پرستوهای اروند رود

هیئت تجاری، بازرگانی و سرمایه گذاری کشور عمان، از ظرفیت های منطقه آزاد اروند بازدید به عمل آوردند. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، هیئتی متشکل از ۲۲ نفر بازرگان و سرمایه گذار در حوزه های مختلف صنعتی، تجاری و بازرگانی، گردشگری و بخش کشاورزی وارد منطقه آزاد اروند شد و از ظرفیت های این منطقه بازدید به عمل آورد. بازدید از فعالیت های تجاری و روند صادرات و بندر خشک در مرز تجاری شلمچه و بندر مشهر و برخی از صنایع از قبیل شرکت ی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از جمله مهمترین برنامه های سفر یک روزه هیئت مذکور به منطقه آزاد اروند بود.
مغازه و انبارهای بازار در منطقه آزاد اروند استان خوزستان به علت بارش شدید باران دچار آبگرفتگی شدند.
خودروهای سواری مورد استفاده شخصی 1- هر فرد می تواند در منطقه آزاد اروند (آبادان – مشهر) سالی یک بار نسبت به ورود یک دستگاه خودرو اقدام نماید.
2- ورود خودرو به شکل انبوه (بیش از یک دستگاه) فقط از طریق شرکت هایی که در سازمان منطقه آزاد اروند به ثبت رسیده و مجوزهای لازم را اخذ نموده اند به شرط داشتن تعمیرگاه های مجاز و ارائه خدمات پس از فروش در منطقه آزاد اروند به مصرف کنندگان ، امکان پذیر می باشد.
3-محدوده تردد خودروهای شخصی پلاک اروند در شعاع 120 کیلومتر از محدوده منطقه آزاد اروند تعیین گردیده است که البته خودروهای مذکور در ایام تعطیل قادر به تردد در کل استان خوزستان خواهند بود. خودروهای عمومی 4- خودروهای عمومی با پلاک اروند مانند تا ی های شهری، سرویس ها ، مینی بوس ها و نظایر آن بدون محدودیت زمانی می توانند در کل استان تا محدوده پاسگاه پلیس راه های وجی استان تردد نمایند. 5- تجهیزات سنگین و ماشین آلات راه سازی با پلاک اروندمجاز به تردد ، فعالیت و کار در کل استان می باشند.
هفته بیست و دوم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های استان با تداوم صدرنشینی تیم اروند بندرعباس پیگیری شد.
عرض سلام و ادب خدمت دوستان گرامی . داشتم خاطراتی از رو مطالعه می که توجهم جلب شد به خاطره جالبی از یک طلبه شهید که مشهور شده به اروند و اخیرا هم یک مستند با همین عنوان برایش ساخته اند ، حیفم آمد که دوستان از فیض آشنایی با این شهید بزرگوار بی بهره بمانند و گوشه ای از زوایای زندگی ایشان در ادامه مطلب آورده ام ...
با رسیدن به سال 64 و پیش بینی برای عبور از اروند که 20 بهمن ماه همان سال و در عملیات والفجر 8 انجام گرفت و نهایتا شهر فاو آزاد شد، دشمن فکرش را هم نمی کرد که نیروهای ایرانی بتوانند از اروند عبور کنند.
با حکم مدیر عامل، مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند از سمت خود برکنار شد. به گزارش خبرگزاری فارس استان خوزستان از آبادان، «ابراهیم عچرش» از سمت مدیریت روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند برکنار شد.وی از آذرماه سال 94 به جای سیدابراهیم میر به این سمت منصوب شده بود.این برای سومین بار است که مدیران روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند با فشار رسانه های محلی از کار برکنار می شوند.عچرش پس از برکناری از این سمت، با حکم اسماعیل زمانی، به سمت مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند منصوب شد.
هفته بیست و چهارم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های استان با ش ت اروند بندرعباس و بازگشت خلیج فارس میناب به صدر ج رده بندی همراه بود.
قائم مقام منطقه آزاد اروند گفت:هر بازرگانی که بخواهد کالا وارد کند مجاز است.
آبادان گفت: امروز و فردا شدن موضوع استقرار گمرک در دروازه های منطقه آزاد اروند قابل قبول نیست.
تیم فوتبال رخش اروند آبادان در رقابتهای دسته یک باشگاههای خوزستان مقابل حریف خود به برتری رسید.
عصر خودرو- در جلسه ای با حضور استاندارخوزستان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و رئیس پلیس راهور استان در خصوص مرخصی خودروهای پلاک اروندی تصمیم گیری شد.
از سری مسابقات فوتبال لیگ دوم در مرحله نهایی، دیدار دو تیم شهرداری همدان و اروند مشهر در ورزشگاه ی قدس این شهر برگزار شد.
در هفته ششم لیگ دسته دوی فوتبال کشور ، تیم هف سمنان با دو گل مغلوب کارون اروند مشهر شد.
انجام و اتمام پروسه فنس کشی محدوده منطقه آزاد اروند 8 ماه زمان نیاز دارد آبادان – خبرگزاری مهر: مدیرکل حقوقی و قراردادهای منطقه آزاد اروند گفت: برای انجام کامل عملیات فنس کشی اطراف محدوده منطقه آزاد اروند به هشت ماه زمان نیاز است. سید زین العابدین در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برای ایجاد تغییرات اساسی به خصوص در بخش خدمات اقتصادی نیاز است تا منطقه آزاد اروند از ح فعلی خارج شود، افزود: انجام فنس کشی و حصارکشی اطراف منطقه یکی از این تغییرات است که در زمان حاضر در حال اجرا است. وی از جاده های آبادان– اهواز، آبادان– ماهشهر، آبادان– اروندکنار، آبادان– قفاس، مشهر– اهواز و صادق به سمت اهواز به عنوان شش دروازه پیش بینی شده برای ورود و وج به منطقه آزاد اروند نام برد و اظهار کرد: طبق قوانین و مقرارت مناطق آزاد افراد می توانند بدون هیچ محدودیتی وارد منطقه شوند، اما در هنگام وج کنترل هایی اعمال می شود. مدیرکل حقوقی و قراردادهای منطقه آزاد اروند با بیان اینکه اعتیار لازم برای انجام فنس کشی اطراف منطقه آزاد اروند پیش بینی شده است. از منطقه آزاد اروند به عنوان بزرگترین منطقه آزاد در جهان نام برد و گفت: منطقه آزاد اروند با توجه به دسترسی آسان و راحت به راههای مواصلاتی هوایی، دریایی، زمینی و ریلی می تواند کشورهای جنوب حوزه عمان، دریایی سرخ و خلیج فارس با حوزه شمالی همچون قفقاز را با یکدیگر پیوند دهد.
ی از وضعیت نامناسب فاضلاب و لایروبی در منطقه آزاد اروند را مشاهده می نمایید.
عبدالحسین مقت استاندار خوزستان در گفتگو با فارس اظهار نمود: ورود خودروهای پلاک اروند به تمام نقاط استان خوزستان آزاد اعلام شد. وی اضافه نمود این مهم به تصمیم ت یازدهم بوده و ابلاغیه به استانداری عملا اجرایی شده است. استاندار خوزستان تصریح کرد: از این پس هیچ مشکلی برای تردد و ورود خودروهای پلاک اروند به نقاط مختلف استان وجود نخواهد داشت. با توجه به مطالب گفته شده توسط استاندار محترم از این پس تمام خوزستانی های غیور از جمله نان شمال خوزستان ای دزفول ، مشک،شوش و شوشتر می توانند خودروهای پلاک اروند یداری نمایند.
تیم فوتبال کارون اروند مشهر از تماشاگران خود برای دیدار آتی خود دعوت کرد و بر همین اساس تماشا این مسابقه رایگان اعلام شده است.
معاون گمرک کشور گفت:برای تقویت کار عرضه در فروشگاههای منطقه اروند آبادان یکصد میلیون دلار اعتبار تخصیص یافت.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: باید تمام منطقه آزاد اروند به فرصت اشتغال تبدیل شود و زمینه های ایجاد ب وکار و سرمایه گذاری به وجود بیاید.
«توپ پاشنه، سمت، ساعت دو»، «سکان، سمت میانه ی اروند» و «دل آدم سیب است»، سه عنوان کتاب از بین آثار فیروز زنوزی جلالی است که توسط سوره مهر منتشر شده اند.
ترخیص خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند از 12 تیرماه در مرکز صدور مرخصی خودروهای منطقه آزاد اروند واقع در اهواز واقع در سه راه مشهر انجام می شود. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات خوزستان، ترخیص خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند از 12 تیرماه در مرکز صدور مرخصی خودروهای منطقه آزاد اروند واقع در اهواز واقع در سه راه مشهر انجام می شود.بر اساس این گزارش، این مرکز از ساعت ۸ صبح خدمات رسانی لازم در این زمینه را انجام می دهد، به همین منظور شهروندان می توانند برای صدور مرخصی خودروهای پلاک اروندی خود به این مرکز مراجعه کنند.
گیتهای موقت در ورودی منطقه آزاد اروند امروز با حضور مشاور رییس جمهور مستقر می شود.
هفته بیستم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های استان با ادامه صدرنشینی تیم اروند بندرعباس به پایان رسید.
عبدالله کعبی طی حکمی مجددا به عنوان قائم مقام منطقه آزاد اروند انتخاب شد. به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، طی حکمی از سوی اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، عبدالله کعبی مجددا به عنوان قائم مقام منطقه آزاد اروند انتخاب شد.عبدالله کعبی پیش از انتخابات اخیر مجلس شورای ی نیز به عنوان قائم مقام منطقه آزاد اروند بود، اما برای حضور در عرصه ک داتوری انتخابات مجلس از سمت قائم مقامی خود استعفا داد.کعبی چهار دوره نمایندگی مردم آبادان در مجلس شورای ی را عهده دار بوده است.
عبدالحسین مقت استاندار خوزستان در گفتگو با فارس اظهار نمود: ورود خودروهای پلاک اروند به تمام نقاط استان خوزستان آزاد اعلام شد. وی اضافه نمود این مهم به تصمیم ت یازدهم بوده و ابلاغیه به استانداری عملا اجرایی شده است. استاندار خوزستان تصریح کرد: از این پس هیچ مشکلی برای تردد و ورود خودروهای پلاک اروند به نقاط مختلف استان وجود نخواهد داشت. با توجه به مطالب گفته شده توسط استاندار محترم از پس تمام خوزستانی های غیور از جمله نان شمال خوزستان ای دزفول ، مشک،شوش و شوشتر می توانند خودروهای پلاک اروند یداری نمایند.
دنیای اقتصاد – اهواز – محمد علاف‌پور: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به شاخص‏های منحصربه‏فردی همچون بنادر آبادان و مشهر، راه‏های ارتباطی ریلی، زمینی و هوایی،…
قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند از افزایش شعاع تردد خودروهای پلاک اروند در سطح استان خوزستان خبر داد عبدالله کعبی گفت: خودروهای خارجی دارای پلاک اروند در ابتدای راه اندازی این طرح، فقط امکان تردد در آبادان و مشهر را داشتند و برای وج از محدوده این دو شهر ضرروی بود اقدام به گرفتن مرخصی کنند ولی از این پس خودروهای شخصی دارای پلاک اروند می توانند به سایر ای استان تا شعاع ۱۲۰ کیلومتر تردد کنند. وی خاطرنشان کرد: کلیه شهروندان ن استان خوزستان امکان ید خودروهای پلاک اروند را دارند. کعبی با اشاره به این که تردد در این شعاع پیش تر تا شهر اهواز مرکز استان خوزستان انجام می شد، اظهارکرد: اکنون این شعاع تردد برای سایر ای استان همچون ماهشهر و غیره که در این شعاع قرار دارند نیز قابل اجرا است. همچنین در روزهای پنج شنبه و خودروهای شخصی دارای پلاک اروند اجازه تردد در کل استان خوزستان را دارند و نیاز به گرفتن مرخصی ندارند. وی یادآورشد: تردد خودروهای آمبولانس، آتش نشانی و تا ی دارای پلاک اروند در کل استان در تمام روزها بلامانع است. عضو موظف هیات مدیره منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: مالکان خودروهای پلاک اروند امکان مسافرت به سایر نقاط کشور را دارند که این موضوع منوط به اخذ مرخصی از واحد خودرویی سازمان منطقه آزاد اروند واقع در گمرک مشهر است. کعبی افزود: این خودروها برای تردد و توقف همیشگی در ایی مثل اهواز، ماهشهر، شادگان، دارخوین و ویس مشکلی ندارند و مردم این ا هم امکان داشتن این خودروها را خواهند داشت. وی گفت: زمینه تجهیز ناوگان تا یرانی آبادان و مشهر به ماشین های خارجی پلاک اروند فراهم شده است و این حرکت می تواند ناوگان تا یرانی را در منطقه آزاد اروند متحول سازد
با موافقت ت در استقرار گمرک در مبادی ورودی و وجی منطقه آزاد اروند، عملا چالشی بزرگ برای گمرک ایجاد شده است.
نداشتن امکانات رفاهی و شهری در منطقه آزاد اروند شهر آبادان، نین این منطقه را با مشکلات فراوانی روبرو کرده است.