درجه های امنیتی در هولوگرام ها

استفاده هولوگرام بر روی گذرنامه
 برای جلوگیری از جعل ع و اطلاعات شخصی  گذرنامه و سایر اسناد هویت از هولوگرام در این اسناد استفاده می کنند در غیر این صورت به عنوان اطلاعات متغیر شناخته میشود . با این حال توانایی هولوگرام برای ارائه حفاظتی موثر در پیگیری نوآوری , اختراع و تکامل تکنیک های هولوگرافی , هر دو اثر نوری و تکنیک های علم مواد , دستگاه های احراز هویت را ایجاد کرده اند که به راحتی قابل تشخیص هستند و با دقت کپی میشوند . آنان میتوانند با خیال راحت در فرایند تولید یکپارچه شوند و در برابر تقاضاهای سخت مورد استفاده قرار گیرند و به مدت ده سال استفاده شوند .
 طراحی هولوگرام امنیتی و کپی برداری از آن 
مطمئنا هرچیزی میتواند کپی شود و صنعت هولوگرافی همچنان تلاش میکند تا در این زمینه به هدف برسد , اینکه هولوگرام های پیشرفته نیز میتوانند بازتولید شوند . موضوع مهم این است که هولوگرام ها با چه مقدار دقت میتوانند کپی شوند ؟ پاسخ این است که ویژگی های ذاتی هولوگرام به این معنی است که عمل دشواری برای تکنیک ها و جلوه های بصری وجود دارد برای اینکه 100 درصد دقت را درروند کپی برداری هولوگرام امنیتی که دارای طراحی عالی نیز هست را به کارگیرند . اینجاست که باید نسبت به ارزش طراحی های هولوگرام های امنیتی قدر دانی شود . طراحی هولوگرام امنیتی و کپی برداری از آن"/>
دبیر اجرایی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای ی کشور گفت: اقلام پیش بینی شده برای استان ها از قبیل مهرهای شعب، هولوگرام های امنیتی صندوق ها، کارت های سرناظران و دیگر موارد در اختیار هیات های عالی…
دبیر اجرایی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: مهرهای شعب، هولوگرام های امنیتی صندوق ها، کارت های سرناظران و... در اختیار هیات های عالی نظارت استان ها قرار گرفت.
 معرفی میکروسکوپ های کوچک
ابزار های مختلفی این روز ها از هولوگرام ها استفاده میکنند.اما آیا ما همه این ابزار  را میشناسیم؟بگذارید به شما صحبتی درباره برخی از این ابزار داشته باشیم .یکی از این ابزار ها را میکروسکوپ ها به خود اختصاص داده اند.اما چگونه؟
یکی از موارد امنیتی موجود در هولوگرام ، استفاده از حروف یا اشکال بسیار ریز بصورت micro text و micro image  است و جهت رویت این گونه تصاویر باید از ابزارهای بزرگ نمائی با درجه بزرگنمائی25 مرتبه به بالا استفاده نمود . به همین منظور ایران هولوگرام قادر به ارائه انواع میکروسکوپ های کوچک با طرحهای متفاوت و قدرت بزرگ نمائی مختلف ، جهت رفع نیاز مشتریان خود می باشد .
 معرفی میکروسکوپ های کوچک
ابزار های مختلفی این روز ها از هولوگرام ها استفاده میکنند.اما آیا ما همه این ابزار  را میشناسیم؟بگذارید به شما صحبتی درباره برخی از این ابزار داشته باشیم .یکی از این ابزار ها را میکروسکوپ ها به خود اختصاص داده اند.اما چگونه؟
یکی از موارد امنیتی موجود در هولوگرام ، استفاده از حروف یا اشکال بسیار ریز بصورت micro text و micro image  است و جهت رویت این گونه تصاویر باید از ابزارهای بزرگ نمائی با درجه بزرگنمائی25 مرتبه به بالا استفاده نمود . به همین منظور ایران هولوگرام قادر به ارائه انواع میکروسکوپ های کوچک با طرحهای متفاوت و قدرت بزرگ نمائی مختلف ، جهت رفع نیاز مشتریان خود می باشد .
هولوگرام آماده را بشناسیم 
ما به شما نمونه های بسیار زیادی از هولوگرام ها معرفی کرده ایم اما در این مطلب میخواهم به شما درباره کلمه ای صحبت کنیم که بسیار زیاد در بازار های هولوگرامی مورد استفاده قرار میگیرد.بی شک تا بحال نوای هولوگرام های آماده به گوشتان خورده است اما درباره این هولوگرام ها چیزی نمدانیدوادامه این مطلب را بخوانید.
هولوگرام آماده در واقع نوعی هولوگرام است که با کلیشه و طرح ثابت و مشخص به تعداد انبوه تولید میشود و به آسانی در بازار قابل تهیه میباشد و میتوان تعداد زیادی از آن ها را به راحتی و باقیمت مناسب تهیه نمود.

مقایسه ی هولوگرام آماده و هولوگرام اختصاصی
هولوگرام عمومیبا هولوگرام اختصاصی تفاوت بسیاری دارد. ما به اختصار برای شما توضیح می دهیم.
معرفی ویژگی های هولوگرام امنیتی ماتریس نقطه ای هولوگرام امنیتی ماتریس نقطه ایاز درخشان ترین نوع هولوگرام ها به شمار می آید.این هولوگرامبا داشتن افکت های متحرک برای بینندگان بسیار جالب توجه است . 1-افکت های متحرک
2-افکت چرخ و فلکی
3-افکت بزرگنمایی
4-افکت های سه بعدی
5-افکت های متحرک
6-افکت های هولوگرام امنیتی ماتریس نقطه ای
7-متن های نهفته
8-میکرو متن ها آشنایی با هولوگرام ماتریس نقطه ای در هولوگرام ماتریس قدرت واکافت در هر جز نوری 10میکرومتر است .به دلیل تولید هولوگرام با دستگاه های خاص امکان جعل آن ها بسیار سخت است وو هزینه بسیاری دارد .در طراحی اجزای نوری ،الگاریتم های متعددی برای شکل دهی الگوهای تششعی پراکنده به کار گرفته می شود. این هولوگرام با استفاده از سیستم های کنترل کننده ی کامپیوتری از مجموعه نقاط بهم پیوسته تشکیل شده است.این نقاط با توجه به تصاویر هولوگرافی نور را در جهات مورد نظر انتشار می دهند.از آن جا که مجموعه نقاط میکروسکوپی به صورت کامپیوتری تهیه می شوند،مزیت آن تشکیل ساختار پیچیده با مشخصه های ان ار دهنده است. برچسب هولوگرام کاربردهای متعددی دارد. هولوگرام ماتریس نقطه ای از نقاط بسیار کوچکی تشکیل شده اند که هر یک از آن ها ویژگی های ان اری متعددی دارند.تصاویر حاصل از این هولوگرام بسیار زیبا هستند.هولوگرام امنیتی ماتریس نقطه ای از اشعه های لیزری متعددکه نقاط کوچک با ویژگی های منحصربه فرد درآن حک گردیده اند ،تشکیل شده است.این برچسب امنیتی بسیار جالب توجه هستند وتصاویر متحرک بسیاری از آن حاصل می شود.


?? فروش هولوگرام یا همان تراکم شناور به گوش می رسد. دوباره شهرداری به دوران قالیباف و شهر فروشی بازمی‌گردد.

??هولوگرام نقصانی بود که اصلاح طلبان با آن قالیباف را متهم به پیش خور پایتخت و شهر فروشی د. محمدعلی ، شهردار سابق تهران در اولین قدم، دو بخشنامه مبارزه با فساد و حذف هولوگرام های ارائه شده را در دستور کار شهردار قرار داد.

??با استعفای و نشستن افشانی بر مسند شهرداری، هایی مبنی بر فروش مجدد هولوگرام به گوش می رسد. افشانی در پاسخ به این سوال که آیا دو بخشنامه پابرجا خواهد ماند یا خیر؟ گفت: «من روش خودم را برای اداره شهر دارم و به زودی بخشنامه های من را خواهید دید.»

??همین چند کلمه بیم نقض بخشنامه مبارزه با فساد (شفاف سازی) و حذف هولوگرام ها را افزایش می‌دهد
مدیرعامل شرکت بیمه آتیه سازان حافظ به اعلام جزئیات نصب هولوگرام بیمه طلایی بر روی دفترچه های بیمه شاغلین آموزش و پرورش پرداخت و گفت: قرار بود هولوگرام های بیمه طلایی از 20 تیرماه توزیع شود که این امر با پنج، شش روز تاخیر نهایتا تا پایان تیرماه انجام خواهد شد.
استفاده از تکنولوژی هولوگرام برای جلوگیری از جعل

در فرآیند جعل و جلوگیری از آن "زمان "نقش اساسی دارد.جعل ابزارهای امنیتی مانند برچسب امنیتی ،مواد بسته بندی خاص و...در مدت زمان طولانی بسیارآسان است.تکنولوژی های ضد جعل به گونه ای طراحی شده اند تا نشان دهند جعل محصولات بیش از اینکه نافع باشد گران قیمت است.یکی از اقلام امنیتی هولوگرام است . یکی از مزیت های کلاهبرداری اجناس این است که جاعلان بسیاری از هزینه های اصلی دارندگان اصلی محصول مانند ابداع و ساخت را ندارد.تکنولوژی جلوگیری از کلاهبرداری باید به گونه ای باشد تا از مزیت های جعل جلوگیری کند و هزینه ی جعل محصول را بسیار گران تر از محصول اصلی کند.
هم چنین جاعلان می توانند محصول را با بهای اندک همانند دارندگان محصول تولید کند.برای جعل یک محصول زمان ارتباط تنگاتنگی میان زمان و هزینه وجود دارد.امکان جعل محصول و ابزارهای مرتبطه ی با آن در مدت زمان کوتاه و یا چند روز بسیار دشواراست وبا تغییر ابزارهای امنیتی دراین مدت زمان کوتاه امکان جعل محصول از کلاهبرداران سلب خواهد شد.
 
 هولوگرام  برای پیشگیری از جعل 
برسی همه هولوگرام های ضد جعل این گونه تعریف می شود : انسان توانایی ساخت آن را ندارد
 چیزهای غیرقابل جعل است.با وجود زمان و سرمایه ی کافی افراد قادرند تمام چیزهای غیر قابل جعل را بسازند.تمام فاکتورهای مربوطه برای جلوگیری از جعل به کار گرفته شده اند که به صورت دو قانون زیر آورده شده اند.
ایمنی جلوگیری از جعل یک سیستم تکامل یافته است.
-دارندگان محصولات انتزاعی دائما در جستجوی معرفی راه های جدید برای جلوگیری از کلاهبرداری هستند.
-جاعلان داءما راه های شناسایی این تکنولوژی و تسلط بر راه های جعل را پیگیری می کنند.

 تکنولوژی هولوگرام , تکنولوژی هولوگرام برای جلوگیری از جعل"/>
آشنایی با هولوگرام ابطال شونده
یکی از نمونه های بیشماری از هولوگرام ها را میتوان این ابطال شونده های نامید.شما در زندگی روزمره از انها بسیار استفاده میکنید اما شاید هیچگاه درباره این دسته از هولوگرام ها اطلاعاتی را جمع نکرده باشید.
هولوگرام ابطال شونده هولوگرامی است که بعد از الصاق بر روی سطح مورد نظر قابل برداشت نیست و در صورت تلاش برای برداشتن آن ت یب گردیده و از درجه اعتبار ساقط می شود.
هولوگرام ابطال شونده
کاربرد این هولوگرام برای جلوگیری از استفاده مجدد در موارد غیرقانونی بعد از کندن از روی سطح اصلی و استفاده بر روی سطوح دیگر می باشد.این قابلیت هولوگرام ابطال شوندگی در انواع مختلف آن می باشد .
بعنوان مثال :
طرح دار : “لانه زنبوری”
text دار : “canceled باطل شد” و “void”
و یا بصورت ت یب شونده full release 
 

 
 
 نیاز به وجود هولوگرام شفاف 
هولوگرام های شفاف از نظر کاربردی عالی هستند و نیاز افراد به آنها زیاد است در این مطلب برای شما مطلبی در این زمینه قرار دادیم که اگر ی نیاز به پوشش دادن اطلاعتی توسط هولوگرام را دارد  به گونه ای که اطلاعات مندرج در زیر هولوگرام نیز قابل رویت باشد ، استفاده از برچسب هولوگرام شفاف پیشنهاد میگردد .این برچسب ضمن دارابودن تمامی ویژگیهای امنیتی میتواند بصورت شفاف یا نیمه شفاف استفاده شود . ضمنا” نوع چاپ گرم ( stamp ) آن به گونه ای است که به هیچ عنوان کندن آن از روی سطح الصاق شده مقدور نمی باشد .پوشش امضاء ، مهر، اطلاعات پرسنلی ، اعداد، حروف و یا هرگونه اطلاعات مهم مندرج در اسنادی مثل چک ، اعتبار نامه ها ، اسناد تی ، کارتهای پرسنلی ، پایان نامه های تحصیلی و غیره از موارد کاربرد برچسب های هولوگرام شفاف میباش
کاربرد و اهمیت هولوگرام شفافاهمیت 
هولوگرام ها و اینکه کارایی آنها در چیست متفاوت است و در انواع گوناگونی وجود دارد. با بررسی بسیاری از آنها تا حدودی شما را آشنا کرده ایم در مورد یک نمونه از آنها  به نام هولوگرام شفاف کاربردشان در زیر گفته شده است :
* کارت های اعتباری، شناسائی، تردد و …
* مدارک شناسائی مانند شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت
* انواع گواهینامه، اسناد و مدارک
 
اطلاعات پنهان شده در تصاویر هولوگرامهر قطعه ای از هولوگرام جهت مشخصی از تصویر را در بر دارد ولی با این حال تمامی اطلاعات مرتبط با هولوگرام در آن جای دارد .هر قسمت از هولوگرام تمام اطلاعات مرتبط با کل تصویر را در بر دارد .حتی با برش گوشه ی هولوگرام می توان به تمامی قسمت هولوگرام دست یافت .با نگاه به زاویه دیدهای متفاوت تصاویر متعددی حاصل می گردد .معرفی  هولوگرام هاهولوگرام ها تصاویر سه بعدی حقیقی هستند .این حقیقت نمایانگر این است که در حین مشاهده ی تصویر با حرکت دادن سر می توان آن را در جهات دیگری مشاهده کنید .این مسئله نمایانگر قسمت های مخفی تصویر در دیگر زاویه های دیدمی باشد .سه تصویر زیر که مربوط به یک هولوگرام می باشد با نگاه به زاویه دیدهای متفاوت حاصل گردیده است .به حرکت سرباز پیاده در جلوی پادشاه که در زوایای متعدد قرار گرفته است دقت کنید .
اطلاعات پنهان شده در تصاویر هولوگرامهر قطعه ای از هولوگرام جهت مشخصی از تصویر را در بر دارد ولی با این حال تمامی اطلاعات مرتبط با هولوگرام در آن جای دارد .هر قسمت از هولوگرام تمام اطلاعات مرتبط با کل تصویر را در بر دارد .حتی با برش گوشه ی هولوگرام می توان به تمامی قسمت هولوگرام دست یافت .با نگاه به زاویه دیدهای متفاوت تصاویر متعددی حاصل می گردد .معرفی  هولوگرام هاهولوگرام ها تصاویر سه بعدی حقیقی هستند .این حقیقت نمایانگر این است که در حین مشاهده ی تصویر با حرکت دادن سر می توان آن را در جهات دیگری مشاهده کنید .این مسئله نمایانگر قسمت های مخفی تصویر در دیگر زاویه های دیدمی باشد .سه تصویر زیر که مربوط به یک هولوگرام می باشد با نگاه به زاویه دیدهای متفاوت حاصل گردیده است .به حرکت سرباز پیاده در جلوی پادشاه که در زوایای متعدد قرار گرفته است دقت کنید .
ک دای انتخابات فرانسه از هولوگرام برای شروع کمپین انتخاباتی کمک گرفت
ژان لوک ملانشن، سیاستمدار چپ‌گرای فرانسه، از هولوگرام برای حضور در دو شهر بزرگ این کشور و آغاز کمپین انتخاباتی خود استفاده کرد.

هولوگرام کارت پی وی سی به چه معناست؟

هولوگرام چیست؟
هولوگرام نوعی تصویر سه بعدی است که با استفاده از لیزر به وجود می آید. هولوگرام کارت پی وی سی پوششی بسیار نازک را بر روی کارت پی وی سی ایجاد می کند و امکان دسترسی مستقیم به متون و اطلاعات درج  شده روی کارت را غیر ممکن می نمایید. لازم به ذکر است که امکان برداشتن این لایه ی محافظ جهت دسترسی به کارت به علت ساختار خاص آن غیر ممکن است.

قابلیت های هولوگرام کارت پی وی سی
از قابلیت های هولوگرام کارت پی وی سی می توان به پیشگیری از دست بردن در اطلاعات کارت و افزایش امنیت کارت پی وی سی اشاره کرد. لازم به ذکر است که تولید هولوگرام کارت های پی وی سی با هر تیراژی ممکن است.

کاربردهای هولوگرام کارت پی وی سی
کارت پرسنلی حراست هاکارت های هدیهاستفاده جهت مصارف فوق امنیتیکارت های عابر بانککارت های اعتباری

ویژگی های هولوگرام کارت پی وی سی
قابل بازیافتاستفاده از نوار مغناطیسیاستفاده از rfidالصاق هولوگر ضای خاص

چاپ هولوگرام کارت پی وی سی
امکان چاپ بر روی انواع کارت های پی وی سی pvc و یا کارت هوشمند توسط سیستم چاپ کارت شناسایی وجود دارد. همچنین امکان رمزگذاری کارت های پی وی سی توسط این سیستم نیز، امنیت بالایی را در مقابل سوء استفاده های احتمالی به کاربر می دهد.

هولوگرام شفاف کارت پی وی سی
استفاده از هولوگرام شفاف بر روی کارت های پی وی سی pvc، ویژگی های امنیتی هولوگرام در سراسر کارت را افزایش می دهد، به صورتی که کلیه ی اطلاعات کارت قابل خواندن می باشد. استفاده از هولوگرام شفاف جلوه بصری زیبایی به کارت پی وی سی می دهد. این نوع هولوگرام  از اطلاعات درج شده بر روی کارت محافظت می نماید و مانع ایجاد هر نوع صدمه،خدشه و دستکاری کارت pvc می گردد.
 معرفی انواع هولوگرام
در دنیای امروز با توجه به اینکه علم به سرعت بسیار زیادی روبه پیشرفت است و از آنجایی که هر علم دارای ابزار های بسیار زیاد و نمونه های بسیار زیادی است لازم است که مااطلاعات خود را نسبت به این محصولات بالا ببریم.پس ادامه این مطلب را به معرفی نمونه های بسیار مختلفی از هولوگرام ها خواهیم پراخت. به طور کلی هولوگرام طی یک فرایند پیچیده اپتیکی ثبت می شود که در این پروسه پارامترهایی رعایت می شوند که باعث می شود هولوگرام به صورت سه بعدی مشاهده شود. چرا که نور با ویژگی های مشخص در طول متریال هولوگرام ثبت می شود و نه یک سطح 2 بعدی، به همین علت الگوی ثبت شده در روی هولوگرام دارای بعد سوم می باشد. با اندکی تغییر و اصلاح سیستم هولوگرافی ساده، می توان هولوگرام های متنوعی را با خصوصیات مختلف تولید کرد.

2d (دوبعدی): هولوگرام هایی که از تصاویر دو بعدی و گرافیکی تهیه می شوند و جلوه رنگی رنگین کمان دارند.
  3d (سه بعدی):  هولوگرام هایی حاصل از نوردهی مدل های سه بعدی واقعی با عمق طبیعی آن است.
  2d/3d (دوبعدی/سه بعدی):  ترکیب مدل های 3d با گرافیک های 2d
multiple (چندتایی): این نوع هولوگرام می توانند به صورت تلفیقی روی یک هولوگرام در لایه های مختلف چند تصویر قرار بگیرند.
dot matrix (دات ماتری ):  هولوگرامی که دارای ساختار نقطه ای می باشد و با تغییر زاویه دید می توان هر یک از نقاط یا دسته ای از آن ها را بارنگی متفاوت مشاهده کرد.
هولوگرام ت یب شونده چیستند؟
همانطور که میدانید ما در این سایت و وبلاگ به دنبال این هستیم که شما را با نمونه های بسیار زیادی از هولوگرام ها آشنا کنیم به همین منظور اطلاعات بسیار خوبی را درباره یکی دیگر از نمونه های هولوگرام ها با نام هولوگرام های ت یب شونده در نظر گرفته ایم .پس ادامه این مطلب را از دست ندهید چرا که برای شما بسیار مفید خواهد بود.
هولوگرام های ت یب شونده دارای زیر لایه های ت یب شونده ی متفاوتی هستند که پس از الصاق، در صورت اقدام به جدا  برچسب هولوگرام،‌ لایه ی فویل آن ت یب شده و روی سطح الصاق با قی می ماند. نحوه ی ت یب بستگی به فویل مصرفی دارد و طبق سفارش مشتری می تواند به صورت نوشته و یا الگویی خاص باشد.
مهمترین نمونه هولوگرام ت یب شونده
نمونه های زیر هولوگرام های ت یب شونده در طرح های مختلف است که متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان (ایران هولوگرام) می باشد.
برداری از تکنولوژی هولوگرام در سامسونگ سامسونگ در پی ارائه ی صفحه نمایش هایی است که به تکنولوژی هولوگرام مجهز هستند . به نقل از یک منبع خبری تکنولوژی هولوگرام ساسمونگ به مرحله ی بهره برداری رسیده و تکمیل شده است اما شرکت مردد است که آیا زمان برداری از آن فرارسیده است یا خیر . در حال حاضرصفحه نمایش های پیشرفته با تکنولوژی هولوگرام را مرکز تحقیقاتی سامسونگ را ارتقا می دهند . آشنایی با چالش تکنولوژی هولوگرام چالش های تکنیکی تکنولوزی هولوگرام با ابزارهای موبایل بر پایه ی ارسال تبلیغاتی به منظور تولید انبوه و یکپارچه سازی قاب ها با تلفیق کننده های ارتباطی است . بنابراین شرکت سامسونگ در صدد ارسال تکنولوژی هولوگرام به صفحه نمایش های ارتقا یافته قبل از برداری از ابزار موبایلی است .تصاویر هولوگرامی از طریق پوشش هایی که به داده های کمتری نسبت به تصاویر نشان داده شده در هوا بدون نیاز به صفحه نمایشگرهای پیشرفته نمایش داده می شوند .
  معرفی  برچسب امنیتی و هولوگرام هولوگرام که یک تصویر سه بعدی است تولید شده زیر دستگاه های لیزری است.برچسب امنیتی هولوگرام لایه به لایه و از لایه های متفاوتی ساخته شده است.علاوه بر این هولوگرام ها به جند دسته هولوگرام امنیتی، هولوگرام برجسته، هولوگرام دو بعدی، هولوگرام سه بعدی و ... تقسیم می شود.
اهمیت استفاده از برچسب های امنیتی هولوگرام ها درمیان چندین و چند هولوگرام، هولوگرام امنیتی از اهمیت خاصی برخوردار است وتولید آن طی پروسه ای پیشرفته و با دقت بالا صورت میگیرد.این برچسب ها از امن ترین هولوگرام ضد جعل است و دارای ویژگی های زیر می باشد:
غیر قابل انتقال از روی کالایی به کالای دیگر حتی با استفاده از روشهایی همچون حرارت، بخار و...حساسیت بالا و مخدوش شدن در صورت دستکاریمقاومت در برابر حرارت برای کالاهایی که در معرض حرارت می باشند.غیر قابل کپی برداری و تکثیر مجدد توسط سایر تولید کنندگاندارا بودن ظاهری بسیار زیبا و شکیلقابلیت تولید در اندازه ها و طرحهای گوناگونقابلیت استفاده و نصب بر روی انواع کالاها
چگونه هولوگرام  روی سطح کاغذ و سایر مواد قرار می گیرد؟
روش کاربرد اصولا شامل ” استمپ داغ” است که فویل روی سطح مورد نظر قرار گرفته- کاغذ پلاستیک یا هر چیز دیگر. در حین به کارگیری گرما و فشار, هولوگرام به طور دائمی به سطح می چسبد. هولوگرام به وجود آمده را می توان در موارد متعددی مانند بلیط, کوپن جایزه, بسته بندی, گواهینامه, چک , فرم های تجاری , برچسب, کارت های اعتباری و بانکی به کار گرفت.
مشابها, برچسب های هولوگرامی که خودشان دارای چسب هستند را نیز می توان به کار برد, آن ها را می توان مستقیما روی کالا و یا مدارک چسباند و روشی مناسب برای پیگیری کالا بوده و اص کالا را تا حد زیادی تایید می کند.
برچسب امنیتی
چاپ برچسب امنیتی
تولید برچسب امنیتی 
 بسته بندی دارویی هوشمند با هولوگرام  
تجاری سازی دارو های گران قیمت و بیو تکنولوژی باعث رشد رو بالا ی صنعت دارو سازی نسبت به بسته بندی های هوشمند می گردد مدیر اتحادیه ی بین المللی دارو میزان جهانی کلاهبرداری در دارو را حدود 200 بیلیون دلار در میان 36000داروساز اینترنتی تخمین زده است .اخیرا در مقاله ای که موضوع آن بسته بندی هوشمند دارو ها بود شرکت های پیشگام دارو سازی که حفاظت از سلامت بیماری و حسن شهرتشان از ملاک های اولیه شان بود مورد توجه قرار گرفتند .به دلیل در خطر بودن سلامت بیماران و حفظ حسن شهرت شرکت های دارویی از بسته بندی های هوشمند برای جلوگیری از نفوذ جاعلان به داروها استفاده می کنند.
 
جولوگیری از جعل دارو با استفاده از هولوگرام 
این مقاله دو نکته ی اساسی در برخورد با جاعلان به شکل بسته بندی های هوشمند ارائه کرده است:

هولوگرام ها
ریز نسخه ها
هولوگرام ها یکی از روش های بازدارنده شناخته شده اند که به سختی رونوشت می گردند و به شکل برچسب ها ،چسب های مهر دارو بسته بندی های پلاستیک بر روی محصولات درج می گردند.صنعت بسته بندی دارویی را که شما و اروپا بر پا شده است در سال 2013 در حدود 56?9بیلیون دلار تخمین زده شده است اما به نظر می رسد این مقدار در سال 2020 به حدود 83 بیلیون دلار برسد .

 

انواع هولوگرام
برچسب امنیتی
هولوگرافیانواع هولوگرام,
برچسب امنیتی,

هولوگرافی,
جولوگیری از جعل دارو"/>
آشنایی با نوار های هولوگرامی عمودی
این هولوگرام ها یک سری از تصاویر استریویی است که با چرخش هولوگرام و یا حرکت بیننده به حرکت در می آید و بدون نیاز به عینک های خاص سه بعدی دیده می شوند .هولوگرام نهایی یک تصویر سه بعدی خواهد بود که از زاویه دیدهای متفاوت قابل مشاهده می باشد .برای مثال چشم راست به قاب یک نگاه می کند در حالی که چشم چپ قاب ده یا یازده را مشاهده می کند .
این هولوگرام  ها که در اوایل سال 1970 بنیاد شده اند فرآیند هولوگرام رنگین کمانی را با میزان ترکیب می کنند .با قرار دادن یک فرد بر روی گردونه ی چرخان 35 میلی متری و قرار دادن پایه ی دوربین در یک موقعیت ثابت یک کوتاه از یک شی چرخان که یک دور کامل را طی می کند ساخته می شود .سپس این از طریق سیستم های هولوگرافی خاصی به صورت نوارهای هولوگرامی عمودی به درازای دوازده اینچ در می آیند .
چگونگی ساخت هولوگرام 
با ارتقای گرافیک های کامپیوتری امکان ساخت هولوگرام ها از داده های دیجیتالی فراهم گردید .اولین تصاویر مربوط به هولوگرام ها در اوا سال 1970 و با رونوشت تصاویر دیجیتالی بر روی ها حاصل گردید که بعدها از این تکنولوژی برای انتقال لحظاتی از ع ها به هولوگرام ها استفاده شد .هولوگرام ها نیز بر سطوح صاف نیز ساخته شدند که سر آغازی برای تولید هولوگرام های بسیار بزرگ به پهنای یک متر بودند .
,تولید هولوگرام ,هولوگرام ها,هولوگرام ,آشنایی با نوار های هولوگرامی عمودی"/>
آشنایی با نوار های هولوگرامی عمودی
این هولوگرام ها یک سری از تصاویر استریویی است که با چرخش هولوگرام و یا حرکت بیننده به حرکت در می آید و بدون نیاز به عینک های خاص سه بعدی دیده می شوند .هولوگرام نهایی یک تصویر سه بعدی خواهد بود که از زاویه دیدهای متفاوت قابل مشاهده می باشد .برای مثال چشم راست به قاب یک نگاه می کند در حالی که چشم چپ قاب ده یا یازده را مشاهده می کند .
این هولوگرام  ها که در اوایل سال 1970 بنیاد شده اند فرآیند هولوگرام رنگین کمانی را با میزان ترکیب می کنند .با قرار دادن یک فرد بر روی گردونه ی چرخان 35 میلی متری و قرار دادن پایه ی دوربین در یک موقعیت ثابت یک کوتاه از یک شی چرخان که یک دور کامل را طی می کند ساخته می شود .سپس این از طریق سیستم های هولوگرافی خاصی به صورت نوارهای هولوگرامی عمودی به درازای دوازده اینچ در می آیند .
چگونگی ساخت هولوگرام 
با ارتقای گرافیک های کامپیوتری امکان ساخت هولوگرام ها از داده های دیجیتالی فراهم گردید .اولین تصاویر مربوط به هولوگرام ها در اوا سال 1970 و با رونوشت تصاویر دیجیتالی بر روی ها حاصل گردید که بعدها از این تکنولوژی برای انتقال لحظاتی از ع ها به هولوگرام ها استفاده شد .هولوگرام ها نیز بر سطوح صاف نیز ساخته شدند که سر آغازی برای تولید هولوگرام های بسیار بزرگ به پهنای یک متر بودند .
,تولید هولوگرام ,هولوگرام ها,هولوگرام ,آشنایی با نوار های هولوگرامی عمودی"/>
هولوگرام ,کاربرد هولوگرام ,هولگرام ,هولوگرام در پزشکی ,هولوگرام چندگانه ,ثبت هولوگرام ,هولوگرافی در پزشکی ,تصاویر هولوگرافی
آغاز توزیع هولوگرام بیمه طلایی فرهنگیان افشین مقصودی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: از امروز توزیع هولوگرام بیمه طلایی فرهنگیان در تعاونی های آموزش و پرورش تهران آغاز می شود و طی روزهای آینده به ادارات شهرستان ها نیز تحویل خواهد شد. وی ادامه داد: تعداد این هولوگرام ها در مرحله اول یک میلیون و 500 هزار عدد است و در صورت تقاضای بیشتر به تعداد آنها افزوده خواهد شد، نصب این هولوگرام بر روی دفترچه هر فرد فرهنگی، به معنای پوشش بیمه طلایی برای وی خواهد بود. مدیرعامل شرکت بیمه آتیه سازان حافظ همچنین گفت: افراد صاحب دفترچه های نشاندار، می توانند با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد از خدمات درمانی بدون سقف هزینه ای برخوردار شوند. وی افزود: ادارات تعاونی آموزش و پرورش بر اساس تاریخ های مشخص، زمان حضور فرهنگیان برای نصب هولوگرام ها بر روی دفترچه بیمه را به اطلاع آنها می رساند. مقصودی خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای رفاه بیشتر فرهنگیان در دریافت خدمات درمانی انجام شده است.
چگونه هولوگرام ، بدون کاغذ چاپ هولوگرامی روی سطح کاغذ و یا سایر مواد قرار می گیرد؟
روش کاربرد اصولا شامل ” استمپ داغ” است که فویل روی سطح مورد نظر قرار گرفته- کاغذ پلاستیک یا هر چیز دیگر. در حین به کارگیری گرما و فشار, هولوگرام به طور دائمی به سطح می چسبد. هولوگرام به وجود آمده را می توان در موارد متعددی مانند بلیط, کوپن جایزه, بسته بندی, گواهینامه, چک , فرم های تجاری , برچسب, کارت های اعتباری و بانکی به کار گرفت.
مشابها, برچسب های هولوگرامی که خودشان دارای چسب هستند را نیز می توان به کار برد, آن ها را می توان مستقیما روی کالا و یا مدارک چسباند و روشی مناسب برای پیگیری کالا بوده و اص کالا را تا حد زیادی تایید می کند.
برچسب امنیتی
چاپ برچسب امنیتی
تولید برچسب امنیتی 
فرهنگیان برای دریافت خسارت فعلا نیاز به الصاق هولوگرام بر روی دفترچه ها ندارند
فرهنگیان برای دریافت خسارت فعلا نیاز به الصاق هولوگرام بر روی دفترچه ها ندارند فرشید سیاری گفت: با توجه به این که هولوگرام بیمه طلایی باید از ضریب امنیتی بالایی برخوردار باشد به محض آماده شدن، این هولوگرام ها بر روی دفترچه های بیمه الصاق خواهد شد و تا آن زمان فرهنگیان عضو برای دریافت خسارت نیازی به الصاق هولوگرام بر روی دفترچه ها ندارند.
وی به پرسش هایی در خصوص بیمه ی طلایی چنین پاسخ داد:


1- بیمه طلایی از چه زمانی مطرح شد و چه تعداد از فرهنگیان عضو آن هستند؟

این وزارت در راستای تامین حداکثری هزینه های درمانی فرهنگیان محترم از سال 1389 قرارداد بیمه تکمیلی درمان را تحت عنوان بیمه طلایی با شرکت بیمه ایران منعقد نمود و طی چهار سال متوالی بیش از 000/900/1 نفر از فرهنگیان و خانواده آن ها تحت پوشش این بیمه قرار گرفته و از مزایای آن بهره مند شدند.
فرهنگیان برای دریافت خسارت فعلا نیاز به الصاق هولوگرام بر روی دفترچه ها ندارند
فرهنگیان برای دریافت خسارت فعلا نیاز به الصاق هولوگرام بر روی دفترچه ها ندارند فرشید سیاری گفت: با توجه به این که هولوگرام بیمه طلایی باید از ضریب امنیتی بالایی برخوردار باشد به محض آماده شدن، این هولوگرام ها بر روی دفترچه های بیمه الصاق خواهد شد و تا آن زمان فرهنگیان عضو برای دریافت خسارت نیازی به الصاق هولوگرام بر روی دفترچه ها ندارند.
وی به پرسش هایی در خصوص بیمه ی طلایی چنین پاسخ داد:


1- بیمه طلایی از چه زمانی مطرح شد و چه تعداد از فرهنگیان عضو آن هستند؟

این وزارت در راستای تامین حداکثری هزینه های درمانی فرهنگیان محترم از سال 1389 قرارداد بیمه تکمیلی درمان را تحت عنوان بیمه طلایی با شرکت بیمه ایران منعقد نمود و طی چهار سال متوالی بیش از 000/900/1 نفر از فرهنگیان و خانواده آن ها تحت پوشش این بیمه قرار گرفته و از مزایای آن بهره مند شدند.
تکنولوژی تشکیل چندین هولوگرام در یک صفحه
یک دستیار علم مواد و فیزیک کاربردی به نام آندری فاررون با متصل سیلی ا ید و صفحات آلومنیومی با ده ها میلیون صفحه ی سیلی ی کوچک امکان تشکیل چندین هولوگرامدر یک صفحه را ایجاد کرد . هر یک از صفحات نانو با توجه به زاویه ی تابش نور آن را در جهات مختلف بازتاب مب دهد . بنابراین همین امر سبب می شود تا در یک صفحه امکان ایجاد بیشتر از یک صفحه باشد . برای مثال در صورت اصابت نور به صفحه در زاویه ی صفردرجه تصویرها سیاه خواهد بود و در صورت اصابت نور به صفحه در زاویه ی سی درجه تصاویر سفید خواهد بود.
نظریه فارون درمورد هولوگرام

فارون مولف ارشد مقاله ی مواد جدید گفت :"هر صفحه به یقین قابلیت رمز گشایی بیش از یک تصویر بدون تفکیک در صفحه را دارد."وی در جایی دیگر اعلام کرد:"تلاش های قبل به منظور قراردادن دو تصویر در یک صفحه به کنارهم قرارگیری دو تصویر منتهی شد.این اولین زمانی بود که از دسترس بودن عنصر های تصویری برای هر ع آگاه شدیم."

به منظور اثبات این ادعا فارون و سیده مهسا کمالی دانشجوی فارغ حصیل ک ک صفحه ای را ابداع د که با تابش نور در زاویه ی صفر درجه هولوگرام لوگوی ک ک نمایش داده می شود و با تابش نور در زاویه ی سی درجه هولوگرام لوگوی سازمان انرژی وانفعلات مواد نمایش داده می شود.

این فرآیند با مشقت بسیار عملی شد.کمالی اولین مولف مقاله ی بررسی های فیزیکی چنیت گفت:"در آغاز مجموعه ای از صفحات نانو با اطلاعاتی مرتبط به تابش نور با توجه به شکل و زاویه ی تابش را جمع آوری کردیم.در کنارآن هر دو تصویر موجود در صفحه را عنصر با عنصر ادغام کردیم."