بازداشت دو نوجوان در سنندج بە اتهام فعالیت

یک نوجوان 14 ساله به اتهام شرکت در یک دسته جمعی و پخش زنده این اقدام غیرانسانی در فضای مجازی، در شیکاگو بازداشت شد.
با بازدشت ۳ مظنون دیگر از سوی پلیس انگلیس، شمار افرادی که به اتهام ضرب و شتم یک نوجوان ایرانی در لندن بازداشت شده اند به ۹ نفر رسید.
پلیس انگلیس از افزایش تعداد افراد بازداشت شده به اتهام ضرب و شتم نوجوان ایرانی در لندن خبر داد.
پلیس لندن از بازداشت پنج نوجوان در مناطق مختلف این شهر به اتهام مشارکت در طراحی حمله تروریستی خبر داده است.
حکم بازداشت برای پلیس یی که یک نوجوان 15 ساله سیاه پوست را در تگزاس به ضرب گلوله به قتل رساند، صادر شد.
بازداشت یک بازداشت یک , حجت ال و المسلمین صادقی نیارکی از بازداشت یکی از اساتیدعضو هیئت علمی بین المللی (ره) قزوین به اتهام توهین به مقدسات خبر داد.بازداشت یک حجت ال و المسلمین صادقی نیارکی دادستان قزوین از بازداشت یکی از اساتید عضو هیئت علمی بین المللی (ره) قزوین به اتهام توهین به مقدسات خبر داد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
بازداشت یک مدیر ارشد در گیلان به اتهام رشوه حجت ال والمسلمین علی مصطفوی نیا دادستان عمومی و انقلاب رشت از بازداشت یکی از مدیران ارشد اجرایی استان گیلان خبر داد و گفت: این فرد صبح روز گذشته بازداشت شده است. این مدیر ارشد گیلانی، متهم به اخذ مبلغ 250 میلیون تومان رشوه است اخذ رشوه به وی تفهیم اتهام شده است و هم اکنون با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی شده است./ایسنا
مسکو 9 نفر را به اتهام مشارکت در یک سری حملات سایبری و برداشتن میلیون ها دلار از حساب یک بانک، بازداشت کرده است.
با گذشت یک سال از مرگ مرموز زن جوان که از خودروی در حال حرکت به بیرون پرت شده بود، همسر وی دیروز به اتهام قتل عمد بازداشت شد.
حجت ال والمسلمین محسنی اژه ای در رابطه با اتهام ادمین های بازداشت شده شبکه های اجتماعی، گفت: برخی از این افراد به اتهام مسائل ضد امنیتی و بعضی هم اخلاقی بازداشت شده اند.
یکی از بازداشتیهای دو هفته ی پیش کرمانشاه با اتهام «ارتباط با احزاب کُردی» روبرو شد. وی به علت شرکت در اتی بازداشت شده بود که در حمایت از کولبران شکل گرفتند.
به گزارش مرکز دموکراسی و کردستان، «شهریار طهماسبی» که طی روز ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ به همراه جمعی دیگر از فعالین مدنی شهر کرمانشاه بازداشت شده بود، به اتهام «ارتباط با احزاب کُردی» مورد محاکمه قرار گرفت.

شهریار طهماسبی در دادگاه با استناد به ماده ی ۵۰۰ قانون مجازات ی مورد محاکمه قرار گرفته که براساس آن، هرگونه فعالیت تبلیغی علیه نظام یا به نفع گروهها و سازمانهای مخالف نظام، جرم است.
دادگاه تاکنون برای وی حکمی صادر نکرده است و او همچنان در بازداشت به سر میبرد. با این حال سایر افرادی که همزمان با وی در کرمانشاه بارداشت شده بودند، با تودیع وثیقه آزاد شده اند.
اتهام این افراد در هنگام بازداشت، سازمان دهی و شرکت در اتی عنوان شده بود که در هفته های دوم و سوم شهریور بە نشانە ی حمایت از کولبران در ای کرمانشاه، بانه، سنندج و مهاباد به صورت پراکنده شکل گرفتند.

براساس گزارش رسیده ، دو شهروند کُرد به نام های "کاوان محمودیان و نعیم احمدپور" از اهالی روستای "تنگیسر" از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مرکزی این شهرستان منتقل گردیدند.
کاوان محمودیان هجدهم مهرماه سال جاری از سوی نیروهای اطلاعاتی بازداشت و دو ماه را در سلول انفرادی اطلاعات سنندج بسر برده است. این شهروند کُرد طی تماس تلفنی با خانواده اش خبر انتقال خود به زندان سنندج را تایید کرده است.
همچنین نعیم احمدپور که به دلایلی نامعلوم توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت شده، پس از بیست روز نگهداری در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مرکزی این شهرستان منتقل گردیده است.
خانواده این دو شهروند کُرد از زمان برگزاری جلسه دادگاه تفهیم اتهام آنان اظهار بی اطلاعی کرده اند و سرنوشت این دو شهروند کُرد در هاله ای از ابهام قرار دارد.
4 مأمور پلیس فرانسوی به اتهام و آزار و اذیت یک پسر جوان امروز یکشنبه قضایی قرار گرفته و بازداشت شدند.
مونتریال- بازداشت یک نوجوان بدلیل حمله و مس ه یک پیرمرد بیخانمان  بدنبال انتشار دو در که در ان یک نوجوان سعی در اذیت و آزار یک پیرمرد بیخانمان دارد ،پلیس این نوجوان را بازداشت نمود......ادامه مطلب
وزارت کشور ترکیه اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور طی سه روز ۷۴۰ تن را به اتهام رابطه با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) بازداشت د.
رسانه های آلمانی از بازداشت یک تبعه به اتهام عضویت در و جنگیدن برای این گروه در خبر دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (entekhab.ir) : 4 دانشجوی پسر به اتهام وحشیانه به یک دختر نوجوان در آلاچیق یک پارک واقع در پشت سالن تئاتر بازداشت شدند. ...
سرکوب اعتراضات در بحرین با بازداشت یک نوجوان 13 ساله بحرینی ، تعداد شیعیان بحرینی بازداشت شده در هفته گذشته به سی تن رسید. این نوجوان شیعه از سوی دادستانی کل برای تحقیق و بازجویی فرا خوانده شده بود ، و به اتهام و انجام اقدامات آشوبگرانه -دستور بازداشت وی صادر شد . رئیس مرکز بحرین در اظهاراتی فاش کرد که هفته گذشته نظامیان آل خلیفه 30 تن از شهروندان بحرینی را دستگیر د که 3 تن از این دستگیر شدگان کودک بودند این درحالی است که مرکز بحرین پیشتر خبر داده بود که بیش از 480 کودک بحرینی از سال 2011 تا کنون در معرض عملیات بازداشت کورکورانه و بی هدف مزدوران شیعه ستیز بحرینی قرار گرفته اند.
پلیس رژیم گر قدس یک صهیونیست را به اتهام تهدید به بمب گذاری در مراکز یهودی بازداشت کرد.
پلیس استرالیا از بازداشت یک مرد به اتهام همکاری با برای ساخت موشک خبر داد.
ایسنا نوشت: م ع یک نوجوان متهم به قتل گفت: پسر 16 ساله ای که به دنبال یک شوخی ک نه ناخودآگاه مرتکب قتل همکلاسی خود شده بود، در آ ین جلسه محاکمه (امروز) از اتهام قتل عمد مبرا شد.
6 طراح و مدیر ارشد هوآوی به اتهام جاسوسی صنعتی و لودادن اطلاعات داخلی به کمپانی leeco بازداشت شدند.
بیش از 500 نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با گروه پ ک ک در مناطق مختلف این کشور بازداشت شدند.
یک دانشجوی اهل کرماشان (کرمانشاه) از سوی نیروهای ادارە اطلاعات بازداشت شد.
ب ایە گزارش رسیدە بە سازمان ی و بە نقل از ”ماف نیوز“، روز دوشنبە (٢٤ مهرماه/ ١٦ اکتبر)، نیروهای ادارە اطلاعات در شهر سنە (سنندج) یک دانشجو را در خوابگاه دانشجویی بازداشت کردەاند.
هویت این دانشجوی بازداشت شدە  کە در حین بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفتە ”مصطفی زاهدنیا“ اهل کرماشان اعلام شدە است.
وی در روزهای اخیر در گفتگویی با دانشجویان، سیاستهای قدس و فرمانده ی آن قاسم سلیمانی درباره ی مسایل داخلی حکومت اقلیم کوردستان عراق و حمایت شان از نیروهای عراقی برای کنترل استان کرکوک را مورد انتقاد قرار داده و بلافاصله توسط حراست از بحث های برحذر داشته شده بود”.

مصطفی زاهدنیا از اهالی کرمانشاه است که بعد از ضرب و شتم از سوی حفاظت اطلاعات پاسداران سنندج بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده است. بازداشت وی بدون ارائه ی هیچگونه برگه ی قضایی صورت گرفته است.

منابع قضایی فرانسه از بازداشت 3 نفر به اتهام تدارک انجام حمله ای قریب الوقوع در خاک این کشور خبر دادند.
ولفلانگ سوبوتکا اعلام کرد فرد بازداشت شده به اتهام طراحی عملیات تروریستی در وین، یک نوجوان 18 ساله آلبانیایی تبار است.
مراد عادلوف به اتهام در اختیار داشتن بازداشت شد به نقل از خبرگزاری فرانسه در باکو ، یکی از مخالفان در جمهوری آذربایجان به اتهام در اختیار داشتن بازداشت شد .ناتیق عادلوف رو مه نگار و برادر این مخالف در اظهارات دیروز خود بیان کرد : مراد عادلوف، برادرش، به اتهام در اختیار داشتن بازداشت شده است .مراد عادلوف یکی از فعالان در حزب جبهه مردمی بود که مخالف قدرت حاکم در باکو است. این رو مه نگار جمهوری آذربایجان در بخش دیگر از سخنان خود در این باره اعلام کرد اتهام ، بهانه ای برای انتقام گرفتن از فعالیت های برادرش بوده است که مطلبی در انتقاد از رژیم حاکم بر جمهوری آذربایجان در رو مه های مخالف می نوشت .در آ ماه ژوییه امسال نیز لیلا یوسف مدیر موسسه صلح و دموکراسی که از چندین سال پیش تا زمان بازداشت برای آشتی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر قره باغ تلاش می کرد به اتهام خیانت و فرار مالیاتی بازداشت شد .رسول جعفراف یکی از م عان در موسسه خانه آذربایجان در ماه اوت به اتهام فرار مالیاتی بازداشت شد .هر گونه انتقاد از الهام علی اف رئیس جمهور 52 ساله جمهوری آذربایجان،با واکنش تند حاکم این کشور و در بیشتر موارد با زندان همراه خواهد شد.
ترکیه از بازداشت بیش از ۱۰۰۰ نفر دیگر به اتهام حمایت از شبکه فتح الله گولن خبر داده است.
 سامسونگ به اتهام پرداخت رشوه به رئیس جمهور کره جنوبی بازداشت شد
نائب رئیس سامسونگ و کنونی این کمپانی کره‌ای به اتهام پرداخت رشوه به رئیس جمهور کره‌ی جنوبی بازداشت شد.
معاون بانک خلق ترکیه به اتهام نقض تحریم های ایران در فرودگاه جان اف کندی بازداشت شد.