ادبی

بررسی آرایه های ادبي (بدیع)در شعر کردی کلهری رضا همت خواه چکیده این مقاله با عنوان «آرایه های ادبي (بدیع) در شعر کردی کلهری» در اشعار چهار شاعر بلیغ و بدیع سرای کلهر که آثارشان به کتابت رسیده و یا به صورت کتاب چاپ شده و در گویش محلّی از مفا ادبي دیار غرب ایران هستند ، نگاشته شده است و هدف شناساندن زیبایی های شعری و آرایه های ادبي موجود در اشعار شاعرانی چون سید یعقوب ماهیدشتی، شاکه و خان منصور، الماس خان کن ه ای و شامی کرمانشاهی است و باید بدانیم که زبان کردی و گویش های آن ، یکی از اندک زبان های بومی ایران است که سامانه ای ادبي در آن پدید آمده است و کم ش هر کدام از آثار شیرین زبان فارسی ، همتایی با زبان کردی یافته است؛ لیکن این آثار باید کاویده و شناخته شوند. این پژوهش از انواع تحقیق کاربردی و به روش فیش برداری برداری و کتابخانه ای است.
واژگان کلیدی: بدیع، آرایه های لفظی، آرایه های معنوی، شعر کردی کلهری.
بزن باران خدا بازیچه ای شد
که با آن ب ننگ و نام د
.
.
.
 
میشینم وردل افسان و دفتر کتابای امتحان فرداش،ذوق ادبي_دینی_ م گل میکنه کل همین شعر حبیب رو می برم تو آرایه های ادبي و موشکافی و تبیین و تجزیه و تحلیل تک تک واژه ها با نگرش ادبي و تطبیق با حالِ زمانه با گرای دینی
حسام الدین شفیعیان
عضو انجمن نویسندگان اسان ،واحد قصه-سازمان تبلیغات ی،سال 1377
شرکت در جلسه داستان شناسی-تخصصی داستان-و انجمن ادبي داستان حوزه هنری اسان رضوی-1385 تا 1390
شرکت در کارگاه های داستان-انجمن های ادبي داستان شهر مشهد-1385-1390
شرکت در جلسات ادبي شعر-مشهد-1385 تا 1390
وبلاگنویسی،از سال 1388 تا هم اکنون،جزو برگزیدگان یک دوره جشنواره وبلاگنویسی(کشوری)
نویسنده-شاعر-عکاس-محقق و پژوهشگر-منتقد-وبلاگنویس-طنز نویس-داستانویس-بنیانگذار و دبیر جایزه ادبي فانوس در 7 دوره-6دوره داستان کوتاه و یک دوره داستانک-ایده پرداز و...
 
متن، اس ام اس و جملات ادبي برای تبریک عید نوروز 1395 جملات و متن هایی برای تبریک گفتن عید نوروز به دوستان و آشنایان ...
the post متن، اس ام اس و جملات ادبي برای تبریک عید نوروز 1395 appeared first on اس ام اس , مدل ,فال,دکوراسیون,آرایش و زیبایی.
انشا به زبان عادی و ادبي
انشا توصیف باران به زبان ادبي و عادی
نوشته عادی و ادبي
انشای ادبي درباره زندگی
انشا صفحه 41 نهم
انشا های ادبي بسیار زیبا
انشای ادبي در مورد فصل پاییز
انشا درمورد آفتاب به صورت نوشته عادی وادبي ادامه مطلب

یازهمین نشست ادبي انجمن ادبي مرندیان مقیم تهران اولین چهارشنبه بهمن ماه برگزار شد.در این نشست که با حضور بیش از سی تن از ادبا و شاعران برگزار شد، شعرا ، جدیدترین شعرهای خود را قرائت د. دهقان نورائی، ابراهیم حقی بستان اباد، حیدرعلی جعفری، اسماعیل موسی پور (یورقون)، ناصر نصیری، احمد راد، عد کوهی، خلیل فائق، اصغر منتخب، جابر ولدیور، سرایی نیا، ولی عاشقی (واقف)، فرهاد حقدوست، محمد ، علیرضا بشکوه، مرآت ابهری، بیت اله جعفری، محمد علی دادمهر، وفایی، اطهر اردبیلی، نصرت اله بیگی ، مومن نیا (زلال)، کظم جیرودی و محمد عطای از جمله شاعرانی بودند که در این نشست اعار خودرا قرائت د.همچنین شاعره نوجوان خانم ادیب نیز با متن ادبي خود حاضران را به وجئد آورد.نشست ادبي انجمن مرندیان اولین چهارشنبه هر ماه در محل انجمن و با دبیری محمد قولی میاب از ساعت 19 برگزار می شود.گزارش تصویری این نشست:http://www.upitus.net/4e4jyjb62ha8
http://www.upitus.net/vyuwzpciomywhttp://www.upitus.net/c2y1dzn0my17


دوازدهمین نشست ادبي انجمن مرندیان مقیم تهران روز چهارشنبه 7 اسفند ماه از ساعت 18 در محل انجمن برگزار خواهد شد.بدینوسیله از ادب دوستان و هنرمندان گرامی دعوت می شود، با حضور در انجمن ما را در پیشبرد اه فرهنگی یاری نمایند.خیابان کارگر جنوبی، چهارراه لشگر ، ابتدای خیابان معیری، بن بست ارجمندی، پلاک 7
نقد و بررسی: کشف و تبیین آرایه ای ادبي به نام دنباله گیری
 
کشف و تبیین آرایه ای <font style=ادبي به نام دنباله گیری" / onload="resetwh(this,470);"> این جانب در تبیین سبک شعری و ادبي خود، به آرایه ای پی برده و آن را دنباله گیری نامیده و انواع سه گانه ای برایش یافته ام(البته نمونه های زیادی از آرایه ی دنباله گیری را در شعر و سخن سخنوران می توان یافت.) دنباله گیری شبیه به تکرار است؛ اما با آن متفاوت و از آن لطیف تر. در آرایه ی ادبي تکرار، واژه ای را به منظور خاصی مثلا تأکید و... تکرار می کنند؛ اما در دنباله گیری ، واژه هایی مشابه در کنار هم می آیند و یا در نوع ضعیف تر آن در فاصله ی یکی دو کلمه ای از یکدیگر قرار می گیرند نه این که تکرار شوند؛ البته در این باره، بحث زبانشناسانه هم مطرح است که آیا تکرارهای واژه، عینا هستند یا نه. جواب، این که در این جا با مقوله ی واج بعنوان واکه ویا همخوان زبانی سر و کار داریم نه با آوا بعنوان مقوله ای دقیق و دارای ظرافت های بیش تر فیزیکی. 
ادامه مطلب...
اعضای کودک و نوجوان مرکز یک آبیک با خلق آثار مختلف ادبي ، فرهنگی و هنری در جشنواره رضوی امسال شرکت د. در بخش ادبي، 26 اثر و در بخش نقاشی 22 اثر به مرکز استان ارسال گردید. با نظر داوران، از میان آثار ارسال شده در بخش ادبي، 9 اثر ادبي و در بخش نقاشی ، 4 اثر نقاشی به مرحله کشوری راه افتادند.
نام و نام خانوادگی- فاطیما فاطری
image result for ?فاطیما فاطری?‎
از شهر- کاشان
شهر محل تولد- کاشان
شهر محل س ت-کاشان
سابقه داستانویسی- :
مدت یازده سال است به صورت جدی دراین زمینه فعالیت دارم.درمجلات مختلف ادبي ؛کلک،داستان همشهری،جوانان امروزو فصلنامه ادبي کاج آثاری را چاپ کرده ام  ودرجشنوارهای مختلف ؛نهمین جشنواره بانه ،هفتمین جشنواره اصفهان،جایزه ادبي لیراوو انتخاب یا برگزیده شده ام و مقام اول مجله جوانان امروزسال 89 هستم. 


 قریب دوسال است مدرس ادبيات داستانی حوزه هنری هستم .
از کلیه عزیزان تقاضا میشود چنانکه آثار فرهنگی ، هنری ، ادبي دارند جهت نمایش در سایت به مدیر وبلاگ ارسال نمایند. بدیهی است آثار دریافت شده با نام شخص ایجاد اثر در معرض عموم به نمایش گذاشته میشود . آثار ارسالی در قالب داستان ،نقل قول ،ع ، نقاشی ، شعر فارسی یا عربی و غیره باشد.
گردهمایی مربیان ادبي استان کردستان دیروز در مجتمع فرهنگی هنری کانون در سنندج برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری ک ن و نوجوانان استان کردستان،مربیان ادبي استان کردستان در نشست و هم شی سالانه گردهم آمدند تا پیرامون مسائل ادبي مراکز با هم بحث و گفتگو کنند. بنا بر این گزارش،مدیر کل کانون استان کردستان بر وم برگزاری مداوم این گردهمایی ها و نشست ها اشاره کرد و افزود:این نشست ها و و گردهمایی ها به تعامل بیشتر و هماهنگی برنامه های ادبي مراکز می انجامد و زمینه پیشبرد بهتر اه ادبي در مراکز را فرهم می آورد. سهیلا شیخی برگزاری نشست ها را فرصت مغتنمی برای تبادل نظر دانستند و خاطر نشان ساخت: برنامه های ادبي مراکز زمینه رشد و پرورش خلاقیت های ادبي اعضا را افزایش می دهد. شیخی از چاپ گاهنامه ادبي استان خبر داد و عنوان کرد:کارهای اولیه جاپ نشریه در حال اجراست و مربیان مراکز می توانند نمونه آثار خلاق و برتر اعضا را جهت چاپ در این مجموعه ارسال نمایند. در ادامه مدیر کل کانون استان کردستان با اشاره به وبلاگ ادبي استان و مراکز شماره 1 و 2 سقز و مرکز دیواندره و درج آثار اعضا را در ایجاد انگیزه برای نوشتن آنها تاثیر گذار برشمرد و از مربیان ادبي خواست که با برنامه ریزی مدون،کارگاههای خود را پیش ببرند و با اشاره به اینکه مربیان ادبي،مربیان متخصص هستند ،ارتباط آنها با اعضا را مهم برشمرد و ارزش گذاری به خلاقیت موجود در آثار اعضا را از جمله رس های آنها خواند. مدیر کل کانون استان کردستان از برگزاری این نسشت ها در سایر مراکز استان نیز خبر داد تا همکاران از نزدیک با کار و فعالیت یکدیگر آشنا شوند. در ادامه این نشست در رابطه با کارگاههای ادبي مراکز،آمار و ثبت فعالیت های ادبي ،سیر مطالعات مربیان ادبي بحث و گفتگو شد.
آئین اختتامیه «نخستین جشنواره انجمن های ادبي» همراه با معرفی برترین طرح ها برگزار شد و انجمن ادبي جام جهان بین از تربت جام به عنوان برگزیده برگزیدگان انجمن ادبي اعلام شد.
کلاس آنلاین تکنیک های آرایه های <font style=ادبي " / onload="resetwh(this,470);">
سرزمین تیزهوش ها با همکاری نشرالگو و سایت دوتست، اقدام به برگزاری کلاسآنلاین «تکنیک های آرایه های ادبي» می کند.
برای اطلاعات بیشتر اینجا http://tizland.ir/show/?id=4594 کلیک کنید
حق مؤلف یا کپی رایت یا مالکیت ادبي و هنری، حق پدیدآورنده آثار ادبي، هنری و علمی در نامیده شدن اثر به نام او و نیز حق انحصاری وی در تکثیر، تولید، عرضه، اجرا و بهره برداری از اثر خود است. در مورد چنین حقی گاهی این پرسش به ذهن می رسد که حق مالکیت ادبي و هنری و آثار آن پس از مرگ پدیدآورنده چیست؟
حق مولف یا کپی رایت یا مالکیت ادبي و هنری، حق پدیدآورنده آثار ادبي، هنری و علمی در نامیده شدن اثر به نام او و نیز حق انحصاری وی در تکثیر، تولید، عرضه، اجرا و بهره برداری از اثر خود است. در مورد چنین حقی گاهی این پرسش به ذهن می رسد که حق مالکیت ادبي و هنری و آثار آن بعد از مرگ پدیدآورنده چیست؟
انشا های کلاس نهم
انشا به زبان عادی و ادبي
انشا صفحه 41 نهم
انشا توصیف باران به زبان ادبي و عادی
صفحه 41 مهارت های نوشتاری نهم
انشا های ادبي بسیار زیبا
انشای ادبي درباره زندگی
انشا صفحه 24 نهم ادامه مطلب


انجمن ادبي گروه های آموزشی منطقه چهار آموزش وپرورش گزارش شب شعر مورخه ی 5/12/93 انجمن ادبي گروه های آموزشی منطقه چهار با همکاری دبیرستان آبسال در جهت پیشبرد اه مدون خود اقدام به بر گزاری شب شعر نمود.. برنامه حاضر متشکل ازسه قسمت که ابتدا با پذیرایی عزیزان ودر مرحله بعد نوازندگی بسیار زیبای دانش آموزن دبیرستان آبسال وشعر خوانی که شامل بخش همکاران ادیب و دانش آموزان ادب دوست و نهایتا بخش تجلیل از منتخبین مسابقات رونخوانی وانشا نویسی دانش آموزان در جشنواره ملاصدرااجرا گردید.
ترامپ به نماد بی‌ادبي درجهان بدل شده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "سید محمد میرمحمدی" پیش از ظهر شنبه 22 مهرماه 1396 در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر، ضمن محکوم نمودن سخنان اخیر "ترامپ" پیرامون کشورمان، او را نمادی از بی‌ادبي در جهان دانست. استاندار یزد خاطر نشان نمود: مردم دنیا از سخنان رییس جمهور ، چیزی جز توهین، بی‌ادبي و رواج خشونت ندیدند و در واقع این وضعیت نشان از انزوا و انفعال ترامپ هم در داخل امریکا و هم در سطح جهان دارد. وی افزود: عصبانیت ترامپ از اقدامات دمندانه و مدبرانه ایران در خصوص به حدی بود، که چاره‌ای جز فریاد زدن نداشت و در مجموع در سخنان او چیزی که جنبه عملی و اجرایی داشته باشد دیده نشد. عالی‌ترین مقام اجرایی استان تصریح کرد: توهین و بی‌ادبي رییس جمهور امریکا در حق ملت ایران قطعاً محکوم است، در عین حال که صحبت‌های او به گونه‌ای توهین به جمهوری خواهان نیز بود که همچون فردی انتخاب نهایی آن حزب بوده که می‌رود تا در دنیا، نمادی از بی‌ادبي و گستاخی شناخته شود. همه‌ی نوشته...کتاب ارایه های ادبي (قالب های شعر -بیان و بدیع)

کتاب ارایه های ادبي(قالب های شعربیان و بدیع)دسته بندی
تاریخ و ادبيات


فرمت فایل
zip


حجم فایل
1422 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
176
دریافت فایلادبي (قالب های شعر -بیان و بدیع)" src="http://nowindoc.sellu.ir/files/product-images/nopic.jpg" alt="کتاب ارایه های ادبي (قالب های شعر -بیان و بدیع)" / onload="resetwh(this,470);">


فروشنده فایل
کد کاربری 4766
تمام فایل ها

کتاب ارایه های ادبي(قالب های شعر-بیان و بدیع)/سال سوم اموزش متوسطه/رشته ادبيات و علوم انسانی/176 صفحه/با سلام و احترام از اینکه فروشگاه ما را برای ید محصولات خود انتخاب کرده اید از شما سپاس گزاریم"با تشکر"

کتاب ارایه های ادبي


 
حسین پاینده با بیان اینکه نمی توان با مطالعه یک کتاب منتقد ادبي شد، گفت: هنوز به مرحله ای نرسیده ایم که بگویم عده بسیار زیادی منتقد ادبي حرفه ای تربیت کرده ایم و تحویل جامعه داده ایم.
کتاب هایی که درباره مکتب های ادبي می توان خواند: *مکتب های ادبي سیدرضا حسینی(۲جلدی) نشر نگاه *آشنایی با مکتب های ادبي منصور ثروت نشر سخن *مکتب های ادبي شمیسا نشر قطره *مجموعه مکتب ها،سبک ها و اصطلاحات ادبي و هنری (۲۷جلدی) نشر مرکز br/a href="http://oi61.tinypic.com/2n712bk.jpg" target="_blank"view raw image/a بی کلام: br/a href="http://oi61.tinypic.com/21106rs.jpg" target="_blank"view raw image/a
سلام دوستان با تبریک به مناسبت دهه ی ولایت و بصیرت به اطلاع می رساند انجمن ادبي شهریار از تاریخ 23/7/93 چهارشنبه عصر شروع به فعالیت می کند از شما علاقه مندان شعر و ادب دعوت می کنیم تا با حضور پر رنگ خود محفل ادبي ما را شعر باران کنید .منتظرتان هستیم.
,چت روم دانی توسط علی به دلیل بی ادبي مدیر ما ,دانی چت شد: علی ,دانی چت شد: علی,ویدئوها,گفتگو با نفر اول کلش آو کلنز در ایران(+ع ) ,چتروم ایرانی+چت روم+نیواچت+نیوا+داستان+اموزش +ع ,چگونه از شدن جلوگیری کنیم؟ ,آموزش ساخت چت عمومی وایبر (public chat) ,بهترین هاست ایران و مقایسه بهترین هاست های ایرانی + کد ,چت در مسنجرهای ایرانی ,جستجوهای مربوط به دانی چت: دانی چت توسط علی
یادکردی از ی دفاع مقدس و وم حمایت از تالیف در مقابل ترجمه در جریان ادبي کشور مهمترین موضوعات مطرح شده در اختتامیه جایزه ادبي شهید غنی پور بود.
مربی پاسخگوی ادبي استان چهارمحال و بختیاری موفق به ب رتبه برتر مسابقه برترین طرح های ادبي مکاتبه ای کشور شد.
گروه ادب: رییس انجمن صنفی دفاتر مسافربری و گردشگری یزد گفت: ظرفیت های استان در حوزه ادبيات، شرایط را برای تقویت گردشگری ادبي فراهم کرده است. ادامه: ظرفیت های گردشگری ادبي استان یزد تقویت می شود
- «حماسه» در لغت به معنای ... : دلاوری و شجاعت
2- «ابداع» ؛ یعنی ... : آفرینش
3- «مدون» در «داستان های شفاهی مدون» ؛ یعنی ... : جمع آوری شده املا
4- کدام ترکیب غلط املایی دارد؟ (حوضه ی عاطفی،شاهنامه های منثور،اصطلاح حماسه) : حوزه ی عاطفی تاریخ ادبيات
5- حماسه ی«گیل گمش» از کدام نوع حماسه است؟ طبیعی و ملی
6- «ایلیاد و ادیسه» اثر کدام شاعر باستانی است؟ هومر یونانی
7- زمینه های اصلی حماسه رانام ببرید؟داستانی،قهرمانی،ملی، ق عادت درک مطلب و دانستنی های ادبي
8- فایده ی اصلی تقسیم بندی آثار ادبي براساس محتوا و حوزه ی عاطفی این است که ... : به خوبی می توان علل ضعف یا نیرویافتن یکی از انواع را در دوره ای خاص بررسی کرد.
9- تقسیم بندی منتقدان اروپایی از آثار ادبي براساس ...... بوده است. : محتوا و حوزه ی عاطفی
10- در ادبيات ملل ی تقسیم بندی آثار ادبي براساس ...... بوده است. : شکل و قالب
11- آثار ادبي از دیدگاه محتوا و بار عاطفی به چند دسته تقسیم می شوند؟ چهار دسته ، حماسی، غنایی، تعلیمی، نمایشی
12- در ادبيات گذشته ی سرزمین ما، کدام نوع ادبي رواج و رونق چندانی نداشته است؟ ادبيات نمایشی
13- «انه اید» سروده ی ویرژیل شاعر روم باستان از کدام نوع حماسه است؟ حماسه ی مصنوع
14- اصلی ترین زمینه ی حماسه چیست؟ داستانی بودن
15- نام قهرمان ملی در «بهشت گم شده ی میلتون» چیست؟ آدم
16- وجود سیمرغ، دیو سپید، عمر هزارساله ی زال ... بیانگر کدام زمینه ی حماسه است؟ ق عادت
17- « ق عادت» ؛ یعنی ... : حوادثی که با منطق و تجربه ی علمی سازگاری ندارد.
18- «ظفرنامه ی حمدالله مستوفی و شهنشاه نامه ی ملک الشعرای صبا» چه نوع حماسه ای هستند؟ مصنوع
19- اثر «آزاد سرو سیستانی» چه نام دارد؟ اخبار رستم
20- دوعامل ج ناپذیر منظومه های حماسی را نام ببرید؟وزن وآهنگ
انجمن ادبي آئینی صراط زنجان در نخستین جشنواره انجمن های ادبي کشور که با حضور فرهنگ و ارشاد ی برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفت.
,چت روم دانی توسط علی به دلیل بی ادبي مدیر ما ,دانی چت شد: علی ,دانی چت شد: علی,ویدئوها,گفتگو با نفر اول کلش آو کلنز در ایران(+ع ) ,چتروم ایرانی+چت روم+نیواچت+نیوا+داستان+اموزش +ع ,چگونه از شدن جلوگیری کنیم؟ ,آموزش ساخت چت عمومی وایبر (public chat) ,بهترین هاست ایران و مقایسه بهترین هاست های ایرانی + کد ,چت در مسنجرهای ایرانی ,جستجوهای مربوط به دانی چت: دانی چت توسط علی