اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان گرمسار

علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان از برگزاری هشتمین جشنواره شاهنامه خوانی ودومین جشنواره شعر منطقه ای ازما تا ماه در سال جاری در شهرستان لردگان خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان ،علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان ،از برگزاری هشتمین جشنواره شاهنامه خوانی ونقالی مناطق زاگرس نشین و دومین جشنواره شعر منطقه ای شعر از ما تا ماه در سال جاری در شهرستان لردگان خبرداد و افزود که امیدواریم امسال با برنامه ریزی انجام شده وباتوجه به نامگذاری سال به نام اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی از سوی معظم انقلاب بتوانیم زمینه شکوفایی هرچه بیشتر استعدادهای فرهنگی وهنری شهرستان را فراهم سازیم
علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان از برگزاری دوره توجیهی مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد تازه تاسیس در شهرستان لردگان خبرداد . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان ،علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان گفت دوره توجیهی مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد تازه تاسیس شهرستان لردگان در روز 11/3/1393درمحل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد ی برگزار گردید وی افزود با توجه به اینکه در طول ی ال گذشته حدود 45 کانون فرهنگی هنری مسجد در شهرستان لردگان مجوز فعالیت گرفته اند ضرورت برگزاری دوره آموزشی بیش از پیش احساس می شد که این دوره توجیهی به همت دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان در شهرستان لردگان برگزار گردید . شیخی با اشاره به جایگاه ارزشمند وشایان توجه کانونهای فرهنگی هنری مساجد بعنوان سنگرهای دفاع از فرهنگ غنی انقلاب ی خواستار توجه بیشتر به این مجموعه ها شد .
علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان از برگزاری بزرگداشت فردوسی در شهرستان لردگان خبرداد . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان ،علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان گفت این بزرگداشت که به همت این اداره با همکاری انجمن فردوسی شهرستان لردگان در روز 1/3/1393ساعت 4 عصر در محل دبیرستان حضرت زینب (س) شهر لردگان با حضور شاهنامه خوانان وشاهنامه پژوهان برگزیده وبا استقبال باشکوه مردم ادب پرور وفرهنگ دوست برگزار گردید . وی افزود در این مراسم اجرای زنده شاهنامه خوانی توسط اساتید برگزیده کشوری ان کوروش اسدپور ،علی حافظی ، سیاوش فرهادی و تیرگیر و ارائه مقالات با موضوع شاهنامه وفردوسی مورد توجه حاضرین قرار گرفت .شیخی با اشاره به پیشینیه دیرین شاهنامه خوانی در این منطقه برضرورت ارتباط نسل جوان با شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی به عنوان سند هویت جامعه ایرانی تاکید کرد .
انتقال اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان زرندیه به ساختمان جدید به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان زرندیه، این اداره از روز شنبه مورخ 93/5/3 در محل ساختمان جدید این اداره به نشانی مامونیه، میدان گلها، خیابان محتشم کاشانی، بلوار فرهنگیان مستقر گردیده است. لازم به توضیح است عملیات ساخت این ساختمان از سال 1384 شروع شده است که در حال حاضر فقط قسمت اداری آن قابل بهره برداری می باشد و تکمیل و تجهیز سالن آمفی تئاتر آن که درون این مجتمع پیش بینی شده است نیازمند حداقل 20/000/000/000 ریال اعتبار است که توجه ویژه مسئولین شهرستان و استان را می طلبد. به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان زرندیه انجمنهای ادبی، تعزیه، موسیقی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، خوشنویسی، خبرنگاران، وبلاگ نویسان و سینمای جوان در محل مذکور مسقر و به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
ظهر امروز با حضور قاریان وموذنین شهرستان میامی،اولین دوره از مسابقات قرآن واذان شهرستان میامی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی نمایندگی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی،این مسابقات که با همکاری اداره فرهنگ وارشاد،ورزش وجوانان،بسیج مداحان،بسیج ادارت وجامعه القرآن کریم شهرستان میامی برگزار شد،از بین35نفر شرکت کننده به نفرات اول تا سوم این مسابقات به رسم یاد بود جوائزی اهدا گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان گرمسار اولین کاروان نور استان از سلسله محافل انس با قران کریم به مناسبت بیست و یکم ماه مبارک رمضان و شهادت مولی الموحدین حضرت المومنین علی (ع) در شهرستان گرمسار از ساعت 30/21 درمسجد جامع با حضور چهره های بین المللی قران کریم وقاریان این شهر اجرا شد . این برنامه توسط دبیر توسعه معارف قرآ نی استان سمنان وهمکار ی دار القران الکریم اداره کل تبلیغات ی استان در شهرستان گرمساربرگزار گرید . این محفل از بیست ویکم ماه مبارک رمضان شروع گردیده تا بیس وهشتم ماه مبارک در مساجد وحسینی ها ومهدیه وتکایای شهرستان های استان طبق برنامه های زمان بندی شده به اجرا درخواهد آمد . شبکه قران ومعارف آن را پوشش خوا هد داد ، این برنامه در ایام نه تنها موجبات آشنایی با قرآن کریم را فراهم می کند بلکه مورد استقبال جمع کثیری از مردم وحافظان وقاریان قرآن وعزاداران آن همام قرار گرفته است.
وبلاگ اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان رامسر با هدف ارائه گزارش عملکرد در فضای مجازی و ارتباط بهتر با اصحاب رسانه که همیشه یار وهمراه مدیریت این اداره بوده اند مجدد بازسازی گردید . همچون گذشته مارا از پیشنهادت وانتقادات خود محروم نفرمائید ، چون براین اعتقاد راسخیم که انتقاد موجب بهسازی امور میگردد . منتظر حمایت بی دریغتان هستیم. واحد روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان رامسر
باسمه تعالی مدیریت افتخار بزرگی است که پروردگار متعال آن را بر عهده انی قرارداده که با عمل خالصانه خویش در مسیر خوشنودی و رضایت مردم گام برمی دارند( ی) ریاست محترم اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان راور جناب آقای پژوهش، بدین وسیله مراتب سپاس خود و جامعه کارگری را از همکاری جنابعالی جهت در اختیار قراردادن مکانی در مجموعه فرهنگی و هنری رضوی اداره ارشاد شهرستان جهت برگزاری کلاس های طرح اوقات فراغت فرزندان عزیز کارگران را تقدیم می دارم. از درگاه ایزد منان توفیق روز افزون برای شما و همه دلسوزان که برای خانواده کارگری تلاش می نمایند مسئلت دارم.
✍طحانزاده_خانه کارگر شهرستان راور
باسمه تعالی مدیریت افتخار بزرگی است که پروردگار متعال آن را بر عهده انی قرارداده که با عمل خالصانه خویش در مسیر خوشنودی و رضایت مردم گام برمی دارند( ی) ریاست محترم اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان راور جناب آقای پژوهش، بدین وسیله مراتب سپاس خود و جامعه کارگری را از همکاری جنابعالی جهت در اختیار قراردادن مکانی در مجموعه فرهنگی و هنری رضوی اداره ارشاد شهرستان جهت برگزاری کلاس های طرح اوقات فراغت فرزندان عزیز کارگران را تقدیم می دارم. از درگاه ایزد منان توفیق روز افزون برای شما و همه دلسوزان که برای خانواده کارگری تلاش می نمایند مسئلت دارم.
✍طحانزاده_خانه کارگر شهرستان راور
پنج شنبه شب 26 تیر ماه مقارن باشب ضربت خورن حضرت علی(ع) مجلس تعزیه حضرت علی در تالار کمال مجتمع فرهنگی هنری سیمرغ ب ا گردید.این کار که توسط گروه نمایشی هفت وبه معین البکایی حسین احمدی به اجرا درآمد .لازم به ذکر است این اجرا با همکاری اداره فرهنگ وارشاد ی ،مجتمع فرهنگی وهنری سیمرغ،انجمن هنرهای نمایشی شهرستان انجمن تعزیه شهرستان وکانون آگهی وتبلیغاتی بهرنگ میسر گردید.در پایان ریاست محترم اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان جناب آقای جمشیدی که در سالن حضور داشتند از اعضای گروه اجرایی تشکر نمودند.
مسئول نظارت و بازرسی اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان گرمسار از کشف 1459 قلم ضد یخ تقلبی از یک واحد تولیدی در این شهرستان خبر داد.
علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان از برگزاری همایش های آموزشی توجیهی با موضوع اعتیاد وانواع صنعتی و سنتی و را ارهای مقابله با آن ویژه مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد در شهرستان لردگان خبرداد . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان ،علی رحم شیخی رییس اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان لردگان گفت برگزاری همایش های آموزشی توجیهی با موضوع اعتیاد وانواع صنعتی و سنتی و را ارهای مقابله با آن ویژه مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد در شهرستان لردگان در هفته مبارزه با اعتیادباهمکاری شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ،همکاری در برگزاری همایش شهرستانی مبارزه با اعتیاد وب ایی نمایشگاه ع وپوستر اعتیاد بلای خانمان سوز واهدای کتاب به مراکز ترک اعتیاد شهر ستان بخشی از فعالیتهای انجام شده این اداره بود وی افزود با توجه به تلاش باندهای و مافیای صهیونیستی برای گسترش اعتیاد این بلای شوم واستعماری در میان اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان ونوجوانان ضرورت برنامه ریزی در راستای ایجاد زمینه آگاهی بخشی نسبت به پیامدهای این بلای خانمانسوز تاکید کرد
یک کارشناس فرهنگی گفت: مطالعه بهترین درمان ضعف فرهنگی جامعه می باشد. به گزارش روابط عمومی نمایندگی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی،صبح امروز محمد رضابارانی،مسئول دفتر میامی از نمایشگاه کتاب اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی بازدید د. دراین بازدید محمد رضابارانی، کارشناس مسائل فرهنکی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این نمایشگاه،برگزاری نمایشگاههای تخصصی ویژه نیازهای مختلف جامعه را خواستار شد.
به مناسبت روز بزرگداشت سعدی ریاست اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان دامغان باتفاق کار شناسان فرهنگی و مسئول روابط عمومی و کانونهای مساجد از موسسه فرهنگی وهنری راز سبز به مدیریت خانم ملکیان بازدید بعمل آورند . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دامغان،محمد طالبی رئیس اداره فرهنگ وارشاد در این بازدید ضمن دریافت اعلام نظر در مورد مسائل و راه ارهای هر چه بهتر اجرای برنامه فرهنگی و هنری و نحوه تعامل موسسه فرهنگی در خصوص واگذاری امور فرهنگی و هنری و اجرای طرح ها مربوطه و آمادگی معرفی و تتعامل و بهره مندی از تسیهلات درست و استفاده از ظرفیت های مختلف اداره و نهاد تی و خصوص و خیرین فرهنگی بحث و راهنمایی لازم انجام شد.
علیرضا فرزان بعنوان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه معارفه شد فیروزکوه - پیام ارشاد : طی حکمی از سوی برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی استان تهران علیرضا فرزان به ریاست اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه منصوب شد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه مراسم معارفه رئیس اداره با حضور علی خیلدار معاون اداری مالی و همکاران اداره فرهنگ و ارشاد ی در دفتر ریاست اداره برگزار شد. به همین گزارش در این مراسم علیرضا فرزان به عنوان س رست جدید اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان فیروزکوه معرفی گردید و از زحمات بهزاد تقدیر شد. علی خیلدار در این مراسم گفت: با توجه به تجربه و سابقه علیرضا فرزان این مسئولیت از سوی ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی به ایشان محول شد که انشاءالله به یاری خدا و همکاری همکاران در مسئولیت خود موفق باشند شایان ذکر است بیش از این نیز علیرضا فرزان یک دوره مسئولیت اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه را عهده دار بوده است پیام ارشاد ضمن تشکر از آقای رئیس پیشین این اداره حسن انتصاب آقای فرزان را صمیمانه تبریک میگوید واز خداوند برای ایشان آرزوی موفقیت مینماید
علیرضا فرزان بعنوان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه معارفه شد فیروزکوه - پیام ارشاد : طی حکمی از سوی برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی استان تهران علیرضا فرزان به ریاست اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه منصوب شد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه مراسم معارفه رئیس اداره با حضور علی خیلدار معاون اداری مالی و همکاران اداره فرهنگ و ارشاد ی در دفتر ریاست اداره برگزار شد. به همین گزارش در این مراسم علیرضا فرزان به عنوان س رست جدید اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان فیروزکوه معرفی گردید و از زحمات بهزاد تقدیر شد. علی خیلدار در این مراسم گفت: با توجه به تجربه و سابقه علیرضا فرزان این مسئولیت از سوی ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی به ایشان محول شد که انشاءالله به یاری خدا و همکاری همکاران در مسئولیت خود موفق باشند شایان ذکر است بیش از این نیز علیرضا فرزان یک دوره مسئولیت اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان فیروزکوه را عهده دار بوده است پیام ارشاد ضمن تشکر از آقای رئیس پیشین این اداره حسن انتصاب آقای فرزان را صمیمانه تبریک میگوید واز خداوند برای ایشان آرزوی موفقیت مینماید
مدیر کل فرهنگ وارشاد ی استان در شب شعر آیینی که در روستای کتلی بخش جلگه شوقان شهرستان ج برگزار شده بود هدف از برگزاری این شب شعر استانی در روستای کتلی بخش شوقان را گرامیداشت یاد ونام شاعر ایینی این روستا عباسقلی افضلی دانست که با شعر خود به فرهنگ مردم این منطقه کمک نمود.
به گزارش روابط عمومی نمایندگی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی،صبح امروز دبیر اجرایی استانی نمایشگاه قرآنی و س رست دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد ی استان سمنان از نمایشگاه قرآنی شهرستان میامی بازدید د.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گرمسار از ضبط و معدوم 70 کیلو گرم مرغ تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان خبر داد حمیدرضا حسینیˈ افزود: در بازدید ادواری صورت گرفته بازرسان بهداشتی این اداره از مراکز عرضه شهرستان گرمسار این مقدار گوشت مرغ از یک واحد مرغ فروشی کشف و ضبط شد و بدلیل به اتمام رسیدن تاریخ مصرف و نامناسب بودن وضعیت ارگانولپتیکی با تنظیم صورتجلسه و هماهنگی لازم معدوم و متصدی واحد مذکور به مراجع قضایی معرفی شد.

وی از شهروندان گرمساری خواست گوشت مرغ مورد نیاز خانوار را تنها از مراکز عرضه مجاز تحت نظارت بهداشتی این اداره تهیه و در هنگام ید به تاریخ تولید و انقضاء درج شده بر روی بسته بندی مرغ کشتار شده دقت نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق شماره تماس 34225970 – 34225980 واحد بازرسی بهداشتی دامپزشکی گرمسار منع کنند
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گرمسار از ضبط و معدوم 70 کیلو گرم مرغ تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان خبر داد حمیدرضا حسینیˈ افزود: در بازدید ادواری صورت گرفته بازرسان بهداشتی این اداره از مراکز عرضه شهرستان گرمسار این مقدار گوشت مرغ از یک واحد مرغ فروشی کشف و ضبط شد و بدلیل به اتمام رسیدن تاریخ مصرف و نامناسب بودن وضعیت ارگانولپتیکی با تنظیم صورتجلسه و هماهنگی لازم معدوم و متصدی واحد مذکور به مراجع قضایی معرفی شد.

وی از شهروندان گرمساری خواست گوشت مرغ مورد نیاز خانوار را تنها از مراکز عرضه مجاز تحت نظارت بهداشتی این اداره تهیه و در هنگام ید به تاریخ تولید و انقضاء درج شده بر روی بسته بندی مرغ کشتار شده دقت نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق شماره تماس 34225970 – 34225980 واحد بازرسی بهداشتی دامپزشکی گرمسار منع کنند
روزگذشته بر اثر استنشاق گاز منو ا ید کربن در یک خوابگاه شهرستان گرمسار ، 11 مسافر مسموم و به بیمارستان معتمدی گرمسار منتقل شدند.
به مناسبت ولادت حضرت محمد باقر(ع) ریاست اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان دامغان باتفاق کار شناسان فرهنگی و مسئول روابط عمومی و کانونهای مساجد از موسسه فرهنگی و قرآن و عترت مائده به مدیریت خانم سیری بازدید بعمل آورند . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دامغان،محمد طالبی رئیس اداره فرهنگ وارشاد در این بازدید ضمن دریافت اعلام نظر در خصوص مشکلات و را ارهای هر چه بهتر اجرای برنامه فرهنگی و قرآن و عترت و نحوه تعامل موسسه فرهنگی در خصوص واگذاری امور فرهنگی و قرآنی و اجرای طرح ها مربوطه مانند آزمونهای مفاهیم و حفظ معرفی و تعامل و بهره مندیاز تسیهلات بیمه و استفاده از ظرفیت های مختلف اداره و نهادهای تی و خصوصی و خیرین فرهنگی بحث و ارشادات لازم ارائه گردید.
مسئول کانون پرورش فکری ک ن میامی گفت: هدف اصلی حجاب،قرب به خداوند است. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی،همزمان با هفته حجاب و ،برنامه های مختلفی با موضوع حجاب با همکاری اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان میامی وکانون پرورش فکری ک ن در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری ک ن میامی برگزار گردید.
ساری- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد ی شهرستان آمل، از فراهم شدن مقدمامت ساخت بلند سینمایی حماسه ی ششم بهمن سال 60 مردم آمل با همکاری وپشتبانی وزارت فرهنگ و ارشاد ی خبر داد. 'محمد محمدی ' روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : خوشبختانه مقدمات برداری این فلیم سینمایی به طور کامل فراهم شده و بزودی با حضور هنرمندان شاخص کشور در شهرستان آمل آغاز خواهد شد.
وی افزود: با توافقات انجام شده با مدیر سیمای شبکه استانی مرکز مازندران، توافق شده تا برنامه های امسال بزرگداشت سی وسومین سالگرد حماسه ی مردم آمل در ششم بهمن سال 60 امسال درطول هفته به روی آنتن برود.

رییس اداره فرهنگ وارشاد ی آمل با بیان اینکه علاوه بر تهیه سینمایی به دنبال چاپ کتاب های حماسه ششم بهمن سال 60 نیز هستیم ، گفت : تاکنون هفت جلد کتاب و های کوتاه در خصوص این حماسه رونمایی و ساخته شده است.

پنج شنبه شب 26 تیر ماه مقارن باشب ضربت خورن حضرت علی(ع) مجلس تعزیه حضرت علی در تالار کمال مجتمع فرهنگی هنری سیمرغ ب ا گردید.این کار که توسط گروه نمایشی هفت وبه معین البکایی حسین احمدی به اجرا درآمد .لازم به ذکر است این اجرا با همکاری اداره فرهنگ وارشاد ی ،مجتمع فرهنگی وهنری سیمرغ،انجمن هنرهای نمایشی شهرستان، انجمن تعزیه شهرستان وکانون آگهی وتبلیغاتی بهرنگ میسر گردید.در پایان اجرا ریاست محترم اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان جناب آقای جمشیدی که در سالن حضور داشتند از اعضای گروه اجرایی تشکر نمودند. اعضای گروه اجرایی:فضل اله دهقان،ابراهیم عسگری،محمد علی حسینی،سید محمد نبی ،حسین احمدی،فرامزاسدی،سجاد خزائی،حمید درویشی،علی میرزا احمدی،محمد احسان درویشی،اسداله بیات،اسماعیل عسگری وعاطفه درویشی + نوشته شده در 93/04/29ساعت 8:39 توسط انجمن نمایش | نظر بدهید
به مناسبت دهه مبارک فجر و مقابله با اهانت مجله فرانسوی نسبت به مهر و دوستی مسابقه فوتسال ما بین باشگاه های شهرستان گرمسار برگزار می شود که در رده سنی 79 - 80 و 81 به بالا می باشد . این بازی ها با حمایت ناحیه گرمسار و زیر نظر هیئت فوتبال شهرستان گرمسار برگزار می شود . سرخ جامگان گرمسار در ضیافت پن ی قهرمان مسابقات فوتبال لیگ استان شد
خانه کارگر شهرستان راور با همکاری اداره فرهنگ وارشاد ی شهرستان به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه مسابقه نقاشی با موضوع حجاب یادگار حضرت زهرا (س) رابرگزار می نمایدمسابقه نقاشی
مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای ی گفت: 18 شهریورماه امسال یوم ورزشی 5 هزارنفری در گرمسار بهره برداری و افتتاح می شود.
به مناسبت ایام عزای سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایشان مراسم سوگواره قافله سرخ با اجرای نمایش آل اشک نوشته فریدون ولایی و کارگردانی محمدحسین داودی و بهمن پورتقی و هنرمندی 40 نفر از هنرمندان انجمن هنرهای نمایشی بناب برگزار می شود. سوگواره قافله سرخ به مدت چهار روز از ساعت 8:30 شب روز 7 لغایت 10 آبان در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد ی بناب برگزار میشود. این نمایش اسارت اهلبیت عصمت وطهارت علیهم السلام بعد از واقعه خونین عاشورا را روایت می نماید. این برنامه به همت هنرمندان انجمن هنرهای نمایشی بناب با همکاری اداره فرهنگ وارشاد ی ، شهرداری ، اداره تبلیغات ی و اداره آموزش وپرورش بناب برگزار می شود.
س رست اداره فرهنگ وارشاد ی دشتی از راه اندازی 52 خانه قصه و کتاب در این شهرستان در دو سال گذشته خبر داد.