انجمن ادبی منگه تاب چاب ر

آئین اختتامیه «نخستین جشنواره انجمن های ادبی» همراه با معرفی برترین طرح ها برگزار شد و انجمن ادبی جام جهان بین از تربت جام به عنوان برگزیده برگزیدگان انجمن ادبی اعلام شد.
انجمن ادبی آئینی صراط زنجان در نخستین جشنواره انجمن های ادبی کشور که با حضور فرهنگ و ارشاد ی برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفت.
اردوی به یاد ماندنی تفریحی انجمن ادبی آوای ارغنون به شهر گنبدهای فیروزه ای اصفهان در تاریخ 1394/5/7 برگزار شد.این سفر به یادماندنی با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان و انجمن ادبی آوای ارغنون با حضور کلیه اعضای انجمن انجام شد.
همشهری آنلاین: انجمن قلم فهرست نهایی جایزه ادبی این انجمن در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد. این فهرست شامل ۵۰ اثر خارق العاده ادبی است که توسط گروه داوران برگزیده شده اند.
رضا خانی، رمان نویس سرشناس کشورمان گفت: فعالیت انجمن های ادبی را مفید می دانم؛ زیرا در این محافل فضای گفت وگو شکل می گیرد و به همین دلیل، این انجمن ها نیاز واقعی جامعه امروز ما هستند.
مراسم اختتامیه جشنواره انجمن های ادبی عصر امروز با حضور فرهنگ و ارشاد ی برگزار شد.
روز پنج شنبه 1بهمن 94کیان باجولی به همراه پدرش علی آقا در جلسه انجمن حضور پیدا کرد و شعر خوانی کرد . این کوچو لوی ادب دوست عاشق کتاب است و از طرف انجمن کتاب دانستنی ها را به عنوان هدیه دریافت کرد . کیان فرزند خانم یونسی از اعضای قدیمی انجمن است وآمده است تا راه فرهنگی ،ادبی مادر و پدر را ادامه دهد.
سلام. چون همه باور داریم که باید از نیکی دیگران به نیکویی یاد کرد، همان طور که پیش از این نیز ع هایی از گذشته ی نه چندان دور انجمن های ادبی در این وب به نمایش درآمد و در آینده نیز ادامه خواهد یافت، در راستای گسترش فرهنگ امانت داری و نکوداشت چهره های فرهنگی و انجمن های ادبی، نام این انجمن ها را بازگو می کنیم و در پست های بعدی به واکاوی بیشتر کارکرد این انجمن ها و معرفی چهره های حاضر در آنها خواهیم پرداخت:
1- انجمن ادبی کتابخانه 2- انجمن ادبی یاس 3- انجمن ادبی قلم 4- انجمن آنزان 5- انجمن فروغ 6- انجمن فروغ ولایت
7- انجمن ادبی ترنج زرین شهر 8- انجمن ادبی شیدا (باغبادران) 9- انجمن ادبی باران سده ی لنجان 10- انجمن ادبی یسنا (فولادشهر) 11- انجمن ادبی صابر کچوئیه 12- انجمن ادبی چکاد چمگردان 13-انجمن ادبی چکامه (زرین شهر) گفتنی ست در سال های گذشته انجمن های ادبی "محراب خیال" پیام نور زرین شهر، "شاهد" بنیاد شهید زرین شهر، "حافظ" ورنامخواست و انجمن نقد کتاب "یاران شه" لنجان نیز وجود داشت که فعالیت های فرهنگی هنری اثربخشی ارائه نمودند.در آینده ای نزدیک به واکاوی بیشتر این انجمن ها خواهیم پرداخت. برای آگاهی بیشتر از انجمن ادبی یاس و انجمن ادبی فروغ و دیدن تصاویری از نشست های ادبی کلیک کنید.
در اختتامیه نخستین جشنواره انجمن های ادبی، طرح های برتر 27 انجمن ادبی معرفی می شوند.
هیچ آمار دقیقی از تعداد انجمن های ادبی در سطح کشور وجود ندارد.
سلام دوستان با تبریک به مناسبت دهه ی ولایت و بصیرت به اطلاع می رساند انجمن ادبی شهریار از تاریخ 23/7/93 چهارشنبه عصر شروع به فعالیت می کند از شما علاقه مندان شعر و ادب دعوت می کنیم تا با حضور پر رنگ خود محفل ادبی ما را شعر باران کنید .منتظرتان هستیم.
اختتامیه نخستین جشنواره انجمن های ادبی اول اردیبهشت برگزار می شود و از هر ۲۷ طرح برتر حمایت می شود.
نخستین جشنواره انجمن های ادبی با اعلام هفت طرح برگزیده و ۲۰ طرح تقدیری، به کار خود پایان داد.

یازهمین نشست ادبی انجمن ادبی مرندیان مقیم تهران اولین چهارشنبه بهمن ماه برگزار شد.در این نشست که با حضور بیش از سی تن از ادبا و شاعران برگزار شد، شعرا ، جدیدترین شعرهای خود را قرائت د. دهقان نورائی، ابراهیم حقی بستان اباد، حیدرعلی جعفری، اسماعیل موسی پور (یورقون)، ناصر نصیری، احمد راد، عد کوهی، خلیل فائق، اصغر منتخب، جابر ولدیور، سرایی نیا، ولی عاشقی (واقف)، فرهاد حقدوست، محمد ، علیرضا بشکوه، مرآت ابهری، بیت اله جعفری، محمد علی دادمهر، وفایی، اطهر اردبیلی، نصرت اله بیگی ، مومن نیا (زلال)، کظم جیرودی و محمد عطای از جمله شاعرانی بودند که در این نشست اعار خودرا قرائت د.همچنین شاعره نوجوان خانم ادیب نیز با متن ادبی خود حاضران را به وجئد آورد.نشست ادبی انجمن مرندیان اولین چهارشنبه هر ماه در محل انجمن و با دبیری محمد قولی میاب از ساعت 19 برگزار می شود.گزارش تصویری این نشست:http://www.upitus.net/4e4jyjb62ha8
http://www.upitus.net/vyuwzpciomywhttp://www.upitus.net/c2y1dzn0my17

انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 17 فروردین 1396
آقایان :
نصیری، فردوسی، عبده، حرآبادیمحمد تقی مرداتی (فراز) در کنار عمادزاده
انجمن ادبی جامی به ریاست خانم انیس
مراسم پایانی نخستین جشنواره انجمن های ادبی که قرار بود در اسفندماه امسال برگزار شود، به دلیل همزمانی با یازدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر به بهار سال آینده موکول شد.


از چپ به راست: نصیری (نیکوکار و خیّرمدرسه ساز، پیش وت و کارآفرین در صنعت دکوراسیون داخلی)خانم انیس (شاعر و ویراستار ، کارشناس رفاه خانواده ) - دبیر انجمن ادبی جامیجناب آقای جهانشاه عبده (خیّر و نیکوکار مدرسه ساز - عضو هیات موسس انجمن قصر شیرینی های مقیم مرکز)
پاسخ خودآزمایی ادبیات تخصصی سال چهارم ( قسمت نقد ادبی ) بخش چهارم : نقد ادبی درس بیست و پنجم : تعاریف و انواع نقد ( 1 ) تعریف نقد و نقد ادبی : نقد در لغت به معنی « جدا دینار و درهم سره از ناسره و تمیز دادن خوب از بد و بهین چیزی برگزیدن » است. در اصطلاح ادب، تشخیص محاسن و معایب سخن و نشان دادن بد و خوب اثر ادبی است. اهمیت و فایده ی نقد ادبی : ...
انجمن پن اسامی برندگان ادبی سال ۲۰۱۷ خود را منتشر کرد.
حسام الدین شفیعیان
عضو انجمن نویسندگان اسان ،واحد قصه-سازمان تبلیغات ی،سال 1377
شرکت در جلسه داستان شناسی-تخصصی داستان-و انجمن ادبی داستان حوزه هنری اسان رضوی-1385 تا 1390
شرکت در کارگاه های داستان-انجمن های ادبی داستان شهر مشهد-1385-1390
شرکت در جلسات ادبی شعر-مشهد-1385 تا 1390
وبلاگنویسی،از سال 1388 تا هم اکنون،جزو برگزیدگان یک دوره جشنواره وبلاگنویسی(کشوری)
نویسنده-شاعر-عکاس-محقق و پژوهشگر-منتقد-وبلاگنویس-طنز نویس-داستانویس-بنیانگذار و دبیر جایزه ادبی فانوس در 7 دوره-6دوره داستان کوتاه و یک دوره داستانک-ایده پرداز و...
 
اردوی به یاد ماندنی تفریحی انجمن ادبی آوای ارغنون به شهر گنبدهای فیروزه ای اصفهان در تاریخ 1394/5/7 برگزار شد. این سفر به یادماندنی با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان و انجمن ادبی آوای ارغنون با حضور کلیه اعضای انجمن انجام شد.
بنیاد شعر و ادبیات داستانی، برنامه ۱۷ دقیقه حرف حساب اسفندماه خود را به انجمن های ادبی اختصاص داد.


انجمن ادبی گروه های آموزشی منطقه چهار آموزش وپرورش گزارش شب شعر مورخه ی 5/12/93 انجمن ادبی گروه های آموزشی منطقه چهار با همکاری دبیرستان آبسال در جهت پیشبرد اه مدون خود اقدام به بر گزاری شب شعر نمود.. برنامه حاضر متشکل ازسه قسمت که ابتدا با پذیرایی عزیزان ودر مرحله بعد نوازندگی بسیار زیبای دانش آموزن دبیرستان آبسال وشعر خوانی که شامل بخش همکاران ادیب و دانش آموزان ادب دوست و نهایتا بخش تجلیل از منتخبین مسابقات رونخوانی وانشا نویسی دانش آموزان در جشنواره ملاصدرااجرا گردید.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان زنجان خواستار اجرای برنامه های جدید و جذب جوانان به انجمن های ادبی از جمله انجمن ادبی فریاد شد.


جناب سید حسین افشار امین
با حضور دلگرم کننده و سرشار از مهرشان همواره
یاری بخش و مشوق انجمن های ادبی هستند.
معاون مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایران و دبیر کارگروه اجرای آیین نامه انجمن های ادبی در نشست هم شی انجمن های ادبی خوزستان گفت: خوزستان طلایه دار انجمن های ادبی کشور است. کد خبر: ۶۴۳۰۴۶تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳ 13 august 2018بهروز جلالی با ابراز سندی از حضور در جمع انجمن های ادبی زادگاهش خوزستان اظهار کرد: انجمن های ادبی خوزستان نخستین ایستگاه دیدار ما با انجمن های ادبی کشور است که با ثبت بیش از 70 انجمن ادبی در سامانه امور انجمن های ادبی، بیشترین تعداد انجمن های ثبت شده در یک استان را دارا است.

وی افزود: برخلاف سایر استان ها که بیشتر انجمن ها در مرکز استان متمرکزند، در خوزستان شاهد پراکندگی متنوعی هستیم که نشان از پویایی این استان دارد و همچنین جوان ترین دبیر انجمن ادبی مربوط به این استان است.

جلالی با تشریح فرایند تشکیل مجمع امور انجمن های ادبی و شناسه دار شدن انجمن ها ادامه داد: مساله ساماندهی انجمن های ادبی از زمانی که سیدعباس صالحی عهده دار معاونت امور فرهنگی ارشاد بود آغاز شد و از ابتدا وی تاکید داشت که انجمن های ادبی بایستی مستقل باشند و نباید از واژه "مجوز" برای آنها استفاده کرد. لذا انجمن های ادبی که درخواست ثبت در سامانه را داشته باشند پس از بررسی مدارک، شناسه خود را دریافت می کنند و برای اجرای برنامه های خود حمایت می شوند.

دبیرِ کارگروه اجرای آیین نامه انجمن های ادبی افزود: در قدم اول پیش بینی ما ثبت حدود ٣٠٠ انجمن در سامانه بود ولی در نخستین مجمع انجمن های ادبی که اردیبهشت امسال برگزار شد شاهد ثبت بیش از هفتصد انجمن از سراسر کشور بودیم و امروز با افتخار اعلام می کنم که از مرز هزار انجمن ثبت شده در سامانه امور انجمن های ادبی گذشتیم.

در ادامه غلامرضا طریقی، دبیر نخستین مجمع عمومی انجمن های ادبی کشور، ضمن ابراز سندی از حضور در جمع صمیمی انجمن های ادبی خوزستان گفت: حضور بهمن ی به عنوان دبیر انجمن های ادبی استان خوزستان فرصت غنیمتی است که انجمن ها بتوانند از تجربه ایشان برای پیشبرد اه انجمن ها استفاده کنند.

طریقی با تاکید بر این مساله که دریافت طراحانه یا کمک های مالی، هدف نهایی انجمن ها نیست، افزود: از انجمن های ادبی استانی با این پتانسیل توقع می رود که با همکاری یکدیگر و برگزاری برنامه های ادبی، اتفاقی بزرگ را رقم بزنند. منبع: ایسنا
نخستین جشنواره انجمن های ادبی فردا با معرفی طرح های برتر، از امروز با ب ایی کارگاه های آموزشی به استقبال مراسم اختتامیه می رود.


حسین آهی، مسلم عروض و قافیه
شاعر نام آشنا و بلند آوازه کشور
متخصص و کارشناس شعر انجمن ادبی جامی


جناب آقای محمد تقی حرآبادی
شاعر، دبیر انجمن ادبی صائب
از آثار و مکتوبات ایشان:
بافه در باران، حالا پشت صحنه، غزل های ناخوانده و ...