زائر کرب لا گفت خ داحافظ و دید


خاطره نگاری های یک زائر

ع ی از جدید من که البته قبل تر تصویربرداری شده:
«خاطره نگاری های یک زائر» که شرح اولین سفر من به همرا یک کاروان خانم با پای پیاده در اربعین به کربلا است.
پنج زائر عتبات عالیات از استان اسان رضوی ایران در حادثه آتش سوزی شامگاه شنبه هتلی در کربلا جان باختند. ادامه: 5 زائر ایرانی در آتش سوزی هتل کربلا جان باختند
آداب قبل از سفر: ابتدا زائربا خانه ی اقوام تماس میگیرد واز آنها حلالیت می طلبد. ممکن است هریک ازآنها مقداری توشه ی راه به زائر بدهند. در روز حرکت اقوام نزدیک به محل حرکت زائر می روند و به ماشین های خود پرچم سبزمی زنند و چاووشی خوانی می کنند و برای سلامتی زائر صلوات می فرستند وسه مرتبه زائر را از زیر قرآن رد می کنند بار آ زائر قرآن را می بوسد و راهی می شود . قبل از حرکت در کاسه سفالی آب به همراه چند برگ سبز درخت و چند حبه قند می رزیزند و وقتی زائر را هی می شود پشت سر او میریزند. جا سبزی : اقوام و اشنایان در فرصت مناسبی به خانه ی زائر میروند و جویای احوال او می شوند رسم است که دست پر به آنجا بروند چیزهایی که به آنجا می برند عبارتند از : قند،شیرینی ، گل و ... آش پشت پا : سه روز بعد از رفتن زائر برای او آش پشت پا ، که همان آش رشته است می پزند وبه همسایگان واقوام می دهند.
خبرگزاری آریا- روح اله بصیری نیا دوچرخه سوار زائر کربلای حسینی و حامل پیام و پرچم ی م ع حرم و دفاع مقدس در شرکت آبفار لرستان حضور یافت ادامه: حضور دوچرخه سوار زائر کربلا در شرکت آبفار لرستان
میلیون ها زائر در نجف اشرف و دیگر عتبات و ای عراق سالروز ولادت اول شیعیان، حضرت علی علیه السلام را گرامی داشتند. ادامه: جشن میلاد مولود کعبه با حضور ۲ میلیون زائر در نجف اشرف
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان؛ تاکنون ۸۴۰۰ زائر در جوار ۲۳ زاده اسکان یافته اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه اسان جنوبی با بیان اینکه در نوروز امسال 783 هزار و 449 زائر تاکنون در بقاع متبرکه استان حضور یافتند گفت: از 25 اسفندماه تا 14 فروردین ماه 126 هزار و 49 زائر در بقاع متبرکه…
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: 710 زائر خارجی از کشورهای عراق، کویت و امارات به حرم بی بی حکیمه (س) خواهر رضا (ع) مشرف شدند.
معاون هماهنگ کننده بانه گفت:در هشت ماهه نخست سالجاری بیش از 85 نفر از یادمان سیران بند و نزدیک به 60 زائر زائر نیز از محل کربلای 10یعنی یادمان بوالحسن بازدید د.
بر اثر آتش سوزیِ یک هتل در کربلا در شب گذشته (شنبه ۱۸ دی)، پنج تن از زائران عتبات عالیات از اسان رضوی جان باختند. نوشته جان باختن ۵ زائر ایرانی در آتش سوزی هتلی در کربلا اولین بار در باز خبر پدیدار شد. ادامه: جان باختن ۵ زائر ایرانی در آتش سوزی هتلی در کربلا
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر گفت: براساس نیات موقوفات شهر ملایر، 21 زائر برای اولین بار به عتبات عالیات اعزام می شوند.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه حادثه آتش سوزی هتل الاسباط شهر مقدس کربلا به موقع مهار شد، گفت: خوشبختانه هیچ زائر ایرانی در این حادثه آسیب ندید. ادامه: هیچ زائر ایرانی در آتش سوزی هتل کربلا آسیب ندید
پنج زائر از شهرستان فاروج از محل نیت واقفان ، به کربلا اعزام شدند .
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برنامه ریزی امسال ما برای اعزام حدود یک میلیون زائر به عتبات عالیات است.
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برنامه ریزی امسال ما برای اعزام حدود یک میلیون زائر به عتبات عالیات است.
هشت میلیون و 655 هزار و 896 نفر زائر به استان در 13 روز گذشته به اسان رضوی وارد شدند که در مقایسه با سال گذشته 8 درصد رشد دارد.
سخنگوی ستاد خدمات سفر اسان رضوی گفت: ۳۸۵ هزار و ۱۰۳ نفر زائر روز گذشته به مشهد مقدس وارد شدند که در مقایسه با سال گذشته ۶ درصد رشد دارد.
همزمان با ایام عید از ابتدای نوروز تا 8 فروردین پنج هزار زائر نوروزی از آستان مقدس زاده سید حسین(ع) بازدید د.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه 120 هزار زائر از 24 اسفند تا 15 فروردین به عتبات سفر د گفت: سالجاری سفرهای نوروزی عتبات رشد 10 تا 15 درصدی نسبت به سال قبل داشت.
سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی گفت: در آستانه میلاد علی بن موسی الرضا (ع) بیش از 6 هزار زائر پیاده وارد مشهد الرضا (ع) شدند.
2 هزار زائر مازندرانی سال نو را در قالب راهیان نور در کنار ی دفاع مقدس تحویل می کنند.
معاون پژوهش آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) از تشرف دو میلیون و 500 هزار زائر به حرم حضرت شاهچراغ (ع) خبر داد.
از ابتدای فعالیت این مؤسسه تا کنون 11 هزار زائرکه عنوان زیارت اولی دارند، از سراسر کشور توانسته اند به حرم حضرت معصومه سلام الله علیها مشرف شوند و در این زائر سرا اسکان پیدا کنند.
همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) و با حضور جمعی از مسئولین, زینبیه شهر نوبران به بهره برداری و کلنگ احداث زائر سرای مسافران کربلا به زمین زده شد .
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در روز تاسوعا و عاشورا بیش از 7 هزار زائر ایرانی در کربلا حضور دارند، گفت: در دهه اول محرم، 17 هزار زائر ایرانی به عراق اعزام شده اند.
به گزارش خبرگزاری موج، محسن نظافتی از حضور بیش از 7 هزار زائر ایرانی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) در کربلا خبر داد و گفت: از ابتدای ماه محرم تاکنون 17 هزار زائر ایرانی به عراق اعزام شده اند.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: امسال برای ایام محرم، ظرفیت اعزام را افزایش ندادیم و با همان ظرفیت عرفه، اعزام زائران به عراق را ادامه می دهیم؛ ضمن اینکه کاهش ظرفیت نیز پس از ایام دهه اول محرم نخواهیم داشت.
هزینه اعزام به عتبات در ایام دهه اول محرم هیچ گونه افزایشی نداشته است.
به نقل از تابناک
ادامه: سازمان حج: هیچ زائر ایرانی در آتش سوزی هتل کربلا آسیب ندید
مدیر پایانه مرزی مهران با اعلام خبر آغاز موج بازگشت زائران عتبات عالیات به کشور گفت: از ۲۵ اسفنده ۹۵ تاکنون ۸۰ هزار زائر از مرز مهران تردد د.
سخنگوی ستاد خدمات سفر اسان رضوی از ورود 4 میلیون و 758 هزار و 399 زائر به مشهد مقدس در 12 روز گذشته خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با پارسال 9 درصد رشد دارد.
ولی فقیه در امور حج و زیارت از عزیمت تیمهای کارشناسی کشورمان به عربستان برای فراهم امکانات لازم برای اعزام ۸۶ هزار زائر حج تمتع ۹۶ خبر داد.
همشهری آنلاین: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برنامه ریزی امسال ما برای اعزام حدود یک میلیون نفر زائر به عتبات عالیات است.