روابط ایران و اتحادیه اروپایی

کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا در طول چهار سال گذشته پس از ش ت پروژه ایران هراسی و امنیتی سازی ایران، بارها به اشکال مختلف علاقه و رغبت شان را برای گسترش روابط با تهران و حضور جدی تر در بازار ایران ابراز د.
شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی از کشورهای اروپایی خواست فرصت را مغتنم شمارند و با میانه روهای حماس وارد گفتگو شوند.
شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی از کشورهای اروپایی خواست فرصت را مغتنم شمارند و با میانه روهای حماس وارد گفتگو شوند.
مهر نوشت: شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی از کشورهای اروپایی خواست فرصت را مغتنم شمارند و با میانه روهای حماس وارد گفتگو شوند.
رییس جمهوری، روابط تهران-استکهلم را با سابقه تاریخی و نزدیک توصیف و تاکید کرد: توسعه روابط ایران با سوئد به عنوان کشوری پیشرفته اروپایی، عضو اتحادیه اروپا و عضو غیر دائم شورای امنیت، حائز اهمیت است.
رئیس اتحادیه جهانی سردفتران:پیوستن کشور بزرگ ایران به اتحادیه جهانی باعث تقویت این اتحادیه است در حاشیه اجلاس بیست و هفتمین کنگره سردفتران آفریقا که در شهر اوران الجزایر برگزار شد، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با دانیل سنگور رئیس اتحادیه جهانی سردفتران دیدار کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردکانی در این دیدار درباره اهمیت ونقش سند رسمی و نقش ایران در جوامع بین المللی و همچنین جایگاه نظام سردفتری و نقش سند رسمی در امنیت اقتصادی در ایران گفت وگو کرد. در این دیدار دانیل سنگور، ضمن ابراز سندی از حضور رییس کانون سردفتران و دفتریاران ایران، درخصوص پیوستن ایران به اتحادیه جهانی سردفتران گفت: پیوستن کشور بزرگی چون ایران با تمدن چند هزار ساله باعث تقویت و نفوذ قوی برای این اتحادیه است. رئیس اتحادیه جهانی سردفتران ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک ایران به این اتحادیه بپیوندد. در ادامه انجم شعاع معاون سازمان ثبت اسناد و املاک ایران نیز ضمن تشریح نظام حقوقی و جایگاه دفاتر اسناد رسمی در ایران، سردفتران را امناء حاکمیت و مردم دانست.
همکاری ایران باشرکت های اروپایی

مشاور موسسه م ی بتاماتری در انگلیس گفت: برخلاف قوانین تعرفه های ضد دامپینگ، شراکت ایران با کشور های اروپایی برای ایجاد پروژه های صنعتی، می تواند شرایط را برای رسیدن ایران به بازار اتحادیه اروپا ایجاد سازد.
اتحادیه اروپا تعرفه ای وضع کرده مبنی بر اینکه واردات فولاد از سوی کشور های ایران، اوکراین، روسیه و برزیل تا 33 درصد امکان پذیر است. این موضوع سبب نگرانی در تهران در مورد صادرات فولاد در آینده به اروپا شده است.
یک کارشناس ایرانی در مورد پشت سر گذاشتن این تعرفه می گوید: ایران می تواند شرکت های مشترکی با شرکت های اروپایی ایجاد کرده و از این طریق قوانین این تعرفه را پشت سر گذارد.
این تعرفه ها بین 5.3 تا 33 درصد می باشد و برای هر شرکت و هر کشور متفاوت است. مثلا برای فولاد مبارکه این مقدار، 23 درصد می باشد. عمادی افزود: تصمیمی که از طرف اتحادیه اروپا گرفته شده، برای کشوری مانند ایران که می خواهد صادرات فولادش را تا 30 درصد در سال آینده افزایش دهد بسیار آزار دهنده است و باعث می شود تا تاثیرات منفی بر روی صادرات فولادش بگذارد. این در شرایطی است که بسیاری معتقد هستند که بازار فولاد اروپا، بزرگترین بازار برای صادرات فولاد ایران است. به این دلیل است که ایران بخاطر هزینه های گزاف تولید، قادر به رقابت با رقیب های منطقه ای نیست.
طبق گفته های عمادی، تشکیل این پروژه های صنعتی مشترک با شرکت های اروپایی می تواند شرایط را برای ایران جهت رسیدن به بازار اروپا ایجاد سازد. مقدار تولید فولاد ایران در نیمه اول سال 96 نسبت به نیمه اول سال 95، 13.7 درصد افزایش داشته است.
طبق امارهای اعلام شده از اتحادیه جهانی فولاد، کشور ایران در شش ماه اول سال جاری میلادی، 9.94 میلیون تن تولید فولاد خام داشته است.
 
 
ایسنا نوشت: کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا در طول چهار سال گذشته پس از ش ت پروژه ایران هراسی و امنیتی سازی ایران، بارها به اشکال مختلف علاقه و رغبت شان را برای گسترش روابط با تهران و حضور جدی تر در بازار ایران ابراز د.
رییس جمهوری روابط ایران و اتحادیه اروپا و از جمله لوکزامبورگ را رو به توسعه خواند و تاکید کرد که تهران از گسترش بیش از پیش روابط با کشورهای عضو اتحادیه اروپا در همه حوزه های مورد علاقه استقبال می کند.
رییس جمهوری روابط ایران و اتحادیه اروپا و از جمله لوکزامبورگ را رو به توسعه خواند و تاکید کرد که تهران از گسترش بیش از پیش روابط با کشورهای عضو اتحادیه اروپا در همه حوزه های مورد علاقه استقبال می کند.
میزان به نقل از کمسیونر انجمن انرژی اتحادیه اروپا نوشت:6 ماه پس از توافق شاهد توسعه روابط تجاری، اقتصادی ایران با اتحادیه اروپا بودیم که بر اساس گزارش های رسیده صادرات ایران به اروپا 34 درصد رشد داشته است.
رئیس جمهور با بیان اینکه ایران از تعمیق روابط با کشورهای عضو اتحادیه اروپا استقبال می کند، گفت: ایران تا زمانی که طرف های مقابل به تعهداتشان پایبند باشند، پای تعهداتش خواهد ایستاد.
توئیت امور خارجه درباره از برو ل

محمد جواد ظریف امور خارجه با اشاره به نشست امروز خود با مقامات اروپایی در برو ل نوشت:
"اجماع قوی" امروز در برو ل:
1) ایران به پایبند است؛
2) مردم ایران کاملا حق دارند از تمامی مزایای بهره مند شوند؛
3) هر حرکتی که را تضعیف کند غیر قابل قبول است.‌ سه کشور اروپایی( فرانسه، انگلیس و آلمان) و اتحادیه اروپایی بخوبی آگاه اند که تداوم پایبندی ایران به مشروط به پایبندی کامل ایالات متحده به آن است.
با ما در خبرهای تازه ایران و جهان در سایت سفارت ایران در برلین همراه باشید
 
شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی از کشورهای اروپایی خواست فرصت را مغتنم شمارند و با میانه روهای حماس وارد گفتگو شوند.
روابط ترکیه و کشورهای اروپایی در سال ها و دهه های گذشته روابط ساده و رو به گسترشی نبوده و همواره برخی موانع عمده و تاریخی مانع گسترش بیش از پیش آن شده است.
واحد مرکزی خبر نوشت: اردوغان اعلام کرد بعد از برگزاری همه پرسی اصلاح قانون اساسی در ترکیه، این کشور در همه روابط و اداری خود با اتحادیه اروپا از جمله توافق درمورد مهاجران، بازنگری می کند ولی روابط اقتصادی خود را با این اتحادیه حفظ خواهد کرد.
یک مقام اروپایی از سیطره ل صهیونیسم بر اتحادیه اروپا و عدم استقلال این اتحادیه در تنظیم روابط با ایران انتقاد کرد. ایران و رژیم صهیونیستی به نقل از «پانوراما الشرق الاوسط»، یک مسئول در اتحادیه اروپا که نخواست نامش فاش شد، گفت: «بعد از آنکه اتحادیه اروپا در فوریه ۲۰۱۴ بیانیه ای سازنده درباره ایران صادر کرد و انتظار می رفت براساس این بیانیه، روابط بین اتحادیه اروپا و ایران توسعه یابد، اما مقامات ی از این بیانیه احساس خطر د و تحرکات دیپلماتیک گسترده ای در اروپا به منظور جلوگیری از دستی به هرگونه پیشرفت در روابط بین اروپا و تهران صورت دادند.» بر اساس این گزارش، «آریه شالی کار» مسئول میز ایران و سخنگوی رسمی رژیم صهیونیستی در راس یک هیات ۱۰ نفره ی در تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۱۴ میلادی با برخی مسئولان اروپایی از جمله با «بارویو» رئیس کمیسیون اروپا در این خصوص دیدار کرد. در این گزارش آمده است: همزمان با تدوین بیانیه اخیر اتحادیه اروپا، امور استراتژی رژیم صهیونیستی سفرهای متعددی به برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا صورت داد به گونه ای که ۶ بار به برو ل (مقر اتحادیه اروپا) و استراسبورگ (مقر پارلمان اروپا) سفر کرد. وی در این سفرها، مدارک و اسنادی از جمله یک فایل ویدیوئی حاوی تحقیقات صورت گرفته با خدمه کشتی «کلوز سی»، با خود حمل می کرد. رژیم صهیونیستی، پیشتر ادعا کرد کشتی کلوز سی حامل موشک از ایران به فلسطین را کشف و ضبط کرده است.براساس این گزارش، همچنین یک افسر اطلاعاتی که مشاور رسانه ای این رژیم در اتحادیه اروپا نیز است، نقش اساسی در تاثیر گذاری بر اتحادیه اروپا درباره ایران دارد.صهیونیست ها، اخیرا توانستند از طریق ایجاد تغییراتی اساسی در متن بیانیه پارلمان اروپا درباره روابط با ایران، در روابط ایران و اروپا تنش آفرینی کنند.
روابط عمومی بانک سرمایه نشان تعالی روابط عمومی در سومین دوره آیین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران را از آن خود ساخت.به گزارش روابط عمومی بانک سرمایه، در سومین دوره آیین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران که با حضور فرهیختگان، مدیران و پیش وتان عرصه ارتباطات و روابط عمومی ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در چهارم تیرماه سال جاری برگزار گردید، روابط عمومی بانک سرمایه موفق به دریافت نشان تعالی روابط عمومی گردید.گفتنی است بر اساس نظر دبیرخانه این مراسم، روابط عمومی بانک سرمایه به دلیل طی مسیر سرآمدی و ب امتیازات لازم موفق به دریافت این نشان گردیده است.
نخست انگلیس به مقامات اتحادیه اروپا گفته است قصد دارد کشورش پس از بر یت روابط عمیق و ویژه ای با این اتحادیه برقرار کند.
شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی از کشورهای اروپایی خواست با میانه روهای حماس وارد گفتگو شوند.
نخست ترکیه در یک گفتگوی تلویزیونی، به موضوع بالا گرفتن تنش ها در روابط آنکارا با کشورهای اروپایی پرداخت.
صمد قائم پناه، منیر دشتی ورمزانی؛ قزوین نفوذ و اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا در مبادلات جهانی و منطقه ای می تواند زمینه مناسبی را برای گسترش همکاری و همگرایی بین دو طرف فراهم آورد؛ اما تاکنون روابط دو طرف در طول بیش از سه دهه نه تنها نهادینه نشده؛ بلکه با فراز و نشیب همراه بوده و در دوره هایی به سردی گراییده است. می توان گفت اتحادیه اروپا تنها سازمان بین ال ی در سطح جهان است که رابطه با آن به اندازه رابطه با ت های عضو آن سازمان دارای اهمیت است. این اتحادیه یکی از بازیگران نوخاسته در عرصه بین الملل است که پس از پایان جنگ سرد مجال بیشتری برای تقویت خویش در عرصه روابط بین الملل پیدا کرده است. از همان آغاز بروز بحران هسته­ای، اتحادیه اروپا خود را یکی از طرف­های اصلی حل وفصل مسئله هسته­ای ایران معرفی نموده است و این موضوع از سوی ایران نیز، مورد پذیرش قرار گرفته است. در این تحقیق، با استفاده از روش سازه انگارانه و با توجه به توافق هسته­ای ایران با کشورهای 5+1 و پذیرش ، به دنبال بررسی روابط ایران و اتحادیه اروپا در دوران پسا هستیم. متن کامل مقاله

پاو وینت روابط مؤثر با کارکنانپاو وینت-روابط-مؤثر-با-کارکنان پاو وینت با موضوع روابط مؤثر با کارکنان، در قالب ppt و در 31 اسلاید، قابل ویرایش، شامل اتحادیه های کارگری و روابط کار، روابط استراتژیک کار: هماهنگی روابط کار با اتحادیه ها با استراتژی رقابتی سازمان، اتحادیه و استراتژی منابع فایل
رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا، گفته است که هیچ بانک اروپایی نمی‌تواند با بانک‌های ایران همکاری کند. به گفته‌ی او، بانک‌های اروپایی حاضر نیستند به بهای مجازات از سوی خطر همکاری مالی با ایران را بپذیرند.
eu-afrika-gipfel in abidjan
همشهری آنلاین: چین به منظور مقابله با تهدیدات اقتصادی «دونالد ترامپ»، روابط تجاری خود با اتحادیه اروپا را وارد مرحله جدیدی می کند.
خبرگزاری ایسنا: ظریف پس از دیدار عصر پنجشنبه خود با همتایان روسی و یی، با موگرینی نیز جداگانه دیدار و گفت وگو کرد.

خارجه کشورمان و رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پنجشنبه شب درباره مسایل منطقه و اجرای دیدار و گفت و گو د.

فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا با حضور در هتل محل اقامت امور خارجه کشورمان درباره روند اجرای و تعهدات مربوط به آن، بحران ، نشست روز درباره و نیز روابط دوجانبه میان اتحادیه اروپا و ایران گفتگو کرد.

موگرینی رایزنی و تبادل نظر با ایران درخصوص کلیه مسایل منطقه ای را با اهمیت خواند و آمادگی اتحادیه اروپا را در این باره اعلام کرد.

وی با اشاره به بحران افزود: این فرصت بوجود آمده تا همه طرف ها پشت یک میز بنشینند تا پروسه حل بحران در این کشور آغاز شود و اتحادیه اروپا ضمن حمایت از این روند بر مبارزه با تروریسم و حفظ تمامیت ارضی تاکید دارد.

موگرینی با اشاره به دور جدید همکاری ها با ایران اظهار داشت همه کشورهای اروپایی آماده تحکیم و گسترش روابط با ایران هستند.

امور خارجه کشورمان عصر روز پنجشنبه در راس هیاتی برای شرکت در نشست وین درباره وارد اتریش شد.
اردوغان در این گفتگو درباره بسیاری از مسائل از جمله روابط ترکیه با ایران، جنگ با ، وضعیت کُردها در و روابط ترکیه با اتحادیه اروپا سخن گفت.
عالی اتحادیه اروپا با وزرای خارجه ایران ، فرانسه ، انگلستان و آلمان نشست مشترک برگزار د.
نشست مشترک امور خارجه کشورمان با عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان ظهر امروز در مقر اتحادیه اروپا در برو ل برگزار شد.
در این نشست، طرفین در خصوص اقدامات لازم در شرایط کنونی به منظور تداوم اجرا و پای بندی همه طرفهای گفتگو و تبادل نظر د.
امور خارجه کشورمان در این نشست بر اهمیت تعهد همه طرفها، بویژه اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی بر اجرای در شرائط کنونی تاکید کرد.
ظریف در این نشست نیز نسبت به ضرورت جلوگیری از اقدامات برخی عناصر در استفاده از خاک کشورهای اروپایی برای تحریک به خشونت هشدار داد.
فدریکا موگرینی ، هماهنگ کننده کمیسیون و وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان در این جلسه بطور مشترک، بر تعهد اروپا و ت های خود بر اجرای به عنوان یک دستاورد منحصر به فرد دیپلماسی چند جانبه تاکید د.
امور خارجه کشورمان همچنین به طور جداگانه با وزرای امور خارجه کشورهای انگلستان ، آلمان و خانم موگرینی، عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا ملاقات و در خصوص مسایل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرد.‌
خبرهای تازه را در سایت سفارت ایران در برلین دنبال کنید.
 
صدراعظم آلمان با انتقاد از اقدامات اخیر ت ترکیه علیه اتحادیه اروپا گفت که روابط میان آنکارا و اعضای این اتحادیه به شدت آسیب دیده است.
سفیر سابق ایران در ایتالیا معتقد است که اروپایی ها در حال حاضر عزم جدی دارند تا صفحه جدیدی را در روابط خود با ایران باز کرده و خسارت های متحمل شده در دوران تحریم ها را تا حد زیادی جبران کنند.