دانشجویان بهداشت محیط

ایلنا نوشت: معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: آمار خودکشی دانشجویان در محیط های ی به صفر رسیده است و متاسفانه فقط یک دانشجو سال گذشته در خارج از محیط خودکشی موفق داشت.
نوزدهمین همایش ملّی بهداشت محیط در آبان ماه سال گذشته، عنوان اولین همایش بین المللی را نیز به خود گرفت؛ امّا این بار یک پسوند به آن اضافه شده بود که از همان اول به نظرم خیلی ناچسب می آمد: «بهداشت محیط و توسعه پایدار» ادامه مطلب...
در میان افرادی که تلاش می کنند با اعتراض های خود، نظر وزارت بهداشت را تغییر دهند، حضور دانشجویان دوره های تخصصی پر رنگ بود؛ این افراد به هدف تحت فشار قرار دادن وزارت بهداشت، از حضور در کلاس ها و محل های آموزشی خودداری د؛ اما به نظر می رسد جریمه ای که وزارت بهداشت برای این کار آنان در نظر گرفته، بیشتر از قصوری است که آنان در مواجهه با قانون در پیش گرفته اند.
پاو وینت بررسی کاربرد gis در بهداشت و محیط زیست
پاو وینت بررسی کاربرد gis در بهداشت و محیط زیست
رییس دانشکده بهداشت اوز لارستان گفت:طرح رویش ویژه دانشجویان ورودی جدید این دانشکده برگزار شد. محمد رضا عرفانی ، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت:در قالب اجرای این طرح ، اردویی به مدت پنج روز برای آشنایی دانشجویان ورودی جدید با دانشکده بهداشت اوز ، رشته تحصیلی بهداشت و همچنین شهر اوز برگزار شد.

وی افزود:برای سال تحصیلی جدید امسال 23 نفر از طریق آزمون سراسری در دانشکده بهداشت اوز پذیرفته شدند و با احتساب این تعداد شمار دانشجویان این دانشکده به 65 نفر افزایش یافته است.

عرفانی گفت: در خاتمه این اردو به دانشجویان برتر و اعضای هیات امنای دانشکده بهداشت لوح تقدیر اهدا شد.
پاو وینت بررسی کاربرد gis در بهداشت و محیط زیست
به صفحه فایل پاو وینت بررسی کاربرد gis در بهداشت و محیط زیست خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
رییس شورای سیاستگذاری بهداشت روان دانشجویان وزارت بهداشت گفت: نیازمند زمینه سازی برای عملکرد آگاهانه در حوزه بهداشت روان دانشجویان هستیم که ارتقای سلامت روان در دانشجویان علوم پزشکی یک ضرورت است.
مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تا کنون، بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت، 940 هزار مورد بازرسی بهداشتی انجام شده است.
دوره آموزشی بهداشت و حفاظت محیط زیست ویژه مربیان بهداشت و سلامت مدارس در لرستان برگزار شد. ادامه: برگزاری دوره آموزشی بهداشت و حفاظت محیط زیست در لرستان
طرح پلان hse (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) در معادنطرح-پلان-hse-(ایمنی-بهداشت-و-محیط-زیست)-در-معادنپروژه و تحقیق رشته های بهداشت حرفه ای، بهداشت محیط، ایمنی، محیط زیست و رشته های مرتبط، بخشی از مقدمه: بسیاری از معادن از نقطه نظر ایمنی و بهداشت وضع بدی دارند. خطرات و بیماریهای ناشی از کار در معادن و مرگ زودرس امری طبیعی به نظر می رسد. رعایت این مسئولیت کلیه افرادی است که در صنعت به کار اشتغال ... فایل

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص ضمن ارایه توصیه‌های بهداشت محیطی به مردم در ماه مبارک رمضان، بر همکاری متصدیان و شاغلین مراکز تهیه غذا با ین و بازرسین بهداشت محیط تاکید کرد.
 
لینک خبر
 
 تحقیق مقایسه بهداشت روانی دانشجویان سیگاری و غیر سیگاری در
تحقیق-مقایسه-بهداشت-روانی-دانشجویان-سیگاری-و-غیر-سیگاری-در- تحقیق با موضوع مقایسه بهداشت روانی دانشجویان سیگاری و غیر سیگاری مشهد، در قالب word و در 187 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه تحقیق: در هر جامعه­ ای، نیروی فعال و جوان به عنوان یکی از ذخایر و سرمایه­ های آن جامعه محسوب و مطرح فایل

دستورالعمل های بهداشت محیط در بیمارستان
اولین همایش بهداشت حرفه ای سال 1393 کارشناسان بهداشت حرفه ای شهرستان ری در تاریخ 1/4/1393 با میزبانی شرکت نفت بهران در مرکز فرهنگی تربیتی فاطمیه باقر شهر با حضور کارشناسان بهداشت حرفه ای و پزشکان ومسئولین hse کارخانجات شهرستان ری و با حضور جناب آقای عبدالرحمان بهرامی ریاست محترم بهداشت حرفه ای اداره کل سلامت محیط وکار برگزار گردید در این همایش آقایان الستی از نفت بهران ، محمد رضا رنجبران کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای شهرستان ری ، بهرامی ، صابر مرادی و سپهر وفایی در خصوص بهداشت حرفه ای و نقش آن در توسعه پایدار وهمچنین اه بهداشت حرفه ای و خطرات محیط کار سخنرانی د و مقرر گردید که همکاران شاغل در صنایع ، ارزی عوامل زیان آور محیط کار و ارگونومی را در اولویت کار خود قرار داده و برفعالیت شرکتهای ارائه کننده خدمات طب کار و بهداشت حرفه ای نظارت داشته باشند و به طور فصلی آمار فعالیت بهداشت حرفه ای اقدامات اصلاحی و بهسازی های انجام شده و همچنین حوادث ناشی از کار را به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ری ارسال نمایند .
تعریف بهداشت : بهداشت یک ح کامل سلامت جسمی روانی و اجتماعی است . برای برخورداری از بهداشت خوب باید نظافت و بهداشت اعضای بدن تغذیه ، خواب و استراحت ، ورزش و تفریح ، عدم اعتیاد ، مراقبتهای پزشکی رعایت گردد و بهبود شیوه زندگی آموزش داده شود .
دوره آموزشی حفاظت و بهداشت محیط زیست ویژه معلمین بهداشت و سلامت مدارس برگزار شد.
با عنایت به ماده یک قانون تشکیلات ووظائف وزارت بهداشت وآموزش پزشکی مهمترین هدف بهدا شت محیط در کنار سا یر وا حد ها تا مین بهدا شت عمومی و ارتقاء سطح آن از طریق اجرای برنامه های بهداشتی در زمینه بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع وفروش مواد غذایی ؛اماکن عمومی؛ کنترل کیفیت آب و مواد غذایی؛ دفع مواد زائد جامد ؛ مبارزه با بندپایان وغیره ....می باشد که دراین راستا پزشکان ؛ کارشناسان وکاردانهاوهمچنین بهورزان شاغل درمراکز بهداشت درمانی وخانه های بهداشت در سطح شهر وروستا با پایش مستمر خود سعی در نیل به این هدف را دارند . حال قبل از اینکه به برنامه های بهداشت محیط در نظام شبکه بپردازیم لازم است که به چند تعریف و اصطلاح مهم در اینجا اشاره کنیم ... ادامه مطلب
گرامیداشت روز جهانی بهداشت محیط به استحضار جامعه بهداشت محیط ایران می رساند که همزمان را با فرارسیدن روز جهانی بهداشت محیط (26 سپتامبر)، قرار است تا پنجمین و ششمین جشنواره علمی بهداشت محیط، در روز شنبه 5 مهر ماه 93 برگزار گردد. در این مراسم که به منظور تجلیل از مقام و منزلت اعضای هیئت علمی، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان بهداشت محیط برگزار خواهد شد از برگزیدگان پنجمین و ششمین جشنواره علمی بهداشت محیط تقدیر به عمل خواهد آمد. همچنین قرار است مراسمی نیز جهت گرامیداشت شهید جامعه بهداشت محیط "مرحوم محسن باقری" برگزار گردد. امسال برای اولین بار قرار است تا روز جهانی بهداشت محیط در ایران گرامی داشته شود. لذا صمیمانه از کلیه اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و کارشناسان جامعه بهداشت محیط دعوت می گردد تا با حضور پرشور خود در این مراسم باعث اعتلای بیشتر رشته بهداشت محیط شده و با همدلی و اتحاد تلاش شود تا "روز جهانی بهداشت محیط" در تقویم ملی ایران ثبت گردد. این مهم محقق نمی گردد مگر با حضور پررنگ همه اعضای جامعه بزرگ بهداشت محیط ایران. زمان: شنبه 5 مهر ماه 93 ساعت 9 صبح مکان: تهران، شهرک غرب، وزارت بهداشت، بلوک b، سالن جواد (ع) پوستر جشنواره منبع : http://www.iaeh.irرشته کاردانی بهداشت محیط از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته کاردانی بهداشت محیط در های  تی روزانه صورت می گیرد . البته در رشته کاردانی بهداشت محیط آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته کاردانی بهداشت محیط ، ظرفیت این رشته در ها و دوره های مختلف و همچنین های پذیرنده رشته کاردانی بهداشت محیط در انتخاب رشته تجربی را معرفی کنیم .


” پذیرش در رشته کاردانی بهداشت محیط در های تی روزانه صورت می گیرد “
ادامه مطلب...
رئیس دفتر سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تجهیز لوازم پیشرفته برای بازرسان بهداشت محیط خبر داد.
در ایام نوروز نقش بازدارنده بازرسین بهداشت محیط بوشهر در تخلفات بهداشتی، پررنگ تر می شود.
 
رشته بهداشت محیط یکی از گروه های آزمایشی آزمون ورودی های علوم پزشکی در مقطع  ی وزارت بهداشت است . هدف از دوره ی بهداشت محیط ، تامین نیروی متخصص جهت کادر آموزشی ، پژوهشی و اجرایی مورد نیاز موسسات آموزش عالی ، تحقیقاتی و اجرایی کشور و تامین متخصصانی است که بتوانند در موسسات تحقیقاتی ، برنامه ریزی ، مدیریتی و اجرایی اعم از بخش خصوصی یا تی در کلیه مسائل زیست محیطی صاحب نظر بوده و خدمات لازم را در زمینه های مورد نظر ارائه نموده یا از طریق پژوهش به پیشرفت و گسترش دانش محیط زیست کمک نمایند . رشته بهداشت محیط جز رشته های علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی است . سال گذشته این رشته در های اصفهان ، اهواز ، ایران ، تبریز ، تهران ، تربیت مدرس ، شهید بهشتی ، شیراز ، کرمان ، یزد و همدان در دوره های عادی و شهریه پرداز دانشجو پذیرش کرده است . علاقه مندان به رشته بهداشت محیط که در زمان ثبت نام ی وزارت بهداشت 97 ، فرم اطلاعات ثبت نامی خود را تکمیل کرده اند ، می بایست با برنامه ریزی دقیق و مطالعه منابع مفید خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند که در ادامه به بررسی مدارک تحصیلی مورد پذیرش ،دروس و ضرایب و منابع ی بهداشت محیط وزارت بهداشت 97 می پردازیم .


ادامه مطلب...
معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: آمار خودکشی دانشجویان در محیط های ی به صفر رسیده است.
بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در وزارت بهداشت ۱۱۰ هزار نفر به صورت قراردادی و تبصره ۳ و ۴ فعال هستند که وزارت بهداشت باید از محل درآمدهای خود حقوق های این افراد را پرداخت کند
جزوات بهداشت محیط ایمنی محیط زیست
معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: حدود ۱۹۹۰ خانه بهداشت ساخته ایم و به دنبال بهبود سیستم های بهداشت روستایی هستیم.
طرح بهداشت کشاورزی
صنعت کشاورزی یکی از بخش های مهم وبا ارزش هر جامعه است ودرصد زیادی از شاغلین دراین بخش فعالیت دارندوتقریبا“ از مشاغل پایه جهت تامین غذااست.
با توسعه بخش کشاورزی وورود تکنولوژی جهت بهره برداری مطلوبتر وتولید اقتصادی تر به تبع عوامل زیان آور متعددی وارد این بخش از محیط کار شده است.وهمین امر باعث شده که سلامت شاغلین کشاورزی در معرض خطر قرار گیرد.طبق برآورد سازمان بین المللی کار سالانه حدود 170 هزار نفر از کشاورزان جان خود را از دست می دهند .
 پاو وینت بهداشت کشاورزی
تعریف بهداشت کشاورزی :
بهداشت کشاورزی علمی است که با شناسائی ، ارزی وکنترل عوامل وشرایط زیان آور محیط کار وانجام مراقبت های بهداشتی ودرمانی حافظ سلامتی کشاورزان باشد.
اه طرح بهداشت کشاورزی :
1- آموزش و ارتقاء سطح آگاهی کشاورزان در خصوص عوامل زیان آور این شغل
2- بازدیدوبهسازی  واحدهای کشاورزی
3- تعیین سطح سلامت شاغلین کشاورز


لینک


پاو وینت بهداشت کشاورزی
پاو وینت بهداشت کشاورزی
مطالعه کتاب ها و منابع زیر از سوی دوستان شما به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت پیشنهاد شده است. شما نیز می توانید نظرات خود را در این زمینه مطرح نمایید. منابع آزمون کارشناسی ارشد بهداشت محیط وزارت بهداشت کد ۵۵۶۹ ادامه مطلب
مطالعه کتاب ها و منابع زیر از سوی دوستان شما به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت پیشنهاد شده است. شما نیز می توانید نظرات خود را در این زمینه مطرح نمایید. منابع آزمون کارشناسی ارشد ی بهداشت محیط وزارت بهداشت کد ۵۵۷۱ ادامه مطلب