روی تصویر غبار

ایلام-معضل گرد و غبار در استان مرزی ایلام هر سال بیشتر از سال قبل می شود، در این بین وجود ۱۴۰ هزار تار کانون بحرانی تولید گرد و غبار در داخل خود استان به این بحران اضافه شده است.
همشهری آنلاین: مدیر ملی مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: ی باور نمی کند که در منطقه ای گرد و غبار با غلظت ۱۰ هزار میکروگرم داشته باشیم و افراد کارشناس به سختی این رقم را باور می د.
معاون جهاد کشاورزی به مناسبت کنفرانس بین المللی مقابله با گرد و غبار گفت: وقوع پدیده های گرد و غبار به شکل حاد و بی سابقه آن در دهه اخیر و پیامدهای سهمگین ناشی از آن تاثیرات م ب اقتصادی اجتماعی و زیست محیطی در بسیاری از کشورها به جا گذاشته است.
ع روز نشنال جئوگرافیک به یک کلیسای کوچک در کرواسی اختصاص یافته است که در میان پوششی از غبار و مه تصویر زیبایی را خلق کرده است.
ایسنا نوشت: رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مورد بحث گرد و غبار خوزستان با اشاره به اینکه به دلیل وضعیت بیابانی در ایران و خشک شدن برخی تالاب ها موضوع گرد و غبار تشدید شده است، گفت: طی 15 سال اخیر یک میلیون تار از تالاب های کشور خشک شده و تبدیل به کانون های اصلی گرد و غبار شده است که این موضوع با بحث مدیریت منابع آب ارتباط تنگاتنگی دارد.
همشهری آنلاین: رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مورد بحث گرد و غبار خوزستان با اشاره به اینکه به دلیل وضعیت بیابانی و خشک شدن برخی تالاب ها موضوع گرد و غبار تشدید شده، گفت: طی ۱۵ سال اخیر یک میلیون تار از تالاب های کشور خشک شده است.
گرد و غبار از صبح شنبه برخی مناطق خوزستان را در برگرفت و علاوه بر آلودگی هوا، موجب کاهش دید شد.
مدیر طرح ملی مقابله با گرد و غبار کشور گفت: نقشه کانون های گرد و غبار در 11 استان کشور تدوین شده است.
ناسا تصویری از از گرد و غبار خوزستان را منتشر کرد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع پدیده گرد و غبار در استان و کاهش شعاع دید در شادگان به 400 متر خبر داد.
ت ترکیه با ایجاد سدهایی موجب خشک شدن مناطقی در عراق و تبدیل آن ها به کانون تولید غبار شده است.
شرکت جهاد نصر با همکاری منابع طبیعی چند روزی است که مبارزه جدی با گرد و غبار را آغاز کرده اند.
مردم شوش در مجلس با بیان اینکه مسئولان هر زمان مشکلی رخ می دهد دنبال را ار حل آن می گردند گفت: مشکل گردو غبار نتیجه سهل انگاری محیط زیست است.
رئیس جمهور در کنفرانس بین المللی مقابله با گرد و غبار با تاکید بر موفقیت های ت در کنترل آلایندگی های هوا گفت: ۸۰ درصد گرد و غبار کشور منشاء خارجی دارد.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مورد بحث گرد و غبار خوزستان با اشاره به اینکه به دلیل وضعیت بیابانی در ایران و خشک شدن برخی تالاب ها موضوع گرد و غبار تشدید شده است، گفت: طی 15 سال اخیر یک میلیون تار از تالاب های کشور خشک شده و تبدیل به کانون های اصلی گرد و غبار شده است که این موضوع با بحث مدیریت منابع آب ارتباط تنگاتنگی دارد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان ازاحتمال وقوع پدیده گرد و غبار در روزهای پنجشنبه و خبر داد.
جهاد کشاورزی از نهال کاری روزانه 200 تار از کانوهای گرد و غبار خوزستان خبر داد.
مدیرکل سازمان هواشناسی خوزستان از احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در نوار جنوبی و مرکزی استان خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از شست و شوی معابر شهری اهواز پس از پدیده گرد و غبار از صبح امروز(10 بهمن ماه) خبر داد.
گرد و غبار زیاد در اهواز باعث لغو پروازهای فرودگاه این شهر شده است.
سینمایی «ایستاده در غبار» میهمان خانه ها شد.
ما در تهران، با پدیده گرد و غبار به عنوان معضل درگیر نیستیم.
برخلاف بیشتر استان ها که این روزها شاهد باران و برف است، ذرات گرد و غبار مهمان ناخوانده اسان جنوبی به ویژه شهر بیرجند است.
از صبح امروز، شنبه 9 اردیبهشت ماه، بار دیگر گرد و غبار آسمان برخی مناطق خوزستان را فراگرفت و آلودگی هوا و کاهش دید را به دنبال داشت.
چرا هیچ کاری نمی کنید؟ پس ابتکارتان کجاست؟ چرا گرد و غبار فقط در کشور ما می آید؟ تمامش حرف و حرف، پس نتیجه کو؟ چرا گرد و غبارها تمام نمی شود؟ چرا خوزستان را فراموش کرده اید؟ هیچ به فکر خوزستان نیست و... .
رئیس سازمان محیط زیست گفت: گرد و غبار تبدیل به موضوع بین المللی شده است به طوری که نه تنها ایران بلکه منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد.
ریزگردها روز شنبه نیز شهرستان اهواز و برخی دیگر از ای استان خوزستان را فرا گرفت. میزان گرد و غبار در ساعت 9 صبح روزشنبه به یک هزار و 795 میکروگرم بر مترمکعب رسید.
بحث ریزگردها و گرد و غبار در استان خوزستان موضوعی است که در برنامه این هفته سرزمین ما به آن پرداخته شد.
معاون دبیرکل و رییس برنامه محیط زیست سازمان ملل با اشاره به اینکه از ت ایران برای حل مشکلات خوزستان حمایت می کنیم، گفت: مراکز طوفان غبار در دست است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از شست و شوی معابر شهری اهواز پس از پدیده گرد و غبار از صبح امروز(10…