ترجمه شعر و ترانه های خارجی

ترانه های زیبای  گوگوش https://archive.org/details/googooshv شماره 11 خارجی  خونده واقعا  عالیه از  خود  خارجی  ها  هم  قشنگتر  خونده شاید میگه  شانزده سالم بود  و  زندگی  قشنگی  داشتم  اما بعدش رو  نمی دونم چی  میگه شاید  انهایی که  انگلیسی شون  زبانشون  خوبه  حیلی  عالی  میشه  ترجمه اش  را  پایین  همین  نوشته بزارند  منظورم  ترانه 11  هست  قاصدک یا sixtenn  شماره  26  و  28  هم  خارجیه.....
اسدالله امرایی گفت: در ترجمه آثار طنز، خود نویسنده نیز باید حس طنز را داشته باشد و به همین دلیل ترجمه طنز بسیار سخت است. در واقع ترجمه طنز، مانند ترجمه شعر است. ادامه: ترجمه طنز مانند ترجمه شعر سخت است
«ترانه روزگار ما» شامل بخش اعظمی از ترانه های دهه 90 و همچنین ترانه های معاصر کشور ماست.
افشین یداللهی ترانه سرای کشورمان اخیراً ترانه «چه کردی» را برای فصل اول سریال شهرزاد ساخته و خودش نیز این ترانه را خوانده بود. این ترانه را در «تابناک» می خوانید.
what you’ve become | ترجمه فارسی ترانه january 11th, 2014
ما با هیجان بسیار، خبر انتشار اجرای مشترک سامی یوسف با تام رابرتسون در تک آهنگ جدید او به نام “what you’ve become” را به اطلاع شما می رسانیم. “what you’ve become” اولین نماهنگ تام رابرتسون که در لیو ول و تصویربرداری شده است، پس از مدتها انتظار، در یوتیوب و آپارات برای تماشا بصورت آنلاین و در آیتونز برای ید آنلاین در دسترس شماست! برای یداری این تک آهنگ اینجــاکلیک کنید! در ادامه، ترجمه فارسی این ترانه تقدیم شما عزیزان می گردد:
اسدالله امرایی گفت: در ترجمه آثار طنز، خود نویسنده نیز باید حس طنز را داشته باشد و به همین دلیل ترجمه طنز بسیار سخت است. در واقع ترجمه طنز، مانند ترجمه شعر است.
 ترانه  the rains of castamere باران های تامر در مدح لرد تایوین لنیستر سروده شده که پس از شورش خاندان رین به گفته سرسی همه اعضای خاندان اونها رو قتل عام کرد(اعم از زن و بچه و پیر و جوون) در پایان هم چند اجرای متفاوت از این ترانه رو براتون میذارمand who are you, the proud lord said, that i must bow so lowو تو کی هستی؟ ارباب مغرور گفت,که من در مقابلت زانو بزنم
 only a cat of a different coat, that's all the truth i know. فقط گربه ای با لباس متفاوت هستی, این همه حقیقتیه که من میدونمin a coat of gold or a coat of red, a lion still has claws, در لباس طلایی(خاندان لنیستر/lannister) یا لباس قرمز(خاندان رین/ reynes) شیر چنگال خود را دارد(تفاوتی بین لباس وجود ندارد)

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
ﻟﯿﻠﯿﻢ ﻟﯽﻣﺜﻞ ﺑﺮﮒ ﺧﺸﮑﯽ ﻫﺴﺘﻢ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺷﺎﺧﻪ ﺟﺪﺍ ﺷﺪﻩ، ﻟﯿﻠﯿﻢ ﻟﯽﺍﯼ ﺑﺎﺩ ﺻﺒﺢ ﻣﻨﻮ ﺧﻮﺭﺩ ﻭ ﺧﺎﮎ ﺷﯿﺮ ﮐﻦﺧﺎﮐﺴﺘﺮ ﻣﻨﻮ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺑﻪ ﺩﻭﺭﺩﺳﺖ ﻫﺎ ﺑﺒﺮﺧﺎﮐﺴﺘﺮ ﻣﻨﻮ ﺑﻪ ﭘﺎﯼ ﺑﺮﻫﻨﻪ ﯼ ﯾﺎﺭﻡ ﺑﻤﺎﻝﻣﺎﻩ ﺭﻭﯼ ﺳﺎﺯﻡ ﻧﻮﺭ ﻣﯿﺰﻧﻪ ﻟﯿﻠﯿﻢ ﻟﯽﮐﺴﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺣﺮﻑ ﺭﻭﯼ ﺣﺮﻑ ﻣﻦ ﺑﺰﻧﻪﺑﯿﺎ ﺍﯼ ﮐﻤﺎﻥ ﺍﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ، ﺭﻭﯼ ﺯﺍﻧﻮﻡ ﺑﺸﯿﻦ ﻟﯿﻠﯿﻢ ﻟﯽﻣﺎﻩ ﺍﺯ ﯾﻪ ﻃﺮﻑ ﻭ ﺗﻮ ﻫﻢ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﺩﯾﮕﻪ ﻣﻨﻮ ﺑﻐﻞ ﮐﻨﯿﻦﻫﻔﺖ ﺳﺎﻟﻪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻭﻃﻨﻢ ﺳﺮ ﻧﺰﺩﻡﻭﺍﺳﻪ ﺩﺭﺩﻫﺎﻡ ﻫﯿﭻ ﻣﺤﺮﻣﯽ ﭘﯿﺪﺍ ﻧﮑﺮﺩﻡﯾﻪ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯿﺮﺳﻪ ﮐﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻣﻦ ﺭﺍﻩ ﻣﯿﻔﺘﯽ ﻭ ﻣﯿﺎﯾﯽ ﻟﯿﻠﯿﻢ ﻟﯽﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻣﻦ ﺍﺯ ﮐﺴﯽ ﭼﯿﺰﯼ ﻧﭙﺮﺱ، ﺍﺯ ﻗﻠﺒﺖ ﺑﭙﺮﺱ ﻟﯿﻠﯿﻢ ﻟﯽ 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
جمعی از ترانه سرایان فارس چهارشنبه هجدهم شهریورماه با حضور در باغ شاعران شیراز ی اله شدن فعالیت کانون ترانه سرایان فارس را جشن گرفتند. در مراسم ی الگی کانون ترانه فارس، علاوه بر ترانه سرایان ، چند تن از هنرمندان و خوانندگان استان و لطف الهی مدیر مرکز شعر و موسیقی صدا و سیمای مرکز فارس نیزحضور داشتند.
این هم ترانه ای بسیار قدیمی از بازیگر و خواننده ی ایتالیایی میکله اسکومنیا (michele scommegna) که با نام هُنری نیکولا دی باری (nicola di bari) شناخته شده است. نیکولا خان الان هفتاد و سال دارد و ظاهرا دیگر به فعایت های هنری مشغول نیست. این ترانه در سن رموی سال 1970، همراه با یکی از ترانه های گروه ricchi e poveri، جایگاه اول را به خود اختصاص داد. چهار سال پیش هم ی با همین عنوان ساخته شد که در بخشی از هم این ترانه شنیده می شود. ترانه ای که خواهید کرد یکی از اجراهای جدید نیکولا است که طبیعتا کیفیت بهتری دارد. نسخه های قدیمی را می توانید به راحتی بی د. این ترانه برای دوستانی که در حال یادگیری ایتالیایی هستند بسیار مفید است. برای و خواندن متن و ترجمه ی ترانه به ادامه ی مطلب بروید. سروش عزیز لینک ترانه gocce di memoria درست شد.
اسدالله امرایی می گوید: در ترجمه آثار طنز، خود نویسنده نیز باید حس طنز را داشته باشد و به همین دلیل ترجمه طنز بسیار سخت است. > ادامه: ترجمه طنز مانند ترجمه شعر سخت است
این مرکز با به کارگیری بیش از 500 مترجم در تیم های تخصصی ترجمه به زبان های انگلیسی، عربی، فرانسه، روسی، ترکی، اردو و ... فعالیت خود را به سازمان ها و شرکتهای خصوصی و اشخاص حقیقی عرضه می دارد. لازم به ذکر است این شرکت در سه شهر تهران، مشهد و قزوین دارای شعبه بوده و خدمات و محصولات خود را بصورت گسترده تری به مشتریان خود ارائه می کند. در این خصوص مختصری از رزومه و فعالیتهای این شرکت به شرح ذیل تقدیم حضور می گردد.
خدمات گروه تخصصی ترجمه آینده :
- تبلیغات در وب سایت های خارجی
- ترجمه مخصوص سازمان ها
- ترجمه بازرگانی و اداری
- ترجمه چند رسانه ای
- ترجمه نرم افزار های رایانه ای و تلفن همراه
- ترجمه و ویرایش مقالات isi (بیش از 500 مقاله چاپ شده)
- ترجمه وب سایت
- ترجمه همزمان سخنر انی ها و همایش ها و ...
- ترجمه کتاب (تمامی رشته های ی)http://www.drtarjomeh.com

با ما در تماس باشید مشهد
فردوسی ، مرکز رشد شماره 4، اتاق 417
شماره تماس: 05138780925 - 09382942363
ترجمه مقاله سرمایه گذاری مستقیم خارجی و نشر تکنولوژی
به صفحه فایل ترجمه مقاله سرمایه گذاری مستقیم خارجی و نشر تکنولوژی خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
ترجمه مقاله سرمایه گذاری مستقیم خارجی و نشر تکنولوژی
توییت ترانه علیدوستی درباره تحریم مراسم اسکار خیلی زود سر از رسانه های معتبر بین المللی درآورد.
توییت ترانه علیدوستی درباره تحریم مراسم اسکار خیلی زود سر از رسانه های معتبر بین المللی درآورد.
حمید گودرزی در تازه ترین پست اینستاگرامش نوشته تندی را منتشر کرد.حمید گودرزیحمید گودرزی نوشت:از رسوایی های زندگی شخصی در عرصه مجازی، اتهام سرقت ترجمه های دیگران، ترانه سرایی برای مطرب های مرتد آن سوی آب و خواننده گان لوس آنجلسی، تا کل کل با رو مه کیهان و همزمان حقوق گرفتن از سازمان اوج (وابسته به پاسداران) و ترانه ارزشی گفتن، مظهر شو آف و خودنمایی ایران ملغمه ای است غریب از تناقض هایی که او را مضحکه خاص و عام کرده، اما دست بردار نیست، در جستجوی هویت از دست رفته و آبرو و اعتبار هرگز نداشته آتش بیار معرکه هایی می شود که نه دخلی به او دارد و نه فهمش را دارد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
ترجمه مقاله تأثیر تنوع کانال های توزیع برندهای لو خارجی بر ارزش و وفاداری برند در بازار کره جنوبی
بروزترین ترجمه مقاله سرمایه گذاری مستقیم خارجی و نشر تکنولوژی
ترجمه مقاله تجدید حساسیت آپوپتوزی خارجی گلیوبلاستما با مهار parp
به صفحه فایل ترجمه مقاله تجدید حساسیت آپوپتوزی خارجی گلیوبلاستما با مهار parp خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
و ، بهشت روی زمین! بله، در ایتالیا هم سرزمینی بهشتی محسوب می شود. حتی در قدیم هم مردم زیادی از ایتالیا به امید یافتن کار و درآمد و زندگی مناسب با تحمل سختیهای زیاد از راه دریا خود را به می رساندند غافل از این که در نهرهای شیر و عسل روان نیست... و کیست که نخواهد این وسط با یی بازی در آوردن خود را کمی به کلاس آن نزدیک کند؟ ترانه ی امروز ترانه ای به شدت ناپولیایی است. ترانه ای ناپولی زده با همان شیرینی لهجه که مثل اکثر لهجه ها قابلیت طنزپردازی بالایی دارد. در این ترانه با زبانی شیرین شخصی مورد خطاب قرار می گیرد که به شدت جو زده ی است و خودش را به آب و آتش می زند تا کمی یی شود. از قضا ملودی این ترانه خیلی مقبول میفتد و در سر تاسر دنیا پخش می شود، روی آن ترانه هایی با زبان های دیگر خوانده شد که البته بعضی از آن ها اصلا ربطی به مضمون اصلی این ترانه ندارند. حتی نسخه ای فارسی آن را ممکن است شنیده باشید که البته خیلی توی ذوقتان می زند اگر قبلا این ترانه را شنیده باشید. ترانه ی « تو می خوای یی بازی در بیاری» (tu vuò fa l'americano) ترانه ای با اجرای رناتو کاروزونه renato carosone است که متن آن نوشته ی خود رناتو و یکی دیگر از دوستانش است. این ترانه برای اولین بار در ی ایتالیایی شنیده شد و کم کم از طریق اجراهای مختلف به شهرت رسید. متاسفانه یافتن نسخه ی کاملی که شامل همه ی بندهای ترانه باشد کمی وقت می برد. دوستان می توانند با جستجویی کوتاه انواعی از اجراهای این ترانه را بیابند. برای ترانه و و خواندن متن و ترجمه ی ترانه به ادامه ی مطلب بروید.
ترجمه مقاله و کتاب و کلیه متون ترجمه انگلیسی به فارسیترجمه فارسی به انگلیسیترجمه انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربیترجمه فوری فوتی در اسرع وقت [email protected]
نشست «آسیب شناسی ترجمه ی مشترکات فرهنگی و ادبی با محوریت موضوع ترجمه ی شاهنامه به زبان اسپانیایی» روز دوشنبه (۱۸ اردیبهشت) در سرای اهل قلم ناشران خارجی نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد.
ترجمه مقاله تجدید حساسیت آپوپتوزی خارجی گلیوبلاستما با مهار parp
به صفحه فایل ترجمه مقاله تجدید حساسیت آپوپتوزی خارجی گلیوبلاستما با مهار parp خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر
انگار ترانه ها دیگر به جزئی ج ناپذیر از تمام برنامه های نمایشی تبدیل شده اند. مردم هنوز و همچنان دوست دارند در کنار سریال، برنامه یا مورد علاقه خود، یک ترانه هم بنشوند و اگر دوست داشتند، آن را مدت ها زیر لب کنند.
یداللهی از جمله ترانه سراهای شناخته شده کشور بود که بسیاری از آثارش به عنوان تیتراژ سریال های تلویزیون توسط خوانندگانی چون علیرضا قربانی خوانده شد. در این میان می توان به ترانه سریال محبوب «شب دهم» اشاره کرد.
سرویس فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین:... ادامه: ترجمه طنز مانند ترجمه شعر سخت است
این کتاب سندی ماندگار از فرهنگ عامیانه استان کرمانشاه است؛توضیحات آقای موزونی در خصوص این کتاب: ترانه های عامیانه بخش مهمی از فرهنگ مردم هستند که سراینده مشخصی ندارند و به و نسل به نسل به روزگار ما رسیده است؛برای جمع آوری و بررسی این ترانه ها حدود ۱۳ سال وقت صرف شده و در این کتاب ترانه های عامیانه استان کرمانشاه ۱۲ بخش است که شامل ترانه های کار‏_بازی‏_کشت دام‏_دلداری‏_نوازش‏_سوگ‏_مناسبت‏_آرزو‏_طنز و چیستان و مثل و همچنین فال و ترانه های آزاد می باشد.در این کتاب ضمن دسته بندی ترانه ها به تحلیل اسطوره ای,حماسی و تاریخی آنها پرداخته شده و برای پژوهشگران,دانشجویان و علاقه مندان به فرهنک عامه کرمانشاه منبع خوبی است.در این کتاب به سرایندگان ترانه های عامیانه,آواها و نواهای استان مانند:‏"مور‏"‏-‏"چمری‏"‏‏_‏‏"هوره‏"‏و "لالایی‏"‏ پرداخته شده است‏.
برای ترانه اینجا کلیک کنید. ترانه جدید تی ام ب به نام روزگار. ترانه جدید تی ام ب . ترانه روزگار از تی ام ب . ترانه روزگار از tm bax.ترانه روزگار از تی ام ب . ترانه جدید تی ام ب .تی ام ب به نام روزگار.روزگار تی ام ب .روزگار از تی ام ب .ترانه جدید تی ام ب
نمیدونم گفتم یا نه ولی بعد از ترانه "دوموج سیاه" از minus1 بیشترین ترانه ای رو که توی عمرم گوش دادم و تقریبا هر چند روز یک بار بهش گوش میدم ترانه "مترسک" از کاوه یغمایی هست.