انشاصدای آبشار

تور آبشار های لرستان تور لرستان نوروز 96
تور آبشار لرستان، تور لرستان ، آبشار لرستان نوروز 96، تور نوروز 96، تور طبیعت گردی ، لرستان ، قلعه فلک افلاک، نوروز، تور آبشار لرستان نوروز 96 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
گروه کوهنوردی فراز شهرستان لاهیجان بنا به رسم دیرینه خود، همه ساله در آبان ماه برنامه پیمایش به آبشار لاتون بلندترین آبشار ایران را اجرا می کند. امسال نیز این برنامه به تاریخ 16 آبان 1393 اجرا شد که گزارش و ع های آن را در ادامه خواهید دید.آبشار لاتون که در 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا قرار دارد، به لحاظ بلندی با ارتفاع 105 متر، مرتفع ترین آبشار ایران می باشد. علاوه بر آبشار اصلی، آبشاری دیگر در ۱۰ متری آن قرار دارد که ۶۵ متر ارتفاع دارد و سرریز آب آن نسبت به آبشار اصلی بیشتر و پر عرض تر است. در بالا دست آبشار بزرگ لاتون، سه حوض بزرگ طبیعی با سه آبشار ۱۰ متری وجود دارد که از زیبایی های بی نظیر و منحصر به فرد منطقه لاتون است.

قرار گرفتن آبشار آر پناه در بین کوه ها و وجود خود آبشار باعث خنکی نسبی این مکان حتی در تابستان ها شده است.
یکی از جاذبه های طبیعی استان یزد، آبشار دره گاهان است که در واقع تنها آبشار طبیعی استان به شمار می رود و علاوه بر آبشار، درختان سرسبز، کوه های دارای قابلیت کوهنوردی و برخی جاذبه های دیگر دارد که حتی خشکی این آبشار نیز مردم را به دره گاهان می کشاند
یکی از جاذبه های طبیعی استان یزد، آبشار دره گاهان است که در واقع تنها آبشار طبیعی استان به شمار می رود و علاوه بر آبشار، درختان سرسبز، کوه های دارای قابلیت کوهنوردی و برخی جاذبه های دیگر دارد که حتی خشکی این آبشار نیز مردم را به دره گاهان می کشاند
آبشار برنجه (تاف) با ارتفاع در حدود ۸۰۰ متر در ۲ کیلومتری غرب روستای پیر و در بخش زز و ماهرو از توابع شهرستان الیگودرز استان لرستان قرار دارد. این آبشار هرچند در تمام طول سال آب دارد، ولی مقدار آب آن در فصول دیگر سال به جز اوا زمستان و بهار آنچنان کم است که به نوعی می توان آن را در لیست آبشارهای فصلی لرستان قرار داد؛ ولی می توان با کمی همت و عزم از طرف مسئولین میرات فرهنگی و صنایع دستی استان لرستان و... با استفاده از سرچشمه های دائمی که در این آبشار قرار دارد، مقدار حجم وجی آب این آبشار را به صورت چشم گیری افزایش داد و آن را دائمی نمود. به علت دور بودن این آبشار چندان که باید شناخته شده نیست برای دسترسی به این آبشار می توان از طریق محور الیگودرز شول آباد فرعی پیر استفاده کرد. و با این ارتفاع، این آبشار بلندترین آبشار قارهٔ آسیا و سیزدهمین آبشار بلند جهان به شمار می رود.
ادامه: آبشار مارگون،بزرگترین و زیباترین آبشار ایران+ع
آبشار هفت چشمه یکی از آبشارهای استان البرز است که در کیلومتر ۱۷ جاده کرج- چالوس و در روستای ارنگه و بالادست رودخانه ارنگه واقع شده است. ارتفاع آبشار هفت چشمه در حدود ۹۰ متر است و از این نظر یکی از آبشارهای بزرگ کشور محسوب می شود. مسیر دسترسی به این آبشار از میان سنگ ها و ص ه ها عبور می کند و همین امر بازدید از آبشار را در فصول بارندگی با مشکل مواجه می سازد. در این مسیر آبشارهای کوچکی وجود دارند که ارتفاع آن ها به ۵ متر می رسد و با نام «هفت چشمه» خوانده می شوند.
آبشار هفت چشمه یکی از آبشارهای استان البرز است که در کیلومتر ۱۷ جاده کرج- چالوس و در روستای ارنگه و بالادست رودخانه ارنگه واقع شده است. ارتفاع آبشار هفت چشمه در حدود ۹۰ متر است و از این نظر یکی از آبشارهای بزرگ کشور محسوب می شود. مسیر دسترسی به این آبشار از میان سنگ ها و ص ه ها عبور می کند و همین امر بازدید از آبشار را در فصول بارندگی با مشکل مواجه می سازد. در این مسیر آبشارهای کوچکی وجود دارند که ارتفاع آن ها به ۵ متر می رسد و با نام «هفت چشمه» خوانده می شوند.
آبشار سردابه  آبشار سردابه در حدود 24 کیلومتری غرب اردبیل در دامنه شرقی کوه سبلان قرار دارد.این آبشار که در آبگرم معدنی سردابه قرار دارد، 15 متر ارتفاع دارد و حجم جریان آن نسبتاً کم و محدود به وجی چند چشمه بالادست است.  در سفر به ارذبیل آبشار دیدنی و زیبای سردابه را از دست ندهیددمای آبشار سردابه در حدود 35 درجه سانتی گراد است. حجم جریان این آبشار در مواقع بارش و پیوستن جریان های سطحی حوزه آبخیز افزایش می یابد.دبی این آبشار در حدود 25 لیتر در ثانیه و بصورت دائمی در جریان است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
آبشار مارگون بزرگ ترین و باشکوه ترین آبشار ایران است.
مدیر طرح پردیس هنر آبشار گفت: احداث فاز اول پردیس هنر آبشار تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.

آبشار شکرآب: این آبشار در بخش رودبار قصران شهرستان اوشان در استان تهران قرار دارد و مسیر رسیدن به آبشار شکرآب یکی از مسیرهای دیدنی و جذاب تهران است که با داشتن طبیعتی زیبا پذیرای میهمانان و گردشگران فراوانی است.
آبشار سنگان: این آبشار در انتهای جاده کن سولقان در روستای سنگان قرار گرفته و در ماه: 280 واحد فرآوری با ظرفیت 18 میلیون متر مربع سنگ در محلات وجود دارد که 13 درصد تولید کشور در این شاخه را برعهده دارند. 
رئیس صنعت، مع

  ،دستگاه افزایشه ایز –

های فروردین و اردیبهشت به نهایت زیبایی خود می رسد.
آبشار پیچ ادران: یکی از آبشارهای فصلی تهران است که
این غار که باتارا جرج نام دارد از سنگ آ واقعی تشکیل شده است. غار باتارا جرج در تنورین، لبنان واقع شده و از سنگ آ های باستانی با قدمت میلیون ها سال تشکیل شده است. آبشاری که از این غار در حال ریزش است بیش ۲۵۰ متر ارتفاع دارد و حدود ۱۶۰ میلیون سال پیش در دوره ژوراسیک ایجاد شده است. آزمایش هایی که در سال ۱۹۸۸ صورت رفته نشان می دهد که آب این آبشار در فصل بهار از زیر زمین سرچشمه می گیرد. پل های این غار ها بسیار سست بوده و ممکن است تحت وزن بیش از حد بازدید کنندگان سقوط کنند. آبشار باتارا جرج در لبنان آبشار باتارا جرج در لبنان آبشار باتارا جرج در لبنان آبشار باتارا جرج در لبنان آبشار باتارا جرج در لبنان آبشار باتارا جرج در لبنان آبشار باتارا جرج در لبنان
یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری آبشار پیر بالا مرند که بهترین فصل سفر به این آبشار دراوایل بهار است.
طرح سنگ و چوب سیمانی آبشار و حوض حیاط طرح سنگ و چوب سیمانی آبشار و حوض حیاط
یکی ازجاذبه های گردشگری آبشار عیش آباد مرند است.
محققان به تازگی از اسرار شگفت انگیزی که پشت این آبشار نهفته بود برداری کرده اند.
سفر به آبشار شاهاندشت، فرصت های خوبی را برای خلق خاطره های به یاد ماندنی به شما می دهد.
این آبشار زیبا و باصفا در ۷ کیلومتری غرب مجن در منطقه ای تحت عنوان دشن تلی و اسپید خاک قرار دارد.
آبشاری با بلندای 70 متر و عرض 100 متر در دل ارتفاعات منطقه سپیدان، آبشاری که بر زیبایی های طبیعت بکر دره های سرسبز منطقه چون نگینی می درخشد. آبشار زیبای مارگون در جاده سپیدان به یاسوج و در روستای مارگون واقع شده است.
آبشار زیبای مارگون
این آبشار از بزرگ ترین و با شکوه ترین آبشارهای ایران است که از نظر زیبائی و بزرگی و حجم آب وجی با آبشار شوی رقابت می کند. این آبشار در استان فارس و در کنار روستای مارگون قرار دارد. این روستا از توابع روستای کمهر (komehr) از شهرستان سپیدان (اردکان سابق) است. سپیدان و مناطق اطراف آن به دلیل کوهستانی بودن و داشتن ارتفاعی بالای 2200 متر آب و هوائی سرد دارد و به گفته شاهدان عینی در مواقعی از زمستان در این آبشار قندیل هائی از یخ تشکیل می شود.آبشار زیبای مارگون آبشار زیبای مارگون
کفپوش سه بعدی زیبا طرح آبشار کفپوش سه بعدی زیبا طرح آبشار ها
جمعی از کوهنوردان جوان و بزرگسال آستارایی عصر شنبه مسیر منتهی به آبشار لاتون را طی د.
کوهنوردان مسیر خود را از ارتفاعات روستای کوته کومه لوندویل به سمت مرتفع ترین آبشار ایران طی د.
21 کوهنورد به س رستی امین دوست ، راهنمایی حمید صابر و جلوداری قلی دهگردی مسیر هفت کیلومتری صعود به آبشار لاتون را پیمودند.
بانوان کوهنورد نیز به مدیریت فریبا سفالی مسیر پنج ساعته ارتفاعات لاتون را کوهپیمایی د.
در این برنامه ورزشی با وجود هوای سرد زمستانی تپه های جنگلی زیبا با چشمه های فراوان انگیزه صعود کوهنوردان را در میانه های راه دو چندان می کرد.
آبشار لاتون در 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا و در روستای کوته کومه شهر لوندویل جای گرفته است.
ارتفاع تقریبی آبشار لاتون 105 متر است که به لحاظ بلندی مرتفع ترین آبشار ایران محسوب می شود.
علاوه بر آبشار اصلی لاتون ، آبشاری دیگر در 10 متری آن قرار دارد که 65 متر ارتفاع دارد و سرریز آب آن نسبت به آبشار اصلی بیشتر و پهن تر است.
قله دائم برف دارای یکی از بزرگ ترین آبشار های طبیعی منطقه الوند است (آبشار گنجنامه یک آبشار ست !) . این آبشار سی متری در جنوب قله و دره ای باریک واقع شده که به دره شهرستانه می پیوندد و از مسیر های عادی صعود دائم برف فاصله دارد و به همین دلیل برای کوه نوردان همدان کمتر شناخته شده است . هدف ما دوچرخه سواری از همدان تا پای آبشار دائم برف بود که مسیری حدودا چهل کیلومتری دارد . با عبور از گردنه بزرگ شهرستانه پس از گردنه اولین دره بزرگ سمت راست جاده خاکی به سمت دائم برف و قزل ارسلان به پیش می رود در میانه های راه ابشار دائم برف خود نمایی می کند و ... بازگشت ... نفرات برنامه : حامد عامری . نوید افضلی و فواد رضاپور ع ها از : فواد رضاپور
آبشار نوژیان یکی از مرتفع ترین آبشارهای ایران در استان لرستان است.
اگه می خواهید به جایی سفر کنید که صدای ریزش آب آبشار روحتون رو نوازش بده و از زیبایی های طبیعتش و هوای مطبوعش لذت ببرید ، حتما باید سری به سرزمین آبشار ها یعنی لرستان بزنید. بخش اعظمی از دیدنی های لرستان و جاذبه های گردشگری لرستان رو همین آبشار ها تشکیل میدن . برای دیدن یکی از زیباترین آبشار ها به م آباد میریم. توی شمال شرق م آباد ، درست وسط دره ای از درخت های بلوط و زا الک ، آبشار گریت قرار داره . آبشاری بسیار چشم نواز با محیطی سر سبز و آب و هوایی مطبوع که روح گردشگران رو صیقل میده. آبشارگریت به آبشار هفت چشمه هم معروفه و علت این نامگذاری اینه که کمی بالادست تر از آبشار گریت، سرچشمه ی آبشار، که هفت تا چشمه ی زیبا و کوچک کنار هم هستن وجود داره. آب این چشمه ها زلال و گواراست. مردم روستایی با همین نام که نزدیک آبشار گریت زندگی میکنن ، آب آشامیدنیشون رو ازین چشمه ها برمیدارن. مسافرای چشمه هم دست خالی برنمیگردن و از آب چشمه که از دل کوه های زاگرسی بیرون میاد با خودشون میبرن. جاده ای پر از گلهای زیبا و معطر و درختان بلوط و مو و زا الک می بینید. صحنه هایی چشم نواز که از دیدنش سیر نمیشید.آبشار گریت از یه آّبشار اصلی به ابعاد 15 در 17 متر داره و از چند آبشار کوچک پلکانی تشکیل شده ، هر کدوم از این آبشار ها جلوه ی زیبا و منحصر به فرد خودش رو داره.
آبشار فصلی در روستای نوایگان شهرستان داراب به علت بارندگی های اخیر جاری شده است.
تصاویری زیبا از آبشار تیرکن در شهرستان بابل را مشاهده می نمایید.
آبشار اسکندر در دامنه های شمالی کوه سهند و در روستای طویقون واقع شده است.
ی از آبشار باران کوه که یکی از جاذبه های طبیعی شهرستان گرگان است را مشاهده می کنید.