توافقنامه فرانشیز یا واگذاری امتیاز franchise agreement

- در حقوق تجارت بین المللی توافقنامه توزیع distribution agreement) یا distributor agreement) سندی قراردادی است که بموجب آن یکی از طرفین (توزیع کننده یا distributor) کالا یا محصول متعلق به طرف دیگر (تأمین کننده) را در یک محدوده سرزمینی خاص (منطقه توزیع یا territory) توزیع و بفروش میرساند. - طرف تأمین کننده (supplier) کالا و محصول ممکن است تولیدکننده (manufacturer)، فروشنده (vendor یا seller) یا یک توزیع کننده دیگر باشد که کالا و محصول تأمین کننده اصلی را مجددا" و بصورت دست دوم توزیع کرده و میفروشد. ادامه مطلب
- در حقوق تجارت بین المللی توافقنامه کارگزاری یا عاملیت فروش (commission sales agreement) سندی قراردادی است که بموجب آن یکی از طرفین (اصیل یا principal) طرف دیگر خارجی (کارگزار یا عامل فروش یا sales agent) را در یک محدوده سرزمینی خاص (منطقه عاملیت یا territory) بعنوان کارگزار یا عامل فروش کالا یا محصولات خود انتخاب نموده و کارگزار فروش در قبال فروش کالاها و محصولات طرف اصیل، مبلغی را بعنوان حق العمل یا کمیسیون فروش از اصیل دریافت میکند. ادامه مطلب
- کنسرسیوم یا consortium یک کلمه لاتین به معنی مشارکت یا همکاری و معادل انگلیسی آن partnership میباشد و به مشارکتی اطلاق میشود که طی آن عده ای از افراد، شرکتها، سازمانها یا تها با انگیزه ها و اه انتفاعی یا غیرانتفاعی در زمینه خاصی با بکارگیری منابع خود مشترکا" فعالیت مینمایند. - در حقوقی تجارت بین المللی توافقنامه یا قرارداد کنسرسیوم (consortium agreement) سندی قراردادی است که بموجب آن دو یا چند شخص، عمدتا" حقوقی و از نوع شرکت، توافق مینمایند با تشریک مساعی و بکارگیری منابع مالی، فنی، تجهیزاتی و پرسنلی همدیگر در زمینه ای خاص از قبیل تجارت، سرمایه گذاری، تأمین مالی، اجرای پروژه و نظایر آن با هم مشارکت و همکاری نمایند. ادامه مطلب
ایسنا نوشت: هیات عالی مذاکرات با انتقاد از توافقنامه ایجاد "مناطق کاهش تنش" در آن را توافقنامه ای "مبهم و غیرقانونی" توصیف کرد و نسبت به پیامدهای تقسیم هشدار داد.
- در حقوق تجارت بین المللی توافقنامه کارگزاری یا عاملیت (agency) یا کارگزار (agent) سندی قراردادی است که بموجب آن یکی از طرفین (اصیل یا principal) طرف دیگر خارجی (کارگزار یا عامل یا agent) را در یک محدوده سرزمینی خاص (منطقه عاملیت یا territory) و در زمینه یا زمینه های مشخصی بعنوان کارگزار یا عامل خود انتخاب نموده و کارگزار در قبال انجام امور کارگزاری محوله، مبلغی را بعنوان حق العمل یا کمیسیون کارگزاری از اصیل دریافت میکند. ادامه مطلب
مسکو و دمشق روز توافقنامه ای را درباره گسترش مرکز امداد مالی و تکنولوژیکی وابسته به ناوگان دریایی روسیه در طرطوس امضا د به طوریکه این توافقنامه اجازه حضور ۱۱ کشتی جنگی در این بندر را در آن واحد می دهد.
with free trade under threat from protectionists such as donald trump, the landmark trade agreement between the european union and japan is a huge achievement.
آیا واقعاً از توافقنامه ژنو ناراضی است؟ www.1-20.ir- به گزارش پایگاه «یک بیست» از ابتدای امضای توافقنامه ژنو در سوم آذرماه ۱۳۹۲ یکی از پاسخ های طرفداران ت به منتقدان این توافقنامه – که امضای آن را بیشتر حافظ منافع غرب می دانستند تا ایران – این بود که رژیم صهیونیستی از امضای این توافقنامه ناراضی است و ناراضی بودن دشمن، خود دلیلی بر درستی مسیری است که ت در امضای این توافقنامه در پیش گرفته است. این ادعا تا جایی پیش رفت که... جهت مشاهده متن کامل ، به ادامه مطلب مراجعه شود.
رئیس جمهور جدید وج این کشور از توافقنامه تجارت آزاد ترانس پاسیفیک را امضا کرد.
franchise دعوتنامه حسابداری مترجم: عادل خدنگ
منبع: nfib
فرانشیز گونه ای از ب وکار است که به یک شخص حقیقی یا حقوقی اختیار داده می شود محصول یا محصولات یک شرکت دیگر را بفروشد و در برابر آن مبلغی را به عنوان سهم خود بردارد، به این مبلغ فرانشیز یا فرانچایز می گویند.

این مدل یک شبکه ارتباطی میان ب وکارهای کوچک است که به آنها این امکان را می دهد تحت یک نام تجاری فعالیت کنند و از یک روش کاری و بازاری مشترک بهره مند شوند.
به رغم تمام فواید فرانشیز، به کارگیری این روش می تواند شما را در عمق مشکلات فراوان فرو ببرد. وارد شدن به این تجارت بسیار آسان است ولی رسیدن به موفقیت در این مسیر وابسته به تحقیقات و سطح آگاهی شما است. به همین خاطر برای جلوگیری از یک اشتباه بزرگ و پرهزینه باید به پنج علامت خطر در ارتباط با ید امتیاز نام تجاری یا فرانشیز توجه کنید:
منبع: رو مه دنیای اقتصاد جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب مراجعه نمائید
دفاع و علوم صبح امروز توافقنامه همکاری میان دو وزارتخانه امضا را د.
فرانشیز بیمه اصطلاح فرانشیز از ریشه ی لغوی لاتین franchise به معنای معافیت است و در قراردادهای بیمه به بخشی از خسارت اطلاق می شود که در رابطه ی بین […] نوشته فرانشیز بیمه چیست و در چه مواردی اعمال می شود؟ اولین بار در چطور پدیدار شد.
the upcoming inauguration of donald trump as the 45th president of the united states intensified discussions around the final agreement on iran’s nuclear program. according to iranian journalist emad abshen tols sputnik that tehran will not renegotiate the deal.
شفقنا- نهاد قضایی مصر با رد درخواست تجدیدنظر ت در حکم لغو توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی با عربستان، بر مصری بودن جزایر «تیران» و «صنافیر» تاکید کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شبکه خبری الجزیره قطر، شعبه یک دادگاه اداری مصر در جلسه امروز ( ) خود، اعتراض ت این کشور به حکم لغو توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی با عربستان سعودی و واگذاری حاکمیت دو جزیره «تیران» و «صنافیر» در جنوب خلیج عقبه به این کشور را رد کرد. بر اساس این گزارش، حکم شعبه یک دادگاه اداری مصر به ریاست قاضی «بخیت اسماعیل» به معنای باطل شدن موافقت ت این کشور با توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی با عربستان سعودی است که در ماه آوریل گذشته و در جریان سفر ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور به شهر قاهره به امضا رسید. این در حال است که موافقت ت تحت ی عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر با توافقنامه منجر به واگذاری مالکیت تیران و صنافیر در ورودی تنگه تیران که خلیج عقبه را از دریای سرخ جدا می سازد، خشم و اعتراض گسترده شهروندان این کشور را به دنبال داشت به گونه ای که برخی از آنها ت را به فروش این دو جزیره در ازای دریافت کمک مالی از عربستان متهم کرده و شماری از وکلا نیز علیه توافقنامه میان دو کشور در این زمینه، در دادگاه شکایت د. به دنبال آن نیز دادگاه اداری مصر با بررسی دادخواست های خواهان لغو توافقنامه منجر به واگذاری مالکیت تیران و صنافیر به عربستان، واگذاری این دو جزیره را باطل دانسته و بر مصری بودن آنها تاکید کرد با این حال ت مصر با اعتراض به حکم دادگاه، درخواست تجدیدنظر ارائه داد.
فدریکا موگرینی در یادداشتی برای تسنیم نوشت: اتحادیه اروپا با قدرت تمام به توافقنامه چند جانبه با ایران پایبند است.
یک پایگاه اطلاع رسانی روس به نقل از سرویس های جاسوسی فرانسه خبرداده است که یک توافقنامه محرمانه میان مسکو و تلاویو در خصوص منعقد شده است که بنای عمل در خلال ی ال گذشته بوده است.
عنوان اصلی لاتین : basic agreement for business promotion
عنوان اصلی فارسی مقاله: توافقنامه مقدماتی برای توسعه ب و کار.
مرتبط با رشته های : حقوق
نوع فایل ترجمه : ورد آفیس(که دارای امکان ویرایش می باشد)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 10 صفحه
کلمات کلیدی مربوطه با این مقاله: ندارد

برای دریافت رایگان نسخه انگلیسی این مقاله اینجا کلیک نمایید _______________________________________بخشی از ترجمه: توافقنامه مقدماتی (شماره ir-jp-coc0-11-19) ( که از این به بعد تحت عنوان " توافقنامه مقدماتی می نامیم) از 29 ژوئن 2011 که از این به بعد " تاریخ اجرا" می نامیم، توسط و بین: 1. شرکت کوین (kewene co.,ltd) ، شرکت سازماندهی شده و کنونی تحت قوانین کشور ژاپن، با آدرس ثبتی 3-23-31 ناکانو، ناکانوکو توکیو t 164-0001 (که از این به بعد تحت عنوان اعطا کننده پروانه (مجوز) می نامیم) و 2. شرکت پاکزیست دنا، شرکت سازماندهی شده و کنونی تحت قوانین کشور ایران با آدرس ثبت شده بوستان 6، پلاک 134، خیابان پاسداران، تهران،کد پستی ایران 16646-77319 ( که از این به بعد سرمایه گذار می نامیم)، بسته شده است. ( هر دو شرکت از این به بعد مشترکا تحت عنوان " طرفین" خوانده می شوند. بدین وسیله تایید می شود که: اعطا کننده پروانه، مالک حق معنوی تولید 9 گونه از شوینده های طبیعی " کو اریزو" برای کاربرد چندمنظوره( که از این به بعد تحت عنوان کو اریزو" خوانده می شود) به موجب پیوست 1 می باشد و همچنین مالک حق معنوی تولید 9 گونه از سری پایه سورفکتانت کو اریزو ( سری cssb) برای کاربرد چند منظوره ( که از این به بعد تحت عنوان " سری cssb" می نامیم) به موجب پیوست 2، می باشد و اعطا کننده پروانه تمایل به تقسیم فعالیت های ب و کارش با نگه داشتن 20 درصد از سهام کل سرمایه گذار برای تولید و تهیه "کو اریزو" و " سری cssb" بعد از تاسیس کارخانه تولید " کو اریزو" و " سری cssb" با ظرفیت تولید 20 تن در روز ( که از این به بعد تحت عنوان کارخانه تولید "کو اریزو" و " سری cssb" نامیده می شود) در آغاز اه ب و کار می باشد و سرمایه گذار تمایلی برای انجام آن تماما بر مبنای ضوابط متعاقب آن می باشد. حقیقتا، اعطا کننده پروانه دارای حق معنوی برای تولید "کو اریزو" و " سری cssb" بوده و سرمایه گذار دارای اعتبار مالی و بازاری به منظور ادامه تولید و عرضه "کو اریزو" و " سری cssb" می باشد ( که از این به بعد تحت عنوان اه ب و کار می نامیم).
جهت محصول اینجا کلیک نمایید

بخشی از مقاله انگلیسی

13.1 ignment: this basic agreement will be binding upon and inure to the benefit of the parties hereto and their permitted successors and igns. notwithstanding the foregoing, neither this basic agreement, nor any rights or obligations hereunder, may be igned or otherwise transferred, whether by operation of law or otherwise, without prior written consent of the other party hereto, which consent shall not be unreasonably withheld, and any ignment or other transfer without such prior written consent will be null and void. 13.2 severability: if one or more provisions of this basic agreement are held to be unenforceable under applicable law, the parties agree to renegotiate such provision in good faith. in the event that the parties cannot reach a mutually agreeable and enforceable replacement for such provision, then (i) such provision shall be excluded from this basic agreement, (ii) the balance of the basic agreement shall be interpreted as if such provision were so excluded and (iii) the balance of the basic agreement shall be enforceable in accordance with its terms.
the european union and japan are close to reaching an agreement in principle on a free trade deal, the european commission said on monday.
یک پایگاه اطلاع رسانی روس به نقل از سرویس های جاسوسی فرانسه خبرداده است که یک توافقنامه محرمانه میان مسکو و تلاویو در خصوص منعقد شده است که بنای عمل در خلال ی ال گذشته بوده است.
دادگاه عالی اداری مصر امروز رأی خود درباره حکم دادگاه قضایی مبنی بر ابطال توافقنامه ترسیم مجدد مرزهای دریایی مصر و عربستان و اعطای دو جزیره به عربستان را اعلام می کند.
russian senators ratified on wednesday a protocol to an agreement with syria on the deployment of the russian armed forces aviation group in the arab republic.
- قولنامه یا توافقنامه جوانمردانه توافقی اصولا" و عمدتا" شفاهی و غیرمکتوب و ذاتا" غیرا ام آور از نظر حقوقی است که میان دو یا چند شخص حاصل گردیده و البته در مواردی نیز بندرت ممکن است فیم ن طرفهای آن مکتوب گردد بی آنکه چنین مستندسازی، از قدرت ا ام بخشی به مفاد آن برخوردار باشد. - اساسا" کم اثرترین و شاید به اعتباری بی اثرترین نوع توافق فیم ن اشخاص، قولنامه یا توافقنامه جوانمردانه است که همانگونه که از نام آن نیز پیداست، اثربخشی و قابلیت اجرایی آن صرفا" مبتنی و متکی بر قول و اعتبار شخصی و شرافت طرف یا طرفهای آن میباشد، بدون اینکه طرف قول دهنده تعهد و زامی برای عمل به قول خود داشته و بتوان مسئولیت قراردادی یا قانونی برای وی در صورت عدم وفای به تصور نمود. لذا در مقایسه با اسناد قراردادی دیگر و حتی کم اثرترین آنها یعنی تفاهم نامه یا moa ، قولنامه عملا" فاقد هرگونه اثر حقوقی و قابلیت اجرایی بوده، گرچه ممکن است از حیث معنوی در شرایطی به اعتبار فردی یا شغلی و صنفی طرفی که به قول معروف "زیر قول خود زده است" خدشه وارد گردد. لذا اصولا" قولنامه ولو بصورت مکتوب و مستند، قادر به تحمیل ا امات قراردادی و آثار حقوقی ناشی از نقض ا امات مذکور بر طرف یا طرفهایی که بموجب آن قولی را فقط به اعتبار شخصیت و شرافت خود میدهند، نمیباشد. ادامه مطلب
microsoft has announced that it has entered into a patent licensing agreement with casio. while not much details were shared, the agreement includes "broad coverage" for smartwatch technologies. "casio's smartwatches combined with microsoft's technology will help customers all over the world achieve more from their wearables," said micky minhas, head of microsoft technology licensing llc. "this is an outstanding partnership that builds on microsoft's heritage of innovation in the technology powering personal wearables to boost casio's best-in-cl products in this...
دی ماه 95، میزگردی در خبرآنلاین برای بررسی حقوقی توافقنامه محیط زیستی پاریس برگزار شد.
رئیس جمهور می گوید: ما این(توافقنامه) را به دقت تحلیل می کنیم و در آینده نه چندان دور، چیزی برای گفتن درباره اش داریم اما ایران به روح توافقنامه پایبند نبوده است.
مجلس نمایندگان لیبی در طبرق ضمن لغو توافقنامه الصخیرات که به تشکیل شورای ریاستی و ت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» منجر شده بود، گفت وگوها را به ح تعلیق درآورد.
ایسنا نوشت: خارجه قطر اعلام کرد که توافقنامه آستانه گامی مثبت است اما جایگزین گذار در نمی شود که شامل کناره گیری بشار اسد است.
دو پادشاه اردن و عربستان در دیدار با یکدیگر به امضای توافقنامه هایی در زمینه های مختلف پرداختند.
قرار است شینزو آبه و ولادیمیر پوتین در نشست روز پنجشنبه بیش از 20 توافقنامه اقتصادی امضا کنند.
توافقنامه ریلی میان ایران و عصر امروز به امضاء رسید.