تخم شمبلیله روغن زیتون


آیا شما هم جزو مصرف کنندگان روغن های تفاله زیتون هستید؟ بهتر است در مصارف تغذیه ای از این نوع روغن…
عضو شورای ملی زیتون گفت:علی رغم سرانه مصرف ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم، تولید روغن زیتون داخل جوابگوی مصرف نیست به طوریکه ناگزیر هستیم مابقی نیاز داخل را از طریق واردات تامین نماییم.
همه ما دیدگاه مثبتی نسبت به مصرف زیتون و روغن آن داریم. اما طبق بررسی ها زیاده روی در مصرف روغن زیتون مضرات خودش را به همراه دارد که به شرح آن پرداخته ایم. حساسیت در افرادی که به حساسیت مستعد هستند، مصرف زیاد روغن زیتون می تواند حساسیت پوستی، تنفسی و … ایجاد کند. برای پوست […]
سوال : روغن بنفشه با پایه زیتون یا کنجد یعنی چه ببخشید یعنی روغن زیتون با بنفشه مخلوط کنم  جواب گیاه بنفشه که خودش روغن ندارد  وقتی گیاه را دردیگ میریزند بایستی یک روغن برآن اضافه کنند مثل کنجد ( که گرمه ) مثل بادام ( که گرمه ) مثل زیتون ( که خنک و و معتدل ) است  پس برای پوست گرم و صفراوی و دارای جوش قرمزشما به عطارتان بگویید  روغن بنفشه با پایه روغن زیتون میخواهم
عضو شورای ملی زیتون با بیان اینکه مصرف روغن پومیس برای انسان خطرناک است، از مردم خواست از یدن روغن زیتون های قاچاق خودداری کنند.
در مصرف روغن زیتون زیاده روی نکنید     در مصرف روغن زیتون زیاده روی نکنید در مصرف روغن زیتون زیاده روی نکنید همه ما دیدگاه مثبتی نسبت به مصرف زیتون و روغن آن داریم. اما طبق بررسی ها زیاده روی در مصرف روغن زیتون مضرات خودش را به همراه دارد که به شرح آن پرداخته ایم. پیامدهای زیاده روی در مصرف روغن زیتون:
حساسیت در افرادی که به حساسیت مستعد هستند، مصرف زیاد روغن ‌زیتون می‌تواند حساسیت پوستی، تنفسی و… ایجاد کند. برای پوست مفید نیست مصرف بیش از حد روغن‌ زیتون می‌تواند برای بعضی از پوست ها مشکل ایجاد کند، از جمله ایجاد آکنه ، جوش ‌های ریز پوستی و … چربی ‌های اشباع شده روغن زیتون دارای میزان تک چربی اشباع‌ شده است. continue reading در مصرف روغن زیتون زیاده روی نکنید at آشپزی با آشپزباشی. در مصرف روغن زیتون زیاده روی نکنید
تحقیقات نشان می دهد در 70 درصد برندهای روغن زیتون عرضه شده به بازار تقلبی و بی کیفیت هستند.
روغن زیتون تقلبیروغن زیتون تقلبی , دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایرانگفت : روغن های فله و و داخل شیشه ای که بدون علامت استاندارد که به اسم روغن زیتوناصل در میادین میوه و تره بار و مغازه ها فروخته می شود همه تقلبی است .روغن زیتون تقلبی روغن زیتون تقلبیمحمدرضا هاتفی مینایی در پاسخ به این پرسش که با توجه به رصد انجمن از بازار چه تعدادنام و نشان تقلبی روغن در بازار وجود دارد گفت : همه آنهایی که پروانه بهداشت و مهراستاندارد ندارند غیر قابل مصرف و تقلبی هستند.به گفته وی ، هم اکنون در بازار نامهای مختلفی از جمله ا یر، افلاطون محلی یا روغن سنتی زیتون روی روغن ها می گذارند که اینها نمونه هایی از عرضه غیر استاندارد روغن است . وی در ادامه توضیح داد : فروشنده ها این روغن ها را به صورت بسته بندی در بطری پت ، شیشه و ظروف پلاستیک در برخی از مغازه ها ارائه می دهند،در واقع برخی روغن تقلبی را داخل شیشه های معمولی و یا شیشه های دسته دوم که مارک ندارد می ریزند و اگر هم لیبلی بر روی آن بچسبانند یا مخدوش است و یا به صورت سیاه و سفید نوشته روغن زیتون رودبار،درواقع نه پروانه ساخت دارد و نه مهر استاندارد و نه هولوگرام انجمن رویش ده است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
به دلیل ی ان نبون سرانه مصرف روغن زیتون و میزان تولید مقداری زیادی روغن زیتون تقلبی حاصل از تفاله های صنعتی زیتون مخلوط شده با پارافین خوراکی، به منظور عدم پرداخت تعرفه و سود بازرگانی به صورت قاچاق وارد کشور می شوند به همین دلیل باید هنگام ید این محصول نکاتی را مورد توجه قرار داد. ایسنا: با توجه به اینکه بیش از ۲۰۰۰ رقم زیتون در دنیا موجود است تنها حدود ۱۱۰ رقم آن در ایران کشت می شود و البته انواع زیتونی که مردم بیشتر می شناسند ۱۰ الی ۱۲ رقم از این میوه است.

روغن زیتون نیز انواع مختلفی دارد؛ روغن زیتون «بکر» روغن به دست آمده از میوه درخت است که فقط به روش مکانیکی یا سایر روش های فیزیکی تحت شرایط خاص حرارتی که منجر به تغییری در ساختار تری گلیسیریدهای روغن نشود به دست می آید لذا در مقایسه با دیگر روغن ها برای استحصال نیاز به روش های شیمیایی نداشته و به سادگی قابل هضم و سرشار از ویتامین است.

این روغن عطر و طعم مطلوب دارد و خود به چند گروه طبقه بندی می شود؛ گروه اول، روغن زیتون «فوق بکر» یا ممتاز است که دارای عطر و طعم میوه ای و بسیار دلپذیر بوده و بهترین و ماندگارترین روغن ها به شمار می رود.

گروه دوم، روغن «بکر خوب» است که از نظر عطر و طعم مناسب مصرف است و حاوی کلیه خواص و مواد مغذی میوه زیتون است.

گروه سوم، روغن زیتون «بکر معمولی» است که در ایران معروف به روغن "بودار" است.

همشهری آنلاین: روغن زیتون فرابکر خالص ترین و پرخاصیت ترین نوع روغن زیتون می باشد که دارای مواد مغذی فراوان و فواید متعدد می باشد.
ترکیبی در روغن زیتون مشابه ایبوپروفن عمل می کند در روغن تازه کاملاْ طبیعی زیتون(تصفیه نشده)ترکیبی یافت می شود که خاصیت و فعالیت دارویی مشابه ایبو پروفن داردکه به عنوان داروی ضددردو تورم به کار می رود.این پدیده که خاصیت خوب و گوناگون استفاده از روغن زیتون را نشان می دهد توسط بوشان زیست شناس مرکزشیمیایی مائل در فیلادلفیای به طور اتفاقی کشف شدوی متوجه شد که روغن زیتون کاملاْ طبیعی و خالص همان طعم بلعیدن ایبو پروفن را در گلو به وجود می آورد .
با استفاده از روغن زیتون به طور مستقیم و مساژ آن با مناطق تحریک شده پوست می توانید تمام جوش هاس صورت خود را از بین ببرید. روغن زیتون مطالعات اخیر روی روغن زیتون نشان می دهد این روغن حاوی آنتی ا یدان هایی است که می تواند هاب همراه با اگزما را کاهش دهد، روغن زیتون پایه و اساس بسیاری از مرطوب کننده ها است.

بررسی ها نشان می دهند، هنگامی که به تنهایی استفاده می شود،به دلیل فاقد مواد محرک شیمیایی که ممکن است در کرم فروشگاه پیدا کنید می تواند چین و چروک و لکه های قهوه ای پوست را کاهش دهد.

گفتنی است،ابتدا صورت تان را با آب نم دار کنید و سپس با روغن زیتون ماساژ دهید. سپس کف دست تان مقدار کمی شکر بریزید و بعد این شکر را روی روغن زیتونی که روی صورت تان وجود دارد، بمالید. تمام قسمت های پوست تان را با شکر آرام آرام ماساژ دهید. این عمل باعث می شود که سلول های مرده روی سطح پوست شما از بین برود و در نتیجه پوست صورت دارای درخششی طبیعی و سالم شود.

روغن زیتون می تواند جوش های ه صورت را در کمترین زمان ممکن از بین ببرد و به پوست های خشک کمک می کند تا دچار کم آبی و چین و چروک نشوند.
رکنا:دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران گفت : روغن زیتونهایی که به اسم محلی به مردم فروخته می شود اصل نبوده و با روغن های دیگر مخلوط می شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مطالعات اخیر روی روغن زیتون نشان می دهد هنگامی که این روغن به تنهایی استفاده می شود، به دلیل نداشتن مواد محرک شیمیایی می تواند چین و چروک و لکه های قهوه ای پوست را کاهش دهد. روغن زیتون برای استفاده از روغن زیتون، ابتدا صورت تان را با آب نم دار کنید و سپس با روغن زیتون ماساژ دهید. سپس کف دست تان مقدار کمی شکر بریزید و بعد این شکر را روی روغن زیتونی که روی صورت تان وجود دارد، بمالید. تمام قسمت های پوست تان را با شکر آرام آرام ماساژ دهید. این عمل باعث می شود که سلول های مرده روی سطح پوست شما از بین برود و در نتیجه پوست صورت دارای درخششی طبیعی و سالم شود. روغن زیتون می تواند جوش های ه صورت را در کمترین زمان ممکن از بین ببرد و به پوست های خشک کمک می کند تا دچار کم آبی و چین و چروک نشوند.
 
روغن زیتون اساس "رژیم غذایی مدیترانه ای" است. ادامه مطلب...
بر اساس آمار گمرک در سال 95 قریب به 530 تن روغن زیتون بکر، وارد کشور شده است.
روغن زیتون و رفع مشکلات پوستی  حساسیت‌های پوستی یکی از شایع ترین بیماری‌هاست که نوع ضعیف آن خشکی و پوسته پوسته شدن کف دستهاست به خصوص نی که با مواد شوینده بیش از حد کار می‌کنند   روغن زیتون می‌تواند موجب رفع خشکی پوست شود همچنین می‌توان محل سوختگی پوست را روغن زیتون داد که به رفع علائم سوختگی کمک می‌کند.
روغن زیتون روغن زیتون اساس رژیم غذایی مدیترانه ای است و خواص فوق العاده ای دارد. این روغن سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع مونو (70 تا 80 درصد) و آنتی ا یدانی های فنولیک است که نقش مهمی در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی دارد. محققان پورتو (پرتغال) روی روغن زیتون بکر مطالعاتی انجام دادند تا مشخص شود با گرم این روغن چه اتفاقی می افتد. بقیه در ادامه مطلب
روغن ک ا: برخلاف روغن زیتون نقطه دود آن بالاست. همچنین این روغن در هنگام سرخ ، مواد سمی تولید نمی کند. این موارد آن را بهتر از روغن زیتون برای سرخ مناسب کرده است.
این نوع روغن برای استفاده های زیر مناسب است:
سیب زمینی برشته شده و سرخ مواد غذایی برای مشاهده ی ادامه مطلب به سایت آلیما فست فود مراجعه نمایید.
روغن ک ا: برخلاف روغن زیتون نقطه دود آن بالاست. همچنین این روغن در هنگام سرخ ، مواد سمی تولید نمی کند. این موارد آن را بهتر از روغن زیتون برای سرخ مناسب کرده است.
این نوع روغن برای استفاده های زیر مناسب است:
سیب زمینی برشته شده و سرخ مواد غذایی برای مشاهده ی ادامه مطلب به سایت آلیما فست فود مراجعه نمایید.
از روغن زیتون خالص استفاده کنید. شما تنها به چند قطره نیاز دارید. با روغن زیتون گرم قسمت مورد نظر را به آرامی به صورت حرکات رو به بالا و رو به پایین به مدت ده دقیقه ماساژ دهید. برای نتیجه بهتر می توانید چند قطره روغن نارگیل نیز به آن اضافه کنید.
سازمان توسعه تجارت در بخشنامه ای واردات تفاله روغن زیتون و مخلوط روغن زیتون با تفاله را ممنوع اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، از این پس واردات روغن زیتون باید براساس ضوابط تعیین شده از سوی سازمان استاندار باشد. در مصوبه هفتادوهفتمین جلسه شورای عالی استاندارد با عنوان «روغن زیتون، ویژگی ها و روش های آزمون» بر رعایت این استاندارد هنگام واردات روغن زیتون تاکید شده و واردکنندگان م م به رعایت این استاندارد هستند. این بخشنامه از سوی سازمان توسعه تجارت به گمرکات ایران ابلاغ شده است.
طبق نتایج یک مطالعه، ترکیب موجود در روغن زیتون فوق خام به شکل قابل توجهی موجب کاهش علائم مقاومت انسولین و بیماری کبد چرب غیرالکلی می شود.
خواص روغن زیتون برای پوست چیست؟ ما اغلب از روغن زیتون برای پخت وپز یا به عنوان چاشنی سالادها استفاده می کنیم اما ممکن است به بقیه ی خواص آن آشنا نباشیم. با وجود تمام مضراتی که از روغن ها می شناسیم و برخلاف اینکه همیشه فکر می کنیم برای قلب مان ضرر دارند، روغن زیتون درواقع ضرری برای قلب مان ندارد بلکه چربی های منحصر به فردی هم دارد که برای تقویت قلب و عروق مفید هستند. استفاده از روغن زیتون در رژیم غذایی روزانه، منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود و چربی بد و فشارخون را پایین می آورد. همچنین، فواید دیگری نیز برای زیبایی شما خواهد داشت. در این مقاله، خواص روغن زیتون برای پوست را معرفی می کنیم. بیایید ابتدا درباره ی وجوه مشترک روغن زیتون و داروهای ضد ه غیراستروئیدی صحبت کنیم. ۵. وجه اشتراک روغن زیتون و ایبوپروفن ادامه مطلب
به دلیل ی ان نبون سرانه مصرف روغن زیتون و میزان تولید مقداری زیادی روغن زیتون تقلبی حاصل از تفاله های صنعتی زیتون مخلوط شده با پارافین خوراکی، به منظور عدم پرداخت تعرفه و سود بازرگانی به صورت قاچاق وارد کشور می شوند به همین دلیل باید هنگام ید این محصول نکاتی را مورد توجه قرار داد.
با توجه به اینکه بیش از ۲۰۰۰ رقم زیتون در دنیا موجود است تنها حدود ۱۱۰ رقم آن در ایران کشت می شود و البته انواع زیتونی که مردم بیشتر می شناسند ۱۰ الی ۱۲ رقم از این میوه است.
روغن زیتون نیز انواع مختلفی دارد؛ روغن زیتون «بکر» روغن به دست آمده از میوه درخت است که فقط به روش مکانیکی یا سایر روش های فیزیکی تحت شرایط خاص حرارتی که منجر به تغییری در ساختار تری گلیسیریدهای روغن نشود به دست می آید لذا در مقایسه با دیگر روغن ها برای استحصال نیاز به روش های شیمیایی نداشته و به سادگی قابل هضم و سرشار از ویتامین است. روغن زیتون بو دار ب یم یا بی بو؟ برای مشا هده ی مطلب کامل ، بر روی ادامه مطلب کلیک کنید
همشهری آنلاین: طبق نتایج یک مطالعه، ترکیب موجود در روغن زیتون فوق خام به شکل قابل توجهی موجب کاهش علائم مقاومت انسولین و بیماری کبد چرب غیرالکلی می شود.
✅روغن زیتون؛خاصیت تسکین دهنده درد مفاصل وسیاتیک دارد.
تحقیقات نشان می دهد در 70 درصد برندهای روغن زیتون عرضه شده به بازار تقلبی و بی کیفیت هستند.  روغن زیتون به واسطه فواید بی نظیر آن، در همه کشورها محصول پرفروشی محسوب می شود به طوری که بازار هدف پرسودی برای سودجویان ایجاد کرده است. گفته می شود در کشور 70 درصد روغن زیتون های فروخته شده تقلبی است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
بهترین روغن ها برای پخت و پز کدامند؟ بهترین روغن ها برای پخت و پز کدامند؟ پختن مواد غذایی با اندکی روغن می تواند هم به غذای شما رایحه ببخشد و هم چربی های سالم تری را به آن اضافه کند. فقط باید مراقب باشید که در این کار افراط نکنید.انجمن قلب این توصیه ها را درباره استفاده از روغن برای پخت وپز ارائه می دهد:- روغن کانولا (روغن ک ا) رایحه ملایمی دارد و می تواند برای تفت دادن، چاشنی زدن به گوشت، برشته یا سرخ به کار رود. این روغن برای نخستین بار در دهه 1970 وارد بازار شد و از دانه های گیاه ک ا به دست می آید.- روغن زیتون که یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای است و از زیتون های رسیده است اج می شود. نوع «فرا بکر» این روغن از له دانه های زیتون به دست می آید و رنگ و رایحه تندتری دارد. روغن زیتون «سبک» رنگ و رایحه سبک تری دارد، اما میزان کالری های آن با روغن فرا بکر مشابه است. روغن زیتون می تواند برای بریان ، کباب و تفت دادن به کار رود.- روغن بادام زمینی که می تواند برای تهیه کره بادام زمینی خانگی و برای سرخ به روش چینی (سرخ سریع سبزی های دشده همراه با هم زدن مداوم در روغن جوشان در ماهی تابه ته گود)، بریان و سرخ استفاده شود.- روغن کنجد که با رایحه های ملایم و تند در دسترس است و یک جزء اصلی در پختن انواع غذاهای هندی، چینی و کره ای است.- روغن های مخلوط گیاهی که از چندین گیاه معمولاً ذرت، دانه های سویا و تخمه های آفتابگردان است اج شده اند و رایحه ملایمی دارند.منبع:healthday
اختصاصی از یاری فایل psd لایه باز مواد غذایی طب جامع - طرح لایه باز روغن زیتون با و پر سرعت .
psd لایه باز مواد غذایی طب جامع - طرح لایه باز روغن زیتون
psd لایه باز مواد غذایی طب جامع - طرح لایه باز روغن زیتون psd لایه باز مواد غذایی طب جامع - طرح لایه باز روغن زیتون
با
psd لایه باز مواد غذایی طب جامع - طرح لایه باز روغن زیتون