نامه نویسان سینمای ایران برگزار شد

آیین بزرگداشت های بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران ساعت 20 2 شهریور در تالار ایوان شمس( ابتدای بزرگراه کردستان) برگزار می شودمراسم بزرگداشت داریوش اسدزاده، ابوالحسن تهامی نژاد و داریوش مهرجویی در بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران برگزار می شود و جایزه سیف الله داد نیز به پاس یک عمر خدمت به فرهنگ و هنر ایران به سید مهدی شجاعی اهدا خواهد شد .
این مراسم با حضور سینماگران، مسئولان و دست اندرکاران فرهنگی و هنری کشورمان 2 شهریور ماه ساعت 20 در تالار ایوان شمس برگزار می شود.
 
آیین بزرگداشت های بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران دوم شهریور ماه برگزار می شود
صبح امروز یکشنبه 25 شهریور ماه 1397 جلسه ای مشترک بین اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با مدیران فستیوال بین المللی شانگهای در محل کانون کارگردانان برگزار گردید .
 همکاری مشترک کانون با فستیوال شانگهای منجر به پیشنهاد تفاهم نامه ای در این خصوص شد که به اتفاق آراء مورد تصویب قرار گرفت و قرار شد بیش از پیش فستیوال شانگهای با کانون کارگردانان سینمای ایران ارتباط در جهت ارتقاء سطح همکاری های بین المللی سینمای ایران داشته باشد.
 
 
عصر روز دوشنبه 18 بهمن 95 در دفتر انجمن سینمای جوانان شاهرود شورای نامه نویسی انجمن برگزار شد در این جلسه عماد عبادی مدرس نامه نویسی و اسماعیل صاحبی منتقد سینما از اعضا به همراه س رست انجمن سینمای جوانان حضور داشتن و جهت تولید کوتاه را ارهای مختلفی مطرح گردید.
روابط عمومی خانه سینما اعلام کرد ؛ خانه سینما ، به منظور ارج نهادن به تلاش های نویسندگان و مترجمان حوزه ی ادبیات سینمای ایران که سهمی شایسته در رشد و ارتقای سینمای کشور دارند و نیز، برای کمک به جریان سازی درزمینه ی تالیف، ترجمه و نشر ، هشتمین دوره ی جشن کتاب سینمای ایران را برگزار می کند . ادامه مطلب...
مراسم تجلیل از چهار بردار پیش وت سینمای ایران به پاس یک عمر فعالیت در عرصه سینما و با یادی از زنده یاد احمد مسروری با عنوان «شب نقره ای» در موزه سینمای ایران برگزار می شود.
مراسم بزرگداشت داریوش اسدزاده، ابوالحسن تهامی نژاد و داریوش مهرجویی در بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران برگزار می شود و جایزه سیف الله داد نیز به پاس یک عمر خدمت به فرهنگ و هنر ایران به سید مهدی شجاعی اهدا خواهد شد .این مراسم با حضور سینماگران، مسئولان و دست اندرکاران فرهنگی و هنری کشورمان ساعت 20 یکشنبه 28 مرداد ماه در باغ کتاب تهران برگزار می شود. ادامه مطلب...
10 نامه با موضوع آزاد و سه نامه اقتباسی از 13 نامه نویس به بخش مسابقه نامه پنجاه و دومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان اروند راه یافتند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه خوزستان ـ این تعداد نامه از بین 258 نامه رسیده به دبیرخانه جشنواره اروند انتخاب شد و در مرحله بعد توسط فرهاد توحیدی، انسیه شاه حسینی و رضا مقصودی داوران بخش مسابقه نامه داوری خواهند شد. اسامی نامه های راه بافته به بخش مسابقه عبارت اند از: بخش نامه با موضوع آزاد: مهدی ایمانی شهمیری با نامه جنازه هایی برای فروش سید مرتضی سبزقبا با نامه قاصدک معصومه قوامی با نامه های کمی آن سوتر و زخم بر انگشت کوچک او منصور فروزش با نامه چند گره دورتر دنیا ملکی با نامه صدایم کن محسن باقری دستگردی با نامه عروس آب فریبرز آهنین با نامه صدف سیاه احسان مرادی با نامه جایی دیگر الهام معروفی با نامه 330 سی سی خاطره بخش نامه های اقتباسی: کرمی با نامه جستجو مهدی ابراهیمی با نامه راهی فردین انصاری نژاد با نامه بیگانه پنجاه و دومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان اروند از تاریخ یکم تا چهارم اسفند 93 در شهر آبادان و به صورت همزمان در مشهر در سه بخش کوتاه، نامه و ع برگزار می شود.
سساعت 17 روز شنبه 22 اردیبهشت ماه دست اندرکاران سینما در تالار زنده یاد سیف الله داد خانه سینما گرد خواهند آمد تا آیین بزرگداشت پیش وتان حرفه طراحان فنی و مجریان صحنه سینمای ایران را برگزار کنند.
در این مراسم که نخستین جشن بزرگ این انجمن خواهد بود بسیاری از تهیه کنندگان، کارگردانان، بازیگران و سایر دست اندرکاران سینمای کشور حضور خواهند داشت و از تلاش های موثر اعضای انجمن در شکل گیری پروژه های عظیم و فا سینمای میهن مان قدردانی خواهند کرد.
نامزدهای هیئت مدیره و بازرسی انجمن صنفی نامه نویسان سینما معرفی شدند.
با پایان یافتن نخستین جشنواره کوتاه سما سه دیپلم افتخار و دو تندیس پرستوی زرین به تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران رسید.به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته آیین اختتامیه نخستین جشنواره کوتاه سما در تالار فرهنگسرای شه برگزار شد.در جریان این مراسم دو دیپلم افتخار در "بخش نسل نو" و همچنین یک دیپلم افتخار و دو تندیس پرستوی زرین جشنواره در "بخش ملی" به پنج کوتاه از تولیدات چهار دفتر انجمن سینمای جوانان ایران تعلق گرفت. دیپلم افتخار بهترین در بخش داستانی «نسل نو» برای یوسف کارگر برای «آغی» از تولیدات انجمن سینمای جوانان دفتر ارومیهدیپلم افتخار بهترین کارگردانی در بخش داستانی «نسل نو» برای سامان پهلوان برای «کیف پول» از تولیدات انجمن سینمای جوانان دفتر کرمان دیپلم افتخار بهترین کارگردانی در بخش ملی انیمیشن به زیبا ارژنگ برای «شهر من سردشت» از تولیدات انجمن سینمای جوانان دفتر تهرانتندیس پرستوی زرین بهترین کارگردانی در بخش ملی داستانی به سعید روستایی برای «از طرف آن ها» از تولیدات انجمن سینمای جوانان دفتر تهرانتندیس پرستوی زرین بهترین نامه در بخش ملی داستانی به رضا فهیمی برای «ک ن ابری» از تولیدات انجمن سینمای جوانان دفتر رفسنجاننخستین جشنواره کوتاه سما از تاریخ 21 الی 29 فروردین برگزار شد و با اهدای سی و دو لوح تقدیر و تندیس پرستوی زرین در شش بخش به برگزیدگان به کار خود پایان داد. خبرتکمیلی را اینجادنبال کنید.
آیین پایانی بیستمین جشن سینمای ایران به منظور اهداء تندیس های خانه سینما به برگزیدگان این رویداد بزرگ سینمایی عصر روز شنبه دهم شهریور ماه در تالار وحدت برگزار می شود.
در این آیین برندگان رشته های مختلف که توسط داوران انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی برگزیده شده اند معرفی و با اهداء لوح تقدیر و تندیس های جشن سینما مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
 
بیستمین جشن سینمای ایران با ریاست علی نصیریان برگزار می شود.
شعرای تبریزی به مناسبت آزادسازی حلب در محفلی با این موضوع شعرخوانی می کنند. ادامه: محفل شعر «فتح نامه حلب» برگزار می شود
مراسم تجلیل از چهار بردار پیش وت و صاحب نام سینمای ایران به پاس یک عمر فعالیت در این عرصه با حضور اهالی سینما در موزه سینمای ایران برگزار شد.
مراسم تجلیل از چهار بردار پیش وت و صاحب نام سینمای ایران به پاس یک عمر فعالیت در این عرصه با حضور اهالی سینما در موزه سینمای ایران برگزار شد.
کارگاه تخصصی نامه نویسی "از ایده تا نامه" با حضور قنبری و با حمایت مادی و معنوی روابط عمومی و امور اجتماعی مجتمع مس سرچشمه در شهر سرچشمه رفسنجان برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران: در این کارگاه نامه نویسی 2 روزه که از تاریخ 25 الی 26 دی ماه و به مدت 16 ساعت برگزار شد هنرجویان دفاتر رفسنجان و کرمان با نحوه ارائه ایده آشنا شدند.
بنابراین گزارش قنبری از سازان باسابقه کشور با ارائه سرفصل هایی چون تئوری های نظری نامه نویسی، آموزش شیوه عملی نگاه به سوژه، شیوه های ارزش گذاری در ارتباطات اجتماعی و بررسی انواع روش های شخصیت پردازی، فرم ها و مراحل روایت های داستان در سینمای داستانی و مستند به آموزش هنرجویان حاضر در این کارگاه تخصصی پرداخت. این کارگاه تاکنون با حضور قنبری در ای مختلفی چون ارومیه، مشهد، سنندج و ... برگزار شده است. هنرجویان در پایان هر روز با ارائه ایده های اولیه خود و بحث بر روی آن ها درنهایت امکان نگارش نامه از روی ایده و بهترین روش برای نگارش نامه خود را موردبررسی قرار می دهند.انتخاب شورای مرکزی جدید انجمن صدابرداران و صداگذاران سینمای ایران برگزار شدروز چهارشنبه 18 مهر ماه مجمع عمومی عادی سالانه انجمن مذکور با حضور آقای کلاته وزارت کار برگزار گردید و بعد از ارائه گزارشات سالانه هـیئت مدیره و بازرس که مورد تأیید اعضا قرار گرفت نوبت به انتخاب هیئت مدیره و بازرس رسید که نتیجه آن بدین شرح است. ادامه مطلب...
علیرضا داودنژاد در نامه ای به مسعود کیمیایی از تاثیری که او و هم نسلانش بر سینمای ایران و ثاثیری که بر جوانان ساز امروز گذاشته است، گفت.
علیرضا داودنژاد در نامه ای به مسعود کیمیایی از تاثیری که او و هم نسلانش بر سینمای ایران و ثاثیری که بر جوانان ساز امروز گذاشته است، گفت.
تفاوت سینمای دفاع مقدس با سینمای جنگ محمد محسنی تنکابنی اگر جنگ ما نیز از زمره جنگ‏هایى بود که در این قرون اخیر در کره زمین رخ داده است، بنده خود از نخستین انى بودم که از نظر گاهى مخالف با جنگ مى‏ساختم. شهید سید مرتضى آوینى سینمای دفاع مقدس را نباید با سینمای جنگ ی ان دانست، سینمای جنگ م ومات و ساختارها و غالب های خاص خودش را دارد که سینمای شکل گرفته با عنوان سینمای دفاع مقدس هیچ یک از آنان را نمی پذیرد.
مجمع عمومی کانون کارگردانان سینمای ایران روز شنبه پنجم اسفند 1396ساعت 18:30برگزار شد.
اعضای شورای مرکزی، اعضای علی البدل و بازرسان جدید کانون انتخاب شدند : ادامه مطلب...
نخستین نشست شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با هیات مدیره انجمن صنفی مدیران تولید سینما بعد از ظهر سیزدهم شهریور ماه به میزبانی انجمن مدیران تولید در دفتر این انجمن در ساختمان شماره یک خانه سینما برگزار شد. ادامه مطلب...
مشتاقیم با حضورو همراهی شما بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران را آغاز کنیم.
در انتظار حضورتان هستیم تا از ایده های شما بهره مند شویم و پاسخ گوی پرسش هایتان باشیم.
ساعت 10 صبح 19 تیر ماه خانه سینما تالار سیف اله داد علی نصیریان رییس بیستمین جشن سینمای ایران ادامه مطلب...
احتراماً، از جنابعالی دعوت می شود در  " نشست مطبوعاتی و رسانه ای هیات مدیره جامعه اصناف سینمای ایران  " که ساعت10 صبح روز دوشنبه نهم مهرماه در سالن زنده یاد سیف اله داد خانه سینما (خیابان بهارجنوبی-کوچه سمنان) برگزار می شود شرکت فرمایید. ادامه مطلب...
احتراماً، از جنابعالی دعوت می شود در  " نشست مطبوعاتی و رسانه ای هیات مدیره جامعه اصناف سینمای ایران  " که ساعت10 صبح روز دوشنبه نهم مهرماه در سالن زنده یاد سیف اله داد خانه سینما (خیابان بهارجنوبی-کوچه سمنان) برگزار می شود شرکت فرمایید. ادامه مطلب...
محمدتقی فهیم با اشاره به این مهم که سینمای ایران خنثی شده است گفت: مشکلاتی که در وجود دارد عمدتاً به نامه مربوط می شود. نامه در اساس یک اشکال محوری دارد و آن هم دیده نشدن چهره شخصیت اصلی است.
محمدتقی فهیم با اشاره به اینکه سینمای ایران خنثی شده است، گفت: مشکلاتی که در وجود دارد عمدتاً به نامه مربوط می شود. نامه در اساس یک اشکال محوری دارد و آن هم دیده نشدن چهره شخصیت اصلی است.
بعد از برگزاری آزمون کتبی دوره جدید آموزش سازی در روز 23 آبان و آغاز مرحله ی دوم آزمون به صورت مصاحبه حضوری از تمامی داوطلبان شرکت کرده در آزمون کتبی از روز 24 آبان ، امروز مصادف با 2 آذر مهلت انجام مصاحبه حضوری از داوطلبان به پایان می رسد ، و پذیرفته شده گان نهایی تا فردا دوشنبه سوم آذرماه از طریق دفاتر به اطلاع آنها خواهد رسید ، تا فرصت کافی برای تکمیل مدارک و دریافت برنامه ی کلاسی خود داشته باشند و در نهایت روز شنبه 15 آذر ، اولین کلاس دوره جدید آموزش سازی انجمن سینمای جوانان ایران همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد. دوره جدید آموزش سازی انجمن سینمای جوانان ایران در مدت زمان 7 ماهه و در 3 گام اصلی برگزار خواهد شد. هنرجویان در گام اول این دوره با عنوان شناخت سینما، شامل دروس: آشنایی با سینما و عکاسی، در گام دوم با عنوان مهارت آموزی، شامل دروس: نامه نویسی، کارگردانی، تصویربرداری، تدوین و صدا، و در گام سوم با عنوان کارگاهی، شامل کارگاه مستندسازی، کارگاه داستانی و کارگاه تجربه گرا آموزش سازی خواهند دید.
در پی صدور احکام اعضای شورای علمی و مدیر اجرایی مدرسه ملی سینما سعید پوراسماعیلی عضو شورای علمی مدرسه ملی سینمای ایران شد رئیس سازمان سینمایی طی احکامی جداگانه اعضای شورای علمی و مدیر اجرایی مدرسه ملی سینمای ایران را منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الله ایوبی طی حکمی، منصور براهیمی، یونس شکرخواه، سیدرضا میرکریمی، سعید پوراسماعیلی معاون فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران، مجتبی راعی، سید روح الله حسینی و مجید شیخ انصاری را به عنوان اعضای شورای علمی مدرسه ملی سینمای ایران منصوب کرد. در متن این حکم به اعضای شورای یاد شده آمده است: نظر به تجربه، تعهد و سوابق ارزشمند علمی و ی، و با استناد به ماده 22 اساسنامه مدرسه ملی سینمای ایران، به موجب این حکم برای مدت 3 سال به عنوان " عضو شورای علمی مدرسه ملی سینمای ایران" منصوب می شوید. امید است در تهیه و تدوین برنامه ها و سیاست های آموزشی و پژوهشی این مدرسه که مأموریت خطیری در حوزة آموزش و پژوهش های سینمایی بر عهده دارد، ضمن توجه به توان، تجربه و دانش سازان و سینماگران ایرانی، از کلیة ظرفیت های علمی و فنی سینمای جهان به منظور استانداردسازی و ارتقای بین المللی سینمای ایران استفاده کنید؛باشد که با پذیرش و انجام این مسئولیت بزرگ، برگ زرین دیگری بر صفحات درخشان سینمای ایران بیفزاید. ایوبی همچنین طی حکمی دیگر " سید روح الله حسینی " را به عنوان مدیراجرایی و دبیر شورای علمی مدرسه ملی سینمای ایران منصوب کرد. در متن این حکم آمده است: "نظر به سوابق اجرایی و علمی تان، و به پیشنهاد هیأت امنای مدرسه ملی سینمای ایران، به موجب این حکم برای مدت 3 سال به سمت مدیر اجرایی و دبیر شورای علمی مدرسه ملی سینمای ایران منصوب می شوید. امید است با تلاش و تدبیر و نیز بهره گیری از ظرفیت های علمی و فنی سینمای ایران و جهان، بتوانید این مدرسه را به مرکزی پویا، روزآمد و شایسته نام سینمای بلند آوازه ایران تبدیل کنید. این مدرسه می تواند حلقه وصلی بین اهالی سینما و سایر مراکز آموزشی و پژوهشی داخلی و خارجی و در نتیجه نویدبخش آینده ای پربار برای اعتلای این هنر و مرکزی برای تولید شه های ناب و ریشه دار در فرهنگ ی و ایرانی باشد موفقیت های روزافزون تان را در انجام این مأموریت سترگ از خداوند متعال خواستارم.
در پی اجرای شدن سیستم استانی در ادامه فعالیت های انجمن سینمای جوان ایران، 8 نفر از س رستان دفاتر انجمن در مراکز استان ها به سمت مدیر و رئیس انجمن سینمای جوان ارتقاءپیدا د. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، حبیب ایل بیگی مدیرعامل انجمن طی احکام جداگانه ای مدیران و روسای انجمن سینمای جوان را ابقاء، منصوب و معرفی کرد. بر پایه این گزارش، بر اساس احکام مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، «افسانه سیفی» به عنوان مدیر انجمن سینمای جوانان- استان کرمان، «محمدرضا گوهری» به عنوان مدیر انجمن سینمای جوانان- استان لرستان، «احسان مهدیان» به عنوان مدیرانجمن سینمای جوانان- استان آذربایجان غربی، «سیروس ثنایی» به عنوان مدیر انجمن سینمای جوانان - استان کردستان، «مسعود ی» به عنوان مدیر انجمن سینمای جوانان - استان گلستان و «سعید عبدالحمیدی» به عنوان مدیر انجمن سینمای جوانان - استان مرکزی در این سمت ها ابقاء شدند. انجمن سینمای جوانان ایران هم اکنون 59 دفتر فعال در ای مختلف کشور دارد که حمایت از سینماگران جوان و آموزش علاقمندان سینما از جمله فعالیت های آن است.
ششمین دوره مراسم اهداء جایزه کتاب سال سینمای ایران (ششم اسفندماه) برگزار شد.