پرونده الماس فریب ۲ بنیاد اوراسیا نفوذ در مدارس و تمرکز سنگین روی آموزش و پرورش ایران

کارشناس مسئول آموزش از راه دور آموزش و پرورش رشتخوار
6رشته مهارتی به رشته های مدارس آموزش از راه دور اضافه می شود

کارشناس مسئول آموزش از راه دور آموزش و پرورش رشتخوار گفت : به منظور توسعه رشته های کاردانش در مدارس از راه دور از سال تحصیلی آینده رشته های مهارتی این مدارس از 2 رشته به 6 رشته افزایش می یابد .
حمیدرضا افزود : مدیران و موسسین مدارس از راه دور تا 15 مرداد ماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستانها نسبت به تکمیل فرم درخواست اقدام نمایند . خاطر نشان کرد : فرمها پس از جمع بندی به وزارت آموزش و پرورش ارسال خواهند شد و مجوز لازم از طریق وزارت متبوع صادر خواهد شد
درحالی که پرونده تجارت آموزش و پرورش و عضویت غیرقانونی وی در هیأت مدیره یک شرکت خصوصی همچنان باز است، جزئیات جدیدی درباره این پرونده منتشر شد.
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همکاران ما سالیانه حدود 150 هزار پرونده در گردش دارند، گفت: این تعداد پرونده مربوط به نیروهای جدید فرهنگیان، بررسی نیروهای مدارس غیر تی و یا به آن دسته از کارکنانی که قرار است قراردادشان تمدید شود مربوط می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: دبیرستان پسرانه احسان، واقع در ناحیه چهار تبریز با رأی دادگاه منحل شده است. جعفر پاشایی، ضمن تایید خبر مبنی بر انحلال مدرسه ی غیرانتفاعی احسان در ناحیه ۴ تبریز، اظهار کرد: طی سه سال گذشته، پرونده این مدرسه از سوی دستگاه های امنیتی کشور پیگیری می شد که در نهایت طبق مستندات با رای صادرشده از سوی دادگاه منحل شد. وی با بیان این که مدرسه ی مذکور غیر تی بود و دانش آموزان پس از انحلال آن به سایر مدارس تحت نظر آموزش و پرورش استان مراجعه د، افزود: ظرفیت تمامی مدارس نواحی پنج گانه تبریز برای ثبت نام دانش آموزان فراهم شده و تاکنون اکثر دانش آموزان، پرونده های خود را از این مدرسه اخذ کرده و در سایر مدارس آموزش و پرورش ثبت نام د. پاشایی افزود: توضیح و تشریح جزئیات و ریز مسائل این موضوع را صلاح نمی دانیم.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: دبیرستان پسرانه احسان، واقع در ناحیه چهار تبریز با رأی دادگاه منحل شده است. جعفر پاشایی، ضمن تایید خبر مبنی بر انحلال مدرسه ی غیرانتفاعی احسان در ناحیه ۴ تبریز، اظهار کرد: طی سه سال گذشته، پرونده این مدرسه از سوی دستگاه های امنیتی کشور پیگیری می شد که در نهایت طبق مستندات با رای صادرشده از سوی دادگاه منحل شد. وی با بیان این که مدرسه ی مذکور غیر تی بود و دانش آموزان پس از انحلال آن به سایر مدارس تحت نظر آموزش و پرورش استان مراجعه د، افزود: ظرفیت تمامی مدارس نواحی پنج گانه تبریز برای ثبت نام دانش آموزان فراهم شده و تاکنون اکثر دانش آموزان، پرونده های خود را از این مدرسه اخذ کرده و در سایر مدارس آموزش و پرورش ثبت نام د. پاشایی افزود: توضیح و تشریح جزئیات و ریز مسائل این موضوع را صلاح نمی دانیم.
آموزش و پرورش با اشاره به اینکه باید در مدارس روابط مکانیکی به ارگانیکی تبدیل شوند، عنوان کرد: در جهت تقویت کتابخانه های مدارس تلاش می کنیم.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: تا چهارم فروردین، شاهد افزایش 70 درصدی اسکان مسافران در مدارس آموزش و پرورش بوده ایم.
در حالی که برخی مدارس کشور به صورت مستقل اقدام به تعطیلی فعالیت های آموزشی خود در سال جاری کرده و به استقبال ایام نوروز رفته اند، آموزش و پرورش هنوز اندر خم تعیین زمان تعطیلی مدارس است.
آموزش و پرورش با بیان اینکه باید از ظاهرسازی در تربیت دوری کرد، گفت: اولویت پرورش بر آموزش باید در مدارس وجود داشته باشد.
وزارت آموزش و پرورش فردا (دوشنبه) را آغاز فعالیت مدارس سراسر کشور در سال جدید اعلام کرد.
به نظر می رسد استفاده از رایانه در طول دو دهه گذشته در برخی از مدارس کشور، به ویژه در مدارس ای بزرگ همچون تهران و در مدارس غیر انتفاعی به صورت آموزشگاهی مرسوم بوده است.البته قبل این تاریخ،سعی شده است با راه اندازی مقدماتی تلویزیون آموزشی در دهه پنجاه م تاسیس دفتر امور کمک آموزشی- که بعدها به نام دفتر تکنولوژی آموزشی نامیده شد- قدم های موثری در جهت توسعه فناوری آموزش و پرورش برداشته شود.
به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان آباده ، مدیر آموزش و پرورش و همراهان با حضور در محل کانون فرهنگی تربیتی ثامن الائمه (ع)صغاد، با مدیر نمایندگی آموزش و پرورش صغاد دیداروگفتگو نمودد. دراین جلسه مباحثی همچون مسائل ومشکلات مدارس هیات امنایی، سرانه دانش آموزی، اسکان مسافرین نوروزی، سرویس مدارس، هوشمندسازی مدارس وتجهیز آزمایشگاه صغاد مورد بحث و بررسی قرارگرفت. مهر دراین جلسه باتوجه به توزیع امکانات در مدارس گفت: سعی مدیریت آموزش وپرورش دراین است که کلیه امکانات بصورت عادلانه درمدارس توزیع شودتاهمه مدارس ازاین امکانات بهره مند شوند.
آموزش و پرورش گفت: با شروع سال تحصیلی جدید روزهای پنج شنبه مدارس به صورت آزمایشی در دو هزار مدرسه کشور بازگشایی می شود.علی اصغر فانی آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه سی و یکمین اجلاس رؤسای آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور که در دانشکده علوم پزشکی تهران برگزار شد با اشاره به اینکه مدیریت آموزشی باید به ی آموزشی تبدیل شود، اظهار داشت: آموزشی ی است که بر زیردستان نفوذ دارد به طوری که دیگران با میل و رغبت کار کنند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش با بیان اینکه اعتبار 25 نوبت توزیع شیر در مدارس تأمین شده است و قرارداد آن را با شرکت های مربوطه منعقد کرده ا یم، گفت: احتمالاً تا پایان سال تحصیلی 50 نوبت شیر…
آموزش و پرورش گفت: فضای مدرسه نیز خشن است و جلوی نشاط را می گیرد. باید مدارس از ح قفس خارج شود.
اختصاصی از هایدی بررسی اثر بخشی مدیریت مشارکتی در مدارس آموزش و پرورش با و پر سرعت .
پایان نامه کارشناسی ارشد  بررسی اثر بخشی مدیریت مشارکتی در مدارس آموزش و پرورش نوع فایل pdf فصل اول: کلیات فصل دوم: ادبیات موضوع فصل سوم: روش تحقیق فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها فصل پنجم : نتیجه گیری منابع و ماخذ پیوستها
با
بررسی اثر بخشی مدیریت مشارکتی در مدارس آموزش و پرورش
ابراهیم سحرخیز، مشاور کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس به بررسی شیوه نامه بسته حمایتی از موسسین و صاحبان مدارس غیر تی پرداخت و اظهار داشت: بخشنامه ای تحت عنوان بسته حمایتی از مؤسسان مدارس غیر تی در تیرماه 93 به استان ها ابلاغ شده است و در بخشی از آن توصیه شده است که آموزش و پرورش می تواند برخی مدارس تی را به مؤسسین و صاحبان مدارس غیر تی واگذار کند؛ به نظر می رسد این شیوه نامه دارای اشکالات عدیده ای به لحاظ شکلی و حقوقی است که به برخی از آن ها اشاره می کنم. وی ادامه داد: در این شیوه نامه [...]
علی اصغر محمدی: آموزش و پرورش گویا تصمیم گرفته تا به هر نحو ممکن از مدارس غیر تی که سنگ بنای آنها «پول» است، حمایت کند و چشم روی تخلفات آنها ببندد؛ حتی ورود سازمان تعزیرات حکومتی به مدارس غیر تی ممنوع اعلام شده است.
چند وقتی است، مدارس کشور به دو روش پولی و تی اداره می شود. در این باره باید گفت، مدارس غیرانتفاعی به نوعی در جامعه جایگاه خود را پیدا کرده اند، ولی در سال تحصیلی جدید، رخدادهای جدیدی در مدارس روی داده و وزارت آموزش و پرورش برای سیستم آموزشی کشور، طرحی نو درانداخته و این بار کار پولی مدارس از مناطق برخوردار به مناطق کمتر برخوردار نیز کشانده شده است.
اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: مدیران مدارس غیر تی می توانند به ادارات آموزش و پرورش مناطق نوزده گانه شهر تهران مراجعه کرده و ابلاغیه شهریه را دریافت کنند.
اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد مدیران مدارس غیر تی می توانند به ادارات آموزش و پرورش مناطق نوزده گانه شهر تهران مراجعه کرده و ابلاغیه شهریه را دریافت کنند.
جلسه اعطای جواز تاسیس مدارس غیر تی به موسسان و مدیران این مدارس با حضور جعفر پاشائی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و معاونین این اداره در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش برگزار گردید در این مراسم موسسان مدارس غیر تی سوگند نامه قرائت نمودند.

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
منظور از شبکه های اجتماعی در آموزش و پرورش، باید شبکه های دانش باشد تا نوعی هم افزایی بین نخبگان صورت بگیرد و به تولید دانش در آموزش و پرورش و بین دانش آموزان کمک کند و اکنون شبکه ملی مدارس ایران (رشد) از جمله شبکه های اجتماعی است که شاخه های دانش در آن طراحی شده است. به گزارش «نسیم»، حجت ال و المسلمین محمدیان اظهار داشت: فضای مجازی و ارتباط با فضای سایبری برای دانش آموزان، ورود به فضای مجازی، امروز برای آموزش و پرورش یک ضرورت و فرصت مطلوب است. وی افزود: یکی از کاربردهای مهم فضای مجازی در آموزش و پرورش، تنوع دادن به فضای یاددهی، یادگیری، اطلاع رسانی و تربیتی در این وزارتخانه است. رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در سال های گذشته سند توسعه "فاوا" را در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رس م که با شیب مختصری، توسعه شبکه مجازی را در آموزش و پرورش مبتنی بر این سند و سند تحول بنیادین وزرات آموزش و پرورش ایجاد خواهد کرد. * سیاست کلی در آموزش و پرورش باید پالایش فضای مجازی باشد وی تصریح کرد: سیاست کلی در آموزش و پرورش باید پالایش فضای مجازی باشد؛ به طوری که ایجاد "شبکه ملی اینترانت" یا همان "اینترنت پاک" را در اختیار دانش آموزان قرار دهد. محمدیان خاطرنشان کرد: اعتقادی به ایجاد شبکه های اجتماعی مانند و توئیتر در آموزش و پرورش ندارم، اما می توان شبکه های دانش و تربیتی را در سطح مدارس کشور ایجاد کرد. وی با بیان اینکه مدتی است شبکه های دانش در آموزش و پرورش راه اندازی شده است، گفت: اکنون شبکه ملی مدارس ایران (رشد) از جمله شبکه های اجتماعی است که شاخه های دانش در آن طراحی شده و تالارهای گفتگو دارند. معاون آموزش و پرورش یادآور شد: منظور از شبکه های اجتماعی در آموزش و پرورش، باید شبکه های دانش باشد تا نوعی هم افزایی بین نخبگان صورت بگیرد و به تولید دانش در آموزش و پرورش و بین دانش آموزان کمک کند.
آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اعلام کرد: بدلیل بارش برف و یخبندان فردا شنبه ۹ بهمن ماه تمام مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش پردیس ، رودهن و دماوند و مدارس مقطع ابت و پیش دبستانی فیروزکوه در نوبت صبح تعطیل است .
ایرنا نوشت: آموزش و پرورش گفت: حمایت و تبلیغات به نفع نامزد خاصی در انتخابات ریاست جمهوری در آموزش و پرورش ممنوع است و این مساله به تمامی مدارس ابلاغ شده است.
مشاوران محترم مدارس سلام علیکم با احترام عطف به بخشنامه شماره 480/5039325000/561 مورخ 27/9/93 اداره کل محترم آموزش و پرورش کرمانشاه، بپیوست مصوباتجلسه ی بررسی مشکلات پرونده الکترونیکی دانش آموزان، دریافتی از وزارت متبوع جهت اطلاع و استفاده ی مشاوران ارسال می گردد. کارشناس مشاوره
معاون آموزش ابت آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: طرح توصیفی مدارس ابت ، ارتقای آموزش و یادگیری را همراه داشته است.
ایرنا نوشت: حجت ال مجید انصاری با انتقاد از سخنان سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده البسه کشف شده در منزل آموزش و پرورش گفت: نحوه پاسخگویی سخنگوی قوه قضائیه به این موضوع، اصل بی طرفی این قوه قضاییه را زیر سوال برده و نوعی ت یب ت تلقی می شود.
خبرگزاری فرهنگیان: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: نگاه حاشیه ای به تربیت بدنی مانعی برای توسعه ورزش دانش آموزی است. به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مهرزاد حمیدی امروز(11شهریور)، در مراسم افتتاحیه است مهر ناحیه چهار کرج که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس و مسئولان استانی برگزار شد ، طی سخنانی اظهار کرد: مدارس مکان ایده آلی برای آموزش سبک زندگی سالم و فعال به نوجوانان است.