مرکزی
گردنه تفرش
مسجد جامع بازرجان استان مرکزی
روستای بازرجان استان مرکزی
زاده ساقی نمک کوه
نمک کوه(کور)
روستای میچان
زاده حوا خاتون
سنگ نگاره های روستای گیلی
روستای معصومیه (شهوه)
کودزر اراک
روستا کارچان
شانق بهشت ستاره شناسان
روستای استوه استان مرکزی
روستای کردیجان استان مرکزی
سیاوشان استان مرکزی
سقرجوق استان مرکزی
روستای ایجان استان مرکزی
آسیاب آقا روستای آهو
روستای آهو
مصلح‏آباد اراک
خنداب اراک
سنگ نگاره های کوه های غرب شهرستان محلات
سنگ نگاره های کمیجان اراک
سنگ نگاره ها در تفرش
سنگ نگاره های ماقبل تاریخی شهر اراک
سنگ نگاره های خنداب
پاو وینت بررسی روستای لپه زنک شهر ری
بیش از ۲ هزار نفر روز گذشته در پیاده روی خانوادگی روستای سمسکنده علیای بخش مرکزی شهرستان ساری شرکت د.
  از گروههای جهادی برای خدمت رسانی به روستای پده بلند دعوت می کنیم .
تا ما را در ساخت حسینیه و مسجد و مدرسه و کانال کشی جوی آب پده بلند یاری کنند .
آدرس :
کرمان ،شهرستان رابر ،روستای پده بلند علیا
شورای ی روستای پده بلند
روستای بیان،نهاوند: نتایج انتخابات روستای بیان 1396 اردشیر گندمگون 293 رای قاسم نجف پور 216 رای  حامد زرینی 168 رای   ریاست جمهوری  رئیسی     309رای    251 رای تبریک به آقای گندمگون.نجفپور .و زرینی ان شالله که پرتوان تر از گذشته  و با اراده ای قویتر در راه پیشرفت روستا در همه زمینه ها قدمهایی در خور اهالی را بردارید.حمایت اهالی روستا تکیه گاهی است مستحکم  برای پیشبرد برنامه های شما عزیزان. و من الله وفیق.کانال روستای بیان telegram.me/rostaybayan
مشهد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب ی اسان رضوی از عمران و آبادانی بیش از 250 روستای این استان در سال گذشته خبر داد.