وبسایت روستای فرهنگی تاریخی علیان دامغان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان گفت: خانه تاریخی "ناصر لشکر" با قدمت بیش از 150 سال به عنوان نخستین اقامتگاه بوم گردی شهرستان دامغان راه اندازی شد
این مکان در 35 کیلومتری شمال دامغان و در مسیر راه دامغان – کیاسر- ساری و در میان روستاهای آستانه و کلاته رودبار قرار گرفته است.
این مکان در 35 کیلومتری شمال دامغان و در مسیر راه دامغان – کیاسر- ساری و در میان روستاهای آستانه و کلاته رودبار قرار گرفته است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان گفت: یکی از مهم ترین دستاوردهای ت تدبیر و امید در استان سمنان، رونق گردشگری استان و به خصوص شهرستان دامغان است
برج چهل دختر برج آجری در مغرب شهر دامغان پشت آرامگاه زاده جعفر و کنار جاده دامغان به سمنان قرار دارد.
کانال بتنی انتقال آب کشاورزی به روستای ˈبقˈ دامغان تکمیل شد سمنان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان از اتمام عملیات مرحله دوم اجرای شبکه فرعی آبیاری اراضی پایین دست سد دامغان در حوزه روستای بق خبر داد. ˈعباس علیان نژادˈ روز چهارشنبه افزود: طول پروژه کانال بتنی انتقال آب کشاورزی به روستای ˈبقˈ قریب هفت کیلومتر است که در دو مرحله اجرا شد.

وی گفت: برای اجرای این مرحله به طول سه هزار و 900 متر به همراه احداث جاده دسترسی بیش از یک میلیارد ریال از محل اعتبارات بلاعوض طرح ملی ساختمان شبکه آبیاری حوزه مرکزی دامغان هزینه شد و بهره برداران نیز در تامین بخشی از هزینه ها مشارکت 15 درصدی داشتند.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان بیان کرد: کشاورزان روستای بق از مزایای این پروژه برای انتقال سریعتر آب، جلوگیری از هدر رفت آب و کمک به توسعه کشت بهره مند شده اند.ک/1
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان دامغان گفت: در این مرحله از مرمت، تا ۱.۵ متر ارتفاع دور تا دور مناره مرمت و بهسازی می شود.
بیش از ۱۱ میلیارد تومان برای تکمیل سه پروژه شامل جاده دامغان- معلمان- اصفهان و ندامتگاه دامغان و تاسیسات فاضلاب شهری اختصاص پیدا کرد .
با کاشت 450 اصله درخت، گل و گیاهان زینتی و دارویی، چشمه علی دامغان جان دوباره ای گرفته است.
از این تعداد ۵۷ نفر در شهر دامغان ثبت نام د که در بین این افراد شش نفر زن نیز حضور دارند.
سومین جشنواره حلواپزان، هفته جاری در روستای تویه رودبار دامغان برگزار می شود.
دامغان-دامغان را از دیرباز صد دروازه می نامیدند، شهری که نخستین دروازه اش ری آباد میامی و صدمین آنها شریف آباد تهران بوده است امروز اما این شهر باجاذبه های فراوان میهمان مسافران نوروزی است.
دامغان -ایرنا- فرماندار شهرستان دامغان گفت : سه هزار نیروهای اجرایی، امنیتی، انتظامی و خدماتی برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای ی شهر و روستا در این شهرستان…
خبرگزاری مهردامغان - مردم دامغان در مجلس شورای ی گفت: کریدور شمال به جنوب که استان های مازندران، اصفهان و هرمزگان را به هم متصل می کند در محور دامغان- جندق با ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار دوبانده می شود. به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرحمان رستمیان صبح شنبه در جلسه ارتقاء امنیت راه های دامغان در محل فرمانداری این شهرستان ضمن بیان اینکه محور دامغان - جندق دو بانده می شود اظهار داشت: کاهش تصادفات، رفع نقاط حادثه خیز، تسریع در تردد خودرو، ارتقاء امنیت راه ها از مهمترین اه این طرح است. وی یادآور شد: در حال حاضر ۱۰ کیلومتر از طرح دو بانده شدن محور دامغان - جندق در منطقه سرکویر جنوب شهرستان دامغان با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.
بیش از 50 فقره پرونده تخلف در عرصه های منابع ملی شهرستان دامغان تشکیل شده و برای ۹۶ درصد از اراضی ملی دامغان سند صادر شده است.
خانه تاریخی ناصر لشکر با قدمت بیش از 150 سال به عنوان نخستین اقامتگاه بوم گردی شهرستان دامغان راه اندازی شد.
این کارگاه با هدف پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی در دانشجویان در دامغان برگزارشد.
با کاشت 450 اصله درخت ، گل و گیاهان زینتی و دارویی، چشمه علی دامغان جان دوباره ای گرفته است.
ناظر عالی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: مرمت و ساماندهی برج مهماندوست دامغان آغاز شد
این مسجد مربوط به دوره ساسانیان است که در شهر دامغان جای گرفته و در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
بیش از 80 کیلوگرم ماهی غیر بهداشتی و فاسد در شهرستان دامغان کشف شد.
شهرستان دامغان دارای آثار باستانی و گردشگری متعددی است که توانسته گردشگران بسیاری را به خود جذب کند.
گرد همایی فرهنگیان بازنشسته و پیش وت ای دامغان و یه در سالن مرکز علمی کاربردی رسول اکرم برگزار شد.
ز له ای به بزرگی 3.1 درجه مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در منطقه دیباج شهرستان دامغان به وقوع پیوست.
واژگونی خودروی پراید در 48 کیلومتری محور دامغان - کیاسر منجر به فوت راننده اش شد .

پاو وینت معماری تاریخانه دامغانپاو وینت-معماری-تاریخانه-دامغانپاو وینت معماری تاریخانه دامغان، در حجم 14 اسلاید. این فایل مربوط به درس معماری ی رشته معماری می باشد. این فایل جز س ل های کتاب سبک شناسی پیرنیا می باشد و شامل: پیشینه، پلان، نما، سه بعدی، دید پرنده و مقایسه با مساجد دیگر و ... می باشد. فایل
مردم دامغان در دفاع از ی به جزییات شب حادثه برخوزد دو قطار پرداخت.
در مراسمی از کار آفرینان و مجریان برتر طرح های اشتغا ایی کمیته امداد (ره) دامغان تجلیل شد.
فرماندار دامغان گفت : روزانه پنج هزار نفر مسافر نوروزی در دامغان اسکان یافتند،مجموعا ۱۰۰هزار مسافر در این شهرستان اسکان یافتند.
به همت هیئت بسکتبال شهرستان دامغان و باشگاه هدف دامغان مقرر گردید تا در آستانه ولادت با سعادت مولا علی ع و فرا رسیدن سوم داد سالروز حماسه فتح مشهر و به بهانه گرامیداشت این ایام مبارک و ارتقای آمادگی تیم های شرستان و ایجاد شور و نشاط بین ورزشکاران، یک دوره مسابقات چهار جانبه در رده نوجوانان با حضور چهار تیم: هیئت دامغان، هدف دامغان، هیئت شاهرود و کنکو تهران از تاریخ 22 لغایت 24 اردیبهشت در دامغان برگزار گردد.
این مسابقات عصر روز دوشنبه و صبح و عصر روز و در سالنهای 9 دی یوم حمزه سید ال ءع و سالن حجاب مجموعه ورزشی انقلاب شهرستان دامغان برگزار می گردد.
" کمیته مسابقات هیئت بسکتبال دامغان"