هواشناسی آذربایجان

 حضور معاون فنی و شبکه ایستگاههای سازمان هواشناسی کشور( میرزایی)،مدیر شبکه سازمان هواشناسی کشور ( جباری) و هیات همراه در اداره هواشناسی آمل.
معاون فنی و شبکه ایستگاههای سازمان هواشناسی کشور( میرزایی) به اتفاق مدیر شبکه سازمان هواشناسی کشور ( جباری)، رییس شبکه ایستگاههای همدیدی سازمان هواشناسی کشور( ایزدفر) و مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی( لایقی).در اداره هواشناسی شهرستان آمل حضور یافته و ضمن بازدید  از پلاتفرم هواشناسی، ساختمان اداره و مزرعه تحقیقاتی برنج این مرکز، با ابراز رضایت، از تلاش همکاران مجموعه تقدیر نمودند.


جلسه هم شی نمایندگان نواحی هفتگانه هواشناسی کشاورزی مورخه 2 و 3 اردیبهشت ماه 97 در سازمان هواشناسی کشور و حضور رییس اداره هواشناسی آمل( بهزادی ) به عنوان ناحیه 2 ( شامل استانهای گیلان،گلستان و اسان شمالی  و مازندران) و دبیر ت کشاورزی مازندران(شعبانپور)


در این جلسه در خصوص موضوعات مهمی نظیر: بررسی برنامه عملیاتی سه ماهه پایان سال 96 و اطلاعات ارسالی استان ها، تدوین برنامه عملیاتی سال 97 و تدوین سند شرح وظایف مدیران کل و نمایندگان نواحی هفتگانه ، اعضای اصلی ت کشاورزی استانها در امور هواشناسی کشاورزی بحث و گفتگو شد
 
هواشناسی کشاورزی
مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به وقوع تندباد طی امشب و فردا هشدار داد.
   جلسه شورای اداری شهرستان آمل  با حضور مدیر کل هواشناسی استان مازندران

  مدیر کل هواشناسی استان مازندران(رضوی) درشورای اداری شهرستان آمل مورخه 9 آذر ماه 96 شرکت نموده و در خصوص چگونگی منطقه بندی اقلیمی برای تعرفه گاز، توجه بیشتر در مدیریت منابع آب و استفاده از پیش بینی هواشناسی در مباحث کشاورزی و استفاده از سموم کشاورزی مطالبی بیان داشتند.
در این جلسه شورای اداری از تلاشهای ارزنده رییس هواشناسی شهرستان آمل( بهزادی) در حوزه هواشناسی و حضور فعال و  ارائه گزارشات به موقع در ستاد مدیریت بحران شهرستان با اهدای لوح ، تقدیر بعمل آمد.
 
شورای اداری
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بر اساس نقشه های پیش ی هواشناسی هوای استان آذربایجان غربی تا پایان این هفته ابری و مه آلود پیش بینی می شود.
بازدید مدیرکل هواشناسی مازندران(رضوی)، رییس هواشناسی شهرستان آمل(بهزادی) و هیئت همراه از پروژه احداث هواشناسی رینه 
 
مدیرکل هواشناسی مازندران(رضوی)،رییس هواشناسی شهرستان آمل(بهزادی) و هیئت همراه با حضور اعضای شورای شهر رینه جهت پیشرفت مناسب تر فعالیتهای احداث اداره و ایستگاه هواشناسی ضمن برگزاری جلسه مشترک کاری؛ تعیین مکان و جانمایی ساختمان و پلاتفرم(سکوی) هواشناسی به تسریع امور مربوطه تاکید د.این پروژه در مرحله محوطه سازی و رمپ گذاری با پیشرفت فیزیکی 60 درصد می باشد
 
بازدید رینه
بازدید رینه
 
بازدید رینه
هواشناسی آذربایجان غربی با صدور اطلاعیه ای از احتمال سیل شدن آذربایجان غربی به خصوص در بخش جنوب استان خبر داد.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: از شنبه هفته پیش رو، سامانه بارشی آذربایجان غربی تقویت شده و در مناطق سردسیر بارندگی به صورت برف پیش بینی می شود.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: تا پایان هفته سامانه بارشی در آذربایجان غربی فعال بوده و هوایی مه آلود برای استان پیش بینی می شود.
یک فعال در آذربایجان به زندان محکوم شد به گزارش بادکوبه به نقل از واحد مرکزی خبر، رسول جعفراف از م عان رسانه های آزاد و فعال در اوت سال 2014 بازداشت و به ، فرار مالیاتی، سوء استفاده از قدرت و جعل سند متهم شد.فاریس اف، وی گفت موکلش به این حکم اعتراض خواهد کرد. وی افزود: «این حکم تاییدی بر نبود دادگاه های آزاد در جمهوری آذربایجان است.»سازمان امنیت و همکاری اروپا در بیانیه ای ضمن محکومیت این رای اعلام کرد:«محاکمه جعفراف چیزی از بی عد ی کم ندارد. این حکم به مجموع رو مه نگاران و م عان ی که در جمهوری آذربایجان به سبب فعالیت های خود زندانی شده اند می افزاید.
 اعتراض آمیز مخالفان ت در جمهوری آذربایجان مخالفان ت جمهوری آذربایجان در اعتراض به عملکرد ضعیف اقتصادی ت در باکو د. بیش از دو هزار معترض عصر دیروز در ورزشگاه محصول باکو و با اشاره به مشکلات فراوان اقتصادی در کشور از میزبانی بازیهای اروپایی در جمهوری آذربایجان انتقاد د. کنندگان اعلام د: ت برای برگزاری این بازیها، هزینه های هنگفت کرده است که هیچ ضرورتی ندارد.
بازدید مدیرکل هواشناسی مازندران(رضوی)، رییس هواشناسی شهرستان آمل(بهزادی) و هیئت همراه از پروژه احداث هواشناسی رینه 
 
مدیرکل هواشناسی مازندران(رضوی)،رییس هواشناسی شهرستان آمل(بهزادی) و هیئت همراه با حضور اعضای شورای شهر رینه جهت پیشرفت مناسب تر فعالیتهای احداث اداره و ایستگاه هواشناسی ضمن برگزاری جلسه مشترک کاری؛ تعیین مکان و جانمایی ساختمان و پلاتفرم(سکوی) هواشناسی به تسریع امور مربوطه تاکید د.این پروژه در مرحله محوطه سازی و رمپ گذاری با پیشرفت فیزیکی 60 درصد می باشد
بازدید رینه
 
بازدید رینه
بازدید رینه
بازدید رینه
 
بازدید رینه
رونمایی از سایت اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی شهرستان آمل با حضور استاندار مازندران جناب آقای ربیع فلاح و مدیرکل هواشناسی استان جناب آقای رضوی
 
در تاریخ 23 مارس 2017 ،سوم فروردین 1396 مصادف با روز جهانی هواشناسی ، از پورتال اطلاع رسانی اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی شهرستان آمل با حضور استاندار محترم مازندران جناب آقای ربیع فلاح و مدیرکل محترم هواشناسی استان جناب آقای رضوی، توسط ریاست محترم اداره هواشناسی آمل، جناب آقای بهزادی،در محل اداره کل هواشناسی استان مازندران، رونمایی گردید.
از امکانات این پورتال می توان به پیش بینی های هفت و چهار روزه هوا، وضعیت هوای حاضر شهرستان آمل، توصیه های کشاورزی، تحلیل های فنولوژی محصولات کشاورزی و ... اشاره نمود.
مراسم رونمایی از سایت هواشناسی آمل
هم اکنون این پورتال با آدرس www.amolmet.ir در دسترس عموم قرار دارد.
حضور رییس اداره هواشناسی آمل در جلسه مدیریت بحران فرمانداری شهرستان آمل

جلسه مدیریت بحران فرمانداری شهرستان آمل با ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی ( کردی) و حضور بخشداران دشت سر، زاده عبدا..و لاریجان، رییس اداره هواشناسی شهرستان آمل( آقای بهزادی)، روسا و مسئولین ادارات بنیادمسکن، توزیع برق، آب وفاضلاب روستایی، امور آب و مخابرات در فرمانداری تشکیل گردید.
در این جلسه به ضرورت توجه بیش از پیش به اطلاعیه ها و اخطاریه های هواشناسی و وم آمادگی کامل مسئولین و دستگاههای اجرایی مرتبط با مدیریت بحران تاکید گردید.

@amolmet
.
‍ ‍ مراسم کلنگ زنی احداث اداره هواشناسی شهر رینه لاریجان آمل با حضور مدیر کل هواشناسی مازندران و مردم شریف شهرستان آمل در مجلس شورای ی

 مراسم کلنگ زنی احداث اداره و ایستگاه هواشناسی شهر رینه لاریجان آمل با حضور مدیر کل هواشناسی مازندران ( رضوی) ، مردم شریف شهرستان آمل در مجلس شورای ی ( یوسفیان) ، معاون فرماندار ( حیدرزاده) ، رییس هواشناسی شهرستان آمل( بهزادی)، رینه ( حجه ال شکری) ، بخشدار لاریجان ( مقدم)، شهردار و رییس و اعضای شورای شهر و برخی مدیران استانی و شهرستانی برگزار گردید
اداره هواشناسی رینه،  اولین ایستگاه هواشناسی در استان مازندران خواهد بود که طی 10 سال اخیر به بهره برداری رسیده و کلیه پارامترهای هواشناسی را هم به صورت خ ر و هم به صورت دستی اندازگیری خواهد کرد

.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: از اوایل هفته پیش رو سامانه بارشی در آذربایجان غربی تقویت شده و شاهد بارش باران و در مناطق سردسیر برف می شویم.
برگزاری نشست مشترک هواشناسی مازندران با پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری کشور در راستای ت کشاورزی 
یکشنبه 24 فروردین 96، مدیر کل هواشناسی مازندران ( رضوی) ، رییس اداره هواشناسی شهرستان آمل ( بهزادی) و هیات همراه ضمن بازدید از ایستگاه تحقیقات مرکبات شهید یاسینی منطقه کترا نشتارود ، نشست مشترکی با روسای دو مرکز داشتند .
در این نشست گل محمدی ، رییس پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری کشور ، ضمن تاکید بر اهمیت و تاثیر پارامتر های هواشناسی در افزایش عملکرد مرکبات، فقدان اطلاعات در مقیاس کوچک و احداث ایستگاه هواشناسی را از نیازهای اصلی منطقه غرب استان و قابل تامل دانست.        در ادامه جلسه مکان ی ایستگاه هواشناسی در شهر نشتارود به منظور احداث ایستگاه خ ر صورت پذیرفت.
سید محمدرضا رضوی ، مدیرکل هواشناسی مازندران ، ضمن تاکید  بر همکاری مشترک در خصوص اجرای پروژه های پژوهشی ، احداث و شروع فعالیت ایستگاه خ ر هواشناسی در آینده نزدیک را بیان نمودند .
 
نشست مشترک
 
نشست مشترک

ویزای آذربایجان که به صورت الکترونیکی صادر می شود دارای 30 روز اعتبار می باشند پس برای دریافت ویزای آذربایجان با مدت اقامت بیشتر باید به نمایندگی کنسولی کشور آذربایجان مراجعه نمایید. اگر می خواهید بیش از 10 روز در آذربایجان بمانید باید قبل از به اتمام رسید 10 روز به اداره مهاجرت رفته و اقامت خود را در آنجا ثبت نمایید. ویزای آذربایجان 30 روزه برای بسیاری از کشورها توسط سامانه الکترونیکی صادر می شود که انگلیس، کانادا و استرالیا نیز از آن جمله می باشند.نآن
برگزاری جلسه ت کشاورزی با حضور مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرایی مرتبط
جلسه ت کشاورزی با حضور مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرایی مرتبط در اداره کل هواشناسی مازندران با ارائه گزارش از فعالیت هایی از هواشناسی برگزار گردید .
ابتدا آقای رضوی ، مدیر کل هواشناسی استان در خصوص اهمیت اطلاعات هواشناسی در بهبود زندگی مردم ، کم آبی ، مهاجرت ، مدیریت آب و خاک و نقش روابط عمومی های ارگانها و سازمانها در ترویج و اطلاع رسانی مطالبی را بیان داشتند و اهمیت ظرفیت سازی در بخش ت و برگزاری جلسات مشترک را مهم دانستند .
موارد مهمی  از جمله افزایش آگاهی عمومی، تغییر اقلیم و اصلاح ساختار نظام بهره برداری و مدیریت در بهره برداری مصرف آب ، تصویب قوانین بازدارنده ، از مسائل مورد بحث در این جلسه بود .
در ادامه آقای بهزادی ، رییس اداره هواشناسی شهرستان آمل در خصوص روشهای دست ی به اطلاعات هواشناسی، تعامل بیشتر فی ما بین دستگاههای اجرایی کشاورزی  و هواشناسی و ارائه اطلاعات هواشناسی از طریق مسیرهای مجازی در اختیار دستگاههای اجرایی  فعال در امور کشاورزی،  همکاری بین جهاد کشاورزی و هواشناسی جهت آموزش کاربران نهایی در کلاس های آموزشی - ترویجی کشاورزی  را مطرح نمودند.                                                                                                                                                                                                 در انتها اعضای جلسه ضمن بازدید از مرکز پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی ، در دیسکاشن کشاورزی شرکت نمودند  و با نحوه صدور پیش بینی ها و توصیه های هواشناسی کشاورزی آشنا شدند .   
دو نفر از هر بیست شهروند آذربایجان فقیر است به گزارش بادکوبه به نقل از پایگاه اینترنتی سلام نیوز آذربایجان، شاهین مصطفی اف در چهل و هشتمین نشست شورای س رستی بانک توسعه آسیا در باکو گفت : در سال 2001 میلادی از هر دو شهروند جمهوری آذربایجان یک نفر فقیر محسوب می شد و اکنون از هر 20 شهروند کشور دو نفر فقیر محسوب می شود.کارشناسان اقتصادی تک محصولی شدن و وابستگی به صدور نفت خام را مشکل بزرگ اقتصاد جمهوری آذربایجان می دانند.به رغم افزایش درآمدهای نفتی جمهوری آذربایجان به علت است اج و فروش نفت از دریای خزر، هزینه های سنگین ت برای ساخت تاسیسات و زیرساختهای مورد نیاز جهت برگزاری برنامه ها و مسابقات اروپایی نظیر مسابقه موسیقی یوروویژن در سال 2012 ، نخستین مسابقات ورزشی اروپا در ماه ژوئن سال جاری و همچنین بالا بودن میزان فساد مالی در کشور ، ریشه کن فقر در این کشور کوچک نفت خیز امکان پذیر نشده است.در حالیکه ت جمهوری آذربایجان مدعی است فقر را از 20 درصد در سال 2001 به پنج درصد در سال جاری رسانده است، منتقدان اقتصادی می گویند پایین بودن دستمزدها در کشور به نسبت مخارج مردم حکایت از ساختگی بودن آمار تی دارد و آمار فقر چند برابر بیش از ارقامی است که مقامات تی اعلام می کنند.
ارومیه – مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به وقوع تندباد طی امشب و فردا هشدار داد.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از نفوذ سامانه بارشی به استان از بعد از ظهر امروز یکشنبه خبرداد و گفت: احتمال بارش تگرگ در نواحی مستعد وجود دارد.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بر اساس آمار مقایسه ای، بارندگی های آذربایجان غربی در سال زراعی 95-96 نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 38 درصد کاهش یافته است.
نشست مشترک اداره هواشناسی مازندران با مرکز ملی توسعه تکنولوژی و ترویج کشاورزی هراز
 
برگزاری نشست مشترک هواشناسی مازندران با مرکز ملی توسعه تکنولوژی و ترویج کشاورزی هراز در راستای ت کشاورزی 
 
دوشنبه 9 داد 96، مدیر کل هواشناسی مازندران ( رضوی) ، رییس اداره هواشناسی شهرستان آمل ( بهزادی) و هیات همراه ضمن بازدید از بخشها و ادارات مختلف مرکز ملی توسعه تکنولوژی و ترویج کشاورزی هراز  ، نشست مشترکی برگزار نمودند .
 
در این نشست که روسا و مسئولین بخشهای مختلف این مرکز ملی حضور داشتند،  سید محمدرضا رضوی(مدیر کل هواشناسی) ضمن تاکید بر اهمیت و تاثیر پارامتر های هواشناسی در افزایش عملکرد برنج، احداث ایستگاه هواشناسی خ ر و دیجیتالی نمودن برداشت اطلاعات جوی را از موارد مهم و قابل پیگیری در استان مطرح و قابل تامل دانست. در ادامه جلسه ضمن تاکید بر تحکیم روابط کاری فی م ن ؛احداث ایستگاه خ ر در آینده نزدیک در این مرکز را بیان داشتند. رییس هواشناسی آمل(بهزادی) ضمن تاکید بر همکاری مشترک؛ در خصوص اجرای پروژه های پژوهشی ، آموزش بهره برداران و کاربران نهایی و چگونگی و روشهای  اطلاع رسانی مناسب پیش بینی های هواشناسی اعلام آمادگی نمودند .
 
نشست مشترک
 
نشست مشترک
بر اساس آ ین نقشه های پیش ی هواشناسی ، نفوذ تدریجی سامانه بارشی نسبتا فعال از اوا فردا دوشنبه تا روز چهارشنبه استان آذربایجان شرقی را تحت تاثیر قرار میدهد.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: باید موضوع به روز رسانی تجهیزات هواشناسی با هدف اطلاع رسانی لحظه به لحظه جدی گرفته شود تا با آگاهی از شرایط جوی از گسترده تر شدن خسارات جانی ومالی جلوگیری شود.
اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه ای با اشاره به بارش برف و کاهش 4 تا 8 درجه ای دمای استان در روزهای پیش رو، بر آمادگی لازم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی هشدار داد.
برگزاری نشست مشترک اداره کل هواشناسی مازندران با مرکز ملی توسعه تکنولوژی و ترویج کشاورزی هراز در راستای اجرایی شدن ت کشاورزی 
 
مدیر کل هواشناسی مازندران ( رضوی) ، رییس اداره هواشناسی شهرستان آمل ( بهزادی) و هیات همراه روز دوشنبه 9 داد 96 ضمن بازدید از بخشها و ادارات مختلف مرکز ملی توسعه تکنولوژی و ترویج کشاورزی هراز  ، نشست مشترکی برگزار نمودند .
در این نشست که روسا و مسئولین بخشهای مختلف این مرکز ملی حضور داشتند،  سید محمدرضا رضوی(مدیر کل هواشناسی) ضمن تاکید بر اهمیت و تاثیر پارامتر های هواشناسی در افزایش عملکرد برنج، احداث ایستگاه هواشناسی خ ر و دیجیتالی نمودن برداشت اطلاعات جوی را از موارد مهم و قابل پیگیری در استان مطرح و قابل تامل دانست. در ادامه جلسه ضمن تاکید بر تحکیم روابط کاری فی م ن ؛احداث ایستگاه خ ر در آینده نزدیک در این مرکز را بیان داشتند. رییس هواشناسی آمل(بهزادی) ضمن تاکید بر همکاری مشترک؛ در خصوص اجرای پروژه های پژوهشی ، آموزش بهره برداران و کاربران نهایی و چگونگی و روشهای  اطلاع رسانی مناسب پیش بینی های هواشناسی اعلام آمادگی نمودند .
 
نشست مشترک
 
نشست مشترک
انتقاد سازمان عفو بین الملل از بازداشت فعالان در آذربایجان آذربایجان از سال 2003 تحت حاکمیت الهام علی یف است. علی یف مورد حمایت غرب است زیرا توانسته است در تامین نفت و گاز اروپا نقش جایگزین روسیه را ایفا کند.گروه های ، ت جمهوری آذربایجان را به سرکوب مخالفان و زندانی آنها متهم می کنند اما ت چنین اتهاماتی را رد می کند.عفو بین الملل در بیانیه ای اعلام کرد رسول جعفروف از در ارتباط با فعالیت های خود و همچنین بیان و برگزار ات محروم شده است.در این بیانیه آمده است جعفروف پنجمین نفری است که طی چهار ماه گذشته به علت چنین اتهاماتی زندانی می شود. عفو بین الملل جعفروف را یک زندانی می داند.جعفروف که بنیانگذار باشگاه جمهوری آذربایجان در باکو است روز شنبه بازداشت و به اتهام فرار مالیاتی ، تجارت غیر قانونی و سوء استفاده از موقعیت خود به سه ماه بازداشت پیش از محاکمه محکوم شد.منتقدان می گویند بازداشت جعفروف تاکیدی بر اقدام ت به سرکوب مخالفان در این جمهوری سابق شوروی است.جمهوری آذربایجان سال 2009 محدودیت هایی را علیه جامعه مدنی در این کشور اعمال کرد.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بارندگی های آذربایجان غربی امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 32 درصد کاهش یافت.