نظافت سطوح آجری توسط دستگاه واترجت

یکی از مهمترین ابزارهای مدرنی که در زمینه نظافت صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب در امر نماشویی و نظافت شیشه های موجود در ارتفاع بالا به کار برده می شود واترجت ها می باشند.
این دستگاه های مکانیزه مدرن می توانند آب را با فشار بسیار زیادی پمپاژ کرده
و آلودگی های موجود بر روی سطوح مختلف را به راحتی از بین ببرند.
این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند
با در نظر گرفتن محدوده فشارکاری کمتر از ۲۰۰ مرتبه قابلیت استفاده را در زمینه انجام شستشوی نمای ساختمان دارا می باشند.

ادامه مقاله در : https://kafsabi20.com/%d9%88%d8%a7%d8%aa%d8%b1%d8%ac%d8%aa/
واترجت که با نام کارواش خانگی یا صنعتی نیز شناخته می شود دستگاهی است که آب را با فشار بالا پاشش می کند. فشار بالای اب خارج شده از انواع واترجت صنعتی و خانگی دارای انرژی بالایی بوده و می تواند انواع آلودگی ها را از سطح جدا نماید. شاید کاربرد واترجت به اندازه اسکرابر یا سوییپر در نظافت و شستشوی زمین یک محیط مرسوم و متداول نباشد اما استفاده از این دستگاه در برخی موارد می تواند بسیار سودمند و کارآمد باشد. همانطور که ذکر گردید واترجت صنعتی و خانگی آب را با فشار پاشش می نماید. دستگاه واترجت دارای سامانه مکش نمی باشد بنابراین آب پاشش شده در محیط باقی می ماند. البته برخی از انواع دستگاه های واترجت صنعتی پیشرفته دارای نازل مکش می باشند که می تواند با جمع آوری آب باقی مانده این مشکل را حل نماید. دستگاه واترجت برای رفع الودگی های عمیق و موضعی بسیار مناسب می باشد. برای کندن لکه های سرسخت که به راحتی با اسکرابر تمیز نمی شوند می توان از واترجت استفاده نمود. دستگاه اسکرابر دستگاهی است که بر روی سطوح هموار قابل کاربرد میباشد اگر میزان ناهمواری سطوح بالا باشد دستگاه اسکرابر قادر به انجام عملیات به نحو بهینه نخواهد بود در نتیجه در شستشو پیاده روها، سنگفرش حیاط و خیابان و سطوح اینچنینی غالبا از واترجت صنعتی استفاده می شود. واترجت صنعتی در مقایسه با اسکرابر و سوییپر سرعت عمل بالاتری نیز دارد. کف زمین در دامداری های، اصطبل ها و سالن های نگهداری طیور به دلیل حجم بالای آلودگی و نوع خاص آن با اسکرابر قابل شستشو نمی باشد. در این محیط ها می توان از واترجت صنعتی استفاده نمود. به ویژه آنکه مدل های خاصی از این دستگاه دارای قابلیت پاشش آب گرم و بخار نیز می باشند بدین ترتیب ضمن شستشوی سریع محیط می توان آن را ضدعفونی نمود.
نظافت و شستشو به روش سنتی و دستی بسیار دشوار بوده و نمی توان در هر مکانی و به منظور هر نوع شستشویی از این روش ها استفاده نمود. جایگزین های بسیاری برای شستشو به روش دستی وجود دارد اما مناسب ترین نوع آن استفاده از دستگاه ها نظافت صنعتی می باشد. در این مقاله قصد داریم سه روش مناسب برای شستشوی را نام برده و توضیح دهیم: 1 - کارواش خانگی : این دستگاه که نوع کوچک و خانگی واترجت صنعتی می باشد بسیار پر کاربرد بوده و در اکثر موارد قابل استفاده می باشد. برای مثال شستشوی خودرو، استفاده از واترجت برای نماشویی، بکارگیری دستگاه کارواش خانگی در نظافت حیاط، شستشوی باربکیو در باغ و... از موارد استفاده از این کارواش خانگی می باشند. نکته مهم دیگری که در استفاده از واترجت صنعتی حائز اهمیت است، بهینه شدن کامل شستشو در صورت استفاده از واترجت بجای روش های سنتی می باشد. یعنی هم مصرف آب کاهش می یابد، هم سرعت و کیفیت شستشو بالا می رود، هم مصرف مواد شوینده مضر برای طبیعت کم می شود و ... 2 - نظافت شیشه : با استفاده از تجهیزات بخصوص برای نظافت دستی ولی غیر سنتی شیشه ها و سطوح صاف و صیقلی، می توان به بهینه تر شدن این فرآیند کمک کرد. تجهیزات انواع گوناگونی دارند و برخی از آن ها عبارت اند از: تجهیزات کیت تخصصی شستشو، اشنده شیشه، کاردک یا طی دسته دار برای جمع آوری آب شیشه و سطوح صیقلی پس از شستشو، پد شستشوی شیشه و سطوح صاف و دسته نگهدارنده پد همه تجهیزاتی هستند که در صورت استفاده بسیار مفید بوده و می توان با استفاده از آن ها به بهینه شدن نظافت به صورت ویژه کمک نمود. 3 - اسکرابر صنعتی : دستگاه اسکرابر یکی از مهم ترین و پیشرفته ترین ابزار های شستشوی سطوح کف می باشد.  به همین دلیل می توان از آن به منظور شستشو و مکش آلودگی ها استفاده کرد تا سریع ترین و بهینه ترین روش شستشو تجربه شود. استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی بسیار کاربردی بوده و مصرف آب و مواد شوینده را تا حد بسیار قابل قبول و زیادی افزایش می دهد. استفاده از اسکرابر صنعتی مزایای بسیاری داشته و نمی توان آن را با روش سنتی و بیهوده مقایسه کرد. کیفیت پس از شستشو به حدی بوده که کاملا قابل لمس خواهد بود. به همین دلیل بهتر است از دستگاه های نظافت صنعتی استفاده شود تا بهینه ترین شستشو انجام گیرد.
برای نظافت زمین در محیط های پوشیده شده با فرش یا موکت معمولا از جاروبرقی استفاده می شود و عملیات شستشو و نظافت در سطوح غیر مفروش همانند سنگ، سرامیک و ... به ویژه در محیط های دارای وسعت بالا همانند مراکز تجاری و ید، پاساژها، بیمارستان ها و ... توسط دستگاه های اسکرابر ( برای شستشو) و سوییپر (برای جاروب ) صورت می گیرد. سه دستگاه ذکر شده، ابزارهای نظافت متداول برای شستشو و نظافت کف می باشند و هنگام کاربرد در محیط های گوناگون کارایی بسیار بالا نشان می دهند. اما در ای از موارد استفاده از دستگاه های یاد شده نتیجه مطلوب را در برندارد. بعنوان مثال، کف زمین در محیط های همانند دامداری ها و سالن های پرورش طیور مملو از آلودگی های مختلف می باشد که نه با اسکرابر و سوییپر نه با جاروبرقی قابل نظافت نمی باشند. همچنین زمین چرب آشپزخانه های صنعتی نیز با دستگاه های یاد شده بخوبی تمیز نمی شوند. دستگاه ایده آل برای موارد یاد شده و همچنین حذف انواع آلودگی های عمیق و سرسخت به ویژه آلودگی های موضعی در محیط های صنعتی و ... واترجت صنعتی می باشد که به نام کارواش صنعتی نیز نامیده می شوند. واترجت صنعتی آب را تحت فشار بالا پاشش کرده و باعث جدا شدن انواع آلودگی از سطح می گردد.واترجت صنعتی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که مهم ترین آنها موتور، پمپ، شلنگ فشار قوی و نازل می باشند. در پست های بعدی با اجزاء تشکیل دهنده واترجت صنعتی بیشتر آشنا خواهیم شد. دستگاه های واترجت صنعتی علاوه بر بهره گیری از قدرت بی نظیر آب پرفشار می توانند از آب دارای درجه حرارت بالا و پاشش مواد شوینده نیز در انجام بهتر عملیات استفاده نمایند.  البته تمام واتر جت های صنعتی دارای این دو قابلیت نمی باشند. دستگاه های واترجت صنعتی علاوه بر کاربرد در روی سطح کف بر روی سطوح ناهموار نیز قابل استفاده می باشند و همچنین قادر به پاشش بخار آب نیز می باشند بنابراین علاوه بر شستشوی زمین می توانند از آنها برای ضدعفونی محیط نیز استفاده نمود.
امروزه صاحبان مجتمع های تجاری و مراکز ید به درستی به اهمیت انجام عملیات نظافت و شستشوی اصولی در مجتمع تجاری خود پی برده اند و برای این کار معمولا عملیات نظافتی خود را به یک شرکت خدماتی نظافتی می سپارند. نظافت مجتمع تجاری شامل بخش های مختلفی است که یک شرکت خدماتی نظافتی برای هر بخش از تجهیزات خاص استفاده می کند تا بهترین نتیجه حاصل به دست آید. شرکت خدماتی نظافتی معمولا برای شستشوی زمین در داخل مجتمع از اسکرابر استفاده می کند تا عملیات شستشو و خشک با سرعت و کیفیت بالا انجام شود همچنین نیروهای خدماتی مورد نیاز کاهش یابد. در محوطه خارجی یک مجتمع تجاری که زباله ها معمولا از نوع خشک و جامد هستند از سوییپر استفاده می شود. این دستگاه چون پهنای نظافت وسیع و مخزن زباله بزرگی دارد می تواند در هر ساعت بخش بزرگی از زمین را تمیز کرده و باعث شود که نظافت سطوح کف محیط خارجی به سرعت انجام شود. اگر لازم باشد بخش هایی از محوطه خارجی شسته شوند حالا چه زمین باشند یا پله ها یا نرده ها حتی نمای ساختمان معمولا شرکت خدماتی نظافتی از یک واترجت صنعتی قدرتمند استفاده می کند تا جریان آب پرفشار سریعا آلودگی ها را از روی سطوح پاک کند. در فضای داخلی مجتمع تجاری برای جمع آوری آلودگی های موضعی و تمیز گوشه و کنار همچنین پله برقی یک شرکت خدماتی نظافتی معمولا از جاروبرقی استفاده می کند جاروبرقی به انواع سری ها و نازل ها قابل تجهیز است در نتیجه برای نیروهای خدماتی یک شرکت خدماتی نظافتی امکان تمیز سطوح مختلف هموار و ناهموار را فراهم می کند. چهار دستگاه اسکرابر، سوییپر، واترجت صنعتی و جاروبرقی مهم ترین دستگاه هایی هستند که توسط یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر و حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند موجب شستشوی یا نظافت بهینه سطوح مختلف در مجتمع تجاری شوند در کنار این دستگاه ها اصلی تجهیزات مکانیزه نظافتی دیگری نیز وجود دارند که بصورت تخصصی برای نظافت و شستشوی سطوح خاص طراحی شده اند مثل فرش و موکت شوی یا دستگاه نماشوی.
شستشوی مبدل حرارتی چالشی بزرگ در صنایع گوناگون به شمار می آید که معمولا انجام آن به یک شرکت خدماتی نظافتی س می شود. این عملیات نظافتی سخت و دشوار نیاز به تجهیزات خاص داشته و شرکتهای خدمات نظافت مرسوم که فعالیت آنها محدود به اعزام نیروی خدماتی برای نظافت عمومی خانه و محل کار است، قادر به ارائه این خدمات نیستند. بلکه تنها یک شرکت خدماتی نظافتی فعال در حوزه نظافت صنعتی که از تجهیزات مکانیزه و پیشرفته بهره می گیرد می تواند در انجام این عملیات کمک کننده باشد. نیروهای چنین شرکت خدماتی نظافتی از دستگاههای واترجت فوق فشار قوی برای انجام عملیات شستشوی مبدل حرارتی کمک می گیرند. آلودگی موجود در این دستگاه که پس از مدتی می تواند در عملکرد بهینه آن اخلال ایجاد نماید غالبا از نوع رسوبات شیمیایی سرسخت است که جدا آن نیاز به انرژی بالا دارد و دستگاه واترجت صنعتی برای انجام این کار گزینه مناسبی می باشد. البته واترجت صنعتی که توسط نیروهای خدماتی حرفه ای و مجرب یک شرکت خدماتی نظافتی فعال در حوزه نظافت صنعتی برای انجام این کار به کار می رود باید به نوع ویژه از نازل تجهیز شود. شرکت خدماتی نظافتی با توجه به ساختار دستگاه مبدل حرارتی واترجت صنعتی فوق فشار قوی خود را با بیش از یک انشعاب به کار می برد. دلیل این امر آن است که مبدل حرارتی دارای لوله های زیادی است که شستن تک تک آنها زمان زیادی نیاز دارد اما استفاده از یک واترجت صنعتی با بیش از یک انشعاب می تواند سرعت عملیات را افزایش دهد. از طرف دیگر چون طول لوله ها زیاد است نازل مورد استفاده همراه با دستگاه واترجت صنعتی شرکت خدماتی نظافتی باید بتواند در طول لوله پیش برود. این لوله های قطر کمی دارند و باید نازل و شلنگ فشار قوی انتخاب شده قطری متناسب با آنها داشته باشند و چون دبی و فشار دستگاه باید برای انجام درست عملیات حفظ شود محاسبه دقیق قطر شلنگ فشار قوی باید قبل از شروع عملیات توسط متخصصان فنی شرکت خدماتی نظافتی انجام شود. در حقیقت انجام این عملیات با ابزار دستی و به روش های سنتی امکان پذیر نبوده و شرکت خدماتی نظافتی که انجام عملیات را به عهده می گیرد باید از نیروی خدماتی ماهر، دستگاه پیشرفته و نیروی فنی متخصص بهره گیرد تا عملیات با کیفیت خوب در زمان مناسب انجام شود.
نظافت سطوح آجری توسط دستگاه واترجتدر میان سطوحی که با محیط و عوامل بیرونی در ارتباط مستقیم هستند ، دیوار های آجری در برابر عواملی چون نور مستقیم آفتاب، باران و برف، جلبک و انواع دوده، فضولات پرندگان ، شن و گرد و غبار بسیار آسیب پذیر تر هستند. اگر این عوامل و کثیفی ها در دوره های طولانی روی سطح باقی بمانند، نه تنها نمای زشت و ناخوشایندی را ایجاد می کنند، بلکه باعث فرسایش و تغییر شکل ظاهری قابل توجهی می شود. هرچه فرایند نظافت دیر تر و با فاصله زمانی بیشتری انجام شود، به همان نسبت تمیز شدن و پا ازی سطوح دشوارتر می شود. از دستگاه واترجت برای از بین بردن آلودگی هایی نظیر جلبک ها ،کپک زدگی ، و نظافت بعد از ساخته شدن آن بنا استفاده می شود.نکات قابل توجه برای نظافت بنا های آجریتوجه داشته باشید که عموماً دیوار های آجری به وسیله بتن یا سیمان به صورت ادغام شده تشکیل شده اند،  که شیوه و دستگاه مورد نظر برای شستشوی هر کدام با یکدیگر متفاوت هستند.  کارخانه های آج زی برای شستشوی آجر ها دستگاه واترجت با فشار پاشش کمتر را پیشنهاد می کنند. پیشنهاد آنها استفاده از واترجت با فشار م ن ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ است و همچنین توصیه می کنند به هیچ عنوان از فشار بالای ۱۵۰۰ استفاده نشود. اگر از فشار بالا برای شستشو استفاده کنید ممکن است آسیب جدی به آجر ها وارد شود. به همین دلیل است که نظافت سطوح آجری را به افراد حرفه ای تر  می سپارند.البته در اینجا ذکر این نکته ضروری است که بخش عمده چگونگی شستشوی بنا های آجری به مقدار و میزان آلودگی روی سطح بستگی دارد. همچنین در برخی محیط ها می توان از دستگاه های شستشوی فشار قوی آب با فشار عملیاتی کم تر نیز استفاده شود.چه نوع دستگاهی برای نظافت آجرها استفاده کنیم؟در نظر داشته باشید که برای نمای بیرونی ساختمان ها و دیوار هایی که در معابر خارجی استفاده می شود قطعا احتیاج به دستگاهی دارید که نیاز به استفاده از برق شهری نداشته باشید ، یا بتواند از سوخت های فسیلی مانند بنزین بهره ببرد. در معابر خارجی دسترسی به برق در همه ی نقاط تقریبا غیر ممکن می باشد پس دستگاه واترجت انتخ شما باید از نوع واترجت بنزینی باشد.به طور کل انواع مختلفی از انرژی برای استفاده از دستگاه واترجت وجود دارد که در این شیوه نظافت باید از سوخت فسیلی استفاده کنیم.لازم به ذکر است برای نظافت دیوار های آجری که به تازگی ساخته شده اند قبل از استفاده از شوینده ی پر فشار، می بایست دیوار را از آلودگی های درشت و قابل جدا سازی، پا ازی کنید. بهترین شیوه شستشوی دیوار یا سطح بیرونی خانه هایی که از آجر در ساخت آن ها استفاده شده این است که از پایین دیوار شروع به شستشو کنید و به مرور به سمت بالای دیوار پیش بروید، تا زمانی که به انتها رسیدید برای بار دوم از بالا به سمت پایین نظافت میکنید.از نکاتی که باید در حین شستشوی ساختمان های تازه ساخته شده با دستگاه کارواش در نظر گرفت این است که فشار آب به راحتی می تواند ملات و مواد اولیه را از بین ببرد . پس سعی کنید اطراف محیط نظافت را تا حد امکان خلوت کنید.واترجت
واترجت یا کارواش صنعتی یکی از پرکاربردترین دستگاه های مورد استفاده در عملیات نظافت صنعتی می باشد. از این ابزار کارآمد در عملیات نظافتی مرتبط با خدمات شهری همانند شستشو و نظافت سنگفرش پیاده رو، شستشوی مخازن زباله شهری، شستشوی نیمکت ها و .. می توان استفاده نمود. قدرت بالای پاشش آب پرفشار، آلودگی موجود بر روی سطوح هموار و ناهموار را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت جدا می نماید. واترجت های صنعتی عمل کننده با موتورهای دیزلی یا بنزینی بی نیاز به منبع برق هستند و برای کاربرد در خدمات شهری و در جایی که محدودیت دسترسی به پریز برق وجود دارد بسیار مناسب می باشند. هنگام استفاده از واترجت در عملیات نظافتی، ماده شوینده اصلی اب می باشد و در بسیاری از موارد قدرت آب خارج شده از دستگاه برای انجام عملیات کافی است اما در صورت نیاز می توان از مواد شوینده به میزان کم نیز استفاده نمود. از این نظر استفاده از واترجت روشی سازگار با محیط زیست می باشد که در آن مصرف مواد شوینده شیمیایی کاملا حذف شده یا به حداقل کاهش یافته است. یکی از کاربردهای جالب واترجت، استفاده از این دستگاه در عملیات شستشوی نمای ساختمان و شیشه های خارجی می باشد. با استفاده از واترجت می توان علمیات نماشویی را مستقیما از سطح زمین انجام داد و احتیاجی به استفاده از نردبان، بالابر یا داربست نمی باشد. البته کاربرد واترجت در نماشویی مست م استفاده از لنس های ویژه همراه با واترجت می باشد تا ارتفاع مورد نظر پوشش داده شود. از دیگر کاربردهای واترجت صنعتی می توان به کاربرد وسیع آن در انواع عملیات لایه برداری و دیگر عملیات مشابه اشاره نمود. از واترجت ها برای آماده سازی سطح و حذف لایه قبلی رنگ در عملیات رنگ آمیزی، زنگ ز سطوح فولاد و ف ات و ... استفاده می شود. کاربرد واترجت در عملیات لایه برداری علاوه بر صرفه جویی قابل توجه در انرژی و زمان مورد نیاز برای انجام فرآیند، برخلاف روش هایی نظیر سندبلاست یا استفاده از سمباده، آلودگی بسیار کمی را وارد محیط می نماید. از دستگاه های واترجت فوق فشار قوی در عملیاتی همانند شستشوی خط کشی خیابان، رسوب ز از لوله ها، شستشوی تجهیزاتی همانند مبدل های حرارتی، شستشوی بدنه کشتی و خزه ز و ... می توان استفاده نمود. موارد ذکر شده تنها گوشه ای از کاربردهای متنوع و گسترده واترجت صنعتی می باشد. در پست های بعدی کاربردهای این دستگاه کارآمد، به تفکیک و با تفصیل بیشتر مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
انواع دستگاه های کارواش اعم از واترجت خانگی و واترجت صنعتی علی رغم تفاوت در محدوده فشار کاری و دبی و کاربرد، از لحاظ نحوه عملکرد و بخش های اصلی تشکیل دهنده مشابه می باشند و تمامی دستگاه های واترجت صنعتی و خانگی از بخش های زیر تشکیل شده اند: موتور یا منبع تغذیه  نیروی لازم برای یک دستگاه واترجت صنعتی یا خانگی بوسیله یک موتور تامین می گردد. در دستگاه های واترجت از موتورهای الکتریکی یا موتورهای عمل کننده با سوخت های فسیلی همانند بنزین و دیزل استفاده می شود. در واترجت های خانگی معمولا از موتور الکتریکی استفاده می شود اما در واترجت صنعتی هم از موتور الکتریکی و هم دیزلی یا بنزینی استفاده می شود. پمپ فشار قوی اساس عملکرد واترجت صنعتی یا خانگی به  وج آب پرفشار از دستگاه بستگی دارد. وظیفه دریافت  آب کم فشار از یک مخزن آب یا شیر و افزایش فشار آن تا حد مورد نظر بر عهده پمپ فشار قوی دستگاه واتر جت می باشد. پمپ فشار قوی در یک واترجت قلب دستگاه بوده و عملکرد درست دستگاه به آن بستگی دارد شلنگ فشار قوی شلنگ فشار قوی یک واترجت صنعتی یا خانگی نوع شلنگ بسیار مقاوم است که در تولید آن از رشته های فولاد استفاده می شود. این شلنگ بین پمپ و تفنگی قرار گرفته و آب پرفشار را از محل تولید به محل وجی هدایت می کند. تفنگی و لنس در مدل های مختلف واترجت برای کنترل جریان آب و قطع و وصل آن از بخشی به نام تفنگی استفاده می شود. آب پرفشار پس از عبور از شلنگ فشار قوی وارد این بخش شده تفنگی خود به یک لوله باریک به نام لنس متصل است که در انتهای آن وجی دستگاه با نام نازل قرار گرفته است. نازل نازل بخشی پیچ مانند است که به لنس وصل شده و آب در ا ین مرحله از آن خارج می شود نازل بر روی زاویه پاشش آب تاثیر گذار است و برای کاربردهای مختلف نازل های متفاوتی موجود می باشد.
در میان سطوحی که با محیط و عوامل بیرونی در ارتباط مستقیم هستند ، دیوار های آجری در برابر عواملی چون نور مستقیم آفتاب، باران و برف، جلبک و انواع دوده، فضولات پرندگان ، شن و گرد و غبار بسیار آسیب پذیر تر هستند. اگر این عوامل و کثیفی ها در دوره های طولانی روی سطح باقی بمانند، نه تنها نمای زشت و ناخوشایندی را ایجاد می کنند، بلکه باعث فرسایش و تغییر شکل ظاهری قابل توجهی می شود. هرچه فرایند نظافت دیر تر و با فاصله زمانی بیشتری انجام شود، به همان نسبت تمیز شدن و پا ازی سطوح دشوارتر می شود. از دستگاه واترجت برای از بین بردن آلودگی هایی نظیر جلبک ها ،کپک زدگی ، و نظافت بعد از ساخته شدن آن بنا استفاده می شود. نکات قابل توجه برای نظافت بنا های آجری توجه داشته باشید که عموماً دیوار های آجری به وسیله بتن یا سیمان به صورت ادغام شده تشکیل شده اند، که شیوه و دستگاه مورد نظر برای شستشوی هر کدام با یکدیگر متفاوت هستند. کارخانه های آج زی برای شستشوی آجر ها دستگاه واترجت با فشار پاشش کمتر را پیشنهاد می کنند. پیشنهاد آنها استفاده از واترجت با فشار م ن ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ است و همچنین توصیه می کنند به هیچ عنوان از فشار بالای ۱۵۰۰ استفاده نشود. اگر از فشار بالا برای شستشو استفاده کنید ممکن است آسیب جدی به آجر ها وارد شود. به همین دلیل است که نظافت سطوح آجری را به افراد حرفه ای تر می سپارند. البته در اینجا ذکر این نکته ضروری است که بخش عمده چگونگی شستشوی بنا های آجری به مقدار و میزان آلودگی روی سطح بستگی دارد. همچنین در برخی محیط ها می توان از دستگاه های شستشوی فشار قوی آب با فشار عملیاتی کم تر نیز استفاده شود. چه نوع دستگاهی برای نظافت آجرها استفاده کنیم؟ در نظر داشته باشید که برای نمای بیرونی ساختمان ها و دیوار هایی که در معابر خارجی استفاده می شود قطعا احتیاج به دستگاهی دارید که نیاز به استفاده از برق شهری نداشته باشید ، یا بتواند از سوخت های فسیلی مانند بنزین بهره ببرد. در معابر خارجی دسترسی به برق در همه ی نقاط تقریبا غیر ممکن می باشد پس دستگاه واترجت انتخ شما باید از نوع واترجت بنزینی باشد. به طور کل انواع مختلفی از انرژی برای استفاده از دستگاه واترجت وجود دارد که در این شیوه نظافت باید از سوخت فسیلی استفاده کنیم. لازم به ذکر است برای نظافت دیوار های آجری که به تازگی ساخته شده اند قبل از استفاده از شوینده ی پر فشار، می بایست دیوار را از آلودگی های درشت و قابل جدا سازی، پا ازی کنید. بهترین شیوه شستشوی دیوار یا سطح بیرونی خانه هایی که از آجر در ساخت آن ها استفاده شده این است که از پایین دیوار شروع به شستشو کنید و به مرور به سمت بالای دیوار پیش بروید، تا زمانی که به انتها رسیدید برای بار دوم از بالا به سمت پایین نظافت میکنید. از نکاتی که باید در حین شستشوی ساختمان های تازه ساخته شده با دستگاه کارواش در نظر گرفت این است که فشار آب به راحتی می تواند ملات و مواد اولیه را از بین ببرد . پس سعی کنید اطراف محیط نظافت را تا حد امکان خلوت کنید. قیمت واترجت
بنام خدا کار با طناب صنعتی برای انجام کار با طناب صنعتی در حقیقت از تکنیک های کوهنوردی و غارنوردی الگو برداری شده است.09336403213 با استفاده از طناب صنعتی دیگر نیازی به جرثقیل و داربست و یا بالابر نمیباشد و استفاده از طناب صنعتی نسبت به استفاده از جرثقیل و داربست سریع تر، مقرون به صرفه تر وایمن ترمیباشد ضمن اینکه بر خلاف استفاده از داربست ایجاد مزاحمت برای دیگران ندارد و باعث آسیب رسانی به نمای ساختمان نمی شود. خدمات مختلفی بوسیله کار با طناب صنعتی قابل انجام است که مهمترین آنها عبارتند از: 1- پیچ و رولپلاک سنگ نما در تمامی ساختماهایی که نمای سنگ دارند سنگها با توجه به گرم و سرد شدن هوا و پدیده انبساط و انقباض، بعد از گذشت مدتی از نصب، استحکام خود را از دست می دهند لذا لازم است بوسیله پیچ و رولپلاک های مخصوص مقاوم سازی نما انجام شود و تثبیت سنگ نماها بوسیله پیچ و رولپلاک برای جلوگیری از حوادث احتمالی ضروری به نظر می رسد. که این امر توسط کاربا طناب صنعتی در سریع ترین زمان ممکن انجام می پذیرد.
2- شستشوی نمای ساختمان نمای ساختمان نیز مانند سایر قسمتهای ساختمان مانند راه پله و راهروها نیاز به نظافت و مراقبت دارد و در زیبایی ساختمان تاثیر به سزایی دارد. نماشویی یا همان شستشوی نما بدون استفاده از داربست و به صورت حرفه ای توسط طنات راپل انجام می شود. الف - شستشوی دستی نما : برای شستشوی نماهایی که سطوح صیقلی و درخشان دارند مانند کامپوزیت، شیشه، فریم لس، کرتین وال و … میتوان با استفاده از مواد شوینده و سپس خشک سطوح، نماشویی را انجام داد.شستشوی نما در این روش بوسیله کار با طناب صنعتی مقرون به صرفه تر از روشهای دیگر می باشد. ب- شستشوی نما با دستگاه واترجت : برای تمیز کاری و شستشوی نماهای آجری و نماهای سیمانی و...از دستگاه واترجت استفاده می شود. با توجه به اینکه واتر جت آب را با فشار بسیار قوی پمپاژ می کند می تواند هرگونه جرم و آلودگی را از سطوح مورد نظر بزداید . شستشوی نما در این روش بوسیله کار با طناب صنعتی سریع تر از روشهای دیگر می باشد. ج- شستشوی نما با دستگاه واتر سند بلاست : جهت پا ازی و نظافت نماهایی که با جرم های سخت رسوب گرفته و زنگار بسته، نما شویی توسط دستگاه واتر سند بلاست انجام میشود. که البته این سطوح بعلت کثیفی زیاد با واترجت تمیز نمی شوند. شستشوی نما در این روش بوسیله کار با طناب صنعتی با کیفیت بهتری نسبت به روشهای دیگر نماشویی انجام میشود. تفاوت دستگاه واتر سند بلاست با دستگاه واتر جت در این است که برای شستشوی نما، آب در هنگام وج از نازل، دانه های سیلیس را نیز با فشار زیاد با خود می آورد، لذا شاهد وج ترکیبی از سیلیس و آب از نازل خواهیم بود .که نتیجه آن زدودن کلیه چربیها و گرد و غبار و رسوبات و رنگ موجود بر روی سطوح می باشد و سطحی بدور از هر گونه لک و رنگ خواهیم داشت. به همین دلیل از این روش شستشوی نما، بیشتر برای آماده بستر رنگ آمیزی استفاده میشود. 3- رنگ آمیزی نما پوسته شدن وترک خوردن رنگ نمای ساختمان یکی دیگر از مشکلات نما میباشد. که برای ترمیم آن از رنگ آمیزی استفاده می شود. قبل از رنگ آمیزی، نماشویی ضروری می باشد. برای تحقق این امر ابتدا باید با شستشوی نما بستر سازی و تمیز سطوح مربوطه بوسیله دستگاه واتر جت و یا واتر سند بلاست انجام شود. تا جرم ها و آلودگیها و زنگار پاک سازی و زبری مناسب در سطوح برای چسبندگی بهتر رنگ ایجاد شود تا در نهایت رنگ آمیزی انجام شود. بوسیله کار با طناب صنعتی این امر در سریعترین زمان انجام میشود.
همانطور که می دانید انواع مختلفی از واترجت ها از جمله واترجت های آب سرد و آب گرم وجود دارد که هر کدام موارد استفاده خاص خود را دارند ، تفاوت عمده این واترجت ها در دمای آبی است که برای شستشو از آن استفاده میکنند. فشار آب در این دستگاه ها قابل تنظیم و کنترل است ، که برای محیط های مختلف نسبت به ظرافت و میزان آلودگی متغیر می باشد.
 
واترجت_آب-گرم-آب-سرد
 
موارد استفاده واترجت های آب گرم و آب سرد در محیط های مختلف
در برخی از مراکز و کارگاه های صنعتی به دلیل وجود مقادیر زیادی روغن و لکه های روغنی روی سطح محیط یا دستگاه ها نیاز به استفاده از واترجتی است که آب را با دمای بالا پاشش کند ، تا شستشوی بهتری حاصل شود . البته پیشنهاد ما برای نظافت بهتر استفاده از مایع رقیق کننده قبل از استفاده از واترجت می باشد ، لکه های روغنی عمدتا زمان طولانی تری روی سطح باقی می ماند که باعث دشوار تر شدن نظافت می شود.
برای نظافت و شستشوی گرد و غبار و آلودگی های مختصر می توان از واترجت آب سرد استفاده کرد ، البته بهتر است بدانید که می توان هم زمان با استفاده از فشار آب واترجت آب سرد از مواد شوینده هم برای شستشوی بهتر استفاده کرد ، عمده ی استفاده ی این دستگاه برای شستشوی خودرو، ماشین آلات صنعتی، و سطوح کثیف مانند درب پارکینگ ، محیط اطراف باغچه و ورودی پارگینگ می باشد. لازم به ذکر است موارد استفاده این دستگاه محدود به اقلام ذکر شده نیست و در بخش های مشابه دیگر نیز استفاده می شود.
مزایای ویژه شستشو توسط واترجت آب گرم
بهینه بودن و سرعت بالاتر شستشو از مزایای ویژه این دستگاه می باشد ، به علت دمای بالای آب پاشیده شده توسط نازل واترجت به طبع استفاده از مواد شوینده را کاهش می دهد ، علاوه بر کاهش هزینه های شستشو و نظافت از بابت کمتر شدن نیاز به استفاده از مواد شوینده مختلف ، وم استفاده از برس و اسفنج را به طور کامل منتفی می کند.
طبقه بندی و انواع مختلف واترجت
واترجت ها در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام برای فعالیت مختص خود استفاده می شود .
واترجت ها را می توان بر اساس نوع نازل ، نوع منبع تغزیه ، نحوه عملکرد و استفاده از آب سرد یا گرم و همچنین مورد استفاده (خانگی یا صنعتی) طبقه بندی کرد.
همانطور که می دانید انواع مختلفی از واترجت ها از جمله واترجت های آب سرد و آب گرم وجود دارد که هر کدام موارد استفاده خاص خود را دارند ، تفاوت عمده این واترجت ها در دمای آبی است که برای شستشو از آن استفاده میکنند. فشار آب در این دستگاه ها قابل تنظیم و کنترل است ، که برای محیط های مختلف نسبت به ظرافت و میزان آلودگی متغیر می باشد.
 
واترجت_آب-گرم-آب-سرد
 
موارد استفاده واترجت های آب گرم و آب سرد در محیط های مختلف
در برخی از مراکز و کارگاه های صنعتی به دلیل وجود مقادیر زیادی روغن و لکه های روغنی روی سطح محیط یا دستگاه ها نیاز به استفاده از واترجتی است که آب را با دمای بالا پاشش کند ، تا شستشوی بهتری حاصل شود . البته پیشنهاد ما برای نظافت بهتر استفاده از مایع رقیق کننده قبل از استفاده از واترجت می باشد ، لکه های روغنی عمدتا زمان طولانی تری روی سطح باقی می ماند که باعث دشوار تر شدن نظافت می شود.
برای نظافت و شستشوی گرد و غبار و آلودگی های مختصر می توان از واترجت آب سرد استفاده کرد ، البته بهتر است بدانید که می توان هم زمان با استفاده از فشار آب واترجت آب سرد از مواد شوینده هم برای شستشوی بهتر استفاده کرد ، عمده ی استفاده ی این دستگاه برای شستشوی خودرو، ماشین آلات صنعتی، و سطوح کثیف مانند درب پارکینگ ، محیط اطراف باغچه و ورودی پارگینگ می باشد. لازم به ذکر است موارد استفاده این دستگاه محدود به اقلام ذکر شده نیست و در بخش های مشابه دیگر نیز استفاده می شود.
مزایای ویژه شستشو توسط واترجت آب گرم
بهینه بودن و سرعت بالاتر شستشو از مزایای ویژه این دستگاه می باشد ، به علت دمای بالای آب پاشیده شده توسط نازل واترجت به طبع استفاده از مواد شوینده را کاهش می دهد ، علاوه بر کاهش هزینه های شستشو و نظافت از بابت کمتر شدن نیاز به استفاده از مواد شوینده مختلف ، وم استفاده از برس و اسفنج را به طور کامل منتفی می کند.
طبقه بندی و انواع مختلف واترجت
واترجت ها در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام برای فعالیت مختص خود استفاده می شود .
واترجت ها را می توان بر اساس نوع نازل ، نوع منبع تغزیه ، نحوه عملکرد و استفاده از آب سرد یا گرم و همچنین مورد استفاده (خانگی یا صنعتی) طبقه بندی کرد.
همانطور که می دانید انواع مختلفی از واترجت ها از جمله واترجت های آب سرد و آب گرم وجود دارد که هر کدام موارد استفاده خاص خود را دارند ، تفاوت عمده این واترجت ها در دمای آبی است که برای شستشو از آن استفاده میکنند. فشار آب در این دستگاه ها قابل تنظیم و کنترل است ، که برای محیط های مختلف نسبت به ظرافت و میزان آلودگی متغیر می باشد.
 
واترجت_آب-گرم-آب-سرد
 
موارد استفاده واترجت های آب گرم و آب سرد در محیط های مختلف
در برخی از مراکز و کارگاه های صنعتی به دلیل وجود مقادیر زیادی روغن و لکه های روغنی روی سطح محیط یا دستگاه ها نیاز به استفاده از واترجتی است که آب را با دمای بالا پاشش کند ، تا شستشوی بهتری حاصل شود . البته پیشنهاد ما برای نظافت بهتر استفاده از مایع رقیق کننده قبل از استفاده از واترجت می باشد ، لکه های روغنی عمدتا زمان طولانی تری روی سطح باقی می ماند که باعث دشوار تر شدن نظافت می شود.
برای نظافت و شستشوی گرد و غبار و آلودگی های مختصر می توان از واترجت آب سرد استفاده کرد ، البته بهتر است بدانید که می توان هم زمان با استفاده از فشار آب واترجت آب سرد از مواد شوینده هم برای شستشوی بهتر استفاده کرد ، عمده ی استفاده ی این دستگاه برای شستشوی خودرو، ماشین آلات صنعتی، و سطوح کثیف مانند درب پارکینگ ، محیط اطراف باغچه و ورودی پارگینگ می باشد. لازم به ذکر است موارد استفاده این دستگاه محدود به اقلام ذکر شده نیست و در بخش های مشابه دیگر نیز استفاده می شود.
مزایای ویژه شستشو توسط واترجت آب گرم
بهینه بودن و سرعت بالاتر شستشو از مزایای ویژه این دستگاه می باشد ، به علت دمای بالای آب پاشیده شده توسط نازل واترجت به طبع استفاده از مواد شوینده را کاهش می دهد ، علاوه بر کاهش هزینه های شستشو و نظافت از بابت کمتر شدن نیاز به استفاده از مواد شوینده مختلف ، وم استفاده از برس و اسفنج را به طور کامل منتفی می کند.
طبقه بندی و انواع مختلف واترجت
واترجت ها در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام برای فعالیت مختص خود استفاده می شود .
واترجت ها را می توان بر اساس نوع نازل ، نوع منبع تغزیه ، نحوه عملکرد و استفاده از آب سرد یا گرم و همچنین مورد استفاده (خانگی یا صنعتی) طبقه بندی کرد.
امروزه بیشتر امور نظافتی به وسیله دستگاه های کاملا تخصصی و به شکل مکانیزه صورت می گیرند. از نظافت انواع کارخانجات گرفته تا محیط های تجاری و اداری و حتی وسایل نقلیه توسط این دستگاه های مدرن مورد شستشو قرار می گیرند. قطعا یکی از پرکاربردترین انواع دستگاه نظافتی واترجت می باشد. این محصولات به طور گسترده در نظافت انواع محیط ها مورد استفاده قرار می گیرند. واترجت ها در دو نوع آب گرم و آب سرد تولید می شوند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. همانطور که گفته شد یکی از امور نظافتی که توسط این دستگاه ها صورت می پذیرد شستشوی انواع وسایل نقلیه می باشد. در این نوشتار توضیحات مختصری درباره شستشوی قطار به شما ارائه می شود.
نظافت بخش های مختلف قطار ا امات مختلفی دارند که همواره باید مد نظر باشند. یکی از این ا امات نظافت در زمان کوتاه است. با توجه به اینکه قطار باید از چرخه کار برای نظافت خارج شود، باید توسط دستگاه هایی مورد نظافت قرار گیرد که در کوتاه ترین زمان توانایی انجام کار را داشته باشند.


واترجت
 
معمولا بدنه واگن ها با آلودگی های سخت و روغنی پوشانیده می شوند به همین دلیل استفاده از واترجت آب گرم به منظور نظافت بدنه واگن ها بسیار کاربردی می باشد. از دیگر موارد نظافتی قطار ها نیز نظافت داخل واگن ها (صندلی ها و کف) می باشد. به این منظور نیز جاروبرقی های کوله ای بهترین انتخاب می باشند.
همچنین با توجه به ارتفاع واگن ها معمولا از لانس افزایش طول واترجت نیز به منظور دسترسی به بخش های بالایی واگن نیز استفاده می شوند. گاها که نیاز به از بین بردن آلودگی های بسیار سخت، زنگ زدگی و رنگ از روی پوشش ف ی واگن قطار ها وجود دارد از نازل سندبلاست به منظور پا ازی آنها مورد استفاده قرار میگیرد.
 


به طور کلی درباره نظافت قطارها یا واگن ها بایستی به نکات زیر توجه داشته باشید:

شستشوی سقف واگن ها
شستشوی کناره های واگن
ممکن است در مواردی که آلودگی بسیار سرسخت باشد از نازل سند بلاست بر روی دستگاه واترجت نیز استفاده نمود.
شستشوی چرخ ها و بقیه قسمت ها. 
در صورت وم استفاده از قابلیت پاشش مواد شوینده دستگاه ها نیز توصیه می شود.

از این رو می توان به استفاده از دستگاه های کارواش صنعتی به منظور نظافت صنعتی واگن ها قطار کاربرد زیادی دارند.
امروزه بیشتر امور نظافتی به وسیله دستگاه های کاملا تخصصی و به شکل مکانیزه صورت می گیرند. از نظافت انواع کارخانجات گرفته تا محیط های تجاری و اداری و حتی وسایل نقلیه توسط این دستگاه های مدرن مورد شستشو قرار می گیرند. قطعا یکی از پرکاربردترین انواع دستگاه نظافتی واترجت می باشد. این محصولات به طور گسترده در نظافت انواع محیط ها مورد استفاده قرار می گیرند. واترجت ها در دو نوع آب گرم و آب سرد تولید می شوند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. همانطور که گفته شد یکی از امور نظافتی که توسط این دستگاه ها صورت می پذیرد شستشوی انواع وسایل نقلیه می باشد. در این نوشتار توضیحات مختصری درباره شستشوی قطار به شما ارائه می شود.
نظافت بخش های مختلف قطار ا امات مختلفی دارند که همواره باید مد نظر باشند. یکی از این ا امات نظافت در زمان کوتاه است. با توجه به اینکه قطار باید از چرخه کار برای نظافت خارج شود، باید توسط دستگاه هایی مورد نظافت قرار گیرد که در کوتاه ترین زمان توانایی انجام کار را داشته باشند.


واترجت
 
معمولا بدنه واگن ها با آلودگی های سخت و روغنی پوشانیده می شوند به همین دلیل استفاده از واترجت آب گرم به منظور نظافت بدنه واگن ها بسیار کاربردی می باشد. از دیگر موارد نظافتی قطار ها نیز نظافت داخل واگن ها (صندلی ها و کف) می باشد. به این منظور نیز جاروبرقی های کوله ای بهترین انتخاب می باشند.
همچنین با توجه به ارتفاع واگن ها معمولا از لانس افزایش طول واترجت نیز به منظور دسترسی به بخش های بالایی واگن نیز استفاده می شوند. گاها که نیاز به از بین بردن آلودگی های بسیار سخت، زنگ زدگی و رنگ از روی پوشش ف ی واگن قطار ها وجود دارد از نازل سندبلاست به منظور پا ازی آنها مورد استفاده قرار میگیرد.
 


به طور کلی درباره نظافت قطارها یا واگن ها بایستی به نکات زیر توجه داشته باشید:

شستشوی سقف واگن ها
شستشوی کناره های واگن
ممکن است در مواردی که آلودگی بسیار سرسخت باشد از نازل سند بلاست بر روی دستگاه واترجت نیز استفاده نمود.
شستشوی چرخ ها و بقیه قسمت ها. 
در صورت وم استفاده از قابلیت پاشش مواد شوینده دستگاه ها نیز توصیه می شود.

از این رو می توان به استفاده از دستگاه های کارواش صنعتی به منظور نظافت صنعتی واگن ها قطار کاربرد زیادی دارند.
اسکرابر دستگاهی مکانیزه برای شستشوی کف می باشد. دستگاهی کفشوی پس از شستشوی زمین با برس، توسط لاستیک تی مخصوصی که در پشت آن قرار گرفته، سطح را خشک می نماید. همین امر موجب می شود هیچ گونه لغزندگی در سطح وجود نداشته باشد و خطرات ناشی از لغزش به میزان زیادی کاهش می یابد. اسکرابر از نظر هدایت دارای دو نوع دستی و سرنشین دار می باشد . از کفشوی دستی برای شستشوی محیط های کوچک و متوسط و یا محیط های بزرگ مانند انبار که دارای موانع محیطی می باشند، استفاده می شود. از کفشوی مکانیزه برای شستشوی کفپوش های مختلف، سنگ، سرامیک، بتن، چوب، اپو ی و غیره استفاده می شود.
واترجت صنعتی یا شوینده پر فشار برای شستشوی سطوح مختلف و جدا آلودگی های عمیق و تثبیت شده از سطح استفاده می شود. برای شستشوی زمین، دیوار و حتی نمای ساختمان از این دستگاه استفاده می شود. فشار و حجم آب وجی در واترجت ها باهم متفاوت است که باعث شده زمینه کاربرد آن ها متفاوت باشد. رده هایی از این دستگاه با نام کارواش خانگی معروف هستند و برای مصارف خانگی و شستشوی انواع موتور و ماشین استفاده می گردد. شوینده پرفشار از نظر میزان دمای آب وجی به دو دسته واترجت آب سرد و واترجت آب گرم تقسیم می شود. از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده واترجت می توان به آب ورودی، پمپ،موتور، شلنگ فشار قوی، تفنگی، لنس و نازل اشاره نمود که در همه دستگاه ها وجود دارند. نیرو محرکه موتور واترجت می تواند انرژی الکتریکی و یا انرژی حاصل از سوختن بنزین یا گازوییل باشد.
 
دستگاه دیگری که برای انجام امور نظافت صنعتی بسیار مورد نیاز می باشد، جاروبرقی صنعتی است. جاروبرقی صنعتی برای جمع آوری ضایعات و گرد و خاک استفاده می شود. برخی از انواع جاروبرقی برای جمع آوری مایعات نیز به کار می روند. از جاروبرقی صنعتی برای انتقال مواد نیز استفاده می شود. این مواد می توانند مواد جامد و پودری کارخانه ها باشد، و یا مایعات نفتی و چگال در صنایع نفت و گاز. برای انتقال مواد و قرص های دارویی نیز می توان از چنین مکنده هایی استفاده نمود تا علاوه بر تسریع انجام عملیات، سطح بالایی از بهداشت نیز رعایت شود.
همانطور که می دانید انواع مختلفی از واترجت ها از جمله واترجت های آب سرد و آب گرم وجود دارد که هر کدام موارد استفاده خاص خود را دارند ، تفاوت عمده این واترجت ها در دمای آبی است که برای شستشو از آن استفاده میکنند. فشار آب در این دستگاه ها قابل تنظیم و کنترل است ، که برای محیط های مختلف نسبت به ظرافت و میزان آلودگی متغیر می باشد. واترجت_آب-گرم-آب-سرد موارد استفاده واترجت های آب گرم و آب سرد در محیط های مختلفدر برخی از مراکز و کارگاه های صنعتی به دلیل وجود مقادیر زیادی روغن و لکه های روغنی روی سطح محیط یا دستگاه ها نیاز به استفاده از واترجتی است که آب را با دمای بالا پاشش کند ، تا شستشوی بهتری حاصل شود . البته پیشنهاد ما برای نظافت بهتر استفاده از مایع رقیق کننده قبل از استفاده از واترجت می باشد ، لکه های روغنی عمدتا زمان طولانی تری روی سطح باقی می ماند که باعث دشوار تر شدن نظافت می شود.برای نظافت و شستشوی گرد و غبار و آلودگی های مختصر می توان از واترجت آب سرد استفاده کرد ، البته بهتر است بدانید که می توان هم زمان با استفاده از فشار آب واترجت آب سرد از مواد شوینده هم برای شستشوی بهتر استفاده کرد ، عمده ی استفاده ی این دستگاه برای شستشوی خودرو، ماشین آلات صنعتی، و سطوح کثیف مانند درب پارکینگ ، محیط اطراف باغچه و ورودی پارگینگ می باشد. لازم به ذکر است موارد استفاده این دستگاه محدود به اقلام ذکر شده نیست و در بخش های مشابه دیگر نیز استفاده می شود.مزایای ویژه شستشو توسط واترجت آب گرمبهینه بودن و سرعت بالاتر شستشو از مزایای ویژه این دستگاه می باشد ، به علت دمای بالای آب پاشیده شده توسط نازل واترجت به طبع استفاده از مواد شوینده را کاهش می دهد ، علاوه بر کاهش هزینه های شستشو و نظافت از بابت کمتر شدن نیاز به استفاده از مواد شوینده مختلف ، وم استفاده از برس و اسفنج را به طور کامل منتفی می کند.طبقه بندی و انواع مختلف واترجتواترجت ها در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام برای فعالیت مختص خود استفاده می شود .واترجت ها را می توان بر اساس نوع نازل ، نوع منبع تغزیه ، نحوه عملکرد و استفاده از آب سرد یا گرم و همچنین مورد استفاده (خانگی یا صنعتی) طبقه بندی کرد.
یکی از خدمات ارائه شده توسط یک شرکت خدماتی نظافتی خدمات نظافت مجتمع های تجاری می باشد. یک مجتمع تجاری یا مرکز ید وسعت زیادی داشته و نظافت و شستشوی آن عملیاتی دشوار است. رفت و آمد مرتب افراد واستفاده از امکانات چنین محیطی باعث می شود که بخشهای مختلف مجتمع تجاری یا مرکز ید مرتب در معرض آلودگی های مختلف باشند و برای حفظ بهداشت، پاکیزگی و زیبایی محیط باید به طور پیوسته تمیز شوند. انجام عملیات نظافتی بصورت پیوسته در چنین محیطی نیاز به تعداد قابل توجه نیروی خدماتی دارد که شاید برای صاحبان این ب و کار استخدام آنها از لحاظ اقتصادی به صرفه نباشد از سوی دیگر اگر این نیروها ماهر و آموزش دیده نباشند کیفیت مطلوب در عملیات نظافت به دست نمی آید که می تواند تاثیر خیلی منفی بر روی مشتریان و مراجعه کنندگان داشته باشد. پس بسیاری از صاحبان و مسئولین مجتمع های تجاری و مراکز ید ترجیح می دهند برای نظافت مجموعه خود با یک شرکت خدماتی نظافتی همکاری کنند. حسن استفاده از خدمات ارائه شده توسط یک شرکت خدماتی نظافتی آن است که یک پیمانکار نظافتی معتبر از تجهیزات به روز و مدرن برای انجام این عملیات استفاده می کند که شاید ید انها به صرفه نباشد و از سوی دیگر نیروهای خدماتی این شرکت تماما متخصص حرفه ای و آموزش دیده هستند پس می توانند عملیات نظافتی را با کیفیت عالی و سرعت بسیار بالا انجام دهند  بدون آنکه کمترین مزاحمت را برای افراد حاضر در محیط ایجاد کنند. خدمات قابل ارائه توسط یک شرکت خدماتی نظافتی برای مجتمع تجاری شامل پکیج های مختلفی است که می تواند نظافت عمومی فضای داخلی، نظافت محوطه خارجی، نماشویی را شامل شود. نظافت عمومی فضای داخلی خود بخشهای مختلفی دارد. شرکت خدماتی نظافتی برای نظافت داخلی معمولا از دستگاه اسکرابر، برای جمع آوری موضعی آلودگی ها از جاروبرقی، برای شستشوی سرویس های بهداشتی از بخارشوی و دستگاه های اسکرابر چند منظوره استفاده می کند. ترولی های نظافتی ابزارهای کاربردی دیگری هستند که غالبا توسط شرکت خدماتی نظافتی حرفه ای استفاده می شود تا سرعت و کیفیت عملیات افزایش یابد. در فضای خارجی یک مجتمع تجاری از سوییپر برای نظافت زمین، دستگاه تخصصی نماشوی برای شستشوی سطوح واقع در ارتفاع و از واترجت صنعتی برای رفع آلودگی های عمیق و موضعی از سطوح مختلف استفاده می شود.
همانطور که می دانید انواع مختلفی از واترجت ها از جمله واترجت های آب سرد و آب گرم وجود دارد که هر کدام موارد استفاده خاص خود را دارند ، تفاوت عمده این واترجت ها در دمای آبی است که برای شستشو از آن استفاده میکنند. فشار آب در این دستگاه ها قابل تنظیم و کنترل است ، که برای محیط های مختلف نسبت به ظرافت و میزان آلودگی متغیر می باشد. واترجت_آب-گرم-آب-سرد موارد استفاده واترجت های آب گرم و آب سرد در محیط های مختلف در برخی از مراکز و کارگاه های صنعتی به دلیل وجود مقادیر زیادی روغن و لکه های روغنی روی سطح محیط یا دستگاه ها نیاز به استفاده از واترجتی است که آب را با دمای بالا پاشش کند ، تا شستشوی بهتری حاصل شود . البته پیشنهاد ما برای نظافت بهتر استفاده از مایع رقیق کننده قبل از استفاده از واترجت می باشد ، لکه های روغنی عمدتا زمان طولانی تری روی سطح باقی می ماند که باعث دشوار تر شدن نظافت می شود. برای نظافت و شستشوی گرد و غبار و آلودگی های مختصر می توان از واترجت آب سرد استفاده کرد ، البته بهتر است بدانید که می توان هم زمان با استفاده از فشار آب واترجت آب سرد از مواد شوینده هم برای شستشوی بهتر استفاده کرد ، عمده ی استفاده ی این دستگاه برای شستشوی خودرو، ماشین آلات صنعتی، و سطوح کثیف مانند درب پارکینگ ، محیط اطراف باغچه و ورودی پارگینگ می باشد. لازم به ذکر است موارد استفاده این دستگاه محدود به اقلام ذکر شده نیست و در بخش های مشابه دیگر نیز استفاده می شود. مزایای ویژه شستشو توسط واترجت آب گرم بهینه بودن و سرعت بالاتر شستشو از مزایای ویژه این دستگاه می باشد ، به علت دمای بالای آب پاشیده شده توسط نازل واترجت به طبع استفاده از مواد شوینده را کاهش می دهد ، علاوه بر کاهش هزینه های شستشو و نظافت از بابت کمتر شدن نیاز به استفاده از مواد شوینده مختلف ، وم استفاده از برس و اسفنج را به طور کامل منتفی می کند. طبقه بندی و انواع مختلف واترجت واترجت ها در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام برای فعالیت مختص خود استفاده می شود . واترجت ها را می توان بر اساس نوع نازل ، نوع منبع تغزیه ، نحوه عملکرد و استفاده از آب سرد یا گرم و همچنین مورد استفاده (خانگی یا صنعتی) طبقه بندی کرد.
بنام خدا
سلام..اصل اول شرکت ارتفاع کاران کرج..این شرکت دارای بیمه حوادث بوده و کارفرفا هیچ مسئولیت در قبال حوادث ندارد.... شرکت ارتفاع کاران کرج
شستشوی نما
نماشویی نماهای کامپوزیت و شیشه ای و سنگی و سیمانی و اجری ووووو
توضیحات درباره شستشوی نما
1_نماهای کامپوزیت با واترجت و ابر و طی 2_نماهای سنگی با دستگاه واترجت و مواد
مخصوص 3_نماهای اجری با دستگاه واترجت و واتر سند بلاست 4_نماهای شیشه ای با ابر و طی 5_شستشوی تمامی نماها با سیسم نانو تکنولوژی
ارزان و با کیفیت با ضمانت نامه کتبی
استفاده از انواع دستگاه های نظافت صنعتی به شکل روز افزون در حال افزایش می باشد، این محصولات انواع متعددی دارند که یکی از مهمترین انواع آنها دستگاه های واترجت صنعتی می باشد. جالب است بدانید که اولین دستگاه واترجت آبگرم صنعتی توسط شرکت کرشر آلمان و در سال 1950 طراحی و تولید شده است. همچنین واترجت های کرشر در دو مدل خانگی (سری k) و صنعتی (سری hd) تولید می شوند. در این نوشتار قصد داریم جهت آشنایی با انواع دستگاه واترجت صنعتی کرشر ارائه دهیم.
 
واترجت صنعتی
واترجت های آب گرم و آب سرد
معمولا عمومی ترین دسته بندی انواع واترجت ها تقسیم آنها به واترجت آب گرم و آب سرد می باشد. انواع واترجت های آب سرد که معمولا قابلیت پاشش آب تا دمای 60 درجه سانتی گراد را دارند و به منظور شستشو و نظافت آلودگی هایی مانند گردو غبار و واترجت های آب گرم به منظور شستشو و نظافت آلودگی های چرب و روغنی مورد استفاده قرار می گیرند. ضمن اینکه واترجت های آب گرم قابلیت پاشش آب در بازه دمایی 80 تا 155 درجه سانتی گراد را دارند.
 
قابلیت پاشش مواد شوینده در واترجت صنعتی
انواع واترجت های صنعتی کرشر آلمان قابلیت پاشش مواد شوینده را دارند. پاشش مواد شوینده در واتر جت صنعتی کرشر به دو صورت امکان پذیر است. در روش اول از یک شلنگ جانبی که به بدنه دستگاه متصل است برای پاشش مواد شوینده استفاده می شود. در این روش مواد شوینده بعد از عبور آب از پمپ به آب عبوری اضافه می گردد که این امر سبب افزایش طول عمر پمپ دستگاه می شود. در روش دیگر یک نازل به نام نازل کف ساز ( فوم پاش ) به تفنگی دستگاه واترجت صنعتی کارچر اضافه می شود. در این روش مواد شوینده به مخزن پایینی نازل فوم پاش اضافه می گردد.
 
انواع منابع تامین انرژی واترجت های صنعتی
واترجت های صنعتی به لحاظ تامین انرژی به دو دسته برقی و بنزینی تقسیم می شوند. انواع واترجت های برقی به منظور استفاده در محیط هایی که وجود آلودگی های ناشی از سوخت فسیلی می تواند مشکل ساز شود و محیط هایی که دسترسی به برق وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند.
واترجت های بنزینی نیز عمدتا برای استفاده در محیط هایی که دسترسی به انرژی برق وجود ندارد، مناسب می باشد. معمولا واترجت های بنزینی به منظور استفاده در صنایع سنگین کاربرد دارند.
 
فاکتور های تعیین کننده در انتخاب واترجت صنعتی
به طور کلی در آیتم های مختلف مشخصات فنی یک واترجت صنعتی که در هنگام انتخاب آن بسیار مورد توجه قرار می گیرد، دبی و فشار آب وجی می باشد. این دو مشخصه قدرت واترجت را در انجام امور نظافتی مشخص می کنند.
اما علاوه بر اینها نوع منبع تامین انرژی دستگاه، ابعاد آن، آبگرم و یا آب سرد بودن و… همگی از عوامل موثر بر کارایی این دستگاه ها می باشند.
 
karcher آلمان
کرشر آلمان ( بزرگترین و مهمترین تولید کننده انواع دستگاه نظافت صنعتی در جهان )،شرکت کارن تجارت را به عنوان شریک تجاری و نمایندگی کرشر در ایران تعیین کرده است.
 
استفاده از انواع دستگاه های نظافت صنعتی به شکل روز افزون در حال افزایش می باشد، این محصولات انواع متعددی دارند که یکی از مهمترین انواع آنها دستگاه های واترجت صنعتی می باشد. جالب است بدانید که اولین دستگاه واترجت آبگرم صنعتی توسط شرکت کرشر آلمان و در سال 1950 طراحی و تولید شده است. همچنین واترجت های کرشر در دو مدل خانگی (سری k) و صنعتی (سری hd) تولید می شوند. در این نوشتار قصد داریم جهت آشنایی با انواع دستگاه واترجت صنعتی کرشر ارائه دهیم.
 
واترجت صنعتی
واترجت های آب گرم و آب سرد
معمولا عمومی ترین دسته بندی انواع واترجت ها تقسیم آنها به واترجت آب گرم و آب سرد می باشد. انواع واترجت های آب سرد که معمولا قابلیت پاشش آب تا دمای 60 درجه سانتی گراد را دارند و به منظور شستشو و نظافت آلودگی هایی مانند گردو غبار و واترجت های آب گرم به منظور شستشو و نظافت آلودگی های چرب و روغنی مورد استفاده قرار می گیرند. ضمن اینکه واترجت های آب گرم قابلیت پاشش آب در بازه دمایی 80 تا 155 درجه سانتی گراد را دارند.
 
قابلیت پاشش مواد شوینده در واترجت صنعتی
انواع واترجت های صنعتی کرشر آلمان قابلیت پاشش مواد شوینده را دارند. پاشش مواد شوینده در واتر جت صنعتی کرشر به دو صورت امکان پذیر است. در روش اول از یک شلنگ جانبی که به بدنه دستگاه متصل است برای پاشش مواد شوینده استفاده می شود. در این روش مواد شوینده بعد از عبور آب از پمپ به آب عبوری اضافه می گردد که این امر سبب افزایش طول عمر پمپ دستگاه می شود. در روش دیگر یک نازل به نام نازل کف ساز ( فوم پاش ) به تفنگی دستگاه واترجت صنعتی کارچر اضافه می شود. در این روش مواد شوینده به مخزن پایینی نازل فوم پاش اضافه می گردد.
 
انواع منابع تامین انرژی واترجت های صنعتی
واترجت های صنعتی به لحاظ تامین انرژی به دو دسته برقی و بنزینی تقسیم می شوند. انواع واترجت های برقی به منظور استفاده در محیط هایی که وجود آلودگی های ناشی از سوخت فسیلی می تواند مشکل ساز شود و محیط هایی که دسترسی به برق وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند.
واترجت های بنزینی نیز عمدتا برای استفاده در محیط هایی که دسترسی به انرژی برق وجود ندارد، مناسب می باشد. معمولا واترجت های بنزینی به منظور استفاده در صنایع سنگین کاربرد دارند.
 
فاکتور های تعیین کننده در انتخاب واترجت صنعتی
به طور کلی در آیتم های مختلف مشخصات فنی یک واترجت صنعتی که در هنگام انتخاب آن بسیار مورد توجه قرار می گیرد، دبی و فشار آب وجی می باشد. این دو مشخصه قدرت واترجت را در انجام امور نظافتی مشخص می کنند.
اما علاوه بر اینها نوع منبع تامین انرژی دستگاه، ابعاد آن، آبگرم و یا آب سرد بودن و… همگی از عوامل موثر بر کارایی این دستگاه ها می باشند.
 
karcher آلمان
کرشر آلمان ( بزرگترین و مهمترین تولید کننده انواع دستگاه نظافت صنعتی در جهان )،شرکت کارن تجارت را به عنوان شریک تجاری و نمایندگی کرشر در ایران تعیین کرده است.
 
کاربرد سی ان سی های واترجت در صنعت : دستگاه برش با آب یا برش واترجت ( abrasive waterjet cutting ) کار برش مواد را با فشار زیاد آب انجام می دهد. ساز و کار واترجت بدین صورت است که یک پمپ بسیار قوی آب را با فشار زیاد به داخل یک نازل با قطر خیلی کم هدایت می کند در نتیجه آب سرعتی در حدود 900 متر بر ثانیه پیدا می کند سپس مادۀ ساینده ای به نام ابرسیو (abrasive) به منظور برش مواد سخت به این آب تزریق می شود، این مخلوط آب و مواد ساینده که با فشار 4000 تا 6200 بار (بسته به قدرت پمپ) از نازل خارج می شود طرح را بر روی قطعه مورد نظر برش می دهد. دستگاه برش واترجت بر مبنای اصول cnc کار می کند. واژه cnc مخفف computer numerical control است یعنی دستگاه هایی که با سیستم کنترل عددی از طریق کامپیوتر کار می کنند. بدین ترتیب برای برش یک طرح با دستگاه واترجت ابتدا طرح به صورت خطی در یکی از نرم افزارهای بُرداری (vector) مانند کرل دراو، اتوکد، کَتیا و… طراحی می شود سپس این طرح در نرم افزاری دیگر به gcode تبدیل می شود و وارد کامپیوتر دستگاه می شود و روی هر ماده ای که زیر نازل قرار گرفته باشد برش می خورد. توانایی برش واترجت : واترجت هر ماده ای را با هر ضریب سختی برش می دهد، به همین دلیل می توان گفت تنها ابزار برش آلیاژها و تیتانیوم است، برخی مواد که دراثر حرارت دود سمی تولید می کنند را با این روش می توان برش داد، چون ماهیت این برش سرد است. مزیت برش واترجت - برش بدون محدودیت تمام مواد - برش انواع فولاد (هاردو hardox ، گرم کار، ck45 و…)، برش تیتانیوم، برش آهن، برش آلومینیوم، برش استیل، برش ف ات رنگین(برش مس، برش برنج، برش برنز )، برش لاستیک، برش پلاستیک، برش سنگ ( به ویژه برای معرق سنگ ) ، برش سرامیک، برش کاشی، برش شیشه، برش پی وی سی ، برش پلی کربنات، برش اکریلیک، برش پارکت، برش کامپوزیت، برش انواع فوم، برش پل ی گلاس، برش چوب، برش ام دی اف، برش اچ دی اف و…
استفاده از انواع دستگاه های نظافت صنعتی به شکل روز افزون در حال افزایش می باشد، این محصولات انواع متعددی دارند که یکی از مهمترین انواع آنها دستگاه های واترجت صنعتی می باشد. جالب است بدانید که اولین دستگاه واترجت آبگرم صنعتی توسط شرکت کرشر آلمان و در سال 1950 طراحی و تولید شده است. همچنین واترجت های کرشر در دو مدل خانگی (سری k) و صنعتی (سری hd) تولید می شوند. در این نوشتار قصد داریم جهت آشنایی با انواع دستگاه واترجت صنعتی کرشر ارائه دهیم. واترجت صنعتی واترجت های آب گرم و آب سرد معمولا عمومی ترین دسته بندی انواع واترجت ها تقسیم آنها به واترجت آب گرم و آب سرد می باشد. انواع واترجت های آب سرد که معمولا قابلیت پاشش آب تا دمای 60 درجه سانتی گراد را دارند و به منظور شستشو و نظافت آلودگی هایی مانند گردو غبار و واترجت های آب گرم به منظور شستشو و نظافت آلودگی های چرب و روغنی مورد استفاده قرار می گیرند. ضمن اینکه واترجت های آب گرم قابلیت پاشش آب در بازه دمایی 80 تا 155 درجه سانتی گراد را دارند. قابلیت پاشش مواد شوینده در واترجت صنعتی انواع واترجت های صنعتی کرشر آلمان قابلیت پاشش مواد شوینده را دارند. پاشش مواد شوینده در واتر جت صنعتی کرشر به دو صورت امکان پذیر است. در روش اول از یک شلنگ جانبی که به بدنه دستگاه متصل است برای پاشش مواد شوینده استفاده می شود. در این روش مواد شوینده بعد از عبور آب از پمپ به آب عبوری اضافه می گردد که این امر سبب افزایش طول عمر پمپ دستگاه می شود. در روش دیگر یک نازل به نام نازل کف ساز ( فوم پاش ) به تفنگی دستگاه واترجت صنعتی کارچر اضافه می شود. در این روش مواد شوینده به مخزن پایینی نازل فوم پاش اضافه می گردد. انواع منابع تامین انرژی واترجت های صنعتی واترجت های صنعتی به لحاظ تامین انرژی به دو دسته برقی و بنزینی تقسیم می شوند. انواع واترجت های برقی به منظور استفاده در محیط هایی که وجود آلودگی های ناشی از سوخت فسیلی می تواند مشکل ساز شود و محیط هایی که دسترسی به برق وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند. واترجت های بنزینی نیز عمدتا برای استفاده در محیط هایی که دسترسی به انرژی برق وجود ندارد، مناسب می باشد. معمولا واترجت های بنزینی به منظور استفاده در صنایع سنگین کاربرد دارند. فاکتور های تعیین کننده در انتخاب واترجت صنعتی به طور کلی در آیتم های مختلف مشخصات فنی یک واترجت صنعتی که در هنگام انتخاب آن بسیار مورد توجه قرار می گیرد، دبی و فشار آب وجی می باشد. این دو مشخصه قدرت واترجت را در انجام امور نظافتی مشخص می کنند. اما علاوه بر اینها نوع منبع تامین انرژی دستگاه، ابعاد آن، آبگرم و یا آب سرد بودن و… همگی از عوامل موثر بر کارایی این دستگاه ها می باشند. karcher آلمان کرشر آلمان ( بزرگترین و مهمترین تولید کننده انواع دستگاه نظافت صنعتی در جهان )،شرکت کارن تجارت را به عنوان شریک تجاری و نمایندگی کرشر در ایران تعیین کرده است.
استفاده از انواع دستگاه های نظافت صنعتی به شکل روز افزون در حال افزایش می باشد، این محصولات انواع متعددی دارند که یکی از مهمترین انواع آنها دستگاه های واترجت صنعتی می باشد. جالب است بدانید که اولین دستگاه واترجت آبگرم صنعتی توسط شرکت کرشر آلمان و در سال 1950 طراحی و تولید شده است. همچنین واترجت های کرشر در دو مدل خانگی (سری k) و صنعتی (سری hd) تولید می شوند. در این نوشتار قصد داریم جهت آشنایی با انواع دستگاه واترجت صنعتی کرشر ارائه دهیم. واترجت صنعتی واترجت های آب گرم و آب سرد معمولا عمومی ترین دسته بندی انواع واترجت ها تقسیم آنها به واترجت آب گرم و آب سرد می باشد. انواع واترجت های آب سرد که معمولا قابلیت پاشش آب تا دمای 60 درجه سانتی گراد را دارند و به منظور شستشو و نظافت آلودگی هایی مانند گردو غبار و واترجت های آب گرم به منظور شستشو و نظافت آلودگی های چرب و روغنی مورد استفاده قرار می گیرند. ضمن اینکه واترجت های آب گرم قابلیت پاشش آب در بازه دمایی 80 تا 155 درجه سانتی گراد را دارند. قابلیت پاشش مواد شوینده در واترجت صنعتی انواع واترجت های صنعتی کرشر آلمان قابلیت پاشش مواد شوینده را دارند. پاشش مواد شوینده در واتر جت صنعتی کرشر به دو صورت امکان پذیر است. در روش اول از یک شلنگ جانبی که به بدنه دستگاه متصل است برای پاشش مواد شوینده استفاده می شود. در این روش مواد شوینده بعد از عبور آب از پمپ به آب عبوری اضافه می گردد که این امر سبب افزایش طول عمر پمپ دستگاه می شود. در روش دیگر یک نازل به نام نازل کف ساز ( فوم پاش ) به تفنگی دستگاه واترجت صنعتی کارچر اضافه می شود. در این روش مواد شوینده به مخزن پایینی نازل فوم پاش اضافه می گردد. انواع منابع تامین انرژی واترجت های صنعتی واترجت های صنعتی به لحاظ تامین انرژی به دو دسته برقی و بنزینی تقسیم می شوند. انواع واترجت های برقی به منظور استفاده در محیط هایی که وجود آلودگی های ناشی از سوخت فسیلی می تواند مشکل ساز شود و محیط هایی که دسترسی به برق وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند. واترجت های بنزینی نیز عمدتا برای استفاده در محیط هایی که دسترسی به انرژی برق وجود ندارد، مناسب می باشد. معمولا واترجت های بنزینی به منظور استفاده در صنایع سنگین کاربرد دارند. فاکتور های تعیین کننده در انتخاب واترجت صنعتی به طور کلی در آیتم های مختلف مشخصات فنی یک واترجت صنعتی که در هنگام انتخاب آن بسیار مورد توجه قرار می گیرد، دبی و فشار آب وجی می باشد. این دو مشخصه قدرت واترجت را در انجام امور نظافتی مشخص می کنند. اما علاوه بر اینها نوع منبع تامین انرژی دستگاه، ابعاد آن، آبگرم و یا آب سرد بودن و… همگی از عوامل موثر بر کارایی این دستگاه ها می باشند. karcher آلمان کرشر آلمان ( بزرگترین و مهمترین تولید کننده انواع دستگاه نظافت صنعتی در جهان )،شرکت کارن تجارت را به عنوان شریک تجاری و نمایندگی کرشر در ایران تعیین کرده است.
هر شخصی که در یک مزرعه یا اصطبل کار می کند، می داند که نظافت این گونه محیط ها چقدر  مشکل و طاقت فرسا است. اینگونه فضاها از مکان هایی هستند که به شدت در معرض آلودگی قرار دارند. از این رو بایستی نظافت مزارع و اصطبل ها با برنامه ریزی دقیق و به صورت روزانه صورت بگیرد.
نظافت مزارع و اصطبل ها با دستگاه کارواش صنعتی
دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی یا دستگاه فشار قوی آب نیز از محصولات نظافتی می باشد که قادر است با فشار بالای آب خود انواع آلودگی ها از جمله دوده، گل و لای، گرد و غبار و … را از روی سطوح گوناگون پاک کند. دستگاه های واتر جت یا شوینده صنعتی نوع آب گرم از محصولات محبوب مورد استفاده در این گونه محیط ها می باشند. دستگاه های کارواش صنعتی آب گرم که فشار کاری یا عملیاتی تا 200 بار (bar) و با حرارت بالا تولید می کنند، می توانند برای نظافت مزارع و اصطبل ها مفید باشند.
بسیاری از محصولات کارواش صنعتی نیز از  مواد شوینده همراه آب به منظور نظافت بهتر و با کیفیت تر استفاده می کنند.
به هر حال شخصی که در یک مزرعه یا اصطبل کار می کند، می تواند درک کند که دستگاه های شوینده صنعتی راه حل مناسب و ایده آلی برای نظافت این مکان ها می باشد. علاوه بر مزارع و اصطبل ها که مستعد جذب گرد و خاک و انواع آلودگی می باشند، ماشین آلات کشاورزی نیز آلودگی های گوناگونی از جمله چربی یا گریس، روغن، گل و لای و … را به خود می گیرند که تنها راه حل مناسب برای نظافت آن ه،ا استفاده از محصولات شستشوی فشار قوی آب می باشند.
انواع واترجت های آبگرم به منظور از بین بردن انواع آلودگی ها ایده آل می باشند. واترجت های آب گرم نه تنها برای شل و پاک لکه های سخت مناسب هستند، بلکه پاک گریس نیز که یکی از سخت ترین کارهای نظافتی می باشد نیز، انجام می دهند.
قبل از استفاده از دستگاه شستشو با آب، همیشه مهم است دستورالعمل های ایمنی و دیگر موارد مهم را بخوانید. این کارواش بایستی در موقعیت مناسبی به منظور نظافت مزارع و اصطبل ها مورد استفاده قرار بگیرند. شرکت karcher آلمان به عنوان جهانی تولید انواع محصولات نظافت صنعتی طیف وسیعی از دستگاه های شوینده پر فشار را ارائه می نماید. در ادامه به یکی از این دستگاه های کارواش صنعتی قدرتمند اشاره می شود.
 
کارواش صنعتی


دستگاه کارواش صنعتی مدل hds 1020 کمپانی karcher آلمان
دستگاه کارواش صنعتی مدل hds 1020 یکی از پرقدرت ترین و پرفروش ترین محصولات یا وسیله های نظافتی در جهان می باشد. یکی از ویژگی های فوق العاده این محصول دارا بودن دو مخزن مواد شوینده 10 و 20 لیتری بوده و از نوع برقی – دیزلی است. برای ب اطلاعات بیشتر درباره ی این دستگاه بر روی ع زیر کلیک نمایید. همچنین برخی مشخصات فنی این محصول به صورت زیر می باشد:نوع برق مصرفی: 3 فاز آب گرم
فشار عملیاتی: 30 الی 200 (bar)
بیشترین میزان دبی وجی آب: 1000 لیتر در ساعت (l/h)
بیشترین میزان دمای وجی: 155 درجه سانتی گراد (c)
توان موتور: 78000 وات یا 7?8 کیلو وات (kw)
حجم مخزن مواد شوینده: 10 + 20 (l)
حجم مخزن سوخت: 25 (l)از ویژگی های بارز و عالی این کارواش صنعتی یا دستگاه فشار قوی آب این است که موتور آن به وسیله ی آب خنک نگه داشته می شود که این ویژگی باعث کم تر شدن استهلاک موتور دستگاه و همچنین افزایش زمان کارکرد آن می باشد. سیستم پیشرفته ای که در این کارواش صنعتی به کار رفته است، ح بهینه یا (eco!efficiency) است که باعث می شود دستگاه بدون هیچ مشکلی کار کرده و میزان مصرف سوخت را تا 20 درصد کاهش دهد.
هر شخصی که در یک مزرعه یا اصطبل کار می کند، می داند که نظافت این گونه محیط ها چقدر  مشکل و طاقت فرسا است. اینگونه فضاها از مکان هایی هستند که به شدت در معرض آلودگی قرار دارند. از این رو بایستی نظافت مزارع و اصطبل ها با برنامه ریزی دقیق و به صورت روزانه صورت بگیرد.
نظافت مزارع و اصطبل ها با دستگاه کارواش صنعتی
دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی یا دستگاه فشار قوی آب نیز از محصولات نظافتی می باشد که قادر است با فشار بالای آب خود انواع آلودگی ها از جمله دوده، گل و لای، گرد و غبار و … را از روی سطوح گوناگون پاک کند. دستگاه های واتر جت یا شوینده صنعتی نوع آب گرم از محصولات محبوب مورد استفاده در این گونه محیط ها می باشند. دستگاه های کارواش صنعتی آب گرم که فشار کاری یا عملیاتی تا 200 بار (bar) و با حرارت بالا تولید می کنند، می توانند برای نظافت مزارع و اصطبل ها مفید باشند.
بسیاری از محصولات کارواش صنعتی نیز از  مواد شوینده همراه آب به منظور نظافت بهتر و با کیفیت تر استفاده می کنند.
به هر حال شخصی که در یک مزرعه یا اصطبل کار می کند، می تواند درک کند که دستگاه های شوینده صنعتی راه حل مناسب و ایده آلی برای نظافت این مکان ها می باشد. علاوه بر مزارع و اصطبل ها که مستعد جذب گرد و خاک و انواع آلودگی می باشند، ماشین آلات کشاورزی نیز آلودگی های گوناگونی از جمله چربی یا گریس، روغن، گل و لای و … را به خود می گیرند که تنها راه حل مناسب برای نظافت آن ه،ا استفاده از محصولات شستشوی فشار قوی آب می باشند.
انواع واترجت های آبگرم به منظور از بین بردن انواع آلودگی ها ایده آل می باشند. واترجت های آب گرم نه تنها برای شل و پاک لکه های سخت مناسب هستند، بلکه پاک گریس نیز که یکی از سخت ترین کارهای نظافتی می باشد نیز، انجام می دهند.
قبل از استفاده از دستگاه شستشو با آب، همیشه مهم است دستورالعمل های ایمنی و دیگر موارد مهم را بخوانید. این کارواش بایستی در موقعیت مناسبی به منظور نظافت مزارع و اصطبل ها مورد استفاده قرار بگیرند. شرکت karcher آلمان به عنوان جهانی تولید انواع محصولات نظافت صنعتی طیف وسیعی از دستگاه های شوینده پر فشار را ارائه می نماید. در ادامه به یکی از این دستگاه های کارواش صنعتی قدرتمند اشاره می شود.
 
کارواش صنعتی


دستگاه کارواش صنعتی مدل hds 1020 کمپانی karcher آلمان
دستگاه کارواش صنعتی مدل hds 1020 یکی از پرقدرت ترین و پرفروش ترین محصولات یا وسیله های نظافتی در جهان می باشد. یکی از ویژگی های فوق العاده این محصول دارا بودن دو مخزن مواد شوینده 10 و 20 لیتری بوده و از نوع برقی – دیزلی است. برای ب اطلاعات بیشتر درباره ی این دستگاه بر روی ع زیر کلیک نمایید. همچنین برخی مشخصات فنی این محصول به صورت زیر می باشد:نوع برق مصرفی: 3 فاز آب گرم
فشار عملیاتی: 30 الی 200 (bar)
بیشترین میزان دبی وجی آب: 1000 لیتر در ساعت (l/h)
بیشترین میزان دمای وجی: 155 درجه سانتی گراد (c)
توان موتور: 78000 وات یا 7?8 کیلو وات (kw)
حجم مخزن مواد شوینده: 10 + 20 (l)
حجم مخزن سوخت: 25 (l)از ویژگی های بارز و عالی این کارواش صنعتی یا دستگاه فشار قوی آب این است که موتور آن به وسیله ی آب خنک نگه داشته می شود که این ویژگی باعث کم تر شدن استهلاک موتور دستگاه و همچنین افزایش زمان کارکرد آن می باشد. سیستم پیشرفته ای که در این کارواش صنعتی به کار رفته است، ح بهینه یا (eco!efficiency) است که باعث می شود دستگاه بدون هیچ مشکلی کار کرده و میزان مصرف سوخت را تا 20 درصد کاهش دهد.
امروزه بیشتر امور نظافتی به وسیله دستگاه های کاملا تخصصی و به شکل مکانیزه صورت می گیرند. از نظافت انواع کارخانجات گرفته تا محیط های تجاری و اداری و حتی وسایل نقلیه توسط این دستگاه های مدرن مورد شستشو قرار می گیرند. قطعا یکی از پرکاربردترین انواع دستگاه نظافتی واترجت می باشد. این محصولات به طور گسترده در نظافت انواع محیط ها مورد استفاده قرار می گیرند. واترجت ها در دو نوع آب گرم و آب سرد تولید می شوند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. همانطور که گفته شد یکی از امور نظافتی که توسط این دستگاه ها صورت می پذیرد شستشوی انواع وسایل نقلیه می باشد. در این نوشتار توضیحات مختصری درباره شستشوی قطار به شما ارائه می شود. نظافت بخش های مختلف قطار ا امات مختلفی دارند که همواره باید مد نظر باشند. یکی از این ا امات نظافت در زمان کوتاه است. با توجه به اینکه قطار باید از چرخه کار برای نظافت خارج شود، باید توسط دستگاه هایی مورد نظافت قرار گیرد که در کوتاه ترین زمان توانایی انجام کار را داشته باشند.
واترجت معمولا بدنه واگن ها با آلودگی های سخت و روغنی پوشانیده می شوند به همین دلیل استفاده از واترجت آب گرم به منظور نظافت بدنه واگن ها بسیار کاربردی می باشد. از دیگر موارد نظافتی قطار ها نیز نظافت داخل واگن ها (صندلی ها و کف) می باشد. به این منظور نیز جاروبرقی های کوله ای بهترین انتخاب می باشند. همچنین با توجه به ارتفاع واگن ها معمولا از لانس افزایش طول واترجت نیز به منظور دسترسی به بخش های بالایی واگن نیز استفاده می شوند. گاها که نیاز به از بین بردن آلودگی های بسیار سخت، زنگ زدگی و رنگ از روی پوشش ف ی واگن قطار ها وجود دارد از نازل سندبلاست به منظور پا ازی آنها مورد استفاده قرار میگیرد.
به طور کلی درباره نظافت قطارها یا واگن ها بایستی به نکات زیر توجه داشته باشید: شستشوی سقف واگن ها شستشوی کناره های واگن ممکن است در مواردی که آلودگی بسیار سرسخت باشد از نازل سند بلاست بر روی دستگاه واترجت نیز استفاده نمود. شستشوی چرخ ها و بقیه قسمت ها. در صورت وم استفاده از قابلیت پاشش مواد شوینده دستگاه ها نیز توصیه می شود. از این رو می توان به استفاده از دستگاه های کارواش صنعتی به منظور نظافت صنعتی واگن ها قطار کاربرد زیادی دارند.
امروزه کاربرد انواع دستگاه های نظافت صنعتی به شکل فزاینده ای در حال افزایش می باشد. کارایی بیشتر و کیفیت بالاتر ارائه شده توسط این دستگاه ها در مقایسه با روش های سنتی مهمترین دلایل محبوبیت یافتن این دستگاه ها می باشد. یکی از مهم ترین دستگاه های نظافتی که به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، انواع دستگاه  واترجت  می باشد.
واترجت ها در دو نوع صنعتی و خانگی تولید می شوند. این دستگاه ها به وسیله پاشش پر فشار آب می توانند انواع لکه ها مانند لکه های روغنی و چربی را به شکل کامل از بین ببرند. کارواش ها در دو نوع آبگرم و آبسرد می باشند، که هر یک کاربرد خاص خود را دارند.
 
واترجت

اما در این مقاله می خواهیم اطلاعات مختصری درباره انواع دستگاه کارواش صنعتی و آیتم های تاثیر گذار در انتخاب آن ارائه دهیم.


واترجت آبگرم و یا آبسرد
کارواش های آبگرم دارای یک heater در درون خود هستند که دمای آب ورودی را افزایش می دهند. متناسب با اینکه نیاز به نظافت چه نوع آلودگی دارید می توانید یکی از انواع واترجت آب گرم و آب سرد را انتخاب کنید. معمولا نوع واترجت های آبگرم به منظور از بین بردن آلودگی های روغنی و چرب و از انواع واترجت آبسرد برای از بین بردن آلودگی هایی همچون خاک، گل و یا هرگونه آلودگی دیگر استفاده می شود.
 
حمل و نقل ساده واترجت
یکی دیگر از مواردی که در طراحی انواع واتر جت باید مد نظر قرار گیرد توانایی حمل و نقل ساده آن است که کاربری دستگاه را بسیار ساده می سازد. با توجه به شرایط محیط های صنعتی که معمولا جابجایی دستگاه ها در آنها با مشکل مواجه است، تمرکز بر روی این بخش از طراحی بسیار حیاتی می باشد.
 
منبع تامین انرژی واترجت
کارواش ها از لحاظ تامین انرژی به دو دسته واترجت برقی و بنزینی تقسیم می شوند. دستگاه های برقی به وسیله انرژی برق فعالیت می کنند. این کارواش ها در دو نوع کارواش برقی تک فاز و کارواش برقی سه فاز تولید می شوند که با توجه به برق موجود در محیط های صنعتی هر یک از آنها انتخاب می شود.  اما به منظور استفاده از این دستگاه ها در محیط هایی که دسترسی به برق وجود ندارد کارواش های بنزینی طراحی و ساخته شده اند.
 
میزان فشار و دبی واترجت
واترجت ها نیز مانند سایر دستگاه های صنعتی دارای مشخصات فنی گوناگونی هستند که عملکرد هر یک از آنها را مشخص می کند. اما مسلما مهمترین مشخصه فنی یک دستگاه کارواش، میزان دبی و فشار هر یک از دستگاه های واترجت است که کارایی هر دستگاه را مشخص می کند. اگر نیازمند نظافت محیط هایی با میزان آلودگی بسیار زیاد هستید قطعا دستگاه هایی که میزان فشار و دبی بیشتری را تامین می کنند برای شما مناسب تر است، اما برای نظافت محیط هایی که آلودگی کمتری دارند، می توانید از دستگاه های سبک تر استفاده کنید.
 
نازل های حرفه‌ای انواع واترجت
یکی از ویژگی هایی که می تواند حیطه فعالیت های یک  واترجت  را افزایش دهد نازل های حرفه‌ای آن است. با اتصال هر یک از نازل ها به واترجت می توانید فعالیت خاصی انجام دهید. برای مثال چند عدد از نازل های واترجت ها را به طور مثال برای شما تشریح می کنیم.
نازل wet sand blast
با استفاده از این نازل می توانید با پاشش همزمان آب و شن سطوح پوشیده شده از رنگ و یا زنگ زدگی را به شکل کامل پاک کنید.
نازل لوله باز کن
این نوع از نازل ها در انواع مختلفی تولید شده و به منظور باز لوله هایی که دارای گرفتگی کلی و یا رسوب گرفتگی دیواره ها هستند مورد استفاده قرار می گیرد.
نازل فوم پاش
این نازل دارای یک مخزن یک لیتری بوده که مواد شوینده در داخل آن ریخته می شود. طراحی این نازل به گونه ای است که آب وجی از کارواش یا واترجت را با مقدار مشخصی هوا ترکیب کرده و فوم (کف) تولید می کند تا به منظور نظافت کامل تر سطوح از آن استفاده شود.
نازل برسی چرخشی
این نازل دارای یک برس بوده که به وسیله آب وجی از کارواش به حرکت در آمده و موجب تمیز تر شدن سطح در حال شستشو می باشد. علاوه بر اینها کارواش ها دارای انواع دیگری نازل مخصوص هستند که هر یک به منظور خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و کاربری واترجت را افزایش می دهند. اما به طور کلی انتخاب واترجت مورد نیاز و مناسب هر کاربری امری کاملا تخصصی بوده که باید با مشاوره کارشناسان حرفه‌ای این صنعت صورت بگیرد. شما می توانید با تماس با کارشناسان کارن تجارت از راهنمایی و مشاوره حرفه‌ای در زمینه انواع دستگاه های نظافت صنعتی بهره بگیرید.