در زمان مدیریت بقایی نزدیک به ۶۰۰ هزار شیء تاریخی از موزه ملی خارج شد

در تعطیلات نوروز بیش از 20 هزار نفر از موزه ها و مکان های تاریخی هرمزگان بازدید د .
تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای بازدید از موزه ها و مکان های تاریخی کشورمان است و مجموعه موزه های سعدآباد یکی از به نام ترین موزه های تاریخی شهر تهران به حساب می آید.
روح الله احمدزادهرئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی گفت: تیم بقایی می خواست کل شرکت توسعه گردشگری را حدوداً با ۱۲۰ یا ۱۲۵ میلیارد تومان واگذار کند درحالی که فقط قیمت هتل لاله در سال ۸۹، ۹۷ میلیارد تومان بود. سرویسسیاست مشرق – روح الله احمدزاده کرمانی در سال ۱۳۵۷ در شهر مقدس مشهد به دنیا آمد.، وی یکی از جوان ترین چهره های ت نهم و دهم محمود  بود، وی دانش آموخته صادق علیه السلام در رشته مدیریت صنعتی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ی مدیریت رسانه از علوم و تحقیقات تهران است که توانست به مدت دو سال استاندار فارس شود؛ احمدزاده در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ با حکم محمود به ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران منصوب شد ولی در ۱۴ دی ماه ۱۳۹۰ به دلایل نامعلومی از این سمت استعفا
موزه موزه پست و تلگراف سال 1311 و با هزینه 500 هزار تومانی احداث شده است.
موزه قلعه یک موزه مردم شناسیه، که در سال 1387 شمسی در خیابان شریعتی، کوچه مهر، جنب قلعه در شهر همدان افتتاح شده . ساعات کار این موزه از 8 صبح تا 10 شبه. 
مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه، به جز موزه سفره خانه هم داره که می تونین بعد از بازدید از این مکان تاریخی، با انواع غذاهای سنتی در "سفره خانه سنتی قلعه" دلی از عزا دربیارین.
موزه و سفره خانه سنتی قلعه | qaleh bathroom
 
ع موزه و سفره خانه سنتی قلعه 211590
موزه قلعه یک موزه مردم شناسیه، که در سال 1387 شمسی در خیابان شریعتی، کوچه مهر، جنب قلعه در شهر همدان افتتاح شده . ساعات کار این موزه از 8 صبح تا 10 شبه. 
مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه، به جز موزه سفره خانه هم داره که می تونین بعد از بازدید از این مکان تاریخی، با انواع غذاهای سنتی در "سفره خانه سنتی قلعه" دلی از عزا دربیارین.
موزه و سفره خانه سنتی قلعه | qaleh bathroom
 
ع موزه و سفره خانه سنتی قلعه 211590
موزه تماشاگه زمان(موزه زمان) در زعفرانیه، نبش چهار راه پرزین بغدادی واقع شده است.
درجه یک: ارگ بم باغ شاهزاده بازدید کنندگان داخلی 2 هزارتومان بازدید کنندگان خارجی 15 هزارتومان درجه 2 : میمند-ارگ راین - موزه باستانشناسی کرمان- گنجعلی خان -موزه جیرفت- موزه سکه- موزه سازهای سنتی داخلی:15000 ریال خارجی:10 هزارتومان درجه 3:گنبد جبلیه- موزه شهربابک- موزه رفسنجان داخلی:هزار تومان خارجی: 5 هزارتومان
اداره کل موزه ها و آثار باستانی یمن اعلام کرد که جنگ دوساله و حملات عربستان منجر به انهدام بیش از دو هزار اثر باستانی تاریخی و ده ها موزه این کشور شده است.
حمید بقاییحمید بقایی که قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ ک دا شود دیروز (دوشنبه) در نشستی اعلام کرد: یارانه را در گام اول ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان، در گام دوم تا ۲۰۰ هزار تومان و در گام سوم به ۲۵۰ هزار تومان می رسانم.حمید بقاییوی مبلغ یارانه قابل پرداخت در شرایط فعلی در گام اول را ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کرد.بقایی همچنین از اجرای طرح بیمه بازنشستگی ن خانه دار در صورت پیروزی در انتخابات خبر داد.قالیباف: می توان یارانه نقدی را تا سه برابر افزایش داددر همین حال، شهردار تهران نیز گفته است: معتقدم با مدیریت بهینه منابع مالی وهزینه های ت می توان یارانه نقدی را تا سه برابر افزایش داد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
موزه دیرینه شناسی کرمان نخستین موزه دیرینه شناسی کشوره که در دل باغ موزه هرندی جای گرفته است.
مسئول امور موزه ها و بناهای تاریخی استان گفت: ۱۳۵ هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی از امکان تاریخی استان بازدید د.
همشهری آنلاین: مدیرکل موزه ملی ایران گفت: امیدواریم با درخواست اعتبار مورد نیاز برای موزه ملی موافقت شود تا اشیاء جدید موزه ایران باستان و هر شیء متعلق به دوره های مختلف تاریخی با توجه به جنس بتوانند در یک محدوده مشخص در موزه قرار گیرند.
رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی گفت: تیم بقایی می خواست کل شرکت توسعه گردشگری را حدوداً با ۱۲۰ یا ۱۲۵ میلیارد تومان واگذار کند درحالی که فقط قیمت هتل لاله در سال ۸۹، ۹۷ میلیارد تومان بود. سرویس روح الله احمدزادهسیاست مشرق – روح الله احمدزاده کرمانی در سال ۱۳۵۷ در شهر مقدس مشهد به دنیا آمد.، وی یکی از جوان ترین چهره های ت نهم و دهم محمود  بود، وی دانش آموخته صادق علیه السلام در رشته مدیریت صنعتی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ی مدیریت رسانه از علوم و تحقیقات تهران است که توانست به مدت دو سال استاندار فارس شود؛ احمدزاده در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ با حکم محمود به ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران منصوب شد ولی در ۱۴ دی ماه ۱۳۹۰ به دلایل نامعلومی از این سمت استعفا داد  http://javaninews.ir/   
رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی گفت: تیم بقایی می خواست کل شرکت توسعه گردشگری را حدوداً با ۱۲۰ یا ۱۲۵ میلیارد تومان واگذار کند درحالی که فقط قیمت هتل لاله در سال ۸۹، ۹۷ میلیارد تومان بود. سرویس روح الله احمدزادهسیاست مشرق – روح الله احمدزاده کرمانی در سال ۱۳۵۷ در شهر مقدس مشهد به دنیا آمد.، وی یکی از جوان ترین چهره های ت نهم و دهم محمود  بود، وی دانش آموخته صادق علیه السلام در رشته مدیریت صنعتی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ی مدیریت رسانه از علوم و تحقیقات تهران است که توانست به مدت دو سال استاندار فارس شود؛ احمدزاده در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ با حکم محمود به ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران منصوب شد ولی در ۱۴ دی ماه ۱۳۹۰ به دلایل نامعلومی از این سمت استعفا داد http://javaninews.ir/  
مدیرعامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز از بازدید بیش از 102 هزار نفری موزه شهر و شهرداری تبریز خبر داد.
موزه بروجرد نمادی از تاریخ و تمدن و همچنین فرهنگ این سرزمین است که در خانه ای تاریخی قرار دارد و یادگاری های زمان های دور را در معرض دید علاقه مندان قرار داده است.
ادامه مطلب
تاکنون 7 هزار و 312مسافر از موزه های باستان شناسی و مردم شناسی استان بازدید د.
مسئول موزه خصوصی شهرستان بشرویه از بازدید بیش از 2 هزار گردشگر در ایام نوروزی از بزرگترین موزه خصوصی ایران در بشرویه خبر داد.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: 23 هزار شی موزه ای در استان وجود دارد که امید می رود بتوان از این مخزن گرانبها به بهترن نحو استفاده کرد
15 هزار نفر از نمایشگاه منتخبی از آثار ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران در ایام نوروز 96 بازدید د.
15 هزار نفر از نمایشگاه منتخبی از آثار ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران در ایام نوروز 96 بازدید د.
رئیس موزه ملی ایران با اشاره به زمان نمایش آثار موزه لوور در موزه ملی ایران گفت: بر اساس تفاهم های انجام شده امیدواریم که اوا امسال اشیاء موزه لوور در ایران به نمایش گذاشته شود.
مدیرکل موزه های کشور گفت: در این نمایشگاه آثاری بسیار با ارزش از موزه لوور مربوط به تمدن های مصر، یونان، رم باستان و آثاری از هنر کشور فرانسه در محل موزه ملی ایران به مدت ۴ ماه به نمایش درمی آید.
امسال علاوه بر موزه ملی ایران دو موزه آبگینه و موزه نقاشی پشت شیشه از ساعت ۱۹ تا ۲۳ آماده میزبانی از گردشگران هستند.
مجموعه فرهنگی- تاریخی سعدآباد در سومین روز از بهار میزبان جمعیت زیادی برای بازدید از 16 موزه این مجموعه بود و بنا بر اعلام روابط عمومی سعدآباد در نخستین روز از تعطیلات نوروز حدود 40 هزار نفر از این مجموعه…
از ابتدای تعطیلات نوروزی تا کنون، ۴۱ هزار و ۷۹۹ نفر از موزه های استان چهارمحال و بختیاری دیدن کرده اند.
از بیست و هفتم اسفندماه سال ۹۵ تاکنون، ۹ هزار و ۸۷۲ گردشگر داخلی و ۱۱۱ گردشگر خارجی از موزه های استان بازدید کرده اند.
سه بعدی موزه اسکچاپ | 3 بعدی موزه | موزه هنر سه بعدی سه بعدی موزه اسکچاپ : جامعه این اشیا را نه به انگیزه احتکار ، که به منظور بهره گیری از آنها محفوظ می دارد. موزه ها به وجهی سازمان یافته اند که از گنجینه هاشان در جهت اه فرهنگی استفاده شود. انواع موزه ها بسیارند ، همه آنها اشیایی را گرد هم می آورند ، نگاه میدارند ، مطالعه می کنند و به نمایش می گذارند. انواع موزه ها: موزه های هنری موزه های تاریخی موزه های علمی موزه های تخصصی طی دو دهه اخیر ، پیشرفت عظیمی در توسعه موزه ها و نگار خانه های مدرن سراسر جهان روی داده است. این امر دلایل بسیار دارد که مهم ترین آنها بروز تغییرات در طبیعت ارتباطات بین مردم است- بین میراث آنها و فرهنگشان .
موزه به طور خاص یک نمونه جامعه شناسی تجربی است ، چرا که از یک سو جایی است که در آن سطح آگاهی فردی و اجتماعی افراد ارتقا می یابد و حس همبستگی آنها بیشتر می شود و از سوی دیگر اثری سه بعدی را در یک محیط محدود و قابل درک ارائه می دهد . سه بعدی موزه اسکچاپ با استفاده از نرم افزار اسکچاپ مدل سازی شده است. این طرح با هدف ایجاد یک موزه تاریخ و با توجه به بناهای تاریخی طراحی شده که میتوان از آن برای ایده گرفتن در طرح های خود استفاده کنید. سه بعدی موزه اسکچاپ توسط نرم افزار اسکچاپ طراحی شده و حجم آن 1 مگابایت است.
چنین موزه هایی شامل آثار و یا قطعات شگفت انگیز تاریخی نیستند، بلکه موزه هایی برای مستند موضوعات نامتعارف و عجیب و غریب هستند و افراد زیادی تمایل ندارند تا از آن ها بازدید کنند. در این گزارش با چند موزه که برای اغلب مردم ناخوشایند است آشنا خواهید شد.