فایل باز کاربرد ترکیبات ضد می طبیعی در نگهداری مواد غذایی

فایل باز -  کاربرد ترکیبات ضد می طبیعی در نگهداری مواد غذایی

در سال های اخیر استفاده از ترکیبات ضد می طبیعی در مواد غذایی توجه مصرف کنندگان و صنعت غذا با به خود جلب کرده است که دلیل آن دو عامل عمده بوده است. اول سوء استفاده و مصرف نادرست آنتی بیوتیک ها که منجر به افزایش چشمگیر یک گروه از میکروارگانیسم ها از جمله پاتوزن ها در مواد غذایی می شود که نه تنها مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها هستند، بلکه در برابر فراوری مواد غذایی و روش های نگهداری نیز پایدارند. دوم افزایش آگاهی مصرف کنندگان از تأثیرات بالقوه منفی مواد نگهدارنده بر سلامتی، در مقابل مواد افزودنی طبیعی است که توجه بسیاری از پژوهشگران را به استفاده بیشتر از نگهدارند های طبیعی در مواد غذایی معطوف کرده است. بسیاری از ترکیبات به دست آمده از منابع طبیعی دارای خواص ضد می بوده و می توان از آنها برای حفظ ایمنی مواد غذایی استفاده نمود. در این مقاله مروری، به بررسی فعالیت ضد می ترکیبات طبیعی به دست آمده از منابع مختلف از جمله گیاهان، حیوانات، باکتری ها، قارچ ها و جلبک ها در سیستم های غذایی پرداخته شده است......در ادامه با ما همراه باشید تا با پرداخت مبلغی اندک به کلیه اطلاعات ارزشمند این فایل دسترسی پیدا کنید و حمایتی باشد از ما تا بتوانیم محصولات درخور و شایسته ی دیگری به شما عزیزان ارائه بدهیم. با تشکر از شما دوست عزیز

ید و فایل
پاو وینت نگهداری مواد غذایی بوسیله انجماد
پاو وینت نگهداری مواد غذایی بوسیله انجماد
 
پاو وینت نگهداری مواد غذایی بوسیله انجماد
منجمد یکی از اسان ترین و قابل قبول ترین روش های نگهداری مواد غذایی است. یخ زدن باعث کشتن میکروب ها در مواد غذایی نمی شود بلکه سبب کند شدن عمل میکرو ارگانیزم ها شده و با کند شدن تغییرات شیمیایی که بر کیفیت غذا تاثیر می گذارند از اب شدن انها جلوگیری می کند.
در طی انجماد فعالیت انزیم های موجود در میوه ها کند می شود. در صورت غیر فعال شدن این انزیم ها رنگ و طعم و مواد مغذی موجود در میوه ها تغییر کرده یا از بین می رود
فعالیت انزیم های موجود در سبزی ها با حرارت دادن در اب جوش یا بخار اب برای مدت کوتاه و سپس سریع سرد ان بوسیله اب یخ متوقف می شود. تجربه نشان داده است برای فریزر مواد غذایی در خانه حرارت دادن سبزی ها در اب جوش برای حفظ انها کاملا ضروری است
این کار امکان پذیر است به شرط اینکه شرایط یک فریزر واقعی در ان فراهم باشد یعنی درجه سرما صفر درجه فارنهایت(17- درجه سانتیگراد) یا کمتر باشد نه اینکه فقط غذا را منجمد کند. کیفیت بهتر غذا در صفر درجه یا کمتر حفظ می شود
پاو وینت نگهداری مواد غذایی بوسیله انجماد
اختصاصی از یاری فایل پاو وینت کاربرد نانو تکنولوژی در بسته بندی مواد غذایی با و پر سرعت .
پاو وینت کاربرد نانو تکنولوژی در بسته بندی مواد غذایی
پاو وینت کاربرد نانو تکنولوژی در بسته بندی مواد غذایی این فایل حاوی مطالعه کاربرد نانو تکنولوژی در بسته بندی مواد غذایی می باشد که به صورت فرمت powerpoint در 25 اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه یداری و نمایید.   فهرست
نانو تکنولوژی چیست؟
کاربرد نانو درسطح سلول های مولکولی
کاربرد نانوتکنولوژی درصنا یع غذایی
فناوری نانو در شناسایی
فناوری نانو و علم غذا
صنعت موادغذایی درایران
نگاهی بر فناوری نانو در صنعت بسته بندی مواد غذای
نانوکامپوزیت
های پلاستیکی نانوکامپوزیتی
اه ترکیب تکنولوژی هوشمند با های بسته بندی
نگهداری موادغذایی
حفاظت آنتی ا یدانها
دستورزی و کنترل فعالیت آنزیم ها
نمونه بسته بندی های مواد
بسته بندی هوشمند
تکنیک های بسته بندی هوشمند
شاخص های بسته بندی هوشمند
کاربرد نانو دربسته بندی
ضرورت استفاده از بسته بندی هوشمند در نگهداری مواد
ضروریات ویژه بسته بندی سبزیجات و میوه جات تصویر محیط برنامه
با
پاو وینت کاربرد نانو تکنولوژی در بسته بندی مواد غذایی
ترکیبات شیمیایی موجود در مواد غذایی تصور اینکه مواد شیمیایی طبیعی موجود در سبزیجات و میوه ها با مواد شیمیایی تفاوت دارند، راهی خوبی برای نگاه به دنیای اطراف مان نیست. در مواد غذایی که همه روزه مصرف می کنیم، ترکیبات شیمیایی بسیاری وجود دارند که حتی تلفظ نام برخی از آنها هم سخت است! تمام غذاها و مواد خوراکی اطراف ما از مواد شیمیایی ... نوشته حقایقی در مورد ترکیبات شیمیایی موجود در مواد غذایی که همه روزه می خوریم اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد.
هیچ ماده غذایی واحدی نمی تواند خطر سرطان را کاهش دهد، اما ممکن است کاربرد ترکیب مناسب مواد غذایی در کاهش دادن این خطر مهم باشد. در تعیین مواد غذایی مصرفی، باید بین دست کم دو سوم مواد غذایی گیاهی و حداکثر یک سوم مواد غذایی حیوانی موازنه برقرار شود. این رژیم غذایی ابزار مهمی برای […]
اختصاصی از یاری فایل تحقیق درباره کاربرد انواع ترکیبات اروماتیک در صنایع غذایی با و پر سرعت .
 تحقیق درباره کاربرد انواع ترکیبات اروماتیک در صنایع غذایی
 تحقیق درباره کاربرد انواع ترکیبات اروماتیک در صنایع غذایی تعداد صفحات:9نوع فایل: word (قابل ویرایش)لینک پایین صفحه   کاربرد انواع ترکیبات اروماتیک در صنایع غذاییترکیبات آروماتیک یک سری ترکیباتی هستند که در صنایع غذایی بسیار حائز اهمیت هستند و معمولأ در حین انجام واکنشهای شیمیایی و بیو شیمیایی مواد غذایی بوجود می آیند و همچنین در مواد غذایی مختلف بح طبیعی وجود دارند.همانطور که از نام ترکیبات آروماتیک می توان استنباط نمود اینست که ترکیبات مولد عطر و بو (آروما)در مواد غذایی هستند. و یعضأ عامل رنگ نیز هستند. به انواع مهم ترکیبات آروماتیک در مواد غذایی می پردازیم.1-کارامل کارامل طی واکنش زیر(caramelization) بوجود می آید:مرحله اول در دمای c800 ارز با از دست دادن یک مولکول آب و 5/4 % کاهش وزن تبدیل به ماده ای بنام ایزو ارازان می شود.مرحله دوم: با 55 دقیقه حرارت دادن ارز با از دست دادن 2 مولکول آب و 9 % کاهش وزن تبدیل به ماده ای به نام کارملان می شود.مرحله سوم با 55 دقیقه حرارت دادن ارز و با از دست دادن 5/2 مولکول آب و 14% کاهش وزن تبدیل به ماده ای به نام کارملن(caramelen) میشود.با ادامه حرارت دادن ارز تبدیل به ماده ای نامحلول در آب به نام(caramelin) می شود.به مجموعه ایcaramelan ،caramelen، ,caramelinکه هرسه از ترکیبات آروماتیک هستند و طی واکنش کاراملیزاسیونcaramelization بوجود می آیند اصطلاحأcaramel(کارامل) می گوییم.
با
تحقیق درباره کاربرد انواع ترکیبات اروماتیک در صنایع غذایی

استفاده از فویل آلومینیومی و ید فویل آلومینیوم برای پیچیدن دور مواد گوشتی و قرار دادن آن در مجاورت دمای فر امکان به وجود آمدن ترکیبات شیمیایی سمی به درون مواد غذایی را افزایش می دهد بخصوص که اگر با موادی مانند سرکه آبلیمورب سرکه یا حنی ماست مزه دار شده باشند که در این صورت انتقال ترکیبات شیمیایی انتقال سرعت انتقال ترکیبات سمی آلومینیوم به ماده غذایی افزایش می یابد.


مقاله روش های نگهداری مواد غذایی
مقاله-روش-های-نگهداری-مواد-غذایی مقاله در مورد روش های نگهداری مواد غذایی، در قالب doc و در 28 صفحه، قابل ویرایش، شامل تعریف، روش هایی جدید برای نگهداری غذا، نگهداری سبزی و میوه (کاربردی)، آلوی سردرختی، آماده‌ سازی، حفظ و نگهداری غذاها، کنسرو ، نمک سود فایل

محققان تربیت مدرس تهران موفق شدند از ترکیبات مفید موجود در پوست سبز پسته در تولید نگهدارنده طبیعی مواد غذایی استفاده کنند.
علت زود فاسد شدن برخی از مواد غذایی نگهداری آنها در یخچال است با اطلاع از این مواد از زمان اب شدن این مواد غذایی جلوگیری کنید.
پاو وینت بهداشت مواد غذایی (فصل دوازدهم کتاب تغذیه و بهداشت مواد غذایی )
به صفحه فایل پاو وینت بهداشت مواد غذایی (فصل دوازدهم کتاب تغذیه و بهداشت مواد غذایی ) خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
علت زود فاسد شدن برخی از مواد غذایی نگهداری آنها در یخچال است با اطلاع از این مواد از زمان اب شدن این مواد غذایی جلوگیری کنید. این مواد خوراکی را در یخچال نگهداری نکنید+ نگهداری مواد غذایی در یخچال به عادتی همه گیر بین افراد و خانمها تبدیل شده است، اما بسیاری از مواد غذایی هستند که اگر در این فضای سرد نگهداری شوند نه تنها کیفیت خود را از دست می دهد بلکه مدت ماندگاری آنها نیز کاهش می یابد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

فراوری-فشار-بالا-در-صنایع-غذایی-–-ویژگی-ها-و-کاربرد
فراوری فشار بالا در صنایع غذایی – ویژگی ها و کاربرد
فرمت فایل ی: .zip
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 8
حجم فایل: 175 کیلوبایت
قیمت: 9000 تومان
نمونه ترجمه
چکیده
این مقاله با هدف نشان دادن فراوری فشار بالای موادغذایی برای پردازش و فراوری مواد غذایی مایع و جامد با محتوای رطوبت بالا بیان شده است. هنگامی که از فراوری فشار بالا استفاده میکنیم، میکروارگانیسمها از بین رفته، اما پیوندهای کووالانسی ش ته نمیشود و اثر بر روی موادغذایی فرآوری شده در حداقل مقدار خود میباشد. علاوه بر این، اثر مثبت شامل اجتناب بیش از حد تیمار حرارتی و مواد نگهدارنده شیمیایی است. فناوری فشار بالا، اثر کمی بر ترکیبات با وزن مولکولی کم از قبیل عطر و طعم، ویتامینها و رنگدانه در مقایسه با فرآیندهای حرارتی دارد. بنابراین، کیفیت مواد غذایی پاستوریزه شده با فناوری فشار بالا بسیار شبیه به موادغذایی تازه است. ...................
فشار حاصل از واکنشهای بیوشیمیایی بعدی در محصولات تیمارشده رخ میدهد. این مقاله یک مرور کلی از وضعیت تکنولوژی فعلی را بیان میدارد.

لغات کلیدی : فشار بالا، کیفیت مواد غذایی، فراوری مواد غذایی، حفاظت بدون گرما، فراوری فشار بالا
 فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

پاو وینت بررسی می ولوژی مواد غذایی
به صفحه فایل پاو وینت بررسی می ولوژی مواد غذایی خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
پاو وینت بررسی می ولوژی مواد غذایی
به صفحه فایل پاو وینت بررسی می ولوژی مواد غذایی خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
پاو وینت کنترل بهداشتی مواد غذایی (فصل چهاردهم کتاب تغذیه و بهداشت مواد غذایی )
به صفحه فایل پاو وینت کنترل بهداشتی مواد غذایی (فصل چهاردهم کتاب تغذیه و بهداشت مواد غذایی ) خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
پاو وینت کاربرد نانو فناوری در علوم غذا و صنایع غذایی
پاو وینت کاربرد نانو فناوری در علوم غذا و صنایع غذایی
 
پاو وینت کاربرد نانو فناوری در علوم غذا و صنایع غذایی
نانو فناوری یکی از جدید ترین علومی است که در سه شاخه مرطوب ، خشک و محاسبه ای اینده زندگی بشر را دگرگون خواهد ساخت . یکی از مهمترین زمینه های تاثیر گذاری نانو فناوری در زندگی انسان ، علم غذا است که به دلیل احتیاج روزمره و دائمی انسان به غذا هر گونه تغییر و تحو لی در ان نقش به سزایی در تغییر کیفیت زندگی انسان خواهد داشت . لذا به منظور تبیین جایگاه نانو فناوری و نانو علم در علوم غذا و صنایع این مقاله نوشته شده است.
پژوهش به صورت مروری و با استفاده از کلمات کلیدی نانوفناوری ، نانو علم ، علوم غذایی و صنایع غذا یی انجام شد . خلاصه و اصل مقالات در سایت های جستجو گر همچون ، yahoo ، google ، med ، pub ، elsevir و نیز در کتب ، مجلات ، مقالات کنگر ه ها جستجو و پس از   میل با دیدی تحلیلی مورد بررسی قرار گرفتند.
نانو فناوری و نانو علم از پتا نسیل قوی برای بهبود اقتصاد و استاندارد های زندگی بشر برخودار است و کاربرد ان در حوزه های مختلف از جمله ساخت مواد ، الکترونیک و رایانه ، پزشکی و بهداشت ، امنیت ملی و دفاعی ئ غیره روز به روز بیشتر می شود . مهمترین ابزار نانو فناوری ساخت نانو مواد است که در شاخه های مختلف علوم از جمله علوم ذا کاربرد دارند . از جمله کاربرد های نانو مواد در علوم غذا و صنایع غذایی ، می توان به بسته بندی ، تولید غذا های ملکو لی ، برچسب گذاری و پایش ، افزودنی های غذایی ، غذا های دارای انتشار مخصوص در بدن و انزیم ها اشاره نمود روکش .
 
 
 
پاو وینت کاربرد نانو فناوری در علوم غذا و صنایع غذایی
#filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق در مورد کاربرد انواع ترکیبات اروماتیک در صنایع غذایی 9 ص لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل :  .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه : 9 صفحه  قسمتی از متن .doc :    بسم الله الرحمن الرحیم کاربرد انواع ترکیبات اروماتیک در صنایع غذایی ترکیبات آروماتیک یک سری ترکیباتی هستند که در صنایع غذایی بسیار حائز اهمیت هستند و معمولأ در حین انجام واکنشهای شیمیایی و بیو شیمیایی مواد غذایی بوجود می آیند و همچنین در مواد غذایی مختلف بح طبیعی وجود دارند. همانطور که از نام ترکیبات آروماتیک می توان استنباط نمود اینست که ترکیبات مولد عطر و بو (آروما)در مواد غذایی هستند. و یعضأ عامل رنگ نیز هستند. به انواع مهم ترکیبات آروماتیک در مواد غذایی می پردازیم. 1-کارامل کارامل طی واکنش زیر(caramelization) بوجود می آید: مرحله اول در دمای c800 ارز با از دست دادن یک مولکول آب و 5/4 % کاهش وزن تبدیل به ماده ای بنام ایزو ارازان می شود. مرحله دوم: با 55 دقیقه حرارت دادن ارز با از دست دادن 2 مولکول آب و 9 % کاهش وزن تبدیل به ماده ای به نام کارملان می شود. مرحله سوم با 55 دقیقه حرارت دادن ارز و با ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
علت زود فاسد شدن برخی از مواد غذایی نگهداری آنها در یخچال است با اطلاع از این مواد از زمان اب شدن این مواد غذایی جلوگیری کنید.
لینک خبر
اختصاصی از یاری فایل پروژه صنایع غذایی - کاربرد نانوتکنولوژی در بسته بندی مواد غذایی با و پر سرعت .
 پروژه صنایع غذایی - کاربرد نانوتکنولوژی در بسته بندی مواد غذایی
 پروژه صنایع غذایی - کاربرد نانوتکنولوژی در بسته بندی مواد غذایی   موضوع: کاربرد نانوتکنولوژی در بسته بندی مواد غذایی نوع فایل های ضمیمه:   word (قابل ویرایش) و pdf     تعداد صفحه:      28 توضیحات: این مطلب شامل مقدمه ای بر نانوتکنولوژی و کاربردها، انواع تقویت کننده های نانویی، غشاهای جاروب کننده ا یژن، سیستم های عدم تحرک آنزیمی، چشم اندازهای بالقوه بیونانوکامپوزیت ها برای کاربردهای بسته بندی غذا، اثرات استفاده از این تکنولوژی بر کاهش ضایعات محصولات غذایی و خطرات ناشی از این کاربردها می باشد. قابل استفاده برای دروس: اصول بسته بندی مواد غذایی، اصول وروشهای نگهداری مواد غذایی، اصول طراحی کارخانجات موادغذایی، صنایع گوشت وشیلات، اصول ی صنایع غذایی 1 و2  قیمت (تومان):       4950 با توجه به محدودیت بانک ملی برای پرداخت های اینترنتی کمتر از 5000 تومان لطفا برای ید از کارت های صادر شده توسط بانک ملی ایران استفاده نفرمایید. 
با
پروژه صنایع غذایی - کاربرد نانوتکنولوژی در بسته بندی مواد غذایی
پاو وینت بررسی hfcs و کاربرد آن در صنایع غذایی
به صفحه فایل پاو وینت بررسی hfcs و کاربرد آن در صنایع غذایی خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
بخش عمده ای از مواد غذایی یی مملو از مواد افزودنی ناسالم، طعم دهنده های ، رنگ های شیمیایی، مواد نگهدارنده، هورمون، ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی و انواع سموم است.
برآورد می شود که غذای آلوده مسئول مرگ و میر بیش از دو میلیون انسان در هر سال باشد که سهم عمده ای از آن را ک ن شامل می شوند. باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، انگل ها و مواد شیمیایی می توانند باعث آلودگی مواد غذایی شوند. تغییر در فرایند تولید، توزیع و مصرف مواد غذایی همراه با تغییرات آب و هوایی ، بروز بیماری های نوپدید ومقاومت دارویی به میکرو ارگانیسم ها و در نهایت سهولت حمل و نقل کالا و سفر باعث افزایش خطر بیماری های منتقله بوسیله غذا می شود. برای کنترل این بیماری ها چند را ار ساده زیر را مد نظر قرار دهید: مواد غذایی را در جای تمیز نگهداری کنید keep clean)) مواد غذایی خام و پخته شده را جدا از هم نگهداری کنید (separate raw and cooked food) مواد غذایی را بطور کامل بپزید (cook food thoroughly) مواد غذایی را در دمای مناسب نگهداری کنید (keep food at safe temperatures) از آب و مواد خام سالم استفاده کنید (use safe water and raw materials
پاو وینت بررسی hfcs و کاربرد آن در صنایع غذایی
به صفحه فایل پاو وینت بررسی hfcs و کاربرد آن در صنایع غذایی خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
اختصاصی از فایل هلپ آیین کار ساختمان، تاسیسات، تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی با و پر سرعت .
آیین کار ساختمان، تاسیسات، تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی
آیین کار ساختمان، تاسیسات، تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی این فایل حاوی آیین کار ساختمان، تاسیسات، تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی می باشد که به صورت فرمت word در 25 صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه یداری و نمایید.    فهرست
هدف و دامنه کاربرد
تعریف‏ها و اصطلاح ها
طبقه بندی انواع سردخانه‏ها
ساختمان سردخانه
تاسیسات و تجهیزات
ایمنی و پیشگیری از حریق
ایمنی
بهداشت و نگهداری تصویر محیط برنامه
با
آیین کار ساختمان، تاسیسات، تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی
  تحقیق در مورد کاربرد انواع ترکیبات اروماتیک در صنایع غذایی 9 ص لینک و ید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل :  .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه : 9 صفحه  قسمتی از متن .doc :    بسم الله الرحمن الرحیم کاربرد انواع ترکیبات اروماتیک در صنایع غذایی ترکیبات آروماتیک یک سری ترکیباتی هستند که در صنایع غذایی بسیار حائز اهمیت هستند و معمولأ در حین انجام واکنشهای شیمیایی و بیو شیمیایی مواد غذایی بوجود می آیند و همچنین در مواد غذایی مختلف بح طبیعی وجود دارند. همانطور که از نام ترکیبات آروماتیک می توان ...
دریافت فایل
امروزه صنایع تولید انواع مواد غذایی مختلف در جهان بسیار رشد کرده است. به دلیل تغییر سبک زندگی مردم و افزایش نیاز به مواد غذایی بسته بندی شده، هر از چند گاهی شاهد ظهور یک کارخانه جدید مواد غذایی هستیم. برای اینکه محصولاتی سالم و باکیفیت بدست مصرف کننده برسد، کارهای زیادی در کارخانه اعم از استفاده از روش های بهینه در تولید مواد غذایی، طراحی فرآیندهای مناسب برای تولید، کنترل و نظارت دائم بر سلامت مواد اولیه و محصولات تولیدی و …انجام می شود.
وظایف متخصص صنایع غذایی
در این بخش وظایف کارشناس صنایع غذایی به طور کلی بیان می شود که برخی از آنها بین تخصص های مختلف آن مشترک و برخی اختصاصی می باشد :

تهیه اطلاعات غذایی صحیح برای برچسب های محصولات
بررسی راه های نگهداری تازه و ایمن مواد غذایی
یافتن راه های تولید سریع و ارزان مواد غذایی
آزمایش سلامت و کیفیت مواد غذایی
کار روی مواد تشکیل دهنده جدید برای رسیدن به ترکیب غذایی جدید
اصلاح مواد غذایی مانند تولید محصولات فاقد چربی
انجام آزمایشات لازم و تولید نمونه محصولات
کنترل کیفیت و بهداشت مواد غذایی
طراحی فرآیند های تولید محصولات غذایی به صورت انبوه
طراحی دستگاه ها و کارخانجات تولید مواد غذایی
مهارت و دانش مورد نیاز متخصص صنایع غذایی
دانش بالا در شیمی، زیست شناسی و ریاضی
علاقه به کار در حوزه تولید مواد غذایی
دقت بالا و توجه زیاد به جزئیات
رعایت دقیق کلیه دستور العملهای بهداشتی
توانایی کار تیمی
توان جسمی مناسب
توانایی کار در محیط کارخانجات (که اغلب در ای کوچک یا خارج از ای بزرگ هستند)
آشنایی با اصول و مقررات حوزه بهداشت و کیفیت
اختصاصی از هایدی جزوه آموزشی می ولوژی مواد غذایی با و پر سرعت .
جزوه آموزشی می ولوژی مواد غذایی
جزوه آموزشی می ولوژی مواد غذایی این فایل حاوی جزوه آموزشی می ولوژی مواد غذایی می باشد که به صورت فرمت pdf در 126 صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه یداری و نمایید.   فهرست
فصل اول: میکروارگانیسمهای مهم در می ولوژی مواد غذایی
فصل دوم: خصوصیات درونی و عوامل خارجی مؤثر بر فعالیت باکتریها در مواد غذایی
فصل سوم: تعیین میکروارگانیسمها و فراورده های آنها در مواد غذایی
فصل چهارم: فساد می فراورده های غذایی مختلف
فصل پنجم: نگهداری مواد غذایی با استفاده از ترکیبات شیمیایی
فصل ششم: نگهداری مواد غذایی با استفاده از اشعه
فصل هفتم: نگهداری مواد غذایی بااستفاده از دمای پایین و خصوصیات میکروارگانیسمهای سایکروتروف
فصل هشتم: نگهداری موادغذایی به وسیله ی حرارت و بررسی خصوصیات میکروارگانیسمهای ترموفیل
فصل نهم: نگهداری موادغذایی با استفاده از فرایند خشک
فصل دهم: مواد غذایی تخمیری و فراورده های وابسته به تخمیر
فصل یازدهم: شاخصهای می کیفی و بهداشتی مواد غذایی
فصل دوازدهم: بیماریهای ناشی از مصرف غذاهای آلوده تصویر محیط برنامه
با
جزوه آموزشی می ولوژی مواد غذایی
دود سیگار
اعتیاد به سیگار در واقع وابستگی فرد به نیکوتین می باشد. نیکوتین با فعال سیستم پاداش دوپامینی باعث اعتیاد به سیگار می شود.دود سیگار حاوی بیش از ۴۰۰۰ نوع ماده سمی گوناگون است که شامل آلدئیدها، اسیدها، ا یدها، ترکیبات فنلی، آلکالوئیدها، مواد رنگی، ترکیبات هیدروژنه و مواد رادیواکتیو می باشد. دمای آتش سیگار در حدود ۸۰۰ درجه سانتیگراد است که سبب تبدیل برخی از ترکیبات سیگار به مواد سرطانی می شود.
ترکیبات شیمیائی موجود در دود سیگار
دود سیگار
اعتیاد به سیگار در واقع وابستگی فرد به نیکوتین می باشد. نیکوتین با فعال سیستم پاداش دوپامینی باعث اعتیاد به سیگار می شود.دود سیگار حاوی بیش از ۴۰۰۰ نوع ماده سمی گوناگون است که شامل آلدئیدها، اسیدها، ا یدها، ترکیبات فنلی، آلکالوئیدها، مواد رنگی، ترکیبات هیدروژنه و مواد رادیواکتیو می باشد. دمای آتش سیگار در حدود ۸۰۰ درجه سانتیگراد است که سبب تبدیل برخی از ترکیبات سیگار به مواد سرطانی می شود.
ترکیبات شیمیائی موجود در دود سیگار