قبل از ظهور با امتحان مهمی به نام اربعین مواجه شده ایم

هر ی که خودش را در هر موضعِ فکری و یا فرهنگی تلقی می کند، بیاید و با اربعین ارتباط برقرار کند. شاید این آ ین مرحلۀ اتمام حجت برای بیدارسازی دل ها قبل از ظهور باشد. البته ما آرزومند هستیم که واقعاً ظهور نزدیک باشد و محقق شود و همین اقدامات و حرکت ها مقدمه ساز ظهور شوند؛ ولی ما برخی از اتمام حجت ها را در امتحان ها و غربال های قبل از ظهور داریم؛ اتمام حجت هایی که موجب می شود خیلی ها که رسماً در جبهۀ باطل هستند، بیایند و در جبهه حق قرار بگیرند. سخنرانی حجت ال پناهیان در جمع اصحاب رسانه درباره مراسم اربعین/1393 http://rajanews.com/detail.asp?id=212842
اربعین ،میعادگاه عصر(عج) در هنگام ظهور / تدبیر الهی اربعین، زمینه ساز پیروزی امدادهای الهی در هنگام ظهور ، نقش ویژه ای در پیروزی جبهه حق خواهد داشت ، برخی از این امدادها بصورت آنی در کوران تحولات ظهور نازل می گردد اما برخی از آنها قرنهاست که در طول زمان جریان داشته و در آستانه ظهور تشدید خواهد شد ، حضور میلیونی عزاداران حسینی در اربعین سالار شهیدان را می توان از نصرتهای الهی برشمرد که فراگیر شدن خیره کننده آن در طی سالهای جاری بشارت بزرگ ظهور را در خود دارد. کربلا در میانه راه کعبه و بیت المقدس است و این یعنی از عاشورای ظهور تا اربعین حسینی و از اربعین تا عشق در قدس شریف فاصله ای نیست.
انقلاب: قبل از دوران مهدی موعود، آسایش و راحت طلبی و عافیت نیست. در روایات، «والله لتمحصن» و «والله لتغربلن» است، به شدت امتحان می شوید، فشار داده می شوید. امتحان در کجا و چه زمانی است؟ آن وقتی که میدان مجاهدتی هست. قبل از ظهور مهدی موعود، در میدانهای مجاهدت، انسانهای پاک امتحان می شوند. در کوره های آزمایش وارد می شوند و سربلند بیرون می آیند و جهان به دوران آرمانی و هدفی مهدی موعود (ارواحنا فداه) روزبه روز نزدیکتر می شود، این، آن امید بزرگ است. «٧٠/١١/٣٠»
قبل از ظهور مهدی موعود، در میدانهای مجاهدت، انسانهای پاک امتحان می شوند
انقلاب: قبل از دوران مهدی موعود، آسایش و راحت طلبی و عافیت نیست. در روایات، «والله لتمحصن» و «والله لتغربلن» است، به شدت امتحان می شوید، فشار داده می شوید.
امتحان در کجا و چه زمانی است؟ آن وقتی که میدان مجاهدتی هست.
قبل از ظهور مهدی موعود، در میدانهای مجاهدت، انسانهای پاک امتحان می شوند. در کوره های آزمایش وارد می شوند و سربلند بیرون می آیند و جهان به دوران آرمانی و هدفی مهدی موعود (ارواحنا فداه) روزبه روز نزدیکتر می شود،
و این، آن « امید بزرگ » است.
٧٠/١١/٣٠
کانال تلگرامی رهپویانِ فرج
https://t.me/joinchat/aaaaad_uba3-sp6f2ykbca
امتحان جنگ و زن : امتحان شیعیان در آ ا مان به غربالگری های پیش از ظهور ختم نمی شود. پس از ظهور عصر (علیه السلام) نیز انی که مدعی یاری ایشان هستند، مورد آزمایش قرار می گیرند. بر اساس روایات برخی از منتظران آن حضرت پس از ظهور در گروه مخالفان قرار می گیرند و بر سر منافع خویش با مقابله می کنند.
زیارت حسین (ع) در روز اربعین با پای پیاده
زمان(عج) پس از ظهور، خود را به واسطه حسین(ع) به همه عالم معرفی می کند، بنابراین در آن زمان باید همه مردم عالم، حسین(ع) را شناخته باشند و پیاده روی اربعین بهترین فرصت برای این کار است. آیت الله بهجت می گوید: زمان(عج) پس از ظهور، خود را به واسطه حسین(ع) به همه عالم معرفی می کند، بنابراین در آن زمان باید همه مردم عالم، حسین(ع) را شناخته باشند و پیاده روی اربعین بهترین فرصت برای این کار است. از هنگامی که نخستین زائر مضجع منور اباعبدالله الحسین(ع)، جابر بن عبدالله انصاری در روز اربعین از مدینه به سمت کربلا رهسپار شد تا کنون 1373 سال می گذرد.
یاران آ ا مانی منجی در غربال سخت زمانه امتحان امتحان شیعیان در آ ا مان به غربالگری های پیش از ظهور ختم نمی شود. پس از ظهور عصر (علیه السلام) نیز انی که مدعی یاری ایشان هستند، مورد آزمایش قرار می گیرند. بر اساس روایات برخی از منتظران آن حضرت پس از ظهور در گروه مخالفان قرار می گیرند و بر سر منافع خویش با مقابله می کنند. در میان کتب روایی که احادیث مربوط به حضرت مهدی (علیه السلام) را جمع آوری کرده اند، روایتی به چشم می خورد که درباره گزینش یاران زمان (علیه السلام) می باشد. بر اساس این روایت ایشان با نهر آبی امتحان می شوند. با توجه به این روایت به نظر می رسد که گروهی از یاران حضرت به دلیل آن که مشقات و سختی های همراهی با ایشان را تاب نمی آورند، از خویش جدا می شوند.
برگزاری مراسم عزاداری اربعین حسینی با حضور هیئت های دانشجویی در حسینیه در اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب با وفای ایشان، حسینیه ی رحمه الله میزبان هیئت های دانشجویی از سراسر کشور بود.
در این مراسم حجت ال والمسلمین پناهیان در سخنانی، مسئله ی ریزش ها و رویش ها و جدا شدن منافقان از صف مؤمنان را از مقدمات قطعی ظهور حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف خواند و گفت: افراد در جامعه ی ایمانی باید تلاش کنند که درون خود را اصلاح کنند تا در غربال قبل از ظهور و آشکار شدن سرّ درونی انسان ها، جزء ریزش ها قرار نگیرند.
وی، امتحان ولایت پذیری را مهمترین و دشوارترین امتحان دانست و گفت: کربلا با اسرار درونی انسان ها سر و کار دارد و اربعین فراخوان رحمت الهی برای جذب و اصلاح انسان هایی با سیرت نیکو است، و علت کینه و بغض نظام سلطه و عوامل آن از راه پیمایی عظیم و ده ها میلیونی اربعین نیز همین قدرت و عظمت اربعین در نجات انسان ها است.
همچنین در این مراسم آقای مهدی سلحشور به ذکر مصائب آل الله و نوحه خوانی پرداخت.
در پایان این مراسم، دانشجویان جماعت ظهر و عصر را به ت حضرت آیت الله اقامه د.
به گزارش «شیعه نیوز»، خدمت به زائرین اربعین حسین علیه السلام افتخاری است که هر ی برای ثبت آن در پرونده اش سر از پا نمی شناسد.

پروفسورجلیل ثامرمنیر-مدرس های انگلستان و دارای تالیفات زیادی در طب-درحال شستشو و ماساژ پای زوار اربعین.

پروفسوری که پای زائرین اربعین را می شوید +تصویر
چندین فصل نخونده اونم این وقت شب درحالی که فردام امتحان هست حاکی از اینه که تا صبح بیدارم!اگه پارسال توی همچین موقعیتی قرار میگرفتم(که گرفتم!) با استرس و تشویش درسهارو میخوندم و صبح هم با کلی جوش و موهای ریخته مواجه میشدم:)) ولی الان دیگه وضعیت متفاوته! تا صبح درکمال ارامش درس میخونم و مطمئنم که پاس میشم:)))
قبلاً بیشتر، علما به این امر(پیاده روی اربعین) اهتمام داشتند ولی چرا این رسم الان این قدر در میان مردم پا گرفته است؟ در اینجا غیر از تحلیل (ره) تحیلی دیگری نمی توان داشت. ایشان در دوران دفاع مقدس می فرمود: این دل ها متحول شده است و جوانانی که می خواستند آنها را به فساد بکشانند الان آرزوی شهادت می کند و این تحول از علائم ظهور است. (...امروز میبینیم که این جلوه‏ ها حاصل شده است، و این شوق و شعفها به لقاء اللَّه براى آنها حاصل شده است، و دست عنایت خداى تبارک و تعالى به سر این ملت کشیده شده است، و ایمان آنها را تقویت فرموده است که یکى از علائم ظهور بقیة اللَّه- ارواحنا فداه- است؛ صحیفۀ نور(16/129) بنده هم بر همان سیاق فرمایش (ره) می گویم که این تحول مردم و ملت های جهان، مسلمانان جهان و حتی غیرمسلمان ها برای اربعین حسین(ع) یک تحول عادی نیست؛ یک عنایتی است که می تواند از علائم ظهور تلقی شود.(به آن معنایی که حضرت (ره) فرمودند. سخنرانی حجت ال پناهیان در جمع اصحاب رسانه درباره مراسم اربعین/1393 http://rajanews.com/detail.asp?id=212842
امتحان روز پنجشنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت شروع امتحان کتبی : زمان اعلام شده از سوی آموزش
تاریخ امتحان عملی روز شنبه ۱۰ تیرماه - ساعت ۱۵:۰۰ به علت درخواست دانشجویان احتمال جابجایی امتحان با روز شنبه ۳ تیر می باشد. (روز امتحان کتبی ، می تونیم تاریخ امتحان عملی رو هم قطعی کنیم.)
ادامه مطلب
اگر خدا نتیجه کار ما را می داند، چرا ما را امتحان می کند؟ انگیزه های امتحان، متفاوت است. گاهی برای آگاه شدن امتحان گیرنده و گاهی برای آگاهی امتحان دهنده است و گاهی به هدف رشد و سازندگی امتحان دهنده است؛ مانند امتحان قبل از کنکور. هدف اول، درباره خداوند منتفی است. بعضی افراد روز قیامت اعتراض می کنند و دست و اعضای بدنشان اعتراف می کنند.
شعر طنز این شب امتحان من چرا سحر نمی شود این شب امتحان من چرا سحر نمیشود ؟ بی همگان بسر شود ، بی تو بسر نمیشود این شب امتحان من چرا سحر نمیشود ؟ مولوی او که سر زده ، دوش به خوابم آمده گفت که با یکی دو شب ، درس به سر نمیشود به افراط زدم ، گیج شدم قاط زدم قلدر الوات زدم ، باز سحر نمیشود استرس است و امتحان ، پیر شده ست این جوان دوره آ ا مان ، درس ثمر نمیشود مثل زمان مدرسه ، وضعیت افتضاح و سه به زور جبر و هندسه ، بشر نمیشود مهلت ترمیم گذشت ، کشتی ما به گل نشست خواستمش حذف کنم ، وای دگر نمیشود هر چه بگی برای او ، خشم و غصب سزای او چونکه به محضر پدر ، عذر پسر نمیشود رفته ز بنده آبرو ، لیک ندانم از چه رو این شب امتحان من ،دست بسر نمیشود توپ شدم شوت شدم ، شاعر مشروط شدم خنده کنی یا نکنی ، باز سحر نمیشود
امتحان عملی پایگاه داده بسیار راحت بود. برخلاف تصورم و در واقع تصور خیلیا.اون هفته چهارشنبه قرار بود امتحان بدیم که چون هرروزش امتحان داشتیم فرصت نکردیم بخونیم و گذاشتیمش دوشنبه. کلی دستورات select خونده بودیم ولی یک ویو و یک پروسیجر خیلی ساده توی امتحان بود. من فکر کنم بیست یا نوزده بشم :)
اس ام اس آرزوی موفقیت در امتحان اس ام اس آرزوی موفقیت در امتحان اس ام اس آرزوی موفقیت در امتحان اس ام اس آرزوی موفقیت در امتحان اس ام اس آرزوی موفقیت در امتحان ادامه مطلب
درسهایی از قرآن قرائتی در اربعین سال 1388 عزیزانی که پای تلویزیون هستند، زمانی بحث را گوش می دهند که شب اربعین حسینعلیه السلام است. اربعین سال 1388. من امروز یک نگاهی به بحث هایم . 24 سال پیش یکطور گفتم. ده سال بعدش، پنج سال بعدش، به هر اربعینی رسیدم، یک چیزی گفتم. فکر حرف ها تکراری نباشد، گفتم امشب چهل تا حدیث بخوانم. چون 28 دقیقه وقت داریم. تند تند حدیث می خوانم. حدیث های دو کلمه ای. و حدیث داریم به مناسبت اربعین،
مهمترین شرط ظهور، ایجاد آمادگی عمومی برای اطاعت از حضرت مهدی علیه السلام و پذیرش حکومت ایشان است اگر زائران اربعین حسین علیه السلام بتوانند در تحقق این شرط مؤثر باشند، بدون تردید در فراهم مقدمات ظهور نقش آفرین خواهند بود.زائران حسین علیه السلام می توانند در دو حیطه فردی و اجتماعی زمینه ساز ظهور باشند:

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
یاهو چرا گفته می شود ظهور نزدیک است؟ بارها شنیده ایم که زمان ظهور زمان نزدیک شده است. چرا؟ مگر چه اتفاقی افتاده است که ظهور نزدیک شده است؟ از نشانه های ظهور، که گفته شده است، کدام یک در حال تحقق است که بزرگان و اولیا وعده نزدیک بودن ظهور را می دهند؟
پنج شنبه امتحان عملی رشته ی نوازندگی ساز ایرانی دارم......................................... دو دستگاه حفظم ......قطعی دختر زولیده رو حفظ سلفز بلد نیستم هر چی خدا بخواد من که تلاشم و .............................................. امتحان دارم به امید دادن پیام خوب ورسیدن همه مردم به آرزو های خوبشون امتحان دارم
پنج شنبه امتحان عملی رشته ی نوازندگی ساز ایرانی دارم......................................... دو دستگاه حفظم ......قطعی دختر زولیده رو حفظ سلفز بد نیسن هر چی خدا بخواد من که تلاشم و .............................................. امتحان دارم به امید دادن پیام خوب ورسیدن همه مردم به آرزو های خوبشون امتحان دارم
زیارت اربعین در میان احادیث شیعه از ارزش والایی برخوردار است تا آن جا که از نشانه های فرد مومن برشمرده شده است؛ روز اربعین رابطه مستقیمی با ظهور منتقم سید ال (ع) دارد. زیارت اربعین در میان شیعیان از جایگاهی بسیار والایی برخوردار است. علت تعظیم و بزرگداشت شیعیان نسبت به اربعین حسین (ع) را می توان در گفتار و سفارشات اهل بیت ریشه ی کرد. حسن عسکرى (ع) فرموده است: پنج چیز از نشانه ‏هاى مؤمن است. گزاردن پنجاه و یک رکعت واجب و نافله، زیارت‏ اربعین، انگشتر در دست راست و پیشانى بر خاک ساییدن و بلند گفتن‏ بسم الله الرحمن الرحیم. زیارت اربعین از جعفر صادق (ع) روایت شده و خواندن آن در روز اربعین مستحب موکد است. شیخ عباس قمی زیارت اربعین را در کتاب ارزشمند مفاتیح الجنان نیز ذکر کرده است. ادامه مطلب
خوش کرده بود دشمن تو دل به یک سراب برد آبروی او ، خُطَب دخت بوتراب (1) سردرگمند مردم ازین عمق جور و غم یک اربعین گذشت که صافی شد این یک اربعین گذشت و جهاد مداومش رسوا نمود دشمن و انداختش نقاب یک اربعین داغ تو بر دل، ولی ، ندید از دشمنان، ی به رخش نقش اضطراب یک اربعین صبر و متانت صلابتش یک اربعین شب دائم الحجاب یک اربعین گذشت ولی قامتش خمید دیگر نپرس حسین! چه شد دختر رباب؟ یک اربعین گذشت و مزار حسین(ع) و او افکند به خاک،خود،ز شترها چه با شتاب: حالا سلام یا ولی الله حبیب او (1) سوغات او برای تو این اشک های ناب
خوش کرده بود دشمن تو دل به یک سراب برد آبروی او ، خُطَب دخت بوتراب (1) سردرگمند مردم ازین عمق جور و غم یک اربعین گذشت که صافی شد این یک اربعین گذشت و جهاد مداومش رسوا نمود دشمن و انداختش نقاب یک اربعین داغ تو بر دل، ولی ، ندید از دشمنان، ی به رخش نقش اضطراب یک اربعین صبر و متانت صلابتش یک اربعین شب دائم الحجاب یک اربعین گذشت ولی قامتش خمید دیگر نپرس حسین! چه شد دختر رباب؟ یک اربعین گذشت و مزار حسین(ع) و او افکند به خاک،خود،ز شترها چه با شتاب: حالا سلام یا ولی الله حبیب او (1) سوغات او برای تو این اشک های ناب
چرا قصه کوفه با ظهور عصر(ع) دوباره زنده می شود؟ شهر کوفه کجاست؟ که منتظر حکومت آ ین است. گویی باید مساله شهر کوفه در جهان حل شود تا مساله ظهور حل شود. اگر مساله نخبگان مدعی و خودخواهی که از ولایت سر باز می زنند حل شد، ظهور می کنند. اگر خواص، تحمیل گری نداشته باشند ظهور می کنند. چرا قصه کوفه با ظهور عصر(ع) دوباره زنده می شود؟
زیارت حسین(ع) و زیارت اربعین از اعمال چهلمین روز شهادت حسین(ع) عنوان شده است. اعمال شب و روز اربعین حسینی + متن زیارت اربعینبه گزارش تکیه حسینی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز بیستم صفر، روز اربعین و به قول شَیخَین روز رُجُوع حرم حسین علیه السلام است از شام به مدینه و روز وُرُود جابربن عبدالله انصارى است به کربلا بجهت زیارت حسین علیه السلام و او اوّل زائر آن حضرت است و زیارت آن حضرت در این روز مستحب است.


زیارت حسین(ع) و زیارت اربعین از اعمال چهلمین روز شهادت حسین(ع) عنوان شده است، زیارت اربعین بر دشمن شناسی و شناسی تأکید دارد.

در روایتى که «شیخ طوسى» از حسین(ع) نقل کرده چنین آمده است: نشانه هاى مؤمن پنج چیز است:

بجاى آوردن پنجاه و یک رکعت (17 رکعت واجب و 34 رکعت نافله)، زیارت اربعین ( حسین)، انگشتر به دست راست نهادن، پیشانى را به هنگام سجده بر خاک گذاردن و بسم اللّه الرّحمن الرّحیم را در بلند گفتن.

زیارت حسین(ع) و زیارت اربعین از اعمال حسنه اربعین حسینی عنوان شده اند. هنگامی که از روز کمی گذشت، زیارت اربعین خوانده شود. پس از آن مومنان برای برآورده شدن نیات و حاجات دو رکعت خوانده و دعا کنند.

متن کامل زیارت اربعین:

اَلسَّلامُ عَلى وَلِىِّ اللَّهِ وَ حَبیبِهِ

سلام بر ولى خدا و دوست او
دوستانی که با اصغری کلاس سروگردن عملی دارن توجه کنن، به دلیل اینکه بعضی از بچه ها بخاطر ایمنی عملی نتونستن برای امتحان سرو گردن بخونن،و همچنین کار و خوندن plate های پلاستینه ی مغز زیاده و خوندنشون خیلی کار داره، وبچه ها بعد از امتحان ایمنی عملی حال دادن امتحان سرو گردن رو ندارن ،امتحان امروز کنسل شد و به اختیار خودتون می تونید روز 3 ش و یا 4ش بعد از ساعت 1 ظهر امتحان بدید و یا پنج شنبه صبح امتحان بدید.دوستان نظراتتون رو اعلام کنید تا من نتیجه ی نهایی رو بهتون بگم. لطفا هر ی این اطلاعیه رو می خونه به بقیه هم اطلاع بده.با تشکر
با فرا رسیدن روزهای امتحان برخی از ها بخاطر وصول طلب خود مانع حضور به موقع دانشجویان سر جلسه امتحان شدند.
سربلندی در هر امتحان، پایان دشواری های آن امتحان است اگر ما در هر امتحانی سربلند بیرون بیاییم، شاید دیگر آن امتحان تکرار نشود و سختی های آن به پایان برسد. باید غرض خدا از هر امتحانی را درک کنیم و به سمت تحقق آن حرکت کنیم تا دوران آن امتحان به پایان برسد. هر یک از دشواری های زندگی، رشدی را می خواهند که تا به آن نرسیم، رهایمان نمی کنند

امتحان میانترم آزمایشگاه پایگاه داده
تاریخ امتحان : 3 اردیبهشت مباحث امتحان : اسلاید اول ، اسلاید سوم ، اسلاید چهارم، اسلاید پنجم
نوع امتحان : تئوری بارم امتحان : 3 نمره

پاسخ سوالات گروه زوج و فرد