برا داشتن محله

محله تاریخی علی قلی آقای اصفهان شا اری از هنر معماری و شهر سازی دوران صفویه و جاذبه گردشگری کم نظیر نصف جهان است.
55 عنصر مسلح از محله الوعر در شهر حمص خارج شدند. استاندار حمص نیز اعلام کرد حدود چهل هزار نفر از نان محله الوعر در این محله باقی خواهند ماند....
نیروهای دموکراتیک موفق شدند سه محله از شهر الطبقه را آزاد کنند ولی عناصر این محله ها را با سلاح سنگین بمباران د.
محله الفاروق١ در منطقه "موصل القدیم" توسط نیروهاى ضد تروریسم عراق آزاد شد و پرچم عراق در این محله به اهتزاز در آمد.
طبق اعلام منابع نظامى عراق ٨٠٪‏ از نیمه شرقى شهر مورد توسط این نیروها آزاد شده است.

محور شرق و شمال شرقى
دیروز در خبرها درباره دفاع سرسختانه در محله الصدیق گفتیم، بالا ه در این محله هم مثل محله هاى دیگر دفاع کار به جایى نبرد و این محله هم به جمع محله هاى آزاد شده پیوست.
و نیروهاى "ضد تروریسم" در محله هاى تازه آزاد شده این محور امروز بیشتر به پا ازى و آماده شدن براى حمله به موصل در روزهاى آینده (احتمال زیاد فردا) بودند.

محور جنوب شرق و جنوب
محله هاى الساهون و سومر امروز توسط نیروهاى این محور آزاد شد
دیروز خبرهایى از آزادى المالیة هم مخابره میشد که این خبر امروز تایید شد.
درگیرى هاى شدیدى در محله بارمجه شرقى امروز بین نیروهاى عراق با در جریان بود.

ب تعدادى خم از منبع نامعلومى به محله العربی تحت کنترل اصابت کرد که برخى از اهالى، این محله را ترک و به محله الرشیدیة رفتند.

تعداد آواره هاى عملیات آزادسازى استان نینوا، که به اردوگاه ها مراجعه کرده اند به ١٧٣ هزار نفر رسید.

بخشی از محله صفا واقع در شرق تهران، پیاده راه سازی شده بود که این مسئله باعث بروز مشکلات زیادی در این بخش شد. اکنون با بازگشایی این مسیر، مشکلات محله مزبور هم شکل عوض کرده اند.
بخشی از محله صفا واقع در شرق تهران، پیاده راه سازی شده بود که این مسئله باعث بروز مشکلات زیادی در این بخش شد. اکنون با بازگشایی این مسیر، مشکلات محله مزبور هم شکل عوض کرده اند.
بعد از چند روز توقف عملیات در محله هاى غربى شهر موصل، امروز صبح نیروهاى پلیس اتحادى و واکنش سریع حمله اى را به محله هاى الدندان، الدواسه، نبى شبت و المنصور شروع د.
طبق آ ین خبرهاى رسیده نیروهاى مشترک عراقى ٩٠٪‏ الدندان را از کنترل خارج کرده اند.
امروز در محله الدندان بعد از ساعت ١٢ ظهر، نزدیک به ١٠ انتحارى براى جلوگیرى از پیشروى هاى نیروهاى عراقى توسط به کار گرفته شد.
به دلیل وجود ساختمان هاى تى به ویژه ساختمان فرماندارى در محله الدراسه که در مرکز شهر موصل هم قرار دارد، با تمام توان در این محله ها در حال جنگ است.

با کنترل مناطق و محله ها توسط نیروهاى مشترک عراقى و انتقال مردم به اماکن امن، روز به روز به تعداد آواره ها افزوده میشود.
بنام خدای زیباییها ،چرا که هر چه رخ دهد زیباست.... دیگران کاشتند و ما خوردیم ما می کاریم تا دیگران بخورند من یک شهروند هستم و اهل شعار نیستم چون قرار نیست که من اگر منتخب هم محله ایی هام شوم معجزه ایی انجام دهم من با هر یک از عزیزان که منتخب شوم ، می شویم ما حرف ما این است که به اعتماد ما اعتماد کنید وظایف شورایاری: شورایاری انعکاس دهنده مشکلات از محله به شهرداری است شورایاری قدرت اجرایی ندارد ولی پیگیر مشکلات محله و شهروندان است شورایاری بانک اطلاعات محله است شورایاری جمعیت ن محله و همچنین توانمندیها و مشکلات محله را می شناسد با همکاری هم محله ایی هایش فرهنگ سازی می کند شورایاری بودجه مالی ندارد شورایاری موظف است که در چهار چوب قوانین و مصوبات شورای ی مطالبات خود رااز شهرداری با توجه به قوانین دریافت نمایند این یک فعالیت اجتماعی سالم و بدون چشم داشت مالی می باشد
محله دیلمان در جوار حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) دارای کمبودهای عدیده ای است. اهالی این محله می گویند پلیس باید نظارت بیشتری بر برقراری امنیت داشته باشد.
اولین جلسه کارگروه طرح محله ما محله زندگی با حضورکار شناسان و متخصصان طرح در منطقه ۵ برگزار شد. در این طرح برگزاری همایش ها، نمایشگاه ها و بازدیدهای متنوع فرهنگی و اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است که از اوا مرداد ماه آغاز و تا اواسط اسفند ماه ادامه خواهد شد.
نیروهاى ضد تروریسم عراق آزادسازى محله المامون به عنوان اولین محله در نیمه غربى شهر موصل را اعلام کرد.
پیشروى ها در چند محله دیگر ادامه دارد ...
پس از حدود 25 روز جنگ سنگین در مرکز موصل، ابتدا محله صحه (حدود 10 روز پیش) و امروز محله زنجیلی از لوث پا ازی شد.
درگیری ها برای پا ازی محله شفاء ادامه دارد. نقشه با کیفیت :
رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران گفت: ساماندهی دست فروشان در محله صد دستگاه و بهسازی کانال های آب های سطحی محله عارف در دستور کار قرار دارد.
کمیته نظارت شورای شهر تهران به محله عباسی واقع در منطقه ۱۱رفت تا از نزدیک مشکلات مردم این محله را بررسی و برای رفع مشکلات چاره شی کند.
به گزارش شهرک ما: هفته گذشته زوگیران النگوها و گردنبد یک زن را در خیابان از او ربودند. این افراد که گفته می شود همراه خود سلاح سرد داشته اند، به زور ن را گرفته و با ابزار برنده طلاهای آنها را از دست و گردنشان می برند. این اتفاق ساعت 11 ظهر، یعنی در روز روشن رخ داده که با داد و فریاد اهالی ان فرار کرده و نیروهای انتظامی محله نیز به دنبال آنهاست.
امیدواریم که با شناسایی و برخورد قانونی با این افراد امنیت محله و اهالی افزایش یابد.
از نکات مهم و قابل توجه نیاز محله به ساخت یک ساختمام کلانتری در محله و حضور نیروهای انتظامی در پارک محله است.

پایان پیام/
عضو هیئت رئیسه شورای ی شهر تهران از احداث مجموعه فرهنگی در محله خاک سفید و همچنین رفع گره های ترافیکی در محله شمیران نو خبر داد.
عضو هیئت رئیسه شورای ی شهر تهران گفت: نو ردازی و مرمت مساجد محله جوادیه، تعریض و بازگشایی خیابان دهم فروردین محله نبی اکرم(ص) در دست بررسی است.
در حالیکه پیشروى هاى نیمه غربى موصل این روزها به دلایل وجود تعداد زیادى از مردم در محله هاى تحت کنترل به کندى پیش مى رود، محله هاى الثوره و الصحة ٢ (دایره سبز) هم از کنترل خارج شد و پرچم عراق در این دو محله به اهتزاز در آمد.
با کنترل این دو محله، منطقه "موصل قدیم" (دایره سیاه) به محاصره کامل نزدیک میشود، منطقه اى که به دلیل وجود بافت قدیمى و کوچه هاى باریک این روزها درگیرى ها به سختى در آنجا ادامه دارد.

به گفته یکى از فرماندهان عملیات موصل، تعداد مسلحین که در محله هاى آزاد نشده باقى مانده است به ٨٠٠ نفر میرسد که اکثر آنها انتحارى هستند.
طبق بررسى ها در محله هاى تحت کنترل در این شهر، ٢٥٠ هزار نفر از اهالى باقى مانده اند که با آزاد شدن هر یک از محله ها، اهالى این محله ها را با خود مجبور به عقب نشینى به محله هاى تحت کنترل خود میکند.
محله ای در شهرستان ایلام به علت وقوع سیل در سال گذشته هنوز نان آن با مشکلاتی روبرو هستند.
مع ن مسلح سوری در محله وعر در شهر حمص با هیئت روسی و سوری بر سر وج از این محله و تحویل سلاح هایشان به توافق رسیدند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند گفت: طبق شواهد و آثاری که از محله دوخواهران داریم محل احتمالی معبد لائودیسه در محله دوخواهران است.
بهنوش بختیاری، ع ی از پشت صحنه برنامه «محله گل و بلبل» را منتشر کرد.به گزارش خبرآنلاین، ویژه برنامه نورزوی «محله گل و بلبل» با حضور بازیگرانی تازه از جمله اکبر عبدی روی آنتن شبکه دو می رود. به همین مناسبت،…

محله بیک:

از محله هایی که ثروتمندان و هنرمندان ترکیه در آنجا زندگی میکنند محله بیک است، که در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته است و چشم انداز بسیار زیبایی به سمت تنگه بسفر دارد به طوری که محله بیک یکی از بهترین محله های استانبول برای زندگی شناخته شده است.

این محله دارای ساختمان ها و بناهای بسیار زیبا و شیکی برای اقامت است،همچنین رستوران ها و کافه هایی در این محله وجود دارد که به خاطر محبوبیت زیادشان همیشه شلوغ است و عامل ترافیک در این محله میشوند.

در این محله بسفر قرار دارد که یکی از های رتبه برتر در کشور ترکیه است. پارک ببک نیز یکی از بهترین پارک های استانبول است که در این محله قرار گرفته است. ادامه مطلب...
میدان بهارستان تهرانمیدان بهارستان تهران , میدان و محله بهارستان از قدیمی ترین میدان ها و محله های تهران است.این محله از جنوب به محله سرچشمه، از شمال به دروازه شمیران و خیابان بهارستان، از غرب به خیابان (شاه آباد سابق) و چهارراه سیدعلی و از خاور به خیابان مجاهدین (ژاله سابق) و میدان محدود است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
قسمتهای جدیدی از مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل۲» امروز پنجشنبه و فردا ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه دوم سیما می رود.
فرمانده نهاوند گفت: مرحله نخست طرح محله پاک با اعتبار 50 میلیون تومانی با کمک نیروی انتظامی و توزیع 278 یاری برگ به بیماران ترک اعتیاد در دو محله شهری و روستایی در نهاوند آغاز شد.
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه بروجرد از آغاز عملیات اجرایی بازآفرینی و بازسازی دره غریب، محله خوشبین درخیابان جعفری و محله بازار قدیمی بروجرد که جزو بافت فرسوده شهر محسوب می شوند با هدف توسعه بافت های پایدارخبرداد.
مجموعه مقالات برنامه ریزی و طراحی محله و مرکز محله (سری دوم)
مجموعه مقالات برنامه ریزی و طراحی محله و مرکز محله (سری اول)