تکیه حضرت علی اصغر ع بم


روضه حضرت علی اصغر  1 

روضه حضرت علی اصغر  2 

روضه حضرت علی اصغر 3 


روضه حضرت علی اصغر  1 

روضه حضرت علی اصغر  2 

روضه حضرت علی اصغر 3 

قابل توجه کلیه دوستان
هم اکنون فرهنگسرای حضرت علی اصغر علیه السلام ویژه خواهران
امشب 11 اسفند بعد از مغرب و عشا فرهنگ سرای حضرت علی اکبر علیه السلام ویژه عموم برادران و خواهران با پذیرایی شام
فردا صبح پنجشنبه 12 اسفند ساعت 10 صبح فرهنگسرای حضرت علی اصغر علیه السلام ویژه خواهران
ای کودک گهواره ی مادر بی شیر علی اصغرنورسته گل آب ندیده از شیره ی جانم نمکیدهیک شربت آبی نچشیده حلقوم تو از کینه دریدهگل غنچه ی نشکفته ی پ ر بی شیر علی اصغربودی تو عزیز دل مادر در دار فنا حاصل مادرچیده شده زیبا گل مادر ای نور دل ومحفل مادرای بلبل بستان پیمبر بی شیر علی اصغرای رود نوایت شده خاموش مادر به مزارت شده مدهوشرفت از کف منصبر وزسر هوش داغت نکنم هیچ فراموشاز مهد زدی سوی جنان پر بی شیر علی اصغرقنداقه ات از خون گلو تر شد ای مه تا بنده ی انورای خاک مزار تو به ی ر پوشیده ز گلهای معطرای سرمه ی چشم تر مادر بی شیر علی اصغرآ گلویت شد هدف تیر از شهد شهادت شده ای سیرخون قوت تو شد در عوض شیر زد حرمله تیرت بچه تقصیرقنداقه ات از خون گلو تر بی شیر علی اصغر
نرم افزار حسین (ع) شامل :
زندگی نامه
زندگی نامه حسین
زندگی نامه حضرت ابوالفضل
زندگی نامه حضرت علی اکبر
زندگی نامه حضرت علی اصغر
زندگی نامه حضرت قاسم
زندگی نامه حضرت مسلم بن عقیل
زندگی نامه حضرت رقیه
زندگی نامه حضرت زینب

عاشورا :
شامل وقایع عاشورا ، نتیجه عاشورا و…

از قیام تا شهادت :
روز شماره قیام حسین از ابتدا تا روز عاشورا

داستان و روایت :
داستان و روایت های مربوط به حسین علیه السلام

پس از عاشورا :
سرگذشت اهل بیت حسین
عاقبت دشمنان حسین

اشعار :
اشعار حسین علیه السلام
اشعار حضرت ابوالفضل
اشعار حضرت علی اکبر
اشعار حضرت علی اصغر
اشعار حضرت رقیه
اشعار حضرت زینب

احادیث :
مجموعه احادیث ارزشمند حسین

ادعیه :
دعای عرفه
زیارت عاشورا
و…
درادامه مطلب...
حضرت جواد الأئمه(ع) بنابر مشهور در دهم رجب سال 195هـ به دنیا آمده اند.

اقوال دیگر در ولادت آن حضرت چنین است: 17 ماه رمضان، 15 ماه رمضان و آ ذی القعده. به قولی هم در 13 رجب ولادت آن حضرت واقع شده است.

پدر بزرگوار آن حضرت رضا(ع) و مادر آن حضرت جناب سبیکه یا دره است که حضرت رضا(ع) نام ایشان را "خیزران" نهادند.

نام آن حضرت محمد و کنیه ایشان ابوجعفر و مشهورترین القاب آن حضرت تقی و جواد است. حضرت رضا(ع) آن حضرت را با کنیه یاد می د و می فرمودند: "أبوجعفر به من نامه نوشته است" و نامه هایی که از آن حضرت می رسید در نهایت جل و زیبایی بود و هنگامی که (ع) می خواستند نامه برای جواد(ع) بنویسند آن حضرت را به بزرگی و احترام مورد خطاب قرار می دادند.

یک روز در ایام کودکی حضرت جواد(ع) آن حضرت را نزد پدر بزرگوارش رضا(ع) آوردند. آن حضرت فرمودند: "این مولودی است که برای شیعه مبارکتر از او بدنیا نیامده است"، چرا که چهل سال و چند ماه از سن مبارک رضا(ع) گذشته بود و آن حضرت هنوز اولادی نداشتند و برخی از شیعیان در امر ت نگران بودند، هنگامیکه خداوند جواد الأئمه(ع) را به مولایمان حضرت رضا(ع) داد نگرانی و شک و تردید مردم بر طرف شد.

آن حضرت شش فرزند داشت: أبوالحسن حضرت هادی(ع)، أبوطالب جناب زید، أبوجعفر جناب موسی مبرقع، حکیمه خاتون، خدیجه خاتون، أم کلثوم.

ولادت حضرت علی اصغر(ع)

گفتنی است ولادت با سعادت حضرت باب الحوائج علی اصغر(ع) نیز در این روز واقع شده است.

بعضی روایات نیز ولادت این حضرت را در روز هشتم یا نهم رجب ثبت کرده اند.
پنجشنبه 25 دادماه مراسم عزاداری شهادت مولی الموحدین علی ابن طالب علیه السلام با سخنرانی حجت ال آقایی و مداحی حجت ال علیزاده بخش بهمن در زورخانه حیدرکرار(ع) برگزار شد و پس از آن عزاداران با حضور در تکیه حضرت علی اصغر (ع) (روبروی زورخانه) در جماعت شرکت د و در پایان نیز مهمان ضیافت اففطاری سفره حضرت علی (ع) شدند.
تبریک شهاب حسینی به اصغر فرهادیتبریک شهاب حسینی به اصغر فرهادی , شهاب حسینی در صفحه ای منتسب به او دراینستاگرام با انتشار ع ی از خود و اصغر فرهادی، پیامی صوتی را منتشر کرد و موفقیت «فروشنده» در دریافت جایزه اسکار را تبریک گفت.تبریک شهاب حسینی به اصغر فرهادی 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
تبریک شهاب حسینی به اصغر فرهادیتبریک شهاب حسینی به اصغر فرهادی , شهاب حسینی در صفحه ای منتسب به او دراینستاگرام با انتشار ع ی از خود و اصغر فرهادی، پیامی صوتی را منتشر کرد و موفقیت «فروشنده» در دریافت جایزه اسکار را تبریک گفت.تبریک شهاب حسینی به اصغر فرهادی 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

مرسوم است که شب هفتم محرم، به در خانه «باب الحوائج کوچک کربلا» حضرت علی اصغر (ع) می روند و روضه ی آن طفل شهید را می خوانند. شهیدی که به ظاهر، کودک است ؛ ولی به واقع پیر عشق است.

مرسوم است که شب هفتم محرم، به در خانه «باب الحوائج کوچک کربلا» حضرت علی اصغر (ع) می روند و روضه ی آن طفل شهید را می خوانند. شهیدی که به ظاهر، کودک است ؛ ولی به واقع پیر عشق است.
دهم رجب المرجب، ولادت باسعادت کوچک ترین یاور کربلایی و بزرگ ترین باب الحوائج الی الله، شش ماهه حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، حضرت علی اصغر (ع) فرخنده باد دهم رجب سال 60 قمری است. خانه حسین (ع) دو باره نور باران می شود و از پنجره کوچک آن، آسمان مدینه روشن می گردد. برای حسین (ع) دسته گلی زیبا فرو فرستاده بودند. اشک شوق و برق شادی او بر صورت نوزاد می نشیند و گلبرگ رخش را با شبنم صبحگاهی، با طراوت تر می سازد. خدا به حسین (ع) پسری دیگر عطا فرمود که نیازمند و غنی بر نامش دخیل بسته اند و قنداقه زیبایش را قبله نیازهای خود ساخته اند.
رکنا: به مناسبت نزدیک شدن به روز اسکار نگاهی به همه مقلدان اصغر فرهادی می امدازیم تا با سبک این کارگردان جهانی بیشتر آشنا شوید.
بسم الله الرحمن الرحیم عارف کامل و عالم ربانی حضرت علامه طهرانی رحمة الله علیه می فرمودند: اگر خلافت مرد مظلوم على بن أبى طالب علیه السّلام را (غصب نمی د و) نمى‏بردند، تیر حرمله در روز عاشورا به گلوى حضرت على اصغر نمى‏رسید.
بسم الله الرحمن الرحیم عارف کامل و عالم ربانی حضرت علامه طهرانی رحمة الله علیه می فرمودند: اگر خلافت مرد مظلوم على بن أبى طالب علیه السّلام را (غصب نمی د و) نمى‏بردند، تیر حرمله در روز عاشورا به گلوى حضرت على اصغر نمى‏رسید.
بسم الله الرحمن الرحیم عارف کامل و عالم ربانی حضرت علامه طهرانی رحمة الله علیه می فرمودند: اگر خلافت مرد مظلوم على بن أبى طالب علیه السّلام را (غصب نمی د و) نمى‏بردند، تیر حرمله در روز عاشورا به گلوى حضرت على اصغر نمى‏رسید.
ترکش های انتخاب اصغر فرهادی در حال پراکنده شدن است. در برنامه های فا نیوز به اصغر فرهادی حمله می شود و نیوت گینکریچ می گوید نباید به هالیوود و بازیگران اعتنایی کرد. آن ها شغلشان جدی نیست. همچنین برت هیومر مهمان بیل اورایلی می گوید تحریم اسکار اصغر فرهادی معنی ندارد، چون این برنامه با ترامپ رابطه ای ندارد؛ به جز اینکه اصغر فرهادی می دانست که تحریم او باعث می شود اسکار را ببرد. در همین حال برت هیومر می گوید اصغر فرهادی خوبی است، ولی نیست و اصغر فرهادی و ت ایران یک کاسه هستند! واکنش های افراطی های به اسکار فرهادی را با در «تابناک» می بینید.
تعزیه تنها بخش هایی را به نمایش می گذاشت: حر، ظهر عاشورا، حضرت علی اکبر، حضرت عباس، حضرت علی اصغر، حضرت عبدالله بن الحسن و وداع و جهاد حسین(ع). انشار: شهرسبز -
ادامه مطلب


ولادت با سعادت حضرت باب الحوایج علی اصغر علیه السلام در این روز واقع شده است.(7) با در نظر گرفتن این که آن حضرت در شش ماهگی و روز عاشورا در کربلا به شهادت رسید، ولادت حضرت مطابق این روز می شود. بعضی هم ولادت آن حضرت را در 8 یا 9 ثبت کرده اند. نام شریف آن حضرت عبدالله مشهور به علی اصغر است. لقب شریفش باب الحوایج، رضیع، مذبوح من الاذن الی الاذن است. پدر بزرگ وارش حسین علیه السلام و مادر والا مقامش حضرت رباب دختر امر القیس کلبی است. قاتل آن حضرت، حرمله بن کاهل اسدی ملعون است که قلب حسین علیه السلام و اهل بیت و شیعیان، بلکه هر شنونده این مصیبت را سوزاند.

وقتی که حضرت علی اصغر(ع) شفیع مادر سوری شد +ع کد خبر: ۳۰۸۹۰۸ تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۸ 17 july 1395 خبرگزاری تسنیم: «دلال عباس» بانوی اهل شهر حلب در نامه ای از توسل و گرفتن حاجت خود در مراسم شیرخوارگان حسینی خبر داده است.

این بانوی سوری در نامه خود نوشته است:«من در سال 1995 میلادی با یحیی بن حسین قصاب ازدواج اما اراده و مشیت خداوند بر آن قرار گرفت که صاحب فرزندی نشوم.تقریبا 14 سال, تمامی راه های درمانی را طی کرده و چندین آزمایش گوناگون برای باروری در و لبنان انجام دادم اما صاحب فرزند نشدم.در این مدت من و همسرم، هیچ گاه امید خود را به فضل و رحمت الهی قطع نکردیم.

دلال عباسی بانوی سوری در این نامه با اشاره به حضور خود در مراسم عزاداری مسجد زین العابدین(ع)در شهر نبل در نزدیک حلب در شمال در روز جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) نوشته است که با توسل بسیار به حضرت علی اصغر(ع) توانسته پس از سال ها حاجت خود را بگیرد.

وی در این نامه نوشته است: من بارها برای حسن (ع)، حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و به ویژه طفل شیرخواره حضرت علی اصغر(ع) نذر .سرانجام پس از 14 سال خدواند به من دختری اعطا کرد که نامش را فاطمه گذاشتم. وقتی که حضرت علی اصغر(ع) شفیع مادر سوری شد +ع این بانوی سوری در نامه خود نوشته است:از مسلمانان می خواهم تا هرگز امید خود به رحمت خداوند متعال را از دست ندهند و برای طفل شیرخواره حضرت حسین (ع) نذر کنند تا به حاجات خود برسند. وقتی که حضرت علی اصغر(ع) شفیع مادر سوری شد +ع

مسعود کیمیایی پس از پیروزی اصغر فرهادی در اسکار یادداشت جالبی برای اصغر فرهادی نوشت.
شهادت کوچک ترین فرد حاضر در کربلا، حزن انگیزترین رخداد در واقعه ی عاشوراست. تاثیرگذاری این اتفاق باعث شد محمود فرشچیان شهادت حضرت علی اصغر (ع) را دستمایه ی یکی از آثار معروف نگارگری خود قرار دهد.
مظلومیت کوچکترین فرزند حسین (ع) و نحوه ی شهادت او، آن قدر تاثیرگذار است که پس از گذشت ۱۴ قرن از واقعه ی عاشورا هنوز هم تکرار روایت شهادت حضرت علی اصغر (ع) دل ها را به در می آورد. محمود فرشچیان – نگارگر پیش وت – که آثار بسیاری را با موضوع ان معصوم (ع) و چهره های دینی خلق کرده، شهادت این نوزاد شش ماهه را در یکی از تابلوهایش به تصویر کشیده است. نام تابلوی نگارگری فرشچیان با موضوع شهادت حضرت علی اصغر (ع) «هدیه عشق» است. او این اثر را در سال ۱۳۸۱ خلق کرد. ابعاد این تابلو ۷۲*۹۵ سانتی متر است و فرشچیان از تکنیک اکریلیک روی مقوای ماکت برای خلق آن استفاده کرده است.
نگارگری محمود فرشچیان با نام هدیه عشق بقیه در ادامه مطلب
شهروند نوشت: «گشت ٢» از آغاز اکران تا به امروز توانست عنوان پرفروش ترین تاریخ سینمای ایران را ب کند؛ عنوانی که پیش تر به اخیر اصغر فرهادی «فروشنده» داده شد و این بار عاید ی شده که به هیچ وجه نمی توان آن را با سینمای اصغر فرهادی قیاس کرد.
مراسم عزاداری دهه اول محرم هیت باب الحوائج حضرت علی اصغر (ع)تبریز با مداحی: کربلای حسین اندلیبی_امین خ _محمود عباسی زمان:از شب اول محرم الی سیزده محرم ازساعت 19 الی 22
مکان:تبریز حجتی خیابان شهید خلیلی حسینیه باب الحوائج حضرت علی اصغر (ع)
به اطلاع می رساند به مناسبت شهادت رئیس مذهب جعفری، جعفر صادق علیه السّلام مراسم عزداری امروز پنجشنبه 29 تیر 1396 به شرح زیر برگزار می گردد:
شروع مراسم با مغرب و عشا در مسجد جامع سپس حرکت قافله عزاداری به صورت هیأت زنجیرزنی از درب حسینیه سیدال ء علیه السّلام به سمت مرکز فرهنگی حضرت علی اصغر علیه السّلام و قرائت دعای کمیل، اقامه عزاداری و سپس صرف شام در مرکز فرهنگی حضرت علی اصغر علیه السلام

دفتر اصغر فرهادی در ایران،« باتوجه به سوءاستفاده های انجام شده از نام اصغر فرهادی، مجددا اعلام می کنیم که ایشان هیچ صفحه ای در شبکه های اجتماعی (از جمله اینستاگرام، توییتر، و...) ندارند
امروزمدرسه کلی خندیدیم انقدری که دلم درد گرفت... نشسته بودیم که بحث سر ازدواج و اینا شد دوستم گفت... امیدوارم یه اصغر خوابالو با یه شلوار کردی و سیبیل قجری و زی وش راه راه سفید با کلی پشم روی دستاش بیاد بگیردت... . . . و حال من منتظر همان اصغر نشسته ام چشم به راه..
#filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} ع تک لایه تمثال مبارک حسین (ع) و حضرت علی اصغر (ع) ع تک لایه تمثال مبارک حسین (ع) و حضرت علی اصغر (ع) لحظه شهادت علی اصغر ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
هیئت حضرت علی اصغر(ع) روستای دشتی اسماعیل خانی غلامحسین عیالبار: هیئت حضرت علی اصغر(ع) روستای دشتی اسماعیل خانی از توابع بخش آب پخش به رسم سال های قبل، از اول شب ماه محرم تا عاشورا (به مدت ده شب) در محل هیئت، بیرق عزای حسین(ع) بپا و در سوگ شهیدان دشت کربلا سوگواری د.
هیئت حضرت علی اصغر(ع) روستای دشتی اسماعیل خانی غلامحسین عیالبار: هیئت حضرت علی اصغر(ع) روستای دشتی اسماعیل خانی از توابع بخش آب پخش به رسم سال های قبل، از اول شب ماه محرم تا عاشورا (به مدت ده شب) در محل هیئت، بیرق عزای حسین(ع) بپا و در سوگ شهیدان دشت کربلا سوگواری د.