اندوه دلچسب محرم و شب تولد

طرافیان که قرار بود به علت مصادف شدن روز تولد با دهه اول محرم جشن تولد وی را زودتر برگزار کنند، اما به دلیل درگذشت آیت الله مهدوی کنی، این روز نیز به تعویق افتاد. بر اساس، آنان قصد داشتند روز ۶ آبان ماه برای او جشن تولد بگیرند اما چون این روز با دهه اول ماه محرم مصادف شده است، آن را به پنج روز زودتر یعنی یکم آبان جلو انداختند. اما این زمان نیز به دلیل درگذشت آیت الله مهدوی کنی، به تعویق افتاد. زمان برگزاری دقیق این جشن تولد هنوز اعلام نشده است. این افراد نام برنامه جشن تولد را برگزاری جشن تولد «رئیس جمهور قلب ها»[!] گذاشته اند. این جشن در نارمک برگزار خواهد شد. منبع.دانا

محرم و آیین های سوگواری در شهرستان قصرشیرین قصرشیرین - همچون اقصی نقاط کشور، محرم در قصرشیرین نیز از چند روز مانده به شروع این ماه با سیاه پوش شدن معابر، خیابان ها و سردرب ادارات و مغازه ها و نصب پرچم ها و بیرق های سیاه در جای جای شهر آغاز می شود. به گزارش خبرنگار ایرنا، آیین های سوگواری نیز همزمان با اولین شب ماه حزن و اندوه محرم در هیات های مذهبی بر پا می شود ضمن اینکه هیات ها از چند روز قبل خود را برای میزبانی عزاداران سرور و سالار شهیدان و برگزاری مجالس عزا و سوگواری در دهه اول محرم آماده می کنند.


از رضا(علیه السلام)، چنین نقل شده است:«وقتی محرم فرا می رسید، پدرم خندان دیده نمی شد، حزن و اندوه تا پایان دهه اول بر او غالب بود و روز عاشورا، روز حزن و مصیبت و گریه ایشان بود.»چنانکه در مطالب قبل نیزگفته شد حضرت رضا(علیه السلام) درباره عاشورا می فرماید:« ی که عاشورا روز مصیبت و اندوه و گریه اش باشد، خداوند قیامت را روز شادمانی و سرور او قرار خواهد داد.»
ادامه: مولود محرم ،شهادت محرم ،عملیات محرم(حدیث دشت عشق)
این 5 حدیث برای عزاداری حسین (ع) سفارش شده است:

اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دلهای مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

رضا علیه السلام فرمود: هر که عاشورا، روز مصیبت و اندوه و گریه اش باشد، خداوند روز قیامت را برای او روز شادی و سرور قرار می دهد.

مام رضا علیه السلام فرمود: هر گاه ماه محرم فرا می رسید، پدرم (موسی بن جعفر علیه السلام) دیگر خندان دیده نمی شد و غم و افسردگی بر او غلبه می یافت تا آن که ده روز از محرم می گذشت، روز دهم محرم که می شد، آن روز، روز مصیبت و اندوه و گریه پدرم بود .

اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: فاطمه جان! روز قیامت هر چشمی گریان است، مگر چشمی که در مصیبت و عزای حسین گریسته باشد، که آن چشم در قیامت خندان است و به نعمتهای بهشتی مژده داده می شود. حضرت صادق علیه السلام فرمود: یک سال تمام، هر شب و روز بر حسین بن علی علیه السلام نوحه خوانی شد و سه سال، در روز شهادتش سوگواری ب ا گشت.
قال علی اب موسی الرضا علیه السلام:کانَ أبی إذا دَخَلَ شَهرُ المُحَرَّمِ لایُرى ضاحِکا . . . فَإذا کانَ یَومُ العاشِرِ کانَ ذلِکَ الیَومُ یَومَ مُصیبَتِهِ و حُزنِهِ و بُکائِهِ؛ رضا علیه السلام فرمود : چون ماه محرّم مى‏ رسید، ى پدرم را خندان نمى ‏دید... چون روز دهم فرا مى‏ رسید آن روز، روز سوگوارى و اندوه و گریه او بود.وسائل ج۵ص۵۰۵
در مطلبی با عنوان “ماه محرم” به عظمت و وقایع این ماه عزیز اشاره کردیم، در اینجا به آداب مهمی که می بایست در عزاداری های این ماه رعایت شوند می پردازیم. 1- سیاهپوشی :
از نظر فقهی پوشیدن لباس سیاه مکروه است ولی در عزاداری حسین (علیه السلام) و ائمه معصومین (علیهم السلام) استثناء شده است زیرا این کار نشانه حزن و اندوه و نمودار شعائر و حماسه ها است. 2- تسلیت گویی :
اصل تسلیت گفتن در... ادامه مطلب...
ع ی بسیار زیبا از علامت عزاداری ویژه ماه محرم
ع محرم , ع محرم hd , ع محرم جدید , ع محرم , ع برای محرم
ع محرم
اشعار مذهبی، متون تسلیت و جملات زیبا به مناسبت آغاز ماه محرم 1437
اس ام اس ماه محرم, اس ام اس جدید پیشواز محرم, پیامک تسلیت, پیامک های پیشواز ماه محرم 1395, اس ام اس و پیامک پیشواز محرم 95, متن تسلیت ماه محرم, اشعار ماه محرم


 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
در این بخش از آشپزی با پار برایتان طرز تهیه یک نوشیدنی سرشار از انرژی و بی نهایت دلچسب مخصوص روزهای خسته کننده و کمی سرد آ سال آماده کرده ایم برای دیدن طرز تهیه یک لیوان شیر عسل شکلاتی همراه ما باشید.
روز اول ماه محرّم الحرام: 1.آغاز ایام حسینی اولین روز از ماه حزن و اندوه آل محمدعلیهم السلام است،که همه انبیاء وملائکه و شیعیان و دوستان اهل بیت علیهم السلام محزون اند.باید گفت:ماه حزن واندوه تمام عالم است،چرا که همه ساله از اول محرم تا روز عاشورا پیراهن سیدال ء علیه السلام را از عرش خدا رو به زمین می آویزند و حزن واندوه عالم را فرا می گیرد.
باز محرم شدو دلها ش ت از غم زینب دل زهرا ش ت باز محرم شد و لب تشنه شد از عطش خاک کمرها ش ت آب در این تشنگی از خود گذشت دجله به خون شد دل صحرا ش ت قاسم ولیلا همه در خون شدند این چه غمی بود که دنیا ش ت محرم ماه غم نیست ماه عشق است محرم مَحرم درد حسین است
اعمال ماه محرم چیست؟ ی که عاشورا روز مصیبت و اندوه و گریه اش باشد، خداوند قیامت را روز شادمانی و سرور او قرار خواهد داد. پیش از عرب، جنگ در این ماه را حرام می دانست و ترک مخاصمه می کرد؛ لذا از آن زمان این ماه بدین اسم نامگذاری شد.(۱) و روز اول محرم را اول سال قمری قرار دادند.(۲) در توضیح این که چرا ماه های دیگر که جنگ در آنها حرام است، محرم نامیده نمی شود می توان گفت: چون ترک جنگ از این ماه شروع می شد به آن محرم گفتند.
http://persian-star.net/1394/7/29/moharam/03.jpg نام حسین(ع) با محرم سال 61 ه.ق پیوند خورده و جانفشانی او و یاران باوفایش به محرم روح و حیات دمیده است. ماه محرم برای شیعیان و عاشقان حسین(ع) از آن سالهای دور تا به حال، ماه حُزن و اندوه بوده است. آنان همه ساله به عشق حسین(ع) گرد هم می آیند، بر مظلومیتش اشک ماتم می ریزند و از چشمه زلال عنایتش سیراب می شوند ....
پیش وت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تمام قهرمانی های پرسپولیس دلچسب است و فرقی با یکدیگر ندارد.
ع های ماه محرم,تصاویر ماه محرم ع های ماه محرم,تصاویر ماه محرمباز محرم شدو دلها ش ت از غم زینب دل زهرا ش ت
باز محرم شد و لب تشنه شد از عطش خاک کمرها ش ت
آب در این تشنگی از خود گذشت دجله به خون شد دل صحرا ش ت
قاسم ولیلا همه در خون شدند این چه غمی بود که دنیا ش ت
محرم ماه غم نیست ماه عشق است محرم مَحرم درد حسین است
به همت دفتر اموزش نیروی انسانی و توانمند سازی ی استان در دهه اول ماه محرم الحرام کارگاه محرم و فضائل اخلاقی آن از اول محرم الی سیزده محرم بعد از ظهر و عصر با حضور حجه ال سید احمد طباطبائی و جمع گزاران اساتید دانشجویان و کارمندان در محل مسجد شهید صدوقی برگزار گردید... و من الله توفیق - ماس دعا
پایگاه خبری رویداد های لارستان بزرگ:عاشقان اهل بیت (ص) اینک به پیشواز و استقبال از ماه ایثار و عشق، محرم می روند، ماهی که در دل خویش غمی شگرف را نهان دارد؛ محرم و رخدادهای بزرگ و دردناکش بزرگترین رمز زنده نگه داشتن محسوب می شود و نماد به حق مظلومیت یاران این دین الهی است.

محرم دگربار از راه می رسد و غم و اندوه در دل و جان می نشیند. اندوهی بی پایان که در فراق مظلوم ترین مخلوق پروردگار در لحظه لحظه ی روزگار با انسان همراه می شود تا به یاد بشر بیاورد که سده ها پیش انسانی از نسل پاکان در راه رسیدن به سعادت حقیقی به پیکار با دشمنان زمانه شتافت و آموزگار درس ایثار، شجاعت و ازخودگذشتگی در این عالم خاکی شد.
لباس ابوالفضل کوچولو مخصوص ماه محرم . در محرم امسال ( شهریورماه 97 ) ابوالفضل کوچولو 17 ماهه شده و این دومین ماه محرم هست که داره تجربه میکنه .

کنار چای ، قند می گذارند و دلچسب می شود
هر مثل چای با تو تلخی کرد تو با او مثل قند ، شیرین باش
ع های مخصوص ماه محرم و مداحی و تعزیه ماه مُحَرّم یا محرم الحرام نخستین ماه تقویم ی (هجری قمری) و به اعتقاد مسلمانان از جملهٔ ماه های حرام است. نام این ماه پیش از در دوران جاهلیت مؤتمر (در عربی: مُؤْتَمِر یا المُؤْتَمِر) بوده است و در زمان جاهلیت محرم (در عربی :المُحَرَّم) نامی بوده که به ماه رجب گفته می شد. محرم نخستین ماه از ماه های دوازده گانه قمری و یکی از ماه های حرام است که در دوران جاهلیت و نیز در ، جنگ در آن تحریم شده بود. شب و روز اول محرم به عنوان اول سال قمری دارای و آداب خاصی است که در کتاب مفاتیح الجنان بیان شده است. محرم، ماه حزن و اندوه و عزاداری شیعیان در قتل حسین بن علی است.
جدیدترین اس ام اس و پیامک تسلیت محرم 93 فانوس اشک هایتان را روشن کنید ماه غریبی شهید نینواست ، فرارسیدن ماه محرم تسلیت باد . . . اس ام اس و پیامک تسلیت محرم 93 المنه لله که عزادار حسینیم فرصت شده و عاشق عباس و حسینیم در این گذر بی سر و سامانی دنیا صد شکر خدا را که گرفتار حسینیم . . . پیامک تسلیت محرم 93 ماه اشک های بی اختیار، ماه غمبار اسیران ماه فریادهای خونین و ماه طنین، مؤید صحرای عشق بر شما عاشوراییان تسلیت باد . . . اس ام اس تسلیت محرم 93 ای اشک کجایی که غم از راه رسید اندوه عظیم و ماتم از راه رسید یک سال گذشت و باز یک بار دگر پلکی زدی و محرم از راه رسید دوبیتی محرم 93
باز این چه شورش است که در خلق عالم است
آغازی دوباره و شروع سال دیگر قمری از ماه محرم است، همان ماهی که خداوند در قرآن (سوره البقرة، آیه 217) از آن با عظمت یاد کرده و برای شکنندگان حرمت این ماه عذاب سختی قرار داده است، ولی در سال 61 قمری حرمت این ماه را نگه نداشته و نوه و خلیفة الله در روی زمین را با بدترین شکل ممکن به شهادت رساندند.

محرم، ماه عزای آل الله شد و حرمت آن برای شیعیان چندین برابر، به گونه ای که در روایتی است از رضا علیه السلام که می فرمایند: وقتی ماه محرم می رسید دیگر ی پدرم را خندان نمی دید و روز عاشورا روز مصیبت و اندوه و ماتم و گریه پدرم بود.

کربلا در محرم 61 آوردگاه دو لشکر شقی و بی دین و لشکر مسلمان و هم جوار با علیه السلام تا همیشه بود، و خداوند هر سال این صحنه را تکرار می کند تا بتوانیم به وسیله عزاداری بر شهید به او وصل و جزء یاران حاضر شویم.
پایگاه خبری رویداد های لارستان بزرگ:محرم آن سال همه ایران داشتند این نوا را می خواندند، آن قدر دلچسب و در عین حال حزین بود که هر تیپ آدمی با آن ارتباط برقرار کند و "انا مظلوم حسین" را زیر لب کند؛ قطعه ای که شبکه 3 از حسینیه ای در کربلا پخش می کرد و یک مرد جوان عرب با عرقچین و چفیه و دشداشه عربی داشت آن را می خواند؛ محرم آن سال همه ایران داشتند این نوا را می خواندند. آن قدر دلچسب و در عین حال حزین بود که هر تیپ آدمی با آن ارتباط برقرار کند و "انا مظلوم حسین" را زیر لب کند؛ قطعه ای که شبکه سه از حسینیه ای در کربلا پخش می کرد و یک مرد جوان عرب با عرقچین و چفیه و دشداشه عربی داشت آن را می خواند و همه مردم هم با می خواندند و می زدند. استقبال از آن قطعه آن قدر فوق العاده بود که اربعین آن سال، "نزار القطری" که اتفاقا فارسی هم بلد بود و از قضا اص اً برای لارستان استان فارس بود، برای اولین بار در ایران مرثیه سرایی کند، مراسمی که از فرط حضور جمعیت، اتفاق عجیب و غریبی به حساب می آمد.
 وظایف عزادار سید ال (ع) در ایام محرم عزاداری حسین (ع) یکی از اعمال پرفضیلتی است که تاکید فراوانی بدان شده است. همچنین ائمه اطهار (ع)، روایات و توصیه های فراوانی در مورد حفظ و بزرگداشت این شعائر دینی بیان کرده اند. شایسته است عزاداران در ایام حزن و اندوه، چندین نکته را رعایت کنند. در ادامه مطلب به 8 مورد از این وظایف اشاره می کنیم...
یک سال است، که شده ای محرم ترین محرم من...
خدا را ثانیه ثانیه شکر میکنم برای بودنت ای بهترین...
+پارسال یه همچین شبی میلاد خوبی ها ما برای اولین بار، شدیم محرم هم...
عزاداری برای حسین (ع) علاوه بر شور باید دارای شعورهم باشد، اکنون که وارد ماه محرم شدیم چه بهتر که علاوه بر عزاداری بر روی معرفت افزایی افراد به خصوص جوانان هم کار کنیم. به گزارش ایسنا، بی تردید، یکی از سنّت های مهم شیعی، عزاداری برای شهادت حسین (ع) است قیام حسین (ع) چنان تأثیری در استمرار حرکت شیعه داشته که در این باره گفته شده است: « اِنَّ ال َ عَلویٌ، و ّشیّعُ حسینی» ، علوی است و تشیّع، حسینی. در احادیث دینی ما ثواب زیادی برای عزاداری حسین(ع) روایت شده که در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم. اکرم (ص) در خصوص اینکه آتش عشق حسینی هرگز خاموش نمی شود، می فرمایند: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود. اکرم (ص) در حدیث دیگری فرموده اند: فاطمه جان! روز قیامت هر چشمی گریان است، مگر چشمی که در مصیبت و عزای حسین گریسته باشد، که آن چشم در قیامت خندان است و به نعمت های بهشتی مژده داده می شود. رضا (ع) فرموده اند: هر گاه ماه محرم فرا می رسید، پدرم (موسی بن جعفر علیه السلام) دیگر خندان دیده نمی شد و غم و افسردگی بر او غلبه می یافت تا آن که 10 روز از محرم می گذشت، روز دهم محرم که می شد، آن روز، روز مصیبت و اندوه و گریه پدرم بود. سجاد (ع) فرمودند: هر مؤمنی که چشمانش برای کشته شدن حسین بن علی علیه السلام و همراهانش اشک بار شود و اشک بر صورتش جاری گردد، خداوند او را در غرفه های بهشتی جای می دهد. علی (ع) فرموده اند: خداوند برای ما، شیعیان و پیروانی برگزیده است که ما را یاری می کنند، با خوشحالی ما خوشحال می شوند و در اندوه غم ما، محزون می گردند.
اول محرم الحرام 1-آغاز ایام حزن آل محمد (ع) 2-حادثه شعب طالب 3-اولین جمع آوری زکات 4-کاروان حسینی در منزل قصر بنی مقاتل آغاز ایام حزن آل محمد (ع) اول محرم اولین روز از ماه اندوه اهل بیت (ع)است که در آن تمامی ان و ملائکه و پیروان و دوست داران آنان محزونند. در روایتی آمده است که همه ساله از اول محرم تا روز عاشورا پیراهن حسین (ع) را از عرش خدا می آویزند و اندوه همه عالم را فرا می گیرد. کاروان حسینی در منزل قصر بنی مقاتل به نقل تاریخ در روز اول محرم سال 61ه.ق کاروان حسینی در راه کربلا به قصر بنی مقاتل رسیدند و در آن جا حسین (ع)با عبیدالله بن حر جعفی ملاقات و از او دعوت به یاری نمودند.او دعوت حضرت را نپذیرفت اما همیشه در آتش شرمندگی و پیشمانی می سوخت تا از این عالم رخت بربست.
۱- اول محرم ۱۴/۸/۹۲ کربلایی یدا... شکاری ۲- دوم محرم ۱۵/۸/۹۲ چهارشنبه آقای حسن خوشکفتار ۳- سوم محرم۱۶/۸/۹۲ پنج شنبه کربلایی غلامحسین خنجری ۴- چهارم محرم ۱۷/۸/۹۲ آقای حسن شکاری ۵- پنجم محرم ۱۸/۸/۹۲ شنبه کربلایی غلامعباس اسانی ۶-ششم محرم۱۹/۸/۹۲ یکشنبه حاج مجتبی رفعتی ۷-هفتم محرم ۲۰/۸/۹۲ دوشنبه کربلایی محمد شهبا (غلامرضا) ۸-هشتم محرم ۲۱/۸/۹۲ حاج مهدی اسانی ۹- تاسوعای حسینی۲۲/۸/۹۲ چهار شنبه ظهر :حسین شکاری شب: حاج ابراهیم شهبا ۱۰- عاشورای حسینی۲۳/۸/۹۲ پنج شنبه ظهر: مهدی اسانی (محمد) شب: کربلایی احمد خنجری ۱۱- یازدهم محرم ۲۴/۸/۹۲ محمدرضا شهبا (کربلایی) ۱۲-دوازدهم ۲۵/۸/۹۲ شنبه کربلایی اکبر محمدپور ۱۳- سیزدهم ۲۶/۸/۹۲ یک شنبه کربلایی غلامعباس محمدپور ۱۴-چهاردهم ۲۷/۸/۹۲ دوشنبه داماد حسن خوشگفتار
پایگاه خبری رویداد های لارستان بزرگ:عاشقان اهل بیت (ص) اینک به پیشواز و استقبال از ماه ایثار و عشق، محرم می روند، ماهی که در دل خویش غمی شگرف را نهان دارد؛ محرم و رخدادهای بزرگ و دردناکش بزرگترین رمز زنده نگه داشتن محسوب می شود و نماد به حق مظلومیت یاران این دین الهی است. http://s5.picofile.com/file/8147770526/muharram_wallpaper_7.jpg

محرم دگربار از راه می رسد و غم و اندوه در دل و جان می نشیند. اندوهی بی پایان که در فراق مظلوم ترین مخلوق پروردگار در لحظه لحظه ی روزگار با انسان همراه می شود تا به یاد بشر بیاورد که سده ها پیش انسانی از نسل پاکان در راه رسیدن به سعادت حقیقی به پیکار با دشمنان زمانه شتافت و آموزگار درس ایثار، شجاعت و ازخودگذشتگی در این عالم خاکی شد.