تبادل گفتمان انقلاب ی

مراسم اختتامیه گرامیداشت هفته هنر انقلاب ی با حضور ان و جمعی از هنرمندان با موضوع: «بررسی گفتمان فرهنگی و هنری انقلاب ی» برگزار می شود.
سلسله همایش های آموزشی گفتمان انقلاب ی، جریان ها و شه ها از هفتم تا نوزدهم اسفندماه در قم برگزار می شود.
#پیچ_تاریخی تاریخ نشان می دهد که ساختار قدرت در جهان ثابت باقی نمانده و قدرت هایی جایگزین می شوند. مهم ترین گفتمان برای مقابله با لیبرالیسم، گفتمان انقلاب ی است. «پیچ تاریخی» یک دوره زمانی است که در آن نبرد جدی بین گفتمان مقاومت و انقلاب ی به ی ایران با گفتمان سلطه به ی امریکا است. انقلاب در این رابطه می فرمایند: «نگاه به اوضاع جهان و منطقه نشان میدهد که ما در مقطع حسّاسی هستیم؛ به معنای واقعی کلمه، امروز یک پیچ تاریخی است.» 16/4/93
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: علتی که بنده در این عرصه وارد نشدم این بود که نیروهای انقل تجمیع بشوند تا گفتمان انقلاب به درستی شکل بگیرد زیرا در بین نامزدها حتما یک نفر نسبت به دیگران اصلح است.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان ی در سوگواره یاس نبوی که در زاده حسین(ع) برگزار شد گفت : گفتمان فاطمی ابعاد و پیام های بسیاری چون حضور همیشگی و پیروی از دارد و همان چیزی که انقلاب ایران را درطول 38 حفظ کرده است .
شبکه «افق» سیما که نیاز وجود آن در بین شبکه های سیما بیش از پیش احساس می شد توانست با تولید برنامه های مختلف در جهت اصول و ارزش های گفتمان انقلاب ی راهگشا باشد.
مهدی فضائلی تحلیگر مسایل معتقد است که اصلاح طلبان نشان دادند که توجهی به گفتمان انقلاب ی ندارند و گاهی اوقات در تقابل با آن قرار می گیرند.
سیدمحمد خاتمی در دیدار جمعی از ایثارگران، جانبازان و آزادگان با اشاره به وم تبیین گفتمان ایثارگری و تشکیل مجمع ایثارگران گفت: باید برای جذب نیروهای جوان ظرفیت ایجاد شود و باید با ایجاد گفتمان ایثارگری و تبلیغ آن، با گفتمان های غلطی مقابله کرد که احیانا به نام انقلاب و و ارزش ها مطرح می شود.
تردیدی نیست عصر ما عصر (ره) است. انقلاب ی بدون خط (ره) و گفتمان (ره) برای هیچ شناخته شده نیست. باید دید خط (ره) چگونه تفسیر می شود و چه ی حق تفسیر آن را دارد؟ به عبارت دیگر…
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات شکل گیری جبهه مردمی نیروهای انقلاب را برای ایجاد وحدت رویه در درون جریان گفتمان انقلاب ی لازم دانست.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: علتی که بنده در عرصه انتخابات وارد نشدم این بود که نیروهای انقل تجمیع بشوند تا گفتمان انقلاب به درستی شکل بگیرد.
دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی تصریح کرد: گفتمان ما گفتمان واقع بینانه است و باید همه کمک کنیم که این گفتمان پیروز انتخابات باشد.
رئیس سازمان عقیدتی ایران امروزه برای پیشرفت کشور و حفظ گفتمان و ارزش های انقلاب ی به روحیه انقل گری تاکید کرد.
(ره) و گفتمان انقلاب ی چکیده:
ایران در دوران‌های گذشته از ملی‌گرایان نوگرا یا ‌گرایان توسعه‌گر، ان و نخبگان نو ش بسیاری را تجربه نموده است. در این میان حضرت (س) به عنوان احیا‌گر تمدن ایران ی و بنیانگذار و معمار انقلاب ی ایران و ی یک انقلاب فرهنگی، از جایگاه رفیع و بی‌بدیلی برخوردار است. آغاز نهضت ی ایران در داد 1342 و نقش ی حکیمانه (س) در این عرصه، گفتمان جدیدی در عرصه‌ی مطالعات ـ مذهبی در سطوح فرو‌ملی و فرا‌ملی بنا نهاد که موضوع این نوشته را تحت عنوان «گفتمان انقلاب ی» به خود اختصاص داده است. منبع : (سایت ی (www.khamenei.ir
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه ت یازدهم خود را وام دار (ره) و متعهد به رهروی از مسیر، راه و گفتمان ایشان با هدایت های ی می داند، گفت: در شرایط کنونی نیازمند راه و گفتمان بنیانگذار کبیر انقلاب ی هستیم.
(( با جمله« ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد»، جبهه مواجهه را به نفع خود رقم زد؛ ))این جمله آلوین تاقلر نظریه پرداز غربی که در تحلیل علل پیروزی انقلاب ی در جبهه های مواجهه با غرب در عرصه های مختلف بویژه عرصه تفکر و فرهنگ ابراز داشته است؛ نشانگر ترس و واهمه تمدن و فرهنگ غرب از گفتمان ظلم ستیزی انقلاب ی دارد .توجه به گفتمان فرهنگی (ره) به عنوان معمار انقلاب؛ به دقت و ظرافت ویژه ای نیازمند است تا بتوان از این رهگذر علل پیروزی انقلاب و همچنین صدور انقلاب به اقصی نقاط عالم با هدف راه اندازی جبهه مستضعفین در برابر مستکبرین پی برد.
گفتمان انقلاب ی؛ اصول و ویژگی ها
از مهم ترین اه انقلاب ی در ایران، بازگشت به عصر (ص) و امت سازی مبتنی بر آموزه های قرآن و معارف اهل بیت(ع) به عنوان ثقلین بدون طرد قسری شه ها و افکار دیگران است. هدف از این بازگشت، گفتمان سازی در برابر گفتمان های دیگر درونی و بیرونی است که انسان را موجودی متاله نمی داند و برای اقامه عد و رهایی مستضعفان و مظلومان از سلطه مستکبران و ظالمان تلاشی نمی کند و برای خود مسئولیتی عقلی و نقلی در قبال آن برنمی شمارد. با نگاهی به دغدغه های دو معظم انقلاب ی (ره) و به روشنی دانسته می شود که امت سازی در چارچوب گفتمان انقل همواره تمام ظرفیت های پیدا و ناپیدای بالفعل و بالقوه آنان را مصروف خود داشته و راهبردها و سیاست ها و برنامه های ابلاغی و اعلامی آنان را به خود اختصاص داده است. مطلب حاضر تلاشی است برای شناخت اصول گفتمان انقلاب ی و بررسی عملکرد و مسئولیت نهادهای متولی گفتمان سازی انقلاب ی. ادامه مطلب
معاون امور مجلس و استان های سازمان تبلیغات ی گفت: بهره گیری از ظرفیت عظیم مردمی برای شکل دهی گفتمان انقلاب ی و شه های راحل یکی از افتخارات سازمان تبلیغات ی یاد کرد.
سلام و درود خدا بر شما  که از گفتمان خدمت و صداقت حمایت می کنید این حمایت بیش از هزار نفری شما در فضای مجازی، حمایت از شخص حاج نادر سراپا تقصیر نیست بلکه حمایت از یک گفتمان با سابقه تاریخی از زمان رسول خداست گفتمان خدمت و نوکری مردم، گفتمان عدم سکوت در برابر گرسنگی مظلومان و سیری یک عده دیگر که همان گفتمان انقلاب ی است. شورا متعلق به همه مردم است و همه آحاد مردم شهر از هر گروه و مذهبی در شهر و شهرداری و شورا حق و امتیاز مساوی باید داشته باشند ولی در حال حاضر شورا و شهر و شهرداری در تملک گروهی خاص و چند خانواده خاص است که آن شاءالله بزودی با مدد الهی و کمک مردم شهر خصوصا فرهنگیان عزیز، دانشجویان، دانش آموزان عزیز، مردم متدین و هیئتهای مذهبی و جوانان عزیز و بازاریان شجاع این گفتمان را پیروز خواهیم کرد .
سر انجام در طی بی قراری هایی که به انقلاب بهمن 1357 منجر شد ، این گفتمان با بهره گیری از ی ، تشکیلات ت و از آن مهمتر با تکیه برجنبه ی استعاری و عام گرایانه خود ، طبقات مختلف مردم را به خود جلب کرد و نیروهای رها شده از گفتمان های رقیب را در بر گرفت . این گفتمان الگویی از جامعه آرمانی ی باز نمایی کرد که برتر از همه ی الگوهای موجود بود در این گفتمان نشانه هایی چون ، رفاه ، ، ، دموکراسی ، دین و معنویت در یک زنجیره ی هم ارزی در کنار قرار گرفته بودند . بدین ترتیب گفتمان انقلاب ی در طی بی قرارهای گسترده ی گفتمانی سال های 1356 – 1357 به مفهومی آرمانی تبدیل شده بود که همه این ویژگی ها را در خود بازنمایی می کرد . بدین ترتیب این گفتمان با مفصل بندی برخی از نشانه های مدرن و سنتی شکل گرفت و کوشید تا نگرشی جدید را به انسان امروزی بنمایاند . بخشی از مقاله :تأثیر گفتمان انقلاب ی بر گفتمان مار یسم ولیبرالیسم پس از پیروزی انقلاب یآقای علیرضا محسنیدانشجوی ای پژوهشکده
اگرچه رئیس جمهور ترجیح می داد نماد تش گفتمان های دیگری باشد اما به نظر می رسد گفتمان هوو، منقل و گل پایان راه را رقم زده اند.
رئیس جمهور و هیئت ت در اولین روز دهه فجر با حضور در مرقد (ره) با آرمان های بنیانگذار تجدید میثاق د. آقای در این مراسم گفت: «در شرایط کنونی نیازمند راه و گفتمان (ره) هستیم.» این حرف درستی است باید دید گفتمان (ره) چیست و راه (ره) کدام است؟
ایسنا نوشت: مشاور فرمانده کل پاسداران گفت: در گفتمان سازی انقلاب ی باید دستاوردهای انقلاب به خوبی تبیین شود.
دبیر هیئت رئیسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، هدف اصلی این جبهه را ترویج گفتمان انقلاب ی دانست و گفت: هر فردی که دل در گرو ترویج انقلاب و ارزش های آن دارد می تواند عضو جبهه باشد.
دبیر هیأت رئیسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، هدف اصلی این جبهه را ترویج گفتمان انقلاب ی دانست و گفت: هر فردی که دل در گرو ترویج انقلاب و ارزش های آن دارد می تواند عضو جبهه باشد.
امروز همه به این درک رسیده اند که اختلاف بین نیروهای مؤمن به انقلاب به صلاح کشور نیست. کشور به اتحاد نیروهای انقلاب و پای کار نیاز دارد.جبهه مردمی نیروهای انقلاب یک پدیده نوظهور در تعمیق گفتمان انقلاب ی است. باید به آن خوشامد گفت.
انقلاب ی ایران سه مولفه ارزشمند؛ ، و مردم را دارد.
رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب ی گفت: این جبهه برای سازماندهی نیروها در دفاع از انقلاب ی و احیای آن در شه و عمل و ترویج و تعمیق گفتمان آن تشکیل شده است.
دبیر هیئت رئیسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، هدف اصلی این جبهه را ترویج گفتمان انقلاب ی دانست و گفت: هر فردی که دل در گرو ترویج انقلاب و ارزش های آن دارد می تواند عضو جبهه باشد.
خبرگزاری فارس: نباید به گفتمان به طور گزینشی رجوع کنیم/ مردم سال آینده در پای صندوق رأی حماسه دیگری می آفرینندرئیس جمهور گفت: در ماه های آینده در یکی از همایش های بزرگ تاریخی قرار خواهیم گرفت و در آغاز سال 96 پای صندوق های انتخابات، مردم ما حماسه دیگری می آفرینند.   رئیس جمهور کشورمان صبح امروز در حاشیه مراسم تجدید میثاق اعضای هیئت ت با بنیانگذار ایران در حرم ملکوتی (ره) و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گفتمان (ره) اتصال انقلاب به نظام ایران است، افزود: این گفتمان پیروی، پیگیری و پیشبرد آرمان های بزرگ انقلاب ی همچون و استقلال در متن ایران است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]