اداره فرهنگ وارشاد ی نیشابور

علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان از برگزاری دوره توجیهی مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد تازه تاسیس در شهرستان لردگان خبرداد . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان ،علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان گفت دوره توجیهی مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد تازه تاسیس شهرستان لردگان در روز 11/3/1393درمحل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد ی برگزار گردید وی افزود با توجه به اینکه در طول ی ال گذشته حدود 45 کانون فرهنگی هنری مسجد در شهرستان لردگان مجوز فعالیت گرفته اند ضرورت برگزاری دوره آموزشی بیش از پیش احساس می شد که این دوره توجیهی به همت دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان در شهرستان لردگان برگزار گردید . شیخی با اشاره به جایگاه ارزشمند وشایان توجه کانونهای فرهنگی هنری مساجد بعنوان سنگرهای دفاع از فرهنگ غنی انقلاب ی خواستار توجه بیشتر به این مجموعه ها شد .
علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان از برگزاری هشتمین جشنواره شاهنامه خوانی ودومین جشنواره شعر منطقه ای ازما تا ماه در سال جاری در شهرستان لردگان خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان ،علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان ،از برگزاری هشتمین جشنواره شاهنامه خوانی ونقالی مناطق زاگرس نشین و دومین جشنواره شعر منطقه ای شعر از ما تا ماه در سال جاری در شهرستان لردگان خبرداد و افزود که امیدواریم امسال با برنامه ریزی انجام شده وباتوجه به نامگذاری سال به نام اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی از سوی معظم انقلاب بتوانیم زمینه شکوفایی هرچه بیشتر استعدادهای فرهنگی وهنری شهرستان را فراهم سازیم
انتقال اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان زرندیه به ساختمان جدید به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان زرندیه، این اداره از روز شنبه مورخ 93/5/3 در محل ساختمان جدید این اداره به نشانی مامونیه، میدان گلها، خیابان محتشم کاشانی، بلوار فرهنگیان مستقر گردیده است. لازم به توضیح است عملیات ساخت این ساختمان از سال 1384 شروع شده است که در حال حاضر فقط قسمت اداری آن قابل بهره برداری می باشد و تکمیل و تجهیز سالن آمفی تئاتر آن که درون این مجتمع پیش بینی شده است نیازمند حداقل 20/000/000/000 ریال اعتبار است که توجه ویژه مسئولین شهرستان و استان را می طلبد. به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان زرندیه انجمنهای ادبی، تعزیه، موسیقی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، خوشنویسی، خبرنگاران، وبلاگ نویسان و سینمای جوان در محل مذکور مسقر و به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان از برگزاری بزرگداشت فردوسی در شهرستان لردگان خبرداد . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان ،علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان گفت این بزرگداشت که به همت این اداره با همکاری انجمن فردوسی شهرستان لردگان در روز 1/3/1393ساعت 4 عصر در محل دبیرستان حضرت زینب (س) شهر لردگان با حضور شاهنامه خوانان وشاهنامه پژوهان برگزیده وبا استقبال باشکوه مردم ادب پرور وفرهنگ دوست برگزار گردید . وی افزود در این مراسم اجرای زنده شاهنامه خوانی توسط اساتید برگزیده کشوری ان کوروش اسدپور ،علی حافظی ، سیاوش فرهادی و تیرگیر و ارائه مقالات با موضوع شاهنامه وفردوسی مورد توجه حاضرین قرار گرفت .شیخی با اشاره به پیشینیه دیرین شاهنامه خوانی در این منطقه برضرورت ارتباط نسل جوان با شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی به عنوان سند هویت جامعه ایرانی تاکید کرد .
وبلاگ اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان رامسر با هدف ارائه گزارش عملکرد در فضای مجازی و ارتباط بهتر با اصحاب رسانه که همیشه یار وهمراه مدیریت این اداره بوده اند مجدد بازسازی گردید . همچون گذشته مارا از پیشنهادت وانتقادات خود محروم نفرمائید ، چون براین اعتقاد راسخیم که انتقاد موجب بهسازی امور میگردد . منتظر حمایت بی دریغتان هستیم. واحد روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان رامسر
همزمان با اعیادشعبانیه وهفته معلم نمایشگاه نقاشی «والا» آثار بانوی هنرمند نیشابوری «زهراجغراتیان (والامهر)» در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ وارشاد ی نیشابورگشایش یافت.
ظهر امروز با حضور قاریان وموذنین شهرستان میامی،اولین دوره از مسابقات قرآن واذان شهرستان میامی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی نمایندگی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی،این مسابقات که با همکاری اداره فرهنگ وارشاد،ورزش وجوانان،بسیج مداحان،بسیج ادارت وجامعه القرآن کریم شهرستان میامی برگزار شد،از بین35نفر شرکت کننده به نفرات اول تا سوم این مسابقات به رسم یاد بود جوائزی اهدا گردید.
مدیر کل فرهنگ وارشاد ی استان در شب شعر آیینی که در روستای کتلی بخش جلگه شوقان شهرستان ج برگزار شده بود هدف از برگزاری این شب شعر استانی در روستای کتلی بخش شوقان را گرامیداشت یاد ونام شاعر ایینی این روستا عباسقلی افضلی دانست که با شعر خود به فرهنگ مردم این منطقه کمک نمود.
یک کارشناس فرهنگی گفت: مطالعه بهترین درمان ضعف فرهنگی جامعه می باشد. به گزارش روابط عمومی نمایندگی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی،صبح امروز محمد رضابارانی،مسئول دفتر میامی از نمایشگاه کتاب اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی بازدید د. دراین بازدید محمد رضابارانی، کارشناس مسائل فرهنکی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این نمایشگاه،برگزاری نمایشگاههای تخصصی ویژه نیازهای مختلف جامعه را خواستار شد.
به مناسبت روز بزرگداشت سعدی ریاست اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان دامغان باتفاق کار شناسان فرهنگی و مسئول روابط عمومی و کانونهای مساجد از موسسه فرهنگی وهنری راز سبز به مدیریت خانم ملکیان بازدید بعمل آورند . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دامغان،محمد طالبی رئیس اداره فرهنگ وارشاد در این بازدید ضمن دریافت اعلام نظر در مورد مسائل و راه ارهای هر چه بهتر اجرای برنامه فرهنگی و هنری و نحوه تعامل موسسه فرهنگی در خصوص واگذاری امور فرهنگی و هنری و اجرای طرح ها مربوطه و آمادگی معرفی و تتعامل و بهره مندی از تسیهلات درست و استفاده از ظرفیت های مختلف اداره و نهاد تی و خصوص و خیرین فرهنگی بحث و راهنمایی لازم انجام شد.
به مناسبت ایام عزای سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایشان مراسم سوگواره قافله سرخ با اجرای نمایش آل اشک نوشته فریدون ولایی و کارگردانی محمدحسین داودی و بهمن پورتقی و هنرمندی 40 نفر از هنرمندان انجمن هنرهای نمایشی بناب برگزار می شود. سوگواره قافله سرخ به مدت چهار روز از ساعت 8:30 شب روز 7 لغایت 10 آبان در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد ی بناب برگزار میشود. این نمایش اسارت اهلبیت عصمت وطهارت علیهم السلام بعد از واقعه خونین عاشورا را روایت می نماید. این برنامه به همت هنرمندان انجمن هنرهای نمایشی بناب با همکاری اداره فرهنگ وارشاد ی ، شهرداری ، اداره تبلیغات ی و اداره آموزش وپرورش بناب برگزار می شود.
پنج شنبه شب 26 تیر ماه مقارن باشب ضربت خورن حضرت علی(ع) مجلس تعزیه حضرت علی در تالار کمال مجتمع فرهنگی هنری سیمرغ ب ا گردید.این کار که توسط گروه نمایشی هفت وبه معین البکایی حسین احمدی به اجرا درآمد .لازم به ذکر است این اجرا با همکاری اداره فرهنگ وارشاد ی ،مجتمع فرهنگی وهنری سیمرغ،انجمن هنرهای نمایشی شهرستان انجمن تعزیه شهرستان وکانون آگهی وتبلیغاتی بهرنگ میسر گردید.در پایان ریاست محترم اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان جناب آقای جمشیدی که در سالن حضور داشتند از اعضای گروه اجرایی تشکر نمودند.
باسمه تعالی مدیریت افتخار بزرگی است که پروردگار متعال آن را بر عهده انی قرارداده که با عمل خالصانه خویش در مسیر خوشنودی و رضایت مردم گام برمی دارند( ی) ریاست محترم اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان راور جناب آقای پژوهش، بدین وسیله مراتب سپاس خود و جامعه کارگری را از همکاری جنابعالی جهت در اختیار قراردادن مکانی در مجموعه فرهنگی و هنری رضوی اداره ارشاد شهرستان جهت برگزاری کلاس های طرح اوقات فراغت فرزندان عزیز کارگران را تقدیم می دارم. از درگاه ایزد منان توفیق روز افزون برای شما و همه دلسوزان که برای خانواده کارگری تلاش می نمایند مسئلت دارم.
✍طحانزاده_خانه کارگر شهرستان راور
باسمه تعالی مدیریت افتخار بزرگی است که پروردگار متعال آن را بر عهده انی قرارداده که با عمل خالصانه خویش در مسیر خوشنودی و رضایت مردم گام برمی دارند( ی) ریاست محترم اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان راور جناب آقای پژوهش، بدین وسیله مراتب سپاس خود و جامعه کارگری را از همکاری جنابعالی جهت در اختیار قراردادن مکانی در مجموعه فرهنگی و هنری رضوی اداره ارشاد شهرستان جهت برگزاری کلاس های طرح اوقات فراغت فرزندان عزیز کارگران را تقدیم می دارم. از درگاه ایزد منان توفیق روز افزون برای شما و همه دلسوزان که برای خانواده کارگری تلاش می نمایند مسئلت دارم.
✍طحانزاده_خانه کارگر شهرستان راور
علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان از برگزاری همایش های آموزشی توجیهی با موضوع اعتیاد وانواع صنعتی و سنتی و را ارهای مقابله با آن ویژه مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد در شهرستان لردگان خبرداد . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان ،علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان گفت برگزاری همایش های آموزشی توجیهی با موضوع اعتیاد وانواع صنعتی و سنتی و را ارهای مقابله با آن ویژه مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد در شهرستان لردگان در هفته مبارزه با اعتیادباهمکاری شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ،همکاری در برگزاری همایش شهرستانی مبارزه با اعتیاد وب ایی نمایشگاه ع وپوستر اعتیاد بلای خانمان سوز واهدای کتاب به مراکز ترک اعتیاد شهر ستان بخشی از فعالیتهای انجام شده این اداره بود وی افزود با توجه به تلاش باندهای و مافیای صهیونیستی برای گسترش اعتیاد این بلای شوم واستعماری در میان اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان ونوجوانان ضرورت برنامه ریزی در راستای ایجاد زمینه آگاهی بخشی نسبت به پیامدهای این بلای خانمانسوز تاکید کرد
به مناسبت ولادت حضرت محمد باقر(ع) ریاست اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان دامغان باتفاق کار شناسان فرهنگی و مسئول روابط عمومی و کانونهای مساجد از موسسه فرهنگی و قرآن و عترت مائده به مدیریت خانم سیری بازدید بعمل آورند . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دامغان،محمد طالبی رئیس اداره فرهنگ وارشاد در این بازدید ضمن دریافت اعلام نظر در خصوص مشکلات و را ارهای هر چه بهتر اجرای برنامه فرهنگی و قرآن و عترت و نحوه تعامل موسسه فرهنگی در خصوص واگذاری امور فرهنگی و قرآنی و اجرای طرح ها مربوطه مانند آزمونهای مفاهیم و حفظ معرفی و تعامل و بهره مندیاز تسیهلات بیمه و استفاده از ظرفیت های مختلف اداره و نهادهای تی و خصوصی و خیرین فرهنگی بحث و ارشادات لازم ارائه گردید.
 س رست اداره فرهنگ وارشاد ی نیشابور صبح پنجشنبه در تشریح برنامه های همایش روز ملی بزرگداشت عطار نیشابوری اظهار کرد: با برنامه ریزی به عمل آمده توسط ستاد بزرگداشت روزملی عطار نیشابوری  امسال با ب ایی همایش علمی پژوهشی عطار نیشابوری به  بیشتر ابعاد محققانه این شاعر و عارف بزرگ ایران زمین پرداخته می شود. ادامه مطلب...
علیرضا فرزان بعنوان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه معارفه شد فیروزکوه - پیام ارشاد : طی حکمی از سوی برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی استان تهران علیرضا فرزان به ریاست اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه منصوب شد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه مراسم معارفه رئیس اداره با حضور علی خیلدار معاون اداری مالی و همکاران اداره فرهنگ و ارشاد ی در دفتر ریاست اداره برگزار شد. به همین گزارش در این مراسم علیرضا فرزان به عنوان س رست جدید اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان فیروزکوه معرفی گردید و از زحمات بهزاد تقدیر شد. علی خیلدار در این مراسم گفت: با توجه به تجربه و سابقه علیرضا فرزان این مسئولیت از سوی ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی به ایشان محول شد که انشاءالله به یاری خدا و همکاری همکاران در مسئولیت خود موفق باشند شایان ذکر است بیش از این نیز علیرضا فرزان یک دوره مسئولیت اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه را عهده دار بوده است پیام ارشاد ضمن تشکر از آقای رئیس پیشین این اداره حسن انتصاب آقای فرزان را صمیمانه تبریک میگوید واز خداوند برای ایشان آرزوی موفقیت مینماید
علیرضا فرزان بعنوان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه معارفه شد فیروزکوه - پیام ارشاد : طی حکمی از سوی برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی استان تهران علیرضا فرزان به ریاست اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه منصوب شد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه مراسم معارفه رئیس اداره با حضور علی خیلدار معاون اداری مالی و همکاران اداره فرهنگ و ارشاد ی در دفتر ریاست اداره برگزار شد. به همین گزارش در این مراسم علیرضا فرزان به عنوان س رست جدید اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان فیروزکوه معرفی گردید و از زحمات بهزاد تقدیر شد. علی خیلدار در این مراسم گفت: با توجه به تجربه و سابقه علیرضا فرزان این مسئولیت از سوی ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی به ایشان محول شد که انشاءالله به یاری خدا و همکاری همکاران در مسئولیت خود موفق باشند شایان ذکر است بیش از این نیز علیرضا فرزان یک دوره مسئولیت اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه را عهده دار بوده است پیام ارشاد ضمن تشکر از آقای رئیس پیشین این اداره حسن انتصاب آقای فرزان را صمیمانه تبریک میگوید واز خداوند برای ایشان آرزوی موفقیت مینماید
ساری- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان آمل، از فراهم شدن مقدمامت ساخت بلند سینمایی حماسه ی ششم بهمن سال 60 مردم آمل با همکاری وپشتبانی وزارت فرهنگ و ارشاد ی خبر داد. 'محمد محمدی ' روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : خوشبختانه مقدمات برداری این فلیم سینمایی به طور کامل فراهم شده و بزودی با حضور هنرمندان شاخص کشور در شهرستان آمل آغاز خواهد شد.
وی افزود: با توافقات انجام شده با مدیر سیمای شبکه استانی مرکز مازندران، توافق شده تا برنامه های امسال بزرگداشت سی وسومین سالگرد حماسه ی مردم آمل در ششم بهمن سال 60 امسال درطول هفته به روی آنتن برود.

رییس اداره فرهنگ وارشاد ی آمل با بیان اینکه علاوه بر تهیه سینمایی به دنبال چاپ کتاب های حماسه ششم بهمن سال 60 نیز هستیم ، گفت : تاکنون هفت جلد کتاب و های کوتاه در خصوص این حماسه رونمایی و ساخته شده است.

مسئول کانون پرورش فکری ک ن میامی گفت: هدف اصلی حجاب،قرب به خداوند است. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی،همزمان با هفته حجاب و ،برنامه های مختلفی با موضوع حجاب با همکاری اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی وکانون پرورش فکری ک ن در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری ک ن میامی برگزار گردید.
http://www.20share.ir/uploads/n3bx5gcn7xmcepf926y9.png رئیس اداره فرهنگ وارشاد ی رفسنجان صبح دیروز و همزمان با نخستین روز کاری خود در رفسنجان ضمن ابراز سندی از حضور درجمع همکارانشان ابراز داشت طول خدمت من دررفسنجان مهم نیست ولی امیدوارم موثرباشم. ...........رئیس اداره فرهنگ وارشاد ی رفسنجان در قسمتی دیگر از سخنانش به سامان بخشی تشکل ها وانجمن های فرهنگی وهنری اشاره کرد وافزود که یا باید آنها را تقویت کرد ویا ترمیم.محمد آبادی ابتذال در فرهنگ وهنر را تولید آثار بی کیفیت به گونه ای که به شعور مخاطب توهین شود، ارزی وتصریح کرد که دوره نسخه پیچیدن برای مردم گذشته است زیرا جامعه به چنان سطحی از شعور رسیده است که برخی از تصمیمات رانمی پذیرد.............ادامه مطلب
همزمان با لیالی قدر و ایام شهادت حضرت مولی الموحدین علی «ع» سوگواره تعزیه علوی در محل بوستان مادر و بقعه بی بی شطیطه نیشابور برگزار شد. خلیل اله عراقی س رست اداره فرهنگ وارشاد ی نیشابور با اعلام مطلب فوق اظهار کرد : شهرستان نیشابور با داشتن تعزیه خوانان و مرثیه سرایان مطرح استان و کشور توانسته است استقبال چشمگیر و بی نظیر مردم ولایت مدار و عاشقان اهل بیت عصمت وطهارت نیشابور را همراه داشته باشد به صورتی که مردم در گرد تعزیه ایستاده اند و در سوگ حضرت مولی الموحدین علی «ع» و اهل بیت ایشان اشک ماتم ریخته اند . وی گفت : سوگواره تعزیه علوی همزمان با ایام شهادت حضرت مولی الموحدین علی «ع» از 25 الی 29 تیر93 از ساعت 30/16 الی 30/ 19 و 21 الی 23 بعد از ظهر در محل بوستان مادرواقع در خیابان سیمتری طالقانی و محوطه بقعه متبرکه بی بی شطیطه نیشابور برای عموم به اجرا در آمد. عراقی اظهار داشت : این مراسم تعزیه با اهتمام گروه های تعزیه خوان و معین البکائی : حسن ی ، رضا تولایی ، سید احمد حصاری ، حسین میان بندی ، مهدی و سید هادی حسینی و همکاری نیروی انتظامی و سازمان پارک ها وفضای سبز و هیات امنای بقعه متبرکه بی بی شطیطه نیشابور برگزار گردید. س رست اداره فرهنگ وارشاد ی نیشابور افزود :مجالس این گروه های تعزیه در خصوص مصائب زندگی اهل بیت عصمت وطهارت «ع» می باشد. این مقام مسوول افزود: اسان بزرگ از برجسته ترین مکان هایی است که تعزیه، رابطه ای نزدیک با مردم آن دارد و نیشابور باقدمت ترین وتاریخی ترین مرکز تعزیه در اسان رضوی محسوب می شود. عراقی تصریح کرد: استقبال شایان وصف مردم نیشابور وظیفه مسئولان را سنگین تر نموده واین شهر نیاز به احداث یک مکان ویژه تعزیه دارد که باید مسوولین شهری اهتمام ویژه در این خصوص نمایند.
همزمان با لیالی قدر و ایام شهادت حضرت مولی الموحدین علی «ع» سوگواره تعزیه علوی در محل بوستان مادر و بقعه بی بی شطیطه نیشابور برگزار شد. خلیل اله عراقی س رست اداره فرهنگ وارشاد ی نیشابور با اعلام مطلب فوق اظهار کرد : شهرستان نیشابور با داشتن تعزیه خوانان و مرثیه سرایان مطرح استان و کشور توانسته است استقبال چشمگیر و بی نظیر مردم ولایت مدار و عاشقان اهل بیت عصمت وطهارت نیشابور را همراه داشته باشد به صورتی که مردم در گرد تعزیه ایستاده اند و در سوگ حضرت مولی الموحدین علی «ع» و اهل بیت ایشان اشک ماتم ریخته اند . وی گفت : سوگواره تعزیه علوی همزمان با ایام شهادت حضرت مولی الموحدین علی «ع» از 25 الی 29 تیر93 از ساعت 30/16 الی 30/ 19 و 21 الی 23 بعد از ظهر در محل بوستان مادرواقع در خیابان سیمتری طالقانی و محوطه بقعه متبرکه بی بی شطیطه نیشابور برای عموم به اجرا در آمد. عراقی اظهار داشت : این مراسم تعزیه با اهتمام گروه های تعزیه خوان و معین البکائی : حسن ی ، رضا تولایی ، سید احمد حصاری ، حسین میان بندی ، مهدی و سید هادی حسینی و همکاری نیروی انتظامی و سازمان پارک ها وفضای سبز و هیات امنای بقعه متبرکه بی بی شطیطه نیشابور برگزار گردید. س رست اداره فرهنگ وارشاد ی نیشابور افزود :مجالس این گروه های تعزیه در خصوص مصائب زندگی اهل بیت عصمت وطهارت «ع» می باشد. این مقام مسوول افزود: اسان بزرگ از برجسته ترین مکان هایی است که تعزیه، رابطه ای نزدیک با مردم آن دارد و نیشابور باقدمت ترین وتاریخی ترین مرکز تعزیه در اسان رضوی محسوب می شود. عراقی تصریح کرد: استقبال شایان وصف مردم نیشابور وظیفه مسئولان را سنگین تر نموده واین شهر نیاز به احداث یک مکان ویژه تعزیه دارد که باید مسوولین شهری اهتمام ویژه در این خصوص نمایند.
به گزارش روابط عمومی نمایندگی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی،صبح امروز دبیر اجرایی استانی نمایشگاه قرآنی و س رست دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد ی استان سمنان از نمایشگاه قرآنی شهرستان میامی بازدید د.
 آیین گرامیداشت آیت الله محمدامین رضوی سلدوزی شخیت علمی در شهرستان نقده برگزار شد به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد ی آذربایجان غربی، همایش و نکوداشت آیت الله محمدامین رضوی سلدوزی به همت اداره فرهنگ وارشاد ی نقده و آزاد ی نقده واداره امور کتابخانه های عمومی نقده در سالن شهید علی علمی آزاد ی نقده برگزار شد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
نمایشگاه بزرگ کتاب رفسنجان باحضور ،معاون اجتماعی فرماندار،مدیرآموزش وپرورش،رئیس اداره فرهنگ وارشاد ی وجمعی از هنرمندان ومسئولین درسالن اجتماعلت دبیرستان شهید انصاری رفسنجان افتتاح گردید. دراین نمایشگاه که به همت کتابفروشی خورشید شب وبا همکاری اداره فرهنگ وارشاد ی تا23 اسفند ماه دایرخواهدبودبیش از 20 هزارعنوان کتاب درمعرض دید علاقه مندان قرارگرفته است.دراین نمایشگاه کتاب هایی با عناوین مذهبی،علمی، ی،کمک آموزشی،رمان وشعروادب با20 درصد تخفیف دراختیار مردم قرارگرفته است.این نمایشگاه صبح وعصربرای بازدیدعموم دایراست. http://www.20share.ir/uploads/846n4utbie0gq6wtpz.png
http://www.20share.ir/uploads/9te2kr4fyh8pofrt19h.pngدریازدهمین روزازاردیبهشت94وهمزمان با سراسرکشورآزمون سراسری قرآن کریم دررشته های حفظ ومفاهیم باحضورفرماندارورئیس اداره فرهنگ وارشاد ی درسالن امتحانات آزاد رفسنجان برگزارشد.دراین آزمون که به همت اداره فرهنگ وارشاد ی وبا همکاری موسسه قرآنی راه وصال برگزارشد294 شرکت کننده باهم به رقابت پرداختند.80 شرکت کننده زیر12سال نیز فقط درمرحله شفاهی شرکت خواهندکرد.ازمجموع294 نفربزرگسال 269نفرخواهرو25نفربرادردرازمون روز شرکت د. حمید ملانوری معاون استانداروفرماندارویژه رفسنجان ضمن اعلام سندی ازاستقبال شرکت کنندگان از این آزمون،ابرازامیدواری کرد که مردم شریف وقرآن دوست رفسنجان درامرحفظ قرآن کریم بیش ازپیش اهتمام داشته باشند.وی همچنین ازدست اندرکاران برگزاری این آزمون قدردانی وتشکرکرد.
مراسم نشست ادبی و شعر خوانی به پاس سی و چهارمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس و نکوداشت یاد و خاطره دلاور مردان عرصه های ایثار و دفاع از میهن ی در طول 8 سال حماسه مقاومت و رشادت، با مشارکت اداره فرهنگ وارشاد ی و انجمن ادبی آوای ارغنون در تاریخ 2 مهر ماه 1393 در محل مرکزفرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد ی محلات برگزار شد.
تاریخ : شنبه چهاردهم تیر 1393 | 9:5 | نویسنده : علی بوداغی به مناسبت عید سعید فطر 93نمایش طنز (فرار از خدمت ) با حضور بازیگران طنز وکمدی استان اردبیل وشهرستان پار س آباد در چهار روز به روی صحنه می رود نویسنده وکارگردان : محمد رزمی - ( بازیگران : علی بوداغی _ مسلم کریمی _ ابوالفضل می _ فرامرز نور آذر _ راشد خانی _ محمد کریمی _ عظیمه علیزاده _ و الناز امانی )این برنامه همراه با موسیقی - مسابقه و با جوایز ارزنده مدیرگروه وبرنامه :محمد رزمی با مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ وارشاد ی استان اردبیل وبا همکاری اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان پارس آباد ( گروه هنری طنز پارس آباد روزهای شادی را برای شما آرزمند است)