نظر یک فرانسوی در مورد مطالعه

روشهای مطالعه و یادگیری

25.gif

آسیب شناسی مطالعه در دانش آموزان و شیوه های کنترل آنمعمولا همه می گویند: مطالعه کنید، مطالعه مهم است، زیاد بخوانید و ... اما کمتر به ما شیوه مطالعه را می آموزند. یکی از عواملی که باعث افت تحصیلی می شود، مشکلات نحوه مطالعه و یادگیری است. یکی هنگام مطالعه راه می رود، یکی بلند می خواند، یکی با چشم می خواند و ... خیلی ها اعتراض دارند که وقت زیادی صرف مطالعه می کنیم ولی چیزی یاد نمی گیریم! به اختصار برخی آسیبهای عمده مطالعه آورده می شود: بقیه ادامه مطلب
اعتبار یک مجله به مقاله هایی است که چاپ می کند. هیئت تحریریه مجله ها ترجیح می دهند مقاله هایی را بپذیرند که برای مجله خود اعتبار، خواننده و استناد می آورد. تجربه نشان داده است مقاله های برگرفته از مطالعه موردی که مبتنی بر یک شهر و استان و کشور خاص هستند کمتر در سطح جهانی مورد استفاده وا ستناد قرار می گیرند. بایستی از ارسال مقاله ها یا مطالعه های موردی محلی، استانی، سازمانی و ملی برای مجله های بین المللی پرهیز کرد. زیرا مطالعه های موردی محلی و ملی چندان مورد توجه خوانندگان خارجی قرار نمی گیرند؛ به ویژه اگر کشور مورد مطالعه کشوری جهان سومی باشد. مطالعه های موردی که در سطح بین المللی یا قاره ای اجرا شده اند تا حدودی مورد توجه (استفاده و استناد) قرار می گیرند. به نظر می رسد که پژوهش های بین المللی (جهانی) و مقاله های نظری و مروری بیش‏تر مورد توجه (استفاده و استناد) قرار می گیرند.
کریستف بوتنر، نویسنده ارشد این مطالعه افزود: این بررسی برای درمان چاقی دیابت مورد مطالعه قرار گرفته است.
اختصاصی از هایدی نقش نظم د در خانواده (مورد مطالعه فرزندان متأهل شاهد شهر مشهد) با و پر سرعت .
نقش نظم د در خانواده (مورد مطالعه فرزندان متأهل شاهد شهر مشهد)
نقش نظم د در خانواده (مورد مطالعه فرزندان متأهل شاهد شهر مشهد) فایل ورد 19 صفحه ای با موضوع :  نقش نظم د در خانواده (مورد مطالعه: فرزندان متأهل شاهد شهر مشهد)دارای چکیده فارسی و انگلیسی
با
نقش نظم د در خانواده (مورد مطالعه فرزندان متأهل شاهد شهر مشهد)
ید پنل مطالعهاستفاده از پنل های مطالعه در خانه و پنل های مطالعه جذ ت زیادی دارندهنگامی که شما یک پنل مطالعه یداری می نمایید باید بدانیدکه پنلتان به چه دردی میخورد و اساسا آیا نیاز است که همهآن را داشته باشند و یا خیردر صورتیکه که شمابه مطالعه شبانه نیاز داریدبا این حال به خاطر اینکه دوستانتان را نمیخواهید اذیت کنیددست بکشید از کار قطعا شما نیازمندی پنلی برای مطالعه خواهید بودکه به وسیله ی یک غشا نور تولید می نمایدو این نور هم البتهمستقیما به چشم شما نمی تابدبرای ید پنل مطالعهروی لینک ید پستی زیر کلیک کنید ید پنل مطالعه
لیست منابع مورد مطالعه در مستند سازی دریافت
روشنایی مخصوص مطالعه باید هماهنگ با عادت ها و سلایق شما باشد تا در مطالعه های طولانی مدت احساس خستگی و کلافگی نداشته باشید. در ستون این هفته به نکاتی در مورد نو ردازی صحیح می پردازیم تا بتوانید فضایی مناسب برای مطالعه فراهم سازید . . . . .
طرح جابر سوم ابت مطالعه ای درباره نهر بافرمت ورد. این فایل کامل و آماده است و جهت ارائه به همکاران فرهنگی میباشد تمامی فایل های این مجموعه قابل ویرایش و در قالب ورد (word) می باشند. این مجموعه شامل: پوستر های طرح جابربن حیان در مورد مطالعه ای درباره نهر تابلوی نمایش طرح جابربن حیان در مورد مطالعه ای درباره نهر ع جابربن حیان در مورد مطالعه ای درباره نهر مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان مطالعه ای درباره نهر این مستندات عنوان شده بر طبق آ ین بخش نامه طرح جابر می باشد. در جاینام های ایران و کشورهای پیرامون واژه جوی در نام برخی از ا و روستاها دیده می شود از آن جمله جویبار، چهارجوی، جوی آباد، بالاجوی، جوی آسیاب و غیره. در ادبیات فارسی جوی مولیان از جوی های معروف است. مولیان جویی بود در قلعه بخارا که در آنجا سامانیان باغ بزرگی داشته اند
جهت کلیک کنید
ج 3-4- فرضیههای تحقیق 66 ج 4-1- توزیع فراوانی افراد مورد مطالعه برحسب گروههای سنی 71 ج 4-2- توزیع فراوانی افراد مورد مطالعه برحسب جنس 72 ج 4-3- توزیع فراوانی افراد مورد مطالعه برحسب سطح تحصیلات 72 ج 4-4- توزیع فراوانی افراد مورد مطالعه برحسب شغل 73 ج 4-5- توزیع فراوانی افراد برحسب سابقه استفاده … ادامه خواندن " موضوع پژوهش علمی - فایل "
 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
در آغاز تصمیم بر این بود که هنر مطالعه و روش های آن به طور مفصل و کامل، از اولین قدم تا حد مطلوب در مطالعه، مطلبی گردآوری شود و به صورت دنباله دار در هر شماره در این صفحه درج گردد، اما این فکر ممکن است که انی با وجود علاقه، نتوانند مرتب آن را دنبال نمایند و مطالعه مطلب ناقص علاوه بر ایجاد موجب شود که چیزی عاید خواننده نشود.

ما را بر آن داشت با همان هدف، حتی الامکان مطلبی در هر شماره بیاوریم که بیش از حد طولانی نباشد و ضمن حفظ استقلال متن و امکان مطالعه به صورت مجزا، با مقالات دیگر در شماره های بعدی نیز ارتباط یابد. همچنین در نظر است تا حدی که منابع موجود اجازه می دهد، کتاب های معتبر و مفید در مورد مطالعه نیز حین این مطالب به علاقه مندان معرفی گردد. روش صحیح مطالعه را بیاموزید و یاد بگیرید برای مشاهده مطلب روش های صحیح مطالعه کلیک کنید.
مقاله در مورد یک مطالعه جامع از پارامترهایی که در محیط فیزیکی بر روی تمرکز دانشجویان در طول درس با استفاده از اینترنت اشیا اثر میگذارد
محاسبه حجم نمونه (sample size calculation) همانطور که می دانید، یکی از قسمت هایی که در طراحی مطالعه و در نتیجه نوشتن پروپوزال در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و سایر حیطه های مربوط به سلامت، چالش برانگیز و البته بسیار مهم است، تعیین حجم نمونه مورد نیاز برای نیل به هدفی خاص در مطالعه است. احتمالاً مستحضر هستید که مقادیر  p یا همان p values و فواصل اطمینان (confidence intervals) قویاً به اندازه حجم نمونه مورد مطالعه وابسته است و به طور کلی حجم نمونه بالا موجب می شود که فواصل اطمینان باریک تر شده و مقادیر p کوچکتر گردند. بنابراین پاسخ به این سوال که بزرگی حجم نمونه باید چه اندازه باشد، حائز اهمیت است. این درحالی است که در عمل تعیین دقیق اندازه نمونه مورد نیاز اغلب مورد غفلت قرار می گیرد. متنی که پیش روی شماست دستورالعمل های آسانی برای انتخاب مناسب تر اندازه نمونه مورد مطالعه ارائه می دهد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
در جامع ترین تحقیقات انجام شده در زمینه اوتیسم بیش از 5000 خانواده مورد مطالعه قرار گرفتند و 18 ژن جدید که در درمان این بیماری دخیل هستند کشف شد.
فواید فلفل قرمز تندفواید فلفل قرمز تند , محققان کالج پزشکی ورمونت در این مطالعه متوجه شدند افرادی که به طور مرتبط فلفل قرمز تند مصرف می کنند، با کاهش 13 درصدی در کل مرگ و میرها به ویژه مرگ و میرهای ناشی از حملات قلبی و سکته مغزی روبرو هستند.فواید فلفل قرمز تند پیش از این نیز مطالعه ای در سال 2015 در چین مصرف فلفل تند و ارتباط آن را باکاهش مرگ و میر مورد مطالعه قرار داده بود.محققان در مطالعه جدید، از داده های حاصل از بررسی بهداشت ملی وآزمون تغذیه ای بر بیش از 16 هزار یی در یک دوره زمانی 23 ساله استفاده د.آنها متوجه شدند افرادی که در گروه مورد مطالعه فلفل قرمز تند مصرف می د، بیشترمرد، جوان، سفیدپوست و متاهل بودند و سبزیجات و گوشت بیشتری مصرف می د. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
فواید فلفل قرمز تندفواید فلفل قرمز تند , محققان کالج پزشکی ورمونت در این مطالعه متوجه شدند افرادی که به طور مرتبط فلفل قرمز تند مصرف می کنند، با کاهش 13 درصدی در کل مرگ و میرها به ویژه مرگ و میرهای ناشی از حملات قلبی و سکته مغزی روبرو هستند.فواید فلفل قرمز تند پیش از این نیز مطالعه ای در سال 2015 در چین مصرف فلفل تند و ارتباط آن را باکاهش مرگ و میر مورد مطالعه قرار داده بود.محققان در مطالعه جدید، از داده های حاصل از بررسی بهداشت ملی وآزمون تغذیه ای بر بیش از 16 هزار یی در یک دوره زمانی 23 ساله استفاده د.آنها متوجه شدند افرادی که در گروه مورد مطالعه فلفل قرمز تند مصرف می د، بیشترمرد، جوان، سفیدپوست و متاهل بودند و سبزیجات و گوشت بیشتری مصرف می د. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
خواندن همراه با نوشتن
مطالعه فرآیندی فعال و پویا است و برای نیل به این هدف باید از تمام حواس خود برای درک صحیح مطالب استفاده کرد.
بایدبا چشمان خود مطالب را خواندو در زمان مورد نیاز آنرا بلند بلند ادا کرد و نکات مهم را یاداشت کرد تا هم با مطالب مورد مطالعه درگیر شده و حضوری فعال و همه جانبه در یا دگیری داشت و هم در هنگام مورد نیاز خصوصا قبل از امتحان بتوان از روی نوشته ها مرور کرد و خیلی سریع مطالب مهم را مجددا به خاطر سپرد.
● خط کشیدن زیر نکات مهم
این روش شاید نسبت به روش قبلی بهتر باشد. ولی روش کاملی برای مطالعه نیست زیرا در این روش بعضی افراد به جای اینکه تمرکز و توجه به یاد گیری و درک مطالب داشته باشند ذهنشان معطوف به خط کشیدن زیرنکات مهم می گرددحد اقل روش صحیح خط کشیدن زیر نکات مهم به این صورت است که ابتدا مطالب را خواند و مفهوم را کاملا درک کرد و سپس زیر نکات مهم خط کشید نه آنکه در کتاب به دنبال نکات مهم گشت تا زیر آن خط کشید
مهارت های مطالعه صحیح برای درس خواندن شما این ضرب المثل را شنیده اید که« کار نیکو از پر است ». به نظر شما آیا این ضرب المثل برای مطالعه نیز جواب می دهد؟ آیا زیاد خواندن شما را به هدف مورد نظرتان که همانا فهم و یادگیری و موفقیت در امتحان است می رساند؟ به نظر من این جمله ناقص است. من دوستان زیادی را دیده ام که به من گفته اند: اقا ما شب تا صبح بیدار بودیم و داشتیم درس می خو م اما نتوانستیم در امتحان موفق باشیم. به نظر می رسد اگر ما نحوه ی درست مطالعه را ندانیم بیهوده وقتمان را هدر می دهیم بدون این که نتیجه ی دلخواه مان را بگیریم. به عبارت دیگر به کارگیری مهارت های مطالعه موجب می شود که ما یک مطلب را در مدت زمان کوتاه تری یاد بگیریم در این صورت دیگر ومی ندارد پرخوانی(1) یا دوباره خوانی کنیم.
فایل 12 مورد مطالعه بارداری و بیماریهای ن
مدیر ارتباطات پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: این نشست ها با هدف تلاش برای رفع مشکلات این حوزه و نیز اثربخش بودن فعالیت ها، همچنین هدفمند بودجه های صرف شده در حوزه کتاب پیش بینی شده اند.

مصطفی اسدزاده افزود: توجه به موضوع مطالعه یکی از موضوع های مهم این حوزه است که در آن مباحثی مانند وم تعریف صحیح از مطالعه، برنامه ریزی برای ترویج فرهنگ مطالعه از سنین کودکی، راه اندازی ایستگاه های مطالعه در فرودگاه ها و پایانه های مسافربری، تهیه طرح مطالعه در مراکز آموزشی نظامی، وم توجه به آسیب شناسی نگاه مردم به مطالعه، توجه به موضوع رابطه مطالعه و توسعه و تجلیل از چهره های اهل مطالعه طرح می شود.
عوامل مهم در مطالعه ی متمرکز یادداشت عوامل حواس پرتی یادتان هست که گفتیم عوامل حواس پرتی هیچ گاه به صفرنمی رسند حتی اگرشما بهترین شیوه ی مطالعه را د یش گرفته باشید. اکنون که شما روش مطالعه ی متمرکز را فرا گرفته اید و آن را به کارمی بندید، ملاحظه می کنید که اگرچه حواس پرتی شما تا حد فوق العاده زیادی کم شده است، اما برخی ازاوقات، اقکاردیگری غیرازموضوع مطالعه به سراغ ذهن شما می آیند و حواستان را پرت می کنند.
از آبان ماه 92 تا کنون 30986 جلد کتاب در ایستگاه های مطالعه مهاباد مورد استفاده قرار گرفته است. به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی مهاباد به نقل از جمال الهی مسئول ایستگاه های مطالعه شهرستان مهاباد از آبان ماه 92، 3 ایستگاه مطالعه در مهاباد راه اندازی شده که در طول این مدت تعداد 30986 جلد کتاب در این ایستگاه ها مورد استفاده قرار گرفته است.
برای مطالعه ی هر نوع کت ابتدا باید هدف از مطالعه ی آن کتاب را مشخص کنید، سپس برنامه ای منظم و دقیق با در نظر داشتن زمان لازم برای مطالعه ی آن تعیین کنید. هنگام مطالعه حتماً نکات مهم و جالب را یادداشت کنید تا خلاصه ای از آن مبحث را در اختیار داشته باشید و در مواقع وم به آن مراجعه کنید. زمانی را برای مطالعه انتخاب کنید که شاداب و پرانرژی هستید و ذهن شما آمادگی به خاطر سپردن مطالب را دارد. عجله نکنید که مبحث مورد نظر را از کتاب زود تمام کنید بلکه عمیق بخوانید تا همه ی مطالب را خوب بفهمید. درس خواندن کالری زیادی مصرف می کند، پس به تغذیه و رژیم غذایی خود بیش تر توجه کنید.
1ـ همیشه تکالیف خود را در یک دفترچه ی مخصوص یادداشت کنید یا طرح یادداشت همراه کتاب را اجرا نمایید.
2ـ محیط آرام را انتخاب کنید و همیشه در یک مکان ثابت مطالعه کنید. و محیط از نظر نور و گرما مناسب باشد.
3ـ زمان و مکان و مدت مطالعه در طول روز مشخص باشد. و مدت زمانی را که برای مطالعه یک کتاب صرف می کنید، با مداد در بالای صفحه بنویسید.
4ـ از خم شدن روی کتاب و دفتر خود داری کنید.
5 ـ مطالعه و مرور را قبل از امتحان انجام دهید نه شب امتحان.
6 ـ مطالعه ی مداوم باعث خستگی می شود پس اندکی هم استراحت لازم است.
1ـ همیشه تکالیف خود را در یک دفترچه ی مخصوص یادداشت کنید یا طرح یادداشت همراه کتاب را اجرا نمایید.
2ـ محیط آرام را انتخاب کنید و همیشه در یک مکان ثابت مطالعه کنید. و محیط از نظر نور و گرما مناسب باشد.
3ـ زمان و مکان و مدت مطالعه در طول روز مشخص باشد. و مدت زمانی را که برای مطالعه یک کتاب صرف می کنید، با مداد در بالای صفحه بنویسید.
4ـ از خم شدن روی کتاب و دفتر خود داری کنید.
5 ـ مطالعه و مرور را قبل از امتحان انجام دهید نه شب امتحان.
6 ـ مطالعه ی مداوم باعث خستگی می شود پس اندکی هم استراحت لازم است.
پاو وینت در مورد معرفی اجمالی محدوده مورد مطالعه لینک و ید پایین توضیحاتدسته بندی : پاو وینتنوع فایل :  .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت )تعداد اسلاید : 8 اسلاید قسمتی از متن .ppt :  - کارگاه آماده سازی اراضیمعرفی اجمالی محدوده مورد مطالعهپروژه 1 و 2مساحت :محدوده مورد مطالعه دارای مساحتی معادل 1098067 متر مربعمی باشد.که حدود 56 تار آن مربوط به پروژه 1 و 54 تار آن مربوط به پروژه 2 می باشد.- کارگاه آماده سازی اراضینقشه محدودهتپو گرافی محدوده

 ید و پاو وینت در مورد معرفی اجمالی محدوده مورد مطالعه
برای ید و اینجا کلیک کنید
پاو وینت در مورد معرفی اجمالی محدوده مورد مطالعه (2) لینک و ید پایین توضیحاتدسته بندی : پاو وینتنوع فایل :  .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت )تعداد اسلاید : 8 اسلاید قسمتی از متن .ppt :  - کارگاه آماده سازی اراضیمعرفی اجمالی محدوده مورد مطالعهپروژه 1 و 2مساحت :محدوده مورد مطالعه دارای مساحتی معادل 1098067 متر مربعمی باشد.که حدود 56 تار آن مربوط به پروژه 1 و 54 تار آن مربوط به پروژه 2 می باشد.- کارگاه آماده سازی اراضینقشه محدودهتپو گرافی محدوده

 ید و پاو وینت در مورد معرفی اجمالی محدوده مورد مطالعه (2)
برای ید و اینجا کلیک کنید
آیا تا بحال به فواید مطالعه کتاب بر مغز تان فکر کرده اید ؟ کتاب و کتابخوانی چه تاثیری بر عملکرد مغز دارد ؟ فواید مطالعه کتاب خیلی از وقتها موضوعی است که اصلا به آن توجه نداریم . و فکر می کنیم مطالعه کتاب فقط برای یادگیری و فهم مطلب می باشد. هر چند که این موضوع نیز از جمله فواید مطالعه کتاب می باشد . اما فواید مطالعه کتاب را می توان در تحقیقات پژوهشگران علوم پزشکی در ایموری را رد ی کرد.
فکرهایی که دیگر نیستند، بی سوادی همچون وبا جامعه را آلوده کرده، مثل فرانسوی معروفیست که لطفا دهانتان را ببندید اگر از آ ین کت که خوانده اید و یا آ ین مسواکی که زده اید. صفحه به صفحه برگ هایش را ورق می زنم، آنچان دنیای زیبایست که دیگر به چیزی و جایی تعلقی ندارم. راه حل تمامی مشکلات یک چیز است، خودمان را انسان کنیم.
با نصب درب و پنجره دوجداره فرانسوی دید بیشتری نسبت به فضای بیرون خود خواهید داشت و از مناظر بیرون و اطراف خود نهایت لذت را خواهید برد. سیستم پنج چنبر این درب و پنجره دوجداره فرانسوی به خوبی تراش خورده اند که باعث می شود در رتبه بندی انرژی به a++ برسد. قیمت درب و پنجره دوجداره فرانسوی با توجه به مزایای متعدد آن بسیار مناسب است.
پنجره دوجداره تک ح ه
ادامه مطلب...
زاهدان - ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از تالاب هامون جازموریان در محدوده شهرستان دلگان در جمع مردم و مسئولان گفت: احیای تالاب جازموریان به عنوان سرمایه ملی کشور باید به شکل جدی مورد مطالعه…