انجمن شعر سعدی

با تصمیم وزارت ورزش و جوانان رشته های رزمی "جوجیتسو jjif"، "کیک بو ینگ واکو" و "ساواته" به فدراسیون انجمنهای ورزشی منتقل شدند. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، در نامه انتقال این 3 رشته به فدراسیون انجمن های ورزشی که به امضای سجادی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای رسیده آمده است: "با عنایت به ضرورت ساماندهی رشته های ورزشی قهرمانی و اختیارات حاصل از تبصره ذیل ماده 15 قانون تاسیس تربیت بدنی تنفیذ شده به وزارت ورزش و جوانان و موافقت مقام عالی وزارت، انجمنهای ورزشی ذیل از این تاریخ از فدراسیون ورزشهای رزمی منتزع و به زیر مجموعه آن فدراسیون ملحق می گردند. شایسته است دستور فرمایید با حفظ ساختار و موجودیت انجمنهای مذکور اقدام لازم معمول و این معاونت را از نتیجه مطلع سازند." بدین ترتیب تعداد انجمنهای تحت پوشش فدراسیون انجمنهای ورزشی به 20 عدد رسید که اسامی آنها به شرح زیر است: انجمن آلیش - انجمن اسکی روی آب - انجمن او - اسپرت - انجمن بیس بال و سافت بال - انجمن جت اسکی و جت بُت - انجمن جهت ی - انجمن دارت - انجمن دراگون بوت - انجمن راگبی - انجمن سپک تاکرا - انجمن طناب کشی - انجمن فلوربال - انجمن فوتبال رومیز - کمیته فوتوالی - انجمن کریکت - انجمن موی تای - انجمن ورزشهای هوایی – انجمن جوجیستو jjif– انجمن کیک بو ینگ واکو – انجمن ساوات منبع : یزدانی
پرویز کرمی رئیس انجمن فعالان روابط عمومی در گفتگوی اختصاصی با شارا با اعلام این مطلب گفت: با صدور پروانه انجمن فعالان روابط عمومی، این انجمن رسماً فعالیت خود را آغاز کرد. کرمی جزئیات برنامه ها و فعالیت های این انجمن را به روزهای آینده موکول کرد.
دومین جلسه انجمن کتابخانه زهان با حضور اعضای انجمن در روز پنج شنبه مورخه 96/5/26 راس ساعت 10 صبح برگزار شد. در پایان جلسه نیز به مناسبت یاد بود روز خبرنگار از جناب آقای "سید احمد حسینی "توسط رئیس انجمن تقدیر شد.
دو سال پیش که انجمن صنفی مترجمان احداث شد، این انجمن منشور اخلاق حرفه ای را مصوب و ابلاغ کرد و از آن رونمایی شد.
طبق برنامه ی هر دو هفته یک بار انجمن شعر سعدی تشکیل می شود. این مورخه ی 19/4/94 جلسه ی شعر انجمن از ساعت 18 مصادف با بیست و سوم ماه مبارک رمضان در سالن فرهنگ سرای طاوسیه سعدی برگزار شد. جلسه ی امروز ویژه برنامه ای به یاد زنده یاد مرحوم مغفور آقای منصور فهندژ سعدی یکی از فعالان و شاعران انجمن شعر سعدی تشکیل شد. در این جلسه خانواده ی محترم مرحوم حضور داشتند و میهمانان ویژه ای هم در مراسم شرکت د. جلسه با تلاوتی چند از کلام الله مجید شروع شد و حاج فهندژ دبیر محترم انجمن شعر سعدی ضمن تقدیر و تشکر از میهمانان و حضور خانواده محترم مرحوم فهندژ یاد آن عزیز از دست رفته را گرامی داشتند. برخی از شعرا اشعارشان را به یاد مرحوم قرائت د و برخی هم با قرائت اشعار مرحوم منصور فهندژ یاد آن مرحوم را گرامی داشتند. جناب رستم پور هم با صدای گرمشان اشعاری از زنده یاد خواندند. بیشتر مضامین اشعار امروز در باره ی منقبت مولای متقیان حضرت علی (ع) و یاد مرحوم منصور فهندژ سعدی بود. جلسه تا نزدیک اذان مغرب ادامه داشت و با پذیرایی از میهمانان جلسه به پایان رسید.
بنا به نظر و دستور ریاست محترم جناب آقای محمدی دوست ،کلیه انجمن های علمی-دانشجویی منحل گردیده است.لذا هیچ فعالیتی توسط انجمن از ترم قبل تاکنون صورت نگرفته است.ضمن تشکر از کلیه اعضای محترم انجمن مدیریت و حسابداری،به اطلاع شما عزیزان می رسانداز این پسکلیه فعالیت های انجمن فقط محدود به اطلاع رسانی در وبلاگ انجمن و پاسخ به سوالات شما عزیزان در زمینه ی علمی-دانشجویی می باشد.
اولین انجمن علمی ی پزشکی میبد رسما فعالیت خود را آغاز کرد. اعضای انجمن به شرح ذیل است: رسول محمودی(دبیر انجمن) هدی خوشاوی(مسئول نشریه) علیرضا حسنی مژده پیروی مهدی شیرغلامی آسیه تائبی پور زهرا سبزواری
به اطلاع کلیه اعضاء محترم انجمن کارشناسان استاندارد می رساند جهت گسترش همکاریهای فیم ن با "انجمن تخصصی کارشناسان استاندارد" مستقر در تهران٬ ویسایت ذیل جهت دسترسی به اخبار و تصمیمات این انجمن به شرح ذیل ارائه میگردد: انجمن تخصصی کارشناسان استاندارد امید است با همکاری مستمر و موثر بین کارشناسان استاندارد تمامی استانها شاهد حصول اه انجمن های کارشناسان استاندارد باشیم.
امروز 27 فروردین از ساعت 17 الی 19به مناسبت بزرگداشت شیخ مصلح الدین سعدی برنامه ی ویژه ای توسط انجمن شعر سعدی برگزار شد. در این مجلس باشکوه برنامه های متنوعی توسط اساتید هنرمند و دست اندرکاران ارائه گردید که اهم آن ها عبارت بودند از: قرائت کلام الله مجید پخش سرود ایران عرض خیر مقدم توسط جناب حاج فهندژ دبیر انجمن شعر سعدی سخنرانی برادر عزیز و ارجمند جناب حاج محمد رضا هاجری ریاست محترم کمیسیون فرهنگی شورای ی شیراز تکنوازی سنتور سخنرانی نوروزی از اساتید محترم ادبیات های شیراز پذیرایی اجرای موسیقی سنتی توسط باباربیع اهداء جوایز با اجرای مجری توانمنمد صدا و سیمای فارس جناب اقای منعم اگر چه یکم اردیبهشت جلالی سالروز بزرگداشت شیخ سعدی رحمت الله علیه است، اما به دلیل این که جلسات انجمن عصرهای برگزار می شود به همین دلیل نزدیک ترین به این مناسبت میمون و مبارک یعنی امروز این جلسه برگزار شد.
در دومین جلسه مجمع سالیانه انجمن موسیقی ایران بهرام جمالی مدیرعامل این انجمن با روسای انجمن های اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی دیدار کرد.
در ابتدا به تعریف تشخیص  انجمن می پردازیم و سپس دو نمونه از کاربردهای تشخیص انجمن را توضیح میدهیم.انجمن ها مجموعه ای از راس ها هستند که با احتمال بیشتری نسبت به بقیه گراف ویژگی های مشترکی را به اشتراک می گذارند.انجمن زیر گرافی از یک گراف می باشد. مثال:1- استفاده در crm ( مدیریت ارتباط با مشتریان بانکها و...) 2- استفاده در بازاری و تبلیغات به عنوان سیستم های توصیه گر که هم اکنون سایت های بزرگ دیجی کلا، آمازون و... مورد استفاده قرار میگیرد.
آئین اختتامیه «نخستین جشنواره انجمن های ادبی» همراه با معرفی برترین طرح ها برگزار شد و انجمن ادبی جام جهان بین از تربت جام به عنوان برگزیده برگزیدگان انجمن ادبی اعلام شد.

گناهی از روی احساسات
هر روز سعی می کنیم کمی به سمت کمال خداوند پیش رویم . پس دیگر از روی احساسات گرفتار گناه نمی شویم.(از دیدگاه بیل)

وقتی اولین بار کشف که حتی یک "نمی شود" هم در برنامه دوازده گام انجمن وجود ندارد، خیلی آزرده شدم، آ این کشف یـک دروازه بزرگ را پیش رویم باز کرده بود. فقط آن زمان بود که توانستم تشخیص دهم که انجمن برایم چه معنایی دارد: انجمن هرگز از "نمـی شـود" حـرف نمـی زنـد، بلکـه همیـشه "می شود" است. انجمن قانون نظامی ندارد، بلکه صرفاً است. انجمن برای عیب ها اشک نمی ریزد، بلکه برای برطرف آنهـاشادی می کند. انجمن سرزنش نمی کند، بلکه باعث رستگاری می شود. انجمن به خاطر گناهانم در گذشته و حال، بر من ده نمی گیرد. انجمن یعنی شکر خدا به خاطر پیشرفت های امروزم.

نوشتن درباره سعدی مشکل است. سعدی بی شک یکی از معماهای ادبیات جهان است.
اصلی در ادبیات هست که در آن هر ی در قالبی به اوج می رسد. بر اساس همین اصل نانوشته است که حافظ که در غزل در اوج و دوردست ها نشسته در رباعی شاعری در دسترس است که عظمت غزلش را ندارد. اخوان با آن زبان فا و توانایی شگرفش در داستان سرایی در شعر نو، هنگامی که به داستان نویسی می نشیند، پایین تر از خیلی های دیگر است و شاملو که خداوندگار شعر سپید است در نامه نویسی ضعیفترین های تاریخ سینمای ایران را می نگارد. در این میان البته مولانا هم در چند قالب شعری (و به خصوص مثنوی و غزل) بزرگ و باشکوه سروده است. اما باز هم سعدی حکایت دیگری است. نثر یا نظم، غزل یا قصیده یا قطعه، نصیحت یا طنز یا هزل . . . هرچه هست زیبا و روان است و شاید از این روست که او را سخن نامیده اند.
در غزلیات سعدی که انتشارات ققنوس از روی نسخه تصحیح شده محمدعلی فروغی به چاپ رسانده، از قول فروغی درباره سعدی نوشته شده است که:
"... هر چند سرفرازانه می گویم که قوم ایرانی در هررشته ای از علم و حکمت و ادب و هنرهای دیگر فرزندان نامی بسیار پرورانده ولیکن اگر هم به جز سعدی ی دیگر نپرورده بود، تنها این یکی برای جاویدان نام ایرانیان بس بود. مداحی از شیخ سعدی را زبانی و بیانی مانند زبان و بیان خود او باید، اما هیهات که چشم روزگار دیگر مانند او ببیند." درباره سعدی بزرگ بازهم خواهم نوشت. ادبیات ایران بی شک وامدار اوست. هرکه دلارام دید از دلش آرام رفت چشم ندارد خلاص هر که در این دام رفت
گر به همه عمر خویش با تو برآرم دمی حاصل عمر آن دم است باقی ایام رفت "ش.احمدزاده" سعدی
دوازدهمین نشست ادبی انجمن مرندیان مقیم تهران روز چهارشنبه 7 اسفند ماه از ساعت 18 در محل انجمن برگزار خواهد شد.بدینوسیله از ادب دوستان و هنرمندان گرامی دعوت می شود، با حضور در انجمن ما را در پیشبرد اه فرهنگی یاری نمایند.خیابان کارگر جنوبی، چهارراه لشگر ، ابتدای خیابان معیری، بن بست ارجمندی، پلاک 7
انجمن کارگردانان، انجمن بازیگران و انجمن نامه نویسان ضمن محکوم اقدام بحث برانگیز دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به ، اعلام د که این اقدام کاملا برخلاف ایده «برابری فرصت ها»ست.
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران و رییس این انجمن به معرفی بازیگران برگزیده جشنواره فجر واکنش نشان دادند.
نشست خبری انجمن خوشنویسان باحضور اعضا و با ارائه توضیحاتی درباره فعالیت های این انجمن در طول یک سال گذشته عصر پنجشنبه برگزار شد.
عضو هیئت مدیره انجمن صنفی پزشکان عمومی با بیان اینکه انجمن علمی می تواند به آموزش بپردازد، از نبود موازی کاری بین دو انجمن خبر داد.
همشهری آنلاین: انجمن کارگردانان، انجمن بازیگران و انجمن نامه نویسان ضمن محکوم اقدام بحث برانگیز دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به اعلام د که این اقدام کاملا برخلاف ایده «برابری فرصت ها» است.
پیرو از دست رفتن اطلاعات وبلاگ انجمن به خاطر مشکلات سرور و پس از پیگیریهای بسیار بر آن شدیم به فایل پشتیبانی که در بهمن ماه1393 توسط هیات مدیره تهیه شده بود بسنده کنیم و اقدام به بازی تک به تک اطلاعات و پستهای وبلاگ انجمن شویم به زودی با وبلاگ به روز انجمن صنفی دوباره انجام وظیفه خواهیم کرد
انتخابات انجمن پزشکان عمومی کرمانشاه با توجه به پایان رسیدن دوره چهار ساله انجمن پزشکان عمومی و ضرورت تشکیل دوره جدید این انجمن برگزار شد.
انجمن بیماران ibd ایران (کرون و کولیت)
در صورت تمایل به تبادل تجربیات ، افزایش آگاهی و ب اطلاعات بیشتر در خصوص بیماری به کانال انجمن در تلگرام بپیوندید:
http://telegram.me/iranibd
پ.ن: لینک گروه تخصصی انجمن جهت تبادل تجربیات و گفتگوی تخصصی در خصوص بیماری از طریق پروفایل کانال انجمن در دسترس می باشد.
انجمن بیماران ibd ایران (کرون و کولیت)
در صورت تمایل به تبادل تجربیات ، افزایش آگاهی و ب اطلاعات بیشتر در خصوص بیماری به کانال انجمن در تلگرام بپیوندید:
http://telegram.me/iranibd
پ.ن: لینک گروه تخصصی انجمن جهت تبادل تجربیات و گفتگوی تخصصی در خصوص بیماری از طریق پروفایل کانال انجمن در دسترس می باشد.
مجمع عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما برگزار و حافظ احمدی به عنوان رییس هیات مدیره این انجمن انتخاب شد.
معاون اتحادیه انجمن های ی دانش آموزی قم گفت: در حال حاضر از 80 دبیرستان دخترانه سطح شهر بیش از 4000 نفر عضو فعال در انجمن مدارس وجود دارد.
دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت با رد اظهارات رییس انجمن علمی ارتوپدی در خصوص متناسب نبودن تعرفه های ارتوپدی، این اظهارات را خارج از اختیارات انجمن های علمی و غیر قانونی اعلام کرد.
دبیر کمیته برنامه ریزی و ارزشی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران اعلام کرد : بر اساس ارزی عملکرد انجمن های علمی کشور توسط کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن کتابداری موفق به ب رتبه a گردید.
انجمن شعر و ادب شهرستان بیله سوارمغان با انتخاب اعضاى اصلى و شوراى مرکزى با نفرات ذیل فعالیت خود را شروع کرد

حاج احد رفیعى کارشناس ارشد ادبیات و کارشناس انجمن شعر
آقای لطفعلى فکرت رئیس انجمن شعروادب شهرستان بیله سوارمغان
اقاى طاهرى کارشناس ادبیات و شعرشناس و دبیر انجمن شعر
خانم بهنژاد عضو اصلى و شوراى مرکزى انجمن شعروادب
خانم طهماسبى عضو اصلى و شوراى مرکزى انجمن شعر وادب وبلاک انجمن شعر و ادب شهرستان بیله سوارمغان با مطالب تازه و جدید فعال و بروز است و انجمن در روزهاى هر هفته از ساعت 10 لغایت 12 ظهر همان روز براى تمام علاقه مندان بخصوص براى جوانان دایر است
همشهری آنلاین: انجمن قلم فهرست نهایی جایزه ادبی این انجمن در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد. این فهرست شامل ۵۰ اثر خارق العاده ادبی است که توسط گروه داوران برگزیده شده اند.