همایش حقوق مالکیت معنوی

اولین همایش ملی وک ،اخلاق،فقه و حقوق اولین همایش ملی وک ،اخلاق،فقه و حقوق در تاریخ 27 آذر 1393 توسط آزاد ی واحد میبد در شهر میبد یزد برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید....
پایان نامه مالکیت معنوی با رویکرد مالکیت صنعتی در حقوق ایران(61ص)
چکیده :درعالم حقوق به چیزی مال اطلاق می شود که دو صفت اساسی داشته باشد :"الف ) فایده داشته و در برآورد نیاز انسان مؤثر باشد ، فرقی ندارد که نیاز ، مادی باشد یا معنوی . ب ) قابل اختصاص یافتن به شخص یا جمعیتی معین باشد ."[1] در گذشته واژه ی " مال " ویژه کالای مادی بود ولی پیشرفت های زندگی بشر به تدریج آن را از این معنی محدود و ابت خارج ساخته است. بگونه ای که در زمان کنونی به تمام عناصر دارایی مانند سرقفلی ، حق اختراع ، حق تألیف ، اسم تجارتی ، علامت تجارتی ، طرح صنعتی و غیره نیز مال گفته می شود .....
دانش پژوهان گرامی از حسن انتخاب شما سپاسگزاریم پایان نامه مالکیت معنوی با رویکرد مالکیت صنعتی در حقوق ایران آماده میباشد لطفا به لینک زیر مراجعه و سپس اقدام به کنید

پایان نامه مالکیت معنوی با رویکرد مالکیت صنعتی در حقوق ایران
===================ایمیل های پشتیبانی اختصاصی[email protected]
[email protected] 
تعداد صفحات:20
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
تعریف حقوق مالکیت های معنوی
مراجع رسیدگی به حقوق مالکیت معنوی
حقوق مالکیت معنوی و انتقال تکنولوژی
اقسام حقوق مالکیت معنوی
اجزای مالکیت صنعتی
اختراع
تعریف اختراع
حق اختراع
شرایط ثبت اختراع
تازگی
گام ابتکاری
کاربرد صنعتی (قابلیت استفاده در صنعت)
ورقه اختراع
واگذاری حق اختراع در قرارداهای انتقال تکنولوژی
دانش فنی
اقسام دانش فنی
دانش فنی محصول
دانش فنی ساخت
دانش فنی فرآیند
دانش فنی به شکل مجموعه ای از اطلاعات
انتقال مدارک
حفظ اسرار
نتیجه گیری
منابع و ماخذ
 
چکیده:
بخش اعظم رشد اقتصادی یک کشور در گرو رشد و توسعه تکنولوژیک آن است و انتقال تکنولوژی به معنی زنجیره ای منظم از فعالیت های هدفمند جهت به کار گیری مجموعه عناصر تکنولوژی در مکانی به جز مکان اولیه است و ایجاد آن گام مهمی در مسیر صنعتی شدن و توسعه اقتصادی کشورهای کمتر توسعه یافته و در حال توسعه که قادر به تولید تکنولوژی های پیشرفته نیستند، به شمار میرود.
نیازهای مادی و سطح زندگی در جامعه امروز به شدت ارتقا یافته است. پیشرفت علم و فناوری تقسیم کار در اجتماع را ناگزیر ساخته است و تقریبا ی نمیتواند همزمان با پرداختن اصولی و عمیق به تلاش های فکری جهت خلق تکنولوژی نوین به اشتغال و ب درآمد از مشاغل معمول نیز بی شد. پس برخلاف گذشته آثار فکری ارزش مادی نیز پیدا کرده اند و بعنوان اصلی ترین راه تامین نیازهای مادی پدید آورندگان شناخته میشوند. از سوی دیگر پیشرفت و تنوع روز افزون وسائل ارتباطی این سرمایه ها را که نقش مهمی در توسعه تمدن، فرهنگ، اقتصاد و صنعت بشری ایفا میکنند، در معرض خطرات بزرگی قرار داده است. به همین خاطر ت ها و ملت های صاحب تکنولوژی روز دنیا به تدوین قوانین و دستورالعمل هایی جهت حمایت و نظارت بر مالکیت های معنوی خالقان تکنولوژی پرداخته و کشورهای دیگر را هم به متابعت و پیروی از این قوانین وا داشته اند.
در این مقاله پس از تعریف حقوق مالکیت معنوی به توصیف و تبیین اهم جنبه‌های حقوق مالکیت های معنوی در رابطه با انتقال تکنولوژی پرداخته میشود.

لینک

 
 
پایان نامه حقوق با محوریت مالکیت فکری
در پایان نامه حقوق با موضوع مالکیت فکری گفته می شود که امروزه بسیاری از فعالیتهای تجاری و اقتصادی محدود به بازار داخلی کشورها نیستند بلکه با عبور از مرزهای سرزمینی، بازارهای منطقه ای، فرامنطقه‌ای و جهانی را درنوردیده‌اند. بر اساس این پایان نامه، مالکیتهای فکری نیز با وجود ماهیت سرزمینی خود به دلیل ارزش تجاری منحصر به فردشان، محور عمده فعالیتهای اقتصادی پرسود شده و در میان متقاضیان بین‌المللی خود داد و ستد می‌شوند.
 

مساله مالکیت فکری در بسیاری از کشورهای توسعه یافته تا حدی اهمیت دارد که در بسیاری از موارد، نقض حقوق مربوط به آنها با مجازات و طرح دعاوی قضایی در مراجع حقوقی مواجه می‌شود. این در حالی است که بر اساس پایان نامه حقوق، علیرغم تلاشهای بسیاری که در داخل کشور به منظور به رسمیت شناختن حقوق مالکیت فکری صورت گرفته، کماکان چالشهای متعددی در زمینه این حوزه حقوقی وجود دارد و از این رو صاحبان حقوق مالکیت فکری نمی‌توانند به طور قطعی نسبت به اعاده حقوق خود در این زمینه اطمینان داشته باشند.
مالکیت فکری در عرصه بین‌المللی شامل دو بعد اصلی مالکیت فکری معنوی و مادی است. در  پایان نامه حقوق، یکی از مهمترین و شناخته شده ترین انواع مالکیت فکری، حق تکثیر یا همان کپی‌رایت است که به عنوان یکی از بحث‌برانگیزترین مفاهیم حقوقی در سالهای اخیر تبدیل شده است. به طور کلی، در این پایان نامه گفته  می‌شود که کپی‌رایت به عنوان یکی از محورهای اصلی حقوق فردی در بسیاری از کشورهای جهان شناخته می‌شود و نقض آن، به ویژه در خصوص آثار ادبی و هنری خسارات سنگینی را برای عامل خاطی در پی دارد. در این پایان نامه، مجازات و جرایم مترتب بر عامل ناقض حقوق مالکیت فکری و همچنین را ارهای جلوگیری از این تخلف مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
انجام پایان نامه حقوق
سفارش پایان نامه حقوق
 
تا سال هزار و سیصد و هشتاد و یک در کمتر متونی در رشته حقوق عبارت «حقوق مالکیت فکری» به کار رفته است. اغلب حقوقدانان از عبارت «حقوق مالکیت معنوی» استفاده می د و هنوز هم برخی از آنان از این عبارت استفاده می نمایند. در سال هشتاد و یک کت با عنوان «حقوق مالکیت فکری، حق مؤلف و مالکیت صنعتی» به رشته تحریر درآوردم که برخواسته از پایان نامه کارشناسی ارشد و یک سال مطالعه پس از آن بود. این اثر حقوقدانان را خواسته یا ناخواسته در برابر اصطلاح جدید «مالکیت فکری» قرار داد و بعدها دوره کارشناسی ارشد با عنوان «حقوق مالیکت فکری» در برخی دانشکده های حقوق ایجاد شد. اگرچه کتاب پیش گفته در برخی از دانشکده های حقوق و آثار حقوقی مورد استفاده و استناد قرار گرفته است؛ اما متاسفانه از آنجا که ناشر آن خارج از حوزه حقوق و قانون بود، آن طور که باید و شاید پخش نشد و مورد استفاده و استقبال قرار نگرفت. نشر کتاب مناسب توسط ناشر مناسب و تخصصی بسیار حائز اهمیت است.تصمیم دارم که این کتاب را ویرایش تا در صورت امکان توسط یک ناشر تخصصی در حوزه حقوق و قانون به چاپ برسد.
سال گذشته، 18 هزار نفر به اتهام نقض حقوق مالکیت معنوی، سرقت برندها و قاچاق کالا در چین بازداشت شدند.
تبیین اقتصاد خلاق، کارآفرینی و اقتصاد خلاق، جغرافیای اقتصاد خلاق، حقوق مالکیت معنوی و آموزش اقتصاد خلاق، محورهای پنج گانه این همایش ملی اعلام شده است.
تبیین اقتصاد خلاق، کارآفرینی و اقتصاد خلاق، جغرافیای اقتصاد خلاق، حقوق مالکیت معنوی و آموزش اقتصاد خلاق، محورهای پنج گانه این همایش ملی اعلام شده است.
تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور
تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور دسته: فقه و حقوق ی

فرمت فایل: docx
حجم فایل: 188 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17عنوان: تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور دسته: حقوق فرمت: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 17 صفحه این فایل شامل تحقیق جامع و کاملی با عنوان " بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور " می باشد که در حجم 17 صفحه با فرمت ورد تهیه شده است که میتواند به عنوان کار تحقیقی رشته حقوق مورد استفاده قرار گیرد. بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است: مقدمه و ضرورت توجه به حقوق مالکیت فکری مفهوم حقوق مالکیت فکری(معنوی) نواقص و ابهامات در نظام مالکیت معنوی سیاستهای گوناگون در زمینه حمایت از حقوق مالکیت معنوی منابع تحقیق تحقیق تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.
پرداخت و بلافاصله پس از پرداخت ، لینک به شما نمایش داده می شود و همچنین یک نسخه نیز برای شما ایمیل می شود .کلمات کلیدی : تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور , تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور , ضرورت توجه به حقوق مالکیت فکری , مفهوم حقوق مالکیت فکری(معنوی) , نواقص و ابهامات در نظام مالکیت معنوی , سیاستهای گوناگون در زمینه حمایت از حقوق مالکیت معنوی


مقدمه: الف) بیان مسأله: مالکیت فکری ترجمه ای از اصطلاح intellectual property است که برخی از حقوقدان ها از آن با تعبیر «مالکیت معنوی» یاد کرده اند. مالکیت [...]
ادامه مطلب
* معرفی رشته حقوق
از جمله رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی رشته علوم انسانی رشته حقوق قضایی می باشد. رشته مذکور در مقطع کارشناسی ارشد به نه گرایش حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی، حقوق مالکیت فکری، حقوق اقتصادی، حقوق محیط زیست، حقوق عمومی ، حقوق بین الملل، حقوق تجارت بین الملل و تقسیم می گردد . هر چند شرکت داوطلبان رشته حقوق در آزمون سراسری در هر نه گرایش بلا مانع می باشد ولیکن به جهت بالاتر رفتن شانس قبولی به داوطلبان عزیز توصیه می گردد که تنها یک گرایش را انتخاب نموده و زمان مطالعاتی خود را صرف همان گرایش نمایند. البته به جهت مشترک بودن مواد امتحانی چهار گرایش حقوق خصوصی، حقوق محیط زیست، حقوق مالکیت فکری و حقوق اقتصادی شرکت همزمان در این چهار گرایش بلا اشکال است.
در 29 آذرماه در همایش قانون اساسی و حقوق ملت با حضور منشور حقوق شهروندی رونمایی و از جانب ایشان امضا شد. اما «حقوق شهروندی» واژه ای است دهان پرکن که این بار دستمایه ت برای عوام فریبی قرار…
تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور
تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور دسته: فقه و حقوق ی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 188 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17
عنوان: تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور دسته: حقوق فرمت: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 17 صفحه این فایل شامل تحقیق جامع و کاملی با عنوان " بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور " می باشد که در حجم 17 صفحه با فرمت ورد تهیه شده است که میتواند به عنوان کار تحقیقی رشته حقوق مورد استفاده قرار گیرد. بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است: مقدمه و ضرورت توجه به حقوق مالکیت فکری مفهوم حقوق مالکیت فکری(معنوی) نواقص و ابهامات در نظام مالکیت معنوی سیاستهای گوناگون در زمینه حمایت از حقوق مالکیت معنوی منابع تحقیق تحقیق تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.
پرداخت و
فراخوان مقاله نخستین کنگره جامع بین المللی حقوق - آبان 94مشاهده همه همایش های manager سطح برگزاریبین المللیمحورهای همایش-------------------
محور اصلی
• حقوق خصوصی
• حقوق جزا
• حقوق عمومی
• حقوق بین الملل
• حقوق آمیخته ( آمیخته با سایر علوم )
• حقوق ی ( فقه ی)محورهای همایش برگزار کنندگان: مرکزهمایش های بین المللی توسعه ایران
مهلت ارسال چکیده مقالات:
مهلت ارسال متن کامل مقالات: 25 مهر 1394
تاریخ برگزاری همایش: 7 و 8 آبان 1394سایت همایش: lawi.ir
تلفن تماس دبیرخانه: 02133699093 - 02133699094
آدرس دبیرخانه:
محل برگزاری: تهران - مرکز همایشهای بین المللی هتل المپیک
ایمیل: [email protected]
تحقیق حقوق مالکیت معنوی تجارت فرمت فایل: ورد ( قابلیت ویرایش ) قسمتی از محتوی متن ... تعداد صفحات : 50 صفحه 1.مقدمه حمایت از حقوق مالکیت معنوی یک موضوع مهم در مذاکرات تجاری چند حانبه می باشد.مباحث فعلی در مورد حقوق مالکیت معنوی دارای دو وضعیت کاملاً متقاوت می باشد.برخی افراد از حقوق مالکیت معنوی بعنوان یک ابزر اثر بخش برای پیشرفت تکنولوژی و بعنوان یک تسهیل کنند.برای انتقال تکنولوژی برای کشورهای در حال توسعه حمایت می کنند.برخی افراد دیگر یک دید گاه کاملاً متفاوت دارند و حقوق مالکیت معنوی را ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور تحقیق جامع و کامل با عنوان بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور در حجم 17 صفحه با فرمت word ویژه ارائه تحقیق رشته حقوق دسته بندی حقوق فرمت فایل docx حجم فایل 188 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 17 دریافت فایل تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور فروشنده فایل کد کاربری 19 تمام فایل ها عنوان: تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور دسته: حقوق فرمت: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 17 صفحه این فایل شامل تحقیق جامع و کاملی با عنوان " بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور " می باشد که در حجم 17 صفحه با فرمت ورد تهیه شده است که میتواند به عنوان کار تحقیقی رشته حقوق مورد استفاده قرار گیرد. بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است: مقدمه و ضرورت توجه به حقوق مالکیت فکری مفهوم حقوق مالکیت فکری(معنوی) نواقص و ابهامات در نظام مالکیت معنوی سیاستهای گوناگون در زمینه حمایت از حقوق مالکیت معنوی منابع تحقیق تحقیق تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشورضرورت توجه به حقوق مالکیت فکریمفهوم حقوق مالکیت فکری معنوینواقص و ابهامات در نظام مالکیت معنویسیاستهای گوناگون در زمینه حمایت از حقوق مالکیت معنوی
معاون صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هر ساله در اسفندماه همایش حمایت از حقوق مصرف کننده را برگزار می کنیم، گفت: استقبال از این همایش از سال 80 تاکنون بیش از ده برابر شده است و ما به دنبال گسترش فضای رقابتی بین بنگاه ها در جهت حمایت از حقوق مصرف کننده هستیم.جواد تقوی رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، در خصوص برگزاری همایش حمایت از مصرف کننده در اسفند ماه، اظهار داشت: سازمان حمایت از سال 1380 بحث برنامه ریزی برای ایجاد انگیزه و توسعه ی فضای رقابتی بین بنگاه ها برای حمایت از حقوق مصرف کننده را طراحی کرد.

وی افزود: هر ساله در اسفندماه این مراسم را در حضور مدیران ارشد کشور برگزار می کنیم که امسال سیزدهمین مراسم حمایت از حقوق مصرف کننده را خواهیم داشت.

شرایط قانونی سرمایه گذاری در اسپانیا
چگونه می توان از نوع مالکیت های احتمالی دیگر بر زمین و سایر حقوق مربوط به زمین اطلاع پیدا کرد ؟
انواع دسته های مالکیت در املاک اسپانیا عبارتند از :

مالکیت کامل بر یک ملک مانند مالکیت یک فرد بر یک ملک
مالکیت جزئی ملک مانند حق استفاده از ملک . در این ح مالک ملک همچنان به عنوان مالک اصلی شناخته می شود اما استفاده از این ملک و مزیت های استفاده از ان به اشخاص یا شخص ثالث می رسد .

قانون اسپانیا بین دسته های مالکیت  و حقوق مربوط به ضمانت ملک مانند تعهدات و وام ها و تسهیلات و … تمایز ایجاد می کند. تعدا نامحدودی از حقوق برای مالکیت یک ملک می تواند اتفاق بیافتد که عبارتند از:

استفاده از ملک
زندگی در ملک
استفاده از زمین برای کشت و کار برای مدت مشخص
رهن
اجاره
استفاده تی
رعیتی

تمامی حقوق مربوط به زمین و مستغلات در هنگان ثبت سند زمین ثبت نمی شود. به عنوان مثال حقوق مربوط به خدماتی که به موجب قانون به مالک برای زمین پرداخت خواهد شد مانند حق ابه زمین.
 
برای مطالعه ادامه مطلب به صفحه اقامت اسپانیا در سایت گردشگری سیاحتگران ساحل آفتاب مراجعه فرمایید و همچنین برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصین ساحل آفتاب تماس بگیرید .
estate.sahelaftab.com
02188656892
 
 
 
تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور تحقیق جامع و کامل با عنوان بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور در حجم 17 صفحه با فرمت word ویژه ارائه تحقیق رشته حقوق دسته بندی حقوق فرمت فایل docx حجم فایل 188 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 17 دریافت فایل تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور فروشنده فایل کد کاربری 19 تمام فایل ها عنوان: تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور دسته: حقوق فرمت: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 17 صفحه این فایل شامل تحقیق جامع و کاملی با عنوان " بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور " می باشد که در حجم 17 صفحه با فرمت ورد تهیه شده است که میتواند به عنوان کار تحقیقی رشته حقوق مورد استفاده قرار گیرد. بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است: مقدمه و ضرورت توجه به حقوق مالکیت فکری مفهوم حقوق مالکیت فکری(معنوی) نواقص و ابهامات در نظام مالکیت معنوی سیاستهای گوناگون در زمینه حمایت از حقوق مالکیت معنوی منابع تحقیق تحقیق تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشورضرورت توجه به حقوق مالکیت فکریمفهوم حقوق مالکیت فکری معنوینواقص و ابهامات در نظام مالکیت معنویسیاستهای گوناگون در زمینه حمایت از حقوق مالکیت معنوی
همایش آیین دادرسی کیفری 1392دربوته نقد - اردیبهشت 94 سطح برگزاریمنطقه ای محورهای همایش---------------
تمامی موضوعات مرتبط با قانون آیین دادرسی کیفری1392 محورهای همایش برگزار کنندگان: - آزاد ی واحد مراغه
-انجمن علمی حقوق ازاد مراغه
-دفتر نمایندگی کانون وکلای اذربایجان شرقی در مراغه
مهلت ارسال چکیده مقالات: 31 فروردین 1394
مهلت ارسال متن کامل مقالات: 31 فروردین 1394
تاریخ برگزاری همایش: 20 اردیبهشت 1394 سایت همایش: iau-maragheh.cnf.ir:81/fa
تلفن تماس دبیرخانه: -041 - 37452050-
آدرس دبیرخانه: مراغه-بلوار شهید درخشی- ازاد ی-دانشکده علوم انسانی(گروه حقوق)-دبیرخانه همایش
محل برگزاری: مراغه
ایمیل: [email protected]
پیش درآمدی بر مالکیت معنوی 11ص - ورد
شهردار ارومیه با اشاره به برگزاری همایش ملی حقوق شهروندی در ارومیه گفت: هر سازمانی که بتواند حرمت انسان ها را نگه دارد به بالاترین درجه از تحقق حقوق شهروندی دست پیدا کرده است.
تعداد صفحات:20نوع فایل:wordفهرست مطالب:چکیدهمقدمهتعریف حقوق مالکیت های معنویمراجع رسیدگی به حقوق مالکیت معنویحقوق مالکیت معنوی و انتقال تکنولوژیاقسام حقوق مالکیت معنویاجزای مالکیت صنعتیاختراعتعریف اختراعحق اختراعشرایط ثبت اختراعتازگیگام ابتکاری کاربرد صنعتی (قابلیت استفاده در صنعت) ورقه اختراعواگذاری حق اختراع در قرارداهای انتقال تکنولوژیدانش فنیاقسام دانش فنیدانش فنی محصولدانش فنی ساختدانش فنی فرآینددانش فنی به شکل مجموعه ای از اطلاعاتانتقال مدارکحفظ اسرارنتیجه گیریمنابع و ماخذ چکیده:بخش اعظم رشد اقتصادی یک کشور در گرو رشد و توسعه تکنولوژیک آن است و انتقال تکنولوژی به معنی زنجیره ای منظم از فعالیت های هدفمند جهت به کار گیری مجموعه عناصر تکنولوژی در مکانی به جز مکان اولیه است و ایجاد آن گام مهمی در مسیر صنعتی شدن و توسعه اقتصادی کشورهای کمتر توسعه یافته و در حال توسعه که قادر به تولید تکنولوژی های پیشرفته نیستند، به شمار میرود.
نیازهای مادی و سطح زندگی در جامعه امروز به شدت ارتقا یافته است. پیشرفت علم و فناوری تقسیم کار در اجتماع را ناگزیر ساخته است و تقریبا ی نمیتواند همزمان با پرداختن اصولی و عمیق به تلاش های فکری جهت خلق تکنولوژی نوین به اشتغال و ب درآمد از مشاغل معمول نیز بی شد. پس برخلاف گذشته آثار فکری ارزش مادی نیز پیدا کرده اند و بعنوان اصلی ترین راه تامین نیازهای مادی پدید آورندگان شناخته میشوند. از سوی دیگر پیشرفت و تنوع روز افزون وسائل ارتباطی این سرمایه ها را که نقش مهمی در توسعه تمدن، فرهنگ، اقتصاد و صنعت بشری ایفا میکنند، در معرض خطرات بزرگی قرار داده است. به همین خاطر ت ها و ملت های صاحب تکنولوژی روز دنیا به تدوین قوانین و دستورالعمل هایی جهت حمایت و نظارت بر مالکیت های معنوی خالقان تکنولوژی پرداخته و کشورهای دیگر را هم به متابعت و پیروی از این قوانین وا داشته اند.
در این مقاله پس از تعریف حقوق مالکیت معنوی به توصیف و تبیین اهم جنبه های حقوق مالکیت های معنوی در رابطه با انتقال تکنولوژی پرداخته میشود. لینک
مالکیت منابع آب در حقوق ایران راهنما جناب آقای رمضان دهقان برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده درج نمی شود تکه هایی از [...]
 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور rss feed. تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور دسته: حقوق
بازدید: 44 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 188 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17 تحقیق جامع و کامل با عنوان بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور در حجم 17 صفحه با فرمت word ویژه ارائه تحقیق رشته حقوق قیمت فایل فقط 14,000 تومان  ید عنوان: تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور دسته: حقوق فرمت: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 17 صفحه این فایل شامل تحقیق جامع و کاملی با عنوان " بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور " می باشد که در حجم 17 صفحه با فرمت ورد تهیه شده است که میتواند به عنوان کار تحقیقی رشته حقوق مورد استفاده قرار گیرد. بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است: مقدمه و ضرورت توجه به حقوق مالکیت فکری مفهوم حقوق مالکیت فکری(معنوی) نواقص و ابهامات در نظام مالکیت معنوی سیاستهای گوناگون در زمینه حمایت از حقوق مالکیت معنوی منابع تحقیق تحقیق تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. قیمت فایل فقط 14,000 تومان  ید برچسب ها : تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور , تحقیق بررسی جایگاه مالکیت معنوی در قوانین و مقررات کشور , ضرورت توجه به حقوق مالکیت فکری , مفهوم حقوق مالکیت فکری(معنوی) , نواقص و ابهامات در نظام مالکیت معنوی , سیاستهای گوناگون در زمینه حمایت از حقوق مالکیت معنوی  برای توضیحات بیشتر و کلیک کنید  
تحقیق درمورد حقوق معنوی در مذاکرا ت تجاری ‏فایل تحقیق درمورد حقوق معنوی در مذاکرا ت تجاری ‏ را از سایت ما کنید.جهت بروی دکمه آبی رنگ دریافت فایل کلیک کنید. تحقیق درمورد حقوق معنوی در مذاکرا ت تجاری ‏   دسته بندی : حقوق فرمت فایل:  ورد  ( قابلیت ویرایش  )     قسمتی از محتوی متن پروژه ...   تعداد صفحات : 50 صفحه 1.مقدمه حمایت از حقوق مالکیت معنوی یک موضوع مهم در مذاکرات تجاری چند حانبه می باشد.مباحث فعلی در مورد حقوق مالکیت معنوی دارای دو وضعیت کاملاً متقاوت می باشد.برخی افراد از حقوق مالکیت معنوی بعنوان یک ابزر اثر بخش برای پیشرفت تکنولوژی و بعنوان یک تسهیل کنند.برای انتقال تکنولوژی برای کشورهای در حال توسعه حمایت می کنند.برخی افراد دیگر یک دید گاه کاملاً متفاوت دارند و حقوق مالکیت معنوی را بعنون تنها عامل دفاع کننده از منافع کشور های پیشرفته در نظر گیرند.برای مثال برخی از اقتصاد دانان اظهار می کنند که رژیم حقوق مالکیت معنوی بین المللی فعلی قواعد جهانی بازیهای بین المللی را به نفع کشورهای توسعه یافته تغییر داده است و ایجاد منافع بلند مدت برای کشورهای درحال توسعه بخصوص کشورهای فقیر از جانی جنبه های تجاری حقوق مالکیت معنوی ( trips) به نظر می رسد که بسیار پرهزینه و نامطمئن محقق می شنود ( word bank 2001) علی رغم این انتقادات احتراز tri ...
دریافت فایل

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
تحقیق جبران خسارت معنوی در حقوق ایران تحقیق-جبران-خسارت-معنوی-در-حقوق-ایرانچکیده: حقوق معنوی همواره برای بشر با ارزش تر از حقوق مادی بوده است . با این حال ، همیشه این سؤال مطرح بوده که آیا می توان در قبال به حقوق معنوی مطالبه خسارت نمود و پولی دریافت کرد. مقاله حاضر پس از نقد و بررسی دلایل مخالفین جبران خسارت معنوی، با استناد به اصل 171 قانون اساسی، قوانین عادی ... فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
در سیزدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، بیمه نوین موفق به دریافت تندیس نقره ای رعایت حقوق مصرف کنندگان شد.
به گزارش روابط عمومی بیمه نوین، همزمان با سیزدهمین همایش ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان که با حضور صنعت، معدن و تجارت و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار شد، شرکت بیمه نوین تندیس نقره ای در حوزه خدمات را به خود اختصاص داد که این جایزه به نمایندگی از مدیرعامل بیمه نوین به سهراب میرف ایی؛ معاونت امور شعب و بازاری اهدا شد.
توجه ویژه به مسئله رعایت حقوق مصرف کنندگان با هدف ارائه خدمات مطلوب به مشتریان و ب رضایت حداکثری بیمه گذاران و توجه ویژه به نیازها و انتظارات بیمه گذاران و ذی نفعان شرکت بیمه نوین، از دلایل موفقیت این شرکت به عنوان نخستین شرکت بیمه ای دارنده جایزه رعایت حقوق مصرف کنندگان در صنعت بیمه بوده است.
سیزدهمین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان نوزدهم اسفند ماه سال جاری با حضور مدیران شرکت ها، بنگاه های اقتصادی و صاحبان صنایع در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما با هدف افزایش انگیزه و حساسیت در تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات برای رعایت حقوق مصرف کنندگان، تشویق مصرف کنندگان به استفاده از کالای دارای نشان استاندارد در تهران برگزار شد.
در سیزدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، بیمه نوین موفق به دریافت تندیس نقره ای رعایت حقوق مصرف کنندگان شد.
به گزارش روابط عمومی بیمه نوین، همزمان با سیزدهمین همایش ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان که با حضور صنعت، معدن و تجارت و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار شد، شرکت بیمه نوین تندیس نقره ای در حوزه خدمات را به خود اختصاص داد که این جایزه به نمایندگی از مدیرعامل بیمه نوین به سهراب میرف ایی؛ معاونت امور شعب و بازاری اهدا شد.
توجه ویژه به مسئله رعایت حقوق مصرف کنندگان با هدف ارائه خدمات مطلوب به مشتریان و ب رضایت حداکثری بیمه گذاران و توجه ویژه به نیازها و انتظارات بیمه گذاران و ذی نفعان شرکت بیمه نوین، از دلایل موفقیت این شرکت به عنوان نخستین شرکت بیمه ای دارنده جایزه رعایت حقوق مصرف کنندگان در صنعت بیمه بوده است.
سیزدهمین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان نوزدهم اسفند ماه سال جاری با حضور مدیران شرکت ها، بنگاه های اقتصادی و صاحبان صنایع در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما با هدف افزایش انگیزه و حساسیت در تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات برای رعایت حقوق مصرف کنندگان، تشویق مصرف کنندگان به استفاده از کالای دارای نشان استاندارد در تهران برگزار شد.
#filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق در مورد حمایت از حقوق مالکیت معنوی لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل :  .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه : 50 صفحه  قسمتی از متن .doc :    1.مقدمه حمایت از حقوق مالکیت معنوی یک موضوع مهم در مذاکرات تجاری چند حانبه می باشد. مباحث فعلی در مورد حقوق مالکیت معنوی دارای دو وضعیت کاملاً متقاوت می باشد. برخی افراد از حقوق مالکیت معنوی بعنوان یک ابزر اثر بخش برای پیشرفت تکنولوژی و بعنوان یک تسهیل کنند. برای انتقال تکنولوژی برای کشورهای در حال توسعه حمایت می کنند. برخی افراد دیگر یک دید گاه کاملاً متفاوت دارند و حقوق مالکیت معنوی را بعنون تنها عامل دفاع کننده از منافع کشور های پیشرفته در نظر گیرند. برای مثال برخی از اقتصاد دانان اظهار می کنند که رژیم حقوق مالکیت معنوی بین المللی فعلی قواعد جهانی بازیهای بین المللی را به نفع کشورهای توسعه یافته تغییر داده است و ایجاد منافع بلند مدت برای کشورهای درحال توسعه بخصوص کشورهای فقیر از جانی جنبه های تجاری حقوق مالکیت معنوی ( trips) به نظر می رسد که بسیار پرهزینه و نامطمئن محقق می شنود ( word bank 2001) علی رغم ای ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]