دوره آمادگی تیم جهانی المپیاد زیست شناسی

بیست و ششمین دوره مسابقات جهانی المپیاد کامپیوتر 13 تا 20 جولای 2014 مطابق با 22 تا 29 تیرماه 93 در شهر تایپه تایوان برگزار می شود. اعضای تیم ملی دانش آموزی المپیاد علمی کامپیوتر شامل محمدامین خشخاشی مقدم از شهر تهران، ایلیاد رمضانی از شهر تهران، حسین آهن چی مرکز از شهر تهران، مجتبی فیاض بخش از شهر تهران است.
تاریخچه المپیاد زیست شناسی اولین دوره المپیاد جهانی زیست شناسی پس از تجربه موفق برگزاری المپیاد های علمی در علوم مختلف در سال 1369 (1990 میلادی) به میزبانی کشور چک با شرکت 6 کشور برگزار شد. ادامه مطلب
به : مجتمع های آموزشی و پرورشی و آموزشگاه های دوره ی دوم متوسطهبا سلام و تحیات الهی به اطلاع دبیران محترم زیست شناسی می رساند،آزمون آنلاین کتابخوانی از کتاب زیست شناسی گیاهی ریون جلد اول انتشارات خانه زیست شناسی ، در روز دوشنبه 14 اردیبشهت94، از ساعت 8 صبح الی 22 برگزار خواهد شد. لازم است همکاران محترم حداکثر تا 12اردیبهشت نسبت به ثبت نام اقدام فرمایند. بدیهی است همکاران محترمی که در بازه زمانی مذکور ثبت نام نکنند امکان شرکت در آزمون را نخواهند داشت. لازم به ذکر است که شرکت در آزمون، ققط برای همکارانی که ابلاغ تدریس زیست شناسی دارند و یا رشته تحصیلی آنها مرتبط با زیست شناسی است مجاز خواهد بود. به برگزیدگان از طرف دبیرخانه کشوری زیست شناسی جوایز نفیسی همراه با تقدیرنامه اهداء خواهد شد. همکاران گرامی برای ثبت نام به سایت دبیرخانه زیست شناسی کشور به نشانی http://zistshenasi.medu.ir یا به وبلاگ گروه زیست شناسی آق قلا به نشانی http://zistagh. مراجعه نمایند.
با سلام. دوستان عزیز با توجه به اینکه دانشجویان زیادی درمورد تشکیل کلاس آمادگی المپیاد و کنکور ارشد زیست شناسی از بنده سوال پرسیدند لازم دانستم گروهی رو تشکیل داده تا در مورد کلاسی که برای آمادگی المپیاد دانشجویی و کنکور کارشناسی ارشد زیست شناسی قراره از تاریخ 18آذر ماه در روزهای پنجشنبه هر هفته در تهران تشکیل بشه، اطلاع رسانی کنم. لینک عضویت گروه- https://telegram.me/joinchat/bcglaz7rmg8bpth6odtwma و همچنین می تونید با این شماره در مورد ثبت نام در کلاس تماس بگیرید 09124765135
خبر مهم: کلاس آمادگی کنکورکارشناسی ارشد و ی زیست شناسی در تهران. مرکز تهران. دوستان با همت جمعی از بچه های مشتاق موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و ی زیست شناسی، از اول آبان ماه 1395 هر هفته در دو روز توافقی با اعضای کلاس و هر روز شامل 2کلاس 3ساعته، کلاس های زیست شناسی در درس های سلولی و ملکولی. بیوشیمی و ژنتیک برگزار میشود. این کلاس ها در هر دوره 12 جلسه ای 3 ساعته برای هر درس می باشد. طول مجموعه 3 درس ذکر شده همزمان با هم حدود 4 تا 5 ماه است. مدرس:بنده کمترین. مکان کلاس ها احتمالا در میدان صادقیه یا نواب و یا در مرکز تهران می باشد و متعاقبا مکان اصلی اعلام میشود و هزینه هر دوره کلاس ها برای هر درس 400 هزار تومان و پیش پرداخت 200هزار تومان است. مشخصات تحصیلی مدرس کلاس ها: محمد جواد دهقان عصمت آبادی: رتبه اول المپیاد دانشجویی زیست شناسی سراسری 1390 و ب مدال طلای المپیاد دانشجویی سراسری زیست شناسی ب رتبه 2 در کنکور کارشناسی ارشد سراسری در سال 1390 رشته زیست شناسی گرایش ژنتیک ب رتبه 2 کنکور ای تخصصی سراسری در سال 1392 رشته زیست شناسی گرایش ژنتیک ملکولی رتبه چهارم المپیاد دانشجویی زیست شناسی سراسری 1389 مدرس زیست شناسی- آزاد-واحد تهران شرق مدرس کلاس های کنکور-موسسه آموزش عالی مدرسان شریف عضو بنیاد ملی نخبگان و باشگاه دانش پژوهان جوان تلفن تماس جهت ثبت نام کلاس ها:09124765135 محمد جواد دهقان
به : مجتمع های آموزشی و پرورشی و آموزشگاه های دوره ی دوم متوسطه موضوع : تغییر زمان و مهلت ثبت نام آزمون آنلاین کتابخوانی از کتاب زیست شناسی گیاهی ریون با سلام و تحیات الهی به اطلاع دبیران محترم زیست شناسی می رساند، بنا به درخواست همکاران محترم در سراسرکشور، مبنی بر تمدید مهلت آزمون آنلاین کتابخوانی از کتاب زیست شناسی گیاهی ریون جلد اول انتشارات خانه زیست شناسی ، آزمون مذکور در روز دوشنبه 28 اردیبشهت94، از ساعت 8 صبح الی 22 برگزار خواهد شد. مهلت ثبت نام آن نیز تا تاریخ تا 24اردیبهشت تمدید گردیده است. همکاران گرامی می توانند برای ثبت نام به سایت دبیرخانه زیست شناسی کشور به نشانی http://zistshenasi.medu.ir مراجعه نمایند. بدیهی است همکاران محترمی که در بازه زمانی مذکور ثبت نام نکنند امکان شرکت در آزمون را نخواهند داشت. لازم به ذکر است که شرکت در آزمون، فقط برای همکارانی که ابلاغ تدریس زیست شناسی دارند و یا رشته تحصیلی آنها مرتبط با زیست شناسی است مجاز خواهد بود. به برگزیدگان از طرف دبیرخانه کشوری زیست شناسی جوایز نفیسی همراه با تقدیرنامه اهداء خواهد شد.
دانش آموزان پارس آبادی به مرحله بین المللی المپیاد زیست شناسی راه یافتند اردبیل - ایرنا - گروه پنج نفره دانش آموزان پارس آباد مغان به مرحله بین المللی هفتمین دوره المپیاد گروهی درس زیست شناسی (پایا) راه یافتند. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، این گروه که اعضای آن را بابک سیف اللهی ، مهدی روحی ، سینا دادگر ، سینا فیروزی و فرهان وقار تشکیل می دهند همگی از دانش آموزان مرکز استعدادهای درخشان پارس آباد هستند.
تیم پارس آباد در مرحله کشوری المپیاد گروهی زیست به مقام دوم دست یاقت.

مرحله بین المللی هفتمین دوره المپیاد گروهی درس زیست شناسی (پایا) با شرکت گروه های برگزیده دانش آموزی از کشورهای مختلف در تهران برگزار می شود.


دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی زیست شناسی موفق به ب ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز شدند.

 image result for ‫المپیاد زیست شناسی‬‎ بیست  نمونه سوال تشریحی  المپیاد  زیست شناسی از سال 76تا 95 را در ادامه ی مطلب فرمایید:

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
 
آیا از منابع امتحانی المپیاد دانش آموزی و تعداد سوالات و حداقل نمره لازم برای شرکت در المپیاد اطلاع دارید؟ بسیاری از دانش آموزان بدنبال دریافت منابع دقیق برای مطالعه آزمون المپیاد خود هستند، بنابراین هدف مشاوران سامانه ثبت نام المپیاد دانش آموزیارائه منابع دقیق برای شما عزیزان و  پاسخ به تمام سوالات شما و همراهی شما از ابتدا تا انتهای این آزمون می باشد. در ادامه منابع کلیه المپیاد های دانش آموزی در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد. بنابراین برای دریافت اطلاعات در رابطه با نحوه ثبت نام المپیاد دانش آموزی 96 – 97  روی لینک کلیک نمایید. 
 
منابع امتحانی المپیاد دانش آموزی 
منابع المپیاد دانش آموزی امسال به شرح زیر می باشد.
 
شرایط ومنابع المپیاد دانش آموزی 96 - 97
 

 

جهت مشاوره در زمینه منابع المپیاد دانش آموزی 96 – 97
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 1611 907 909 تماس بگیرید
شماره تماس از خطوط همراه اول 99225595
 
پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

منابع امتحانی المپیاد فیزیک:
دانش آموزان باید اطلاع کافی از مطالب کتاب‌های درسی مربوط به سال‌های اول، دوم، سوم و دوره پیش‌ ی داشته باشند.
منابع امتحانی المپیاد ریاضی:
دانش آموزان باید اطلاع کافی از مطالب کتاب‌های درسی مربوط به سال‌های اول، دوم، سوم دبیرستان داشته باشند.
منابع امتحانی المپیاد زیست‌شناسی:
دانش آموزان باید اطلاع کافی از مطالب کتاب‌های درسی مربوط به سال‌های اول، دوم، سوم و دوره پیش‌ ی داشته باشند.
منابع المپیاد کامپیو‌تر:
دانش آموزان باید اطلاع کافی از مطالب دروس ریاضیات(1) سال اول، ریاضیات(2) سال دوم، جبر واحتمال سال سوم و ریاضیات گسسته دوره پیش ی داشته باشند.
منابع امتحانی المپیاد شیمی:
دانش آموزان باید اطلاع کافی از مطالب کتاب‌های درسی مربوط به سال‌های اول، دوم، سوم دبیرستان داشته باشند و علاوه بر منابع آزمون مرحله اول، مطالب شیمی دوره پیش ی برای آزمون مرحله دوم مورد سوال قرار می‌گیرد.


منبع:منابع المپیاد دانش آموزی 96 – 97
سوالات المپیاد جهانی زیست شناسی 2004 استرالیا تالیف شده در گروه علمی رازا سوالاتی مناسب برای داوطلبان شرکت در المپیاد زیست شناسی و مفید برای مطالعه متن سوالات: سؤال 1 - سلولی دارای هسته ودیوارة سلولی کیتینی است ولی کلروپلاست ندارد.این سلول به احتمال قوی ... a - یک سلول باکتریایی است. b - یک سلول جلبکی است. c - یک سلول جانوری است. d - یک سلول قارچی است. e - سلولی از یک گیاه آوندی است. سؤال 2 – جانوران وگیاهان برای ادامة حیات وتولید مثل بر سر ب منابع با هم رقابت می کنند.کدامیک از گزینه های زیر منبع محسوب نمی شود؟ a - غذا b - محل زندگی c - آب d - فضا )مکان( e - دما و ... برای رایگان سوالات به ادامه مطلب مراجعه کنید. ادامه مطلب

رشته زیست شناسی سیستماتیک و بوم شناسی گیاهی جزو رشته های امتحانی گروه علوم پایه است . با توجه به دفترچه ثبت نام آزمون ی 97 ، تمامی داوطلبانی که از تمامی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد فارغ حصیل شدند ، می توانند در این کدرشته امتحانی شرکت کنند . رشته زیست شناسی سیستماتیک و بوم شناسی گیاهی در سال 96 در دوره های روزانه ، نوبت دوم و آزاد پذیرش دانشجو داشته است . در ادامه این مقاله به بررسی سوالات و منابع آزمون ی زیست شناسی سیستماتیک و بوم شناسی گیاهی می پردازیم .
ادامه مطلب...
اختصاصی از یاری فایل سئوال و جواب بیست دوره المپیاد ادبی با و پر سرعت .
 سئوال و جواب بیست دوره المپیاد ادبی
 سئوال و جواب بیست دوره المپیاد ادبی بیست دوره المپیاد ادبی با پاسخنامه ی کلیدی و تشریحی سی امین دوره. سئوالات و جواب المپیاد ادبی از سال 76 تا سال 95. ویژه ی دانش آموزان علاقه مند به شرکت در المپاد علمی ادبی رشته ی ادبیات و علوم انسانی و دبیران ادبیات. حجم: 15.4 مگابایت. فرمت: pdf.zip
با
سئوال و جواب بیست دوره المپیاد ادبی
آغاز بیست و هشتمین دوره «المپیاد جهانی رایانه» از 6 مرداد ماه در تهران
به گزارش تیزلند، به نقل از  خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،علی شریفی مسئول کمیته علمی المپیاد جهانی رایانه در برنامه پرسشگر با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین دوره المپیاد جهانی کامپیوتر در ایران، اظهار داشت: تیم ایران شامل  4 دانش‌آموز برگزیده است که در این مسابقات با دیگر دانش‌آموزان برگزیده جهان به رقابت می‌پردازند.
وی با اشاره به روند انتخاب دانش‌آموزان برگزیده افزود: در مرحله اول، 10 هزار دانش‌آموز در رشته رایانه به رقابت پرداختند که این مرحله به صورت تستی برگزار شد.
مسئول کمیته علمی المپیاد جهانی رایانه ادامه داد: در مرحله دوم، 60 دانش‌آموز، مرحله سوم 40 دانش‌آموز و در نهایت 4 دانش‌آموز به‌عنوان نفرات برگزیده به مسابقات جهانی راه یافتند.
شریفی با اشاره به اقدامات این کمیته در برگزاری المپیاد رایانه، گفت: در مدارسی مانند تهران یا در بعضی استان‌ها، مدرسان مجربی وجود دارد، اما سعی کردیم به دلیل جلوگیری از عدم توازن دسترسی به اطلاعات، مطالبات را به صورت آنلاین و مجانی برای دانش‌آموزان منتشر کنیم تا در هر نقطه‌ای از کشور بتوانند به آن دسترسی ی ان داشته باشند؛ در نتیجه سایتی به نشانی opedia.ir ایجاد کرده و در آن منابع، کتاب‌ها و اطلاعات لازم را قرار داده‌ایم.
وی متذکر شد: المپیاد جهانی رایانه بعد از 28 سال در کشور ما برگزار می‌شود و حدود 300 دانش‌آموز از 85 کشور جهان از 6 لغایت 13 مردادماه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
مسئول کمیته علمی المپیاد جهانی رایانه با اشاره به برگزاری مسابقات در رده‌های سنی دانش‌آموزی، خاطرنشان کرد: مسابقه‌ای برای دانش‌آموزان از اول ابت تا دبیرستان به‌نام «ببراس» (علوم کامپیوتر) طراحی شده است تا این دانش‌آموزان بتوانند در آن شرکت کنند.

پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم
پاو وینت درس10جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی
پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم
پاو وینت درس دهم جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم
پاو وینت درس جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم
پاو وینت جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم
درس دهم 10
جنگ ها و تقابل های جهانی
قرآن کریم دو نوع جامعه را در مقابل هم توصیف میکند؛جامعه ای که هرگونه ستیزه و نزاع ناشی از خون، نژاد، طبقه، ملیّت، جغرافیا و … را از بین می بردو همة بشر رابر مدار آرمانی حقیقی و اصیل جمع می کند.
«و همانا این است امت شما، یک امت واحد و منم پروردگار شما»(مؤمنون: 52)
جامعه ای که به گروه ها و دسته های پراکنده و متخاصم تجزیه میشود؛امکانات گروهی آن پراکنده می شودو ظرفیت ها و نیروهای آن نابود می گردد.
درس پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم جامعه شناسی2, پاو وینت درس 10 جامعه شناسی 2 علوم انسانی, پاو وینت درس 10 جامعه شناسی2 یازدهم انسانی, پاو وینت درس جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم, پاو وینت درس پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم جامعه شناسی پایه یازدهم, پاو وینت های درس 10 جامعه شناسی 2 علوم انسانی, درس 10 پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم, درس دهم 10 جنگ ها و تقابل های جهانی, درس دهم پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم جامعه شناسی2, درس پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم جامعه شناسی2, پاو وینت جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم, پاو وینت جنگ ها و تقابل های جهانی کتاب جامعه شناسی یازدهم انسانی, پاو وینت درس 10 جامعه شناسی2 پایه یازدهم علوم انسانی, پاو وینت درس 10 جامعه شناسی2 یازدهم رشته علوم انسانی, پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم, پاو وینت درس 10 پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم جامعه شناسی, پاو وینت درس 10 کتاب جامعه شناسی2, پاو وینت درس دهم جامعه شناسی 2 رشته علوم انسانی, پاو وینت درس دهم جامعه شناسی 2 پایه دوم انسانی, پاو وینت درس دهم جامعه شناسی 2 یازدهم علوم انسانی درس پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم, پاو وینت درس دهم جامعه شناسی پایه یازدهم, پاو وینت درس دهم پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم جامعه شناسی2یازدهم, پاو وینت درس پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم جامعه شناسی 2, پاو وینت درس10جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی, پاو وینت پاو وینت درس 10 جنگ ها و تقابل های جهانی جامعه شناسی یازدهم جامعه شناسی
 
لینک فایل
تیم المپیاد شیمی دانش آموزی ایران در چهل و نهمین دوره المپیاد جهانی شیمی که در تایلند برگزار شد با ب 3 مدال طلا و یک نقره، به مقام سوم رسید.
عناوین ب شده و اطلاعات مربوط به محمد جواد دهقان عصمت آبادی: رتبه اول المپیاد دانشجویی زیست شناسی سراسری 1390 و ب مدال طلای المپیاد دانشجویی سراسری زیست شناسی ب رتبه 2 در کنکور کارشناسی ارشد سراسری در سال 1390 رشته زیست شناسی گرایش ژنتیک
ب رتبه 2 کنکور ای تخصصی سراسری در سال 1392 رشته زیست شناسی گرایش ژنتیک ملکولی
رتبه چهارم المپیاد دانشجویی زیست شناسی سراسری 1389
مجری چندین طرح پژوهشی صنعتی و بنیادین-وزارت علوم، بهداشت و ...
مدرس زیست شناسی- آزاد-واحد تهران شرق
مدرس کلاس های کنکور-موسسه آموزش عالی مدرسان شریف
عضو بنیاد ملی نخبگان و باشگاه دانش پژوهان جوان
سومین دوره المپیاد شنای بانوان در شهرستان بافق با قهرمانی تیم یزد به کار خود پایان داد.
دانش آموخته رشته بیوشیمی می تواند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (وزارت علوم) یکی از گرایش های علوم سلولی و ملکولی، ژنتیک، می ولوژی، بیوشیمی، بیوفیزیک، زیست فناوری(گرایش می )، فیزیولوژی گیاهی، سیستماتیک اکولوژی گیاهی، زیست شناسی تکوینی گیاهی، فیزیولوژی جانوری، بیوسیستماتیک جانوری و زیست شناسی تکوینی جانوری را اختیار کند. همچنین می تواند در کنکور کارشناسی ارشد پزشکی (وزارت بهداشت) یکی از رشته های ایمنی شناسی، بیوشیمی بالینی، ه شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین، خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی)، زیست فناوری پزشکی، ژنتیک انسانی، سم شناسی، علوم تشریحی، علوم تغذیه، فیزیولوژی، قارچ شناسی پزشکی، میکروب شناسی، میکروب شناسی مواد غذایی، نانوتکنولوژی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی را انتخاب کند

شرایط شرکت در المپیادهای علمی و دانشجویی دانشجویان سال سوم به بالای دوره کارشناسی رشته های زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، الهیات و معارف ی، حقوق، علوم تربیتی، شیمی، فیزیک،آمار، ریاضی، زیست شناسی، ی برق، ی شیمی، ی مکانیک، ی کامپیوتر ، ی عمران، ی کشاورزی و طراحی صنعتی می توانند به دوصورت در المپیاد علمی دانشجویی شرکت کنند. 1- المپیاد متمرکز دانشجویان با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد که همزمان با المپیاد متمرکز است می توانند در رشته های مختلف المپیاد شرکن نمایند که شرایط و ضوابط آن همانند آزمون کارشناسی ارشد است. پس از بررسی و اعلام نتایج در صورتی که جزو 15 نفر اول (با ب حد نصاب نمره علمی بدون احتساب معدل) باشند به مرحله دوم المپیاد راه می یابند. توجه : فارغ حصیلان نیمه اول (سال تحصیلی برگزاری المپیاد) یا فارغ حصیلان بهمن ماه سال تحصیلی برگزاری المپیاد می توانند در المپیاد شرکت نمایند. این مطلب بدین معنی است که دانشجویانی که یک ترم از زمان فارغ حصیلی آنان گذشته است می توانند در المپیاد شرکت نمایند. 2- المپیاد غیر متمرکز دانشجویان ممتاز سال سوم به بالا در مقطع کارشناسی با شرکت در آزمون المپیاد (غیر متمرکز) در مراکز قطب ها می توانند در المپیاد شرکت نمایند. در این روش ، های کشور به 8 قطب ی تقسیم شده و تیم های معرفی شده از هر ابتدا در مراکز این قطب ها به طور همزمان با یکدیگر به رقابت پرداخته سپس برگزیدگان هر قطب در کنار برگزدیگان المپیاد متمرکز در مرحله نهایی شرکت می نمایند. توجه : دانشجویان ممتاز شرکت کننده در المپیاد غیر متمرکز حتما باید در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل باشند یعنی فارغ حصیلان نیم سال اول سال تحصیلی برگزاری المپیاد نیز نمی توانند در المپیاد غیر متمرکز شرکت نمایند. 3- مرحله نهایی مرحله نهایی المپیاد معمولا در اوا تیرماه هر سال با شرکت منتخبین مرحله اول المپیادهای متمرکز و غیر متمرکز در تهران برگزار شده و نتایج این آزمون در شهریور ماه هر سال اعلام می شود. تسهیلات برگزیدگان المپیادهای علمی و دانشجویی

برگزیدگان المپیاد در هر یک از رشته های المپیاد در دو مرحله معرفی می شوند. تسهیلاتی که تاکنون برای برگزیدگان المپیادها به تصویب رسیده ، به شرح زیر است :


1- دانشجو (رتبه های اول تا سوم المپیادهای دانشجویی ) در صورت قبولی در دورة ی (phd) یا ی تخصصی می تواند از بورس تحصیلی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی (حسب مورد) بهره مند شود و برابر مدت استفاده از بورس تحصیلی به وزارت مربوط تعهد خدمت دهد. محل خدمت اینگونه دانشجویان با توجه به اولویت ها و علایق خودش تعیین شود.

2- دانشجو (رتبه های اول تا سوم المپیادهای دانشجویی ) در طول تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی می تواند برای ارائه مقاله در کنفرانسهای خارجی از تسهیلاتی که از سوی وزارت مربوط تأمین می شود، استفاده کند. دوره کارشناسی ارشد

3- رتبه اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور می توانند بدون شرکت در آزمون کارشناسی ارشد متناسب با تعداد داوطلب و ظرفیت هر رشته محل در دفترچه شماره 2 کارشناسی ارشد، با معرفی مرکز المپیاد سازمان سنجش , مستقیما توسط ها پذیرفته شوند. 4 - نفرات اول تا سوم مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور با تایید سازمان سنجش آموزش کشور که متقاضی دریافت بورس ی خارج از کشور باشند، می توانند برای تشکیل پرونده با رعایت ضوابط و معرفی مرکز المپیاد به اداره بورس مراجعه نمایند.

5- نفرات اول تا سوم مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور با تایید سازمان سنجش آموزش کشور می توانند از بورس تحصیلی نخبگان استفاده نمایند.

6- نفرات اول تا سوم مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور با تایید سازمان سنجش آموزش کشور و معرفی بنیاد ملی نخبگان به نظام وظیفه می توانند خدمت سربازی را با سپری یک دوره آموزش نظامی و انجام پروژه های پژوهشی روی موضوعات مورد نیاز کشور بگذرانند. منبع:olympiad.sanjesh.org
اختصاصی از فایلکو آزمون المپیاد شیمی سال 95 بیست و هفتمین دوره با و پر سرعت .
 آزمون المپیاد شیمی سال 95 بیست و هفتمین دوره
 آزمون المپیاد شیمی سال 95 بیست و هفتمین دوره آزمون المپیاد شیمی سال 95 بیست و هفتمین دوره. پاسخنامه سئوالات آزمون. تعداد سئوال: 40 عدد تعداد صفحه: 10 صفحه. حجم: 527 کیلوبایت. فرمت: pdf.zip.
با
آزمون المپیاد شیمی سال 95 بیست و هفتمین دوره
اختصاصی از یاری فایل آزمون المپیاد شیمی سال 93 بیست و پنجمین دوره با و پر سرعت .
 آزمون المپیاد شیمی سال 93 بیست و پنجمین دوره
 آزمون المپیاد شیمی سال 93 بیست و پنجمین دوره سئوال آزمون المپیاد شیمی سال 93 بیست و پنجمین دوره. همراه با پاسخنامه ی سئوالات آزمون. تعداد سئوال چندگزینه ای: 40 ، 5 سئوال تشریحی. تعداد صفحه: 14 صفحه. حجم: 606 کیلوبایت. فرمت: pdf.zip. 
با
آزمون المپیاد شیمی سال 93 بیست و پنجمین دوره
دوره زیست شناسی گیاهی به مدت ۴۰ ساعت و با کد دوره ۹۱۲۰۳۲۳۸ در محل مرکز ضمن خدمت فرهنگیان از روز شنبه ۶/۲/۹۳ و از ساعت ۳۰/۱۷ تا ۳۰/۲۰ برگذار میشود همکاران مدرس زیست شناسی در تاریخ و زمان مشخص شده به مرکز ضمن خدمت فرهنگیان بندر ماهشهر مراجعه فرمایند.
در دست گرفتن سکان مدیریت دفتر مخاطرات زمین شناختی، زیست محیطی و ی را به دوست و همکار دیرینه ام شمشکی عزیز تبریک می گویم امیدوارم با منش علمی و حرفه ای که دارد در پیشبرد را ارهای مربوط به زمین شناسی کاربردی از ابهای زیر زمینی تا بحث های زمین شناسی ی، زمین شناسی زیست محیطی و سایزموتکتونیک در سازمان و کشور موفق باشد.

رشته زیست شناسی دریا جزو رشته های امتحانی گروه علوم پایه است . با توجه به دفترچه ثبت نام آزمون ی 97 ، تمامی داوطلبانی که از تمامی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد فارغ حصیل شدند ، می توانند در این کدرشته امتحانی شرکت کنند . رشته زیست شناسی دریا در سال 96 در دوره های روزانه ، نوبت دوم ، پردیس خودگران و آزاد پذیرش دانشجو داشته است . در ادامه این مقاله به بررسی سوالات ومنابع آزمون ی زیست شناسی دریا می پردازیم .
ادامه مطلب...
با اشاره به نتایج المپیاد جهانی؛ رئیس فدراسیون شطرنج در گفتگو با خبرگزاری مهر: ایران در المپیاد جهانی ۲۰۲۰ روی سکو می رود رئیس فدراسیون شطرنج ضمن رضایت از نتایج به دست آمده در رقابت های المپیاد جهانی به خصوص در بخش مردان، ابراز امیدواری کرد که در المپیاد دو دوره آتی تیم ایران روی سکو برود.
اختصاصی از نیک فایل بیست و ششمین دوره المپیاد شیمی سال 1395 با و پر سرعت .
بیست و ششمین دوره المپیاد شیمی سال 1395
بیست و ششمین دوره المپیاد شیمی سال 1395
با
بیست و ششمین دوره المپیاد شیمی سال 1395
س رست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ثلاث با عنوان این موضوع از آموزش و آماده سازی جوانان و نوجوانان این شهرستان جهت شرکت در المپیاد رباتیک خبر داد .
نادری با اشاره به عملکرد خوب مرکز فنی و حرفه ای ثلاث در برگزاری دوره های آموزشی فنی و حرفه ای در سال 92 از آمادگی این مرکز برای برگزاری دوره آموزشی بشتری در سال اینده خبر داد .
دوره آموزشی رباتیک ویژه نوجوانان و جوانان تا 21 سال می باشد و المپیاد این دوره در داد ماه 93 در سطح استانی برگزار می شود

چکیده: هدف اصلی این تحلیل با مقاله ، تحلیل محتوای کتب بخوانیم دوره ابت در راستای مولفه های آموزش جهانی است . مولفه های این تحلیل شامل آموزش صلح ، آموزش محیط زیست و آموزش سلامت هستند که لازمه تربیت شهروند جهانی در هزاره سوم می باشند و توسط سازمان هایی چون یونسکو و یونیسف نیز دنبال می گردند . در واقع با توجه به اقتضائات عصر جهانی شدن ، نادیده گرفتن تحولات جهانی نیز دنبال می گردند در واقع با توجه به اقتضائات عصر جهانی شدن ، نادیده گرفتن تحولات جهانی در حوزه برنامه ریزی درسی موجب دور بودن فضای مدرسه از زندگی واقعی دانش اموزان شده ا ست . بدین ترتیب در این تحلیل کتب بخوانیم بعنوان مهمترین منبع آموزشی مورد تحلیل قرار گرفت تا مشخص شود تا چه حد در راستای مولفه های آموزش جهانی می باشند . روش مورد استفاده در تحلیل محتوا آنتروپی شانون و نیز تحلیل کیفی بوده و واحد تحلیل نیز دروس م ومه و صفحات (تمرین ها تصاویر ) در مجموع 700 صفحه از کتب بخوانیم دوره ابت را شامل می شود . جامعه آ ماری کلیه کتب فارسی دوره ابت شامل 10 جلد کتاب در سال تحصیلی 1393-1392 و نمونه آماری این تحلیل ، کتب بخوانیم 5 پایه ابت را شامل می شود . نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل داده ها نشان می دهد که به هر سه مولفه آموزش جهانی معین آموزش صلح ، آموزش محیط زیست و آموزش سلامت به یک نسبت ولی با توجه به حجم کتاب ها ، در حد کم پرداخته شده است و این در حالی است که هر یک از ده مولفه های آموزش مذکو.ر به صورت متوازن مورد توجه قرار نگرفته و کتب درسی نیز به یک نسبت مولفه های آموزش جهانی را تحت پوشش قرار نداده اند .
دانش و فناوری رتبه 21 برای ایران؛ 6 مدال برای دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی ریاضی اعضای تیم ملی المپیاد دانش آموزی شرکت کننده در المپیاد جهانی ریاضی توانستند با ب 4 مدال نقره و دو مدال برنز مقام 21 این مسابقات را ب کنند. به گزارش خبرنگار مهر، پنجاه و پنجمین المپیاد جهانی ریاضی imo با حضور 109 کشور، 132 ناظر و 106 س رست در کیپ تاون آفریقای جنوبی در حال برگزاری است. این دوره مسابقات جهانی المپیاد ریاضی 3 تا 13 جولای 2014 مطابق با 12 تا 22 تیرماه 93 برگزار شده و اعضای تیم ملی دانش آموزی المپیاد علمی ریاضی شامل سیدمحمدحسین سیدصالحی از شهر تهران، شایان غلامی از شهر تهران، آرمین بهنام نیا از شهر تهران، آرین حسین قلی زاده از شهر تهران، احسان مختاریان از شهر تهران، یگانه علی محمدی از شهر تهران بودند. بر اساس اعلام اولیه سایت مسابقات، ایران به همراه تایلند در رتبه 21 ایستاده است و تیم های چین، و تایوان رتبه های اول تا سوم را ب کرده اند. در تیم ایران سیدمحمدحسین سیدصالحی، شایان غلامی، آرین حسین قلی زاده و احسان مختاریان مدال نقره را ب کرده اند و آرمین بهنام نیا و یگانه علی محمدی موفق به ب مدال برنز شده اند.