دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی : امروزه جوجه کشی طبیعی نمی تواند نیازهای رو به رشد جامعه را براورده کند بنابراین تولید جوجه به روش و در حجم زیاد از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است و نسبت به جوجه کشی طبیعی دارای محاسنی به شرح زیر میباشد:
1. در تمام طول فصول سال امکان تولید جوجه وجود دارد
2. تعداد زیادی جوجه در هر دوره میتوان تولید کرد
3. به وجود مرغ کرچ نیازی نیست
4. برای رشد جنین شرایط لازم وجود دارد و کلیه مراقبتهای بهداشتی جهت جلوگیری از آلودگی و شیوع امراض تحت کنترل می باشد .
انسان با بررسی و تحقیق بر روی حالات و رفتار مرغ کرچ در هنگام خو دن به روی تخم مرغ (جوجه کشی طبیعی) و فهمیدن به عوامل موثر در رشد نطفه به ساخت ماشین جوجه کشی اقدام کرد.
انجام جوجه کشی از هر دستگاهی که بتواند عوامل رشد جنین از قبیل ( چرخش ، حرارت ، ا یژن ، رطوبت) را فراهم کند میشود برای بهره برداری از جوجه کشی استفاده کرد.
اجزا و ساختمان دستکاه جوجه کشی و نحوه استفاده از آن : دستگاه جوجه کشی بگونه ایی است که با آن انسان میتواند در هر مقیاسی به انجام عمل جوجه کشی ( ) بپردازد.
به بابای جوجه پیام دادم که میاد دیدن جوجه یا نه.جواب نداده.با حال مریضی و خستگیِ از خونمون تازه رسیدن,  جوجه رو کشوندم به یه راه دور .جوجه هم کلی استرس گرفته و غصه خورده. و به من ماس کرده که نریم.نیومده.بعد انتظار داره جوجه دوستش داشته باشه.فکر میکنه جوجه ها نمیفهمن!

ساختمان و تاسیسات واحد های جوجه کشی:
برای تولید جوجه، تخم مرغهای بارور به موسسات جوجه کشی منتقل می شوند و در طی مراحلی جوجه تولید می شود. در این واحدها رعایت بهداشت و تامین شرایط مناسب برای نگهداری تخم مرغها، جوجه ها و دستگاههای جوجه کشی بسیار مهم است ......
دستگاه های جوجه کشی ساخت گروه صنعتی اسکندری در تازه ترین بروزرسانی های فنی در سیستم جوجه کشی مجهز به سیستم ستر ه- هچر همزمان شده اند
تحقیقات بخش خدمات پس این شرکت نشان داده که عامل اصلی کاهش راندمان جوجه کشی استفاده از تخم های نطفه دار کهنه  می باشد . بهترین زمان استفاده از تخم های نطفه دار در روز اول تخم گذاری توسط مرغ مادر می باشد و به این دلیل تمامی ماشین آلات جوجه کشی سری مینیاتور گروه صنعتی اسکندری e.i.g به سیستم ستر - هچر همزمان* مجهز گردیده اند . در این سیستم شما میتوانید هر چه مقدار تخم نطفه دار که دارید و در هر بازه زمانی که میخواهید با توجه به گنجایش و ظرفیت دستگاه داخل دستگاه قرار داده و عمل ستر - هچر را با هم و در یک زمان در آن واحد انجام دهید. این موضوع از آنجا اهمیت ویژه پیدا میکند که در مزارع کوچک پرورش مرغ میتوان تخم های نطفه دار روزانه که از شانس بیشتری برای جوجه شدن برخوردار هستند را در دستگاه جوجه کشی قرار داده و ستر و هچر را با هم در یک دستگاه جوجه کشی ( و نه در چند دستگاه مجزا ) انجام داد .
* ستر و هچر  چیست :
مدت زمانی که جوجه در حال رشد است (۱۸ روز اول) ستر و مدت زمانی که جوجه به طور کامل درون تخم رشد کرده است و آماده وج از آن میشود هچر نامیده میشود
در اصول ی و طراحی جدید دستگاه جوجه کشی مینیاتور قسمت تحتانی دستگاه ( قسمت هچر ) نسبت به قسمت ستر دارای شرایط متفاوت مناسب برای هچر است .
طراحی و مونتاژ تک تک قطعات دستگاه جوجه کشی در نرم افزارکتیا طراحی-و-مونتاژ-تک-تک-قطعات-<font style=دستگاه-جوجه-کشي-در-نرم-افزارکتیا" />طراحی و مونتاژ تک تک قطعات دستگاه جوجه کشی در نرم افزارکتیا، در این فایل به طراحی و مونتاژ تک تک قطعات دستگاه جوجه کشی پرداخته ایم. فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
جوجه های کوکابورا کور و به دنیا می آیند. جوجه ها با تیزی کوچک نوک خود پوسته تخم را می شکافند. در طول هفته های اول زندگی، جوجه ها بسیار عصبی و پرتکاپو هستند و اغلب جوجه های بزرگ، جوجه ها ی کوچک را می کشند.
سلامی دوباره به دوستداران حیوانات مزایا ی جوجه کشی با ماشین جوجه کشی : نیازی به مرغ کرچ نداریم ، هر بار به تعداد زیادی میتوان تخم به جوجه تبدیل کرد ، مبارزه با میکروب ها آسان تر است معایب آن :هزینه زیادی دارد ، بعد از جوجه کشی نگهداری از جوجه ها به عهده ی خودمان است مزایا ی جوجه کشی طبیعی: هزینه ی کم ، رسیدگی بعد از در آمدن جوجه ها توسط مرغ معایب ... : نیاز به مرغ کرچ ، میکروب ها ، تعداد تخم کم جوجه کشی از تخم مرغ با ماشین وسایل مورد نیاز : ماشین جوجه کشی و وسایل آن نطفه سنج دما : دمای جوجه کشی بین 37 تا 38 چرخش : هریک ساعت 40 درجه رطوبت : 60 الی 75 در صد تهویه تخم ها به شکلی در دستگاه قرار گیرند که قسمت پهن آنها به بالا باشند روز هفتم : تست نطفه که فقط رگه های خونی و لکه ی سیاه میباشد تخم های شفاف را خارج کنید روزز چهار دهم : تست نطفه بیشتر از نصف تخم ها سیاه رنگ است تخم های نیمه شفاف را خارج کنید روز هجدهم : سه رو آ دیگر تخم ها به چرخش نیاز ندارند و بهتر است رطوبت به 75 درصد برسد در این روز تخم ها را درون هچر می گذاریم روز 21 جوجه ها از تخم خارج می شوند و به انها را در دمای 37 درجه و در بیرون دستگاه آب قند می دهیم و در طول دو هفته تدریجا دما را کم میکنیم

 
دستگاه جوجه کشی یک ابزار جوجه کشی است. درواقع با الگو گرفتن از رفتار طبیعی پرنده کرچ و با کمک فنّاوری فرایند تبدیل تخم به جوجه را بجای مرغ کرچ یک ماشین تمام خ ر انجام می‌دهد.
فناوری ساخت دستگاه جوجه کشی هم زمان با رشد صنایع مختلف پیشرفت می‌کند و هرروز کار آیی دستگاه های جوجه‌کشی بیشتر می‌شود. کار جوجه کشی از قرار دادن تخم در محفظه هایی که با کود و برگ و چوب گرم می شد شروع‌شده است.
نخستین  ماشین جوجه کشی به نام مصریان باستان و چینی ها ثبت شده است. روش های جدید جوجه کشی را حدود 270 سال قبل (1750 میلادی) فردی به نام رموار ابداع کرد. وی از حرارت حاصل از تخمیر کود اسب برای جوجه کشی استفاده کرد.
در سال 1770 میلادی، شامپیون با استفاده از گردش هوای گرم دستگاه های جوجه کشی را گرم کرد و در سال 1777 میلادی یک فیزیک دان فرانسوی با استفاده از حرارت آب گرم عملیات جوجه کشی را انجام دادند.
در سال 1895 میلادی  شفرز یک ماشین جوجه کشی 20000 تایی ساخت. در سال 1923 میلادی نخستین ماشین جوجه کشی برقی توسط شرکت پیترسایم در به بازار عرضه شد.
نخستین کارخانه جوجه کشی در ایران در سال 1339 به ظرفیت سالانه حدود 3/2 میلیون قطعه راه اندازی شد.
در هر زمان از جدیدترین تکنولوژی و امکانات در ساخت دستگاه ها استفاده می شده است. دستگاه‌های جوجه کشی کامپیوتری، کنترل از طریق موبایل یا جی اس ام و حس‌گرهای تنظیم دما توسط خود جوجه و... در حال پیشرفت و ساخت هستند.
 مهم‌ترین هدف تولیدکنندگان دستگاه های جوجه‌کشی این است که بتوانند حداکثر تعداد جوجه سالم را از تخم‌های خوابانده شده در دستگاه با حداقل هزینه به دست آورند. درصد هچ شاید هیچ‌گاه به صد در صد نرسد اما در صنعت جوجه‌کشی درصد هچ بیش از 80 درصد مورد قبول است؛ یعنی از هر 100 عدد تخم نطفه‌دار سالمی که در دستگاه قرار داده می‌شود حداقل 80 جوجه زنده و سالم داشته باشیم؛ یعنی هچ بیش از 80 درصد شود.
کی از بهترین شغل ها در میان کارآفرینی و مشاغل خانگی ، کار با دستگاه جوجه کشی می باشد و سوالات آن، چرا دستگاه جوجه کشی دست دوم ن یم؟ . چنین مشاغلی بدنبال تولید و اشتغال زایی هم برای خود و هم برای دیگران می باشد. کار با دستگاه جوجه کشی بدلیل نیاز جامعه بر پروتئین حیوانی و شگفتی ها و زیبایی های خداوند در برخی از پرندگان سود خوبی به دنبال دارد. برای شروع یک تولیدی خانگی نیاز به دستگاه جوجه کشی خانگی و یا دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی داریم. برای ید دو گزینه داریم ؛ دستگاه جوجه کشی دست دوم ن یم؟ یا ب یم؟!
تحقیقات و تجارب بسیاری به اثبات رسانده که ید دستگاه جوجه کشی در بیشتر مواقع باعث ضرر و زیان مشتریان می شود و یداران این دستگاه های دست دوم بخاطر عدم آگاهی از نحوه استفاده و نگهداری این دستگاهها توسط کاربر سابق ید را با تردید به دنبال دارد.
ید دستگاه جوجه کشی دست دوم
انتخاب و ید دستگاه جوجه کشی یک کار بسیار سخت و دشوار می باشد که باید تحقیق و بررسی لازم از کمپانی مورد نظر را انجام داد. برخی افراد برای ید دستگاه جوجه کشی اقدام به ید دستگاه جوجه کشی دست دوم می کنند ، متاسفانه با ید دستگاه جوجه کشی دست دوم ضرر زیادی شامل حالشان می شود. معمولا کاربران با استفاده کامل از دستگاه و گذراندن گارانتی و معیوب بودن قطعات آن دستگاه را بفروش می رسانند و بدنبال دستگاه جوجه کشی نو از کمپانی مربوطه می باشند.
دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی دست دوم ، از لحاظ فنی و کیفی پایین بوده و با ید این نوع دستگاه ها ضررهای زیادی شامل حال خواهد شد. چرا که با ید دستگاه جوجه کشی دست دوم هزینه های آن سر باز می زند و تقریبا به اندازه دستگاه جوجه کشی نو ج دارد. از آن طرف دستگاه جوجه کشی ، وسیله ای مصرفی می باشد حتما باید دستگاه جوجه کشی نو از کمپانی معتبر ید نمایید تا نسبت به گارانتی و خدمات پس ازفروش و تامین قطعات شما را نماید. و به همین دلایل فرد را به دنبال ید دستگاه جوجه کشی نو و با کیفیت از کمپانی معتبر و پاسخگو سوق می دهد. می توان با پس انداز و جمع مبلغ مورد نظر اقدام به ید دستگاه جوجه کشی نو و آکبند کنید.
دی کیو شاپ با دارا بودن از گروه خدمات و کارشناسان فنی و خبره با ید دستگاه جوجه کشی توسط مشتریان عزیزمان ، پا به پای این عزیزان قدم بر می دارند و از نواقص احتمالی را پوشش می دهند و کمک یار دستگاه جوجه کشی خواهند شد و پاسخگوی مشتریان محترم هستند.
   دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 2دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 1   دستگاه جوجه کشی 126 تایی     دستگاه جوجه کشی 84 تایی     دستگاه جوجه کشی 252 تایی     دستگاه جوجه کشی 168 تایی     دستگاه جوجه کشی 504 تایی     دستگاه جوجه کشی 336 تایی     دستگاه جوجه کشی 1008 تایی     دستگاه جوجه کشی 672 تایی     دستگاه جوجه کشی 16 تایی شترمرغی     دستگاه جوجه کشی 2016 تایی     دستگاه جوجه کشی 72 تایی شترمرغی     دستگاه جوجه کشی 24 تایی شترمرغی    

پاو وینت-و-تحقیق-راهنمای-استفاده-از-<font style=دستگاه-جوجه-کشي" src="https://nikanlink.com/hpicturer.ashx?img=23088falzyrx0.5a12ac8df36-ea69-4546-aa88-4106e84f39fa.jpg&w=150&h=150&path=~/content/productpic/" / onload="resetwh(this,470);">
پاو وینت و تحقیق راهنمای استفاده از دستگاه جوجه کشی
فرمت فایل ی: .rar
فرمت فایل اصلی: ppt, pdf
تعداد صفحات: 83
حجم فایل: 3500 کیلوبایت
قیمت: 6700 تومان
 
پاو وینت و تحقیق با موضوع راهنمای استفاده از دستگاه جوجه کشی،
در قالب ppt و در 83 اسلاید، قابل ویرایش و در قالب pdf و در 83 صفحه، شامل:

دستورالعمل استفاده از یک دستگاه جوجه کشی
جوجه کشی از تخم ها
دما
رطوبت
نور
کندلینگ تخم ها
هچ تخم های نطفه دار
جوجه کشی مرغ
جوجه کشی بوقلمون
جوجه کشی بلدرچین
جوجه کشی شترمرغ
جوجه کشی اردک
و...توضیحات:
یک دستگاه جوجه‌ کشی، یک دستگاه شبیه‌ سازی شده است که برای پرندگان مختلف و خزندگان و هر آن چه که تخم‌گذار باشد، تعریف و ساخته می‌گردد و توسط گرم نگه داشتن آن ها (تخم نطفه دار) در رطوبت مناسب و در صورت نیاز برای چرخش و جوجه گیری آن هاست. رجینالد کارل a. سانچز این دستگاه ماشین جوجه‌کشی را برای تخم مرغ‌ ها، حتی اگر مرغی برای نشستن روی آنها وجود نداشته باشد، اختراع کرد.

این مجموعه راهنمای کامل استفاده از دستگاه جوجه کشی برای جوجه کشی از مرغ، شترمرغ، اردک، بلدرچین و بوقلمون است

 
 فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


پاو وینت-و-تحقیق-راهنمای-استفاده-از-<font style=دستگاه-جوجه-کشي" src="https://nikanlink.com/hpicturer.ashx?img=23088falzyrx0.5a12ac8df36-ea69-4546-aa88-4106e84f39fa.jpg&w=150&h=150&path=~/content/productpic/" / onload="resetwh(this,470);">
پاو وینت و تحقیق راهنمای استفاده از دستگاه جوجه کشی
فرمت فایل ی: .rar
فرمت فایل اصلی: ppt, pdf
تعداد صفحات: 83
حجم فایل: 3500 کیلوبایت
قیمت: 6700 تومان
 
پاو وینت و تحقیق با موضوع راهنمای استفاده از دستگاه جوجه کشی،
در قالب ppt و در 83 اسلاید، قابل ویرایش و در قالب pdf و در 83 صفحه، شامل:

دستورالعمل استفاده از یک دستگاه جوجه کشی
جوجه کشی از تخم ها
دما
رطوبت
نور
کندلینگ تخم ها
هچ تخم های نطفه دار
جوجه کشی مرغ
جوجه کشی بوقلمون
جوجه کشی بلدرچین
جوجه کشی شترمرغ
جوجه کشی اردک
و...توضیحات:
یک دستگاه جوجه‌ کشی، یک دستگاه شبیه‌ سازی شده است که برای پرندگان مختلف و خزندگان و هر آن چه که تخم‌گذار باشد، تعریف و ساخته می‌گردد و توسط گرم نگه داشتن آن ها (تخم نطفه دار) در رطوبت مناسب و در صورت نیاز برای چرخش و جوجه گیری آن هاست. رجینالد کارل a. سانچز این دستگاه ماشین جوجه‌کشی را برای تخم مرغ‌ ها، حتی اگر مرغی برای نشستن روی آنها وجود نداشته باشد، اختراع کرد.

این مجموعه راهنمای کامل استفاده از دستگاه جوجه کشی برای جوجه کشی از مرغ، شترمرغ، اردک، بلدرچین و بوقلمون است

 
 فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

فروشگاه تی تاک عرضه کنننده انواع ایزی باتور - دستگاه جوجه کش های خانگی
محصولات دیگر: دستگاه جوجه کشی ایزی باتور هواباتور های 48 تای هواباتور های 96 تایی دستگاه جوجه کشی 168 تایی
وبسایت برای دیدن محصولات :
فروشگاه تی تاک

تلفن تماس-09199762163 09120578916


راهنمای-کامل-استفاده-از-<font style=دستگاه-جوجه-کشي" />راهنمای کامل استفاده از دستگاه جوجه کشی فرمت فایل ی: .rar
فرمت فایل اصلی: rar
تعداد صفحات: 83
حجم فایل: 3500
قیمت: 5300 تومانبخشی از متن:
یک دستگاه جوجه کشی یک دستگاه شبیه سازی شده است که برای پرندگان مختلف و خزندگان و هر آنچه که تخم گذار باشد تعریف و ساخته می گردد و توسط گرم نگه داشتن آنها (تخم نطفه دار) در رطوبت مناسب و در صورت نیاز برای چرخش و جوجه گیری آنهاست. رجینالد کارل a. سانچز این دستگاه ماشین جوجه کشی را برای تخم مرغ ها، حتی اگر مرغی برای نشستن روی آنها وجود نداشته باشد، اختراع کرد

این مجموعه راهنمای کامل استفاده از دستگاه جوجه کشی برای جوجه کشی از مرغ،شتر مرغ،اردک،بلدرچین و بوقلمون است

فهرست مطالب:
دستورالعمل استفاده از یک دستگاه جوجه کشی
جوجه کشی از تخم ها
دما
رطوبت
نور
کندلینگ تخم ها
هچ تخم های نطفه دار
جوجه کشی مرغ
جوجه کشی بوقلمون
جوجه کشی بلدرچین
جوجه کشی شترمرغ
جوجه کشی اردک
و...

قابل اجرا در موبایل و کامپیوتر

در 2 فرمت پاو وینت و پی دی اف فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.
تهران- ایرنا- معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به فعالیت ١٢٠ کارخانه جوجه کشی در کشور، گفت: قابلیت صنعت جوجه کشی در ایران دو برابر ظرفیت مورد نیاز در داخل است، اما دستگاه های موجود…
دبیر انجمن جوجه یکروزه گفت: قیمت جوجه یکروزه تا 10 روز آینده به شرایط عادی بازمی گردد چرا که بیش از ۵۰ درصد جوجه ریزی برای ماه رمضان صورت گرفته است.
آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی به همراه ( اختصاصی سایت ) دستگاه-جوجه-کشي--ع -سوم" src="http://andishesabz.info/chicken-device/%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%ac%d9%88%d8%ac%d9%87-%da%a9%d8%b4%db%8c--%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d8%b3%d9%88%d9%85.jpg" alt="ساخت-دستگاه-جوجه-کشي--ع -سوم" width="400" height="318" /> پرژه ساخت دستگاه جوجه کشی به هیچ وجه سخت نیست و شما لذت کار خود را زمانی خواهید گرفت که جوجه های شما از تخم خارج شده و به شما سلام کنند.
در ابتدا اجازه بدید که شما را چند راهنمایی کنم درباره اینکه چطور و چگونه از تخم ها مراقبت کنیم تا جوجه کشی موفقیت امیزی رو داشته باشیم.
دو مورد بسیار مهم در جوجه کشی وجود دارد که باید به دقت بررسی شود تا عمل جوجه کشی تمیز و با کیفیت باشد.
اولی دمای داخل دستگاه جوجه کشی و دومی رطوبت داخل دستگاه جوجه کشی می باشد که باید به دقت بررسی شود تا عمل جوجه کشی درصد موفقیت بیشتری داشته باشد.
هردوی موارد گفته شده را می توان به آسانی با ساخت یک دستگاه جوجه کشی از جنس پلی استارین در دست داشت. ویکی پدیا :
پلی استایرن یک پلیمر معطر از مونومر استایرن (یک ماده پتروشیمی) می باشد که به سه نوع معمولی، مقاوم و انبساطی وجود دارد.
از تمام موارد بالا گذشته و شما رو دعوت میکنم که به نکته مهمی توجه داشته باشید و اون نکته چیزی نیست به جز moe بله moe
این اسم نام مرغی هستنش که داخل دستگاه جوجه کشی ساخته شده در این آموزش از تخم در امده و حالا برای خودش مرغی شده می تونیم از لحظه بدنیا امدن این مرغ خوشگل خانم moe تا سن 2 ماهگیش رو در ویدیو زیر ببینید. ادامه مطلب را دنبال کنید .
تغذیه صحیح مولدین
ترکیب درست مولدین ( نر و ماده ) که این نسبت در شترمرغ 1 به 2 یا 2 به 3 می باشد.یعنی به ازای هر 2 شترمرغ ماده یک شترمرغ نر باید باشد یا به ازای 3 شترمرغ ماده ، 2 شترمرغ نر باید باشد تا میزان نطفه داری در تخم بالا برود .
نکته دیگر در امر تولید و فروش جوجه شترمرغاین است که :
از تخم هایی برای تولید جوجه استفاده شود که کیفیت بالایی داشته باشد یا به عبارتی تخم ها تمیز باشد و سطح پوسته آنها نیز براق باشد.
از تخم هایی که پوسته گچی یا شکل غیرطبیعی دارد برای جوجه کشی استفاده نشود.
از تخم های خیلی کوچک برای جوجه کشی استفاده نکنید.(تخم های کمتر از 1300 گرم را برای جوجه کشی استفاده نکنید.)
تخم هایی که برای جوجه کشی استفاده می کنید خیلی تازه و یا خیلی کهنه نباشد.
تخم هایی که برای جوجه کشی استفاده می کنید حداقل 5 روز از تخمگذاری گذشته باشد بعد وارد دستگاه جوجه کشی کنید و تخم هایی که بیش از دو هفته از تخمگذاری گذشته است برای جوجه کشی مناسب نیستند.
تخم هایی که برای جوجه کشی استفاده می کنید باید بلافاصله بعد از تخمگذاری ضدعفونی اولیه تخم صورت گیرد و همچنین تا زمانیکه تخم می خواهد وارد دستگاه شود روزانه 4 الی 6 بار تخم 90 تا 120 درجه چرخانده شود و در اتقا نسبتا خنک حدود 14 تا 16 درجه سانتی گراد قرار گیرد.
دستگاه جوجه کشی شترمرغ
دستگاه جوجه کشی دستگاهی است که تخم را در محیطی گرم و مرطوب نگهداری می کند و اجازه ورود هوای تازه و وج هوای کهنه را می دهد که این ورود و وج هوا باعث تبادل ا یژن و دی ا ید کربن میشود و همچنین دستگاه جوجه کشی قادر به چرخاندن تخم ها هم خواهد بود.دستگاه جوجه کشی شترمرغ نسبت به دستگاه جوجه کشی مرغ باید از نظر هوادهی و کنترل رطوبت و ا یژن حساسیت بیشتری برخوردار باشد.
 
دستگاه جوجه کشی برای فروش جوجه شترمرغ  شامل دو بخش ستر و هچر می باشد که ستر دستگاه اصلی است که تخم حدود 35 تا 39 روز در دستگاه ستر می باشد و 3 الی 7 روز آ تخم ها منتقل به هچری می شود تا تخم ها تبدیل به جوجه گردد.گاهی این دو دستگاه در یک دستگاه خلاصه می گردد که میزان آلودگی داخل دستگاه بالا خواهد رفت.وقتی تخم ها در دستگاه ستر بخواهد هچ شود ، دستگاه ستر باید کاملا تمیز و عاری از میکروب باشد در صورتیکه وقتی تخم ها بخواهد هچ شود ، آلودگی های پوسته و تخم های هچ شده ، محیط ستر ر آلوده خواهد کرد و آلودگی های می به تخم های هچ نشده ، منتقل خواهد شد و این آلودگی ها باعث خواهد شد که تخم ها یا هچ نشوند و تبدیل به جوجه نشود و اگر هم تبدیل به جوجه شوند ، جوجه آلوده و متولد شوند که این جوجه های تولید شده ، ماندگاری زیادی نخواهند داشت.
تغذیه صحیح مولدین
ترکیب درست مولدین ( نر و ماده ) که این نسبت در شترمرغ 1 به 2 یا 2 به 3 می باشد.یعنی به ازای هر 2 شترمرغ ماده یک شترمرغ نر باید باشد یا به ازای 3 شترمرغ ماده ، 2 شترمرغ نر باید باشد تا میزان نطفه داری در تخم بالا برود .
نکته دیگر در امر تولید و فروش جوجه شترمرغاین است که :
از تخم هایی برای تولید جوجه استفاده شود که کیفیت بالایی داشته باشد یا به عبارتی تخم ها تمیز باشد و سطح پوسته آنها نیز براق باشد.
از تخم هایی که پوسته گچی یا شکل غیرطبیعی دارد برای جوجه کشی استفاده نشود.
از تخم های خیلی کوچک برای جوجه کشی استفاده نکنید.(تخم های کمتر از 1300 گرم را برای جوجه کشی استفاده نکنید.)
تخم هایی که برای جوجه کشی استفاده می کنید خیلی تازه و یا خیلی کهنه نباشد.
تخم هایی که برای جوجه کشی استفاده می کنید حداقل 5 روز از تخمگذاری گذشته باشد بعد وارد دستگاه جوجه کشی کنید و تخم هایی که بیش از دو هفته از تخمگذاری گذشته است برای جوجه کشی مناسب نیستند.
تخم هایی که برای جوجه کشی استفاده می کنید باید بلافاصله بعد از تخمگذاری ضدعفونی اولیه تخم صورت گیرد و همچنین تا زمانیکه تخم می خواهد وارد دستگاه شود روزانه 4 الی 6 بار تخم 90 تا 120 درجه چرخانده شود و در اتقا نسبتا خنک حدود 14 تا 16 درجه سانتی گراد قرار گیرد.
دستگاه جوجه کشی شترمرغ
دستگاه جوجه کشی دستگاهی است که تخم را در محیطی گرم و مرطوب نگهداری می کند و اجازه ورود هوای تازه و وج هوای کهنه را می دهد که این ورود و وج هوا باعث تبادل ا یژن و دی ا ید کربن میشود و همچنین دستگاه جوجه کشی قادر به چرخاندن تخم ها هم خواهد بود.دستگاه جوجه کشی شترمرغ نسبت به دستگاه جوجه کشی مرغ باید از نظر هوادهی و کنترل رطوبت و ا یژن حساسیت بیشتری برخوردار باشد.
 
دستگاه جوجه کشی برای فروش جوجه شترمرغ  شامل دو بخش ستر و هچر می باشد که ستر دستگاه اصلی است که تخم حدود 35 تا 39 روز در دستگاه ستر می باشد و 3 الی 7 روز آ تخم ها منتقل به هچری می شود تا تخم ها تبدیل به جوجه گردد.گاهی این دو دستگاه در یک دستگاه خلاصه می گردد که میزان آلودگی داخل دستگاه بالا خواهد رفت.وقتی تخم ها در دستگاه ستر بخواهد هچ شود ، دستگاه ستر باید کاملا تمیز و عاری از میکروب باشد در صورتیکه وقتی تخم ها بخواهد هچ شود ، آلودگی های پوسته و تخم های هچ شده ، محیط ستر ر آلوده خواهد کرد و آلودگی های می به تخم های هچ نشده ، منتقل خواهد شد و این آلودگی ها باعث خواهد شد که تخم ها یا هچ نشوند و تبدیل به جوجه نشود و اگر هم تبدیل به جوجه شوند ، جوجه آلوده و متولد شوند که این جوجه های تولید شده ، ماندگاری زیادی نخواهند داشت.
باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دبیر انجمن جوجه یکروزه نوشت: قیمت جوجه یکروزه تا 10 روز آینده به شرایط عادی بازمی گردد چرا که بیش از ۵۰ درصد جوجه ریزی برای ماه رمضان صورت گرفته است.
آموزش جوجه کشی آموزش و نکات جوجه کشی از تخم
چرا به خود دردسر میدهیم؟
هر شخص بنا به دلایلی نیاز به استفاده از روش های جایگزین برای جوجه کشی طبیعی است و این روش همان جوجه کشی با دستگاه های جوجه کشی می باشد.تمام پرندگان ماده همیشه مادران خوبی برای تخم های خود نیستند.برخی از این پرندگان مکان مناسبی برای تخم گذاری و نشستن روی تخم انتخاب نمی کنند , برخی تخم های خود را می خوردند.برخی حوصله شان سر می رود و کم می نشینند روی تخم. برخی از گونه ها هنوز هم با ارزش هستند ( از لحاظ قیمت و یا ژنتیک) و افزایش تولید انگیزه ای برای جوجه کشی است که این خود باعث میشود ریسک جوجه کشی طبیعی را ی به جان ن د. با جوجه کشی ( دستگاه جوجه کشی ) بسیاری از پرندگان میتوانند افزایش تخم داشته باشند . در برخی موارد ، بیماری های منتقل شده توسط والدین میتوانند با کشیدن تخم ها و جوجه کشی ایزوله شوند.
نکاتی که برای داشتن جوجه کشی موفق لازم و مهم است : بی شک یک نکته مهم برای جوجه موفق داشتن تخمی سالم و نطفه دار است. برای رسیدن به درصد بالایی از تخم های زنده نیاز دارید که یک گله سالم داشته باشید برای داشتن یک گله سالم نیاز دارید که مهارت مدیریتی بالایی داشته باشید ( این نکات برای پرورش دهندگان مهم است , بیشتر افراد تخم نطفه دار را تهیه میکنند و نیاز به این مرحله ندارند ) . بنابراین باز هم همان داستان قدیمی است که لانه را مدیریت کنید و بقیه به دنبال آن خواهد آمد.

چه زمانی جوجه های تازه متولد شده را از دستگاه جوجه کشی بیرون بکشیم؟ این سوال هر پرورش دهنده ی تازه کار است. متوسط زمان طبیعی برای جوجه کشی بوقلمون حدوداً 28 روز است. با این وجود ممکن است این فرایند  از روز 27 آغاز و تاروز 299 ادامه پیدا کند. این مسئله خیلی مهم است که بدانیم آیا همه جوجه ها هچ شده اند یا نه؟ اگر تخم ها از یک گله هم سن تولید شده باشند و شرایط انتقال و انبار آنها یکی باشد انتقال جوجه ها از دستگاه زمانی است که جوجه ها خشک شده و کرک های آنها به صورت مخملی در آمده و هنوز پشت گردن آنها کمی خیس باشد. از منظر دیگر بهترین زمان بیرون کشیدن جوجه ها زمانی است که هنوز 5 درصد از جوجه ها خشک نشده اند. (پشت گردن آنها خیس است) این موضوع سبب می شود که جوجه هایی که زودتر هچ شده اند بعد از بیرون کشیدن از دستگاه دهیدراته نشوند.از آنجائیکه دستگاه های مختلف ممکن است جوجه ها را دیرتر و یا زودتر خشک کنند لازم است که دائماً دستگاه هچر توسط مسئول مربوطه کنترل شود و در صورت آماده بودن جوجه ها، عملیات خارج آن ها از دستگاه انجام گیرد. توصیه می شود : هر 6 ساعت یک بار، در دستگاه باز شده و جوجه هایی که کاملاًخشک شده اند از دستگاه هچر خارج و به زیر دستگاه مادر منتقل شوند.
برای استفاده از دستگاه جوجه کشی موارد زیر را حتما رعایت کنید: دمای اتاق مورد استفاده از دستاگاه حتما باید م ن ۲۳ تا ۲۷ درجه سلسیوس باشد در غیر این صورت کاهش محسوسی در راندمان جوجه دهی دستگاه به وجود خواهد آمد. طبیعتا استفاده از وسایل سرمایشی و گرمایشی در تابستان و زمستان به صورت اکید باید مورد توجه باشد. جوجه کشی ادامه مطلب را بخوانید!

چه زمانی جوجه های تازه متولد شده را از دستگاه جوجه کشی بیرون بکشیم؟ این سوال هر پرورش دهنده ی تازه کار است. متوسط زمان طبیعی برای جوجه کشی بوقلمون حدوداً 28 روز است. با این وجود ممکن است این فرایند  از روز 27 آغاز و تاروز 299 ادامه پیدا کند. این مسئله خیلی مهم است که بدانیم آیا همه جوجه ها هچ شده اند یا نه؟ اگر تخم ها از یک گله هم سن تولید شده باشند و شرایط انتقال و انبار آنها یکی باشد انتقال جوجه ها از دستگاه زمانی است که جوجه ها خشک شده و کرک های آنها به صورت مخملی در آمده و هنوز پشت گردن آنها کمی خیس باشد. از منظر دیگر بهترین زمان بیرون کشیدن جوجه ها زمانی است که هنوز 5 درصد از جوجه ها خشک نشده اند. (پشت گردن آنها خیس است) این موضوع سبب می شود که جوجه هایی که زودتر هچ شده اند بعد از بیرون کشیدن از دستگاه دهیدراته نشوند.از آنجائیکه دستگاه های مختلف ممکن است جوجه ها را دیرتر و یا زودتر خشک کنند لازم است که دائماً دستگاه هچر توسط مسئول مربوطه کنترل شود و در صورت آماده بودن جوجه ها، عملیات خارج آن ها از دستگاه انجام گیرد. توصیه می شود : هر 6 ساعت یک بار، در دستگاه باز شده و جوجه هایی که کاملاًخشک شده اند از دستگاه هچر خارج و به زیر دستگاه مادر منتقل شوند.
بلدرچین ها پرندگان حساسی بوده که بسیار مستعد انواع بیماری و باکتری می باشند بنابراین برای استفاده از دستگاه جوجه کشی بلدرچین و پرورش این پرنده رعایت نکاتی لازم می باشد که در این مقاله بصورت اجمالی به آنها اشاره خواهد شد .
پیش از استفاده از دستگاه جوجه کشی بلدرچین ، لازم است که دستگاه بصورت کامل ضد عفونی شود تا چنانچه باکتری و بیماری از جوجه کشی دوره قبل و استفاده قبلی از دستگاه جوجه کشی بلدرچین ، به جا مانده است ، از بین برود .
همچنین مکانی که دستگاه جوجه کشی بلدرچین در آن قرار می گیرد و مکانی که برای پروش جوجه های بلدرچین در نظر گرفته شده است و همچنین تجهیزات مورد استفاده در پرورش بلدرچین اعم از دستگاه جوجه کشی بلدرچین و آبخوری و دانخوری باید کاملا ضد عفونی گردد.
یکی دیگر از نکات ضروری این است که دستگاه جوجه کشی بلدرچین را حدود یک شبانه روز قبل از رسیدن تخمها روشن نمایید و پس از کنترل یک یک تخمها ، آنها را به دقت به دستگاه جوجه کشی بلدرچین منتقل نمایید.
توجه نمایید که این کنترل برای عیب ی تک تک تخمها بوده و هیچ تخم آسیب دیده ای نباید وارد دستگاه جوجه کشی بلدرچین شود.
اهمیت این موضوع به این دلیل است که زمانی که شما از یک دستگاه جوجه کشی بلدرچین با تعداد شانه های بالاتر استفاده میکنید ، آسیب و نشت یک تخم میتواند باعث آلودگی تعداد بیشتری از تخم ها شود .
نکته دیگر در پروش و جوجه در آوری بلدرچین این است که قبل از چیدن تخمها در دستگاه جوجه کشی بلدرچین ، بهتر است آنها را به مدت نیم یا یک شبانه روز در محیطی با دمای معمولی نگهداری نمایید.
توجه داشته باشید که تخمها و دستگاه جوجه کشی بلدرچین به هیچ وجه در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرد .
پیش از اینکه تخمها را در دستگاه جوجه کشی بلدرچین قرار دهید و در مدت زمانی که در دمای معمولی اتاق قرار دارند ، می توانید آنها را به آرامی بچرخانید تا عملیات چرخش تخم را شبیه سازی نمایید .
در مرحله چیدن تخمها در دستگاه جوجه کشی بلدرچین ، سعی کنید این عملیات را با دقت و سرعت انجام داده و پس از انجام این کار به سرعت درب دستگاه جوجه کشی بلدرچین را ببندید .
همچنین بهتر است کلیه زمانهای انجام کار را اعم از زمان قرار دادن تخمها در فضای معمولی اتاق و زمان چیدن تخمها در دستگاه جوجه کشی بلدرچین و ... را در جایی یادداشت نمایید .
دمای مناسب دستگاه جوجه کشی بلدرچین حدود 37 و میزان رطوبت مطلوب آن بین 50 تا 60 درصد می باشد .
البته در زمان هچ، میزان رطوبت باید کمی افزایش یابد . لازم به ذکر است برای افزایش رطوبت دستگاه جوجه کشی بلدرچین ، از آب سرد به صورت مستقیم استفاده ننمایید. اجازه بدهید دمای آب در محیط ، کمی افزایش یافته و سپس از آن استفاده نمایید . همچنین این آب به هیچ وجه بر روی تخمها پاشید نشود.

بلدرچین ها پرندگان حساسی بوده که بسیار مستعد انواع بیماری و باکتری می باشند بنابراین برای استفاده از دستگاه جوجه کشی بلدرچین و پرورش این پرنده رعایت نکاتی لازم می باشد که در این مقاله بصورت اجمالی به آنها اشاره خواهد شد .
پیش از استفاده از دستگاه جوجه کشی بلدرچین ، لازم است که دستگاه بصورت کامل ضد عفونی شود تا چنانچه باکتری و بیماری از جوجه کشی دوره قبل و استفاده قبلی از دستگاه جوجه کشی بلدرچین ، به جا مانده است ، از بین برود .
همچنین مکانی که دستگاه جوجه کشی بلدرچین در آن قرار می گیرد و مکانی که برای پروش جوجه های بلدرچین در نظر گرفته شده است و همچنین تجهیزات مورد استفاده در پرورش بلدرچین اعم از دستگاه جوجه کشی بلدرچین و آبخوری و دانخوری باید کاملا ضد عفونی گردد.
یکی دیگر از نکات ضروری این است که دستگاه جوجه کشی بلدرچین را حدود یک شبانه روز قبل از رسیدن تخمها روشن نمایید و پس از کنترل یک یک تخمها ، آنها را به دقت به دستگاه جوجه کشی بلدرچین منتقل نمایید.
توجه نمایید که این کنترل برای عیب ی تک تک تخمها بوده و هیچ تخم آسیب دیده ای نباید وارد دستگاه جوجه کشی بلدرچین شود.
اهمیت این موضوع به این دلیل است که زمانی که شما از یک دستگاه جوجه کشی بلدرچین با تعداد شانه های بالاتر استفاده میکنید ، آسیب و نشت یک تخم میتواند باعث آلودگی تعداد بیشتری از تخم ها شود .
نکته دیگر در پروش و جوجه در آوری بلدرچین این است که قبل از چیدن تخمها در دستگاه جوجه کشی بلدرچین ، بهتر است آنها را به مدت نیم یا یک شبانه روز در محیطی با دمای معمولی نگهداری نمایید.
توجه داشته باشید که تخمها و دستگاه جوجه کشی بلدرچین به هیچ وجه در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرد .
پیش از اینکه تخمها را در دستگاه جوجه کشی بلدرچین قرار دهید و در مدت زمانی که در دمای معمولی اتاق قرار دارند ، می توانید آنها را به آرامی بچرخانید تا عملیات چرخش تخم را شبیه سازی نمایید .
در مرحله چیدن تخمها در دستگاه جوجه کشی بلدرچین ، سعی کنید این عملیات را با دقت و سرعت انجام داده و پس از انجام این کار به سرعت درب دستگاه جوجه کشی بلدرچین را ببندید .
همچنین بهتر است کلیه زمانهای انجام کار را اعم از زمان قرار دادن تخمها در فضای معمولی اتاق و زمان چیدن تخمها در دستگاه جوجه کشی بلدرچین و ... را در جایی یادداشت نمایید .
دمای مناسب دستگاه جوجه کشی بلدرچین حدود 37 و میزان رطوبت مطلوب آن بین 50 تا 60 درصد می باشد .
البته در زمان هچ، میزان رطوبت باید کمی افزایش یابد . لازم به ذکر است برای افزایش رطوبت دستگاه جوجه کشی بلدرچین ، از آب سرد به صورت مستقیم استفاده ننمایید. اجازه بدهید دمای آب در محیط ، کمی افزایش یافته و سپس از آن استفاده نمایید . همچنین این آب به هیچ وجه بر روی تخمها پاشید نشود.
فروش تخم نطفه دار شتر مرغ با 100 درصد تضمین در نطفه دار میباشد در غیر این صورت در هنگام نطفه سنجی بعد از 5روز در دستگاه نتیجه را به ما اعلام فرمایید

تخم نطفه دار شتر مرغ 120.000
جوجه 1ماه 370.00 جوجه یک روزه 220.000

تخم نطفه دار مطمئن را از ما بخواهید%
به دلیل سفارش بالا شما مشتریان گرامی ارسال 10روزه میباشد . اولویت با انهایی است که مبلغ بیعانه بریزند

ارسال به صورت اتوبوسی می باشد
فنچ پرنده ای است که رنگ بندی زیبای دارد و از دسته پرندگانی است که به صورت اجتماعی زندگی می کند و زندگی اجتماعی را ترجیح داده و بسیار کم درگیر و مبارزه ای بین آنها روی می دهد. در کنار ظاهر زیبا آواز خوانی نیز در فنچ ها دیده میشود.در این ویدیو فنچ ها به صورت زیبا در کنار هم زندگی اجتماعی را تشکیل داده اند. برای اشنایی بیشتر با جوجه کشی می توانید از صفحه دستگاه جوجه کشی از فنچ دیدن فرمایید.
جوجه گردان پخت مرغ بریان دوسیخ جوجه گردان دوسیخ پخت مرغ بریان بهترین کیفیت طرز تهیه مرغ بریان در جوجه گردان شرکت تجهیزات آشپزخانه صنعتی آرمان دارای ارتفاع و عرض و طول = ۱۱۰در۵۰در۹۵ سانتیمتر می باشد. دستگاه مرغ بریان دستگاه مرغ بریان دستگاه مرغ بریان دارای موتور گیرب دار چراغ تونلی در جلوی دستگاه تماما ساخته شده از ورق استیل ضد زنگ ، استیل مات نگیر ۳۰۴ به ضخامت ۰٫۷ میلیمتر شیشه های مقاوم به حرارت دو جداره دارای عایق پشم سنگ با چرخ های قابل ریگلاژ سیخ های آب کروم شده جوجه گردان جوجه گردان جوجه گردان 2 سیخ دارای شعله های گازی بدنه استیل مات نگیر سیخ های آب کروم شده ابعاد به سفارش مشتری مرغ بریانی مرغ بریانی چرخ دار با پایه های قابل ریگلاژ پخت مرغ بریان پخت مرغ بریان هر سیخ ظرفیت چهار عدد مرغ بریونی تپل فر مرغ بریان فر مرغ بریان جوجه گردان یا مرغ بریان ۲ سیخ سفارشی گیرب ی با استیل نگیر طرز تهیه مرغ بریان طرز تهیه مرغ بریان دستگاه جوجه گردان دستگاه جوجه گردان این دستگاه عموما علاوه بر پخت مرغ و جوجه برای پخت سوسیس کراکف و بلدرچین بریان نیز استفاده می گردد. موتور جوجه گردان موتور جوجه گردان دستگاه جوجه گردان دارای ورق استیل تمام نگیر سینی و سقف ساخته شده با استیل نگیر دو جداره سیخ و سرسیخ با استیل نگیر و تایید شده در وزارت بهداشت دارای نور پردازی هالوژن سیم کشی هالوژن از لوله طومی ف ی برای ایمنی بیشتر زیر بست طومی چینی ضد حرارت برای جلوگیری گرما بر روی سیم کشی هالوژن موتور تک دور ژن شیشه ۶ میل دستگیره برای شیشه و در و سینی شعله استیل نگیر چرخ رنگی مقاوم در برابر ۸۰۰کیلو گرم مرغ بریان در فر مرغ بریان در فر جوجه گردان دو سیخ جوجه گردان دو سیخ فر مرغ بریان دوسیخ دارای یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش توسط شرکت تجهیزات فست فود آرمان خواهد بود.

 برای فروش جوجه بوقلمون  باید از دستگاه های مناسبی استفاده شود تا تخم بوقلمون ها به شکل سالمی پرورش پیدا کند. دستگاهی که تخم ها در آن قرار می گیرد باید به خوبی تنظیم شود و حرارت و رطوبت آن به شکل استانداردی تنظیم شود. در غیر این صورت ی که کار فروش جوجه بوقلمون  را انجام می دهد با مشکل مواجه خواهد شد و جوجه ها به شکل ناقص و ناسالمی پرورش پیدا می کنند و عملا کار مناسبی انجام نخواهد شد.