موسیقی

از میان 1078 هنرمند جوان شرکت کننده در نهمین جشنواره موسيقي جوان، در شاخه های موسيقي کلاسیک و دستگاهی، 261 خواننده و نوازنده به مرحله نهایی راه یافتند.به گزارش سایت موسيقي ما به نقل از روابط عمومی انجمن موسيقي ایران، دبیرخانه نهمین جشنواره موسيقي جوان بعد از پایان کار کمیته های داوری مرحله اول جشنواره و بررسی آثار ارسالی 1078 نوازنده و خواننده، اسامی راه یافتگان به مرحله اجرای صحنه ای این جشنواره را اعلام کرد و بر این مبنا در مرحله نهایی جشنواره و در بخش موسيقي کلاسیک 94 نوازنده و در بخش موسيقي دستگاهی 167 نوازنده و خواننده به رقابت با هم خواهند پرداخت.
بنا بر این گزارش، دبیرخانه نهمین جشنواره موسيقي جوان اعلام کرد: پس از اتمام مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نهمین جشنواره موسيقي جوان در مجموع 1078 نمونه اثر در دو حوزه موسيقي دستگاهی ایرانی (771 اثر) و موسيقي کلاسیک (307 اثر) دریافت و بلافاصله، بر اساس نظر شوراهای تخصصی، اساتید و موسيقيدان برجسته در قالب هیأتهای ارزی آثار تشکیل جلسه دادند و برای هر بخش در هر رده سنی به طور متوسط 6 نفر از شرکت کنندگان را که حائز بیشترین امتیازها شناخته شدند برای شرکت در مرحله نهایی و اجرای صحنه ای انتخاب و معرفی د.

لازم به ذکر است، داوری مرحله اول بخش موسيقي نواحی که امسال برای اولین بار به جشنواره موسيقي جوان اضافه شده همچنان ادامه دارد و با پایان داوری، اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی این بخش نیز اعلام می شود.

گفتنی است اسامی افراد منتخب بر اساس بخش ها و رده های سنی هم اکنون در سایت جشنواره موسيقي جوان به نشانیwww.javan festival.com و نیز پایگاه اطلاع رسانی موسيقي ایران (نای) به نشانی www.nay.ir قابل رؤیت است.
چکیده: موسيقي یک تهاجم فرهنگی است که کار آن تضعیف فرهنگ یک ملت و بر هم زدن وحدت بین مردم است . از زمانی که این پدیده شوم ، گستـرش پیـدا کـرده ، نـه تنها مشکلی حل نشده بلکه درصد فساد و بی بند و باری و بیمـاری هـای روحـی و روانـی بسیار افزایش پیدا کر ه است . علل مضر بودن موسيقي و غنا در آیات و روایات و علم جدید ، به وضوح بیان گردیده است به عنوان مثال در روایات بیان شده که مـوسیقی بـاعث فقر ، مـرگ نـاگهـانـی ، مستجاب نشدن دعا ، و ... می شود و در آیات هم اشاره به این مسئله دارد که موسيقي عذاب خوارکننده را در بر دارد . این مـوضوع در علم جدید نیز مورد بررسی قرار گرفته و علت هایی مانند اختلالات عصبی ، بیماری های قلبی ، فشار خون ، تضعیف بینایی و شنوایی و ... از جمله مضرات موسيقي بیان شده است . در این تحقیــق از مطـالب علمـی ، تجربـی ، روانشناسی ، دینـی ، اخلاقـی ، قرآنی ، روایـی و .... استفـاده شده است و بـه تشریح مـوسیقی ، غنـا ، اثـرات و تبعـات آن در جامعه از نظر قرآن ، روایات و علم جدید ، پرداخته است. نتایجی که با بررسی موضوع مذکور به دست می آید این است که دلایل حرمت غنا و مـوسیقـی در دیـن (آیـات و روایـات) و علم جدید به وضوح بیان و اثبات شده است و همین طور اثرات مضر موسيقي از دیدگاه علم امری مشخص و اثبات شده است و دلایل به طور مستند و کامل شرح داده شده است . همین طور آشکار می شود کـه مـوسیقی مرزبندی نمی شود . موضوعات مطرح شده در این پایان نامه عبارتند از : کلیات، تعاریف و توضیحات، بررسی موسيقي در آیات و روایات ائمه اطهار (علیهم السلام) دربـاره مـوسیقـی ، دیـدگـاه فقهای جهان ( (رحمه الله علیه) ، آیت الله ، ....) ، دیدگاه دانشمندان جهان ، تأثیر موسيقي بر اخلاق ، تأثیر موسيقي بر معنویات ، تأثیر موسيقي بر عقل ، جسم و احساس . واژگان کلیدی « موسيقي ، غنا ، مضرات و تاثیرات» است .
غنا و موسيقي از دیدگاه فقهای (1) راسخون غنا و <font style=موسيقي از دیدگاه فقهای (1)" />
غنا و موسيقي از دیدگاه فقهای (1)

فقهای - اعم از سنی و شیعه - غنا را حرام و خواننده و شنونده آن را فاسق دانسته اند، هم چنین به حرمت موسيقي (نوازندگی) و گوش دادن به آن و ساخت و ساز و ید و فروش آلات آن فتوا داده اند.
این مطلب در میان فقهای ی اجماعی بوده، بلکه یکی از ضروریات می باشد. البته در این مسئله اختلاف های جزئی نیز وجود دارد و گروهی از فقهای اهل سنت در صورتی غنا و موسيقي را حرام می دانند که با حرام دیگری همراه، یا مقدمه برای حرام دیگر باشد، ولی برخی از فقهای اهل سنت و همه فقهای شیعه قائل به حرمت ذاتی غنا و موسيقي هستند.
در این فصل، ابتدا به آرا و فتاوای فقهای اهل سنت اشاره و سپس سخنان برخی از فقهای شیعه درباره حرمت غنا، موسيقي و آلات آن بیان خواهد شد
نتایج یک پژوهش نشان داد: گوش دادن به موسيقي هنگام انجام فعالیت های هدفمند در ک ن کم توان ذهنی بر بهبود تمرکز و عملکرد آنها موثر است. به طور کلی یکی از مهمترین مشکلات ک ن کم توان ذهنی اختلال توجه و تمرکز می باشد که بر اساس پژوهشهای موجود، در بیش از نیمی از آنها مشاهده می شود.در تحقیقی که تاثیر گوش دادن به موسيقي را بر دامنه توجه و تمرکز ک ن کم توان ذهنی آموزش پذیر 7 تا 14 ساله بررسی کرده نشان داد که موسيقي در افراد کم توان ذهنی به شکلهای مختلف نظیر گوش دادن، نواختن و انجام فعالیتها و حرکات خلاق برای افزایش یادگیری، سازگاری اجتماعی، هماهنگی عضلانی، ثبات عاطفی و انگیزش هیجانی به کار رفته است و موثر واقع شده. بنابراین به نظر می رسد افزایش تمرکز ک ن کم توان ذهنی بتواند بر بهبود یادگیری و سازگاری اجتماعی آنان موثر باشد. محققان در راستای اجرای این پژوهش تعداد 11 دختر و 14 پسر از ک ن کم توان ذهنی 7 تا 14 ساله مرکز توانبخشی رشد را که مشکل شنوایی نداشته و توسط روانشناس مرکز در گروه آموزش پذیر قرار گرفته بودند مورد ارزی قرار دادند.سپس سه روز بعد، آزمون حین گوش دادن به موسيقي تکرار شد. لازم به ذکر است موسيقي انتخاب شده از ساخته های ثمین باغچه بان به نام «گربه پشمالو» بود که برای ک ن آشنا، دارای متنی ساده و تا حدی برانگیزاننده بود.نتایج مقایسه میانگین تعداد دوایر سوراخ شده در آزمون تمرکز با موسيقي و بدون موسيقي با آزمون تی زوج نشان داد که گوش دادن به موسيقي حین انجام آزمون، تمرکز نمونه های مورد بررسی را افزایش داده است. محققان در خاتمه خاطرنشان کرده اند: جهت کار درمانی ک ن کم توان ذهنی می توان از گوش دادن به موسيقي بطور موثر بهره برد.
در این مقاله آموزشگاه موسيقي پارسه کوشیده ایم به طور خلاصه شما را با تاریخچه و سیر تکامل موسيقي راک آشنا کنیم. شناخت سبک های مختلف موسيقي یکی از مواردی است که مطالعه آن را به همه هنرجویان موسيقي توصیه می کنیم.
<font style=موسيقي راک" / onload="resetwh(this,470);">
سیر گسترش موسيقي راک
موسيقي راک را نیز باید به عنوان نوعی از موسيقي عامه پسند دانست. این سبک موسيقي در دهه 1950 میلادی و با نام راک اند رول فعالیت خود را آغاز کرد. موسيقي راک در دهه 1960 و پس از آن گسترش بالایی یافت. هرچند ریشه های خود را که از موسيقي راک اند رول گرفته بود حفظ کرد.
جالب است بدانید موسيقي راک اند رول نیز خود نشات گرفته از سبک های موسيقي مختلفی از جمله فولک و بلوز است.
در واقع باید گفت نام راک خلاصه شده سبک راک اند رول است. راک در زبان لاتین به معنای جنباندن و تکان خوردن آمده است.
می توان گفت از ابتدای دهه 70 میلادی موسيقي راک به نوعی به موسيقي عمومی و مردمی تبدیل شد؛ و پس از آن به مرور زیر سبک های مختلفی برای این سبک موسيقي پدید آمد.
موسيقي های بلوز راک، فولک راک، جز راک، راک فیوژن، کانتری راک و... ارمغان عصر طلایی راک است که در دهه 1960 میلادی آغاز شد.
در اواسط دهه 1970 میلادی سبک پانک راک با درون مایه های و اجتماعی شکل گرفت. این سبک با پست پانک و آلاترناتیو راک، کار خود را در دهه 1980 میلادی ادامه داد.
جالب است بدانید که از ابتدای دهه 1990 میلادی سبک رناتیو راک بر سبک اصلی راک غلبه کرد و خود دارای زیرشاخه های متعددی مثل بیت پاپ، گرانچ و ایندی راک شد.
درون مایه و محتوای موسيقي راک از ابتدای تولد بیان کننده دغدغه های های فرهنگی و بوده است. چندین ده فرهنگ متنوع از جمله هیپی ها و راکرها که در سانفرانسیسکو متولد شدند، نشات گرفته از موسيقي راک دهه 1960 میلادی است. تولد این ده فرهنگ ها در سال های بعدی نیز ادامه یافت.
به هر حال موسيقي راک از نظر میزان نفوذ در لایه های اجتماعی و گستردگی مخطبان، در مقایسه با سایر سبک های موسيقي از جایگاه بالایی برخوردار است.


تحقیق موسيقي و تاثیرات آن بر موجودات
تحقیق-<font style=موسيقي-و-تاثیرات-آن-بر-موجودات" / onload="resetwh(this,470);">موسيقي نوازشگر گوش، رهنمون و مهیج دل و تلطیف کننده و صفادهتده روح است و خلق موسيقي عبارت از نظامی صوتی است که اجزاء گوناگون یک اثر موسیقایی را با انسجامی وصف ناپذیر به یکدیگر پیوند می دهد. موسيقي ساده ترین و خالص ترین هنرهاست که توصیف کننده هیجانات و محرک ذوق هنری و حس زیبا پرستی و ترجمان ... فایل

به گزارش اخبار موسيقي واوموزیک برای نخستین بار در تاریخ صنعت موسيقي،
در سال 2017 « » و «آراندبی» پرطرفدارترین ژانرهای موسيقي در بودند
عنوانی که پیش از این در اختیار موسيقي راک بود.
در سال 2017 از میان 10 آلبوم پرفروش 8 آلبوم در ژانر موسيقي یا «آراندبی» بودند
و چهره‌هایی از جمله کندریک لامار، دریک و برنو مارس بیشترین توجه را به خود جلب د.
این سبک‌های موسيقي علاوه بر این در جوایز گرمی پیشتاز هستند.
در این میان پرفروش‌ترین آلبوم سال 2017 در سبک پاپ
و متعلق به تیلور سوییفت خواننده جوان یی بود
که بر اساس آمار نیلسن بیش از یک میلیون و 900 هزار نسخه از آن فروخته شد.
اگر رادیو، بازار دیجیتال و استریم آنلاین موسيقي را در نظر بگیریم،
عنوان محبوب‌ترین خواننده به اد شیرن انگلیسی می‌رسد.
این خواننده با تک آهنگ «shape of you» 33 هفته صدرنشین 100 موسيقي برتر بیلبورد بود.
اخبار موسيقي گویای آن است که این آهنگ بیش از یک میلیارد بار در سرویس‌های استریم موسيقي پخش شد.
یکی از نکات قابل توجه در آمار سال گذشته فروش آثار موسيقي افزایش اقبال به صفحات موسيقي بود.
در سال 2017 برای دوازدهمین بار فروش صفحه (vinyl) به ویژه بین هواداران قدیمی با رشد روبه‌رو شد.
پرفروش‌ترین اثر در این دسته آلبومی از گروه موسيقي «بیت » بود
که در پنجاهمین سالگرد انتشار با موفقیت چشمگیری روبه‌رو شد.
بی گمان بهترین راه یادگیری موسيقي، ارتباط مستقیم با بصورت حضوری و مستمر می باشد.این روش از گذشته تا به امروز بی شک موثرترین روش آموزش موسيقي بوده است.اما در دنیای امروز با توجه به شرایط زندگی افراد و نیز برداشته شدن فواصل فیزیکی بواسطه حضور قدرتمند اینترنت، روش های جدیدی برای آموزش به طور عام بوجود آمده است.در گذشته هنرجوی مشتاق برای یادگیری یک قطعه موسيقي خاص و یا یک گوشه یا مقام و یا حتی یک ریتم جدید می بایست مسافتی را حتی درحد فواصل بین شهر یا کشور طی می کرد تا به مقصود خود برسد.اما امروزه با کمک تکنولوژی و صد البته دانش و هنر موسيقي می توان مرزها را براحتی از میان برداشت و آرزوی یادگیری موسيقي را برای تمام افراد و در هر کجای دنیا برآورده کرد. برنامه درسی آموزش آنلاین سازهای ایرانی مشق عشق برای هنرجویانی که امکان حضور در کلاس حضوری را ندارند طراحی شده است.
آموزش موسيقي


نام کتاب: آموزش سه تار جلال ذوالفنون
نویسنده : جلال ذوالفنون
ناشر : انتشارات آهنگ
توضیحات :
جلال ذوالفنون در سال 1316 در آباده فارس متولد شد. در کودکی همراه خانواده اش به تهران آمد. فراگیری موسيقي را از ده سالگی در خانواده ای اهل موسيقي شروع کرد و سپس به هنرستان موسيقي رفت و تار را در محضر موسی خان معروفی آموخت. در آن جا بود که علاوه بر تار به آموزش ویلن و سه تار هم پرداخت.
در سال 1338به استخدام اداره هنرهای زیبا درآمد و به تدریس موسيقي پرداخت، سپس رشته موسيقي را در تهران دنبال کرد. برداشت تازه ای که در این ایام از موسيقي ایرانی در او شکل گرفت، نقطه عطفی بود که به کمک ان نورعلی خان برومند و دایوش صفوت عملی گردید.
از سال 1346 فعالیت خود را روی سه تار متمرکز کرد. پس از اتمام تحصیلات ی جهت تکمیل آن به مرکز حفظ و اشاعه موسيقي ایرانی رفت. درآن مرکز به کار تحقیق و تدریس موسيقي ایرانی مشغول شد. در این سال ها از راهنمایی های ان یوسف فروتن و سعید هرمزی که از نوازندگان قدیمی سه تار بودند برخوردار گردید.
اساسا تالیفات جلال ذوالفنون در زمینه تدریس و نقد و بررسی است. ازجمله «تجزیه و تحلیل موسيقي ایران» و کتاب حاضر می باشد.
آموزشگاه موسيقي


پاو وینت-معماری-و-<font style=موسيقي" src="https://nikanlink.com/hpicturer.ashx?img=36876ni5f0k20.muwbdbd7cdb-cf1f-471a-9574-d209b0bb3c5a.jpg&w=150&h=150&path=~/content/productpic/" / onload="resetwh(this,470);">
پاو وینت معماری و موسيقي
فرمت فایل ی: .pptx
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 15
حجم فایل: 4934 کیلوبایت
قیمت: 6000 تومان
پاو وینت با موضوع معماری و موسيقي،
در قالب ppt و در 15 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

موسيقي
معماری
از معماری تا موسيقي
معماری موسيقي مجسم
ریتم در موسيقي
ریتم در معماری
ارتباط معماری و موسيقي از نظر تناسبات
مفاهیم و زبان مشترک معماری و موسيقي اصیل ایرانی
نتیجه گیری
منابع

 فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.موسيقي ما - تیزر آلبوم موسيقي متن سینمایی "ایستاده در غبار" به کارگردانی محمدحسین مهدویان و آهنگسازی حبیب خزایی‌فر منتشر شد.
آلبوم موسيقي این شامل 20 قطعه است که بخش‌هایی از آن‌ها در شنیده شده است.
با توجه به فضای "ایستاده در غبار"، سعی شده که این قطعات یادآور موسيقي دهه 50 و 60 باشد. همچنین استفاده از آواهای کردی در کنار بخش ار ترال در قسمت‌هایی از ، یکی دیگر از ویژگی‌های این آلبوم موسيقي است.
آلبوم موسيقي متن "ایستاده در غبار" نخستین آلبوم حبیب خزایی‌فر است. خزایی‌فر پیش از این علاوه بر ساخت موسيقي مجموعه "آ ین روزهای زمستان"، موسيقي متن ‌های "ماجرای نیمروز" و "لاتاری" را نیز در کارنامه دارد.
تیزر آلبوم موسيقي سینمایی "ایستاده در غبار" توسط حسین جمشیدی‌گوهری ساخته شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این آلبوم موسيقي را از کتابفروشی‌ها و فروشگاه‌های معتبر تهیه کنند.منبع: 
هنرآنلاین
موسيقي ما
6 مزیت درس های <font style=موسيقي برای ک ن" / onload="resetwh(this,470);">
اگر شما با اضافه کلاس های موسيقي به این لیست مخالف هستید، به مزایای موسيقي که درس های ویولن و پیانو برای فرزندتان به ارمغان می آورد، توجه داشته باشید. شاید او بتهوون بعدی نباشد، اما ممکن است یادگیری درس ریاضی، تمرین رفتارهای خوب (از جمله صبر!) و تبدیل شدن به یک بازیکن تیمی را برای او راحت تر کند. برای ب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای آموزش موسيقي اینجا کلیک کنید
 


پاو وینت مفهوم موسيقي در بناها
پاو وینت-مفهوم-<font style=موسيقي-در-بناها" / onload="resetwh(this,470);"> فایل پاو وینت مفهوم موسيقي در بناها ،در حجم 28 اسلاید قابل ویرایش،همراه با 2 هدیه ویژه. فایل

پاو وینت مفهوم موسيقي در بناها
مفهوم موسيقي در بناها"/>
کشور ایران دارای قومیت های مختلف و همچنین موسيقي های مختلف است  موسيقي ایران به دو دوره ی تاریخی باستانی و اساطیری تقسیم می شود که دوران اساطیری به پیش از تاریخ بر میگردد و دوران باستانی دوران پیش از  مربوط به زمان قبل از حمله? اعراب به ایران است . موسيقي هر کشور نشات گرفته از  احساسات و عواطف مردم است در طول زمان اتفاقات شادی بخش و غم وانگیز دست به دست همدیگر داده اند تا موسيقي شکل گرفت . 
خنیا
ادامه  کتاب آموزش تاریخ موسيقي ایران
طرح جابربن حیان پنجم تفاوت بین موسيقي و سر و صدا

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش
تعداد صفحات مندرج در توضیحات فایل
طرح جابربن حیان پنجم تفاوت بین موسيقي و سر و صدا
این مجموعه شامل:

پوستر های طرح جابربن حیان در مورد تفاوت بین موسيقي و سر و صدا
تابلوی نمایش طرح جابربن حیان  در مورد تفاوت بین موسيقي و سر و صدا
ع جابربن حیان در مورد تفاوت بین موسيقي و سر و صدا
مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان تفاوت بین موسيقي و سر و صدا
این مستندات عنوان شده بر طبق آ ین بخش نامه طرح جابر می باشد.

قسمتی ازطرح جابربن حیان پنجم تفاوت بین موسيقي و سر و صدا
بهترین صدا


لینک :

 طرح جابربن حیان پنجم تفاوت بین موسيقي و سر و صدا

 طرح جابربن حیان پنجم تفاوت بین موسيقي و سر و صدا


در 17 دی 1325 در گرگان به دنیا امد.محمدرضا لطفی صبح روز ، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ بر اثر بیماری سرطان در بیمارستان پارس تهران درگذشت.محمدرضا لطفی در مصاحبه ای گفت:«نمی دانم چه زمانی عاشق موسيقي شدم. من در موسيقي سقوط اما زمانش در خاطرم نیست. شاید از چهارسالگی جوانه ی عشق آن در من زده شده باشد و به نوعی موسيقي تمام وجود مرا فراگرفته است و احساس که چیزی جز موسيقي مرا آرام نمی کند. در دوران کودکی ام بی اختیار موسيقي هایی را می شنیدم که به صورت ذاتی اصیل و خوب بود و شنیدن موسيقي خوب در پیش از سال هایی که برای اولین بار کار را در دست گرفتم بسیار خوب بود و شاید حدود 10 سال طول کشید.»
پایگاه خبری رویداد های لارستان بزرگ:شامگاه پنجشنبه ۹ مرداد ۹۳ در تالار وحدت لار اولین شب شعر و موسيقي «آفتاب و باران» برگزار شد. http://t1.aftablarestan.ir/wp-content/uploads/2014/08/01.jpg این مراسم به دلیل مشکل کولر مرکزی سالن با تاخیری ۴۵ دقیقه ای آغاز گردید. سالنی که تقریبا تمام صندلی های طبقه همکف و بالکن آن پر شده بود. فضای صحنه تالار وحدت متاثر از درگذشته و لاری موسيقي کشور یعنی «عطا جنگوک» بود. به گواه پوستر بزرگ برنامه که روی سالن نیز نقش بسته بود این برنامه کاری مشترک از گروه موسيقي ایراهستان و انجمن شعر آفتاب لار بود.
موسيقي و غنا در اصطلاح فقه با یکدیگر فرق دارد. غنا عبارت است از آوازی که از حنجره بیرون آمده و در گلو چرخانده شود، در شنونده ح سرور و وجد ایجاد کرده و مناسب مجالس لهو و خوش گذرانی باشد. اما موسيقي آهنگی است که از آلات موسيقي پدید می آید. با توجه به برخی آیات و روایات و سخنان برخی روان شناسان، مواردی هم چون گرایش انسان به فساد و ا، غفلت از یاد خدا، تاثیر سوء موسيقي و غنا بر روان و اعصاب و استفاده سوء استعمارگران از آن را می توان از جمله حکمت های حرمت موسيقي و غنا دانست. مخدر های شنیداری عصر حاضر متن اصلی در ادامه مطلب
جولیو کاچینی (به ایتالیایی: giulio romano) (زاده? 8 اکتبر 1551 – به‌خاک‌س ? 10 دسامبر 1618)، آهنگساز، معلم موسيقي، خواننده، نوازنده، و نویسنده? اوا دوره? رنسانس و اوایل دوره? باروک بود. او از بنیان‌گذاران اپرا و از آغازگران مؤثرِ موسيقي باروک بود.
دو دخترِ او نیز از موسيقي‌دانان معروف دوره? باروک بودند:

فرانچسکا کاچینی (1587–1641)، آهنگساز، خواننده، نوازنده? لوت، شاعر و معلم موسيقي دوره? باروک بود.
سِتیمیا کاچینی (1591 - حدود 1638) نیز خواننده و آهنگساز و از موفق‌ترین موسيقي‌دانان آغازِ سده? 17 بود.

برادرش، جووانی کاچینی (1556–1613)، از مجسمه‌سازان نامدار فلورانس بود


تحقیق موسيقي ایلیاد و ادیسه هومر یونان باستان
تحقیق-<font style=موسيقي-ایلیاد-و-ادیسه-هومر-یونان-باستان" / onload="resetwh(this,470);">بخشی از متن: یونانیان باستان موسيقي را به اندازه ریاضیات و نجوم، ضروری می‌دانستند. فیثاغورث (500 ق.م) نسبتهای ی را که ما امروزه در موسيقي، به آنها فواصل می‌گوییم،کشف کرد. مثلاً دونتی که های آنها براساس ضریب 2 به 1 هستند، یک اکتاو ، 3 به 2 یک پنجم ، 4 به 3 یک چهارم و 9 به 8 یک ... فایل

کارآفرینی با طرح آموزشگاه موسيقي
کارآفرینی با طرح آموزشگاه موسيقي
جشنواره ملی موسيقي جوان با مشارکت ان موسيقي کشور توسط انجمن موسيقي ایران، در سه بخش اصلی (موسيقي دستگاهی ایران، موسيقي نواحی ایران و موسيقي کلاسیک) برگزار خواهد شد.

پاو وینت-معماری-و-<font style=موسيقي-در-هنرهای-ایرانی" src="https://nikanlink.com/hpicturer.ashx?img=36694xag4rru4.enjb3e891d3-a38d-4918-b41a-764cc485d490.jpg&w=150&h=150&path=~/content/productpic/" / onload="resetwh(this,470);">
پاو وینت معماری و موسيقي در هنرهای ایرانی
فرمت فایل ی: .pptx
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 24
حجم فایل: 5053 کیلوبایت
قیمت: 6000 تومان
 
پاو وینت با موضوع معماری و موسيقي در هنرهای ایرانی،
در قالب ppt و در 24 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه
هنر اصیل
سلسه مراتب هنرها
موسيقي
معماری
مفاهیم و زبان مشترک معماری و موسيقي اصیل ایرانی
هنر نگارگری
وجوه اشتراک هنر نگارگری با دو هنر معماری و موسيقي
ریتم
ریتم در موسيقي
ریتم در معماری
نتیجه گیری
منابع

 
 فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


پاو وینت-معماری-و-<font style=موسيقي-در-هنرهای-ایرانی" src="https://nikanlink.com/hpicturer.ashx?img=36694xag4rru4.enjb3e891d3-a38d-4918-b41a-764cc485d490.jpg&w=150&h=150&path=~/content/productpic/" / onload="resetwh(this,470);">
پاو وینت معماری و موسيقي در هنرهای ایرانی
فرمت فایل ی: .pptx
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 24
حجم فایل: 5053 کیلوبایت
قیمت: 6000 تومان
 
پاو وینت با موضوع معماری و موسيقي در هنرهای ایرانی،
در قالب ppt و در 24 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه
هنر اصیل
سلسه مراتب هنرها
موسيقي
معماری
مفاهیم و زبان مشترک معماری و موسيقي اصیل ایرانی
هنر نگارگری
وجوه اشتراک هنر نگارگری با دو هنر معماری و موسيقي
ریتم
ریتم در موسيقي
ریتم در معماری
نتیجه گیری
منابع

 
 فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

 

  فایل ورد قابل ویرایش

 


توضیحی مختصر از متن فایل  :
توضیحی مختصر از  بررسی توصیفی موسيقي و موسيقي درمانی بر روی انسان ها :
موضوع پایان نامه در رابطه با تاثیر موسيقي و موسيقي درمانی بر روی انسان ها است که در واقع یک پژوهشی کتابخانه ای می باشد و به بررسی توصیفی تاثیر موسيقي و موسيقي درمانی بر روی انسان ها پرداخته است . و هدف از این پژوهش در واقع این است که در آ ما به این پاسخ برسیم که واقعا موسيقي و موسيقي درمانی بر روی انسانها ، در درمان بیماری ها تاثیر دارد . و این که آیا از این هنر می توان برای مهارت های ارتباطی و گفتاری ، روانی ، ذهنی … استفاده کرد . آیا می توان از موسيقي به عنوان روشی برای کار درمانی و کمک به سایر پروژه های توان بخشی استفاده کرد و اینکه موسيقي می تواند مضر هم باشد یا صرفا مفید است و به طور کلی اطلاعاتی را در این زمینه ها می تواند به شما بدهد . پژوهش حاضر توانسته به ی ری موضوع های مربوط به موسيقي ، موسيقي ایرانی ، موسيقي مذهبی ، موسيقي و کارکرد های آن و … بپردازد و به شکل تخصصی به حیطه خاصی هم نپرداخته است . بلکه اطلاعات به شکل اطلاعات کلی آمده است .
 
 


لینک :
بررسی توصیفی موسيقي و موسيقي درمانی بر روی انسان


بررسی توصیفی موسيقي و موسيقي درمانی بر روی انسان
 
موسيقي در بازی‌های ویدیوی اصلا موضوعی پیش پا افتاده نیست. بازی‌ها از همان زمان تولدشان، موسيقي داشته‌اند؛ موسيقي‌هایی که برای افراد بسیاری خاطره‌انگیز شده‌اند. بسیاری از بازی‌کننده‌ها، حتی امروز در کنار بازی‌های‌شان موسيقي پخش می‌کنند و مدت‌ها در کنار اینکه آنلاین مشغول بازی هستند، موسيقي هم گوش می‌کنند. اسپاتیفای اخیرا بخش جدیدی مختص موسيقي‌های بازی راه انداخته است.
اگر به موسيقي بازی‌ها علاقه داریم، پیشنهاد می‌کنیم اسپاتیفای خودتان را باز کنید و سری به بخش gaming در آن بزنید.
بخش جدید اسپاتیفای برای بازی‌هایی ویدیویی، از موسيقي متن بازی‌ها گرفته تا موسيقي‌هایی که به درد بازی می‌خورند را در خودش جای داده است. البته تا امروز می‌توانستید به اسپاتیفای سر بزنید و برای مثال، موسيقي تمام مجموعه‌ی «هیلو» یا «آنچارتد» را گوش کنید، اما اسپاتیفای دسته‌بندی بهتری از موسيقي‌های بازی کرده است.
spotify-1
حتی پلی‌لیست‌های آماده‌ای از موسيقي‌ها در اسپاتیفای از سوی چهره‌های معروف رسانه‌ی بازی ساخته شده‌اند که می‌توانید برای گوش دادن به موسيقي‌های معروف، به آن‌ها رجوع کنید. بر اساس سبک موسيقي بازی‌ها هم پلی‌لیست‌هایی ساخته شده است. برای مثال، بازی قدیمی outrun روی سگا، موسيقي دهه هشتادی بانمکی داشت؛ اسپاتیفای هم موسيقي‌هایی که سبک و سیاق این بازی را داشته‌اند، در پلی‌لیستی مختص به آن، در یک جا جمع‌آوری کرده است.
اگر به موسيقي بازی‌ها علاقه داریم، پیشنهاد می‌کنیم اسپاتیفای خودتان را باز کنید و سری به بخش gaming در آن بزنید. می‌توانید حتی از وب‌سایت spotify-gaming.com هم موسيقي‌های مورد نظرتان را در اسپاتیفای پیدا کنید.
منبع: the verge
دیجی کالا
طرح توجیهی و کارآفرینی آموزشگاه موسيقي
شاید درباره ارتباط علوم مطالبی شنیده باشید اما آیا تا کنون درخصوص وجود ارتباط بین علوم و هنر شیده اید ؟ نمونه ای از این ارتباط رابطه بین موسيقي و ریاضیات است. هنگامی که در این زمینه شروع به تحقیق کنید، احتمالا با نام فیثاغورث ، موزارت و باخ بیشتر از دیگران مواجه خواهید شد . اما اولین ی که به این ارتباط پی برد ، فیثاغورث ، فیلسوف و ریاضیدان یونانی بود. نام این دانشمند بزرگ بی شک ما را به یاد رابطه معروفش در مثلث قائم ا اویه می اندازد. اما او در زمینه موسيقي نیز فعالیتهایی داشته است.....

پاو وینت طراحی باغ موزه موسيقي با رویکرد موسيقي درمانی
موسيقي با رویکرد موسيقي درمانی " src="http://sadrafile.ir/admin2/product/picture/item/original/2042_2.jpg" alt="" / onload="resetwh(this,470);">

پاو وینت طراحی باغ موزه موسيقي با رویکرد موسيقي درمانی
محقق گرامی، شما برای فایل پاو وینت طراحی باغ موزه موسيقي با رویکرد موسيقي درمانی به این صفحه هدایت شده اید.
برای این فایل و مشاهده توضیحات کامل آن روی دکمه زیر کلیک کنید:

مشاهده توضیحات بیشتر و