ویرانه های یک زن

ضرب المثل گر رَستم از دست تیرزن من و کنج ویرانه ی پیرزنداستان ضرب المثل گر رَستم از دست تیرزن من و کنج ویرانه ی پیرزن را درادامه ببینید :   ضرب المثل گر رَستم از دست تیرزنضرب المثل گر رَستم از دست تیرزن من و کنج ویرانه ی پیرزنداستان ضرب المثل گررَستم ازدست تیرزن من و کنج ویرانه ی پیرزن یکی بود یکی نبود . پیرزن فقیری بود که توی کلبه ی کوچکش یک گربه داشت .گربه همدم پیرزن بود امّا پیرزن غذای به درد بخوری نداشت که به گربه بدهد پیرزن گربه را خیلی دوست داشت.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
کار اموز رنجر جلد اول ویرانه های گرلانویرانه های گرلاندریافتعنوان: ویرانه های گرلان
حجم: 1.94 مگابایت
ایکه اشک افشان شدی از دیدن غمخانه ام           من رقیه خسرو لب تشنه را دردانه ام
غنچه باغ بتول ونوگل آل رسول                        زیب دامان حسین آن سرور فرزانه ام
نازپرور گوهری بودم که دست روزگار                  جای داد ازراه کین در گوشه ویرانه ام
دست استبداد بیداد یزید بدگهر                     کند همچون سیل بنیان کنزجا کاشانه ام
ریخت ناحق خون حق رادر زمین کربلا                     آتش بیدا بر خیمه شاهانه ام
بسته شد بردست وپاوگردنم زنجیر ظلم              خسته شد زیر گران بار اسارت شانه ام
اززمین کربلاتا شام طعن وجور خصم                        دیدم وخواندنداز آل نبی بیگانه ام
وای از ظلم یزید ورسم مهمانداریش                   کان سیه دل داد منزل گوشه ویرانه ام
گاه هجران پدر بنمود گریانم چوشمع               گاه داغ نوجوانان سوخت  چون پروانه ام
روز وشب پر بود چشمان من از خون جگر         ساقی گردان می غم ریخت در پیمانه ام
تا شبیدیدم سر پاک پدر را غرق خون             جان خود تسلیم در بر جانانه ام
نیمه شب غساله دادم غسل وپوشاندم کفن     ام چون گنج مدفون ساخت در ویرانه ام
سربه قبر کوچکم بگذار وافغانم شنو          کز غم هجر چدر چون استن حنانه ام
در ابان ماه هزار وسیصد وپنجاه ویک          گشت اشعار{وفایی}ثبت درغمخانه ام
---گلبانگ غم-صص 243-244-گرداورنده:محمد غلامی -چاچ موسسه مطبوعاتی خزر-تهران
فارسی در موضوع پلاسکو سعی کرد از احساسات مردم سوءاستفاده کرده و با القای ناکارآمدی نظام، شبه افکنی و همچنین ایجاد تفرقه با دو قطبی سازی به نوعی بر روی ویرانه های پلاسکو و خون آتش نشانان موج سواری کند.
بیرون آوردن مواد گداخته از دل ویرانه های پلاسکو در روز ششم آوار برداری، حکایت از آتشی دارد که همچنان زیر آوار ساختمان شعله ور است.
%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c+%d9%88%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%87+%d8%a8%d9%87+%d9%88%d8%b3%d8%b9%d8%aa+%d8%af%d9%84+%db%8cاین جا خانه ی سراینده ی شعر «از خون جوانان وطن لاله دمیده» است، شعری که هنوز هم برای آئین های مناسبتی از رادیو و تلویزیون پخش می شود و خوانندگان بنامی نیز آن را اجرا کرده اند، اما ... ادامه: خانه ای ویرانه به وسعت دل یک شاعر!
از ده آباد ما ویرانه میماند به جا آ ش از نام ما افسانه میماند به جا هر ی فانی نشد در عشق باقی هم نشد در میان سوختن پروانه میماند به جا فیض ما از روضه ات از روضه خانه کمتر است ما نمیمانیم اما خانه میماند به جا آنقدرها آمدند و آنقدرها میروند سالهای سال این میخانه میماند به جا خانه ی قبر من این ویرانه را آباد کن ورنه از این خانه ها ویرانه میماند به جا ب بعد مردن خاک مارا وقف میخانه کنید لااقل از خاک ما پیمانه میماند به جا آنکه میماند در این خانه آ فاطمه است میرود مهمان و صاحب خانه میماند به جا نام نه تصویر نه هرآنچه که داریم نه از ناله ی مستانه میماند به جا هرکجا رفتیم صحبت از رسول ترک بود بیشتر از عاقلان دیوانه میماند به جا نیستم سرگرم سجاده خودم فهمیده ام آ ش خدمت در این خانه میماند به جا علی اکبر لطیفیان
مهدی جان .... ویرانه نه آنست که جمشید بنا کرد ویرانه نه آنست که فرهاد فرو ریخت ویرانه دل ماست که هر به یادت
براى تعجیل در فرجش صلوات.. . . . آمد بهار و گل رخ من در سفر هنوز
خندید و ابر چشم من از گریه تر هنوز
آمد درخت گل به بر امّا چه فایده؟
کان سرو گلعذار نیامد به بر هنوز
اللهم عجّل لولیک الفرج . . . برای خوندن بقیه پیام ها به ادامه مطلب مراجعه کنید
این جا خانه ی سراینده ی شعر «از خون جوانان وطن لاله دمیده» است، شعری که هنوز هم برای آئین های مناسبتی از رادیو و تلویزیون پخش می شود و خوانندگان بنامی نیز آن را اجرا کرده اند. > ادامه: خانه ای ویرانه به وسعت دل یک شاعر!
شهر باستانی پالمیرا در استان حُمص و در ۲۱۰ کیلومتری دمشق است. قدمت بخش اعظم ویرانه های پالمیرا به سده های یکم و دوم میلادی بازمی گردد و نانش را آرامی ها، عموریان، عرب ها و اقلیتی از یهودیان تشکیل می دادند. این شهر در هم جواری ویرانه های باستانی پالمیرا، شهر تدمر واقع شده که نام عربی معادل برای پالمیرا نیز هست. این شهر باستانی که به «مروارید صحرا» معروف است، یکی از مهم ترین ویرانه های تاریخی جهان و یکی از آثار ثبت شده است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. ابراهیم کیو خواننده و نوازنده سوریایی در دوران ثبات و زمانی که هنوز این منطقه به دست نیافتاده بود و ت یب نشده بود، اجرای زنده کوتاهی در پالمیرا داشته است. این قطعه را در «تابناک» می بینید و می شنوید.
کشف ویرانه های مقدسی به نام "تپه گابکلی" توسط باستان شناسان آلمانی یکی از هیجان انگیزترین کشفیات باستان شناسان در قرن های گذشته است. زیرا این مکان قدیمی ترین معبد شناخته شده جهان محسوب می شود.
کشف ویرانه های مقدسی به نام "تپه گابکلی" توسط باستان شناسان آلمانی یکی از هیجان انگیزترین کشفیات باستان شناسان در قرن های گذشته است چراکه این مکان قدیمی ترین معبد شناخته شده جهان محسوب می شود.

چمران ویرانه خطاب تهران، بی انصافی استرئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: در یک قضاوت منصفانه باید گفت امروز تهران با ۱۲ سال پیش بسیار تفاوت کرده و اصلا قابل قیاس با گذشته نیست. صحت این گفته را انی تایید می کنند که مدت مدیدی است تهران را ندیده باشند. این مردم تهران هستند که امروز می توانند درباره شهرشان و تفاوت امروز شهر با سالهای گذشته را به روشنی بیان کنند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
 
دختر خانمی خوابش را با این موضوع ارسال کرد که من خواب دیدم شب است و خانه ما ویرانه شده است و من در وسط آن ویرانه ایستاده ام و می بینم مردم بدون توجه به خواسته من که می گفتم اینجا خانه ماست از این جا نروید به راحتی از وسط ویرانه رد می شدند و می رفتند . و توجهی به حرفهایم نمی د.
از تعبیر خوابش معلوم بود آ تی برای خودش باقی نگذاشته ولی برای من جالب در اینجا این بود که خداوند با این وضعیتی که او دارد باز نشانه های هشدار را در خوابش نشان می دهد.
چون نمی توانستم مستقیما وارد تعبیر شوم پس ابتدا زمینه چینی گفتم چکار کرده ای که وجود خودت را مانند ویرانه اب کردی که هر و نا ی از آن عبور می کند و همچنین در مورد پرسیدم .
گفت ما گروهی هستیم خواننده برای اینکه  با خواننده اصلی که پسر جوانی بود رابطه اش بهتر باشد به هر خواسته او تن داده بود . اما آن پسر خواننده بعد از همه رفتارهای این دیگری دوست شده و دیگر مانند سابق به این دختر توجه نمی کرد . می گفت چندین بار خودکشی ولی زنده ماندم . هم به راحتی می گفت می خورم . بیچاره تمام توانش را گذاشته بود تا کاری کند پسر فقط به او توجه کند . درحالی می دانستم این توجه پسر هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد از او خواستم بی خیال آن شخص شود ولی متاسفانه توجهی به حرفهایم نکرد.
دیگر از او خبری نشد امید وارم با توجه به نظر خدا در موردش، باز گشته باشد به راه راست
انجام تعبیر خواب بصورت رایگان در کانال تلگرامی زیر
[email protected]
آدرس کانال رسمی برای مشاهده خوابهای دیگران
[email protected]
 خوابها بدون مشخصات شخصی درج می شود . خوابهایی که بصورت محرمانه ارسال شوند در کانال تلگرامی قرار نمی گیرند
 
تصویر ویرانه پلاسکو از فراز پاساژ فردوسی.
تصویر هوایی از ویرانه ای به اسم پلاسکو.
سفر به ازمیر: سرزمین ویرانه های روم، زیتون و ماهی کب
ازمیر یکی از دیدنی‌ترین ای ترکیه است که هر ساله گردشگران را با تاریخ کهن، غذاهای دلپذیر و محیط شهری جالب‌اش به سمت خود می‌خواند. با کجارو همراه شوید.
هه ی هه ی له هاوار وه جای نه ره سیم
هه ی هه ی له بی که سی وه ی له که م ده سیم

هه ی هه ی له ده رون خه یال خامم
کاره یل فه ره و گشت نا تمامم

هه ی هه ی سوز ه ی درد گه رانم
که م که م سوزنی بی ده نگ سقانم

هه ی هه ی له گه ردین چه رخ زه مانه
چو ئابادی یه یل که ید وه ویرانه
هه ی هه ی له شه وار وه ختی لید شیم بو
ره ختخاو کوره ی نار جه حیم بو

هه ی هه ی له دوسه یل ده ور سفره و خووان
دوسی یل فروشن وه یه ی لوقمه نان

هه ی هه ی له خاسی دنیای بی به قا
نه رام هاد لی نه زه ره ی و ه فا

هه ی هه ی له ئه ولاد که س و کار د
بارد بار نه که بان بون وه با رد

هه ی هه ی له واده ئه گه ر وه جا نه و
کا ر ه یل وه خاتر رزای خودا نه و

هه ی هه ی سه ی نه جف حه وسله د جی بار
ناو ده سه نازه یل له یل له لای که سی نار
یکصدو شصت وچهارسال قبل ، 1851 که یک مسافر انگلیسی بنام «لوفتوس» روی ویرانه های شوش که درطی مدت شش هزارسال بصورت تپة عظیمی ازخاک درآمده بود گام برداشت. ی نام شوش واهمیت تاریخی این اتلال و ویرانه های کهن زیست را نمی دانست.هیچ متوجه نبود که گنجینه هایی به ارزش صدها مجلد کتاب قطور از تاریخ سرزمین ایران درزیر این انبوه خاک ها نهفته است. هزاران مجلدکتاب قطور که مجموع اطلاعاتی باخود داشته که پس از زیرورو این خاک ها بدست ما می رسند و تارخی پرافتخار سرزمین ایران را، پیش از ورد آرایی ها، پس از ورود آنان، روشن می کنند. ی باورنداشت در خاکی که زیست می کنیم مادر تمدن های جهان است وهزاران سال تمدن های دیگر سرتعظیم و ستایش دربرابر هنرمردمانش فرود آورده اند.با گذشت 164 سال هنوز قسمت های وسیعی ازاین کتاب قطور هزاران صفحه ای با اطلاعات ذیقیمت درزیر ویرانه ها مدفون است و اگر نسل امروزی ما نتواند به آنها دست یابد نسل های فردا و پس فردا به آن دست خواهند یافت و قطعا هم بهتر ازما ازآن استفادة علمی خواهند نمود.آیندگان در این بین عملا ت یب های امروز ما را هم بی پاسخ نخواهند گذاشت تپه زاغه قزوین. تا بین سال های 1897 میلادی ، ویرانه های تاریخی و اتلال کهن از سیلک تا چغازتازنبیل از تل زاغه تاقبرستان ،ازمارلیک تا حسنلو، از خوروین تا کلاردشت و..... بلندترین قسمت تپة ها گاه تا صدمتر بالاتر از جلگة اطراف آن ها بود درشوش باستانی سی وهشت متر انبوه خاک نمایندة هفت هزارسال س ت متمدن ترین انسان های روی کره خاکی بود و «ژاک دمورگان» اولین کلنگ را برای برداشتن ای که روی این همه کوشش انسانی و پیشرفت های تمدن را پوشانده بود برزمین میزد زود فهمید که باید فرانسوی ها را از گنجینه های اسرار خاک ایران آگاه کند.تا سربازان فرانسوی در جامه و وت باستان شناس، ضربه های خیانت را بر پیکر میراث ایرانزمین فرود آورند.صدای تیشه ها به گوش خاک تاریخی رسید از یک سوی گنجینه هایش از سوی بیگانگان تاراج شد و از سویی خاک های آن که مرغوب به نظر می آمد کود زمین های کشاورزان گردید.اینگونه میراث از درون و بیرون آسیب های بیشمار درخود دید و امروز هم آنچه باقی مانده است.اتلال تاریخی دیگرنه صد ها متر بلندتر از جلگه ها که صد هامت ائین تر از دشت ها ،شاهدمرگ آثارتاریخی خود هستند.مواریث فرهنگی ما (هرچند قلیل و ظلیل و ذلیل) مانده اند با این حال یا فراموش شده اند یا از سوی غارتگران میراث تاریخی به یغما برده می شوند.یکصدو شصت وچهارسال است که این میراث یا فراموش شده و یا به بادحراج می رود.یکصدو شصت و چهارسال است که سراغی(جدی) از میراث خود نمی گیریم.ویکصدو شصت و چهارسال است که این آثار می میرند تپه زاغه قزوین
بیتهایم ویرانه است ! گر که می بینی همه بیت های من ویرانه است چونکه در دلی دارم که بس دیوانه است ادامه مطلب
سر و صورتش حس دود گرفته بود با این حال نفس نفس می زد و می خواست دستگاه تنفسی اش را تعویض کند.
عقل دارم!- بیشتر از آنچه لازم داشتم-
هر که از دیوانگی دل می کَند دیوانه است!
مست اگر با دست خالی راهی میخانه است
احتمالاً در سرش یک فکر بی باکانه است
عقل دارم!- بیشتر از آنچه لازم داشتم-
هر که از دیوانگی دل می کَند دیوانه است!
پیش چشم آشنایان هرچه میخواهی بگو
سختی تحقیر پیش مردم بیگانه است!
راه خود را کج کن و قدری از آنسوتر برو!
هرکجا دیدی سری آرام روی شانه است!
من نمیدانم چه سرّی دارد اینکه در دلم –
هرکه مهمان می شود در حکم صاحبخانه است!
اینکه در آغوش من بودی دلیلی ساده داشت:
گنج معمولاً میان خانه ای ویرانه است!
اصغر عظیمی مهر
عقل دارم!- بیشتر از آنچه لازم داشتم-
هر که از دیوانگی دل می کَند دیوانه است!
مست اگر با دست خالی راهی میخانه است
احتمالاً در سرش یک فکر بی باکانه است
عقل دارم!- بیشتر از آنچه لازم داشتم-
هر که از دیوانگی دل می کَند دیوانه است!
پیش چشم آشنایان هرچه میخواهی بگو
سختی تحقیر پیش مردم بیگانه است!
راه خود را کج کن و قدری از آنسوتر برو!
هرکجا دیدی سری آرام روی شانه است!
من نمیدانم چه سرّی دارد اینکه در دلم –
هرکه مهمان می شود در حکم صاحبخانه است!
اینکه در آغوش من بودی دلیلی ساده داشت:
گنج معمولاً میان خانه ای ویرانه است!
اصغر عظیمی مهر
عقل دارم!- بیشتر از آنچه لازم داشتم-
هر که از دیوانگی دل می کَند دیوانه است!
مست اگر با دست خالی راهی میخانه است
احتمالاً در سرش یک فکر بی باکانه است
عقل دارم!- بیشتر از آنچه لازم داشتم-
هر که از دیوانگی دل می کَند دیوانه است!
پیش چشم آشنایان هرچه میخواهی بگو
سختی تحقیر پیش مردم بیگانه است!
راه خود را کج کن و قدری از آنسوتر برو!
هرکجا دیدی سری آرام روی شانه است!
من نمیدانم چه سرّی دارد اینکه در دلم –
هرکه مهمان می شود در حکم صاحبخانه است!
اینکه در آغوش من بودی دلیلی ساده داشت:
گنج معمولاً میان خانه ای ویرانه است!
اصغر عظیمی مهر
عقل دارم!- بیشتر از آنچه لازم داشتم-
هر که از دیوانگی دل می کَند دیوانه است!
مست اگر با دست خالی راهی میخانه است
احتمالاً در سرش یک فکر بی باکانه است
عقل دارم!- بیشتر از آنچه لازم داشتم-
هر که از دیوانگی دل می کَند دیوانه است!
پیش چشم آشنایان هرچه میخواهی بگو
سختی تحقیر پیش مردم بیگانه است!
راه خود را کج کن و قدری از آنسوتر برو!
هرکجا دیدی سری آرام روی شانه است!
من نمیدانم چه سرّی دارد اینکه در دلم –
هرکه مهمان می شود در حکم صاحبخانه است!
اینکه در آغوش من بودی دلیلی ساده داشت:
گنج معمولاً میان خانه ای ویرانه است!
اصغر عظیمی مهر
پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها فرمت فایل: پاو وینت تعداد اسلاید: 14         بخشی از متن فرزندان راه پدران را ادامه ندادند اگرچه چنگیز، هلاکو و تیمور با حمله به ایران های زیادی به بار آوردند امّا جانشینان آن ها راه پدران خودرا ادامه ندادند. آن ها پس از آشنایی با مردم ایران، تح تتأثیر عقاید و آداب و رسوم ایرانیان قرار گرفتن ...دریافت فایل پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها
اختصاصی از سورنا فایل پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها با و پر سرعت .
 پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها
 پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه هافرمت فایل: پاو وینتتعداد اسلاید: 14    بخشی از متنفرزندان راه پدران را ادامه ندادنداگرچه چنگیز، هلاکو و تیمور با حمله به ایران های زیادی به بار آوردند امّا جانشینان آن ها راه پدران خودرا ادامه ندادند. آن ها پس از آشنایی با مردم ایران، تح تتأثیر عقاید و آداب و رسوم ایرانیان قرار گرفتند. پس به تدریج به دین روی آوردند و مسلمان شدند. آن ها همچنین سعی د از خشونت و ویرانگری پدرانشان فاصله بگیرندو عمران و آبادی در ایران را تشویق کنند.
با
پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها
پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها
 پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها
پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها فرمت فایل: پاو وینت تعداد اسلاید: 14         بخشی از متن فرزندان راه پدران را ادامه ندادند اگرچه چنگیز، هلاکو و تیمور با حمله به ایران های زیادی به بار آوردند امّا جانشینان آن ها راه پدران خودرا ادامه ندادند. آن ها پس از آشنایی با مردم ایران، تح تتأثیر عقاید و آداب و رسوم ایرانیان قرار گرفتند . پس به تدریج به دین روی آوردند و مسلمان شدند. آن ها همچنین سعی د از خشونت و ویرانگری پدرا ...
دریافت فایل پاو وینت درس22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابت بازسازی ویرانه ها

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
گفتم که خدا مرا مرادی بفرست توفان زده‏ ام مرا نجاتی بفرست فرمود که با یا مهدی نذر گل نرگس صلواتی بفرست * * * * * * * * *اس ام اس نیمه شعبان* * * * * * * *
در انتظار باران نیست آنکه بذری نکاشته زهی خجسته زمانی که یار باز آید به کام غم‏زدگان غم‏گسار باز آید اگر فدای زمان نخواهد شد ز سر چه گویم و سر، خود چه کار باز آید * * * * * * * * *اس ام اس نیمه شعبان* * * * * * * * ویرانه نه آنست که جمشید بنا کرد ویرانه نه آنست که فرهاد فرو ریخت ویرانه دل ماست که هر به یادت صد بار بنا گشت و دگر بار فرو ریخت
یازده پله زمین رفت به سمت ملکوت یک قدم مانده، زمین شوق شکفتن دارد * * * * * * * * *اس ام اس نیمه شعبان* * * * * * * *
شاید آن روز که سهراب نوشت: "تا شقایق هست زندگی باید کرد" خبری از دل پر درد گل یاس نداشت باید اینگونه نوشت: هر گلی هم باشد، چه شقایق چه گل پیچک و یاس زندگی بی مهدی زندگی با غم‏هاست * * * * * * * * *اس ام اس نیمه شعبان* * * * * * * * اگر با آمدن "آفتاب" از "خواب" بیدار شویم مان قضاست...
ای مدنی‏برقع و مکی نقاب سایه‏نشین، چند بود آفتاب منتظران را به‏لب آمد نفس ای ز تو فریاد به فریاد رس * * * * * * * * *اس ام اس نیمه شعبان* * * * * * * * از ناکجای وجود بی مقدارم، تا آستان بی کران کوی تو، در میان سیلاب اشک، پلی از نیاز می زدم. پلی از انتظار،
از غیبت تا ظهور
* * * * * * * * *اس ام اس نیمه شعبان* * * * * * * * مست عشقم، مست یارم، مست دوست
مست معشوقی که عالم مست اوست
یا صاحب ا مان ادرکنی
* * * * * * * * *اس ام اس نیمه شعبان* * * * * * * * مهدی جان!
صبح بی تو ، رنگ بعدازظهر یک آدینه دارد
بی تو حتی مهربانی ح ی از کینه دارد
من و شما سر دو تا موضوع توافق صد در صد داریم!
دوست داشتنِ مریم و گل های شمعدونی.