دانشجویان بهداشت محیط

ایلنا نوشت: معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: آمار خودکشی دانشجویان در محیط های ی به صفر رسیده است و متاسفانه فقط یک دانشجو سال گذشته در خارج از محیط خودکشی موفق داشت.
در میان افرادی که تلاش می کنند با اعتراض های خود، نظر وزارت بهداشت را تغییر دهند، حضور دانشجویان دوره های تخصصی پر رنگ بود؛ این افراد به هدف تحت فشار قرار دادن وزارت بهداشت، از حضور در کلاس ها و محل های آموزشی خودداری د؛ اما به نظر می رسد جریمه ای که وزارت بهداشت برای این کار آنان در نظر گرفته، بیشتر از قصوری است که آنان در مواجهه با قانون در پیش گرفته اند.
نوزدهمین همایش ملّی بهداشت محیط در آبان ماه سال گذشته، عنوان اولین همایش بین المللی را نیز به خود گرفت؛ امّا این بار یک پسوند به آن اضافه شده بود که از همان اول به نظرم خیلی ناچسب می آمد: «بهداشت محیط و توسعه پایدار» ادامه مطلب...
پاو وینت بررسی کاربرد gis در بهداشت و محیط زیست
رییس دانشکده بهداشت اوز لارستان گفت:طرح رویش ویژه دانشجویان ورودی جدید این دانشکده برگزار شد. محمد رضا عرفانی ، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت:در قالب اجرای این طرح ، اردویی به مدت پنج روز برای آشنایی دانشجویان ورودی جدید با دانشکده بهداشت اوز ، رشته تحصیلی بهداشت و همچنین شهر اوز برگزار شد.

وی افزود:برای سال تحصیلی جدید امسال 23 نفر از طریق آزمون سراسری در دانشکده بهداشت اوز پذیرفته شدند و با احتساب این تعداد شمار دانشجویان این دانشکده به 65 نفر افزایش یافته است.

عرفانی گفت: در خاتمه این اردو به دانشجویان برتر و اعضای هیات امنای دانشکده بهداشت لوح تقدیر اهدا شد.
پاو وینت بررسی کاربرد gis در بهداشت و محیط زیست
رییس شورای سیاستگذاری بهداشت روان دانشجویان وزارت بهداشت گفت: نیازمند زمینه سازی برای عملکرد آگاهانه در حوزه بهداشت روان دانشجویان هستیم که ارتقای سلامت روان در دانشجویان علوم پزشکی یک ضرورت است.
پاو وینت بررسی کاربرد gis در بهداشت و محیط زیست
به صفحه فایل پاو وینت بررسی کاربرد gis در بهداشت و محیط زیست خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تا کنون، بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت، 940 هزار مورد بازرسی بهداشتی انجام شده است.
دوره آموزشی بهداشت و حفاظت محیط زیست ویژه مربیان بهداشت و سلامت مدارس در لرستان برگزار شد. ادامه: برگزاری دوره آموزشی بهداشت و حفاظت محیط زیست در لرستان
طرح پلان hse (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) در معادنطرح-پلان-hse-(ایمنی-بهداشت-و-محیط-زیست)-در-معادنپروژه و تحقیق رشته های بهداشت حرفه ای، بهداشت محیط، ایمنی، محیط زیست و رشته های مرتبط، بخشی از مقدمه: بسیاری از معادن از نقطه نظر ایمنی و بهداشت وضع بدی دارند. خطرات و بیماریهای ناشی از کار در معادن و مرگ زودرس امری طبیعی به نظر می رسد. رعایت این مسئولیت کلیه افرادی است که در صنعت به کار اشتغال ... فایل


تحقیق مقایسه بهداشت روانی دانشجویان سیگاری و غیر سیگاری در
تحقیق-مقایسه-بهداشت-روانی-دانشجویان-سیگاری-و-غیر-سیگاری-در- تحقیق با موضوع مقایسه بهداشت روانی دانشجویان سیگاری و غیر سیگاری مشهد، در قالب word و در 187 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه تحقیق: در هر جامعه­ ای، نیروی فعال و جوان به عنوان یکی از ذخایر و سرمایه­ های آن جامعه محسوب و مطرح فایل

 
از آنجایی که معیار پذیرش  آزاد در کلیه رشته محل ها اعم از رشته  ی بهداشت محیط ، تراز یا نمره کل داوطلبان است برای امتحان شانس قبولی خود در انتخاب رشته آزاد 97 در رشته  ی بهداشت محیط  در سهمیه ایثارگران 25 درصدی ، صرفا اطلاع از آ ین تراز قبولی ی بهداشت محیط آزاد در کنکور 96 کفایت می کند . بنابراین در این مقاله برای علاقه مندان به انتخاب رشته  ی بهداشت محیط ، آ ین تراز قبولی ی بهداشت محیط آزاد 96 – 97 در واحد های عادی و ظرفیت مازاد خودگردان را گردآوری کرده ایم تا با مقایسه تراز خود در کارنامه کنکور 97 و تراز های زیر ، به شانس قبولی خود در رشته  ی بهداشت محیط پی ببرید .
ادامه مطلب...

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص ضمن ارایه توصیه‌های بهداشت محیطی به مردم در ماه مبارک رمضان، بر همکاری متصدیان و شاغلین مراکز تهیه غذا با ین و بازرسین بهداشت محیط تاکید کرد.
 
لینک خبر
 
 

 
از آنجایی که معیار پذیرش  آزاد در کلیه رشته محل ها اعم از رشته  ی بهداشت محیط ، تراز یا نمره کل داوطلبان است برای امتحان شانس قبولی خود در انتخاب رشته آزاد 97 در رشته  ی بهداشت محیط در سهمیه عادی ، صرفا اطلاع از آ ین تراز قبولی ی بهداشت محیط آزاد در کنکور 96 کفایت می کند . بنابراین در این مقاله برای علاقه مندان به انتخاب رشته  ی بهداشت محیط ، آ ین تراز قبولی ی بهداشت محیط آزاد 96 – 97 در واحد های عادی و ظرفیت مازاد خودگردان را گردآوری کرده ایم تا با مقایسه تراز خود در کارنامه کنکور 97 و تراز های زیر ، به شانس قبولی خود در رشته  ی بهداشت محیط پی ببرید .


ادامه مطلب...
دستورالعمل های بهداشت محیط در بیمارستان
اولین همایش بهداشت حرفه ای سال 1393 کارشناسان بهداشت حرفه ای شهرستان ری در تاریخ 1/4/1393 با میزبانی شرکت نفت بهران در مرکز فرهنگی تربیتی فاطمیه باقر شهر با حضور کارشناسان بهداشت حرفه ای و پزشکان ومسئولین hse کارخانجات شهرستان ری و با حضور جناب آقای عبدالرحمان بهرامی ریاست محترم بهداشت حرفه ای اداره کل سلامت محیط وکار برگزار گردید در این همایش آقایان الستی از نفت بهران ، محمد رضا رنجبران کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای شهرستان ری ، بهرامی ، صابر مرادی و سپهر وفایی در خصوص بهداشت حرفه ای و نقش آن در توسعه پایدار وهمچنین اه بهداشت حرفه ای و خطرات محیط کار سخنرانی د و مقرر گردید که همکاران شاغل در صنایع ، ارزی عوامل زیان آور محیط کار و ارگونومی را در اولویت کار خود قرار داده و برفعالیت شرکتهای ارائه کننده خدمات طب کار و بهداشت حرفه ای نظارت داشته باشند و به طور فصلی آمار فعالیت بهداشت حرفه ای اقدامات اصلاحی و بهسازی های انجام شده و همچنین حوادث ناشی از کار را به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ری ارسال نمایند .
دوره آموزشی حفاظت و بهداشت محیط زیست ویژه معلمین بهداشت و سلامت مدارس برگزار شد.
تعریف بهداشت : بهداشت یک ح کامل سلامت جسمی روانی و اجتماعی است . برای برخورداری از بهداشت خوب باید نظافت و بهداشت اعضای بدن تغذیه ، خواب و استراحت ، ورزش و تفریح ، عدم اعتیاد ، مراقبتهای پزشکی رعایت گردد و بهبود شیوه زندگی آموزش داده شود .
با عنایت به ماده یک قانون تشکیلات ووظائف وزارت بهداشت وآموزش پزشکی مهمترین هدف بهدا شت محیط در کنار سا یر وا حد ها تا مین بهدا شت عمومی و ارتقاء سطح آن از طریق اجرای برنامه های بهداشتی در زمینه بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع وفروش مواد غذایی ؛اماکن عمومی؛ کنترل کیفیت آب و مواد غذایی؛ دفع مواد زائد جامد ؛ مبارزه با بندپایان وغیره ....می باشد که دراین راستا پزشکان ؛ کارشناسان وکاردانهاوهمچنین بهورزان شاغل درمراکز بهداشت درمانی وخانه های بهداشت در سطح شهر وروستا با پایش مستمر خود سعی در نیل به این هدف را دارند . حال قبل از اینکه به برنامه های بهداشت محیط در نظام شبکه بپردازیم لازم است که به چند تعریف و اصطلاح مهم در اینجا اشاره کنیم ... ادامه مطلب
گرامیداشت روز جهانی بهداشت محیط به استحضار جامعه بهداشت محیط ایران می رساند که همزمان را با فرارسیدن روز جهانی بهداشت محیط (26 سپتامبر)، قرار است تا پنجمین و ششمین جشنواره علمی بهداشت محیط، در روز شنبه 5 مهر ماه 93 برگزار گردد. در این مراسم که به منظور تجلیل از مقام و منزلت اعضای هیئت علمی، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان بهداشت محیط برگزار خواهد شد از برگزیدگان پنجمین و ششمین جشنواره علمی بهداشت محیط تقدیر به عمل خواهد آمد. همچنین قرار است مراسمی نیز جهت گرامیداشت شهید جامعه بهداشت محیط "مرحوم محسن باقری" برگزار گردد. امسال برای اولین بار قرار است تا روز جهانی بهداشت محیط در ایران گرامی داشته شود. لذا صمیمانه از کلیه اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و کارشناسان جامعه بهداشت محیط دعوت می گردد تا با حضور پرشور خود در این مراسم باعث اعتلای بیشتر رشته بهداشت محیط شده و با همدلی و اتحاد تلاش شود تا "روز جهانی بهداشت محیط" در تقویم ملی ایران ثبت گردد. این مهم محقق نمی گردد مگر با حضور پررنگ همه اعضای جامعه بزرگ بهداشت محیط ایران. زمان: شنبه 5 مهر ماه 93 ساعت 9 صبح مکان: تهران، شهرک غرب، وزارت بهداشت، بلوک b، سالن جواد (ع) پوستر جشنواره منبع : http://www.iaeh.ir
رئیس دفتر سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تجهیز لوازم پیشرفته برای بازرسان بهداشت محیط خبر داد.
در ایام نوروز نقش بازدارنده بازرسین بهداشت محیط بوشهر در تخلفات بهداشتی، پررنگ تر می شود.
معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: آمار خودکشی دانشجویان در محیط های ی به صفر رسیده است.
بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در وزارت بهداشت ۱۱۰ هزار نفر به صورت قراردادی و تبصره ۳ و ۴ فعال هستند که وزارت بهداشت باید از محل درآمدهای خود حقوق های این افراد را پرداخت کند
جزوات بهداشت محیط ایمنی محیط زیست
معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: حدود ۱۹۹۰ خانه بهداشت ساخته ایم و به دنبال بهبود سیستم های بهداشت روستایی هستیم.رشته کاردانی بهداشت محیط از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته کاردانی بهداشت محیط در های  تی روزانه صورت می گیرد . البته در رشته کاردانی بهداشت محیط آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته کاردانی بهداشت محیط ، ظرفیت این رشته در ها و دوره های مختلف و همچنین های پذیرنده رشته کاردانی بهداشت محیط در انتخاب رشته تجربی را معرفی کنیم .


” پذیرش در رشته کاردانی بهداشت محیط در های تی روزانه صورت می گیرد “
ادامه مطلب...
رشته آموزش بهداشت برگرفته از علوم تربیتی باهدف آموزش بهداشت و تغییر رفتارهای سوء درجامعه میباشد از آنجا که آموزش بهداشت از ارکان اصلی سطح اول پیشگیری میباشد وجزء اصول phc(مراقبتهای اولیه سلامت ) میباشد در جهت پیشگیری از بیماریها با استفاده از ابزارها و مکانیسم های مختلف آموزشی گام برمیدارد .
بازارکار رشته آموزش بهداشت درمراکز بهداشت وخانه های بهداشت جهت آموزش به عموم خانواده ها است کاربرد دیگر رشته در مراکز پژوهشی وآموزشی است . از نظر رقابت 1231 نفر شرکت کننده دارد ،مدارک تحصیلی مورد پذیرش دراین رشته کارشناسی بهداشت عمومی _ علوم اجتماعی _ روانشناسی _ علوم نربیتی _ پرستاری _ ماماثی- بهداشت محیط -بهداشت حرفه ای - مدیریت خدمات بهداشتی درمانی- هوشبری - ااناق عمل است .
ادامه مطلب
 
رشته بهداشت محیط یکی از گروه های آزمایشی آزمون ورودی های علوم پزشکی در مقطع  ی وزارت بهداشت است . هدف از دوره ی بهداشت محیط ، تامین نیروی متخصص جهت کادر آموزشی ، پژوهشی و اجرایی مورد نیاز موسسات آموزش عالی ، تحقیقاتی و اجرایی کشور و تامین متخصصانی است که بتوانند در موسسات تحقیقاتی ، برنامه ریزی ، مدیریتی و اجرایی اعم از بخش خصوصی یا تی در کلیه مسائل زیست محیطی صاحب نظر بوده و خدمات لازم را در زمینه های مورد نظر ارائه نموده یا از طریق پژوهش به پیشرفت و گسترش دانش محیط زیست کمک نمایند . رشته بهداشت محیط جز رشته های علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی است . سال گذشته این رشته در های اصفهان ، اهواز ، ایران ، تبریز ، تهران ، تربیت مدرس ، شهید بهشتی ، شیراز ، کرمان ، یزد و همدان در دوره های عادی و شهریه پرداز دانشجو پذیرش کرده است . علاقه مندان به رشته بهداشت محیط که در زمان ثبت نام ی وزارت بهداشت 97 ، فرم اطلاعات ثبت نامی خود را تکمیل کرده اند ، می بایست با برنامه ریزی دقیق و مطالعه منابع مفید خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند که در ادامه به بررسی مدارک تحصیلی مورد پذیرش ،دروس و ضرایب و منابع ی بهداشت محیط وزارت بهداشت 97 می پردازیم .


ادامه مطلب...