آثار و برکات

عضو مجلس خبرگان ی گفت: ازجمله برکات حضرت زهرا حوزه های علمیه با همه آثار ارزنده ای بوده که امروز برای و مسلمین به ارمغان آورده استتحقیق آثار و برکات حضور در مساجد

تحقیق در مورد آثار و برکات حضور در مساجد درقالب ورد و قابل ویرایشدسته بندی
معارف ی


بازدید ها
1


فرمت فایل
doc


حجم فایل
34 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
13
 تحقیق آثار و برکات حضور در مساجد گزارش تخلف برای تحقیق آثار و برکات حضور در مساجدتحقیق آثار و برکات حضور در مساجد


فروشنده فایل
کد کاربری 15812
تمام فایل ها

کاربر
ى که همواره به مسجد (براى اقامه و غیره) رفت و آمد کند، یکى از این هشت‏فایده به اوبرسد:
.1 استفاده از آیهروشنى از قرآن.
.2 یافتن رفیقنیک.
.3 فراگیرى علمتازه.
.4 برخوردارى از رحمتىکه در انتظارش بود.
.5 شنیدنسخنى که راهنماى راه باشد.
.6 از انحراف در امان باشد.
.7 موجب ترک گناه از روى حیا شود.
8 .موجب ترک گناه بر اثر ترس گردد
<!--[if !supportlinebreaknewline]-->
فایل ی بدون منابع پایانی می باشد.

آثار حضور در مساجد حضور در مساجدبرکات مساجد برکات مسجد آثار و برکات حضور در مساجد


 
آثار و برکات صله رحم در عید نوروز المۆمنین علی(علیه السلام) در خطبه ی متقین نهج البلاغه، به این نکته توصیه می فرمایند که یکی از ویژگیهای پرهیزگاران، پیوند و ارتباط با ارحام و خویشاوندان است. با توجه به اهمیت این مسأله در و توصیه های فراوانی که در دستورهای دینی نسبت به این موضوع رسیده است، برآنیم تا به تشریح ابعاد این مسأله و بیان آثار آن در دنیا و آ ت بپردازیم؛ امید است با دقت درین مسأله و ابعاد فردی و اجتماعی آن و نیز کارکردها و آثار آن، عموم افراد را با اهمیت این سنّت ی که در جامعه کنونی ما تا حدودی کم رنگ شده و بلکه می توان گفت به فراموشی س شده است آشنا کرد و آنان را به انجام آن ترغیب و نسبت به ترک آن هشدار دهیم.
هرگاه دچار وسوسه ی و نفس شدیم باید این موضوع را که بسیار مؤثر
است در ترک گناه برای خود در نظر بگیریم که لذّت گناه از بین می رود اما
نکبت ن در وجود انسان باقی می ماند.از حضرت على علیه السّلام نقل شده است:
قطع شدن لذّتها و بر جاى ماندن گناهان را به یاد داشته باشید شناخت فضائل و آثار ترک گناه یکی از راههای مؤثر در ترک گناه شناخت آثار و برکات دوری از گناه است
طبیعتا وقتی ما آثار سوء ارتکاب گناه و برکات عدم ارتکاب گناهان را با هم
مقایسه می کنیم انگیزه پیدا می کنیم که هر چه بیشتر از گناهان دوری کنیم .

بقیه در ادامه ی مطلب
هرگاه دچار وسوسه ی و نفس شدیم باید این موضوع را که بسیار مؤثر
است در ترک گناه برای خود در نظر بگیریم که لذّت گناه از بین می رود اما
نکبت ن در وجود انسان باقی می ماند.از حضرت على علیه السّلام نقل شده است:
قطع شدن لذّتها و بر جاى ماندن گناهان را به یاد داشته باشید شناخت فضائل و آثار ترک گناه یکی از راههای مؤثر در ترک گناه شناخت آثار و برکات دوری از گناه است
طبیعتا وقتی ما آثار سوء ارتکاب گناه و برکات عدم ارتکاب گناهان را با هم
مقایسه می کنیم انگیزه پیدا می کنیم که هر چه بیشتر از گناهان دوری کنیم .

بقیه در ادامه ی مطلب
آثار و برکات تسبیحات حضرت فاطمه زهرا (س) تسبیحات حضرت فاطمه به این صورت است: ۳۴ بار الله اکبر
۳۳ بار الحمدلله
۳۳ بار سبحان الله
تسبیحات حضرت زهرا(س) از آثار و برکات بسیاری برخوردار است که به بخشی از آن می پردازیم.
نجات از شقاوت
تسبیحات حضرت زهرا(س) از آثار و برکات بسیاری برخوردار است که از جمله‏ ی آنها نجات یافتن از شقاوت و بدبختی است. هر انسانی به تناسب بینش و نگرشی که به جهان هستی و وجود پرآشوب خود دارد به دنبال خوشبختی است، و به عبارتی دیگر یکی از مهمترین مسائلی که همه‏ ی انسانها را آگاه یا ناآگاه به خود مشغول داشته است به طوری که کارهای زندگی و برنامه‏ هایشان را در جهت وصول به آن پی‏ ریزی می‏ کنند، مسئله‏ ی رسیدن به سعادت و گریز از شقاوت است....
برکات آثار و ختم سوره حج هر سوره حج را در هر سه روز یک بار تلاوت کند آن سال به سر نیاید که به زیارت بیت الله الحرام مشرف شود و اگر در آن سال فوت کرد داخل بهشت گردد . رسول خدا (ص) فرمودند : هر سوره حج را بخواند حق تعالی ثواب و پاداش حج و عمره را به او می دهد و پاداش انی که تا روز قیامت حج و عمره به جا آورده یا می آورند کرامت فرماید . تعبیر خواب سوره حج ابن سیرین می گوید : اگر ی در خواب ببیند که سوره حج را تلاوت می کند حق تعالی به او اموال و دارایی می بخشد . صادق (ع) می فرماید : در راه خودسازی و پارسایی می کوشد و زبانزد همگان می شود و در دین کارشناس و مجتهد می گردد .
می خواهید مرگ راحتی داشته باشید؟ مرگ یاد مرگ مورد توجه وعنایت روایات است و شاید دلیل عمده آن آثار و برکات تربیتی فراوانی باشد که یاد مرگ دارد. فهرستی از روایات ما را به این سمت سوق می دهد که اگر انسان به یاد مرگ باشد برکات و ثمرات تربیتی فراوانی را بهره مند می شود. این آثار سازنده تربیتی است در آیات قرآن نیز کم و بیش دیده می شود گرچه در روایات روشن تر و صریح تر بیان شده است. فوائد یاد مرگ روایاتی که بر تحریص و تشویق یاد مرگ نقل شده با عباراتی مثل: أکثروا ذکر الموت نقل شده است. هادی (علیه السلام) می فرماید:
آثار و برکات مرقد شریف سیدال (ع) قبر حقیقی سیدال (ع) در قلب هاست و بنای آن از دوران کودکی در سرزمین دل شیعیان و عاشقانش گذارده می شود؛ اما مرقد شریف آن حضرت همواره آثار و برکات متعددی داشته است. ضریح مقدس و حرم مطهر حسین (ع) یادگاری از جان نثاری و فداکاری او و یارانش در راه خداست. سزاوار است که این بارگاه شریف و شورآفرین، همواره زیارتگاه مردم جهان باشد. حرم حسین (ع) کعبۀ دل هاست و این کعبه قبلۀ امیدواران و دارالشفای دردمندان و پناهگاه توبه کنندگان و گنه کاران است.
آری، عاشقان کویش و دلباختگان رویش، پروانه وار خود را در اطراف ضریح مطهرش می گردانند و به آتش عشق و محبت او، پر و بال خویش را می سوزانند و اشک شوق و اشتیاق بر چهره و رخسار می افشانند و بر مظلومیت و مصیبت های او و خاندانش ناله سر می دهند. به راستی «این چه شمعی است که جان ها همه پروانۀ اوست؟»
بیرجند - ایرنا - طبس گفت: نظام ایران برکات فراوانی داشت از جمله آن عزت بخشیدن به مسلمانان است، مستکبران نمی خواهند آنان عزت داشته باشند.
برکات غایب(عج) برای زمین و زمان بلکه بشریت حیات و بقای خود را وامدار ایشان است؛ از این رو، با حجت ال والمسلمین محمدمهدی حائری پور، کار شناس مباحث مهدویت، عضو هیأت علمی پژوهشکده مهدویت و مؤلف کتاب «جمال بی مثال» درباره برکات غایب(عج) به گفت وگو پرداخته ایم که مشروح آن در ذیل می آید: حضور غایب در جامعه دارای چه آثار و برکاتی است و این آثار و برکات در چه ابعادی بر جامعه مترتب می شود؟ از نظر متون دینی و روایات بویژه روایات نقل شده در اصول کافی، جایگاه غایب(عج) به گونه ای است که غیر از وظایف و شؤونی که در ارتباط با مردم به عنوان ی و پاسخگویی به پرسشهای آنها دارند، حجت الهی در هر زمان و واسطه فیض الهی محسوب می شوند. بنابراین، معنای این سخن آن است که غایب(عج) غیر از وظایف اصلی خود، لنگر آسمان و زمین و بهانه خلقت معرفی می شوند.

تسبیحات حضرت فاطمه به این صورت است: ۳۴ بار الله اکبر
۳۳ بار الحمدلله
۳۳ بار سبحان الله
تسبیحات حضرت زهرا(س) از آثار و برکات بسیاری برخوردار است که به بخشی از آن می پردازیم.
نجات از شقاوت
تسبیحات حضرت زهرا(س) از آثار و برکات بسیاری برخوردار است که از جمله‏ ی آنها نجات یافتن از شقاوت و بدبختی است. هر انسانی به تناسب بینش و نگرشی که به جهان هستی و وجود پرآشوب خود دارد به دنبال خوشبختی است، و به عبارتی دیگر یکی از مهمترین مسائلی که همه‏ ی انسانها را آگاه یا ناآگاه به خود مشغول داشته است به طوری که کارهای زندگی و برنامه‏ هایشان را در جهت وصول به آن پی‏ ریزی می‏ کنند، مسئله‏ ی رسیدن به سعادت و گریز از شقاوت است.
قم- یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه نظام برکات فراوانی داشته است، گفت: با سخنرانی و سفارش نه اقتصاد مقاومتی حاصل می شود نه با می شود برخورد کرد.

قهراً کم ی هست که برکات این ماه شامل حالش نشود ولی این طور هم نیست که همة برکات این ماه شامل حال همه شود. برای اینکه برکات وافری هست که این برکات در شأن هر ی جز محبین خدا نیست. محبین گیرندة برکات وافر الهی هستند چون استعداد گرفتن دارند. خدا بخیل نیست ولی حکیم است.
کرج - ایرنا - ساوجبلاغ رویکرد جوانان به فرهنگ قرآنی را از برکات ایران دانست و گفت:باید سعی شود تا درگسترش این فرهنگ درکل جامعه برنامه ریزی شود تا همه جامعه از برکات آن بهره مند…
وجوب امر به معروف و نهی از منکر نسبت به واجبات دیگر چگونه است؟
گاهی وقت ها یک واجبی آثار و برکات بسیار زیادی دارد که در واجبی مثل امر به معروف و نهی از منکر این گونه است؛ مخصوصاً آثار اجتماعی و حتی آثار آن که در روایت داریم امر به معروف و نهی از منکر «اَشرَفُ الفَرائِض» (شریف ترین واجبات) است و «بِها تَقامُ الفَرائِض»، واجبات دیگر به سبب امر به معروف و نهی از منکر اقامه می شوند و «تَأمَنُ المَذاهِبَ»، امنیت راه ها وابسته به امر به معروف و نهی از منکر است. فرموده اند اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنید اشرار بر شما مسلط می شوند و دعایتان هم مستجاب نمی شود؛ بنابراین به هرحال دارای اهمیت بسیار زیادی است و اگرچه تعبیر می شود به فروع دین، اما در اعداد اصول عملی است.
کرمانشاه- ایرنا- فرماندار روانسر، آرامش حاکم بر جامعه، ثبات اقتصادی، تعامل با دنیا و امید به آینده را از برکات دانست و گفت: شرایط داخلی و خارجی کشورمان قبل و بعد از اگر به دقت و منصفانه بررسی…
مردم مینودشت در مجلس شورای ی با بیان اینکه ما برکات را ندیده ایم، گفت: انتظارات در حوزه مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم محقق نشده است.
موقت دهدشت با اشاره به اینکه اعتکاف از اعمال بزرگ عبادی، تربیتی و اخلاقی است که آثار و برکات زیادی دارد گفت: اعتکاف دوره کامل انسان سازی است.
آثار و برکات اجتماعی جماعت آثار و برکات اجتماعی جماعت آثار اجتماعی جماعت ۱. آشنایی افراد با یکدیگر انسان موجودی اجتماعی است. جماعت، مقدمه وحدت صفوف و نزدیکى دلها و تقویت کننده روح اخوّت است. نوعى حضور و غیاب بی تشریفات، و بهترین راه شناسائى افراد است.۱ ۲. ایجاد روحیه تعاون همانطور که گفته شد مسجد جایی است برای آشنایی افراد با یکدیگر. مؤمنان هنگامی که با یکدیگر آشنا شدند، از مشکلات یک دیگر با خبر می شوند و در صدد حل آنها بر می آیند. این کار معمولاً به صورت جمعی انجام می شود؛ یعنی گروهی دست به دست هم می دهند و مشکلات یک نفر را حل می کنند. هم چنین اهل مسجد هنگامی که می خواهد کاری در مسجد انجام شود نیز، دست به دست یک دیگر می دهند و آن کار را انجام می دهند؛ مانند: غبار روبی مسجد.
همه ی این همکاری ها و همیاری ها با عث ایجاد روحیه ای تعاونی می شوند که برای یک جامعه بسیار مفید است. (ص) در اهمیت تعاون می فرمایند: من اعان مؤمنا نفس اللّه عزوجل عنه ثلاثا و سبعین کربه واحده فی الدنیا واثنتین و سبعین کربه عند کربه العظمی، قال حیث یتشاغل الناس بانفسهم.۲ ی که با مؤمنان، همکاری و تعاون کند، خداوند متعال هفتاد و سه ناراحتی را از او رفع می کند، که یکی از آن ها در دنیاست و بقیه در اندوه بزرگ (روز قیامت) او است؛ زمانی که همه ی مردم به خودشان مشغول هستند.
به گزارش خبرنگار صبح توس ، حضرت آیت الله احمد جنتی ساعتی پیش در گردهمایی ائمه جماعات ۱۶ استان کشور گفت: این گردهمایی ها می تواند آثار و برکات مفیدی داشته باشد که امیدواریم همه از آن بهره مند شویم و بتوانیم از وجی این قبیل جلسات در ادامه مسیر استفاده کنیم.
آثار باستانی در تونل های آثار باستانی در تونل های , باستان شناسان این آثار باستانی را در بخش شرقی موصل که چند ماه پیش از دست آزاد شده، کشف نموده اند. به نوشته “تایمز”، کارشناسان می گویند که از مدت ها پیش اطلاعاتی در باره کاخ به جای مانده از دوران “اسرحدون” پادشاه آشور در زیر مقبره یونس که حاوی گنجینه های طلایی و آثار باستانی بوده، در اختیار داشتند.به گفته کارشناسان، تروریست های هنگام منفجر مسجد یونس ،حفاری هایی انجام داده و اتفاقا این گنجینه و آثار باستانی را یافتندآثار باستانی در تونل های آثار باستانی در تونل های آثار باستانی در تونل های آثار باستانی در تونل های آثار باستانی در تونل های  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به آثار و برکات حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: حضور پرشور و حداکثری ملت ایران پای صندوق های رای سبب مایوسی و ناامیدی دشمنان می شود.
حوادث گذشته هر جامعه می تواند در سرنوشت و آینده آن جامعه آثار عظیمی داشته باشد. تجدید آن خاطره ها در واقع نوعی بازنگری و بازسازی آن حادثه است تا مردم از آن جریان استفاده کنند. اگر حادثه مفیدی بوده است و در جای خود منشأ آثار و برکاتی به شمار می رفت، بازنگری و بازسازی آن می تواند مراتبی از آن برکات را داشته باشد.
اطلاع از نشانه های ظهور، علاوه بر آنکه حسّ کنجکاوی انسان ها را می نماید، ثمرات و برکات مهم تری را نیز به دنبال می آورد که برخی از آنها عبارت است از: 1. یقین به علم غیب و علم به آینده معصومین (علیهم السلام): تحقق و رخداد پیشگویی ها، قرن ها پس از بیان آنها باعث می شود که شنونده و خواننده ناخواسته به گوینده این بیانات ایمان بیاورد. به خصوص در موارد متعددی که مطلب بیان شده بسیار فراتر از سطح فهم مخاطبان و شنوندگان این دست روایات در مقطع صدورشان باشد. 2. افزایش امید به وقوع و قرب ظهور: از آنجا که بسیاری از مطالب مطرح شده در این روایات در مقام بیان و تبیین نشانه های ظهور عصر(عج) هستند به طور طبیعی خوانندگان و مستمعان این نشانه ها نسبت به عصر(عج)، ظهور ایشان و نزدیک تر شدن این رخداد یقین بیشتری پیدا می کنند.
آثار و برکات ختم سوره مریم صادق (ع) طی حدیثی فرمود : هر مداومت به خواندن سوره مریم کند از دنیا نخواهد رفت تا اینکه خداوند به برکت آن او را در جان و مال و فرزندش بی نیاز کند و در آ ت از اصحاب عیسی بن مریم باشد و به او در آ ت مثل سلیمان بن داود در دنیا داده شود .از رسول خدا (ص) روایت شده که فرمودند : هر سوره مریم را بخواند حق تعالی به تعداد انی که تکذیب یا تصدیق ذکریا کرده اند ده حسنه دهد و به تعداد انی که تکذیب و تصدیق یحیی و مریم و عیسی و ابراهیم و موسی و هارون کرده اند حسنه دهد و همچنین به تعداد انی که ( به دروغ و تهمت ) برای خدا فرزندی قائل شدند و نیز به تعداد انی که فرزند قائل نشدند . تعبیر خواب سوره مریم ابن سیرین می گوید : اگر در خواب ببیند که سوره مریم را می خواند نشانه این است که در روز رستاخیز از پی آمدهای کردار بدش د ناه ایزد متعال در امان می ماند . صادق (ع) می فرماید : برچسب گنا اری و تهمت به وی می زنند و سر انجام پاکی و درستکاری وی آشکار می گردد .
حجت ال والمسلمین حاج علی اکبری، کتاب خانه های سیار و پستی را به عنوان برکات کانون معرفی کرد در بازدید حجت ال والمسلمین حاج علی اکبری عضو هیئت مدیره کانون از مجتمع فرهنگی هنری کانون استان یزد، مربی مسوولان کتاب خانه های سیار روستایی تفت و مهریز و پستی یزد نیز با وی دیدار و گفتگو د. وی در این گفتگو با بخشی از خدمات این کتاب خانه ها آشنا شد و کتاب خانه های سیار و پستی را برکات کانون معرفی کرد.
حجت ال والمسلمین حاج علی اکبری، کتاب خانه های سیار و پستی را به عنوان برکات کانون معرفی کرد در بازدید حجت ال والمسلمین حاج علی اکبری عضو هیئت مدیره کانون از مجتمع فرهنگی هنری کانون استان یزد، مربی مسوولان کتاب خانه های سیار روستایی تفت و مهریز و پستی یزد نیز با وی دیدار و گفتگو د. وی در این گفتگو با بخشی از خدمات این کتاب خانه ها آشنا شد و کتاب خانه های سیار و پستی را برکات کانون معرفی کرد.
ایرنا نوشت : رئیس علوم پزشکی استان البرز با اشاره به مزیت های طرح تحول سلامت و کاهش هزینه های درمان به حداقل، گفت: راه اندازی یکهزار و 350 تخت بیمارستانی در سال 95 نیز از آثار طرح تحول سلامت در استان البرز بوده است.
صلوات خاصه ی رضا (ع) و برکات آن با تبریک ولادت رئوف حضرت ثامن الحجج رضا (ع) به همه ی شیعیان ، از جمله یس اذکاری که در روز ولادت هشتم (ع) سفارش شده صلوات خاصه ی رضا (ع) است که تاکید شده گفتن هفتاد بار ذکر ((اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی)) در روز ولادت این عزیز دارای برکات و اثرات معنوی بسیاری است پس سعی کنیم اگر توفیق حضور در حرم رضوی را نداریم با این اذکار خود را در لیست زائران هشتم قرار دهیم .