املش خبر

8500مترمربع جایگاه دام درشهرستان املش دربرابربعضی ازبیماری ها سمپاشی شد. به گفته مرتضی پیکاررئیس شبکه دامپزشکی شهرستان املش به منظوردفع ات،کنه وبیماری های جلدی دام8500مترمربع جایگاه دام اصیل وبومی در این شهرستان توسط یک اکیپ ازکارکنان این شبکه سال جاری سمپاشی شده و 1584رأس دام سنگین ازنوع های اصیل ودورگ هم سمپاشی شدند. درشهرستان املش از26هزاررأس دام سبک و13هزاررأس دام سنگین نگهداری می شود.
80 نفر از روستاییان بیمار شیر دره املش امروز رایگان ویزیت شدند.
در راستای طرح استقبال از بهار بخشی از محور املش – شلمان پا ازی شد.
در سال جاری دو شرکت تعاونی چایسازی شهرستان املش به نام های اتحاد چای شبخوس سرا و چای نصر به میزان 800 تن چای خشک (چای سیاه) به کشورهای حوزه ی خلیج فارس صادرات داشته اند.
ین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش ، با نصب دوربین تله ای موفق به ثبت تصویر از یک قلاده پلنگ ایرانی شدند.
مسابقات تک لیفت پرورش اندام باشگاه های گیلان با شرکت 100 ورزشکار در شهرستان املش برگزار شد.
بخشی از حاشیه رودخانه شلمان رود در شهرستان املش از زباله پا ازی شد.
مشکل آب آشامیدنی 370 مشترک روستایی شهرستان املش رفع شد.
در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت ، اداره محیط زیست شهرستان املش با همکاری ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان اقدام به پخش های دستی کاغذی و پارچه ای در بین مسافران نوروزی د .
مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: نوسانات موجود در بخش کشاورزی طی سال های گذشته موجب شد تا مردم در این بخش به سود مورد انتظار دست نیابند و برابر آمار، یک سوم از جمعیت شهرستان که غالباً نیروهای جوان جویای کار…
یگانه تحریری برنده اولین جایزه پنجاه هزارتومانی پایان ماه هیأت تنیس روی میزشهرستان املش شد. به گفته مسئول روابط عمومی هیأت تنیس روی میزشهرستان املش دراولین قرعه کشی پایان ماه این هیأت که غروب امروزباحضو ینگ پنگ بازان دختروپسراملشی ومربیان مربوطه درسالن ورزشی ی املش برگزارشد؛یگانه تحریری برنده اولین جایزه پنجاه هزارتومانی پایان ماه فصل تابستان امسال شد.
ایرنا نوشت: فرمانده نیروی انتظامی املش از کشف یک قبضه شمشیر مفرغ متعلق به هزاره اول پیش از میلاد در این شهرستان خبر داد.
شناسایی قابلیت ها و جاذبه های گردشگری و تأثیر آن بر جذب گردشگر در شهرستان املش چکیده
شهرستان املش بدلیل برخورداری از جاذبه های گردشگری با چشم اندازهای زیبا و غنی از آثار باستانی، از موقعیت ممتازی در پهنۀ جغرافیای گیلان برخوردار است. لکن به جهت در بن بست قرار گرفتن املش و عدم توجه مسئولین محلی در زمینۀ برنامه ریزی و اقدام در جهت معرفی جاذبه ها و توسعۀ زیرساختها موجب شده است تا گردشگران از وجود پتانسیلهای شهرستان اطلاع چندانی نداشته باشند و در نتیجه گردشگری در املش کم رنگ جلوه نماید. تحقیق حاضر با هدف شناسایی قابلیتها و جاذبه های گردشگری املش و اقدام در جهت معرفی جاذبه ها به منظور رونق گردشگری و توسعۀ شهرستان تدوین گردیده است. روش پژوهش از نوع مطالعات توصیفی و تحلیلی است، برای تحلیل داده ها از آمار توصیفی و استنباطی استفاده گردیده، فرضیات در زمینۀ توانمندی جاذبه ها در جهت توسعۀ گردشگری املش بیان شده است. در بررسی آزمون فرضیه های این تحقیق، از آزمون نسبتهای p و با استفاده از نتایج پرسشنامه ها، فرضیات با ۹۵ درصد سطح اطمینان آزمون گردیدند. برابر نتایج حاصله از ارزی های صورت گرفته، عملاً قابلیت ها و جاذبه های طبیعی و فرهنگی املش تأیید و توانمندی قابلیت ها در جذب گردشگران داخلی و خارجی مثبت ارزی شده که میتوانند موجبات رونق گردشگری و توسعه شهرستان را فراهم سازند. همچنین موقعیت کوهستانی و ییلاقی شهرستان املش، قابلیت و توانایی آن را دارد از طریق شیوه های مختلف منجر به جلب و جذب گردشگر و رونق گردشگری در املش و رشد بالندگی شهرستان را رقم زند.
واژه های کلیدی: قابلیت، جاذبه های گردشگری، گردشگرداخلی، گردشگر خارجی، شهرستان املش.
گفته می شود ۲۹نفر برای انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخ ه شهرستانهای «رودسر و املش» وزن کشی کرده و آماده می شوند تا بر روی تشک بیایند ... هنوز تا انتخابات مجلس دهم بیش از یک سال باقی مانده ولی برخی ها آرام و قرار ندارن! با این حال اخبار فعالیت ها آیا این سه نفر میدان دار اصلی «انتخابات» رودسر و املش می شوند؟
بخشی از حاشیه رودخانه شلمان رود در شهرستان املش با همکاری تعدادی از دوستداران محیط زیست از زباله پا ازی شد.
بخشی از حاشیه رودخانه شلمان رود در شهرستان املش با همکاری تعدادی از دوستداران محیط زیست از زباله پا ازی شد.
برای نخستین بار در املش گونه ای جدید از یک قلاده پلنگ ایرانی در جنگل های این شهرستان دیده شد.
فرمانده نیروی انتظامی املش از کشف یک قبضه شمشیر مفرغ متعلق به هزاره اول پیش از میلاد در این شهرستان خبر داد.
انتخابات نظام صنفی کشاورزی شهرستان املش برگزارشد. به گفته خوش فکررئیس تعاون روستایی شهرستان های املش ورودسردومین دوره انتخابات نظام صنفی کشاورزی شهرستان املش باشرکت450عضودارای پروانه فعالیت درزمینه های مختلف کشاورزی درمدیریت جهادکشاورزی این شهرستان برگزارشدکه د ایان عبدالوهاب محمدزاده،حسین سعیدیان وجعفرهدایتی با ب بیشترین آراءبه مدت سه سال بعنوان هیت مدیره وناد یش بازبه مدت یک سال بعنوان بازرس انتخاب ومعرفی شدند.
در راستای طرح استقبال از بهار ، بخشی از محور املش – شلمان با مشارکت و همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ، جمعیت هلال احمر و اداره حفاظت محیط زیست از زباله پا ازی شد .
در راستای طرح استقبال از بهار ، بخشی از محور املش – شلمان با مشارکت و همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ، جمعیت هلال احمر و اداره حفاظت محیط زیست از زباله پا ازی شد .
رشت - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست املش از رهاسازی بیش از یک هزار قطعه انواع بچه ماهی در رودخانه شک س این شهرستان خبر داد.

breng-gilan93 به گزارش ۸دی نیوز به نقل از املش ما مدیرجهادکشاورزی شهرستان املش گفت: حجت مزدوری شالیکار ن روستای نرکه ازبخش مرکزی املش اولین شالیکاری است که کارنشاء برنج ازنوع محلی هاشمی به روش سنتی را د نج هزارمترمربع ازشالیزارهایش را از دو روز قبل آغازکرده است. مسعود بهره ور افزود این شالیکاراملشی کارخزانه گیری رادوازدهم ماه جاری انجام داده ودرهفت هشت سال گذشته به طورمتوالی ازجمله شالیکاران گیلانی است که کارخزانه گیری،نشاء وبرداشت برنج رازودتراز بقیه آغاز می کند. شهرستان املش هشت هزارشالیکار و ۳۵۰۰ تار شالیزار دارد.

breng-gilan93 به گزارش ۸دی نیوز به نقل از املش ما مدیرجهادکشاورزی شهرستان املش گفت: حجت مزدوری شالیکار ن روستای نرکه ازبخش مرکزی املش اولین شالیکاری است که کارنشاء برنج ازنوع محلی هاشمی به روش سنتی را د نج هزارمترمربع ازشالیزارهایش را از دو روز قبل آغازکرده است. مسعود بهره ور افزود این شالیکاراملشی کارخزانه گیری رادوازدهم ماه جاری انجام داده ودرهفت هشت سال گذشته به طورمتوالی ازجمله شالیکاران گیلانی است که کارخزانه گیری،نشاء وبرداشت برنج رازودتراز بقیه آغاز می کند. شهرستان املش هشت هزارشالیکار و ۳۵۰۰ تار شالیزار دارد.
شکوفه دادن درختان هلو در املش تداعی کننده بهار در زمستان در پدیده ای کم نظیر تعدادی از درختان هلو در املش در ابتدای زمستان شکوفه دادند .
به گزارش واحد مرکزی خبر در حالیکه 2ماه به رسیدن فصل بهار باقی مانده تعدادی از درختان هلو در آسیابسران املش شکوفه داده و فصل بهار را برای هر بیننده ای تداعی می کند .
کارشناسان جهاد کشاورزی علت این پدیده کم نظیر را شرایط مساعد آب و هوایی اعلام د .
نقشه مدل رقومی ارتفاعی (dem) شهرستان املش (واقع در استان گیلان) نقشه-مدل-رقومی-ارتفاعی-(dem)-شهرستان-املش-(واقع-در-استان-گیلان)نقشه مدل رقومی ارتفاعی یا dem، نوعی لایه رستری است که پی ل های آن حاوی بعد ارتفاعی هستند. فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
شیپ فایل محدوده شهرستان املش (واقع در استان گیلان) شیپ-فایل-محدوده- -شهرستان-املش-(واقع-در-استان-گیلان)این شیپ فایل در محیط نرم افزار gis قابل ویرایش و قابل نمایش می باشد. فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
گورستان باستانی لیارسنگ بن درشهرستان املش بیش ازسه هزارسال قدمت تاریخی دارد. ولی جهانی س رست هیأت باستان شناسی محوطه باستانی لیارسنگ بن شهرستان املش در مصاحبه ای کوتاه بااعلام این خبرگفت:کارتعیین حریم وگمانه زنی گورستان باستانی محوطه لیارسنگ بن درمناطق کوهستانی بخش رانکوه شهرستان املش از دادماه آغازشده وتاکنون 20گمانه درمناطق مختلف این گورستان حفرشده است که با بررسی های به عمل آمده درگمانه ها،تدفین هایی ازنوع حفره ساده مربوط به اوا دوره هزاره دوم واوایل دوره هزاره اول می باشدکه حکایت ازبیشازسه هزار سال قدمت تاریخی دارد. س رست هیأت باستان شناسی محوطه باستانی لیارسنگ بن شهرستان املش تصریح کرد گورستان باستانی لیارسنگ بن شهرستان املش یکی ازگورستان های باستانی معروف گیلان است که به تازگی موردشناسایی قرار گرفته استوکنارمحوطه باستانی لیارسنگ بن درمناطق کوهستانی بخش رانکوه بین دوروستای مربووشیرچاک واقع شده است. ولی جهانی گفت:اشیاءکنارتدفین هاازنوع ظروف سفالی وخنجرهای آهنی مربوط به اوا دوره هزاره دوم واوایل دوره هزاره اول قبل ازمیلاداست ودره عمیقی که ازروستای مربو شروع می شودوتاشیرچاک ادامه دارد؛دربردارنده آثاربسیار باارزشی مربوط به دوره های مختلف ازجمله اشکانیان،ساسانیان ودوره ی است وپنگاه ص ه ای آن مربوط به دوره عصرآهن است.منبع: املش خبر
این جشنواره در تاریخ ۲۶ شهریور ماه سال جاری برای اولین بار در روستای ییلاقی ملکوت از توابع شهرستان املش با حضور مسئولین این شهرستان برگزار میشود.
جشنواره شکرانه برداشت فندق با هدف آشنایی هرچه بیشتر مردم و گردشگران منطقه با جاذبه های فرهنگی و آداب و رسوم منطقه ییلاقی و حمایت از کشاورزان از تولید محصولات محلی برگزار میگردد.
شهرستان املش حدود ۱۷۲۴ تار باغ فندق دارد و در تولید این محصول در کشور مقام دوم را از آن خود کرده است  
مراسم معارفه حجت ال و المسلمین محمد صفری جدید شهرستان املش صبح امروز شانزدهم مهرماه در شورای اداری شهرستان املش و مصلی این شهر برگزار گردید. برای خواندن کامل خبر و مشاهده تصاویر روی ادامه مطلب کلیک کنید.