مبارزه ی مردم ایران در سالهای قبل از پیروزی انقلاب

مردم شهر سنندج همپای دیگر ملت ایران در بیست و دوم بهمن همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب ی ایران با خود وفاداری خود را به انقلاب و نظام نشان دادند.
معاون مدیر عامل بیمه ایران ضمن اقدام جهت ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: انقلاب ی در محیط داخلی و بین المللی در خطر است و اگر با فساد مبارزه نشود انقلاب ی را تهدید میکند.
دوستان کتابخوانم سلام : سی و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب ی گرامی باد. امروز پستچی مهربان بسته پاکت کت را برایمان آورده که در آن علاوه بر کت که دوست خوبمان مبینا اسماعیلی مطالعه نموده یک متن زیبا در رابطه با انقلاب را نیز فرستاده اند ؛ " انقلاب 1357 : سال 57 را می توان سال انفجار و خشم فروخورده مردم ایران دانست دراین سال نبرد دلاورانه مردم ایران وارد مرحله تازه ای شد پیامها و اعلامیه ها و مصاحبه های پی د ی از نجف می رسید و بلافاصله به صورتهای مختلف تکثیر می شد و دراختیار همه قرار می گرفت .در بهار سال 57 رژیم شاه دست به عقب نشینی زد. هدف شاه از این اقدامات ، فریب دادن مردم و جلوگیری از گسترش انقلاب بود هرگز در مبارزه خویش تا سرنگونی شاه کمترین تردیدی به خود راه نداد و فریب نخوردند سرانجام در 12 بهمن سال 1357 از سفر بازگشتند و انقلاب در 22 بهمن ماه همان سال به پیروزی رسید . خود را پس از بازگشت به وطن سریعا به بهشت زهرا رسانید ایشان در مزار شهیدان در طی یک سخنرانی فرمودند: "من ت تعیین میکنم من توی دهن این ت بخیارمیزنم و به پشتیبانی این مردم ت تعیین می کنم."
پیوند ماندگار و انقلاب ریشه در فعالیت های انقل نیروهایی دارد که در مبارزه با پهلوی از دل خود ِ آن زمان برآمدند و با سازمان منسجم تشکیلاتی توانستند زمینه را برای پیروزی انقلاب فراهم کنند.
به بهانه ی برگزاری دیدار دانشجویان با انقلاب کی از ویژگی­ های رفتاری حضرت آیت­ الله خامنه­ ای که از سال­ های دور و پیش از پیروزی انقلاب ی آغاز شده و در تمام سالیان مبارزه و خدمت در سنگرها­ی مختلف همچنان ادامه یافته، ارتباط با مردم و به ویژه نسل جوان و مخصوصاً دانشجویان و طلاب است که برای هر دوره نمونه­ های متعددی قابل اشاره است. از جمله:

پیروزی شکوهمند انقلاب ی ایران دریچه ای روشن برای تحقق اه و آرمانهای الهی ملت بزرگ ایران و به واقعیت پیوستن آرزوهای تمام آزاد شان و مجاهدین سراسر دنیا بود. دریچه ای که اثرات روح بخش شمیم ی آن موج عظیم بیداری سایر ملل را در امروز و فردای رقم زده است. انقلاب ی ما که تجلی میثاق مقدس ملتی متدین و مذهبی به زعامت را در گوش جهانیان طنین انداز کرد و امروزه حرکت انقل مردم مسلمان مصر ، اردن و تونس الهام برگرفته از بت شکنی ملت غیور و قهرمان ایران ی می باشد . لبیک به راحل و تکبیر تابوت شکنانه مردم ایران ی در بهمن 57 همان ص است که امروز از حنجره تمامی خواهان دنیا شنیده می شود. اینجانبان با تأسی از فرمایشات حکیمانه و آینده نگرانه فرزانه انقلاب ، ضمن تبریک به مناسبت سالگرد آن پیروزی فرخنده ،موج گسترش و صدور انقلاب ی ایران را به اقصی نقاط جهان تبریک و تهنیت می گوئیم.
پیروزی انقلاب ی در ایران یکی از بزرگترین حوادث و رخدادهای بزرگ نیمه دوم قرن بیستم است این تحول نیز همچون بسیاری از رویدادهای بزرگ جهان که در چارچوب مرزهای ملی مبدأ انقلاب ، باقی نمی مانند، از این قاعده مستثنی نبود .

انقلاب ی ایران کشورها و ملت های فراوانی را تحت تأثیر قرارداد و این تأثیرات که در قالب الگو سازی انقلاب ی ظهور و بروز یافت ، فرصت های جدیدی را پیش روی ها و جریان های مبارزه برای خواهی و استقلال قرار داد.

نشانه های این تأثیرگذاری از همان روزهای نخستین پیروزی انقلاب ی آشکار شد و در گذر سه دهه از پیروزی انقلاب ی ازعمق و پویایی بیشتری برخوردار گردید.
عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب ی گفت: انقلاب ی ایران در سایه ، ی و مردم به پیروزی نهایی رسید و این انقلاب یک ز له بزرگ در جهان بوجود آورد.
معاون حقوقی رییس جمهور، انقلاب ی را انقلاب احیای حقوق اساسی و شهروندی مردم دانست و تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند ی، حق و حق حاکمیت و تعیین سرنوشت کشور با رای مستقیم مردم، برای…
«انقلاب ی کشورمان نتیجه و ثمره خون پاک بهترین فرزندان این ملت در راه رسیدن به ناب محمدی(ص) است. انقل که با معماری بنیانگذار انقلاب، نماد مبارزه با ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار برای جهانیان شد. مردم همیشه در صحنه روستای دویره همگام با هموطنان سرتاسر ایران همواره در سی و شش سالی که از عمر پر فروغ انقلاب ی می گذرد با حضور در 22 بهمن پایبندی آگاهانه خویش را به آرمان های راحل(ره) و ی ( حفظ ا ... ) و ارزش های انقلاب ی نشان داده اند. روستای دویره 22 بهمن 1393
22 بهمن 22 بهمن-نهضت ی ایران در سال 1341 با اعتراض شدید حضرت و ت پیشرو به لایحه انجمن های ای ی و ولایتی و آنچ ه محمدرضا شاه آن را انقلاب سفید شاه و ملت می خواند شروع شد و پس از سالها مبارزه سرانجام در روز 22 بهمن 1357،انقلاب ی با مشارکت اکثریت قاطع مردم ایران به پیروزی رسید. مردم ایران به ی (ره) توانستند به حاکمیت خاندان فاسد پهلوی خاتمه داده و آن را سرنگون سازند. پیرزوی انقلاب ی در 22 بهمن 1357 پیام آور بزرگی در نیمه دوم قرن بیستم بود. اساتید علم تاریخ میگویند پیام انقلاب فرانسه و برابری بود، و ارزشهای انقلاب کبیرفرانسه نیز عد و برادری بود. درعین حال ناظران آگاه معتقدند که با توجه به ارزشهای ایدئولوژیک و ی که بنیانهای انقلاب ی 57 را شکل داده بودند،می توانست انقلاب ی در سالهای پایانی قرن بیستم، پیام بهتری را برای جهانیان از انقلاب ی صادر کند.
من تحول خواهم
مدت هاست دشمنان در حال توطئه و برنامه ریزی برنامه ریزی برعلیه ایران ی هستند و به حمدلله تا کنون موفق نبوده اند حال مهمترین دغدغه انقلاب مباحث فرهنگی ، جنگ نرم و جنگ اقتصادی که دشمن بر علیه ارزش ها و ملت شروع کرده است و یکی از نگرانی ها ظهور و بروز اشرافی گری در بین مسئولان می باشد که می تواند زمینه ایجاد شکاف در بین ت و ملت شود و نقطه قدرت جمهوری را ی ایران را هدف قرار دهد که باید به این مسئله توجه ویژه نماییم و امروز نسل سوم انقلاب باید وظیفه خود را همچون نسلهای قبلی انقلاب انجام دهد.
نسل اول - انقلاب اول (مبارزه با استبداد)
نسل دوم انقلاب - انقلاب دوم ( مبارزه با استکبار) نسل سوم انقلاب - انقلاب سوم ( مبارزه با اشرافی گری)
مردم جهرم در مجلس با بیان اینکه خدمت به مردم از اه جبهه مردمی نیروهای انقلاب است، گفت: مبارزه با فساد و رسیدگی به معیشت مردم از دیگر اه این جبهه است.

کانون فرهنگی هنری مسجد جامع روستای سنان ـ شهرستان فسا
⚠️ انقلاب ادامه دارد؛ برای تداوم و حفظ انقلاب باید مبارزه کرد! انقلاب صبح امروز در دیدار جمعی از طلاب حوزه های علمیه استان تهران: انقلاب ادامه دارد؛ اینکه بعضی ها اینجور بگویند که انقلاب حادثه ای بود و تمام شد و حالا برگردیم به زندگی عادی؛ این #خیانت به انقلاب است. انقلاب تمام نمی شود. انقلاب هنجارهای گذشته را به هم می ریزد، هنجارهای جدیدی را به وجود می آورد، حفظ این هنجارهای جدید تداوم انقلاب است. اگر انقلاب مبارزه لازم داشت تا به پیروزی برسد امروز هم #مبارزه لازم است تا بتوانیم هنجارهای انقلاب را تثبیت کنیم و به نتیجه برسانیم؛ تا جامعه، جامعه ی ی بشود. ادامه مطلب
شهید مرتضی مطهری - حرف من این است: حالا که مطرح شده است ما بر سر یک دوراهی قرار گرفته ایم. گفتیم که با انقلاب پیوند دارد، بذر انقلاب در وجود دارد. ولی ما مسلمانهای به اصطلاح انقل ، ما که الان، هم مسلمانیم و هم معتقد به انقلاب، بر سر یک دوراهی قرار گرفته ایم و این دوراهی خیلی دقیق است یعنی در ابتدا تشخیص داده نمی شود که دو راه است اما واقعا دو راه است و تدریجا با یکدیگر زیاد فاصله می گیرند و آن این است که انقلاب ی یا انقل ؟ آینده ما چه باید باشد؟. راه آینده ی ما راه انقلاب ی باید باشد یا راه انقل ؟ انقلاب ی یعنی راهی که هدفْ و ارزشهای ی است، انقلاب و مبارزه برای برقراری ارزشهای ی است، یعنی مبارزه برای ما هدف نیست وسیله است، و ارزشهای ی برای ما هدف است. ما انقلاب می کنیم برای ارزشهای ی، مبارزه می کنیم برای ارزشهای ی، پس هدف برای ما است، مبارزه و انقلاب برای ما وسیله است.

اما عده ای میان انقلاب ی و انقل اشتباه می کنند یعنی برای آنها مبارزه و انقلاب هدف است، وسیله ای است برای مبارزه و انقلاب. نتیجه اش این است که از انتخاب می کنیم؛ هر چه از ما را در مسیر مبارزه قرار بدهد آن را قبول می کنیم و هر چه از ما را در مسیر مبارزه قرار ندهد آن را از طرد می کنیم. آنوقت بر اساس این که ما را هدف و مبارزه و جهاد را وسیله ای برای برقراری ارزشهای ی بدانیم یا مبارزه را هدف بدانیم تفسیرها از ، انسان، توحید، تاریخ، جامعه و تفسیرها از آیات قرآن متضاد و متناقض می شود.

آن که مبارزه را هدف می داند می گوید من همیشه باید در حال مبارزه باشم و اصلا آمده برای مبارزه. نه!، نیامده برای مبارزه، خیلی دستورها آورده که یکی از آنها مبارزه است اما نه این که آمده فقط برای مبارزه و هدفی جز مبارزه ندارد. آمده برای این که بشریت را به سعادت برساند، یکی از وسایلی که در شرایط خاص از آن وسایل استفاده می کند مبارزه است. منبع: مجموعه آثار شهید مطهری . ج24، ص 173
سایت تاریخ ایرانی از روز اول پیروزی انقلاب ( ۲۳ بهمن ۱۳۵۷) نوشت: کمیته های انقلاب ی در اوایل انقلاب و در خلأ نهادهای حکومتی به رتق و فتق تمامی امور می پرداختند؛ از مبارزه با مجرمان و گروه های مسلح گرفته تا حل و فصل اختلافات خانوادگی. این امر به خاطر قرار گرفتن ت در رأس کمیته های انقلاب نمود خاصی یافته بود.
پاو وینت درس 14 دستاوردهای استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی جغرافیای استان تهران دهم
پاو وینت درس 14 دستاوردهای استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی جغرافیای استان تهران دهم
پاو وینت درس دستاوردهای استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی جغرافیای استان تهران دهم
پاو وینت درس چهارده دستاوردهای استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی جغرافیای استان تهران دهم
فصل ششم
شکوفایی استان تهران
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی
درس 14
دستاوردهای استان تهران
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی
پیروزی انقلاب ی ایران در سال 1357 نقطه? عطف وتحول عظیمی بود که کلیه? شئون فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی کشور را تحت تأثیر قرار داد و نظام اداره? امور کشور را متحول کرد. اداره? امور جامعه بر مبنای دین مقدس از دستاوردهای اساسی انقلاب شکوهمند ی است.گرچه پس از پیروزی انقلاب ی، دشمنان داخلی و خارجی با به راه انداختن جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، سعی در نابودی انقلاب نوپای ما داشته اند، اما با مقاومت و از خودگذشتگی مردم و با هدایت و ی معمار کبیر انقلاب، حضرت آیت اللّه ( ره ) ، همه? برنامه های شوم دشمنان نقش بر آب شد و انقلاب ی ……………….
پاو وینت درس 14 جغرافیای استان تهران, پاو وینت درس دستاوردهای استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی جغرافیای استان تهران دهم, درس 14 دستاوردهای استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی, دستاوردهای استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی, شکوفایی استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی, فصل ششم شکوفایی استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی, پاو وینت درس 14 جغرافیای استان تهران پایه دهم, پاو وینت درس 14 جغرافیای تهران پایه دهم جدید, پاو وینت درس 14 دستاوردهای استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی جغرافیای استان تهران دهم, پاو وینت درس دستاوردهای استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی جغرافیای تهران, پاو وینت درس شکوفایی استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی, پاو وینت درس چهارده جغرافیای استان تهران پایه دهم, پاو وینت درس چهارده دستاوردهای استان تهران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب ی جغرافیای استان تهران دهم
 
لینک فایل
از آغاز پیروزی انقلاب ی ایران، ابرقدرت ها برای مبارزه با این انقلاب و فراگیر شدن ارزش های آن، به مقابله با نظام مقدس پرداختند. یکی از را ارهای اصلی در مبارزه جبهه کفر علیه انقلاب ی، تحریم های اقتصادی است. این تحریم ها از آغاز انقلاب شروع شده و هیچگاه متوقف نشده است. در چند سال اخیر، به نمایندگی از جهان غرب طرح تحریم های موسوم به «تحریم های فلج کننده» را برای ش تن مقاومت در برابر خواسته های دشمنان به اجرا درآورد.
انقلاب ایران ی برگرفته از آموخته های قرانی است و مردم میهن عزیزمان با آموزه های قرآنی تربیت شده اند، این کتاب آسمانی دیروز باعث پیروزی انقلاب ی مردم ایران، در دوران دفاع مقدس حافظ و عامل پیروزی و صبر رزمندگان و مردم و در آینده باعث خوشبختی و به کمال رسیدن بندگان خداوند می شود.
مدیرکل تبلیغات ی استان یوشهر با اشاره به این که وحدت و همبستگی مردم باعث پیروزی انقلاب ی شد، گفت: مروز جامعه بیش از هرچیز دیگر به حرکت در مسیر نیاز دارد.
رییس جمهوری روز چهارشنبه و در اجتماع بزرگ و خیره کننده مردم در مراسم جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب ی با قدردانی از ملت ایران بخاطر حضور شکوهمند در جشن پیروزی انقلاب ی گفت:۳۶ سال از ... رییس جمهوری روز چهارشنبه و در اجتماع بزرگ و خیره کننده مردم در مراسم جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب ی با قدردانی از ملت ایران بخاطر حضور شکوهمند در جشن پیروزی انقلاب ی گفت:۳۶ سال از خواست مردم ما برای استقلال ، و گذشت اما آرمان ملت ما همچنان استقلال ، و است. به وج ۲۰۰ هزار خودرو فرسوده از ناوگان حمل و نقل کشور اشاره کرد و افزود: ریزگردها مشکل بزرگ زیست محیطی دیگری هستند که باید با آنها مخصوصاً در استان های غربی مقابله کنیم، اما می دانید این کار بسیار بزرگ و عظیمی است که در کوتاه مدت ممکن نیست. خاطر نشان می گردد، معاون اجرایی رییس جمهور و رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور نیز از ثبت رکورد وج خودرو های فرسوده در سال 93 خبر داده بودند.
یک رسانه غربی نوشت: مردم ایران از نخستین ساعات صبح امروز بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب ی در این کشور را در سطح ملی آغاز د.
از هفدهم تا 22 بهمن 57، ایران یکی از دوره های استثنایی تاریخ جهان را گذرانید. در این ایام، دو ت در یک مرکز و بدون هیچ گونه مرزبندی مواجه بودند. تی که پشتوانه و عامل مشروعیت خود را از دست داده و از قدرت نظامی محروم گشته و با انقل عظیم روبرو بود. و تی دیگر متکی به ی انقلاب توده های میلیونی مردم که به جای قدرت نظامی، تنها به مردم وابستگی داشت. با وسعت یافتن دامنه های انقلاب، قرار بر این شد که سران پهلوی، دست به کودتا زده و با به دست گرفتن قدرت، انقلاب مردمی را سرکوب سازند. از این رو از ساعت چهار بعداز ظهر روز 21 بهمن 57، حکومت نظامی اعلام شد.
پس از اعلان حکومت نظامی، حضرت (ره) اعلام کرد که مردم به حکومت نظامی اعتنایی نکنند. مردم نیز همچنان به یورش خود به مراکز تی و نظامی و انتظامی ادامه دادند و تقریباً تمام این مراکز با اندک درگیری و مقاومت، تسخیر شد و به دست مردم افتاد.
معظم انقلاب خطاب به مسئولین مبارزه با قاچاق کالا فرمودند به دنبال انهدام باندهای قاچاق باشید.
یکی از نهادهایی که پس پیروزی انقلاب ی به فرمان (ره) در دوم اردیبهشت ماه سال 1358 تشکیل شد، پاسداران انقلاب ی بود.
سی و هشتمین جشن پیروزی انقلاب ی ایران با حضور بی نظیر مردم کشورمان در 22 بهمن برگزار شد.
برخی همراهان وارد مبارزه نشدند، اما وقتی انقلاب پیروز شد و نهضت مورد اقبال عمومی در جهان قرار گرفت بر سر سفره انقلاب نشستند؛ همان انی که تا دیروز یا خنجر می زدند، یا دشنام می دادند و یا سکوت می د؛ بر سر سفره انقلاب نشستند.
برخی همراهان وارد مبارزه نشدند، اما وقتی انقلاب پیروز شد و نهضت مورد اقبال عمومی در جهان قرار گرفت بر سر سفره انقلاب نشستند؛ همان انی که تا دیروز یا خنجر می زدند، یا دشنام می دادند و یا سکوت می د؛ بر سر سفره انقلاب نشستند.
بررسی مشکلات نشر در گفتگو با مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب: با ترویج کتاب توسط ی به عنوان یک رویداد تشریفاتی برخورد می کنیم تا سیستماتیک/نباید روزی یا هفته ای در مساجد بگذرد و ت مسجد کت را به مردم معرفی نکند/ممیزی نه تنها معضل نشر، بلکه مشکل نشر هم نیست امروز اگر علاقه مندان به تفکر و حکومت شیعی که در اروپا، بحرین، لبنان، عراق، و... مبارزه می کنند، دسترسی مطلوبی به کتاب های تجربیات انقلاب ما نظیر خاطرات خانم دباغ، نواب صفوی، عزت شاهی و بسیاری از قهرمانان مبارزه می داشتند، قطعاً وضعیت مبارزه آنها با وضع اکنون متفاوت می بود.
بیرجند - ایرنا - اسدیه گفت: انقلاب ی ایران با بصیرت و وحدت مردم و رهنمودهای راحل(ره) و با توکل به خداوند متعال به پیروزی رسید.