جلسه دو ساعت و نیمه سران قوا با انقلاب درباره ی مسائل اقتصادی کشور

سلام بد نیست با این خبر به یکی از مؤلفه های ولایت ی اشاره کنیم... ادامه مطلب
leader.ir/‏ جلسه سران قوای سه گانه با موضوع مسائل اقتصادی شب گذشته به مدت دو ساعت و نیم در حضور معظم انقلاب ی برگزار شد.

حضرت آیت الله خامنه ی در این جلسه با تقدیر از اهتمام رؤسای قوا و اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای مشارکت فعال در جلسات و مباحث، وظیفه اصلی این شورا را تصمیم گیری های کلان و راهگشا در عرصه اقتصاد خواندند و تأکید د:  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
جلسه دو ساعت و نیمه سران قوا با انقلاب درباره ی مسائل اقتصادی کشورجلسه ی سران قوای سه گانه با موضوع مسائل اقتصادی، شب گذشته (چهارشنبه) به مدت دو ساعت و نیم در حضور معظم انقلاب ی برگزار شد.

حضرت آیت الله خامنه ی در این جلسه با تقدیر از اهتمام رؤسای قوا و اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای مشارکت فعال در جلسات و مباحث، وظیفه ی اصلی این شورا را تصمیم گیری های کلان و راه گشا در عرصه ی اقتصاد خواندند و تأکید د: حل مشکلات جاری اقتصاد کشور و تأمین نیازهای عمومی مردم، نیازمند کار جهادی و تلاش فوق العاده است زیرا این مشکلات به ویژه مشکل گرانی و کاهش قدرت ید، معیشت بخش زیادی از مردم به ویژه طبقات ضعیف را دچار تنگنا کرده است.

انقلاب ی، اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی را به اتخاذ تصمیم های قاطع و راه گشا درخصوص مسائل اصلی و چالش های مهم اقتصاد کشور توصیه ی مؤکد د و گفتند: برای حل برخی مسائل کلیدیِ اقتصاد مانند مشکلات نظام بانکی، نقدینگی، اشتغال، تورم و فرایند بودجه ریزی باید تصمیم های جدی و عملیاتی بگیرید.

ایشان قوای سه گانه به ویژه ت را به استفاده از نظرات و راه حل های اقتصاددانان دلسوز و فعالان بخش خصوصی فراخواندند و گفتند: شرایط کنونی کشور موجب شده است نخبگان و فعالان دلسوز، احساس مسئولیت مضاعف کنند و ظرفیت ها و داشته های علمی و تجربی خود را به مسئولان عرضه کنند، بنابراین قدر این فرصت را بدانید و از پیشنهادهای فعالان ی و اقتصادی استفاده ی کامل کنید.

حضرت آیت الله با تقسیم مشکلات اقتصادی به «چالش های درونی و ساختاری اقتصاد کشور» و «مسائل ناشی از تحریم های ظالمانه ی » افزودند: در مواجهه با هر یک از این دو بخش، راه حل های دمندانه ای را به کار ببندید که نتیجه ی آن، گره گشایی پایدار از زندگی مردم و ناامید شدن دشمن از اثرگذاریِ حربه ی تحریم باشد.

حضرت آیت الله با تأکید بر وم هم افزایی هر سه قوه و دستگاه های مختلف کشور، خاطرنشان د: هیچ بن بست و مشکل غیر قابل حلی در کشور وجود ندارد و ما به فضل الهی و با عزم و اراده ی مردم و مسئولان، و با استفاده از ظرفیت بی بدیل جوانان و نخبگان توانمند ایرانِ عزیز و با فعال ظرفیت ها و منابع ممتاز کشور، یقیناً بر مشکلات درونی و تحمیلی فائق خواهیم آمد.

در این جلسه که معاون اول رئیس جمهور و معاون اول رئیس قوه ی قضائیه نیز حضور داشتند، رئیس جمهور ضمن تشکر از همکاری و همراهی رؤسای مجلس و قوه ی قضائیه، گزارشی از جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی و مصوبات آن برای حل مشکلات مردم بیان کرد. همچنین برخی از حاضران در جلسه نیز دیدگاه ها و نظرات خود را بیان د.
اسحاق جهانگیری خبر از دیدار خود با ی داده و گفته است در این دیدار «هم درباره شرایطی که مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی داشت، صحبت شد و هم شرایط اصلاح طلبان. درباره موقعیت، جایگاه و نقش آنها در انقلاب و نظام و نیز درباره سران اصلاح طلب هم صحبت شد. جلسه بسیار خوبی بود و من گزارش کامل را به سران اصلاح طلب دادم».
رئیس جمهور با بیان اینکه در حاشیه اجلاس اکو ملاقات های دوجانبه ای با برخی سران کشورهای شرکت کننده انجام می شود، گفت: در این اجلاس علاوه بر همکاری های اقتصادی، مسائل امنیتی و منطقه ای با سران سازمان اکو مورد بررسی قرار می گیرد.
نشست مشترک سران قوای مجریه، قضاییه و مقننه روز و همزمان با ایام دهه مبارک فجرِ انقلاب ی، به میزبانی حجت ال رییس جمهوری برگزار شد. به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهوری پس از نشست مشترک با آیت الله "صادق آملی لاریجانی" رییس قوه قضاییه و "علی لاریجانی" رییس قوه مقننه، با حضور در جمع خبرنگاران، همه مردم را به شرکت گسترده در 22 بهمن دعوت کرد. با بیان اینکه در این جلسه، مسایل مهم کشور، منطقه و برخی از مسایل بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، اظهارداشت: مردم ایران ی با حضور گسترده خود در 22 بهمن نشان خواهند داد که با انقلاب ی، راحل و ی یک ارتباط ناگسستنی دارند. رییس جمهور گفت: مردم ایران، عزت و راه صحیح استقلال و حاکمیت ملی را در سایه انقلاب ی می دانند و هر سال با شرکت گسترده خود در 22 بهمن، این موضوع را به نمایش می گذارند. افزود: در جلسه سران قوا ، مسائل مهم کشور از جمله مسایل اقتصادی و گام هایی که ت در ماه های گذشته با حمایت قوای قضاییه و مقننه برداشته است، مورد بحث قرار گرفت. در 10 ماه گذشته 20 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط فعال شده اند که این به معنای حرکتی رو به جلو در مسیر رونق اقتصادی در کشور است. ادامه خبر
----------------واکنش-قاطع-سران-قوا-به-لفاظی ها-و-تهدیدهای-توخالی-علیه-ایران------------
نشست مشترک سران قوای مجریه، قضاییه و مقننه روز و همزمان با ایام دهه مبارک فجرِ انقلاب ی، به میزبانی حجت ال و المسلمین رییس جمهوری برگزار شد.
نشست مشترک سران قوای مجریه، قضاییه و مقننه روز و همزمان با ایام دهه مبارک فجرِ انقلاب ی، به میزبانی حجت ال رییس جمهوری برگزار شد.   به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهوری پس از نشست مشترک با آیت الله "صادق آملی لاریجانی" رییس قوه قضاییه و "علی لاریجانی" رییس قوه مقننه، با حضور در جمع خبرنگاران، همه مردم را به شرکت گسترده در 22 بهمن دعوت کرد. با بیان اینکه در این جلسه، مسایل مهم کشور، منطقه و برخی از مسایل بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، اظهارداشت: مردم ایران ی با حضور گسترده خود در 22 بهمن نشان خواهند داد که با انقلاب ی، راحل و ی یک ارتباط ناگسستنی دارند. رییس جمهور گفت: مردم ایران، عزت و راه صحیح استقلال و حاکمیت ملی را در سایه انقلاب ی می دانند و هر سال با شرکت گسترده خود در 22 بهمن، این موضوع را به نمایش می گذارند. افزود: در جلسه سران قوا ، مسائل مهم کشور از جمله مسایل اقتصادی و گام هایی که ت در ماه های گذشته با حمایت قوای قضاییه و مقننه برداشته است، مورد بحث قرار گرفت. در 10 ماه گذشته 20 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط فعال شده اند که این به معنای حرکتی رو به جلو در مسیر رونق اقتصادی در کشور است. با تاکید براینکه   ادامه مطلب  
مطالبات انقلاب از شورای عالی هماهنگی اقتصادی
مطرح شده در جلسه سران قوای سه گانه با موضوع مسائل اقتصادی ۱۳۹۷/۷/۱۸
«وظیفه اصلی شورای عالی هماهنگی اقتصادی اتخاذ تصمیم های قاطع و راهگشا در خصوص مسائل اصلی و چالشهای مهم اقتصاد کشور است.» ۱ کار جهادی و تلاش فوق العاده برای حل مشکلات جاری اقتصاد کشور و تأمین نیازهای عمومی مردم: مشکل گرانی و کاهش قدرت ید ۲ اتخاذ تصمیمهای جدی و عملیاتی برای حل برخی مسائل کلیدیِ اقتصاد مانند مشکلات نظام بانکی، نقدینگی، اشتغال، تورم و فرآیند بودجه ریزی ۳ استفاده از نظرات و راه حل های اقتصاددانان دلسوز و فعالان بخش خصوصی ۴ به کاربستن راه حل های دمندانه در برخورد با «چالش های درونی و ساختاری اقتصاد کشور» و «مسائل ناشی از تحریم های ظالمانه » برای گره گشایی پایدار از زندگی مردم و ناامید شدن دشمن از اثرگذاریِ حربه تحریم جلسه سران قوای سه گانه با موضوع مسائل اقتصادی به مدت دو ساعت و نیم در حضور معظم انقلاب ی در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۱۸ برگزار شد. در این جلسه حضرت آیت الله فرمودند: «هیچ بن بست و مشکل غیرقابل حلی در کشور وجود ندارد و ما به فضل الهی و با عزم و اراده مردم و مسئولان، و با استفاده از ظرفیت بی بدیل جوانان و نخبگان توانمند ایران عزیز و با فعال ظرفیت ها و منابع ممتاز کشور، یقیناً بر مشکلات درونی و تحمیلی فائق خواهیم آمد.» ایشان در این جلسه مطالباتی را از مسئولان در زمینه مسائل اقتصادی بیان د که پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir مطالبات انقلاب را در این ج منتشر میکند.
نشست مشترک سران قوای مجریه، قضاییه و مقننه روز و همزمان با ایام دهه مبارک فجرِ انقلاب ی، به میزبانی حجت ال رییس جمهوری برگزار شد. به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهوری پس از نشست مشترک با آیت الله "صادق آملی لاریجانی" رییس قوه قضاییه و "علی لاریجانی" رییس قوه مقننه، با حضور در جمع خبرنگاران، همه مردم را به شرکت گسترده در 22 بهمن دعوت کرد. با بیان اینکه در این جلسه، مسایل مهم کشور، منطقه و برخی از مسایل بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، اظهارداشت: مردم ایران ی با حضور گسترده خود در 22 بهمن نشان خواهند داد که با انقلاب ی، راحل و ی یک ارتباط ناگسستنی دارند.رییس جمهور گفت: مردم ایران، عزت و راه صحیح استقلال و حاکمیت ملی را در سایه انقلاب ی می دانند و هر سال با شرکت گسترده خود در 22 بهمن، این موضوع را به نمایش می گذارند. افزود: در جلسه سران قوا ، مسائل مهم کشور از جمله مسایل اقتصادی و گام هایی که ت در ماه های گذشته با حمایت قوای قضاییه و مقننه برداشته است، مورد بحث قرار گرفت. در 10 ماه گذشته 20 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط فعال شده اند که این به معنای حرکتی رو به جلو در مسیر رونق اقتصادی در کشور است. با تاکید براینکه
ادامه مطلب
نشست مشترک سران قوای مجریه، قضاییه و مقننه روز و همزمان با ایام دهه مبارک فجرِ انقلاب ی، به میزبانی حجت ال رییس جمهوری برگزار شد. به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهوری پس از نشست مشترک با آیت الله "صادق آملی لاریجانی" رییس قوه قضاییه و "علی لاریجانی" رییس قوه مقننه، با حضور در جمع خبرنگاران، همه مردم را به شرکت گسترده در 22 بهمن دعوت کرد. با بیان اینکه در این جلسه، مسایل مهم کشور، منطقه و برخی از مسایل بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، اظهارداشت: مردم ایران ی با حضور گسترده خود در 22 بهمن نشان خواهند داد که با انقلاب ی، راحل و ی یک ارتباط ناگسستنی دارند. رییس جمهور گفت: مردم ایران، عزت و راه صحیح استقلال و حاکمیت ملی را در سایه انقلاب ی می دانند و هر سال با شرکت گسترده خود در 22 بهمن، این موضوع را به نمایش می گذارند. افزود: در جلسه سران قوا ، مسائل مهم کشور از جمله مسایل اقتصادی و گام هایی که ت در ماه های گذشته با حمایت قوای قضاییه و مقننه برداشته است، مورد بحث قرار گرفت. در 10 ماه گذشته 20 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط فعال شده اند که این به معنای حرکتی رو به جلو در مسیر رونق اقتصادی در کشور است. با تاکید براینکه
ادامه مطلب
لینک (پیوند):http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=40678.لینک (پیوند) جایگزین:http://bit.ly/2ittvku
لینک (پیوند):http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=40678.لینک (پیوند) جایگزین:http://bit.ly/2ittvku
تسنیم نوشت: دومین نشست مشترک سران قوا به میزبانی رئیس جمهور عصر امروز برگزار شد.
عبدالرضا ایزدپناه عصر امروز پس از پایان جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، جلسه امرور سران را جلسه فعال و پرثمری خواند و گفت:در جلسه گذشته مقرر شده بود اعضای ستاد مجموع اقدامات انجام شده در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی را جمع آوری کنند که این گزارش امروز تقدیم سران سه قوه شد. وی افزود: این گزارش یک دستاورد بسیار خوبی است ادامه مطلب
ی که وارد عرصه ی سیاست میشود، باید مثل یک شطرنج باز ماهر هر حرکتی را که می کند، تا سه تا چهار تا حرکت بعد از او را هم پیش بینی کند. پیغام خصوصی انقلاب به سران فتنه فتنه ۸۸ یکی از مهم ترین اتفاقات در است که انقلاب تا آ ین لحظات سعی داشتند سران این جریان را جذب کنند. ایشان در آبان ماه ۱۳۸۸ و در دیدار با نخبگان در این باره می فرمایند:

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
بیست و هشتمین دور اجلاس سران عرب در حالی چهارشنبه در اردن برگزار می شود که سران ۶ کشور عربی در این اجلاس شرکت نمی کنند.
برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های عملیاتی بگیرید
العالم - ایران / 
جلسه سران قوای سه‌گانه با موضوع مسائل اقتصادی شب گذشته به مدت دو ساعت و نیم در حضور معظم انقلاب ی برگزار شد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این جلسه با تقدیر از اهتمام رؤسای قوا و اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای مشارکت فعال در جلسات و مباحث، وظیفه اصلی این شورا را تصمیم‌گیری‌های کلان و راهگشا در عرصه اقتصاد خواندند و تأکید د: حل مشکلات جاری اقتصاد کشور و تأمین نیازهای عمومی مردم، نیازمند کار جهادی و تلاش فوق العاده است زیرا این مشکلات بویژه مشکل گرانی و کاهش قدرت ید، معیشت بخش زیادی از مردم بویژه طبقات ضعیف را دچار تنگنا کرده است. ادامه مطلب...
سفیر سابق ایران در ترکیه معتقد است مسائل حاشیه ای در روابط ایران و ترکیه می تواند با دیدار سران دو کشور حل و فصل شود.
پیش بردن برخی برنامه ها از جمله مبارزه با فساد اقتصادی و خیلی از برنامه های مهم و ضروری کشور، نیازمند همکاری و همدلی همه قواست و استفاده از فرصت نشست های سران قوا برای پیشبرد چنین برنامه هایی به علاوه حل و فصل اختلافات احتمالی، صدبرابر بهتر از تبدیل این جلسات به جلسات تشریفاتی است که وجی آن تنها چند ع با لبخند در رسانه هاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ت، جلسه نشست سران کشورهای آسیایی – آفریقایی، حدود 2 ساعت ادامه می یابد و پس از آن نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری ی با محوریت تقویت همبستگی و همکاری در جهان آغاز می شود.
رییس جمهوری همچنین در حاشیه جلسه امروز این نشست دیدارهایی نیز با برخی مقامات کشورها خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: مردم ایران به توطئه اصلی برای ایجاد یاس و ناامیدی پاسخ قاطع دادند/ برای سناریوهای مختلف برنامه داریمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری رئیس جمهور، صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و علی لاریجانی رییس مجلس شورای ی در نشست سران قوا درباره مهم ترین مسائل کشور و منطقه با هم گفت وگو و تبادل نظر د.رئیس جمهور در پایان این جلسه و در جمع خبرنگاران با ابراز سندی از برگزاری نشست سران سه قوه و گفت وگو درباره مسایل مهم کشور و تصمیم گیری درباره آنها گفت: در مورد ، یی ها دنبال توطئه هستند، توطئه اصلی آنها هم این است که مردم ما را نسبت به آینده اقتصاد و پیشرفت کشور دچار تردید کنند
نخست رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب بعد از دیدار با رئیس جمهور با سران کنگره این کشور نیز دیدار و درباره ایران با آنها رایزنی کرده است.
نخست رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب بعد از دیدار با رئیس جمهور با سران کنگره این کشور نیز دیدار و درباره ایران با آنها رایزنی کرده است.
دادستان کل کشور در واکنش به تلاش برخی جریان ها برای رفع حصر سران فتنه، گفت: سران فتنه نه تنها نباید رفع حصر شوند بلکه باید ترتیباتی شود تا آنها تاوان جرم و گناه بزرگی که مرتکب شده اند را پس بدهند. حجت ال و المسلیمن غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه سران فتنه به ملت ظلم و مرتبک جرم شده اند در پاسخ به سؤالی درباره تلاش برخی جریان ها برای رفع حصر سران فتنه، گفت: نظام با تمام سعه صدر خود با سران فتنه برخورد کرده است و دلیلی برای رفع حصر وجود ندارد.
وی با بیان اینکه سران فتنه به امول عمومی و خصوصی خسارت وارد کرده اند، تصریح کرد: سران فتنه جان مردم را به خطر انداختند و در فتنه برخی کشته شدند که اینها در این مسائل شریک هستند و تا زمانی که جبران و توبه نکنند و در مقابل ظلمی که د اقدامی انجام ندهند، چرا باید رفع حصر شوند؟

در آستانه برگزاری نشست سران عرب در اردن، برخی از مقامات کشورها با یکدیگر دیدار و درباره مسائل مشترک گفتگو د.
سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی(اکو) امروز چهارشنبه با حضور سران ده کشور عضو این سازمان در آباد آغاز بکار کرد.
واکنش عضو برجسته مجلس خبرگان به نامه یکی از سران فتنه؛ آیت الله به خوبیِ راحل کشور را مدیریت کرده اندآیت الله ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان ی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سؤالی درباره نامه منتسب به یکی از سران فتنه درباره مدیریت ی، گفت: ی به بهترین نحو ممکن و همانند حضرت کشور را به خوبی مدیریت کرده است.

وی با بیان اینکه، موفقیت ها در طول مدیریت 28ساله انقلاب زمانی بوده که به رهنمودهای معظم له توجه شده است، گفت: متأسفانه آن بخش از رهنمودهای معظم انقلاب ی که موردتوجه کامل مسئولین قرار نگرفته، از نقاط ضعف کشور بوده است؛ مثلاً در همین بحث اقتصادی متأسفانه به اقتصاد مقاومتی به خوبی عمل نشده است و اشکالات امروز نتیجه عدم توجه کافی به بیانات ایشان است.

آیت الله امینی با انتقاد از کینه جویی برخی از معظم انقلاب ی، گفت: من واقعاً مدیریت آیت الله را بسیار شایسته و موفق می دانم، خداوند ایشان را برای مردم ایران حفظ کند.
چند وقتی است که اخباری درباره جلسه برخی اصلاح طلبان با ی منتشر شده و به گفته یکی از اعضای حاضر در جلسه، درباره موضوع حصر هم صحبت شده است.
عضو هیئت رئیسه مجلس از بررسی نامه جمعی از نمایندگان درباره دیدار ۲ عضو هیئت رئیسه با یکی از سران فتنه در جلسه هفته آینده خبر داد.