روشنگر

قرآن خودش را به عنوان کت روشنگر (مبین) معرفی می کند. بعضی از مفسرین معاصر مثل مرحوم علامه طباطبایی بیان می داشتند که اگر این کتاب روشنگر است باید روشنگرخودش هم باشد لذا آنها هرآیه از قرآن را با دیگر آیات تفسیر می د و در درجات بعد به سراغ روایات و شان نزول می رفتند. استفاده از این روش گاهی مفسر را به نتایج خلاف معمول می رساند ، در ادامه همراه با گفتاری از موسی صدر در تفسیر سوره ی قدر که در آن از همین روش در تفسیر استفاده شده است به جست و جوی معنای شب قدر می رویم.
شرکت روشنگر رایانه تهران – ایران هاست، به عنوان برترین و معتبر ترین شرکت میزبانی وب در ایران، با بیش از ۱۷ سال سابقه در زمینه میزبانی وب، ثبت دامین، سرو های اختصاصی و تولید نرم افزار، جهت تکمیل کادر فنی و اداری خود در تهران ،نیاز به تعدادی نیرو با شرایط ذیل دارد. ادامه مطلب
در دومین دیدار مرحله نیمه نهایی جام حذفی پدیده مشهد از ساعت ۱۴ امروز (شنبه) در ورزشگاه ثامن مشهد به مصاف نفت تهران رفت که این دیدار با تساوی یک بر یک در وقت های عادی و اضافه به ضربات پن ی کشیده شد که در ضربات پن ی نفت به برتری ۷ بر ۶ دست یافت. در این دیدار مرتضی پورعلی گنجی در دقیقه ۲۳ برای نفت و یونس شاکری در دقیقه ۷۱ برای پدیده گ نی د.

دقیقه یک: مهاجم نفت از روشنگر، دروازه بان پدیده عبور کرد اما نتوانست دروازه را باز کند.

دقیقه ۱۴: غلامرضا رضایی با ضربه نمایشی دروازه پدیده را هدف گرفت که عنایتی توپ را از روی خط برگرداند و در ادامه هم ضربه سر رضایی بیرون رفت.

دقیقه ۲۳: پرتاب اوت بازیکنان نفت روی سر پادووانی نشست و پاس این بازیکن را مرتضی پورعلی گنجی با ضربه ای آکروباتیک به گل نخست تیمش تبدیل کرد.

دقیقه ۲۸: غلامرضا رضایی در موقعیت تک به تک با روشنگر قرار گرفت اما قبل از ورود به محوطه جریمه دروازه پدیده را هدف گرفت تا روشنگر توپ را دفع کند.

دقیقه ۲۹: عباس محمدرضایی، مهاجم پدیده با امین حاج محمدی درگیری پیدا کرد و بازی برای دقایقی قطع شد.

دقیقه ۳۳: روشنگر ضربه سر پرشی کمال کامی نیا را دفع کرد.

دقیقه ۴۰: میلاد غریبی جای خود را در ترکیب پدیده به یونس شاکری داد.

دقیقه ۴۲: توپ درون محوطه جریمه به دست م ع نفت برخورد کرد اما جهانبازی داور مسابقه اعتقادی به خطا نداشت.

در نهایت نیمه نخست با برتری یک بر صفر نفت تمام شد.
هفته سیزدهم لیگ با انجام 8 بازی وثبت 19 گل به پایان رسید و تراکتورسازی با ب یک برد شایسته در صدر ج رده بندی باقی ماند.بهترین بازیکنان لیگ در هفته سیزدهم این افراد بودند:
دروازه بان:
مجتبی روشنگر(پدیده مشهد)
علیرغم ش ت برابر نفت ،روشنگر یک بازی شایسته از خود به نمایش گذاشت ضمن این که مردانی چون عابدزاده از راه آهن ،علیرضا سلیمی از فولادورشید مظاهری از ذوب اهن قابل قبول عمل د. تیم منتخب هفته سیزدهم لیگ برتر
مجتبی روشنگر به دیدار امروز تیمش با تراکتورسازی تبریز نمیرسد روشنگر به دیدار با تراکتورسازی می رسد" src="http://www.padidefc.com/style/images/2014-8-16-14-55-2.jpg" alt="روشنگر به دیدار با تراکتورسازی می رسد" width="468" height="263" /> دقایقی پیش اعلام شد مجتبی روشنگر دروازه بان اول تیم فوتبال پدیده مشهد به دیدار حساس تیمش برابر تراکتورسازی نمیرسد. روشنگر در بازی روز پنجشنبه پدیده اسان مقابل صبای قم بعد از برخورد با مهاجم حریف مصدوم شد و از زمین بازی بیرون رفت. پیش از این پزشکان پدیده اعلام کرده بودند که این دروازه بان را به بازی با تراکتورسازان میرسانند. دو تیم پدیده و تراکتور از هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر فوتبال کشور راس ساعت 17:30 در یوم ثامن الائمه مشهد مقدس و با قضاوت پیام حیدری برابر هم بمیدان خواهند رفت.
می گویند آلفرد هیچکاک در حال رانندگی در جاده های سوئیس بود که ناگهان از پنجره ماشین به بیرون اشاره کرد و گفت؛این ترسناک ترین منظره ایست که تا به حال دیده ام و امتداد اشاره او کشیشی بود که دست روی شانه های پسرک دسالی گذاشته بود و با او صحبت میکرد!هیچکاک از پنجره ماشین به بیرون خم شد و فریاد زد؛پسر جان فرار کن!زندگی ات را نجات بده...!
آریامهر بزرگتریت کانال روشنگر و فلسفی شما رو به بازدید از کانال دعوت میکندآنچه که باید بدانید را منتشر خواهم کرد

در تلگرام اینجا کلیک کنید بزرگترین کانال روشنگر و فلسفه

هافبک چپ پدیده از اینکه تیمش پس از مدت ها در مشهد پیروز شد ابراز سندی می کند.
دروازه بان پدیده بردهای اخیرشان را نتیجه تلاش بازیکنان می داند.
سلام.
شهادت ششمین شمع روشنگر و وصی پیغمبر، تسلیّت وتعزیت
مالک پیشوای فرقه مالکی می گوید: در علم و عبادت و پرهیزگاری، برتر از جعفر بن محمد، هیچ چشمی ندیده و هیچ گوشی نشنیده و به قلب هیچ بشری خطور نکرده است.
المجالس السنیة ، ص 5 و کتاب وسل و الوسیلة ، ابن تیمیه ، ص 52 .
ابوحنیفه پیشوای مشهور فرقه حنفی که دو سال از کلاس درس صادق(ع) بهره مند شده بود، در این باره می گوید: «لولا السنتان لهلک نعمان»؛ اگر آن دو سال نبود، نعمان (ابوحنیفه) هلاک می شد.من دانشمندتر از جعفر بن محمد ندیده ام.
حفة الاثنى عشریه ، ص 8 .
«ابو بحر جاحظ» از دانشمندان قرن سوم، می گوید: جعفر بن محمد ی است که علم و دانش او جهان را پر کرده است. http://www.399990. /
ای یاد تو در ظلمت شب همسفر من
وی نام تو روشنگر شام و سحر من
جز نقش تو نقشی نبود در نظر من
شبها منم و عشق تو و چشم تر من
وین اشک دمادم که بود در من
در عطر چمن های جهان بوی تو دیدم
در برگ درختان سر گیسوی تو دیدم
هر منظره را منظری از روی تو دیدم

مهدی سهیلی
رییس کل بانک مرکزی وم توجه به اطلاع رسانی شفاف، به موقع و روشنگر را نیاز روز نظام بانکی و بانک مرکزی خواند و گفت: شبکه بانکی از انتقادات سازنده استقبال می کند، لیکن برخی با اغراض و نظرهای غیرکارشناسی…
هادی(ع)؛ حافظ بینش نبوی و روشنگر احکام ی تهران- ایرنا- هادی(ع) دهمین پیشوای شیعیان با دانش عمیق و استدلال های منطقی خویش به اصلاح بینش مسلمانان و دفاع از کیان دین در برابر دشمنان پرداخت و با استفاده از آموزه های این دین الهی به بسیاری از مسایل اعتقادی و عقیدتی مردم آن روزگار پاسخ داد و زمینه را برای ت زمان(عج) فراهم آورد. روشنگر احکام ی" src="http://img8.irna.ir/1395/13950626/82232266/82232266-71021179.jpg" alt="" /> علی النقی(ع) در نیمه ذی الحجه 212 هجری قمری در روستای صریا در نزدیک مدینه چشم به جهان گشود و خانه محمدتقی(ع) و «سمانه مغربیه» را با نور وجود خویش نورانی کرد. این بزرگوار «هادی، نقی، طیب، امین، ناصح، متوکل، فتاح، مرتضی و فقیه» لقب داشت و کنیه ایشان «ابوالحسن» بود.
قربانعلی تنگ شیر*: در دنیای کنونی ضرورت توجه به نقش و رضایت مردم یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی هرکشور به حساب می آید و روابط عمومی ها در توسعه نظام ارتباطی جامعه، آگاه سازی افکار عمومی، رضایت مندی و جلب مخاطب، تفاهم و همدلی، نقشی روشنگر و اساسی دارند.
ساز تو دهد روح مرا قدرت پرواز ؛
از حنجره ات پنجره ای سوی خدا باز ...
احساس من و ساز تو
جان های هم آهنگ
جان من و آوای تو یاران هم آواز
گلبانگ تو روشنگر جان است
قول و غزلت پرچم شادی ست ؛
بر فراز ..."فریدون مشیری"
"بـِسـمـ الله" در مجـلسـﮯ در حضـور امـام صـادق علیـه السـلام ڪسـﮯ گفت: از خـدا بهشـت مـﮯ طلبـم. امـام فرمـود: شمـا اڪنون در بهشـت هستیـد از خـدا بخواهیـد بیرونتـان نـڪند گفـتند: چطـور در بهشـتیـم؟ حضـرت فرمـودند: مگـر شمـا اقـرار به امـامـت مـا ندارید؟ هـمین معـنا ے بهشـت است. از خـدا بخواهـید از دستتـان نگیـرد بحارالانوار ج 48 ص 102 [[ اجـرکـ الله یـا صـاحـب ا مـان ]] شهادت ششمین شمع روشنگر و وصی پیغمبر، تسلیت و تعزیت... http://sheklakveblag. / پریسا دنیای شکلک ها
تنها نفسی با تو نشستن...
میخواهم و میخواستمت تا نفسم بود
می سوختم از حسرت و عشق تو بسم بود

عشق تو بسم بود، که این شعلهٔ بیدار
روشنگر بلند قفسم بود

آن بخت گریزنده دمی آمد و بگذشت
غم بود، که پیوسته نفس در نفسم بود

دست من و آغوش تو، هیهات، که یک عمر
تنها نفسی با تو نشستن هوسم بود

باﷲ، که بجز یاد تو، گر هیچ م هست
حاشا، که بجز عشق تو، گر هیچ م بود

سیمای ایی اندوه تو، ای عشق
در غربت این مهلکه فریادرسم بود

لب بسته و پر سوخته، از کوی تو رفتم
رفتم، به خدا گر هوسم بود، بسم بود
فریدون مشیری
به نام خدا سلام شهادت ششمین شمع روشنگر و وصی پیغمبر، بر همه ی شما تسلیت و تعزیت بنال ای دل که در نای زمان، فریاد را کشتند بهین آموز گار مکتب ارشاد را کشتند ا ساتید جهان باید به سوگ علم بنشینند که در دانشگه هستی، بزرگ را کشتند خدایا بحق صادق (ع) ایمان عارفانه و عمل صادقانه به همه ما عنایت بفرما آمین یا رب العالمین
تیم فوتبال جنوب زابل:نصیرآبادی،دلارامی،محسنی،میر،پهلوان،خالص میر،صفاجویی،خواجه، "حسین خمّری"،"احمد خمّری"، رستمی-درجام حذفی سال70درمقابل استقلال تهران به کاپیتانی محمدمومنی یادش بخیرآن سالها: لیگ دسته اول فوتبال زابل با شرکت 15 تیم در دو گروه پیگیری می شد، فینال این بازی ها در یک روز سردو طوفانی بین تکاور و جنوب برگزار شد که تک گل احمد خمّری تکلیف آن بازی را روشن و جنوب را بعنوان قهرمان معرفی کرد ، بازیکنای جنوب افراد نام آشنا ،ترکیبی از جوان و باتجربه هایی مثل محب نوری، محمود اکبری زاده ،جواد روشنگر ، ناصر روشنگر ، شریف میر ، حسین خمّری ، احمد خمّری ، حسین صفاجویی، زنده یاد علی اصغر ، منصور فیروزکوهی، حسین اشکانی،مربی: ناصر صفاجویی بودند. [email protected]
زندگینامه: کریم زمانی (۱۳۳۰-) کریم زمانی بیستم اردیبهشت ۱۳۳۰ در تهران به دنیا آمد. وی مولوی شناس؛ مترجم و مفسر قرآن مجید است. او از دوره نوجوانی زبان و ادبیات عرب را نزد ان فن فرا گرفت و پس از تسلط بر این زبان و گسترش مطالعات در متون ادبیات فارسی ، به ترجمه شماری از کتب عربی به فارسی پرداخت.
زندگینامه: کریم زمانی (۱۳۳۰-) کریم زمانی بیستم اردیبهشت ۱۳۳۰ در تهران به دنیا آمد. وی مولوی شناس؛ مترجم و مفسر قرآن مجید است. او از دوره نوجوانی زبان و ادبیات عرب را نزد ان فن فرا گرفت و پس از تسلط بر این زبان و گسترش مطالعات در متون ادبیات فارسی ، به ترجمه شماری از کتب عربی به فارسی پرداخت.
اگر در ملتی مرز حماقت از هزار سال بگذرد دیگر این عارضه یک اپیدمی همیشگی خواهد شد ...
آریامهر بزرگترین کانال روشنگر و فلسفی ادامه مطالب را اینجا کلیک کنید
چرا خدا قران را مبین (روشنگر) و تورات را مستبین (روشنی خواه) می نامد؟ وَلَقَدْ مَنَنَّا عَلَى مُوسَى وَهَارُونَ ...وَآتَیْنَاهُمَا الْکِتَابَ الْمُسْتَبِینَ (صافات :۱۱۴ تا ۱۱۷) «و به راستی بر موسی و هارون بسی منّت نهادیم...و آن دو را کتاب روشنی خواه دادیم.» این کتاب مستبین - و نه مبین - که مقصود تورات موسى است فرقش با کتاب مبین که قرآن است چیست؟ پاسخ اینست که کتاب مبین (روشنگر) خود بیانگر وحیانی بودنش است یعنی قران به تنهایی ثابت می کند که از طرف الله نازل شده است ولى کتاب مستبین (روشنی خواه) که گرفته اى از وحى است ممکن است خود بیانگر وحیانى بودن خودش نباشد، چنانکه تورات در حال عدم تحریفش مبین وحیانى نبود یعنی ثابت نمی کرد که این کتاب از طرف خدا است و برای اینکه ثابت شود که وحیانی است باید حضرت موسی معجزاتی انجام می داد تا مردم به تورات ایمان بیاورند، تا چه رسد به پس از تحریفش بدین معنى که کل کتابهاى وحیانى مستبین اند و نه مبین و بیانگر وحى، و تنها بیانگر وحیانى بودنشان نشانه هاى ربانى رس ى است مانند معجزات موسى علیه السلام ولى قرآن خود فرفان است و افزون بر وحیانى بودنش، به خودى خود بیانگر و حیانى بودن خود مى باشد.
منبع کتاب ترجمان فرقان نوشته آیت الله محمد صادقی تهرانی
میخواهم و میخواستمت تا نفسم بود
میسوختم از حسرت و عشق تو بسم بود
عشق تو بسم بود که این شعله بیدار
روشنگر شبهای بلند قفسم بود
آن بخت گریزنده دمی آمد و بگذشت
غم بود که پیوسته نفس در نفسم بود
دست منو آغوش تو هیهات که یک عمر
تنها نفسی با تو نشستن هوسم بود
بالله که جز یاد تو گر هیچ م هست
حاشا که بجز عشق تو گر هیچ م بود
سیمای ائی اندوه تو ای عشق
در غربت این مهلکه فریاد رسم بود
لب بسته و پر سوخته از کوی تو رفتم
رفتم بخدا گر هوسم بود بسم بود
فریدون مشیری موج دریا
دلم تنها امیدش
موج دریا بود که شاید
قایق چشمت
سوار موج آن باشد......
ولی طوفان به جانم زد و اینک من...
به گرد گرفتارم.......
شاعر: رباب(آلاله)
صادق علیه السلام: ی که دوست دارد بداند آیا ش پذیرفته شده است یا آن را نپذیرفته اند، با تامل بنگرد که آیا ش او را از ا و منکر باز داشته؟ پس به اندازه ای که او را بازداشته از او پذیرفته می شود.
روابط عمومی هیئت فرهنگیان و دانش آموزان استان قم
صادق علیه السلام: ی که دوست دارد بداند آیا ش پذیرفته شده است یا آن را نپذیرفته اند، با تامل بنگرد که آیا ش او را از ا و منکر باز داشته؟ پس به اندازه ای که او را بازداشته از او پذیرفته می شود. شهادت جانسوز رئیس مذهب شیعه جعفر صادق علیه السلام تسلیت باد
اشاره به asceticism(زهدشناسی) در کلام حضرت (ع): « ای مردم، زهد یعنی کوتاه آرزو، و شکرگزاری برابر نعمت ها و پرهیز در برابر محرّمات. پس اگر نتوانستید همه این صفات را فراهم سازید، تلاش کنید که حرام بر صبر شما غلبه نکند و در برابر نعمت ها، شکر یادتان نرود. چه اینکه خداوند با دلائل روشن و آشکار، عذرها را قطع، و با کتاب های آسمانی روشنگر، بهانه ها را از بین برده است.» خطبه 81.
      انقلاب ی استثنائی بودن روز مباهله را در «شاخص روشنگر بودن» و نقش ممتاز آن در «تمایز جبهه‌ی حق و باطل» می‌دانند. پایگاه اطلاع‌رسانی khamenei.ir به مناسبت فرا رسیدن سالروز واقعه‌ی مباهله، فرازی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را که به تبیین اهمیت این موضوع پرداخته‌اند، منتشر می‌کند. این سخنان در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۳۸۸ بیان شده است: روز مباهله، روزی است که مکرم ، عزیزترین عناصر انسانی خود را به صحنه می آورد. نکته‌ی مهم در باب مباهله این است: «و انفسنا و انفسکم» در آن هست؛ «و نسانا و ن م»در آن هست؛ عزیزترین انسانها را پیغمبر اکرم انتخاب میکند و به صحنه میآورد برای محاجه‌ای که در آن باید تمایز بین حق و باطل و شاخص روشنگر در معرض دید همه قرار بگیرد. هیچ سابقه نداشته است که در راه تبلیغ دین و بیان حقیقت، پیغمبر دست عزیزان خود، فرزندان خود و دختر خود و المومنین را - که برادر و جانشین خود هست - بگیرد و بیاورد وسط میدان؛ استثنائی بودن روز مباهله به این شکل است. یعنی نشان دهنده‌ی این است که بیان حقیقت، ابلاغ حقیقت، چقدر مهم است؛ میآورد به میدان با این داعیه که میگوید بیائیم مباهله کنیم؛ هر کدام بر حق بودیم، بماند، هر کدام بر خلاف حق بودیم، ریشه‌کن بشود با عذاب الهی.
# _ در بدو ورود به ایران در #بهشت_زهرا در 12 بهمن57 چه گفت؟
سخنرانی تاریخی که مضمون قوی و روشنگر آن در سیل #شایعات سانسور شد
#فرهنگ #سینما # ا #پهلوی #اقتصاد وبلاگ هیئت کانال هیئت
استقلال هم مثل پدیده باخت اما اتفاقی نیفتاد/ برای گرفتن ۳ امتیاز به مصاف پیکان می رویم دروازه بان تیم فوتبال پدیده اسان گفت: استقلال هم مثل ما دو بازی پشت سر هم را باخت اما اتفاق خاصی نیفتاد. خبرگزاری فارس: استقلال هم مثل پدیده باخت اما اتفاقی نیفتاد/ برای گرفتن ۳ امتیاز به مصاف پیکان می رویم مجتبی روشنگر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط تیم فوتبال پدیده پیش از دیدار این تیم مقابل پیکان گفت: خوشبختانه همه چیز خوب است و بعد از دو باختی که آوردیم آماده دیدار مقابل پیکان می شویم تا با نتیجه گیری در این بازی روزهای تلخ ما هم تمام شود. وی درباره اینکه چرا پدیده در دو بازی آ ش بازنده شد هم ادامه داد: به هر حال فوتبال است و از این اتفاق ها پیش می آید همانطور که همه تیم های بزرگ در دنیا هم می بازند. استقلال هم دو بازی پشت سر هم را باخت اما اتفاق خاصی رخ نداد با این همه عزم خود را جزم کرده ایم تا ناکامی هایمان را تمام کنیم. دروازه بان تیم فوتبال پدیده درباره اینکه چه اتفاقی افتاد که این تیم در بازی مقابل سایپا ش ت سنگینی خورد اظهار داشت: بد بازی کردیم و باختیم و طبیعتا تیمی هم که خوب بازی نکند می بازد اما همه توانمان را برای ادامه راه گذاشتیم تا دوباره به صدر ج نزدیک شویم. وی درباره دیدار این تیم مقابل پیکان هم گفت: می دانیم که پیکان تیم خوبی است اما بازی های این تیم را دیده ایم و به آنالیز خوبی هم از این تیم دست پیدا کرده ایم و شک نکنید که برای سه امتیاز به این بازی می رویم و صد در صد هم به آن می رسیم. روشنگر در پایان در خصوص اینکه گفته می شود وی با مهدی رحمتی دروازه بان تیم پیکان دوئل دارد، هم اظهار داشت: درباره رحمتی نمی توانم حرف بزنم زیرا که او گلر بزرگی است و سال ها سابقه ملی دارد. من برای رحمتی احترام خاصی قائلم اما باید بگویم دوئلی میان ما دو نفر وجود ندارد و فقط می خواهیم این بازی را ببریم و گل نخوریم. - see more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930702000569#sthash.p79lvkg2.dpuf
مجسمه یا تندیس که نام رسمی آن " روشنگر جهان" است، مجسمهٔ بزرگی است که در سال ۱۸۸۶ میلادی (131 سال پیش) توسط فرانسه به ایالات متحده هدیه شده است. این مجسمه در جزیره در بندر نیویورک نصب شده و به صورت نمادی برای خوشامدگویی به مسافرانی که از راه دریا به نیویورک می آیند درآمده است. این مجسمه که با رویه ای از مس پوشش یافته، در سال ۱۸۸۶ به مناسبت یکصدمین سال استقلال از بریتانیا و به عنوان نمادی از دوستی فرانسه و به این کشور اهدا شده است.
ادامه مطلب