مرگور روستای شیخ زرد

پل هاشم آباد منطقه مرگور در شهرستان ارومیه بعد از سیل ویرانگر آسیب دیده است.
تصویری از عبور خطرناک خودروها از پل هاشم آباد مرگور ارومیه
کانوان جوانان هلال احمر دیزج مرگور زیر مجموعه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران، در راستای دستی به اه بشردوستانه این سازمان در مناطق روستایی، در تاریخ 02/02/1392 با حضور رئیس جمعیت و مجلس و بخشدار، ولی فقیه در ، فرماندهی نظامی و انتظامی و اهالی و معتمدین منطقه و جوانان روستا، به دبیری آقای علی محمدلو، تاسیس و در ساختمان دهیاری دایر شد. از زمان تاسیس کانون مجموعه ای از فعالیت ها صورت گرفته است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: - دعوت از سازمان انتقال خون برای اولین بار به این روستا و جذب 300 اهدا کننده و تداوم برنامه ماهانه این سازمان؛ - اجرای مشاوره پزشکی هر سه ماه یک بار به تعداد 210 نفر؛ - جمع آوری کمک های نقدی برای ک ن بی س رست در این روستا؛ - احداث زمین فوتسال با همکاری دهیاری دیزج در محوطه دهیاری در داد ماه سال 1392؛ - جذب اعضای فعال به تعداد 220 نفر در سال 92 ؛ - برگزاری 3 دوره کمک های اولیه توسط کانون؛ - برگزاری کاروان سلامت همراه با ویزیت رایگان و درمان رایگان در تیر ماه سال 1392 به مدت دو روز؛ - ب مقام اول شهرستانی در مسابقات اسکان اضطراری؛ - ب مقام اول شهرستانی و مقام سوم استانی حفظ قرآن؛ - برگزاری مسابقات گل کوچک بین 33 تیم و مسابقات دارت بین 21 نفر به مناسبت ماه مبارک رمضان سال 1392 در زمین احداثی؛ - برگزاری جشن و مراسم تجلیل از تیمهای برتر مسابقات ماه مبارک رمضان 1392؛ - اجرای مانور ز له در مدارس و برگزاری دوره های بازآموزی کمک های اولیه؛ - کاشت و توزیع 400 اصله نهال در روستای دیزج به مناسبت هفته درخت کاری؛ - افتتاح کتابخانه در مکان کانون روستایی؛

برخی اماکن گردشگری شهرستان شوشتر (این اماکن واقع در محدوده جغرافیایی شوشتر می باشند که در ایام خاص مورد استقبال و بازدید گردشگر واقع می شوند.)
1- بقعه شعیب نبی- روستای حسام آباد واقع در دشت میان آب شوشتر

2- روستای سماله- در ضلع شمالی شهرستان شوشتر و قسمت جنوبی بخش عقیلی

3- بقعه محمد بن زید- شمال شوشتر و در جوار روستای ترکالکی
4- تنگ عقیلی- عقیلی 5- روستای دشت بزرگ- 20 کیلومتری شمال شوشتر 6- روستای راهدار- 45 کیلومتری شرق شهر شوشترو د رمسیر فرعی جاده شوشتر به مسجدسلیمان 7- کوه فدلک - در شمال شهرستان شوشتر به ارتفاع 320 متر از سطح دریا 8- روستای کوه زر- مسیر شوشتر-عقیلی 9- عسکر مکرم 10- گلالک 11- دستوا 12- باغ خان- حدود 700 متری محوطه آبشارهای شوشتر 13- بافت قدیم شوشتر
روستای پنج شنبه بازاربلوچ دات کام ع روستای پنج شنبه بازار واقع شده درسیستان وبلوچستان شهرستان چابهار منطقه دشتیاری باهوکلات روستای پنج شنبه بازارروستای پنج شنبه بازار
جاده ای پر پیچ و خم
می رود تا پشت کوه
می رود آنجا که هست
روستایی با شکوه
***
در کنار جاده اند
سروهایی قد بلند
جاده را با رنگشان
سبز و زیبا کرده اند
***
روستای پای کوه
روستای کوچکی است
مثل آنجا، هیچ جا
با صفا و صاده نیست
***
روستای کوچکم
از دو رنگی ها جداست
مثل مادر، قلب او
مهربان و بی ریاست ...
با یاد ونام خدا
سلام دوستان

چهار نفر از شهر برازجان که به روستای بصری آمده بودند که در کنار رودخانه
روستا زیر پل رفته و بعد از ورود در آب رودخانه که سه نفر وارد آب شده بودند
هر سه نفر غرق شده و با سروصدای نفر چهارم یکی از اهالی روستای کره بند
دونفر را نجات دادند ولی متاسفانه یک نفر جان خود را ازدست داد.
عملیات لوله گذاری و انتقال گاز روستای دورباش از محله عباسیه آغاز شد . گازرسانی روستای دورباش با عنایت به خداوند متعال و پیگیریهای مسئولان محترم ، لوله گذاری گاز از محله عباسیه روستا آغاز شد ، ضمن تقدیر و تشکر از کلیه عزیزانی که در راستای آبادانی روستای دورباش تلاش کرده و تا به امروز برای به نتیجه رسیدن پروژه گاز رسانی به روستا زحمات فراروان کشیده اند از جمله دهیارمحترم و شورای محترم روستا امید آن را داریم که به زودی شاهد جشن افتتاح این پروژه و خوشحالی پدران و مادران زحمتکش در روستای دورباش باشیم. انشاءالله


مطالعات روستای سراوان رشت
مطالعات-روستای-سراوان-رشت
پاو وینت ارائه دانشجویی با موضوع مطالعات روستای سراوان رشت، در حجم 18 اسلاید، همراه با جداول مربوطه. در این پاو وینت توضیحاتی در خصوص روستای سراوان رشت آورده شده است. این پاو وینت روستای سراوان را در مورد بررسی قرار میدهد. بررسی تاریخی روستا ...

 فایل
 

آقاخان صمدی بهرامی - روستای شیزر
 
آقاخان صمدی بهرامی - روستای شیزر
روستای ماخونیک یکی از هفت روستای شگفت انگیز جهان است که به سرزمین لی لی پوتهای ایران شهرت دارد در این روستا کشیدن سیگار، دیدن تلویزیون و نوشیدن چای بنا به سنت و رسوم محلی ممنوع است. به گزارش خبرنگار مهر، حتما تعجب خواهید کرد وقتی بدانید ایران هم جایی دارد شبیه لی لی پوت، سرزمین افسانه ای داستان گالیور، روستای ماخونیک که در اطراف شهرستان سربیشه واقع شده است، به دلیل قد و قامت کوتاه نان آن به لی لی پوت مشهور است گرچه این روستای کوچک، تنها به خاطر قد و قامت مردمانش مشهور نشده است، بلکه دلایل دیگری نیز دارد.
فعالیتهای تبلیغی روستای استجرود با ز مورد ارزی قرار گرفت رئیس اداره تبلیغات ی تایباد فعالیتهای تبلیغی و فرهنگی روستای استجرود را مورد ارزی قرار داد. با حضور رئیس اداره تبلیغات ی تایباد و کارشناسان این اداره ، فعالیتهای فرهنگی و تبلیغی طرح هجرت روستای اسجرود مورد ارزی قرار گرفت. حجت ال سجادی نژاد رئیس اداره تبلیغات ی تایباد در بازدید از خانه عالم ، مسجد و فعالیتهای فرهنگی و تبلیغی این روستا بر جذب جوانان و نوجوانان در امورات فرهنگی و مذهبی تأکید کرد . در ابتدای این دیدار حجت ال عبدالله صالحیان طرح هجرت روستای استجرود گزارشی از برنامه های تبلیغی در این روستا به ویژه ماه مبارک رمضان را بیان کرد.
با سلام و قبوالی طاعات و عبادات شما در این ماه پر خیر و برکت، ماه مبارک رمضان، به استحضار می رساند که جلسه ی ماهانه ی صندوق جواد (ع) روستای پایین ده در تیرماه 1394 در روز 5 تیرماه 1394 از ساعت 20:00 به صرف افطار در منزل آقای حاج یعقوب عالی در روستای آلوکنده شهرستان نکاء برگزار می گردد. حضور شما اعضاء محترم صندوق جواد (ع) روستای پایین ده در این جلسه ا امی می باشد.
هیئت مدیره صندوق جواد (ع) روستای پایین ده
برای دیدن مطالب بیشترروی گزینه های زیرکلیک کنید: زاده محمد مالک اشتر نخعی مُلک اراک
بقعه شاه قلندر روستای انجدان
شهر بازی اراک
انجیرک اراک
کوه لجور اراک
مسجد قبله اراک
پارک کلاله اراک
باغ وحش اراک
گلخانه محلات استان مرکزی
زاده شاه زینب خاتون (ع)
آشمسیان
واشقان استان مرکزی
روستای نقوسان
شتریه
روستای زنگارک
روستای دِلارام استان مرکزی
روستای دِلارام استان مرکزی
روستای دِلارام استان مرکزی
دستجان استان مرکزی
جورَقین
روستای جفتان
روستای تلخاب استان مرکزی
زادگان عبدالله ورقیه خاتون تبرته
روستای تبرته استان مرکزی
گردنه تفرش
مسجد جامع بازرجان استان مرکزی
روستای بازرجان استان مرکزی
زاده ساقی نمک کوه
نمک کوه(کور)
روستای میچان
زاده حوا خاتون
سنگ نگاره های روستای گیلی
روستای معصومیه (شهوه)
کودزر اراک
روستا کارچان
شانق بهشت ستاره شناسان
روستای استوه استان مرکزی
روستای کردیجان استان مرکزی
سیاوشان استان مرکزی
سقرجوق استان مرکزی
روستای ایجان استان مرکزی
آسیاب آقا روستای آهو
روستای آهو
مصلح‏آباد اراک
خنداب اراک
سنگ نگاره های کوه های غرب شهرستان محلات
سنگ نگاره های کمیجان اراک
سنگ نگاره ها در تفرش
سنگ نگاره های ماقبل تاریخی شهر اراک
سنگ نگاره های خنداب
پاو وینت بررسی روستای لپه زنک شهر ری
  از گروههای جهادی برای خدمت رسانی به روستای پده بلند دعوت می کنیم .
تا ما را در ساخت حسینیه و مسجد و مدرسه و کانال کشی جوی آب پده بلند یاری کنند .
آدرس :
کرمان ،شهرستان رابر ،روستای پده بلند علیا
شورای ی روستای پده بلند
پاو وینت بررسی روستای لپه زنک شهر ری
پاو وینت بررسی روستای لپه زنک شهر ری
پاو وینت بررسی روستای لپه زنک شهر ری
برگزاری مراسم شبی با قرآن در روستای کلاگر سرا فریدونکنار مراسم شبی با قرآن در مسجد صاحب ا مان (عج) روستای کلاگر سرا فریدونکنار با حضور قرآن دوستان و مومنین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات ی فریدونکنار ، علی براری مسئول کانون قرآن این اداره گفت : شب مراسم محفل انس با قرآن در مسجد صاحب ا مان (عج) روستای کلاگر سرا به همت خانه قرآن ابن رضا (ع) و مؤسسه قرآنی آل طاها و با حضور مسئولین ، مومنین و علاقمندان به قرآن و کلام الهی برگزار شد. براری در ادامه افزود : در این مراسم مجتبی محسنی حافظ کل قرآن کریم ، هادی عباس زاده از قاریان برجسته و محمداسحاق براری و گروه تواشیح بعثت به اجرای برنامه های خود پرداختند.
مدیر شرکت توزیع برق پلدختر گفت:در چهارمین روز از دهه فجر،طرح های برق رسانی به پنج روستای بخش معمولان به بهره برداری رسید.
ادامه مطلب
به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی در مراسمی با حضور مدیر کل کتابخانه های استان مرکزی، اتابکی بخشدار میلاجرد ، جماعت روستای خسروبیگ و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی کتابخانه حضرت زینب(س) در روستای خسروبیگ از توابع بخش میلاجرد افتتاح شد.
صبح امروز خبرنگار صدا و سیمای استان مرکزی و تصویربردار همراه وی با حضور در روستای خانه گزارشی از مشکلات روستای خانه تهیه نمودند،طی این گزارش دهیار و اعضای شورای ی و اهالی روستا در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما مشکلات روستا را بازگو نمودند.
مرحله اول و دوم ارزی طرح ها و برنامه های ارسال شده به نخستین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب به اتمام رسید و از مجموع 621 روستای شرکت کننده، 20 روستا به مرحله نهایی رسیدند. که روستای فولادلو قویی از شهر بیله سوارمغان (استان اردبیل) نیز در میان این 20 روستا هست.از میان این 20 روستا، پنج روستا برگزیده و پنج روستا نیز تقدیر خواهند شد که اسامی آن ها طی مراسمی در روز دوم اسفند اعلام می شود. امیدواریم تنها روستای استان اردبیل در بین 5 روستای برتر قرار گیرد . از طرف وبلاگ بیر بیله سوارلی این موفقیت بزرگ را به اهالی فولادلو و همچنین به مدیریت کتابخانه عمومی بیله سوار مغان و عزیزان زحمتکش کتابخانه سیار روستایی تبریک عرض می کنیم.
گروه کوهنوردی روستای لوبون بانام گروه کجر برگرفته از نام کوه کجر تارم درمورخ96/4/30به ارتفاع 4150متری قله سنبران اشتران کوه صعود کرد دراین صعود گروه متشکل از پنج نفر بانام محمدرضا ،محمود ،حسین ،حسین درویش زاده ومرتضی طبسی بود که درمدت هشت ساعت موفق به صعود به قله ازسمت روستای طیان شدند.
پاو وینت بررسی روستای توتک شهر ری
پاو وینت بررسی روستای زشک در مشهد
برگزاری مراسم شبی با قرآن در روستای بزرگ بیشه محله فریدونکنار مراسم شبی با قرآن در مسجد جامع روستای بزرگ بیشه محله فریدونکنار با حضور قرآن دوستان و مومنین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات ی فریدونکنار ، علی براری مسئول کانون قرآن این اداره گفت : هر ساله مراسم محفل انس با قرآن در مسجد جامع روستای کوچک بیشه محله و به همت خانه قرآن صاحب ا مان (عج) برگزار و با استقبال بسیار خوب مردم و مومنین و علاقمندان به قرآن و کلام الهی برگزار شد. براری در ادامه افزود : در این مراسم مرتضی خدامی حافظ کل قرآن کریم و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه ، علیرضا فخاری قاری برجسته استانی و گروه تواشیح الرحمن به اجرای برنامه های خود پرداختند.
برگزاری مراسم شبی با قرآن در روستای کاردگر محله فریدونکنار مراسم شبی با قرآن در مسجد سجاد (ع) روستای کاردگر محله فریدونکنار با حضور قرآن دوستان و مومنین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات ی فریدونکنار ، علی براری مسئول کانون قرآن این اداره گفت : شب گذشته و در آستانه میلاد حسن مجتبی (ع) مراسم محفل انس با قرآن به همت هیئت حضرت ابوالفضل (ع) در مسجد سجاد (ع) روستای کاردگر محله با حضور مومنین و علاقمندان به قرآن و کلام وحی برگزار شد. براری در ادامه افزود : در این مراسم سید مهدی عباس پور و حسین همایونی از حافظان قرآن کریم ، صادق سیاری از قاریان برتر استان و محمد صادق براری و گروه تواشیح الرحمن به اجرای برنامه های خود پرداختند.
طبیعت برفی روستای خیارج امروز 13 بهمن 1395
+++++
طبیعت برفی روستای خیارج امروز 13 بهمن 1395
++++++
برای دیدن تصاویر بیشتر بروید به ادامه مطلب...