السلام ای حامی دین رسول الله ص

حضرت رضا علیه السّلام از پدر گرامى خود و او از پدر بزرگوارش ، سلسله ى سند به حضرت مؤ منان على علیه السّلام مى رسد که آن حضرت فرمود: «انّ رسول اللّه صلّى اللّه علیه و آلهِ و سلّم خطبنا ذات یوم ؛» روزى به ما خطاب کرد و چنین فرمود: «اءیّها النّاس انّه قد اءقبل إ لیکم شهر اللّه ؛» اى مردم ، ماه خدا به شما روى آورد.
شیخ صدوق رضوان الله علیه در دو کتاب "عیون اخبار الرضا" و "معانی الاخبار" چنین می نویسد:


حدثنا عبد الواحد بن محمد بن عبدوس النیسابوری العطار رضی الله عنه قال: حدثنا علی بن محمد بن قتیبة النیسابوری عن حمدان بن سلیمان عن عبد السلام بن صالح الهروی قال: سمعت أبا الحسن علی بن موسى الرضا علیه السلام یقول: رحم الله عبدا أحیا أمرنا فقلت له: وکیف یحیى أمرکم؟ قال: یتعلم علومنا ویعلمها الناس فإن الناس لو علموا محاسن کلامنا لاتبعونا قال: قلت: یا بن رسول الله فقد روى لنا عن أبی عبد الله علیه السلام أنه قال: من تعلم علما لیماری به السفهاء أو یباهی العلماء أو لیقبل بوجوه الناس إلیه فهو فی النار فقال علیه السلام: صدق جدی علیه السلام أفتدری من السفهاء؟ فقلت: لا یا بن رسول الله قال علیه السلام: هم قصاص مخالفینا أو تدرى من العلماء؟ فقلت : لا یا بن رسول الله ( ص ) فقال: هم علماء آل محمد علیهم السلام الذین فرض الله طاعتهم وأوجب مودتهم ثم قال: أو تدرى ما معنى قوله: أو لیقبل بوجوه الناس إلیه ؟ فقلت: لا فقال علیه السلام یعنى وبذلک ادعاء الإمامة بغیر حقها ومن فعل ذلک فهو النار
ادامه مطلب

حکایتهای_ _حسین(ع)

✅رسول خدا گلوی حسین را می بوسید

از #باقر علیه السلام ، روایت شده است:
« #حسین علیه السلام ، در کودکى بر رسول خدا صلى الله علیه و آله وارد شد. #رسول خدا صلى الله علیه و آله او را در آغوش گرفت و #زیرگلوى او را بوسید و بى اختیار، #اشک از چشمان مبارکش جارى شد.
روزى حسین علیه السلام پرسید:
یاجداه! چرا گریه مى کنید؟❓
حضرت #فرمود؛ چرا گریه نکنم، درحالى که #جاى شمشیرهاى دشمنان را مى بوسم».


ی که رسول خدا به علی علیه السلام یاد داد : المومنین علیه السلام فرمود : هنگام وفات پیغمبر صل الله علیه و آله گفتم : یا رسول الله ! ما را وصیت فرما. فرمود : به دو رکعت بین مغرب و عشاء سفارشتان می کنم . در رکعت اول حمد و سیزده بار سوره اذا ز لة ( ز ال ) و در رکعت دوم حمد و ۱۵ بار قل هو الله . البته هر در هر ماهی چنین کند از متقین باشد و اگر در سال انجام دهد از محسنین نوشته شود و اگر در هر یک بار انجام دهد از گزاران نوشته شود و اگر در هر شب انجام دهد در بهشت همسایه من باشد و ثوابش را جز خدای رب العالمین جل و اعلی روشن نسازد منبع : ختوم و اذکار ج ۲ ص ۴۰۰
پیاده روی اربعین قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم : ان لقتل الحسین علیه السلام حراره فی قلوب المومنین لا تبرد ابدا . اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود : برای شهادت حسین علیه السلام حرارت و گرمایی در دلهای مومنان است ، که هرگز سرد و خاموش نمی شود . جامع احادیث الشیعه ، جلد 12 ، ص 556
1-پایه‏هاى قال الباقر علیه السلام: بنى ال على خمسة اشیاء، على الصلوة و ا کاة و الحج و الصوم و الولایه. باقر علیه السلام فرمود: بر پنج چیز استوار است، بر و زکات حج و روزه و ولایت . (فروع کافى، ج 4 ص 62، ح 1 ) 2-فلسفه روزه قال الصادق علیه السلام: انما فرض الله الصیام لیستوى به الغنى و الفقیر. صادق علیه السلام فرمود: خداوند روزه را واجب کرده تا بدین وسیله دارا و ندار (غنى و فقیر) مساوى گردند. (من لا یحضره الفقیه، ج 2 ص 43، ح 1 ) 3-روزه آزمون اخلاص قال المومنین علیه السلام: فرض الله ... الصیام ابتلاء لاخلاص الخلق‏ على علیه السلام فرمود: خداوند روزه را واجب کرد تا به وسیله آن اخلاص خلق را بیازماید. (نهج البلاغه، حکمت 252 ) 4-روزه یاد آور قیامت قال الرضا علیه السلام: انما امروا بالصوم لکى یعرفوا الم الجوع و العطش فیستدلوا على فقر الا . رضا علیه السلام فرمود: مردم به انجام روزه امر شده‏اند تا درد گرسنگى و تشنگى را بفهمند و به واسطه آن فقر و بیچارگى آ ت را بیابند. (وسائل الشیعه، ج 4 ص 4 ح 5 علل الشرایع، ص 10 ) 5-روزه زکات بدن قال رسول الله صلى الله علیه و آله لکل شیئى زکاة و زکاة الابدان الصیام. رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: براى هر چیزى زکاتى است و زکات بدن ها روزه است. (الکافى، ج 4، ص 62، ح 3 ) 6-روزه سپر آتش قال رسول الله صلى الله علیه و آله: الصوم جنة من النار. رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: روزه سپر آتش (جهنم) است. «یعنى به واسطه روزه گرفتن انسان از آتش جهنم در امان خواهد بود.
فرا رسیدن میلاد تنها مولد کعبه، اولین مؤمن مرد به رسول الله(صلی الله علیه و آله و سلّم) را خدمت رسول الله(صلی الله علیه و آله و سلّم) و ائمه معصومین(علیهم السلام) علی الخصوص حضرت بقیة الله الأعظم(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء) و مراجع معظم تقلید و عزیزمان(مدّ ظله) و تمامی محبین و شیعیان آن حضرت تبریک و تهنیت عرض می کنیم.
ابن حجر عسقلانی در «تهذیب هذیب « از اسحاق بن حبیبه و او از ابوهریره روایت می کند که گفت : گواهی می دهم که همراه رسول خدا صل الله علیه وآله وسلم حرکت می کردیم که ناگهان رسول خدا صل الله علیه وآله وسلم صدای حسنین را شنید که می گریستند و مادر ایشان هم همراه آنان بود، پیغمبر صل الله علیه وآله وسلم با سرعت به سوی آنها شتافت و پرسید: چرا این دو فرزندم می گریند؟ فاطمه پاسخ داد: از تشنگی . رسول خدا صل الله علیه وآله وسلم به سراغ مشک کهنه ای که با آب آن وضو می گرفت رفت . ولی آن روز آب بسیار کم بود و مردم هم به دنبال به دست آوردن آب بودند. رسول خدا صل الله علیه وآله وسلم فریاد زد: آیا ی از شما آب همراه دارد؟ هیچ آبی به همراه نداشت . آن گاه رسول خدا صل الله علیه وآله وسلم خطاب به فاطمه فرمودند: یکی از آن دو فرزند را به من بده .
ضرورت خداشناسی درست هشام می گوید ؛ من نزد صادق علیه السلام بودم که معاویه ابن وهب و عبدالملک بن اعین وارد شدند، سپس معاویه بن وهب گفت: یا ابن رسول الله نظر شما در باره روایتی که از رسول الله در مورد رویت خدا رسیده چیست و خداوند به چه صورتی دیده می شود؟ و نیز نظرتان در باره روایت که از حضرت علی علیه السلام نقل شده که مومنین پروردگارشان را در بهشت می بینند؟ به کدام صورت او را می بینند؟ حضرت صادق علیه السلام تبسمی کرد و سپس فرمودند؛ ای معاویه چقدر زشت است که فردی هفتاد هشتاد سال از عمرش بگذرد و در مملکت خدا زندگی کند و نعمت خدا را بخورد ولی خدا را آنچنان که شایسته است نشناسد؟! "عن هشام قال: کنت عند الصادق جعفر بن محمد علیهما السلام إذ دخل علیه معاویة بن وهب وعبد الملک بن أعین، فقال معاویة بن وهب: یا ابن رسول الله ما تقول فی الخبر الذی روی أن رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم رأى ربَّه، على أی صورة رآه؟ وعن الحدیث الذی روی أن المؤمنین یرون ربهم فی الجنة، على أی صورة یرونه؟ فتبسم علیه السلام ثم قال: یا معاویة ما أقبح بالرجل یأتی علیه سبعون سنة أو ثمانون سنة یعیش فی ملک الله ویأکل من ن ثم لا یعرف الله حق معرفته". - "جاء رجل إلى رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم وقال: ما رأس العلم؟ قال صلى الله علیه وآله وسلم: معرفة الله حق معرفه، فقال: وما حق معرفته؟ قال صلى الله علیه وآله وسلم: أن تعرف بلا مثل ولا شبه، وتعرفه إلهاً واحداً خالقاً قادراً، أولاً وآ اً... فذاک معرفة الله حق معرفته"./بح،جلد 3 ص 14،جع.
المومنان ـ علیه السّلام ـ پس از رسیدن به خلافت با سه جنگ روبرو شد، و سه گروه ناکثین و قاسطین و مارقین را سرکوب نمود.
یاران باوفای حضرت علی ـ علیه السّلام ـ به دو دسته تقسیم می شوند: 1ـ صح با وفای رسول اکرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ که به علی ـ علیه السّلام ـ وفادار ماندند. 2ـ تابعین.
خیلی از یاران با وفای ایشان که از اصحاب رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ هم بودند قبل از خلافت ظاهری حضرت از دنیا رفتند مثل ابوذر و سلمان ولی برخی از اصحاب در این زمان زنده بودند و حضرت علی ـ علیه السّلام ـ را در جنگها یاری د مثل عمار یاسر و خزیمه.

سخنان رسول خدا صلی الله علیه و آله بر پیکر پاک حضرت ابو طالب علیه السلام
علامه مجلسی رضوان الله علیه می نویسد:
حضرت رسول صلی الله علیه و آله در جنازه ی او (جناب ابو طالب علیه السلام) حاضر شد و فرمود: صله ی رحم کردى، خدا تو را جزای خیر دهد، ای عم من! به درستی که مرا کفایت و تربیت نمودی در دسالی و یاری و معاونت نمودی در بزرگی؛ پس رو به مردم گردانید و فرمود: براى عم خود شفاعتی م که جن و انس، از آن در تعجب مانند!
حیاة القلوب، تالیف علامه مجلسی رضوان الله علیه، جلد ۴، صفحه ۱۵۷۳
رحلت رحمت للعالمین آمده ناله از قلب جبریل امین آمده از ملایک همه، آید این السلام علیک، یا رسول الله ***** آه و واویلتا م کبری شده روز تنهایی حیدر و زهرا شده حضرت فاطمه، دارد این السلام علیک، یا رسول الله ..................... شیخ عباس قمی در منتهی الآمال نوشته اند : در احادیث معتبره وارد شده است که آن حضرت به شهادت از دنیا رفت ...... ادامه مطلب
رحلت رحمت للعالمین آمده ناله از قلب جبریل امین آمده از ملایک همه، آید این السلام علیک، یا رسول الله ***** آه و واویلتا م کبری شده روز تنهایی حیدر و زهرا شده حضرت فاطمه، دارد این السلام علیک، یا رسول الله ..................... شیخ عباس قمی در منتهی الآمال نوشته اند : در احادیث معتبره وارد شده است که آن حضرت به شهادت از دنیا رفت ...... ادامه مطلب
رحلت رحمت للعالمین آمده ناله از قلب جبریل امین آمده از ملایک همه، آید این السلام علیک، یا رسول الله ***** آه و واویلتا م کبری شده روز تنهایی حیدر و زهرا شده حضرت فاطمه، دارد این السلام علیک، یا رسول الله ..................... شیخ عباس قمی در منتهی الآمال نوشته اند : در احادیث معتبره وارد شده است که آن حضرت به شهادت از دنیا رفت ...... ادامه مطلب
حسین و قیام عاشورا از نگاه اهل سنت علاقه و محبت صلی الله علیه وآله وسلم به حسین علیه السلام
1 . زمخشری (از علمای بزرگ اهل سنت)، صاحب تفسیر معروف «کشاف »، در کتاب «ربیع الابرار» نقل می کند: «فاطمه علیها السلام با فرزندانش حسن و حسین علیهما السلام خدمت رسول خداصلی الله علیه وآله وسلم رسیده و عرض کرد: یا رسول الله! هدیه ای به این ها بده . حضرت فرمود: پدرت فدایت، من مالی ندارم تا هدیه کنم . ...
مهدی (علیه السلام) در اهل سنت مهدی (علیه السلام) بارها و به اشکال مختلف در احادیث نبوی آمده است، منظور از احادیث نبوی، احادیثی است که از اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل گردیده است. ولیکن چون در این بخش سعی بر بیان احوالات مهدی (علیه السلام) موعود از مدخل اعتقادات اهل سنت است، پس به احادیثی اشاره می شود که از کتب معتبر و روایی اهل سنت است اج شده است: 1- "ابوداوود" در صحیح خود از " طفیل" و او از علی (علیه السلام) نقل می کند: قال رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم): "لو لم یبق من الدهر الا یوم لبعث الله رجلاً من اهل بیتی، یملاءها کما ملئت جورا." ولو یک روز هم از عمر دنیا باقی باشد، خداوند مردی را از اهل بیت من برمی انگیزد که زمین را پر از عدل و داد می کند، بعد از آنکه از ظلم و ستم پر شده باشد. (جلد 2، صفحه 208)
وقتی حسین بن علی (علیه السلام)شهید می شود و خبر آن و نیز خبر بریده شدن سر مبارک حسین بن علی (علیه السلام)و بردن آن به سوی یزید بن معاویه و کشته شدن هجده نفر از اهل بیت او و پنجاه و سه نفر از شیعیانش و کشته شدن علی اصغر(علیه السلام) در میان دستانش و اسیر شدن ذریه اش به مدینه می رسد مردم در منزل ام سلمه نزد ن رسول خدا (صل الله علیه)و نیز در خانه های مهاجرین و انصار به حزن و اندوه می نشینند . در این هنگام عبد الله بن عمر بن خطاب از خانه اش بیرون می آید و همین طور که استغاثه می کند و بر صورتش می زند میگوید :
بسم الله الرحمن الرحیم از اربعین مؤذن و تاریخ خطیب و غیره نقل شده که جابر روایت کرده است که رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: خداوند تبارک و تعالی فرزندان هر ی را از صلب او آفرید و فرزندان مرا از صلب علی ابن طالب (علیه السّلام) آفرید. به درستی که فرزندان هر مادری را نسبت به سوی پدر دهند، مگر اولاد فاطمه (سلام الله علیها) را که من پدر ایشانم. از این قبیل احادیث بسیار است که دل دارد بر آن که حسنین (علیه السّلام) دو فرزند پیغمبر (صلی الله علیه و آله) می باشند. و المؤمنین (علیه السّلام) در جنگ صفین هنگامی که حضرت حسن (علیه السّلام) با سرعت رفت برای جنگ با معاویه فرمود: باز دارید! باز دارید! حسن را. و نگذارید که به سوی جنگ رود.دریغ دارم و بیمناکم که حسن و حسین کشته شوند و نسل رسول خدا منقطع گردد. از کتب عامه روایت شده که حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) دست حسنین (علیه السّلام) را می گرفت و می فرمود در حالیکه اصحابش جمع بودند: ای قوم آن که مرا دوست دارد و ایشان را و پدر و مادر ایشان را دوست دارد در قیامت با من در بهشت خواهد بود. ابن شهر آشوب روایت کرده است که مردی در زمان رسول خدا (صلی الله علیه و آله) گناهی کرد و از بیم پنهان شد تا حسنین (علیه السّلام) را تنها یافت. پس آنها را گرفت و بر دوش خود سوار کرد و به خدمت رسول خدا (صلی الله علیه و آله) آورد و عرض کرد: یا رسول الله! من پناه آوردم به خدا و به این دو فرزند شما از آن گناه که کرده ام. رسول خدا (صلی الله علیه و آله) چنان خندید که دست بر دهان مبارک گذاشت و فرمود: برو که . حسنین (علیه السّلام) را فرمود: شفاعت شما را قبول در حق آن شخص. پس این آیه نازل شد:و لو انّهُم اذ ظلمُوا انفُسهُم. ابن شهر آشوب از سلمان فارسی روایت کرده است که: حضرت حسین بن علی (علیه السّلام) بر ران رسول خدا (صلی الله علیه و آله) جای داشت، پیغمبر (صلی الله علیه و آله) او را می بوسید و می فرمود: تو، سیّد، پسر سیّد و پدر ساداتی و پسر و پدر انی و حجت پسر حجت و پدر حجتهای خ ، از صلب تو 9 پدید می آید و نهم ایشان قائم آل محمّد (عجل الله تعالی فرجه) است.
بسم الله الرحمن الرحیممیلاد حضرت جواد علیه السلامتولدحضرت جواد(علیه السلام) در شهر مدینه و در سال 195 هجرى قمرى در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان دیده به جهان گشود.پدر آن حضرت على بن موسى الرضا، و مادرش خانمى بود به نام سبیکه، از اهالى نوبه که یکى از مناطق آفریقاست، و بعضى نیز گفته اند که نام مادر آن حضرت خیزران بود، و بعضى گفته اند که مادر آن بزرگوار از طائفه ماریه قبطیّه همسر رسول خدا و مادر ابراهیم فرزند رسول الله بوده است. (بحار الانوار ج 50 ، ص 1)اسماء و القاب جواد(علیه السلام)
آهنگ جدید امید جهان یا رسول الله با کیفیت عالی و ت ت آهنگ     آهنگ جدید امید جهان یا رسول الله با کیفیت عالی و ت ت آهنگ آهنگ جدید امید جهان یا رسول الله موزیک بسیار زیبا از امید جهان بنام یا رسول الله همراه با ت ت موزیک و دو کیفیت متفاوت از رسانه بزرگ صبا موزیک new omid jahan – ya rasoolallah with text on saba- and s omid jahan rasool آهنگ جدید امید جهان یا رسول الله متن آهنگ یا رسول الله امید جهان یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
یا رسول الله رسول نازنینی چراغ آسمون شمع روی زمینی
یا رسول الله محمد تو امینی سپه سالار کل مسلمینی
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
آهنگ جدید امید جهان یا رسول الله با
لا اله الا الله محمد رسول الله لا اله الا الله محمد رسول الله
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
از حضرت صادق علیه السلام نقل شده است: «روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله ، در خانه حضرت زهرا علیهاالسلام بود و حسین علیه السلام در دامان ایشان قرار داشت. ناگاه رسول خدا صلی الله علیه و آله به سجده افتاد. سپس فرمود: ای فاطمه! پروردگار بی همتایت به من فرمود: آیا حسین را دوست داری؟ عرض : آری، حسین، نور چشم من است و گل خوش بو و میوه قلب من است. آن گاه درحالی که دست مبارک خود را بر سر حسین علیه السلام قرار داده بود، فرمود: پروردگارم به من فرمود: مبارک باد این مولود که برکات و صلوات و رحمت و رضوان من بر او باد و غضب و عذاب من، بر ی که او را به قتل می رساند و با او دشمنی می کند. به راستی که او، سیدال علیه السلام ، اولین و آ ین است. هم در دنیا و هم در آ ت. او سرور جوانان اهل بهشت است». پایگاه اطلاع رسانی حوزه
ویژگیهاى زندگى حسن (ع )
بعد از مؤ منان على (علیه السلام ) مقام ت به فرزندش حسن (علیه السلام ) رسید. مادر حسن (علیه السلام ) حضرت فاطمه سرور بانوان دو جهان ، دختر ، سیّد رسولان ، حضرت محمد (صلّى اللّه علیه و آله و سلّم ) است ، کُنیه او ((ابومحمّد)) مى باشد.
او در شب نیمه ماه رمضان سال سوّم هجرى (135) در مدینه چشم به این جهان گشود، مادرش حضرت فاطمه - سلام اللّه عَلَیها - روز هفتم تولدش اورا در پارچه حریر بهشتى - که جبرئیل آن را براى (صلّى اللّه علیه و آله و سلّم ) آورده بود - پیچید و نزد (صلّى اللّه علیه و آله و سلّم ) آورد، (صلّى اللّه علیه و آله و سلّم ) او را ((حسن )) نامید و ى براى او قربانى کرد، این مطلب را جمعى ، از صادق (علیه السلام ) نقل کرده اند.
حسن ( علیه السلام )ازنظراخلاق وروش وسیادت ،شبیه ترین مردم به رسول خدا( صلّى اللّه علیه و آله و سلّم ) بود، این موضوع را جماعتى از انس بن مالک نقل کرده اند که او گفت :
((لَمْ یَکُنْ اَحَدٌ اَشْبَهُ بِرَسُولِ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله و سلّم ) مِنَ الْحَسَنِ بْنِ عَلِی )).
((هیچ نبود که مانند حسن (علیه السلام ) به رسول خدا (صلّى اللّه علیه و آله و سلّم ) شباهت داشته باشد)).
روایت شده : حضرت فاطمه - سلام اللّه عَلَیها - حسن و حسین (علیهماالسلام ) را به حضور رسول خدا (صلّى اللّه علیه و آله و سلّم ) آورد آن هنگام که رسول خدا (صلّى اللّه علیه و آله و سلّم ) در بستر بیمارى و رحلت بود، عرض کرد:((اى رسول خدا! این دو نفر، فرزندان تو هستند، پس چیزى را از طریق ارث به آنان برسان )).
(صلّى اللّه علیه و آله و سلّم ) فرمود:
((اَمَّاالْحَسنُ فَاِنَّ لَهُ هَیْبَتِى وَسَوْدَدِى وَاَمَّا الْحُسَیْنُ فَاِنَّ لَهُ جُودى وَشُجاعَتِى )).
((اما حسن (علیه السلام ) پس براى اوست وقار و شکوه و بزرگوارى من ، و اما حسین (علیه السلام ) پس از براى اوست سخاوت و شجاعت من )). ادامه مطلب

ش ت ارکان هستی درعزایت یارسول الله
دعاکردی اجابت شد دعایت یارسول الله
مدینه شهر غمها بعد تو خاموش می گرید
دریغا نشنود دیگر صدایت یا رسول الله
سیه پوشیده کعبه درعزای داغ جانسوزت
بگرید دخترت زهرا برایت یا رسول الله
نشسته منتظربهرت حرا هم باسکوت خود
دلش در حسرت یک ربنایت یا رسول الله
علی آهسته جسمت رابشوید بادلی خونین
که بیش ازدیگران داندبهایت یا رسول الله
الا پیغمبر رحمت که خاتم بر رسولانی
سر وجان محبانت فدایت یا رسول الله
جفا دیدی وفا کردی برای ما دعا کردی
فدای آن همه مهر ووفایت یا رسول الله
ندای ارجعی آمد که نفس مطمئن باز آ
بود مهمانپذیر تو خدایت یا رسول الله
برویم خاک کویت رابه مژگان گرشودقسمت
ببینم آن دیار آشنایت یا رسول الله
بود خاک مدینه توتیای چشم اهل دل
که دارد بوی عطر خاک پایت یا رسول الله
تولد حضرت سیدال ء عبداللّه الحسین علیه السّلام در پنجم ماه شعبان المعظّم به سال چهارم از هجرت رسول اللّه صلّی اللّه علیه و آله بوده ؛ و بعضی گفته اند که روز سوم آن ماه بود و برخی تولد آن جناب را روز آ ماه ربیع الاول به سال سوم از هجرت گفته اند و بجز این اقوال ، روایات دیگر نیز وارد است . بالجمله ؛ چون آن جناب در دار دنیا آمد ، جبرئیل علیه السّلام با هزار مَلَک از آسمان نازل گردید بر رسول مجید صلّی اللّه علیه و آله و آن حضرت را تهنیت نمود به ولادت آن مولود مسعود . ادامه مطلب

المومنین علیه السلام برترین خلق پس از صلی الله علیه و آله
ابن شاذان قمی رضوان الله علیه روایت کرده است:
حدثنی أبو زکریا طلحة بن أحمد بن طلحة بن محمد الصرام ـ قدم علینا الکوفة حاجا ـ قال : حدثنا أبو معاد شاه بن عبد الرحمن بهراة ، قال : حدثنی علی بن عبد الله ، قال : حدثنا عبد الحمید القتاد ، حدثنی هشیم بن بشیر ، قال : حدثنا شعبة بن الحجاج ، قال : حدثنا عدی بن ثابت ، قال : حدثنا سعید بن جبیر ، عن ابن عباس (رضی الله عنه) قال : قال رسول الله صلى الله علیه وآله : إن علی بن أبی طالب أفضل خلق الله تعالى غیری ، والحسن والحسین سیدا شباب أهل الجنة ، وأبوهما خیر منهما وإن فاطمة سیدة نساء العالمین .
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: همانا علی بن طالب (علیهما السلام) برترین آفریده ی خداوند است به غیر از من، حسن و حسین (علیهما السلام) دو سرور جوانان اهل بهشت هستند و پدرشان بهتر و افضل از آن دو هست؛ همانا فاطمه (علیها السلام) سرور ن دو جهان است.
مائة منقبة، تالیف ابن شاذان قمی رضوان الله علیه، صفحه ۲۲-۲۳
مدرسه ابا جعفر الباقر علیه السلام - سالروز بعثت گرامی بر حضرت بقیت الله الاعظم عجل الله فرجه و پیروان راستین رسول مهربانیها مبارک باد مبعث رسول گرامی در روایات اهل بیت علیهم السلام ادامه مطلب
1ـ قال ال الصادق ـ علیه السّلام ـ : أفضل العباده العلم باللّه و ّواضع له[1]
صادق ـ علیه السّلام ـ : برترین عبادت، شناخت خدا و فروتنی برای اوست.
2ـ عنه ـ علیه السّلام ـ : أفضل العباده إِدمانُ ّفکر فی اللّه و فی قدرته[2]
برترین عبادت، شیدن مداوم درباره ی خدا و قدرت اوست.
3ـ قال رسول اللّه ـ صلّی الله علیه و آله و سلّم ـ : أفضل العباده قول «لا اله الاّ اللّه و لا حول و لا قوّه الاّ باللّه»، و خیر الدّعاء الاستغفار، ثمّ تلا النّبیُّ ـ صلّی الله علیه و آله و سلّم ـ : (فاعلم أنّه لا اله الاّ اللّه و استَغفِر لذَنبِک)[3]
خدا ـ صلّی الله علیه و آله و سلّم ـ : برترین عبادت گفتن جمله ی «لا اله الاّ اللّه و لا حول و لا قوّه الا باللّه» است و بهترین دعا استغفار است. سپس ـ صلّی الله علیه و آله و سلّم ـ این آیه را تلاوت کرد: «بدان که خ جز اللّه نیست و از گناهت آمرزش بخواه».
4ـ قال ال الجواد ـ علیه السّلام ـ : أفضل العباده الاخلاص[4]
جواد ـ علیه السّلام ـ : برترین عبادت، اخلاص است.
5ـ قال ال علی ـ علیه السّلام ـ : أفضل العباده ال [5]
علی ـ علیه السّلام ـ : برترین عبادت، پاکدامنی است.
6ـ عنه ـ علیه السّلام ـ : أفضل العباده غلبه العاده[6]
برترین عبادت، چیره آمدن بر عادت است.
بسم الله الرحمن الرحیممیلاد حضرت جواد علیه السلامتولدحضرت جواد(علیه السلام) در شهر مدینه و در سال 195 هجرى قمرى در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان دیده به جهان گشود.پدر آن حضرت على بن موسى الرضا، و مادرش خانمى بود به نام سبیکه، از اهالى نوبه که یکى از مناطق آفریقاست، و بعضى نیز گفته اند که نام مادر آن حضرت خیزران بود، و بعضى گفته اند که مادر آن بزرگوار از طائفه ماریه قبطیّه همسر رسول خدا و مادر ابراهیم فرزند رسول الله بوده است. (بحار الانوار ج 50 ، ص 1)
سم، سینۀ رسول خدا را دریده بود، سم بود و بود ولی تیرها نبود. آنجا که خون سبط رسول ریخت، هر چند «تشت» بود ولی از طلا نبود... هر چند داغدار شماییم، یا رسول الله! و ای سبط نبی! یابن رسول الله! امّا، مثل شما بر لبهامان جاری است: «لا یوم کیومک یا اباعبدالله»
آهنگ جدید امید جهان یا رسول الله با کیفیت عالی و ت ت آهنگ     آهنگ جدید امید جهان یا رسول الله با کیفیت عالی و ت ت آهنگ آهنگ جدید امید جهان یا رسول الله موزیک بسیار زیبا از امید جهان بنام یا رسول الله همراه با ت ت موزیک و دو کیفیت متفاوت از رسانه بزرگ صبا موزیک new omid jahan – ya rasoolallah with text on saba- and s omid jahan rasool آهنگ جدید امید جهان یا رسول الله متن آهنگ یا رسول الله امید جهان یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
یا رسول الله رسول نازنینی چراغ آسمون شمع روی زمینی
یا رسول الله محمد تو امینی سپه سالار کل مسلمینی
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
آهنگ جدید امید جهان یا رسول الله با
لا اله الا الله محمد رسول الله لا اله الا الله محمد رسول الله
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو
یا رسول الله به قربون جمال روی تو وای که مو مردم حبیبی مردم از بوی تو امید جهان یا رسول الله